Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

Κορίτσια με πήρε τηλ η γιατρος τώρα λέει ότι έχω μικρόβιο στα ουρα για ουρολοίμωξη!!!!! Εν το μεταξύ πρώτη φορά στη ζωή μου παθαίνω ουρολοίμωξη!!! Πρέπει να πάρω αντιβίωση…για μια εβδομάδα κ μετά επανάληψη τα ουρα!! Τα έχω δει όλα γαστρεντερίτιδα, ουρολοίμωξη τι άλλο ελπίζω να μην έρθει κ η ευλογία των πιθήκων γιατί δεν τη γλιτώνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια με πήρε τηλ η γιατρος τώρα λέει ότι έχω μικρόβιο στα ουρα για ουρολοίμωξη!!!!! Εν το μεταξύ πρώτη φορά στη ζωή μου παθαίνω ουρολοίμωξη!!! Πρέπει να πάρω αντιβίωση…για μια εβδομάδα κ μετά επανάληψη τα ουρα!! Τα έχω δει όλα γαστρεντερίτιδα, ουρολοίμωξη τι άλλο ελπίζω να μην έρθει κ η ευλογία των πιθήκων γιατί δεν τη γλιτώνω 😂

🤣🤣🤣 εγω παλι θα είμαι η ντροπή.. 3 χρ πανδημία δεν κολλησα.. δεν θα με βρουν ουτε οι πίθηκοι.. ειμαι πολλά κοντη τελικά 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια βγήκε και η δική μου χοριακή.

Πρώτη χοριακη μετράω αυτή που έκανα την Τρίτη και ήταν 26,9 και σήμερα βγήκε 148.4.

Έχει ανέβει αλλά και πάλι την θεωρώ μικρή.

Θα μιλήσω και με τον γιατρό πιο μετά.

Κορίτσι μου το θέμα ειναι ότι η χοριακη σου όχι απλά διπλασιαστηκε πενταπλασιαστηκε και κάτι παραπάνω και μην ξεχνάς ότι αν υποθέσουμε ότι περίμενες περίοδο 2/06 σήμερα ειναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης... Πίστεψε το κορίτσι μου εισαι ΕΓΚΥΟΣ απλά να προσέχεις πολύ τώρα στην αρχή και όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις μου απάντησε η γιατρός.. μου ειπε  η ανάλυση είναι μια χαρά και τωρα περιμένουμε.. βέβαια μου το είπε από χθες ότι θα ήταν μια χαρά η ανάλυση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Ναι φούσκωμα.. μπυ έμεινε κοιλίτσα από τις άλλες εγκυμοσύνες Και να φανταστείς στην περίοδο φαινόμουν έγκυος πόσο μάλλον τώρα..  από το μωρο δεν είναι σίγουρα 

 

Εμ λογικό με τέτοια χοριακη.. τουρπο το σπορακι .. αντε εύχομαι να πάνε όλα τέλεια.. χαίρομαι πολύ για σένα..  

 

Εγω υποτίθεται ειμουν 5βδ στο πρώτο υπέρηχο αλλά δεν θα ειμουν τόσο όμως είχαμε δει σάκο και εμβρυακα στοιχεία.. η γιατρός μου λέει δεν σημαίνει τπτ και θα του δώσουμε χρόνο..  κανονικά όμως την άλλη βδομάδα θα πρέπει να ακούσουμε καρδούλα.. πάντως ηρέμησα τώρα.. δείχνει η χοριακη και ο υπέρηχος να συμπίπτουν κσι αυτό είναι θετικό.. εγω πήγα πολύ νωρίς στην γιατρό γιατί έπρεπε άμεσα να ξεκινησω ενέσεις και μου το είπε η γιατρός..αρχίσαμε πολύ νωρίς να το παρακολουθούμε.. επίσης στην σύγκριση του πρώτου με τον χτεσινό υπέρηχο φάνηκε ότι μεγάλωσε ικανοποιητικα

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Ναι φούσκωμα.. μπυ έμεινε κοιλίτσα από τις άλλες εγκυμοσύνες Και να φανταστείς στην περίοδο φαινόμουν έγκυος πόσο μάλλον τώρα..  από το μωρο δεν είναι σίγουρα 

 

Εμ λογικό με τέτοια χοριακη.. τουρπο το σπορακι .. αντε εύχομαι να πάνε όλα τέλεια.. χαίρομαι πολύ για σένα..  

