Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμοραγια εμφιτευσης;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια θελω την γνωμη σας αυτον τον μηνα μου ηρθε περιοδος αν αυτο ειναι περιοδος μια εβδομαδα νωριτερα μου κρατησε ουτε δυο μερες λιγοτερο αιμα απο το κανονικο σταματησε για μια μερα και βγαζω μια κυλιδα αιμα την ημερα εδω και 5 μερες συνεχομενα υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης εχει συμβει σε καμια και εχω και αριστερα χαμηλα καποια τραβηγματακια εκανα τεστ βγηκε αρνητικο ισως βιαστηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasw1997 είπε:

Καλησπερα κοριτσια θελω την γνωμη σας αυτον τον μηνα μου ηρθε περιοδος αν αυτο ειναι περιοδος μια εβδομαδα νωριτερα μου κρατησε ουτε δυο μερες λιγοτερο αιμα απο το κανονικο σταματησε για μια μερα και βγαζω μια κυλιδα αιμα την ημερα εδω και 5 μερες συνεχομενα υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης εχει συμβει σε καμια και εχω και αριστερα χαμηλα καποια τραβηγματακια εκανα τεστ βγηκε αρνητικο ισως βιαστηκα 

Γεια σου και από μένα…εγώ είχα αιματακι εμφύτευσης,το οποίο όμως ήταν μια ροζ βλέννη βασικά στο σκούπισμα δυο μέρες πριν αδιαθετήσω (μια φοράς όλη κι όλη)κ μετά τίποτα…έτσι κ προβληματίστηκα ότι ίσως είμαι έγκυος…Να μας πουν αλλα κορίτσια αν είχαν κάτι περισσότερο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasw1997 είπε:

Καλησπερα κοριτσια θελω την γνωμη σας αυτον τον μηνα μου ηρθε περιοδος αν αυτο ειναι περιοδος μια εβδομαδα νωριτερα μου κρατησε ουτε δυο μερες λιγοτερο αιμα απο το κανονικο σταματησε για μια μερα και βγαζω μια κυλιδα αιμα την ημερα εδω και 5 μερες συνεχομενα υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης εχει συμβει σε καμια και εχω και αριστερα χαμηλα καποια τραβηγματακια εκανα τεστ βγηκε αρνητικο ισως βιαστηκα 

Καλησπέρα Βάσω και με το καλό να ακούσεις θετικό νέο.

Χωρίς να θέλω να σε αποκαρδιωσω στις προσπάθειες μας με τον σύζυγό μου όταν περίμενα και εγώ είχα αίμα για δύο μέρες μερικές μέρες μετά τις επαφές. Έλεγα και εγώ το αίμα εμφύτευσης είναι,  αυτό είχε συμβεί δύο μήνες σερί χωρίς όμως θετικό αποτέλεσμα.

Έτσι το έψαξα και μου βρήκαν πολύποδα στην μήτρα όπου και τον αφαίρεσα καθώς εμπόδιζε την σύλληψη.

Μετά από 6 μήνες ήρθε το θετικό τεστ και τώρα έχω έναν μπέμπη 5.5 μηνών.

Είναι προσωπική εμπειρία δεν σημαίνει ότι και σε σένα θα είναι έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπορούσε να σημαινει εγκυμοσύνη αυτο πιστευω, σίγουρα ειναι νωρις για θετικο τεστ! Σε καθε κοπέλα ειναι διαφορετικό, εγω ας πουμε ειχα αραιό καφέ αιμα οταν επρεπε να εχω περίοδο, το οποίο κράτησε μερικες μερες. Τελικά ημουν έγκυος! Σε αλλες φίλες εγινε όπως περιγράφεις, μερικες μερες πριν την περίοδο. Κανε υπομονη και τεστ την επομενη μερα που περιμένεις περίοδο. Καλη επιτυχία, και ακομα και να μην εισαι έγκυος αυτο τον μήνα, θα μεινεις συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να υπαρχει σαφη απαντηση,γιατι ολα θα μπορουσαν να ειναι εγκυμοσυνη κι ολα θα μπορουσαν να ειναι περιοδος επισης!!! Εγω πχ στην εγκυμοσυνη ειχα ελαχιστο ροζ στο σκουπισμα.. Επισης εχω ακουσει για καφε..Το κοκκινο και σε ποσοτητα συννηθως αφορα αλλη περιπτωση,χωρις να ειναι κανονας και παλι! Υπηρχαν κοπελες που ειχαν περιοδο κι ηταν εγκυες..

Οπως και να εχει ευχομαι να ειναι το ενα και μοναδικο που επιθυμεις!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2022 at 9:07 ΜΜ, ο/η cherryb90 είπε:

Καλησπέρα Βάσω και με το καλό να ακούσεις θετικό νέο.

