Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εμένα άνοιξε λίγο η λεκάνη μου και βρίσκουν τα στενα παντελόνια) την ώρα που τα φοράω, μετά μια χαρά στέκονται) αλλά η κοιλιά μου έχει γίνει όπως ητνα πριν και είμαι μισό κιλό κάτω σε σχέση με τα κιλά που ξεκίνησα. Πάντα είχα σχετικά πιο ανοιχτή λεκάνη σε σχέση με την κοιλιά μου όμως. Τώρα είναι λίγο πιο έντονη η διαφορά απλά. Ραγάδες δεν έκανα περιέργως ενώ έχω στα μπούτια από την εφηβεία χωρίς αλλαγές βάρους και περίμενα να κάνω. Έβαζα κρέμες όμως από τον 4ο μήνα μέχρι 1 μήνα μετά τον τοκετό. Έκανα λίγες στο στήθος στα πλαϊνά που σταμάτησα τις κρέμες μετά τον τοκετό με το θηλασμό γι αυτό σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι όντως οι κρέμες που βοήθησαν. 

Κ εγώ έχω καμπύλες αλλά δεν ήταν πολύ μεγαλες οι καμπύλες μου, της μαμας μου είναι πιο μεγαλες εμένα είναι λίγο διαφορετικό το σώμα μου δεν ήμουν εντελώς στενή αλλά κ ούτε πολύ ανοικτή, νομίζω περίπου το ίδιο θα είναι το σώμα μας οπως μου εξηγείς γιατί κ εμένα η κοιλια μ πάντα φλατ ήταν! Δεν έχω κοιλια! Ούτε εγώ έχω ραγάδες ακόμη κ βάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης κ στο στήθος κ στη κοιλια κ στα μπούτια χαχαχαχα αλλά είπα να βάζω κ μετά τον τοκετό για λίγο καιρό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ έχω καμπύλες αλλά δεν ήταν πολύ μεγαλες οι καμπύλες μου, της μαμας μου είναι πιο μεγαλες εμένα είναι λίγο διαφορετικό το σώμα μου δεν ήμουν εντελώς στενή αλλά κ ούτε πολύ ανοικτή, νομίζω περίπου το ίδιο θα είναι το σώμα μας οπως μου εξηγείς γιατί κ εμένα η κοιλια μ πάντα φλατ ήταν! Δεν έχω κοιλια! Ούτε εγώ έχω ραγάδες ακόμη κ βάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης κ στο στήθος κ στη κοιλια κ στα μπούτια χαχαχαχα αλλά είπα να βάζω κ μετά τον τοκετό για λίγο καιρό…

Ναι κι εμένα μου ακούγεται να έχουμε αντίστοιχο σώμα. Κι εμένα της μαμάς μου είναι πολύ έντονες η καμπύλες, η λεκάνη της είναι ανοιχτή και πάνω είναι στενή και μου έλεγε ότι κι αυτή στην εγκυμοσύνη άνοιξε και είχα αγχωθει γιατί δεν ήθελα να αλλάξει το σώμα μου 😂. Όλα καλά όμως, έχει επανέλθει εντελώς. Κι αυτό το άνοιγμα της λεκάνης εννοείται δεν το βλέπει κανείς. Ούτε όταν είχα ακόμα 2-3 κιλά δεν τα έβλεπαν οι άλλοι. Οπωσδήποτε να συνεχίσεις και μετά. Εκεί είναι πολύ μεγάλη η μεταβολή του όγκου και των κιλών και έχει τις μεγαλύτερες πιθανότητες να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ πιστεύω είναι στο σώμα της κάθε κοπέλας… εγώ ξεκίνησα 62.5 κ είμαι 71 χθες που ζυγίστηκα σπίτι…έχω ακόμα 6 εβδομαδες σίγουρα θα βάλω ακόμα 2-3! Στο θηλασμό μου είπανε ότι πείνας πολύ πιο πολύ από εγκυμοσύνη! Νομίζω 4 κιλά θα τα χάσεις…δεν είναι πολλά! 
 