 

Εγω υποτίθεται ειμουν 5βδ στο πρώτο υπέρηχο αλλά δεν θα ειμουν τόσο όμως είχαμε δει σάκο και εμβρυακα στοιχεία.. η γιατρός μου λέει δεν σημαίνει τπτ και θα του δώσουμε χρόνο..  κανονικά όμως την άλλη βδομάδα θα πρέπει να ακούσουμε καρδούλα.. πάντως ηρέμησα τώρα.. δείχνει η χοριακη και ο υπέρηχος να συμπίπτουν κσι αυτό είναι θετικό.. εγω πήγα πολύ νωρίς στην γιατρό γιατί έπρεπε άμεσα να ξεκινησω ενέσεις και μου το είπε η γιατρός..αρχίσαμε πολύ νωρίς να το παρακολουθούμε.. επίσης στην σύγκριση του πρώτου με τον χτεσινό υπέρηχο φάνηκε ότι μεγάλωσε ικανοποιητικα

Όλα καλά θα είναι πιστεύω το πολύ πολύ να σε πάει μερικές μερούλες πίσω δεν νομίζω πως έχει τόση μεγάλη σημασία 2 μερες πάνω 2 μερες κάτω… εγώ τελικά (γιατί έτσι όπως το έγραψα δεν ξέρω αν διαβάστηκε σωστά ) πήγα 3 μέρες πίσω με βάση την ημερομηνία της περιόδου μου… 

ναι είναι πολύ θετικό που πηγες νωρίς στην γιατρό σου και δεν άφησες μερες να πάνε χαμένες και εγώ το ίδιο πήγα αμέσως γιατρό και είχα δει δυο μικρούς σακους σε διαφορετικό μεγεθος τίποτα άλλο για αυτό με είπε να πάω σε 3 βδομαδες μετά για να δώσουμε χρόνο και πήρα και προγεστερονη προληπτικά… τελικά μετά ακούσαμε μια καρδούλα ο δεύτερος  σάκος δεν υπήρχε τώρα δεν ξέρω τι έγινε αλλά να πω την αλήθεια είχα χαρεί τόσο που δεν έδωσα πολύ σημασία 

Όταν ξανά πας θα ακούσεις και την καρδούλα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Εvaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Μarakiii:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 29/05/22 👶Y

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hopmumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Raf123:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Skorpina78 : ΘΕΤΙΚΟ👶

Nandia: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Stemi:ΘΕΤΙΚΟ 👶e                            elk:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:28/08/23 

Xristina_B :ΘΕΤΙΚΟ 👶                                  ΜαρίαΔημήτρης:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Froufro:ΓΕΝΝΗΣΕ:18/01/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖} Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:16/03/22ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂                        Riaa:ΓΕΝΝΗΣΕ :05/04/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Anli1978:23/06

marinamanoulitsa:06/06

 

Lacostaki:21/06                      

Ntinaki83:?

misofeggaro:22/05

Heart:?

Antonia2:?

Sany:12/06

Melikara86:?

