Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

με το καλο η εξεταση σου κοριτσι μου!!!!!!! φτανουν οι μερες!!!! λιγο εμεινε!!!! ολα να πανε κατ'ευχην!!!!🙏🙏💗💗💗🎀🎈

Κορίτσια όλα καλά μου είπανε..  τώρα θα την στείλω και στον γιατρό μου. 1.555 έχει φτάσει το μωράκι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 19 ώρες, ο/η evaioan είπε:

@Raf123 να έρθει με το καλό το αγοράκι σου κορίτσι μου, γερό και τυχερό να είναι 😘

@Nandia-πως είσαι σήμερα; δεν ήξερα τι να σε συμβουλεψω διότι και εμένα που πλενομαι και προσέχω πολύ, τώρα στην 36η εβδομάδα κάναμε ανάλυση ούρων και μου βρήκαν στρεπτοκοκκο. Οπότε και εγώ που έσκασα να κάνω μπάνιο 3 φορές τη μέρα όταν γεννήσω θα μου χορηγησουν αντιβίωση. 

Μου έδωσε κρέμα ή γιατρός και άρχισα νσ βάζω..λίγο καλύτερη η κατάσταση τώρα

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ακόμα ελπίζουν!! Εντάξει η ελπιδα πεθαίνει τελευταία χαχαχαχα αλλά άμα είναι αγόρι είναι πολύ μικρές οι πιθανότητες να έγινε λαθος!! 

Τι να σου πω .. δεν μας άνοιξε πόδια να δούμε..ανάσκελα ήταν.. τώρα σν το καταλαβε από το ανάσκελα τι νσ πω .. 2 αγορισ έκανα μόνο οτσν μας άνοιξαν τα πόδια μας είπαν σιγουρα το φυλο

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!!! να εχουμε μια τελεια εβδομαδα!!!!❤️❤️❤️

τωρα βρηκα 10 λεπτα και μπηκα να σας στειλω φιλια και να δω τα νεα σας!!!!

Μαρινάκι μου αυτο το σκ ταυτιστηκαμε!!!! ημουν κι εγω στο χωριο και ειχα την ανιψουλα μου (σχεδον 2 μηνων) και δεν την αφησα σε ησυχια!!! ειναι μια πανεμορφη μπουκιτσα με τριανταφυλλενια χειλακια!!! την ερωτευτηκα!!!!! 🥰🥰🥰 αχ ανυπομονω ρε κοριτσια και για το δικο μας μωρακι αλλα νομιζω θα ζοριστω πολυ γιατι εχω καλομαθει να φροντιζω μονο εμενα και τον αντρουλη μου...🙄😬

 

Ναντια μου πως εισαι με τον κοβιντ; ελπιζω να το περνας ηπια!!🙏🙏 μιλησες με τη γιατρο για το τσουξιμο;

οσο για το φυλο, ευχομαι να ειναι γερο κι οτι θελει ο θεος και η αγια ειρηνη!!

ραφαελιτα μουυυυ!!!!!!! τι τελεια νεα!!! με το καλο το μωρακι σας!!!! ο μπεμπακος σας!!!!💙💙💙💙

τι ωραιο ντεκορ!!!!!!!😍 η νυφη σου τα οργανωσε ολα αυτα;;;; ειναι τρομερη!!!!

ευχομαι μονο χαρες στο σπιτι σας!!!!

Με τον κοβιτ όλα μια χαρά.. δεν είχα σχεδόν καθόλου συμπτώματα.. όσο για το φύλο εννοείται γεροβνα είναι και ότι θέλει ο Θεός 

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

στα δικα μας νεα, εμενα χθες ηρθε η περιοδος.. γενικα εχει μεγαλωσει ο κυκλος μου σε 30 ημερες.. αυτο συνεβη τον ιουνιο και τον ιουλιο!!! ευτυχως αν συνεχισει ετσι, θα τη γλιτωσω την περιοδο στο γαμο!!!😋😁😁

ο αντρας μου ειναι αρκετα καλυτερα απο την επεμβαση, σημερα ξεκιναει και δουλεια μετα την αναρρωτικη και μπαινουμε σε ρυθμους!! ευτυχως δεν ειχε τρομερο πονο και κυλησε ευκολα η περιοδος αναρρωσης!!

