Μετάβαση σε περιεχόμενο

επαναγαλακτισμός


Recommended Posts

ΕΛΕΝΗ μην στενοχωριεσαι κοπελλα μου,θα τα καταφερεις,θα σε βοηθησουν και τα κοριτσια.

LALA μπραβο σου κοριτσι μου,οι πιο πολυ γιατροι δεν κανουν τιποτα για το θηλασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ήθελα να το πιστέψω αλλά έχεις απόλυτο δίκιο...

Εβγαλα με το θήλαστρο να δώ πόσο γάλα έχω και έβγαλα μόλις και μετά βίας 35 ml 2,5 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα της μικρής. Κάθε 2,5-3 ώρες πριν 2 εβδ που το έβγαζα όλη μέρα το γάλα με το θήλαστρο έβγαζα στην χειρότερη περίπτωση 60 ml αλλά συνήθως γύρω στα 90ml++...

Ελπίζω τουλάχιστον να τα καταφέρω στο τέλος... Αυριο πρωί πρωί θα πάρω στα τηλ που μου έγραψες,

ευχαριστώ πολύ:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μην στεναχωριεσαι τιποτα δεν τελειωσε ! Στο χερι σου ειναι να συνεχισετε για πολυ καιρο :)

Προσπαθησε να κανεις συστηματικές αντλήσεις τουλάχιστον 8 το 24ωρο με μια αναμεσα στις 12 με 6 το πρωι . Ξερω ειναι βαρβαρο αλλα ετσι θα καταφέρεις να διατηρήσεις την γαλουχια .

Σιγουρα παρε τηλ για βοηθεια και στειλε πμ στην Αγλαία !

Σου ευχομαι ολοψυχα να τα καταφέρεις και πιστευω θα τα καταφέρεις :)

Δωσε ενα φιλάκι στο μωράκι σου απο μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη χάνεις την πίστη σου Ελένη, θα τα καταφέρεις, πιστεύω πως είσαι πολύ κοντά! Αν έχεις και σωστή υποστήριξη θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά.

Συμφωνώ με τη Lala, ο παιδίατρός σου είναι άσχετος - η οδηγία για max 20' θηλασμό είναι ότι χειρότερο για την προσπάθεια επαναγαλακτισμού και για την ηλικία του μωρού σου.

Ο δικός μου ακόμα και τώρα που είναι 3,5 μηνών περνάει φάσεις που θηλάζει για 1-1,5 ώρα και είναι απόλυτα φυσιολογικό.

Καλή συνέχεια στην προσπάθεια. Πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις, αν μείνεις ήρεμη και σταθερή στο προγραμμα αντλήσεων. Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...