JoyCat:24/05

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα κι εγώ τους συμπαθώ τους Διδύμους κ ο κολλητός μου ειναι δίδυμος κ αρκετοί φίλοι μου..σαν παρέα βέβαια ειναι καλοί, σαν σύντροφοι ειναι ό,τι να’ναι κ γκομενιάρηδες αλλά πλάκα έχουν😆😅

Όταν λες γκομενιαρηδες τι εννοείς;; έχουν σοβαρή σχέση και πηγαίνουν με άλλες γυναίκες ή απλά κοιτάνε γιατί πρέπει να σου πω ότι κρίνοντας από εμένα το αθώο φλερτ είναι το οξυγόνο μας επίσης δεν μπορούμε να μην θαυμάσουμε το ωραίο.. Έχει τύχει να περπατάω με τον άντρα μου στο δρόμο να περνάει μια κοπελα με έναν πωπο κόλαση και να τον σκουνταω για να γυρίσει να κοιταξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Όλα καλά θα είναι πιστεύω το πολύ πολύ να σε πάει μερικές μερούλες πίσω δεν νομίζω πως έχει τόση μεγάλη σημασία 2 μερες πάνω 2 μερες κάτω… εγώ τελικά (γιατί έτσι όπως το έγραψα δεν ξέρω αν διαβάστηκε σωστά ) πήγα 3 μέρες πίσω με βάση την ημερομηνία της περιόδου μου… 

ναι είναι πολύ θετικό που πηγες νωρίς στην γιατρό σου και δεν άφησες μερες να πάνε χαμένες και εγώ το ίδιο πήγα αμέσως γιατρό και είχα δει δυο μικρούς σακους σε διαφορετικό μεγεθος τίποτα άλλο για αυτό με είπε να πάω σε 3 βδομαδες μετά για να δώσουμε χρόνο και πήρα και προγεστερονη προληπτικά… τελικά μετά ακούσαμε μια καρδούλα ο δεύτερος  σάκος δεν υπήρχε τώρα δεν ξέρω τι έγινε αλλά να πω την αλήθεια είχα χαρεί τόσο που δεν έδωσα πολύ σημασία 

Όταν ξανά πας θα ακούσεις και την καρδούλα 💕

Και μένα μου είπε ότι μια χαρά είναι η εξέταση και περιμένουμε... το ένστικτο μου μου λέει ότι θα πάει καλά..  ότι θέλει ο Θεός ούτως ή άλλως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου και καλό Σαββατοκύριακο!!!

@ΜαρίαΔημήτρης μπράβο για χοριακή σου είναι τέλεια~!!! όλα καλα θα πανε\

@Raf123 μα τι ατυχια! δεν ειχες συμπτωματα? εγω εχω περασει αρκετες ουρολοιμωξεις κα ιτο καταλαβαινα αμεσως! Μηπως δεν εκανες καλο πλυσιμο πριν την αναλυση ουρων? Πρεπει να κανεις πολυ σχολαστικο αλλιως μπορει να βγει και κατι ψευδως θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα η κουμπάρα μου φάνηκε η κοιλιά της στο δεύτερο παιδάκι πολύ γρήγορα. Πριν την αυχενική. Αλλά στην ουσία δεν ήταν κοιλιά εγγυμοσυνης σκληρή εννοώ. 

Ήταν από λίπος επειδή δεν είχε χάσει τα προηγούμενα κιλά από το πρώτο παιδάκι.  Έτσι ναι αν έχεις λίγη κοιλίτσα έρχεται και το πρήξιμο και είναι πιο έντονο.

Αλλά αν δεν έχεις καταλαβαίνεις πότε είναι εγγυμοσυνης η κοιλίτσα. Επειδή είναι κάπως στρογγυλή και σφιχτή. Δηλαδή αν σκύψεις δεν διπλώνει αλλά είναι στρογγυλή. 

Αυτό βλέπω εγώ και το λέω.  Δεν ξέρω σε άλλες κοπέλες.❣️❣️

 

Κοριτσι μου σε ποια εβδομαδα αισθανθηκες πρωτη φορα το μωρακι? εγω δεν αισθανομαι τιποτα ακομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου σε ποια εβδομαδα αισθανθηκες πρωτη φορα το μωρακι? εγω δεν αισθανομαι τιποτα ακομη!

17+3 ένιωσα ένα πολύ απαλό κάτι μέσα. Φτερούγισμα που λένε

17+5 ένιωσα ένα μικρό χτύπημα ...πάρα μα πάρα πολύ ήπιο. Μόνο σε ξαπλωμένη θέση με τεντωμένα πόδια και χωρίς να παίρνω ανάσα χαχααχ

19η το ένιωσε και ο άντρας μου βαζωντας το χέρι του. Τον κλώτσησε. 