Αντε με το καλό τώρα να έρθει και το νινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Raf123μου τι θα ελεγες να το ανοιξεις εσυ;;;💙💙🎈

Αν δεν σας πειράζει το ανοίγω κ μακάρι να φερω θετικά τεστ 💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Μου έδωσε κρέμα ή γιατρός και άρχισα νσ βάζω..λίγο καλύτερη η κατάσταση τώρα

 

Τι να σου πω .. δεν μας άνοιξε πόδια να δούμε..ανάσκελα ήταν.. τώρα σν το καταλαβε από το ανάσκελα τι νσ πω .. 2 αγορισ έκανα μόνο οτσν μας άνοιξαν τα πόδια μας είπαν σιγουρα το φυλο

 

Με τον κοβιτ όλα μια χαρά.. δεν είχα σχεδόν καθόλου συμπτώματα.. όσο για το φύλο εννοείται γεροβνα είναι και ότι θέλει ο Θεός 

 

Αντε με το καλό τώρα να έρθει και το νινι

Αφού δεν άνοιξε τα πόδια γιατί σας είπε τότε;; Ισως να έκανε κ λαθος! Εκτός αν τα άνοιξε για μια στιγμή κ εσείς δε το προσέξατε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2022 at 11:45 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου κάναμε με το πάρτυ κ είμαι πτώμα χαχαχα ποσό δίκιο είχατε ολες είναι ΑΓΟΡΑΚΙ!! Το ενιωθα κ εγώ βέβαια ότι ήταν!!! ο άντρας μου χάρηκε παρά πολύ!!!! Μέχρι να φτάσουμε στην αποκάλυψη μας βασάνισαν λίγο! Πρώτα κόψαμε τη τούρτα, μετά νεροπίστολα κ τελος κάτι καπνογόνα μπλε όπου μας έκλεισαν τα μάτια και τα ανοίξαμε όταν ήδη έγινε μπλε 

A7112C7A-60DF-4480-AF74-FF6653BA6240.thumb.jpeg.ad2480d70e6e16d5f9cd37122394290b.jpeg

Μπραβο Ραφαελα μου συγχαρητηρια!!!!Τι υπεροχη διακοσμηση παντα χαρες ευχομαι!!! 😁Με το καλο να ερθει ο κουκλος σας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι ζεστη ειναι αυτη??????!!!!!!!😰

 

Κοιμάστε με aircondition? Εγω γενικα δεν θελω αλλα αναγκαστηκα!

Πωωω ναι μόνο με aircondition . Εγώ δεν μπορώ αλλιώς. Δυσκολεύομαι που δυσκολεύομαι τώρα με την κοιλιά να γυρίσω πλευρό και να κοιμηθώ. Τουλάχιστον να είναι και δροσερός ο χώρος. 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι ζεστη ειναι αυτη??????!!!!!!!😰

 

Κοιμάστε με aircondition? Εγω γενικα δεν θελω αλλα αναγκαστηκα!

Και εγώ με κλιματιστικό κοιμάμαι.. Γιατί και τα παιδιά με την ζέστη δεν αντέχουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια! Τι ζεστη ειναι αυτη??????!!!!!!!😰

 

Κοιμάστε με aircondition? Εγω γενικα δεν θελω αλλα αναγκαστηκα!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εννοείται με aircondition!! Τώρα στην εγκυμοσύνη το θέλω πολύ!! Πριν μείνω εγκυος δε το ήθελα με τίποτα!! Βέβαια στη Κύπρο έχουμε κάθε μέρα κίτρινο συναγερμό ακόμα κ το βράδυ σκεψου! Σήμερα είναι 40 βαθμοί ως τις 5 το απόγευμα πως θα δουλέψω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωω ναι μόνο με aircondition . Εγώ δεν μπορώ αλλιώς. Δυσκολεύομαι που δυσκολεύομαι τώρα με την κοιλιά να γυρίσω πλευρό και να κοιμηθώ. Τουλάχιστον να είναι και δροσερός ο χώρος. 😌

