Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένα γράμμα στα δύο μωράκια μου που έφυγαν!


Mammy4!

Recommended Posts

"Καρδούλες μου γλυκιές που μόνες σας αποφασίσατε να γίνετε δύο και μόνες σας αποφασίσατε να σταματήσετε να χτυπάτε, να ξέρετε ότι η μαμά κ ο μπαμπάς πάντα θα σας αγαπούν κ θα σας έχουν στη ψυχή, στην καρδιά κ το μυαλό. Θέλω να ξέρετε ότι κάθε φορά που θα φιλάω τα αδερφάκια σας θα σας στέλνω κ σας φιλία πολλά...

Μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι να αλλάξω το σήμερα, μακάρι να μπορούσα να αντιληφθώ τη στιγμή που οι καρδούλες σας σταμάτησαν κ να σας έδινα ζωή. Πόσο μικρή και ανύμπορη είμαι τελικά...

Θεέ μου φύλαγετά τα μικρά μου, τα ολόιδια μου, που τα πήρες κοντά σου. Παναγιά μου κράτησε τα αγκαλιά σε παρακαλώ...

Τα άλλα δυο τα ζουζούνια μου τα έχω εγώ αγκαλίτσα. Φύλαγε μας Θεέ μου και μας εδώ.

Και ακόμη, μακάρι ποτέ ξανά μανούλα να μην χρειαστεί να γεννήσει έτσι όπως εγώ, με φυσιολογικό τοκετό για να αποκόψουν μωράκια που έφυγαν από τη ζωή. Πότε ξανά να μη χαθούν μωράκια, ούτε παιδάκια. Μακάρι να είναι αυτό δυνατό."

Συγχωρήστε με για τον πόνο μου που εκφράζω έτσι, όλα έγιναν πολύ γρήγορα και απελπιστικά αμετάκλητα.

Σύντομα θα αλλάξω κ το nickname μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aγαπη μου λυπαμαι για τα μωρακια που εχασες ειμαι σιγουρη πως καμια μας δε θελει να ζησει κατι τετοιο.θα ηθελα να ρωτησω αν μου επιτρεπεις τα αλλα δυο ειναι μεγαλυτερα; κ τι επιπλοκη ειχες κ τα εχασες κ τα δυο; ξερω πως πονας κ αν θες απαντας. ειμαι σιγουρη πως τ'αγγελουδια σου απο ψηλα θα προσεχουν εσενα κ την οικογενοια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukla m sou euxomai ap ta bathi tis psixis m i pligi pou exis tora

na arxisi siga siga na epoulonete.

na sai siguri o theoulis mas tha ta exi eki konta tou kai tha ta prosexi

euxomai na eisai dinati gia ta alla 2 morakia s kai sintoma na apoktisi kai alla.

emis eimaste edo gia otidipote xreiastis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ λυπαμαι ειλικρινα. να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου και ευχομαι να εισαι γερη και δυνατη γι'αυτα. καλη αναρρωση κοπελα μου. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ειλικρινα τι να σου πω ...το μονο που ευχομαι ειναι να σου δινει ο θεος δυναμη για να γινει ο πονος πιο απαλος.

να παιρνεις κουραγιο απο τα παιδακια σου και να ειναι παντα γερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!! ΟΤΙ Κ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.... ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΔΥΝΗΡΟ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΜΩΡΑΚΙΑ...ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ..... ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammy mou

na einai gera ta paidakia sou

kai ta didymakia pou pigan ston Theouli

tha sas prosexoun, apo ekei psila, olous!!!

