Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χθες πονούσα παρά πολύ την κοιλια μου κ την μέση μου προς την αριστερή μερια! Ξάπλωσα από νωρις κοιμήθηκα, ξυπνησα γύρω στις 3 για τουαλέτα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ νομίζω πονούσα περισσότερο! Η εμβρυολογος π έκανε την αυχενική μου είπε ότι αυτοί οι πόνοι θα ναι από το ινομυωμα δεν ξέρω πάντως έβαλα τον άντρα μου να μου τρυψει την κοιλιτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χθες πονούσα παρά πολύ την κοιλια μου κ την μέση μου προς την αριστερή μερια! Ξάπλωσα από νωρις κοιμήθηκα, ξυπνησα γύρω στις 3 για τουαλέτα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ νομίζω πονούσα περισσότερο! Η εμβρυολογος π έκανε την αυχενική μου είπε ότι αυτοί οι πόνοι θα ναι από το ινομυωμα δεν ξέρω πάντως έβαλα τον άντρα μου να μου τρυψει την κοιλιτσα 

Καλημέρα κορίτσι μου.. μήπως κουράζεσαι και στην δουλειά σου ; Καμία φορά εμείς δεν το καταλαβαίνουμε και μας δίνουν σήμα τα μωράκια μας.. σήμερα το πρωί είσαι καλύτερα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. μήπως κουράζεσαι και στην δουλειά σου ; Καμία φορά εμείς δεν το καταλαβαίνουμε και μας δίνουν σήμα τα μωράκια μας.. σήμερα το πρωί είσαι καλύτερα ; 

Αχ πεστα.. και εγώ της το λέω.. πρέπει να χαλαρώσει λίγο..  να ξέρεις @Raf123θα γεννηθεί το μωρο και αντί ουα θα αρχίσει να φωνάζει ρε μάνα με ζαλισες.. γιατί δεν καθόσουν και λίγο σε καμία γωνιά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. μήπως κουράζεσαι και στην δουλειά σου ; Καμία φορά εμείς δεν το καταλαβαίνουμε και μας δίνουν σήμα τα μωράκια μας.. σήμερα το πρωί είσαι καλύτερα ; 

Σίγουρα κουράστηκα την Πέμπτη αρκετά στη δουλεια δεν ξεκουράστηκα καθόλου, είχα κοιμηθεί κ το βράδυ στον αδερφό μου δεν ήμουν στο κρεβάτι μου ίσως παίζει κ αυτό ρόλο! 
 

το μωράκι μου είναι στην δεξιά μεριά αλλά εγώ πονούσα αριστερά αλλά ίσως είναι κ αυτό κούραση! Σήμερα έχω τραβήγματα κάτω στην κοιλιά μου  όχι συνεχεια, αλλά είμαι καλύτερα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Αχ πεστα.. και εγώ της το λέω.. πρέπει να χαλαρώσει λίγο..  να ξέρεις @Raf123θα γεννηθεί το μωρο και αντί ουα θα αρχίσει να φωνάζει ρε μάνα με ζαλισες.. γιατί δεν καθόσουν και λίγο σε καμία γωνιά; 

Θα γεννηθεί έτοιμο φαρμακοποιός χαχαχα αντί να λέει αγου μαμα θα αρχίσει να μου λέει για τα φάρμακα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα κουράστηκα την Πέμπτη αρκετά στη δουλεια δεν ξεκουράστηκα καθόλου, είχα κοιμηθεί κ το βράδυ στον αδερφό μου δεν ήμουν στο κρεβάτι μου ίσως παίζει κ αυτό ρόλο! 
 

το μωράκι μου είναι στην δεξιά μεριά αλλά εγώ πονούσα αριστερά αλλά ίσως είναι κ αυτό κούραση! Σήμερα έχω τραβήγματα κάτω στην κοιλιά μου  όχι συνεχεια, αλλά είμαι καλύτερα :) 

Πρέπει να αφιερώνεις χρόνο στο να ξεκουράζεσαι είναι πολύ σημαντικό και για τους δυο σας.. πλέον δεν είσαι μόνη σου, το σώμα μας δίνει πολλά τώρα για να μεγαλώσει τα μωράκια μας, δουλεύει πολύ άσχετα που εμείς δεν το καταλαβαίνουμε.. 