Κοιμάσαι στο πλευρό;; Εγώ κοιμάμαι πλευρό με μαξιλάρι κ ξυπνάω και είμαι ανάσκελα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κοιμάσαι στο πλευρό;; Εγώ κοιμάμαι πλευρό με μαξιλάρι κ ξυπνάω και είμαι ανάσκελα…

Κοίτα μέχρι τον 5-6 ο κοιμόμουν αρκετά ανάσκελα..εκεί κοντά στα τέλη του 6ου όταν κοιμόμουν πολύ ώρα ανάσκελα ένιωθα κάπως περίεργα. Σαν να μουδιάζει η κοιλιά. Μια ενόχληση περίεργη. Μίλησα με τον γιατρό και είπε ότι όταν είμαστε ανάσκελα πιέζουμε μια κεντρική αρτηρία που αιματωνει το παιδί. Και από τον 6 ο ας πούμε και μετά έχει μεγαλώσει πολύ περισσότερο η μήτρα και υφίσταται αυτή η πίεση. Για αυτό και νιώθω έτσι. 

Μου είπε η καλύτερη θέση για αιμάτωση του παιδιού είναι αριστερά και να βάζω και μαξιλάρι στα πόδια. 

Τώρα πλέον 31η εβδομάδα δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς μαξιλάρι στα πόδια. 

Κοιμάμαι μόνο πλάγια .συνήθως αριστερά που μου έχουν πει. Αλλά αλλάζω και λίγο δεξιά για να ξεπιανομαι. Και λίγο ανάσκελα ελάχιστα όμως 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην χθεσινή Doppler  από τη δεξιά ανεβασμένη πίεση που είχα στην αρτηρία. Πλέον βγήκε και η αριστερή. Το θέμα είναι ότι δεν μου είπε κάτι αυτός ο γιατρός. Πολύ μουγκαμαρα. Μόνο να συνεχίσω τα σαλοσπιρ και όλα καλά.

Επίσης βλέπω στο χαρτί που λέει πλακούντας grade III. Στο 3 ο επίπεδο ξέρω ότι είσαι μετά της 37 εβδομάδες. Που γερνάει. Όχι 31 η που είμαι εγώ. Πάλι δεν μου ανέφερε κάτι για γερασμένο πλακούντα ή κάτι τέτοιο. 

Μόνο για το σαλοσπιρ μου είπε και ότι είναι όλα καλά λέει. Δεν ξέρω. Εγώ τα έχω στείλει στον γιατρό μου. Αλλά σίγουρα ανησυχώ λίγο μέχρι να με πάρει ο γιατρός τηλέφωνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα μέχρι τον 5-6 ο κοιμόμουν αρκετά ανάσκελα..εκεί κοντά στα τέλη του 6ου όταν κοιμόμουν πολύ ώρα ανάσκελα ένιωθα κάπως περίεργα. Σαν να μουδιάζει η κοιλιά. Μια ενόχληση περίεργη. Μίλησα με τον γιατρό και είπε ότι όταν είμαστε ανάσκελα πιέζουμε μια κεντρική αρτηρία που αιματωνει το παιδί. Και από τον 6 ο ας πούμε και μετά έχει μεγαλώσει πολύ περισσότερο η μήτρα και υφίσταται αυτή η πίεση. Για αυτό και νιώθω έτσι. 

Μου είπε η καλύτερη θέση για αιμάτωση του παιδιού είναι αριστερά και να βάζω και μαξιλάρι στα πόδια. 

Τώρα πλέον 31η εβδομάδα δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς μαξιλάρι στα πόδια. 

Κοιμάμαι μόνο πλάγια .συνήθως αριστερά που μου έχουν πει. Αλλά αλλάζω και λίγο δεξιά για να ξεπιανομαι. Και λίγο ανάσκελα ελάχιστα όμως 

 

Δε με βολεύει καθόλου το αριστερό πλευρό χαχαχα να δω πως θα με βολέψω χαχαχα! Κοιμάμαι στα δεξιά από πάντα μου…τώρα μπαίνω στον 5ο σήμερα άρα ακόμα κ ανάσκελα να μη φοβαμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Στην χθεσινή Doppler  από τη δεξιά ανεβασμένη πίεση που είχα στην αρτηρία. Πλέον βγήκε και η αριστερή. Το θέμα είναι ότι δεν μου είπε κάτι αυτός ο γιατρός. Πολύ μουγκαμαρα. Μόνο να συνεχίσω τα σαλοσπιρ και όλα καλά.

