Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Για την βαφή λένε για την μυρωδιά. Ότι δεν κάνει..εμένα μου που τα έβαψαν με φυτική δεν είχε μέσα αμμωνία. Δεν μύριζε τίποτα και κοντά που πήγα. Ίσα ίσα μύριζε ωραία. 

Τα νύχια επειδή έχω ως χόμπυ και πτυχίο στα νύχια. Ξέρω ότι τα απλά βερνίκια είναι χειρότερα από μυρωδιά όπως και από συστατικά για αυτό και κάποιες φορές κιτρινίζουν τα νύχια. Παλιά που τα έβαζαν. 

Οπότε το ημιμόνιμο είναι πολύ πιο καλύτερο να το κάνεις. Και δεν έχει βγει κάποια έρευνα ότι κάνει κακό. Επειδή δεν μπορεί μέσα από το νύχι να περάσει κάτι στο μωρό. Το πιο κακό ας πούμε από τα υλικά που μπαίνουν στο ημιμόνιμο είναι το πρώτο που αφυδατώνει τα νύχια και λέγεται primer.  Εγώ δεν βάζω τώρα στην εγγυμοσυνη ( κρατάνε λιγότερο χωρίς αυτό αλλά δεν πειράζει. Αφού μόνη μου τα κάνω. ). Αν ωστόσο βάλεις να τους πεις να βάλουν μόνο πάνω στο νύχι και να μην ακουμπήσει το δέρμα  γύρω από το νυχι καθόλου. 

Ααα κατάλαβα!! Να σου πω τα νύχια δεν με νοιάζουν κ τόσο απλά θέλω οποσδηποτε να πάω να μου περιποιηθούν τα νύχια των ποδιών! Δεν τα κάνω συχνά και τώρα είναι χαλια! Πεντικιούρ θα κάνω κ απλα να έχουν ένα χρωμα! Τώρα που καλοκαιριαζει κιολας…βαφή για τα μαλλιά θα το αφήσω προς το παρών και ας είναι κ πορτοκαλί χαχαχαχα θα πάρω κ την άδεια της γιατρού και θα τα φτιάξω τότε! Αρχίσαμε να κάνουμε βάση ένα ωραίο χρωμα κ κάναμε και κάτι ανοίγματα για να γίνει κάτι σαν ballayaz πως λέγεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Εγώ νομίζω θα έλεγα ή 27-28/8 που είναι καλές ημέρες κι έχουν γυρίσει όλοι ή Οκτώβριο. Τον Οκτώβρη έχει πάντα ζέστη αλλά ρισκάρεις πιο πολύ να βρέχει πχ, να τύχει κακή μέρα. Αύγουστο στην Αθήνα είναι πιο πιθανό να μη βρέχει αλλά μπορεί να κάτσει και καύσωνας (πριν 2 χρόνια ήμουν κουμπάρα σε ένα γαμο 24/8 και κοντεψαμε να πεθάνουμε από τη ζέστη στα ντυσίματα και τις φωτογραφίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα κατάλαβα!! Να σου πω τα νύχια δεν με νοιάζουν κ τόσο απλά θέλω οποσδηποτε να πάω να μου περιποιηθούν τα νύχια των ποδιών! Δεν τα κάνω συχνά και τώρα είναι χαλια! Πεντικιούρ θα κάνω κ απλα να έχουν ένα χρωμα! Τώρα που καλοκαιριαζει κιολας…βαφή για τα μαλλιά θα το αφήσω προς το παρών και ας είναι κ πορτοκαλί χαχαχαχα θα πάρω κ την άδεια της γιατρού και θα τα φτιάξω τότε! Αρχίσαμε να κάνουμε βάση ένα ωραίο χρωμα κ κάναμε και κάτι ανοίγματα για να γίνει κάτι σαν ballayaz πως λέγεται 

Ναι και εμένα μόλις περασε η αυχενική περίμενα λίγο και 4 άρων μηνών πήγα και έφτιαξα πόδια για να μην σκύβω δεν τα έκανα μόνη μου. Να είναι και περιποιημένα.  Και τώρα με το πάρτυ έκανα και χέρια. Αλλά κοντό γαλακτερό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Κοριτσι μου γλυκο η ωρα η καλη!!!!!!! ❤️🎉🤵👰 εγω θα πρότεινα την 27/08!!!! Τη διάλεξα κι εγω για το γαμο μου αλλα δεν ηταν διαθεσιμο το κτημα!!! Ειναι του Αγιου Φανουρίου!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Και εγώ Σεπτέμβριο ψηφίζω ή και αρχές Οκτωβρίου. όχι μέσα στο κατακαλοκαιρο δύο μυστήρια γιατί θα ταλαιπωρηθείς και εσύ και το μωρό και τα παιδιά. 

