Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένα γράμμα στα δύο μωράκια μου που έφυγαν!


Mammy4!

Recommended Posts

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΠΙΣΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΣ. ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΤΥΧΕ. ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΞΕΡΩ. ΑΛΛΑ... ΚΟΥΡΑΓΙΟ.:( :( . ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυσκολες ωρες ...τι να πω...τα λογια ειναι λιγα

Ο χρονος μονο θα κανει τη δουλεια του οπως αυτος πολυ καλα ξερει..Οσο για τα δυο παιδακια σου ,απλα θα επισπευσουν την επουλωση των πληγων.

Και το οτι εχεις αυτα δεν σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωμα να θρηνησεις για τις δυο ψυχουλες που εφυγαν...Λες κι επειδη εχεις ηδη δυο παιδακια δεν τρεχει τιποτε...μερικες φορες οι ανθρωποι λενε τοσο λαθος και "κουφια" λογια...

Δεν ξερω τις ηλικιες τους αλλα "μιλησε" τους για αυτο που συνεβη,να μην νιωσουν οτι φταινε σε κατι.Εξηγησε τους γιατι η μαμα ειναι ετσι,τα παιδια τεινουν να ενοχοποιουν τον εαυτο τους οταν κατι δεν παει καλα μεσα στην οικογενεια,και σιγουρα οι κεραιες τους επιασαν την αλλαγη.

Ελπιζω να μην σε κουρασα και πραγματικα ευχομαι να δεις τον ηλιο συντομα...

Ειμαστε κι εμεις εδω...........

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΘΕΟΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΛΙΒΕΡΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ:( :( :(

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα δύο μου ζουζούνια είναι η μεγάλη παρηγοριά, τα λατρεύουμε, ασυζητητί είναι οι πρωταγωνιστές στη ζωή μας. Θα μπορούσαν να είναι τέσσερις αλλά είναι δύο. Ο πόνος για αυτά που έφυγαν υπάρχει κ πάντα θα υπάρχει. Ποτέ μου δεν έχω δείξει τπτ στα δύο μου μωράκια, δεν υπάρχει περίπτωση να τα πικράνω κ να με δουν να κλαίω. Δεν μπορεί να ξεχάσει μια μάνα, το ξέρουμε όλες αυτό. Γιαυτό εύχομαι για όλες μας να είμαστε καλά κ τα μωράκια μας επίσης. Η παναγιά να μας φυλάει κ κύριως όσες εγκυνονείτε ή είσαστε στην προσπάθεια. Το λέω μέσα από την καρδιά μου, σαν προσευχή διαρκείας!

Και πάλι σας ευχαριστώ, κ είναι λίγο αυτό που λέω για την αγάπη, την ανταπόκριση.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ, το φωνάζω για να το κάνω δυνατό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχουν λόγια που θα απαλύνουν τον πόνο σου! Πιστεύω πως το πιο τραγικό που μπορεί να συμβεί είναι να χάνει ένας γονιός παιδί! Είτε είναι έμβρυο, είτε έχει γεννηθεί, είτε είναι μεγάλο!!

Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Όχι ότι δεν θα θυμάσαι ή δεν θα αναπολείς, απλά θα γεμίσεις με άλλες χαρές από τα άλλα αγγελουδάκια σου που θα σου χαρίσουν πολύ πολύ ευτυχία!!

Κουράγιο.. Κι ότι χρειαστείς, είμαστε εδώ!! Ποτέ μην το ξεχάσεις αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammy4 διάβασα το γράμμα σου και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ. Λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβη.

Εχω και εγώ δύο παιδάκια και τώρα είμαι έγκυος στη 10η εβδομάδα και περιμένω δίδυμα.

Σου εύχομαι κουράγιο και δύναμη να έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

markat σου εύχομαι όλα να πάνε μια χαρά, να είσαστε γεροί εσύ ο άντρας σου και τα παιδάκια σου και τα νινάκια στην κοιλίτσα....

Όλα με το καλό να γίνουν.

Ευχαριστώ, και θα το λέω συνέχεια, όλες σας για τα λόγια και την αγάπη σας.