Εγώ δυστηχως την είχα αφήσει την δουλειά μου μετά την 8 εβδομάδα λόγο των εμετών δεν μπορούσα να πηγαίνω και αναγκαστικά να παραιτηθώ… 

τουλαχιστον αφού εσυ αφού μπορείς να πηγαίνεις δώσε χρόνο στην ξεκούραση για να αντέξεις και πιο πολύ 😊🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εχθες πήγα στον γυναικολόγο είδε και αυτός τις αιματολογικες εξετάσεις.. Μου είπε ωραία όλα καλά ξεκινάς προσπάθειες με τεστ ωορρηξίας λέει θα βοηθηθείς μια και δεν έχεις απόλυτα σταθερό κύκλο... Με σταύρωσε κιόλας χιχιιχιιχι με τις ευλογίες του να μεινω έγκυος!!! 😜😜

Για πείτε γνώμες... Ο νέος γυναικολόγος συνεργάζεται με την κλινική που γέννησα τον πρώτο μου γιο (όμως είχα άκρως δυσάρεστη εμπειρία εκεί μέσα και απαράδεκτη συμπεριφορά από μαιες και κόντεψα να χάσω και το παιδί μου, είχα περάσει Γολγοθά)... Ναι αλλά δεν πάει σε άλλη κλινική!! Πέρασαν 10 χρόνια θα μου πείτε αλλά δεν τα ξεχνάς αυτά... Πονάνε.. Να φανταστείτε δεν έχω πάει στην κολλητή μου που γέννησε εκεί γιατί με έπιαναν κλάματα... Τώρα τι λέτε;;; τον αλλάζω γι αυτό τον λόγο ή όχι;;;;;;;; 🤔🤔🤔🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 @Elk @Antonia2

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Κι εμένα σαν ψεμα μου φαίνεται ακόμα και η εγκυμοσύνη μου φάνηκε ότι πέρασε πάρα πολύ γρήγορα. Είναι πολύ δύσκολο να συνειδητοποιήσω ότι σε λιγότερο από μήνα θα ζει μαζί μας στο σπίτι και η μπεμπούλα μας. Νιώθω λες και θα γεννήσω και μετά θα επανέλθουμε στην πριν την εγκυμοσύνη κατάσταση κι ας είναι γεμάτο το σπίτι με τα πράγματα της μπέμπας να την περιμένουν. Με το καλό τα δικά σας μωράκια, αυτά που έρχονται και αυτά που θα έρθουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εχθες πήγα στον γυναικολόγο είδε και αυτός τις αιματολογικες εξετάσεις.. Μου είπε ωραία όλα καλά ξεκινάς προσπάθειες με τεστ ωορρηξίας λέει θα βοηθηθείς μια και δεν έχεις απόλυτα σταθερό κύκλο... Με σταύρωσε κιόλας χιχιιχιιχι με τις ευλογίες του να μεινω έγκυος!!! 😜😜

Για πείτε γνώμες... Ο νέος γυναικολόγος συνεργάζεται με την κλινική που γέννησα τον πρώτο μου γιο (όμως είχα άκρως δυσάρεστη εμπειρία εκεί μέσα και απαράδεκτη συμπεριφορά από μαιες και κόντεψα να χάσω και το παιδί μου, είχα περάσει Γολγοθά)... Ναι αλλά δεν πάει σε άλλη κλινική!! Πέρασαν 10 χρόνια θα μου πείτε αλλά δεν τα ξεχνάς αυτά... Πονάνε.. Να φανταστείτε δεν έχω πάει στην κολλητή μου που γέννησε εκεί γιατί με έπιαναν κλάματα... Τώρα τι λέτε;;; τον αλλάζω γι αυτό τον λόγο ή όχι;;;;;;;; 🤔🤔🤔🤔 