Τώρα είμαι 23. Κάθε φορά που θα ξαπλώσω νιώθω κλωτσιές και κινήσεις. ❣️❣️❣️

Σε ποια βδομάδα είσαι; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

17+3 ένιωσα ένα πολύ απαλό κάτι μέσα. 

17+5 ένιωσα ένα μικρό χτύπημα ...πάρα μα πάρα πολύ ήπιο. Μόνο σε ξαπλωμένη θέση με τεντωμένα πόδια και χωρίς να παίρνω ανάσα χαχααχ

19η το ένιωσε και ο άντρας μου βαζωντας το χέρι του. Τον κλώτσησε. 

Τώρα είμαι 23. Κάθε φορά που θα ξαπλώσω νιώθω κλωτσιές και κινήσεις. ❣️❣️❣️

Σε ποια βδομάδα είσαι; 

 

 

νομιζα ειμαι 16 εβδομαδων με βαση αυχενικη αλλα ο γιατρος χθες στον υπερηχο ειπε 15&4, αμην και ποτε να αισθαθω κι εγω κατι😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

νομιζα ειμαι 16 εβδομαδων με βαση αυχενικη αλλα ο γιατρος χθες στον υπερηχο ειπε 15&4, αμην και ποτε να αισθαθω κι εγω κατι😃

Εεε υπομονή. Και εγώ 17+3 που κατάλαβα μου είπε ο γιατρός ότι ένιωσα πολύ νωρίς. Συνήθως πρώτη κύηση από 20 η και μετα. Ήμουν τυχερή γιατί μου έφυγε το άγχος..

Κοντεύεις. Θα καταλάβεις και εσύ. Και κάθε μερα θα θες όταν ξαπλώνεις να το νιώθεις για να ξέρεις ότι είναι καλά..εγώ έχω στο μυαλό μου συνέχεια. Ααα σήμερα το ένιωσα ωραία. 

Την επόμενη πάλι. Αχχαχαχα 😝♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Χάθηκα η αλήθεια είναι, όχι γιατί δεν σας διαβάζω αλλά γιατί τρέχω με το μεταπτυχιακό μου το οποίο παραδίδω επιτέλους σε λίγες μέρες...

@Nandia-μου πιστεύω ότι όλα είναι καλά με το εμβρυάκι σου και στον επόμενο υπέρηχο θα ακούσετε την καρδούλα!! Προσεύχομαι και για σε΄να και για όλα τα κορίτσια εδώ, που δεν γνωριζόμαστε, αλλά είναι πάντα έτοιμα να βοηθήσουν, να εμψυχώσουν και να καθησυχάσουν με καλή κουβέντα πάντα!

@Raf123 έχω πάθει πολλές φορές ουρολοίμωξη, μην σε ανησυχεί καθόλου, είναι συχνό φαινόμενο απ' ότι διαβάζω στην εγκυμοσύνη, θα περάσει με την αντιβίωση (εννοείται να την πάρεις όλη την αγωγή, ακόμα κι αν υποχωρήσουν τα συμπτώματα, γιατί αν δεν φύγουν εντελώς τα βακτήρια υπάρχει κίνδυνος υποτροπής λόγω ανάπτυξης ανθεκτικών στην αντιβίωση βακτηρίων).  