Αχ κάποτε ήμουν 56-58 μετά κόλλησα στο 59-60 κ τελικά όταν έμεινα εγκυος ήμουν 62!! Βέβαια στα 59-60 φαινόμουν πιο αδύνατη από τα 58 που ήμουν γιατί με τη γυμναστική το σώμα μου έγινε πιο ωραίο…ακόμα κ στα 62 φαινόμουν κάτω από 60! Ελπίζω να μου μπαίνουν τα ρούχα μου μετά γιατί δε θα αντέξω αλλά έξοδα για αγορά ρούχων ειδικά για την δουλεια που πρέπει να είμαστε ντυμένοι στην τρίχα…
 

οσο για τις ραγάδες κ αυτό είναι στο σώμα θεωρώ! Εγώ έκανα όταν ήμουν έφηβη αρκετές, αλλά δε φαίνονται τώρα που μεγάλωσε η κοιλια φάνηκαν! Ως τώρα δεν έχω κάνει αν κ καποιες φορες ξεχναω! Εκτός από τις κρέμες κ το δέρμα πρέπει να είμαστε γενικά καλά ενυδατωμένες με νερό… 

Εγω δεν γυμνάζομαι.. οταν γυμνάζεσαι σφίγγει το κορμί φαίνεσαι πιο αδύνατη άσχετα με το τι δειχνει η ζυγαριά εσυ μπορεί να φαίνεσαι πιο αδύνατη από εμένα μου δεν γυμνάζομαι και ας ειμαι λιγότερα κιλά 

Κάπου στον 8 μηνα τις έβγαλα τις ραγαδεσ φορούσα από τον 3 μήνα κρέμα  της frezyderm κάθε μέρα μεχρι να γεννήσω  αλλά δυστηχως δεν τις απέφυγα.. τώρα με το μωρο ξεχνάω να βάλω αν και ψηλό απογοητευτικά που έβγαλα και έτσι μετά την γεννά τις άφησα και λίγο στην μοίρα τους 

εγω αν σου πω ακόμα της εγκυμοσυνης παντελόνια φοράω άσε που τα δικά μου δεν μου κάνουν ακόμα.. η κοιλιά μου δεν έχει επανέλθει όπως ήταν την μαύρη γραμμή την εχω ακομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια από 26,8 την Τρίτη , σήμερα είναι 98,41. Δεν εχω βρει ακόμα τον γιατρό . Πώς σας φαίνεται ?

Πολύ καλή αύξηση! Συγχαρητήρια ☺️☺️☺️

σύμφωνα με μια εφαρμογή, η τιμή της διπλασιάστηκε σε 37 ώρες!

E7544ED5-04AB-436A-B88A-DEEB3CD85BD4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω δεν γυμνάζομαι.. οταν γυμνάζεσαι σφίγγει το κορμί φαίνεσαι πιο αδύνατη άσχετα με το τι δειχνει η ζυγαριά εσυ μπορεί να φαίνεσαι πιο αδύνατη από εμένα μου δεν γυμνάζομαι και ας ειμαι λιγότερα κιλά 

Κάπου στον 8 μηνα τις έβγαλα τις ραγαδεσ φορούσα από τον 3 μήνα κρέμα  της frezyderm κάθε μέρα μεχρι να γεννήσω  αλλά δυστηχως δεν τις απέφυγα.. τώρα με το μωρο ξεχνάω να βάλω αν και ψηλό απογοητευτικά που έβγαλα και έτσι μετά την γεννά τις άφησα και λίγο στην μοίρα τους 

εγω αν σου πω ακόμα της εγκυμοσυνης παντελόνια φοράω άσε που τα δικά μου δεν μου κάνουν ακόμα.. η κοιλιά μου δεν έχει επανέλθει όπως ήταν την μαύρη γραμμή την εχω ακομα 

Μην απογοητεύεσαι είναι τα σημάδια της κορούλας σου!!!! Αν θες έχει η frezyderm μια άλλη κρεμα που τη βαζεις αφού βγάλεις ραγάδες…εγώ είπα κ να βγάλω δε με νοιάζει θα ειναι το σημάδι του μωρού μου θα τα εχω για όσο ζω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια από 26,8 την Τρίτη , σήμερα είναι 98,41. Δεν εχω βρει ακόμα τον γιατρό . Πώς σας φαίνεται ?

