Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτο τρίμηνο στήθος!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Διανύω τήν 6η βδομάδα εγκυμοσύνης καί άλλες φορές έχω πρησμένο στήθος άλλες φορές πάλι είναι ξεπρησμένο!Είναι η πρώτη μού εγκυμοσύνη καί ένα άγχος τό χώ τολμώ νά πώ!

Κάλεσα τόν γιατρό μού καί μού πέ πώς δέν είναι κάτι τό ανησυχητικό αλλά παρόλα αυτά επειδή εγώ έχω αγχωθεί νά πάω γιά εξέταση γιά νά μού φύγει τό άγχος!

Γιά πείτε μού κορίτσια μού καί εσείς τίς εμπειρίες σάς!Είναι ανησυχητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θαλασσινή είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Διανύω τήν 6η βδομάδα εγκυμοσύνης καί άλλες φορές έχω πρησμένο στήθος άλλες φορές πάλι είναι ξεπρησμένο!Είναι η πρώτη μού εγκυμοσύνη καί ένα άγχος τό χώ τολμώ νά πώ!

Κάλεσα τόν γιατρό μού καί μού πέ πώς δέν είναι κάτι τό ανησυχητικό αλλά παρόλα αυτά επειδή εγώ έχω αγχωθεί νά πάω γιά εξέταση γιά νά μού φύγει τό άγχος!

Γιά πείτε μού κορίτσια μού καί εσείς τίς εμπειρίες σάς!Είναι ανησυχητικό;

Νομίζω στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικο το στήθος..

Εγώ ας πούμε κάθε φορά που περίμενα περίοδο ξεκίνησε μια εβδομάδα πριν περίπου να πρήζεται και ήξερα ότι σε 6-7 μέρες θα έχω περίοδο..τον μήνα που έμεινα έγγυος. Δεν ξεκίνησε να πρήζεται μια βδομάδα πριν και έλεγα τι γίνεται δεν θα ξεκινήσει να πρήζεται Γιά να μου έρθει περίοδος ; Και μου πρήστηκε 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά πολύ απότομα και έντονα. Είχα πονο και πρήξιμο στο στήθος όλο το πρώτο τρίμηνο.και ειδικά τους πρώτους δύο μήνες ήταν πολύ έντονο. Αφού σηκωνομουν από το κρεβάτι και πονούσα πολύ. 

Άλλες κοπέλες έχω ακούσει ότι δεν πονούσε το στήθος..οπότε μην στέκεσαι σε αυτό το σύμπτωμα. Λογικά έχεις σε καμιά βδομάδα ραντεβού να ακούσεις καρδούλα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Νομίζω στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικο το στήθος..

Εγώ ας πούμε κάθε φορά που περίμενα περίοδο ξεκίνησε μια εβδομάδα πριν περίπου να πρήζεται και ήξερα ότι σε 6-7 μέρες θα έχω περίοδο..τον μήνα που έμεινα έγγυος. Δεν ξεκίνησε να πρήζεται μια βδομάδα πριν και έλεγα τι γίνεται δεν θα ξεκινήσει να πρήζεται Γιά να μου έρθει περίοδος ; Και μου πρήστηκε 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά πολύ απότομα και έντονα. Είχα πονο και πρήξιμο στο στήθος όλο το πρώτο τρίμηνο.και ειδικά τους πρώτους δύο μήνες ήταν πολύ έντονο. Αφού σηκωνομουν από το κρεβάτι και πονούσα πολύ. 

Άλλες κοπέλες έχω ακούσει ότι δεν πονούσε το στήθος..οπότε μην στέκεσαι σε αυτό το σύμπτωμα. Λογικά έχεις σε καμιά βδομάδα ραντεβού να ακούσεις καρδούλα ;

Σέ ευχαριστώ πάρα πολύ γιά τή απάντηση!Παρότι είναι νωρίς έχουμε ακούσει καρδούλα γιατί ο γιατρός έχει ένα αρκετά εξελιγμένο μηχάνημα τό οποίο ανιχνεύει καρδιακό παλμό αρκετά νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Θαλασσινή είπε:

Σέ ευχαριστώ πάρα πολύ γιά τή απάντηση!Παρότι είναι νωρίς έχουμε ακούσει καρδούλα γιατί ο γιατρός έχει ένα αρκετά εξελιγμένο μηχάνημα τό οποίο ανιχνεύει καρδιακό παλμό αρκετά νωρίς!

Εγώ ήμουν έτσι μια είχα πρησμένο στήθος καποιες μερες πήγαινα να σηκωθώ από το κρεβατι και πονούσε και άλλες μερες πάλι δεν με πονούσε 

γενικα σε όλη την εγκυμοσύνη μου το στήθος μου δεν με πονούσε ούτε είχε πρηστεί ιδιαίτερα τώρα που θηλάζω έχει μεγαλώσει 

Μην φοβάσαι ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί και εγώ το είχα σκεφτεί θα δεις μια θα είναι έτσι και μια αλλιώς οι ορμόνες είναι περίεργες 😊 κοιτά να χαρείς την εγκυμοσύνη μου μην σκέφτεσαι αρνητικά και θα πάνε όλα καλά 💕 με το καλό να έρθει το μωρακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...