@ΜαρίαΔημήτρης συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2022 at 2:54 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:

Και εμένα έτσι..  δεν του παίρνεις κουβέντα.. ουτε είχα καταλάβει ότι αγχώθηκε με την κουζίνα.. έδειχνε χαλαρός.. του δικού μου του ζητούσε ο αδελφός του δανεικά και αγύριστα αλλά με τρόπο όταν το πήρα χαμπάρι του είπα 2 κουβέντες.. με αφορμή άλλο ζευγάρι αλλά έπιασε το νόημα..  συγνώμη κιόλας αλλά δεν είναι μόνος του πλέον.. ο αδερφός του ας μην έκανε τόσο δάνειο για να κάνει μεγαλεία.. άσε που εινσι και αυτός και η γυναίκα του στρατιωτικοί και έχουν 3 παιδιά..  ένα σκασμό λεφτά πιάνουν..  ο δικός μου δουλεύει κάτω από τα 50αρια μπορεί μέσα στο φωτοβολταϊκό πάρκο λόγο των σιδερων να φτάσει και 60αρια το καλοκαίρι και μέσα στο ψωφοκρυο τον χειμώνα.. δεν θα τα στερείται για να διασκεδάζει άλλος..  τώρα σταμάτησαν.. έχει 2 χρόνια.. μπορεί να τους το ξεκοψε

Ελεος κι αυτες οι οικογενειες. Εγω ρε κοριτσια εχω μαθει να σπλωνω υο χερι μου ως εκει που φτανει.... δε μπορω νσ ζω με δανεικα κ φσκ ουτε να δανειζομαι (κσι να στερω σπο καποιον τα χρηματα του) για να κανω ζωαρα...αν δν εχω δε θα βγω εξω γ φαγητο, ποτα κ ουτε θα κανω ταξιδια.... πως μπορουν καποιοι κ εκμεταλλευονται αλλους ανθρωπους;;; κ ποσο μσλλον την οικογενεια τους...😕😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2022 at 4:56 ΜΜ, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια βγήκε και η δική μου χοριακή.

Πρώτη χοριακη μετράω αυτή που έκανα την Τρίτη και ήταν 26,9 και σήμερα βγήκε 148.4.

Έχει ανέβει αλλά και πάλι την θεωρώ μικρή.

Θα μιλήσω και με τον γιατρό πιο μετά.

Ειναι τελεια η χοριακη!!!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!🎉🎉🎉🎉😁😁😁😁❤❤❤❤❤🎈🎈🎈🎈🎈🎈 ολα να πανε τελεια!!!!!🤰🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η stemi είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Χάθηκα η αλήθεια είναι, όχι γιατί δεν σας διαβάζω αλλά γιατί τρέχω με το μεταπτυχιακό μου το οποίο παραδίδω επιτέλους σε λίγες μέρες...

@Nandia-μου πιστεύω ότι όλα είναι καλά με το εμβρυάκι σου και στον επόμενο υπέρηχο θα ακούσετε την καρδούλα!! Προσεύχομαι και για σε΄να και για όλα τα κορίτσια εδώ, που δεν γνωριζόμαστε, αλλά είναι πάντα έτοιμα να βοηθήσουν, να εμψυχώσουν και να καθησυχάσουν με καλή κουβέντα πάντα!

@Raf123 έχω πάθει πολλές φορές ουρολοίμωξη, μην σε ανησυχεί καθόλου, είναι συχνό φαινόμενο απ' ότι διαβάζω στην εγκυμοσύνη, θα περάσει με την αντιβίωση (εννοείται να την πάρεις όλη την αγωγή, ακόμα κι αν υποχωρήσουν τα συμπτώματα, γιατί αν δεν φύγουν εντελώς τα βακτήρια υπάρχει κίνδυνος υποτροπής λόγω ανάπτυξης ανθεκτικών στην αντιβίωση βακτηρίων).  

@ΜαρίαΔημήτρης συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. είναι ευλογία για προσεύχεται κάποιος άλλος για σένα..  σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σε σενα❤️

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ελεος κι αυτες οι οικογενειες. Εγω ρε κοριτσια εχω μαθει να σπλωνω υο χερι μου ως εκει που φτανει.... δε μπορω νσ ζω με δανεικα κ φσκ ουτε να δανειζομαι (κσι να στερω σπο καποιον τα χρηματα του) για να κανω ζωαρα...αν δν εχω δε θα βγω εξω γ φαγητο, ποτα κ ουτε θα κανω ταξιδια.... πως μπορουν καποιοι κ εκμεταλλευονται αλλους ανθρωπους;;; κ ποσο μσλλον την οικογενεια τους...😕😕😕