Τέλεια είναι κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μην απογοητεύεσαι είναι τα σημάδια της κορούλας σου!!!! Αν θες έχει η frezyderm μια άλλη κρεμα που τη βαζεις αφού βγάλεις ραγάδες…εγώ είπα κ να βγάλω δε με νοιάζει θα ειναι το σημάδι του μωρού μου θα τα εχω για όσο ζω…

Ναι την έχω πάρει και αυτήν αλλά βάζω όποτε θυμάμαι.. 

μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά τι να κάνουμε.. είναι μέχρι να συνηθίσεις τις αλλαγές στο σώμα σου θέλει λίγο χρόνο 😋

@Elli13  μια χαρά μου φαίνεται το νούμερο εμένα συγχαρητήρια 😊 πες και με τον γιατρό σου και στείλε μας όταν μπορέσεις 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να σπυ ζήσουν τα 5 παιδάκια!!!!! Πωπω δε μπορώ να με φανταστώ με 5 παιδιά!!! Το πολύ 2 θέλω κ λόγο οικονομικών περισσότερο!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για και εσύ με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου! 

Σας διαβάζω συχνά πυκνά όταν προλαβαίνω γιατί μου θυμηζεται όταν διενυα την δική σας φάση και συμμετείχα στο αντίστοιχο φόρουμ. 

Είχα δυσκολευτεί και εγώ στο πρώτο αλλά μετά ήρθαν όλα τα άλλα πολύ εύκολα και το θεωρούσα μεγάλη ευλογία. Τώρα τρέχουμε διαρκώς με τον άντρα μου αλλά στο τέλος της ημέρας διαπιστωνουμε ότι αυτές οι ζωουλες είναι το νόημα και νιώθουμε γεμάτοι. 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλό να γίνεται μανούλες και ειλικρινά χαίρομαι να διαβάζω ευχάριστα νέα για όλες σας και ας μην σας γνωρίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια από 26,8 την Τρίτη , σήμερα είναι 98,41. Δεν εχω βρει ακόμα τον γιατρό . Πώς σας φαίνεται ?

Πολύ καλά είναι μπράβο κοπέλα μου!!! Με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια , πήρα μια μικρή ανάσα . Μικρή όμως 😂 Είχα την έκθεση σήμερα αλλά με έπιασε τόσος πόνος στη μέση και απίστευτη ζαλάδα από την προγεστερόνη που παίρνω 3 φορές τη μέρα , που έφυγα νωρίτερα.  

Μίλησα με τον γιατρό, μου είπε είναι πολύ καλή η αύξηση και ξεφύγαμε λίγο από τα πολύ χαμηλά νούμερα . Μπορούμε να ελπίζουμε είπε ! Να συνεχίσω τα χάπια και να ξανακάνω χοριακη την Τρίτη . 

Εννοείται ακόμα είμαι πολύ συγκρατημένη, απλά αποφάσισα να βάλω τέλος στο έντονο άγχος μου , δεν έχει νόημα , ο,τι είναι να γίνει θα γίνει! Μόνο κακό κάνω με τόσο άγχος. Σε κάθε αρνητική μου σκέψη λέω μέσα μου " και γιατί να μην πάει καλά ;; " Λες και αν σκέφτομαι αρνητικά θα είμαι προετοιμασμένη για το κακό.. Το δουλεύω και με την ψυχοθεραπεία που κάνω , και πραγματικά μου έχει αλλάξει τον τρόπο σκέψης .