Καλημέρες όμορφες. Έαν τον εμπιστεύεσαι και σε κάνει να νιώθεις ΄σίγουρη θα σου έλεγα να μην τον αλλάξεις αλλά του μεταφέρεις τους προβληματισμο΄ύς σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χθες πονούσα παρά πολύ την κοιλια μου κ την μέση μου προς την αριστερή μερια! Ξάπλωσα από νωρις κοιμήθηκα, ξυπνησα γύρω στις 3 για τουαλέτα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ νομίζω πονούσα περισσότερο! Η εμβρυολογος π έκανε την αυχενική μου είπε ότι αυτοί οι πόνοι θα ναι από το ινομυωμα δεν ξέρω πάντως έβαλα τον άντρα μου να μου τρυψει την κοιλιτσα 

Μου έχει συμβεί και ήταν πόνος από το ινομυωμα. Αλλά μου πέρασε μετά το ξημέρωμα. Αυτό που ξυπνάς στις 3.00 για τουαλέτα και μετά δεν ξανακοιμασαι είναι οι νύχτες μου από τον 7ο μήνα και μετά. Το κορυφαίο είναι που κάθομαι σαν ζόμπι να κοιτάω το ταβάνι, ροχαλίζει ο σύζυγος και στις ψιλές νότες κλωτσάει και η μικρή 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

@Raf123 @Elk @Antonia2

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Κι εμένα σαν ψεμα μου φαίνεται ακόμα και η εγκυμοσύνη μου φάνηκε ότι πέρασε πάρα πολύ γρήγορα. Είναι πολύ δύσκολο να συνειδητοποιήσω ότι σε λιγότερο από μήνα θα ζει μαζί μας στο σπίτι και η μπεμπούλα μας. Νιώθω λες και θα γεννήσω και μετά θα επανέλθουμε στην πριν την εγκυμοσύνη κατάσταση κι ας είναι γεμάτο το σπίτι με τα πράγματα της μπέμπας να την περιμένουν. Με το καλό τα δικά σας μωράκια, αυτά που έρχονται και αυτά που θα έρθουν. 

Κορίτσι μου γλυκό μας έχεις βοηθήσει τόσες φορές με τις γνώσεις και τις συμβουλές σου που πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις μια χαρά με τη μπουμπού σου. Να έρθει με έναν πόνο και να σας γεμίσει τις καρδιές από αγάπη 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

@Raf123 @Elk @Antonia2

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Κι εμένα σαν ψεμα μου φαίνεται ακόμα και η εγκυμοσύνη μου φάνηκε ότι πέρασε πάρα πολύ γρήγορα. Είναι πολύ δύσκολο να συνειδητοποιήσω ότι σε λιγότερο από μήνα θα ζει μαζί μας στο σπίτι και η μπεμπούλα μας. Νιώθω λες και θα γεννήσω και μετά θα επανέλθουμε στην πριν την εγκυμοσύνη κατάσταση κι ας είναι γεμάτο το σπίτι με τα πράγματα της μπέμπας να την περιμένουν. Με το καλό τα δικά σας μωράκια, αυτά που έρχονται και αυτά που θα έρθουν. 

Τίποτα δεν θα είναι το ίδιο όπως πριν!!!! Και κάθε παιδί παραπάνω που έρχεται πάλι αλλάζει τις ισορροπίες.. Θέλει χρόνο και υπομονή αλλά είναι τόσο όμορφα εν τέλει ❤️❤️❤️ με το καλό η μπέμπα σας κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Καλημέρες όμορφες. Έαν τον εμπιστεύεσαι και σε κάνει να νιώθεις ΄σίγουρη θα σου έλεγα να μην τον αλλάξεις αλλά του μεταφέρεις τους προβληματισμο΄ύς σου..