Είμαι καλύτερα...τπτ δεν ξεχνιέται απλά σιγά σιγά συνειδητοποιείς τι έγινε κ προσεύχεσαι για αυτά που έχεις στην αγκαλιά σου και αυτά που είναι εκεί ψηλά. Δεν μπορώ να κλάψω πια άλλο, απλά κάποιες στιγμές δακρύζω σιωπηλά όταν δε με βλέπουν τα μικρά μου. Και ο πόνος συναίσθημα είναι καλύτερα να το εξωτερικεύω κάπου κάπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ , ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου λυπάμαι πολύ, φαντάζομαι ο πόνος είναι αβάσταχτος... Το μόνο που θα σου ευχηθώ είναι χαρά... μόνο χαρά να σου χαρίζουν οι στιγμές που ζεις με την οικογένειά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου κοπέλα, σου εύχομαι να έχεις πάντα υγεία εσύ και όλη σου η οικογένεια και πάντα να θυμάσαι με στοργή τα δυο μικρά σου αγγελούδια που θα σας προσέχουν πάντα.

Υπομονή και πολλή αγάπη θα γιατρέψει τον πόνο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να το πιστέψω!Εχω πάθει σοκ!Θυμάμαι σαν χτες τη χαρά σου που ήταν αναπάντεχη η εγκυμοσύνη και πόσο μουδιασμένη ένιωσες όταν έμαθες για τη δίδυμη κύηση!Γιατί ρε γαμώτο!Γιατί;Είναι τόσο άδικο!Δεν ξέρω τι να πω!Η Γλύκα έχει δίκιο.Δεν μπορείς να μην θρηνείς και να το ξεχάσεις έτσι απλά, επειδή έχεις δύο παιδάκια.Η αλήθεια είναι όμως ότι από αυτά τα χαμόγελα αντλείτε δύναμη με τον άντρα σου να το ξεπεράσετε!Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...ξέρω είναι πολύ νωρίς ακόμα κι ακούγεται γελοίο αλλά σιγά σιγά οι πληγές θα επουλωθούν!Είσαι η mammy4 απλά 2 από τα μωρά σου είναι άγγελοι!Σας εύχομαι ο Θεός να σας δίνει όλη τη δύναμη του κόσμου για να το ξεπεράσετε!Τώρα με τον αντρούλη σου στηρίζετε ο ένας τον άλλον!Είστε μια πανέμορφη κι ενωμένη οικογένεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dominique μου, όπως το είπες ακριβώς νιώθω η mammy4! και γιαυτό δεν άλλαξα τελικά το nick μου. Αδύνατο να το κάνω όσο και να το σκέφτηκα. Κατέληξα τελικά στην απόφαση να το αφήσω ως είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