Πάντως αν ισχύει αυτό για το άγχος και τη σύλληψη εγώ δεν θα είχα συλλάβει ούτε τον προηγούμενο μήνα ούτε τώρα !! Είμαι ο ορισμός του άγχους 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αυτό με τη λεκάνη κ εμένα με αγχώνει δεν θέλω να ανοίξω πολύ…ποσά κιλά έχασες όταν βγήκες από το μαιευτήριο; Συγγνώμη ρωτάω αδιάκριτα αν θες μου απαντάς απλά με αγχώνει κ αυτό γιατί θέλω ως το γάμο να είμαι οπως ήμουν πριν μείνω εγκυος… 

οχι θα τα κάνω ξεχωριστά κ ο λόγος γιατί είναι δυο διαφορετικά γεγονότα κ θελω να τα ζήσω ξεχωριστά! Δεν θελω σαν νύφη να κλέψω από την ημέρα του παιδιού μου! Θέλω η βάφτιση να είναι ολοκληρη ημέρα για το μωράκι μου κ ο γάμος μου να είναι η μέρα ολόκληρη για εμένα κ τον άντρα μου!!! Ο γαμος θα είναι τον Αύγουστο κ η τη βάφτιση μάλλον αρχες Μαΐου  γιατί η νύφη μου θα γεννήσει τελος Ιούνη την έχει 27-06 αλλά με καισαρικη λογικά 2 εβδομαδες πριν κ ο νονός θα είναι ο αδερφος μου μας ήρθαν όλα λίγο μαζεμένα!!! 

Εγώ ξεκίνησα 59 κιλά την εγγυμοσυνη.  Πήρα σύνολο 11. Ήμουν 70 την μερα που μπήκα στο μαιευτήριο. 

Την μέρα που βγηκα ήμουν 63 και έχασα 3 κιλά τις πρώτες 40 μέρες. Χωρίς να κάνω κάτι. Απλά τρέξιμο αϋπνίες..δεν έτρωγα και πολύ γιατί ήθελα να προλάβω να κοιμηθώ. Χαχαχαχ .τώρα έχει μείνει μόνο 1 κιλό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω δεν γυμνάζομαι.. οταν γυμνάζεσαι σφίγγει το κορμί φαίνεσαι πιο αδύνατη άσχετα με το τι δειχνει η ζυγαριά εσυ μπορεί να φαίνεσαι πιο αδύνατη από εμένα μου δεν γυμνάζομαι και ας ειμαι λιγότερα κιλά 

Κάπου στον 8 μηνα τις έβγαλα τις ραγαδεσ φορούσα από τον 3 μήνα κρέμα  της frezyderm κάθε μέρα μεχρι να γεννήσω  αλλά δυστηχως δεν τις απέφυγα.. τώρα με το μωρο ξεχνάω να βάλω αν και ψηλό απογοητευτικά που έβγαλα και έτσι μετά την γεννά τις άφησα και λίγο στην μοίρα τους 

εγω αν σου πω ακόμα της εγκυμοσυνης παντελόνια φοράω άσε που τα δικά μου δεν μου κάνουν ακόμα.. η κοιλιά μου δεν έχει επανέλθει όπως ήταν την μαύρη γραμμή την εχω ακομα 

@Raf123 κορίτσια εγω δεν έβαλα σε καμία εγκυμοσύνη μου.. ουτε στον μεγάλο ουτε στον μικρό ουτε τψρα βάζω..  δεν έχω καθόλου ραγάδες..  είναι στο δέρμα νομίζω.. μια φίλη έβαζε από την αρχή κρέμα αλλά έγινε πλυσε.. σκοτσέζικη φούστα ένα πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PinkPearl είπε:

Τελικά πήγα στον γιατρό και όλα καλά!!!! Πράγματι τα συμπτώματα μπορεί να υποχωρήσουν κ να ξαναέρθουν! Ανακούφιση!