Επίσης βλέπω στο χαρτί που λέει πλακούντας grade III. Στο 3 ο επίπεδο ξέρω ότι είσαι μετά της 37 εβδομάδες. Που γερνάει. Όχι 31 η που είμαι εγώ. Πάλι δεν μου ανέφερε κάτι για γερασμένο πλακούντα ή κάτι τέτοιο. 

Μόνο για το σαλοσπιρ μου είπε και ότι είναι όλα καλά λέει. Δεν ξέρω. Εγώ τα έχω στείλει στον γιατρό μου. Αλλά σίγουρα ανησυχώ λίγο μέχρι να με πάρει ο γιατρός τηλέφωνο. 

Καλά έκανες και μίλησες με τον γιατρο σου!! Άντε περιμένουμε να μας πεις τι θα σου πει ο γιατρος! Αυτό με τη πίεση σχετίζεται με αυτό που είχαν δει στην αυχενική κ άρχισες την ασπιρίνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δε με βολεύει καθόλου το αριστερό πλευρό χαχαχα να δω πως θα με βολέψω χαχαχα! Κοιμάμαι στα δεξιά από πάντα μου…τώρα μπαίνω στον 5ο σήμερα άρα ακόμα κ ανάσκελα να μη φοβαμαι 

Ναι όσο δεν σε ενοχλεί το ανάσκελα δεν εχεις θέμα. Και εγώ άρχισα από μόνη μου να με ενοχλει. Να κάθομαι ανάσκελα και να νιώθω δυσφορία στην κοιλιά. Οπότε από μόνη μου βολευομουν στα πλάγια γιατί ένιωθα πιο καλά. 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλά έκανες και μίλησες με τον γιατρο σου!! Άντε περιμένουμε να μας πεις τι θα σου πει ο γιατρος! Αυτό με τη πίεση σχετίζεται με αυτό που είχαν δει στην αυχενική κ άρχισες την ασπιρίνη; 

Ναι αυτό ακριβώς που είχανε δει και μου ξεκίνησαν σαλοσπιρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι όσο δεν σε ενοχλεί το ανάσκελα δεν εχεις θέμα. Και εγώ άρχισα από μόνη μου να με ενοχλει. Να κάθομαι ανάσκελα και να νιώθω δυσφορία στην κοιλιά. Οπότε από μόνη μου βολευομουν στα πλάγια γιατί ένιωθα πιο καλά. 

Ναι αυτό ακριβώς που είχανε δει και μου ξεκίνησαν σαλοσπιρ

Αχ κορίτσια μου που να δείτε μετά την 32η εβδομάδα που σηκώνεσαι 2 φορές να πας τουαλέτα και αναρωτιέσαι ποτε θα ξανά κοιμηθείς! 😋 Και εγώ πάντως με aircondition είμαι συνέχεια. Δεν παλεύεται διαφορετικά στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα μίλησα με τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πολύ καλά και έχω φοβηθεί αρκετά. 

 

Μου είπε ότι το θετικό είναι το μωρό έχει αρκετά κιλά για την εβδομάδα του είναι 1.600 περίπου

 

Ωστόσο έχει γεράσει ο πλακούντας έχει φτάσει τρίτο στάδιο και τελευταίο που αυτό συνήθως φτάνει από την 36 η και μετά. Έμενα γέρασε ένα μήνα πριν. Αυτό έγινε από την αυξημένη αρτηριακή πίεση λέει που είχα. Δεν φταίω σε κάτι και ίσα-ίσα καλά που περναμε salospir λέει ήταν σωτηριο γιατί αλλιώς λέει θα είχες γεννησει ήδη ένα πρόωρο μωρό. 