 Ευχαριστώ κοπέλα μου για τις συμβουλές σου, εσύ τι κάνεις ;;; προσπαθείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Μου έχει συμβεί και ήταν πόνος από το ινομυωμα. Αλλά μου πέρασε μετά το ξημέρωμα. Αυτό που ξυπνάς στις 3.00 για τουαλέτα και μετά δεν ξανακοιμασαι είναι οι νύχτες μου από τον 7ο μήνα και μετά. Το κορυφαίο είναι που κάθομαι σαν ζόμπι να κοιτάω το ταβάνι, ροχαλίζει ο σύζυγος και στις ψιλές νότες κλωτσάει και η μικρή 🤣🤣🤣

Αυτή η αναισθησία τους... Αχ αχ όλα εμείς τα τραβάμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ραφαελα δεν το σκεφτεσαι να σταματησεις ή να δουλευεις λιγότερο;Βεβαια δεν ξερω αν γινεται..Κορίτσια εγω εκανα υστεροσκοπηση σημερα μ αφαιρεσε ενα μικρό πολυποδακι κ βρηκε μια αριστη σαλπιγγα κ μια βουλωμενη...αν δεμ γίνει συλληψη σε τρεις-τεσσερις μήνες θα πρέπει να την ξεβουλωσει..μάλλον πρεπει να αλλαζω ομαδα γτ εχω κλείσει πεντε μηνες προσπαθειων..Πρέπει να παω στις προσπαθειες ανω των 6..Αυτός ο μήνας κενος γτ δεν πρεπει να γινουν επαφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χθες πονούσα παρά πολύ την κοιλια μου κ την μέση μου προς την αριστερή μερια! Ξάπλωσα από νωρις κοιμήθηκα, ξυπνησα γύρω στις 3 για τουαλέτα κ δε μπορούσα να κοιμηθώ νομίζω πονούσα περισσότερο! Η εμβρυολογος π έκανε την αυχενική μου είπε ότι αυτοί οι πόνοι θα ναι από το ινομυωμα δεν ξέρω πάντως έβαλα τον άντρα μου να μου τρυψει την κοιλιτσα 

Αχ βρε κοριτσι μου!!! Μου θυμιζεις λιγο δικη μου εμπειρια, μηπως ειναι το εντερο και οχι γυναικολογικο? Χωρις βεβαιανα ξερω λεπτομερειες, σκεφτομαι οτι το εντερο αντανακλα πισω και στη μεση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2022 at 9:54 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; 
 

εγω τώρα με βάση την αυχενική είμαι 12+5 κ με βάση την περίοδο 12+3 ποιο από τα δυο θα μετρώ; Η γυναικολόγος θα μου το αλλάξει τώρα; Ή επειδή 2 μερες είναι ισως να μη το αλλάξει; 

το εχω ρωτησει κι εγω και μετρας παντα με βαση την αυχενικη!!! ετσι μου ειπαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2022 at 12:27 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Μου είχε πει θα πάμε μέχρι τέλος με την διατροφη αυτήν.. να πω όταν λέει μισο τοστ εννοεί μια φέτα ψωμι του τοστ με μια μια γαλοπούλα 1 τυρί.. αλλά και πάλι εγώ στα κανονικά μου έτρωγα 2 τοστ σκέψου ήταν πάλι λίγο για εμένα… πραγματικά μετρήστε ποσο είναι τα 50γρ ψάρι για βράδυ σοκ ευτυχώς που με έκοψε και τα αύξησα από μόνη μου αυτά 

Και ξέρεις τι με είπε μπορούσες να αυξησεις τις ποσότητες…  το κρέας και το ψάρι τα ανέβασα της ειπα… εεε ας δοκίμαζες να φας παρά πάνω ρύζι να δεις αν λέει θα σε πείραζε μετά στην μέτρηση..  κάτι κουλά δηλαδή… τέλος πάντων όπως ειπα μπορεί να μην έχει καμία σχέση τα γρ του μωρού με την διατροφη μου αλλά οταν διαπίστωσε και η ίδια εχτές ότι πεινουσα τόσο καιρό κατάλαβε την μαλακια που έκανε αυτό πιστεύω είχε να με δει από κοντά από τον Ιανουαριο και με ξανά έκλεισε ραντεβού Ιούνιο ώστε να με δει από κοντα… τόσο καιρό έστελνα εξετάσεις με email και με έπαιρνε η γραμματέας και το μόνο μου έλεγε είναι να τηρώ την διατροφη χωρίς καν να με δει από κοντά τι να κάνω και εγώ έλεγα έτσι θα πρέπει να γίνει Ελένη κανε υπομονή για το μωρακι σου 