Μπράβο κοπέλα μου 😘 καλά έκανες και πήγες να μην σε τρώει το άγχος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

@Raf123 κορίτσια εγω δεν έβαλα σε καμία εγκυμοσύνη μου.. ουτε στον μεγάλο ουτε στον μικρό ουτε τψρα βάζω..  δεν έχω καθόλου ραγάδες..  είναι στο δέρμα νομίζω.. μια φίλη έβαζε από την αρχή κρέμα αλλά έγινε πλυσε.. σκοτσέζικη φούστα ένα πραγμα

Ναι μάλλον έχει να κάνει με το δέρμα γιατί και εγω που έβαζα κρέμα από την αρχή έβγαλα αρκετές από τον αφαλο και κάτω δηλαδή αν δεν έβαζα πως θα γινόταν ; Τέλος πάντων είναι κόκκινες ακόμα ίσως να έχουν καποια βελτίωση με τον καιρό θα δείξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !

Εγώ που είπα ότι προσπαθώ να μειώσω το άγχος , και το άγχος γελάει ακόμα μαζί μου !!! Κάνω κάθε μέρα ένα τεστακι για να βλέπω την πορεία της γραμμής μέχρι την επόμενη χοριακη . Σήμερα όμως η γραμμή μου φαίνεται λίγο πιο αχνή από χτες και έχω τρελαθεί . Δεν το έκανα με τα πρώτα ουρα καθώς ξύπνησα στις 6:00 για τουλετα και το τεστ το έκανα στις 8:00 χωρίς όμως να έχω πιει νερό.  Έχω τρελαθεί από την αγωνία μου , νομίζω η χοριακη έχει πέσει από χτες όπως το βλέπω 😭

IMG_20221112_090818.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι να τρελαθώ 😅

Είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο και έκανα το πρωί ένα One step. Λέει θέλει μέχρι 10 λεπτά για.να δείξει. Ε στο 9ο λεπτό έδειξε μια πολύ άχνη γραμμή! (Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτογραφία)

Δεν κρατήθηκα και πήγα και έκανα χοριακη. Λέτε να είναι λάθος το τεστ και κακώς περνούν τα μυαλά μου αέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εγώ που είπα ότι προσπαθώ να μειώσω το άγχος , και το άγχος γελάει ακόμα μαζί μου !!! Κάνω κάθε μέρα ένα τεστακι για να βλέπω την πορεία της γραμμής μέχρι την επόμενη χοριακη . Σήμερα όμως η γραμμή μου φαίνεται λίγο πιο αχνή από χτες και έχω τρελαθεί . Δεν το έκανα με τα πρώτα ουρα καθώς ξύπνησα στις 6:00 για τουλετα και το τεστ το έκανα στις 8:00 χωρίς όμως να έχω πιει νερό.  Έχω τρελαθεί από την αγωνία μου , νομίζω η χοριακη έχει πέσει από χτες όπως το βλέπω 😭

IMG_20221112_090818.jpg

Δεν νομίζω ότι έχουν τόση ακρίβεια τα τεστ των ούρων. Καλύτερα να τα σταματήσεις γιατί σε γεμίζουν και άγχος και να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου! Το σπορακι σου θέλει ηρεμία και θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα... Σηκώθηκα πριν από λίγο και είδα αίμα στην τουαλέτα..😔 Έχω και στο σκούπισμα... Παω για χοριακή να δω τι έγινε... Δεν περιμένω Δευτέρα να είμαι στα χαμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εγώ που είπα ότι προσπαθώ να μειώσω το άγχος , και το άγχος γελάει ακόμα μαζί μου !!! Κάνω κάθε μέρα ένα τεστακι για να βλέπω την πορεία της γραμμής μέχρι την επόμενη χοριακη . Σήμερα όμως η γραμμή μου φαίνεται λίγο πιο αχνή από χτες και έχω τρελαθεί . Δεν το έκανα με τα πρώτα ουρα καθώς ξύπνησα στις 6:00 για τουλετα και το τεστ το έκανα στις 8:00 χωρίς όμως να έχω πιει νερό.  Έχω τρελαθεί από την αγωνία μου , νομίζω η χοριακη έχει πέσει από χτες όπως το βλέπω 😭

IMG_20221112_090818.jpg

Καλημέρα αν δεν είναι τα πρώτα ουρά ειναι λογικό επίσης το ένα έχει μείνει ένα 24 ωρο το τεστ ενώ αυτό έχει πιο λίγες ώρες μια χαρά ειναι 😊 

καλα και εγω τα ίδια έκανα αλλά μέχρι την 2 χοριακη μετά τα σταμάτησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Σηκώθηκα πριν από λίγο και είδα αίμα στην τουαλέτα..😔 Έχω και στο σκούπισμα... Παω για χοριακή να δω τι έγινε... Δεν περιμένω Δευτέρα να είμαι στα χαμένα... 