 

Του λέω και τώρα τι κάνουμε αυτό είναι πολύ κακό;; μου λέει θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα θα έρχεσαι να σε βλέπω να βλέπουμε πώς είναι ο πλακούντας. Και θα μπεις προγραμματισμένα. Δηλαδή του λέω δεν πάω σύμφωνα με την πητ τέλη Σεπτέμβρη; Μου λέει τι τέλη Σεπτέμβρη καλέ..εδώ θα παλέψουμε να φτάσεις στον μήνα σου 😮🥺 . 27 Αυγούστου μπαίνω κανονικά στον μήνα μου. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μόλις δεν αντέξει άλλο ο πλακούντας μου είπε θα μου πει ημερομηνία που θα πάω μέσα και μάλλον λέει καισαρική επειδή δεν γίνεται πρόκληση σε αυτή την κατασταση. 😔😔

 

Όσο για τις συσπάσεις που του εξήγησα μου είπε ότι ναι αυτά είναι συσπάσεις .σταματάω το περπάτημα και γενικά την πολλή κίνηση και ξεκινάω utrogestan πρωί-βράδυ. . Οπότε μωράκι Αυγούστου το βλέπω 🤷🏻 θέλω να είναι καλά. Τουλάχιστον να φτάσει 2300. Φοβάμαι πολύ μην και σταματήσει να το ταιζει ο πλακούντας. Αλλά μου λέει θα σε βλέπω κάθε βδομάδα. και αν πάω Δευτέρα ας πούμε και μετά μέχρι να ξανά πάω έχει πάθει θέμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μίλησα με τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πολύ καλά και έχω φοβηθεί αρκετά. 

 

Μου είπε ότι το θετικό είναι το μωρό έχει αρκετά κιλά για την εβδομάδα του είναι 1.600 περίπου

 

Ωστόσο έχει γεράσει ο πλακούντας έχει φτάσει τρίτο στάδιο και τελευταίο που αυτό συνήθως φτάνει από την 36 η και μετά. Έμενα γέρασε ένα μήνα πριν. Αυτό έγινε από την αυξημένη αρτηριακή πίεση λέει που είχα. Δεν φταίω σε κάτι και ίσα-ίσα καλά που περναμε salospir λέει ήταν σωτηριο γιατί αλλιώς λέει θα είχες γεννησει ήδη ένα πρόωρο μωρό. 

 

Του λέω και τώρα τι κάνουμε αυτό είναι πολύ κακό;; μου λέει θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα θα έρχεσαι να σε βλέπω να βλέπουμε πώς είναι ο πλακούντας. Και θα μπεις προγραμματισμένα. Δηλαδή του λέω δεν πάω σύμφωνα με την πητ τέλη Σεπτέμβρη; Μου λέει τι τέλη Σεπτέμβρη καλέ..εδώ θα παλέψουμε να φτάσεις στον μήνα σου 😮🥺 . 27 Αυγούστου μπαίνω κανονικά στον μήνα μου. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μόλις δεν αντέξει άλλο ο πλακούντας μου είπε θα μου πει ημερομηνία που θα πάω μέσα και μάλλον λέει καισαρική επειδή δεν γίνεται πρόκληση σε αυτή την κατασταση. 😔😔

 

Όσο για τις συσπάσεις που του εξήγησα μου είπε ότι ναι αυτά είναι συσπάσεις .σταματάω το περπάτημα και γενικά την πολλή κίνηση και ξεκινάω utrogestan πρωί-βράδυ. . Οπότε μωράκι Αυγούστου το βλέπω 🤷🏻 θέλω να είναι καλά. Τουλάχιστον να φτάσει 2300. Φοβάμαι πολύ μην και σταματήσει να το ταιζει ο πλακούντας. Αλλά μου λέει θα σε βλέπω κάθε βδομάδα. και αν πάω Δευτέρα ας πούμε και μετά μέχρι να ξανά πάω έχει πάθει θέμα ;