Κοριτσι μου διαβασα την ιστορια σου και θυμωσα με αυτη τηγιατρο για μενα να γραψεις το ονομα της και να της αφησεις και κακη κριτικη οχι για εκδικηση για να γλιτωσουν κι αλλες κοπέλες. Εγω με τους πελατες που εχω ειμαι υπερσχολαστικη και κανουν απλα τις διακοπες του ειναι δυνατον εγκυος κοπελα να μην τσεκαρει καθολου πως πας? Και ο γυναικολογος μου ειναι πολυ προχειρος και αναισθητος και θα τον αλλαξω. Για μενα αλλαξε την ακομα και στο τελος δεν θα της ειχα εμπιστοσυνη,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Raf123 όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι!! Επίσης κι εγώ λέω αγοράκι θα’ναι!!

@Antonia2 τι ωραία που βρήκατε το γαμπριάτικο!! 😍 Με το καλό να γίνει κι ο γάμος σας!! Επίσης κ για σένα πιστεύω ότι θα μείνεις έγκυος σύντομα!! Κ είδα ότι βρήκατε κ γιατρό που σας κατευθύνει κ πολύ χάρηκα που βρήκατε πια την άκρη κ όλα πήραν το δρόμο τους!!

Πώς πάτε με τις υπόλοιπες ετοιμασίες του γάμου κορίτσια;; @Raf123 με είχες ρωτήσει τι κάναμε τελικά με το γάμο, κλείσαμε σήμερα τελικά κορίτσια επιτέλους!!
28 Αυγούστου💞 Απλά θα είναι Κυριακή γιατί δε βρίσκαμε Σάββατο! Και θα κάνουμε το γάμο πάνω στην παραλία όπως θέλαμε, κ τη δεξίωση επίσης εκεί μετά!!😍 

Οπότε τώρα θα τρέξω να βγάλω τα προσκλητήρια για να προλάβω να τα δώσω περίπου 2 μήνες πριν το γάμο❤️❤️ Πρόβα για το νυφικό που έχω αγοράσει έχω την Τρίτη!! Μπομπονιέρες επίσης βρήκαμε, μόνο τις παιδικές δε ξέρω τι να κάνω, εσείς τι θα κάνετε;

@Hopemumtobe πώς πας εσύ κορίτσι μου;;

@Nandia- κ το μικράκι σου είδα ότι μεγαλώνει όπως πρέπει!! Πολύ χαίρομαι!!

@marinamanoulitsa Μην απογοητεύεσαι που σου ήρθε περίοδος, είδα ότι είχες πει ότι το 2023 στα 35 θα κάνεις το τρίτο παιδάκι κ εγώ το πιστεύω 100% ότι θα σου έρθει!!! ☺️☺️☺️

Αχ τι ωραια που διαλεξες τελη Αυγουστου κι εγω αυτο ειχα ''ψηφισει'' ειναι οι αγαπημενοι μου γαμοι τοτε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2022 at 5:55 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει πολλά… αυτες τις αιματολογικές εγώ τις έχω κάνει την 10η εβδομάδα γιατί στην Κύπρο για να σε δεχθούν σε αυχενική πρεπει να εχεις τα αποτελέσματα από τη βιοχημική! Παίζει ρολο η ηλικία δλδ ο υπέρηχος την 12η κ η αιματολογική την 10η δεν θα έπρεπε να ήταν την ίδια μέρα κ τα δυο;  Για να γίνει καλύτερη σύγκριση; 

Εγω τα ειχα κανει και τα δυο μαζι 13 εβδομαδων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ έχω τρελαθεί. Ο σύζυγος 10η μερα σήμερα και βγαίνει ακόμα θετικός, όπως καταλαβαίνετε η παραμονή στην μαμά μου συνεχίζεται. Είμαι όλη μέρα με έντονες αναγουλες και έχω και τον μικρό μου που γκρινιάζει και θέλει να πάει σπίτι, με λίγα λόγια μια ωραία ατμόσφαιρα.