Πω γαμωτο 😕

ελπίζω να ειναι ολα καλα θα περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Σηκώθηκα πριν από λίγο και είδα αίμα στην τουαλέτα..😔 Έχω και στο σκούπισμα... Παω για χοριακή να δω τι έγινε... Δεν περιμένω Δευτέρα να είμαι στα χαμένα... 

Κορίτσι μου εύχομαι να μην είναι τίποτα το αίμα που είδες!! Προγεστερόνη παίρνεις ; Γράψε μας μόλις έχεις νέα , θα προσεύχομαι για σένα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. βρε  Μαρινακι απ ότι καταλαβαίνω από αυτά π έχεις πει είναι ότι είχες κι άλλες φορές θετικό τεστ κλπ κ τώρα έχει γίνει κ σύλληψη..μήπως πρέπει να ψάξεις κάτι;ή μας έχεις πει ότι τα έχεις ψάξει όλα;.Αναρωτιέμαι αν είναι κάτι απλό π εμποδίζει να προχωρήσει..😏..Εγώ κορίτσια πήγα γυναικολόγο εχθές γτ δεν έχω αδιαθετησει, ενώ μετά την απόξεση νταν στον έναν μήνα ήρθαν..τώρα δεύτερος μήνας ακόμα..έκανα κ Παπ και καλλιεργεια κ μ είπε ότι η γνώμη του είναι σε δυο μήνες να ξαναρχίσω προσπάθειες κ να μην περιμένω τα αποτελέσματα των βιταμινών του άντρα μου γτ η κιρσοκηλη όσο θα προχωράμε θα εμποδίζει περισσότερο αν δεν την αφαιρέσει κ αν το κάνει χρειάζονται έξι μήνες αποθεραπεία πριν ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Εγώ που είπα ότι προσπαθώ να μειώσω το άγχος , και το άγχος γελάει ακόμα μαζί μου !!! Κάνω κάθε μέρα ένα τεστακι για να βλέπω την πορεία της γραμμής μέχρι την επόμενη χοριακη . Σήμερα όμως η γραμμή μου φαίνεται λίγο πιο αχνή από χτες και έχω τρελαθεί . Δεν το έκανα με τα πρώτα ουρα καθώς ξύπνησα στις 6:00 για τουλετα και το τεστ το έκανα στις 8:00 χωρίς όμως να έχω πιει νερό.  Έχω τρελαθεί από την αγωνία μου , νομίζω η χοριακη έχει πέσει από χτες όπως το βλέπω 😭

IMG_20221112_090818.jpg

Το ίδιο έπαθα και εγώ..  την πρώτη μέρα που έκανα το τεστ ήταν πιο σκούρα η γραμμή απ ότι την επόμενη.. η χοριακη υπερδιπλασιαστηκε όμως..  μην μπαίνεις σε αυτή την διαδικασία κάθε μέρα..  απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου.. 

 

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Σηκώθηκα πριν από λίγο και είδα αίμα στην τουαλέτα..😔 Έχω και στο σκούπισμα... Παω για χοριακή να δω τι έγινε... Δεν περιμένω Δευτέρα να είμαι στα χαμένα... 

Αμαν βρε παιδί μου.. κάτι πρέπει να κάνεις.. δεν γίνεται αυτό..  βρες έναν καλό γυναικολόγο για αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.
    • Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ.  Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά. Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.
    • @Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️ Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏
    • Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου ✨ εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!! Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε... Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε... Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...