Αυτό συνέβη σε φίλη μου να γεράσει ο πλακούντας σε grade iii νωρίς κ όλα πήγαν καλά. Δυστυχώς το σαλοσπιρ δεν είναι αρκετό ( κ εκείνη έπαιρνε) κ σε επόμενη εγκυμοσύνη που αντί για χάπι έκανε ενέσεις δεν έπαθε το ίδιο. Εγώ επειδή ήξερα ότι έχω θέμα έκανα ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη κ όντως έφτασα στο ντοπλερ με grade i. Όμως μην ανησυχείς δεν σταματάει έτσι ξαφνικά να δουλεύει ο πλακούντας αλλιώς θα σε έβλεπε κάθε μέρα! Όσο το μωρό παίρνει βάρος είσαι οκ κ νομίζω ότι είναι μια χαρά στα κιλά του! Έχεις μπροστά σου άλλες  5 εβδομάδες κ τώρα θα βάζει βάρος συνεχώς θα το δεις! Θα πάνε όλα μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μίλησα με τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πολύ καλά και έχω φοβηθεί αρκετά. 

 

Μου είπε ότι το θετικό είναι το μωρό έχει αρκετά κιλά για την εβδομάδα του είναι 1.600 περίπου

 

Ωστόσο έχει γεράσει ο πλακούντας έχει φτάσει τρίτο στάδιο και τελευταίο που αυτό συνήθως φτάνει από την 36 η και μετά. Έμενα γέρασε ένα μήνα πριν. Αυτό έγινε από την αυξημένη αρτηριακή πίεση λέει που είχα. Δεν φταίω σε κάτι και ίσα-ίσα καλά που περναμε salospir λέει ήταν σωτηριο γιατί αλλιώς λέει θα είχες γεννησει ήδη ένα πρόωρο μωρό. 

 

Του λέω και τώρα τι κάνουμε αυτό είναι πολύ κακό;; μου λέει θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα θα έρχεσαι να σε βλέπω να βλέπουμε πώς είναι ο πλακούντας. Και θα μπεις προγραμματισμένα. Δηλαδή του λέω δεν πάω σύμφωνα με την πητ τέλη Σεπτέμβρη; Μου λέει τι τέλη Σεπτέμβρη καλέ..εδώ θα παλέψουμε να φτάσεις στον μήνα σου 😮🥺 . 27 Αυγούστου μπαίνω κανονικά στον μήνα μου. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μόλις δεν αντέξει άλλο ο πλακούντας μου είπε θα μου πει ημερομηνία που θα πάω μέσα και μάλλον λέει καισαρική επειδή δεν γίνεται πρόκληση σε αυτή την κατασταση. 😔😔

 

Όσο για τις συσπάσεις που του εξήγησα μου είπε ότι ναι αυτά είναι συσπάσεις .σταματάω το περπάτημα και γενικά την πολλή κίνηση και ξεκινάω utrogestan πρωί-βράδυ. . Οπότε μωράκι Αυγούστου το βλέπω 🤷🏻 θέλω να είναι καλά. Τουλάχιστον να φτάσει 2300. Φοβάμαι πολύ μην και σταματήσει να το ταιζει ο πλακούντας. Αλλά μου λέει θα σε βλέπω κάθε βδομάδα. και αν πάω Δευτέρα ας πούμε και μετά μέχρι να ξανά πάω έχει πάθει θέμα ;

Παρούσα! Grade 3 31η εβδομάδα.

Δεν κάπνιζα (που είναι λόγος γήρανσης του πλακούντα), δεν είχα ούτε θέμα με την αιμάτωση ομως. Απλά χωρίς λόγο, το προκαλεί το σώμα. Γέννησα 40+2. Απλά τσεκαραμε ότι παίρνει βάρος το μωρό. Δεν είναι απαραίτητο να γεννήσεις πρόωρα. 

Είναι ο γιατρός σου υπέρ του φυσιολογικού τοκετού? 

Πρέπει να ληφθεί και αυτό υπ όψη σε κάθε σκέψη που μπορεί να μας τυραννά. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μίλησα με τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πολύ καλά και έχω φοβηθεί αρκετά. 