@Raf123 μήπως είναι το έντερο? Θυμάμαι στον γιο μου στον 7ο αν θυμάμαι καλά κατέληξα στο μαιευτήριο από τους πόνους που είχα και ήταν το έντερο τελικά.

@marinamanoulitsa καλές διακοπές κορίτσι μου ( παρεμε μαζί σου) 

@Princess28 με το καλό ο γάμος σας. Ωραία ημερομηνία 28/8 και φαντάζομαι τι ωραία θα είναι στην παραλία.

@Antonia2 περιμένω πως και πως ατάκες της πεθεράς από τον γάμο. Να υποθέσω θα σχολιάσει και νύφη και γαμπρό.

@Nandia- που είσαι εσύ από συμπτώματα?

Στα υπόλοιπα κορίτσια μου σας εύχομαι ένα υπέροχο ΣΚ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας γραφω κι εδω τα νεα μου!!

Εχω χαθει γιατι εκτος δουλεια; σεζον και μετακομισης που πρεπει να κανω επεομενους μηνες, μου συνεβη κατι πολυ τρομακτικο! 😰Αρχισα να εχω ξαφνικα μια μερα πολυ δυνατους πονους στην κοιλια σε σημειο ναν μη μπορω να σηκωθω απο κρεβατι, να κοιμηθω ουτε να φαω. Ειχα τεραστια ανησυχια φυσικα για εγκυμοσυνη μηπως ειναι φλεγμονη μητρας και αμνιακου υγρου, φΑινοταν ολα οκ. Μετα πηγα γαστρεντερολογο που μου ειπε οτι φαινεται σαν σπαστικη κολιτιδα πρεπει να κανω αξονικη για να δουμε αν εχω εκολπωματα αλλα απαγορευεται λογω εγκυμοσυνης. Ετσιεκανα αναλυτικο υπερηχο κοιλια που επιτρεπεται, που δεν φανηκε κατι εκτος απο διαταση αριστερου νεφρου το οποιο δικαιολογειται μαλλον απο εγκυμοσυνη. Δυστυχως ρ=5ο εντερο που μας ενδιαφερει δεν φαινεται καλα στον υπερηχο.

Μετα ομως εκανα αιματολιγικες και εβγαλα πολυ αυξημενες τιμες φλεγμονης CRP, και καθιζηση επαθα το ΣΟΚ!!! 😌Σημαινει οτι εχω καποια φλεγμινη στο σωμα χωρις να ξερουμε που, μαλλον στο εντερο αλλα χωρις τιποτα σιγουρο ετσι τη Δευτερα κανω επαναληπτικες ελπιζω να εχει πεσει αλλιως θα μπω σε μεγαλες περιπετειες και αντε να βρω μετα τι ειναι😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου διαβασα την ιστορια σου και θυμωσα με αυτη τηγιατρο για μενα να γραψεις το ονομα της και να της αφησεις και κακη κριτικη οχι για εκδικηση για να γλιτωσουν κι αλλες κοπέλες. Εγω με τους πελατες που εχω ειμαι υπερσχολαστικη και κανουν απλα τις διακοπες του ειναι δυνατον εγκυος κοπελα να μην τσεκαρει καθολου πως πας? Και ο γυναικολογος μου ειναι πολυ προχειρος και αναισθητος και θα τον αλλαξω. Για μενα αλλαξε την ακομα και στο τελος δεν θα της ειχα εμπιστοσυνη,

