Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.. απορία..είμαι στην 9η εβδομάδα και έχω αναγουλες φούσκωμα και ενώ θέλω να φάω κάτι μόλις τρώω νομίζω ότι θα το βγάλω για τρομερή ενόχληση.. πόσες από εσάς είχατε κάτι παρόμοιο? Να σημειώσω αν και δεύτερη εγκυμοσύνη στην πρώτη δεν είχα ποτέ τίποτα... Επίσης με πιάνει και η μέση μου και κάτι κραμπακια μικρά που και που... Είναι φυσιολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. απορία..είμαι στην 9η εβδομάδα και έχω αναγουλες φούσκωμα και ενώ θέλω να φάω κάτι μόλις τρώω νομίζω ότι θα το βγάλω για τρομερή ενόχληση.. πόσες από εσάς είχατε κάτι παρόμοιο? Να σημειώσω αν και δεύτερη εγκυμοσύνη στην πρώτη δεν είχα ποτέ τίποτα... Επίσης με πιάνει και η μέση μου και κάτι κραμπακια μικρά που και που... Είναι φυσιολογικό?

Καλησπέρα φυσιολογικά είναι όλα αυτά που έχεις εγω είχα ξεκινήσει με εμετούς από την 8 εβδομάδα κάθε μέρα έκανα αρκετές φορές και τράβηξε ως την 16 εβδομάδα ειχα χασει 3 κιλά περίπου γιατί δεν μπορούσα να φάω δεν έτρωγα τιποτα μόνο ζυμαρικά.. το πρώτο τρίμηνο ήταν χάλια άρρωστη ένιωθα από το κρεβατι στον καναπε και πίσω όποτε μην αγχώνεσαι και ίσα ίσα όταν έχεις έντονα συπτωματα είναι ένα καλό σημάδι όταν όλα πηγαίνουν μια χαρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα φυσιολογικά είναι όλα αυτά που έχεις εγω είχα ξεκινήσει με εμετούς από την 8 εβδομάδα κάθε μέρα έκανα αρκετές φορές και τράβηξε ως την 16 εβδομάδα ειχα χασει 3 κιλά περίπου γιατί δεν μπορούσα να φάω δεν έτρωγα τιποτα μόνο ζυμαρικά.. το πρώτο τρίμηνο ήταν χάλια άρρωστη ένιωθα από το κρεβατι στον καναπε και πίσω όποτε μην αγχώνεσαι και ίσα ίσα όταν έχεις έντονα συπτωματα είναι ένα καλό σημάδι όταν όλα πηγαίνουν μια χαρά 😊

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου με ξεαγχωσες λιγο... Είναι δυνατόν να αγχώνομαι περισσότερο σε αυτήν την εγκυμοσύνη από ότι στην πρώτη?? 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μαράκι92 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου με ξεαγχωσες λιγο... Είναι δυνατόν να αγχώνομαι περισσότερο σε αυτήν την εγκυμοσύνη από ότι στην πρώτη?? 😅😅

Χαχαχα μην μου λες τέτοια.. αν αγχωθώ πιο πολύ όταν με το καλό έρθει η δεύτερη εγκυμοσύνη το έχω χαμένο 😂 

Είναι φυσιολογικό πάντως να νιώθεις έτσι είναι καλό να έχεις συπτωματα 😊μόλις φύγει και το πρώτο τρίμηνο θα είναι καλύτερα με το καλό να έρθει το μωρακι σας… 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...