 

Μου είπε ότι το θετικό είναι το μωρό έχει αρκετά κιλά για την εβδομάδα του είναι 1.600 περίπου

 

Ωστόσο έχει γεράσει ο πλακούντας έχει φτάσει τρίτο στάδιο και τελευταίο που αυτό συνήθως φτάνει από την 36 η και μετά. Έμενα γέρασε ένα μήνα πριν. Αυτό έγινε από την αυξημένη αρτηριακή πίεση λέει που είχα. Δεν φταίω σε κάτι και ίσα-ίσα καλά που περναμε salospir λέει ήταν σωτηριο γιατί αλλιώς λέει θα είχες γεννησει ήδη ένα πρόωρο μωρό. 

 

Του λέω και τώρα τι κάνουμε αυτό είναι πολύ κακό;; μου λέει θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα θα έρχεσαι να σε βλέπω να βλέπουμε πώς είναι ο πλακούντας. Και θα μπεις προγραμματισμένα. Δηλαδή του λέω δεν πάω σύμφωνα με την πητ τέλη Σεπτέμβρη; Μου λέει τι τέλη Σεπτέμβρη καλέ..εδώ θα παλέψουμε να φτάσεις στον μήνα σου 😮🥺 . 27 Αυγούστου μπαίνω κανονικά στον μήνα μου. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μόλις δεν αντέξει άλλο ο πλακούντας μου είπε θα μου πει ημερομηνία που θα πάω μέσα και μάλλον λέει καισαρική επειδή δεν γίνεται πρόκληση σε αυτή την κατασταση. 😔😔

 

Όσο για τις συσπάσεις που του εξήγησα μου είπε ότι ναι αυτά είναι συσπάσεις .σταματάω το περπάτημα και γενικά την πολλή κίνηση και ξεκινάω utrogestan πρωί-βράδυ. . Οπότε μωράκι Αυγούστου το βλέπω 🤷🏻 θέλω να είναι καλά. Τουλάχιστον να φτάσει 2300. Φοβάμαι πολύ μην και σταματήσει να το ταιζει ο πλακούντας. Αλλά μου λέει θα σε βλέπω κάθε βδομάδα. και αν πάω Δευτέρα ας πούμε και μετά μέχρι να ξανά πάω έχει πάθει θέμα ;

Κορίτσι μου έχω ακούσει από αρκετές κοπέλες οτι γεννήσανε νωρίτερα λόγω γερασμένου πλακούντα κ πήγαν όλα καλά. Όπως είπες το μωράκι σου έχει πολύ καλά κιλά κ το επόμενο διάστημα σίγουρα θα πάρει κ άλλο βάρος. Μπορεί να μην γίνουν τα πράγματα όπως τα φανταζόσουν ή όπως τέλος πάντων έπρεπε να γίνουν, το βασικό είναι να το παρακολουθείτε συχνά, για να το πάρουν την κατάλληλη ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

@babyblue94 Επίσης βρε κορίτσι δεν έπρεπε να σου αναφέρει κάτι κ ο γιατρός στο ντόπλερ; Για ποιο λόγο πληρώνεται δηλαδή;

Ναι σωστά. Την έκανα μέσα στο μητέρα. Και δεν μου είπε τίποτα. Τραγικό. 

Το είπα και στον γιατρό μου. Λέω καλά εγώ πρέπει να το δω; Δεν έπρεπε να πει κάτι. Ανεπίτρεπτο. Την επαναλλειπτικη ντομπλερ την έχω σε 3 μισή εβδομάδες. Πήρα τηλέφωνο για να μου την κάνει άλλος γιατρός μέσα στο μητέρα και μου είπανε ότι εκείνη την ώρα απόγευμα μόνο αυτός είναι. 😔 Πφφφ ο ίδιος θα είναι ..έλεος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι σωστά. Την έκανα μέσα στο μητέρα. Και δεν μου είπε τίποτα. Τραγικό. 

Το είπα και στον γιατρό μου. Λέω καλά εγώ πρέπει να το δω; Δεν έπρεπε να πει κάτι. Ανεπίτρεπτο. Την επαναλλειπτικη ντομπλερ την έχω σε 3 μισή εβδομάδες. Πήρα τηλέφωνο για να μου την κάνει άλλος γιατρός μέσα στο μητέρα και μου είπανε ότι εκείνη την ώρα απόγευμα μόνο αυτός είναι. 😔 Πφφφ ο ίδιος θα είναι ..έλεος 

Πήγαινε σε έναν άλλον γιατρό έξω κορίτσι μου, ή ακόμα και σε άλλο μαιευτηριο!!! Μην περάσεις τα ίδια ξανά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μίλησα με τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πολύ καλά και έχω φοβηθεί αρκετά. 