Και εμένα η γιαγιά μου ελεγε πάντα μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι σου .. εγω δεν μπορώ να χρωστάω σε άλλον άνθρωπο ποσο μάλλον να γεμίσω χρέη τα παιδιά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. είναι ευλογία για προσεύχεται κάποιος άλλος για σένα..  σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σε σενα❤️

 

Και εμένα η γιαγιά μου ελεγε πάντα μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι σου .. εγω δεν μπορώ να χρωστάω σε άλλον άνθρωπο ποσο μάλλον να γεμίσω χρέη τα παιδιά μου.. 

κορίτσια χρέος μόνο στη τράπεζα παρά από εδώ κ εκεί κ να μας βγαίνει το όνομα!!!! Ούτε εμένα μαρεσει να χρωστώ κ ακόμα κ στη τράπεζα πρώτα πληρώνομαι κρατάω τα λεφτά της δόσης κ ότι μείνει μετά…αν δεν μπορώ να πάω για καφέ κτλ θα πιω σπίτι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η stemi είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Χάθηκα η αλήθεια είναι, όχι γιατί δεν σας διαβάζω αλλά γιατί τρέχω με το μεταπτυχιακό μου το οποίο παραδίδω επιτέλους σε λίγες μέρες...

@Nandia-μου πιστεύω ότι όλα είναι καλά με το εμβρυάκι σου και στον επόμενο υπέρηχο θα ακούσετε την καρδούλα!! Προσεύχομαι και για σε΄να και για όλα τα κορίτσια εδώ, που δεν γνωριζόμαστε, αλλά είναι πάντα έτοιμα να βοηθήσουν, να εμψυχώσουν και να καθησυχάσουν με καλή κουβέντα πάντα!

@Raf123 έχω πάθει πολλές φορές ουρολοίμωξη, μην σε ανησυχεί καθόλου, είναι συχνό φαινόμενο απ' ότι διαβάζω στην εγκυμοσύνη, θα περάσει με την αντιβίωση (εννοείται να την πάρεις όλη την αγωγή, ακόμα κι αν υποχωρήσουν τα συμπτώματα, γιατί αν δεν φύγουν εντελώς τα βακτήρια υπάρχει κίνδυνος υποτροπής λόγω ανάπτυξης ανθεκτικών στην αντιβίωση βακτηρίων).  

@ΜαρίαΔημήτρης συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια! 

Άσε παιρνω κ προβιοτικό κ d mannose κ την αντιβίωση για αυτό π λες για την ανθεκτικότητα…εγώ δε παίρνω αντιβιωσεις ισως να μη κάνει κ ανθεκτικότητα δεν ξέρω… 

πως είσαι εσυ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου και καλό Σαββατοκύριακο!!!

@ΜαρίαΔημήτρης μπράβο για χοριακή σου είναι τέλεια~!!! όλα καλα θα πανε\

@Raf123 μα τι ατυχια! δεν ειχες συμπτωματα? εγω εχω περασει αρκετες ουρολοιμωξεις κα ιτο καταλαβαινα αμεσως! Μηπως δεν εκανες καλο πλυσιμο πριν την αναλυση ουρων? Πρεπει να κανεις πολυ σχολαστικο αλλιως μπορει να βγει και κατι ψευδως θετικο!

Καθόλου συμπτώματα αλλά η γιατρος είπε συμβαίνει να μην εχεις συμπτώματα…πριν λίγους μηνες π ξανά έκανα ουρα δεν είχα τίποτα! Επειδή τον τελευταίο καιρό δε έπινα ούτε νερό γιατί με αναγουλιαζε κ η αλήθεια δεν πήγαινα συχνά τουλετα μάλλον να αναπτύχθηκε… τι να πω! Ελπίζω τώρα με την αντιβίωση να το αποβάλω, πινω κ πιο πολύ νερό τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...