Χωρίς να θέλω να σε αποκαρδιωσω στις προσπάθειες μας με τον σύζυγό μου όταν περίμενα και εγώ είχα αίμα για δύο μέρες μερικές μέρες μετά τις επαφές. Έλεγα και εγώ το αίμα εμφύτευσης είναι,  αυτό είχε συμβεί δύο μήνες σερί χωρίς όμως θετικό αποτέλεσμα.

Έτσι το έψαξα και μου βρήκαν πολύποδα στην μήτρα όπου και τον αφαίρεσα καθώς εμπόδιζε την σύλληψη.

Μετά από 6 μήνες ήρθε το θετικό τεστ και τώρα έχω έναν μπέμπη 5.5 μηνών.

Είναι προσωπική εμπειρία δεν σημαίνει ότι και σε σένα θα είναι έτσι.

Καλησπερα κοπέλα μου ! Έτσι κ εγώ είχα αιματακι πριν την περίοδο και βρήκαμε πολύποδες τους οποίους και αφαίρεσα ! Θέλω να σε ρωτήσω πως ήσουν μετά την επέμβαση ; Εγώ την έκανα τον Φλεβάρη .. μετά είχα επόμενο κύκλο κανονικό στις 28ημερες και ξαφνικά για τρεις μήνες έκανα κύκλο μικρό δηλαδή 24 ημέρες τώρα επανήλθα πάλι στα κανονικά μου … επίσης για τρεις μήνες ένιωθα στενή από κάτω κατά την επαφή αλλά τώρα οκ επανήλθα … εγκυμοσύνη δυστυχώς δ έχει προκύψει ακόμα …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2022 at 1:50 ΠΜ, ο/η Sunyyyyyy είπε:

Καλησπερα κοπέλα μου ! Έτσι κ εγώ είχα αιματακι πριν την περίοδο και βρήκαμε πολύποδες τους οποίους και αφαίρεσα ! Θέλω να σε ρωτήσω πως ήσουν μετά την επέμβαση ; Εγώ την έκανα τον Φλεβάρη .. μετά είχα επόμενο κύκλο κανονικό στις 28ημερες και ξαφνικά για τρεις μήνες έκανα κύκλο μικρό δηλαδή 24 ημέρες τώρα επανήλθα πάλι στα κανονικά μου … επίσης για τρεις μήνες ένιωθα στενή από κάτω κατά την επαφή αλλά τώρα οκ επανήλθα … εγκυμοσύνη δυστυχώς δ έχει προκύψει ακόμα …

Καλησπέρα @Sunyyyyyy εύχομαι το συντομότερο να δεις θετικό τεστ.

Εγώ είχε κάνει την επέμβαση τον Ιανουάριο του '21. Έγινε το πρωί και το απόγευμα πήγα στην δουλειά μου.

Η τότε γυναικολόγος μου είχε προτείνει επαφές μετά τον μήνα. Δεν είχα νιώσει όμως κάτι διαφορετικό σε σχέση με αυτές μετά την επέμβαση.

Επίσης ναι και σε μένα είχε κάνει ένα έναν μικρό κύκλο και μετά όλα κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση....Αρχικα διαρκεια κυκλου 32 35 ημερων...τελευταια περιοδος 15/8. 
29/8 εγινε επισκεψη στο γιατρο οπου κ ειδε ενδομητριο 10 χιλιοστων....καταβολες απο δεξια ωοθηκη και απο την αριστερη επικρατεστερο ωοθηλακιο οπου μ ειπε πωσ τις επομενες μερες θ ρχω ωορρηξια.... 25η μερα τ κλυκλου ειδα λιγο καφε.
Υπαρχει περιπτωση ν ειναι η ωορρηξια τωρα η ισως ειναι εμφυτευση?
Με συγχωρειτε γ τ σεντονι
Αναμενω τις απαντησεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η cherryb90 είπε:

Καλησπέρα @Sunyyyyyy εύχομαι το συντομότερο να δεις θετικό τεστ.

Εγώ είχε κάνει την επέμβαση τον Ιανουάριο του '21. Έγινε το πρωί και το απόγευμα πήγα στην δουλειά μου.

Η τότε γυναικολόγος μου είχε προτείνει επαφές μετά τον μήνα. Δεν είχα νιώσει όμως κάτι διαφορετικό σε σχέση με αυτές μετά την επέμβαση.

Επίσης ναι και σε μένα είχε κάνει ένα έναν μικρό κύκλο και μετά όλα κανονικά.

Ευχαριστω πολύ !!! Έχει ο θεός για όλους θα τα καταφέρουμε που θα πάει !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunyyyyyy είπε:

Ευχαριστω πολύ !!! Έχει ο θεός για όλους θα τα καταφέρουμε που θα πάει !!!! 

Ο τωρινός γυναικολόγος μου όταν είχαμε ξεκινήσει την συνεργασία μας μου είχε πει ένα ωραίο.

"Εφόσον το θέλεις είσαι καταδικασμένη να γίνεις μαμά"

Το κράτησα και μου έδινε πάντα κουράγιο.

Είμαστε καταδικασμένες σε ατελείωτες αγκαλιές και φιλιά στα πατουσακια 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...