 

Μου είπε ότι το θετικό είναι το μωρό έχει αρκετά κιλά για την εβδομάδα του είναι 1.600 περίπου

 

Ωστόσο έχει γεράσει ο πλακούντας έχει φτάσει τρίτο στάδιο και τελευταίο που αυτό συνήθως φτάνει από την 36 η και μετά. Έμενα γέρασε ένα μήνα πριν. Αυτό έγινε από την αυξημένη αρτηριακή πίεση λέει που είχα. Δεν φταίω σε κάτι και ίσα-ίσα καλά που περναμε salospir λέει ήταν σωτηριο γιατί αλλιώς λέει θα είχες γεννησει ήδη ένα πρόωρο μωρό. 

 

Του λέω και τώρα τι κάνουμε αυτό είναι πολύ κακό;; μου λέει θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα θα έρχεσαι να σε βλέπω να βλέπουμε πώς είναι ο πλακούντας. Και θα μπεις προγραμματισμένα. Δηλαδή του λέω δεν πάω σύμφωνα με την πητ τέλη Σεπτέμβρη; Μου λέει τι τέλη Σεπτέμβρη καλέ..εδώ θα παλέψουμε να φτάσεις στον μήνα σου 😮🥺 . 27 Αυγούστου μπαίνω κανονικά στον μήνα μου. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μόλις δεν αντέξει άλλο ο πλακούντας μου είπε θα μου πει ημερομηνία που θα πάω μέσα και μάλλον λέει καισαρική επειδή δεν γίνεται πρόκληση σε αυτή την κατασταση. 😔😔

 

Όσο για τις συσπάσεις που του εξήγησα μου είπε ότι ναι αυτά είναι συσπάσεις .σταματάω το περπάτημα και γενικά την πολλή κίνηση και ξεκινάω utrogestan πρωί-βράδυ. . Οπότε μωράκι Αυγούστου το βλέπω 🤷🏻 θέλω να είναι καλά. Τουλάχιστον να φτάσει 2300. Φοβάμαι πολύ μην και σταματήσει να το ταιζει ο πλακούντας. Αλλά μου λέει θα σε βλέπω κάθε βδομάδα. και αν πάω Δευτέρα ας πούμε και μετά μέχρι να ξανά πάω έχει πάθει θέμα ;

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!! Το είχε αυτό ακριβώς η νύφη μου! Και εμας το ανιψακι μου γεννήθηκε 1800 ήταν πολύ πιο μικρό από εσένα!!! Οπως είπε ο γιατρος το θετικό έχει πολύ καλό βάρος για την εβδομάδα σου!! Θα το κοιτάτε και όσο πάει!!! Εμας η νύφη μου είχε προγραμματισμένο τοκετό 10/5 (μόλις θα έμπαινε στον μήνα της βασικά) τελικά στο ραντεβού της που είχε 6/5 της είπε να την γεννήσει την ίδια ημέρα γιατί δεν πήγαινε άλλο κ ήταν 1800 και τώρα έχουμε ένα ζουζουνι 3 χρόνων! 
 

και εγώ μολις μ είπανε για την ασπιρίνη κ τον λόγο π θα την παιρνω π είναι ο ίδιος με το δικό σου έχω κατά νου ότι ισως πάθω σαν εσένα και σαν τη νύφη μου!! 
 

ξεκουραση και θα το βλέπετε κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκα θετική στον κοβιντ! Ο άντρας μ πάλι αρνητικός! Πάλι με πονούσε λίγο ο λαιμός κ έκανα τεστ κ ολοκάθαρο θετικό!! Κ το έκανα απλά για να το αποκλείσω! Και επίσης 1 εβδομάδα δουλεια έμεινε και θα παίρναμε τις αδειες μας! Ελεος πάλι δεν θα πληρωθώ όλο το μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...