Prospathise na xamogelaseis,

ta mikra sou se xreiazontai

kai ta didyma tha ithelan na min xaseis

tin pisti sou..............!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου γλυκεια εύχομαι ο χρόνος να απαλύνει τον πόνο σου και η ζωη να σε αποζημιώσει γι' αυτήν τη μεγάλη απώλεια με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Είμαστε δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου Μammy4 ειλικρινα κι εγω λυπαμαι παρα πολυ και τα λογια ειναι λιγα σε τετοιες στιγμες!!Ειναι φοβερο!!Και αβασταχτο....Συγκινηθηκα τοσο μα τοσο πολυ με το γραμμα...σιγουρα ειναι πολυ δυσκολο δεν ξερω τι να πω....ευχομαι η Παναγια να φροντιζει τα αγγελουδια και εσας να σας δωσει δυναμη!Να χαιρεσαι τα δυο αλλα σου μπουμπουκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammy μου οτι και να πω σιγουρα δεν θα καταφερω να απαλυνω τον πονο σου!!Ξερω οτι αυτο που περασες ειναι πολύ οδυνηρό!!Κανε κουράγιο για τα αλλα σου δυο παιδιά και οι ψυχουλες που έφυγαν τοσο νωρις θα ειναι πάντα οι φύλακες αγγελοί σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκιά μου ότι και να πούμε είναι λίγο ...

πρέπει να είσαι δυνατή ... για τα άλλα 2 παιδάκια σου και να ξέρεις ότι εμείς θα είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ...κουραγιο

Ολα τα αγγελουδια μας ειναι μαζι δε νιωθουν πονο και ζουν αιωνια

Σιγουρα τα λογια ειναι λιγα..Πονας πολυ ..ειμαστε διπλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ.ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ 2 ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ.ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ.

ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ.

ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ. ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammy μου, χριστε μου οτι και να πω ειναι περιτο και λιγο!!κανε κουραγιο και να εχεις δυναμη και πιστη.σιγουρα ο χρονος απαλινει και θρεφη της πληγες.κανε επισεις κουραγειο για τα μοναδικα στηριγματα σου τον αντρα σου,και τα δυο μικρα σου,που σιγουρα σε χρειαζοντε οσο τιποτα αλλο.σε φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammy4 μου, λυπαμαι τοσο πολυ κοπελα μου...:( :( :(

κανε κουραγιο για τα μικρουλια σου και να 'σαι σιγουρη πως τα αγγελουδακια σου θα μεσιτευουν στο Θεουλη για να σας εχει καλα!!!

ευχομαι η Παναγιτσα μας να απαλυνει το πονο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου λυπαμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! :( :( :(

apis εγραψε:

"Ολα τα αγγελουδια μας ειναι μαζι δε νιωθουν πονο και ζουν αιωνια "

Ξερω οτι ο πονος σου δεν μειωνεται αλλα ειναι η πιο ευστοχη φραση που θα μπορουσε κανεις να σου πει... για να νιωσεις απειροελαχιστα εστω καλυτερα για τα 2 μωρακια σου...

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι...

Εναποθεσε τον πονο σου στον χρονο και στα χαμογελα των δυο αλλων παιδιων σου.... Ειναι οι μονοι "γιατροι"....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

Κοριτσακι μου λυπαμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! :( :( :(

apis εγραψε:

"Ολα τα αγγελουδια μας ειναι μαζι δε νιωθουν πονο και ζουν αιωνια "

Ξερω οτι ο πονος σου δεν μειωνεται αλλα ειναι η πιο ευστοχη φραση που θα μπορουσε κανεις να σου πει... για να νιωσεις απειροελαχιστα εστω καλυτερα για τα 2 μωρακια σου...

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι...

Εναποθεσε τον πονο σου στον χρονο και στα χαμογελα των δυο αλλων παιδιων σου.... Ειναι οι μονοι "γιατροι"....

ειμαστε ολες κοντα σου για οτι χρειαστεις κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου οτι και να πω ειναι λίγο. Τα μωρακια σου εχουν γίνει αγγελάκια κ να ξερεις θα προσεχουν εσας και τα αδελφακια τους. Να εισαι δυνατη κοριτσακι μου για τα αλλα δυο σου παιδακια. Δεν ξέρω τι ν σου πω. θα προσευχομαι για τις ψυχουλες τους. Ο,τι χρειαστεις θα ειμαι εδω. Σε φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραγιο κι απο μενα κοπελα μου...

Οτι και να πουμε ειναι λιγο..

Ευχομαι δυναμη σε σενα και τον αντρα σου.Ο πονος ειναι μεγαλος ομως τα αλλα 2 παιδακια σας, σας εχουν αναγκη.Πρεπει να ειστε δυνατοι...

Κοιτα τα παιδακια σου παρε δυναμη απο αυτα και κανε τη ζωη σου λιγο πιο γλυκια..

Ο καλος Θεουλης μονο ξερει τον λογο που θελησε τα αγγελουδια σου κοντα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...