Ναι ήταν λαθος που με άφησε τόσο καιρό χωρίς να πάω να με δει.. φταίω και εγώ που βασίστηκα και δεν πήγα και αλλου να παρω μια γνωμη ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Μου έχει συμβεί και ήταν πόνος από το ινομυωμα. Αλλά μου πέρασε μετά το ξημέρωμα. Αυτό που ξυπνάς στις 3.00 για τουαλέτα και μετά δεν ξανακοιμασαι είναι οι νύχτες μου από τον 7ο μήνα και μετά. Το κορυφαίο είναι που κάθομαι σαν ζόμπι να κοιτάω το ταβάνι, ροχαλίζει ο σύζυγος και στις ψιλές νότες κλωτσάει και η μικρή 🤣🤣🤣

Του κάνει δευτερες 🤣🤣🤣 και εμένα τραγουδιστής είναι το βράδυ και βλέπω να κάνουν χορωδία 

 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ έχω τρελαθεί. Ο σύζυγος 10η μερα σήμερα και βγαίνει ακόμα θετικός, όπως καταλαβαίνετε η παραμονή στην μαμά μου συνεχίζεται. Είμαι όλη μέρα με έντονες αναγουλες και έχω και τον μικρό μου που γκρινιάζει και θέλει να πάει σπίτι, με λίγα λόγια μια ωραία ατμόσφαιρα.

@Raf123 μήπως είναι το έντερο? Θυμάμαι στον γιο μου στον 7ο αν θυμάμαι καλά κατέληξα στο μαιευτήριο από τους πόνους που είχα και ήταν το έντερο τελικά.

@marinamanoulitsa καλές διακοπές κορίτσι μου ( παρεμε μαζί σου) 

@Princess28 με το καλό ο γάμος σας. Ωραία ημερομηνία 28/8 και φαντάζομαι τι ωραία θα είναι στην παραλία.

@Antonia2 περιμένω πως και πως ατάκες της πεθεράς από τον γάμο. Να υποθέσω θα σχολιάσει και νύφη και γαμπρό.

@Nandia- που είσαι εσύ από συμπτώματα?

Στα υπόλοιπα κορίτσια μου σας εύχομαι ένα υπέροχο ΣΚ 

Εγω σταθερά όλη μέρα τρομερες αναγούλες..  το πρωί έχω έντονη τάση για εμετό.. υπομονή και εσύ και εγώ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια σας γραφω κι εδω τα νεα μου!!

Εχω χαθει γιατι εκτος δουλεια; σεζον και μετακομισης που πρεπει να κανω επεομενους μηνες, μου συνεβη κατι πολυ τρομακτικο! 😰Αρχισα να εχω ξαφνικα μια μερα πολυ δυνατους πονους στην κοιλια σε σημειο ναν μη μπορω να σηκωθω απο κρεβατι, να κοιμηθω ουτε να φαω. Ειχα τεραστια ανησυχια φυσικα για εγκυμοσυνη μηπως ειναι φλεγμονη μητρας και αμνιακου υγρου, φΑινοταν ολα οκ. Μετα πηγα γαστρεντερολογο που μου ειπε οτι φαινεται σαν σπαστικη κολιτιδα πρεπει να κανω αξονικη για να δουμε αν εχω εκολπωματα αλλα απαγορευεται λογω εγκυμοσυνης. Ετσιεκανα αναλυτικο υπερηχο κοιλια που επιτρεπεται, που δεν φανηκε κατι εκτος απο διαταση αριστερου νεφρου το οποιο δικαιολογειται μαλλον απο εγκυμοσυνη. Δυστυχως ρ=5ο εντερο που μας ενδιαφερει δεν φαινεται καλα στον υπερηχο.

Μετα ομως εκανα αιματολιγικες και εβγαλα πολυ αυξημενες τιμες φλεγμονης CRP, και καθιζηση επαθα το ΣΟΚ!!! 😌Σημαινει οτι εχω καποια φλεγμινη στο σωμα χωρις να ξερουμε που, μαλλον στο εντερο αλλα χωρις τιποτα σιγουρο ετσι τη Δευτερα κανω επαναληπτικες ελπιζω να εχει πεσει αλλιως θα μπω σε μεγαλες περιπετειες και αντε να βρω μετα τι ειναι😰

Η Παναγία μαζί σου.. σου εύχομαι να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...