μου εχει κοπει η ανασα πραγματικα!!!εκλαψα!ποσο λυπαμαι για αυτο που σου συνεβει!δεν ξερω τι να πω!φοβαμαι πολυ τον θανατο!!!ποσο μαλλον οταν ακουω οτι χαθηκαν δυο ψυχουλες!!δεν ξερω αν ο χρονος σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ο καλυτερος γιατρος!ομως να μην σταματησεις να ονειρευεσαι και να ελπιζεις για το καλυτερο!!!ξερω ειναι πολυ δυσκολο αλλα μην τα παρατησεις!!!δωσε αγαπη στα παιδακια σου καθε μερα να τους λες ποσο τα αγαπας που ειμαι σιγουρη οτι το κανεις!δεν ειναι συμβουλες αυτα που λεω ειναι λογια μεσα απο την ψυχη μου πραγματικα κανενας δεν μπορει να δωσει συμβουλη σε τοσο πονο!!!σου ευχομαι μονο καλα απο δω και περα να σου δινει ο θεος και υγεια και σωματικη και ψυχικη!!!οσο για τα αγγελουδια σου εγω πιστευω οτι εχουν παει ενα μακρυνο ταξιδι σε ενα μερος πολυ μαγικο που εχει πολλες νεραιδες πολλους αγγελους και παιζουνε!!!σε ενα μερος που κανεις δεν μπορει να τους κανει κακο και ειναι χαρουμενα!!και ειμαι σιγουρη οτι σας βλεπουν και θελουν χαρα μονο στην ψυχη σας!!!σε ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( :( :( :( πολλά θλιμένα μάτια και βουρκωμένες καρδιές κοιτάζουν τις δύο ψυχούλες που έφυγαν και δεν πρόλαβαν να γίνουν γλυκιές ζωούλες:( :( :( Κρατήστε βαθιά μέσα στην ψυχή σας τις γλυκιές αναμνήσεις που σας συντρόφευαν το διάστημα, που υπήρξαν ανάμεσά σας---υπέροχες στιγμές που κράτησαν λίγο και έληξαν βίαια. Κάντε DELETE σε όλα τα φρικτά που ακολούθησαν. ο χρόνος γιατρεύει. Σας ακούγεται κενό περιεχομένου, αλλά είναι αληθινό
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( :( Mammy 4 μήν σε παίρνει η αποκάτω γιατί έχεις τα άλλα δύο μωρά που σε χρειάζονται. Εγώ που σου γράφω είχα ένα γιό 1 χρόνου και ήμουν έγκυος σε δύο μωρά και τα οποία όμως τα έχασα και εγώ με άσχημη κατάσταση. Το ένα το έχασα τριών μηνών και το άλλο(μπέμπα) έκανα κανονική γέννα και με τέτοια αιμοραγία που η γιατρός βγήκε και ρώτησε την μητέρα μου και τον άντρα μου ότι δεν μπορεί να αποφασίσει εκείνη για εκείνους ποίον να σώσει το μωρό ή εμένα. Φυσικά την απάντηση την πήρε αμέσως εμένα. Αλλά μέχρι να έρθω σε επαφη με το περιβάλλον είδανε και πάθαινε. Το μόνο που θα σου πώ είναι ότι το παιδί για δύο χρόναι μου το μεγάλωνε πότε η μητέρα μου και πότε η πεθερά μου. Τώρα όμως ύστερα από 8 ολόκληρα χρόνια(ποτέ δεν τα ξέχασα)αλλά ξέρεις τι σκέφτομαι ότι ίσως έπρεπε να γίνουν τα πράγματα έτσι γιτί βγάινοντας οι απαντήσεις από την βιοψία αυτά τα παιδιά θα ζούσαν καταδικασμένα για την υπόλοιπη τους ζωή. Και ο Θεός μου χάρισε μετά δύο κόρες γερές και δυνατές. Σου εύχομαι ο πόνος να απαλύνει και ότι θελήσεις είμαι εδώ. Συγνώμη αν σε κούρασα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAMMY4 ΛΥΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΗ ΜΧΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ,ΟΛΟ ΧΑΡΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammy4 δε ξερω πραγματικα τι να σου πω!!!!το μονο που σκεφτομαι εγω ειναι οτι ποτε δε ξεχνας!!!!απλα θυμασαι λιγοτερο συχνα και με λιγοτερο πονο.....ομως παντα θυμασαι..παντα!και δυστυχως μεγαλωνοντας τα μεγαλωνεις και αυτα!!!!θα λες σημερα θα γεννιωντουσαν,αυριο θα ηταν τα γενεθλια τους.....ειναι ομως αδικο να βασανιζεις τη ψυχουλα ετσι....μη το κανεις αυτο στον εαυτο σου.....προχωρα μπροστα και μερα με τη μερα να κοιτας οσο γινεται και λιγοτερο το χθες!!!!να εισαι παντα καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

παρε δυναμη και κουραγο να συνεχισεις .Κοιτα τα παδιακια σου στα ματια και σκεψου οτι ωφειλεις το καλυτερο σε αυτα .Ηκαρδια σου θα ειναι παντα στα μωρα σου που τοσο αδικα ταξιδεξαν στον ουρανο .Εχεις ηθικη ομς υποχρεωση να βαλεις τα δυνατα σου και να εισαι κοντα στα παιδακια σου .εΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο θεος τη δυμανη μεσα απο τη καρδια μου λυπαμαι που επρεπε να ζησεις κατι τοσο αδικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...