Εγώ παντρεύτηκα το 2019 τέλος Οκτωβρίου και είχε ιδανικό καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Ναι το έκανα νωρίς γτ το στήθος ακόμα πρησμένο...πεινάω συνέχεια....έχω ένα φούσκωμα κ λέω αν είναι λογικά μπορεί να φανεί....μακάρι να είναι όντως νωρίς κ όταν ξανά κάνω να βγει θετικό!!! Εύχομαι να είναι όντως ο μήνας μας αυτός...,❤️❤️❤️

Η Αγία Ειρήνη θα μας βοηθήσει αν όχι αυτό τον μήνα τον επόμενο.. πίστη και προσευχή κσι όλα θα πάνε καλά (τα γράφω για να τα διαβαζω και εγω😁😁)

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Εγω τους βαφτιζα λίγο μετά που σαρανταριζαν αλλά πιστεύω ότι τον Οκτώβριο θα είναι καλύτερα γιατί Αύγουστο θα είναι διακοπές και είναι κσι οι ετοιμασιες για τα σχολεία.. σχολικά γραφική ύλη κτλ .. τώρα Ιούλιο πσλι μπορείς αλλά δεν ξέρω αν θα είναι αρκετή η ζέστη 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Θα ρωτήσω σίγουρα!! Για την μυρωδιά το λένε; Γιατί από τα νύχια τι περνάει στο μωρό; 

Νύχια δεν μπυ τα απαγόρεψε ο γιατρός.. μαλλιά τα έβαφα πέρσι με φυτική..  στα αγόρια μοθ περίμενα ένα 3μηνο... δεν υπήρχαν οι φυτικές βαφές ή δεν ήταν τόσο γνωστές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γλυκα καλημερα.... Να σας πω οτι σας σκεφτομαι καθημερινα ο μονος λογος που εχω εξαφανιστει ειναι οτι ειμαι ξαπλα και προσπαθω να ανταπεξελθω στη δουλεια απο λαπτοπ και να δω πως θα διαχειριστω γενικα τα νεα δεδομενα. Το αιματακι σταματησε ξαναξεκινησε κλπ. Γενικα λογω του οτι μενω σε πολυ μικρο μερος, αν συνεχισω το θεμα που εχω πρεπει να μετακομισω το επομενο τριμηνο στην Αθηνα οποτε κανω καποιες συζητησεις κλπ ευτυχως εχω σπιτι εκει που μπορω να μεινω,. Σημερα γενικα παλι δουλευω αλλα θα τσεκαρω ολα τα νεα σας τωρα! Σας φιλω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τελικά δεν χρειάστηκε να κάνω τεστ. Ήρθε σήμερα και μάλιστα κατευθείαν πολύ αίμα και στις 23 μέρες από την προηγούμενη. 

Πάμε για τον επόμενο μήνα.

@Nandia-@marinamanoulitsaΝαντια περιμένουμε από εσένα τα ευχάριστα και από την Μαρίνα το αποτέλεσμα της χοριακης.

Να έχετε όμορφο Σαββατοκύριακο όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Εγω ψηφιζω 27/28/08 γιατι ολοι θα εχουν γυρισει μολισ απο διακοπες τους και θα ειναι στην καλυτερη διαθεση! Επισης τον Οκτωβρη εμενα πολλες φορες με δυσκολευει  να βρω  τι να βαλω κλπ γιατι πεφτει λιγο στην αλλαγη. Ψηφιζω καλοκαιρακι, τοτε που λες θα εχουν γυρισει ολοι νομιζω 😍 Ακομα πιο ιδανικο θα μου φαινοταν αρχες Σεπτεμβρη. Με τοκαλο κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου γλυκα καλημερα.... Να σας πω οτι σας σκεφτομαι καθημερινα ο μονος λογος που εχω εξαφανιστει ειναι οτι ειμαι ξαπλα και προσπαθω να ανταπεξελθω στη δουλεια απο λαπτοπ και να δω πως θα διαχειριστω γενικα τα νεα δεδομενα. Το αιματακι σταματησε ξαναξεκινησε κλπ. Γενικα λογω του οτι μενω σε πολυ μικρο μερος, αν συνεχισω το θεμα που εχω πρεπει να μετακομισω το επομενο τριμηνο στην Αθηνα οποτε κανω καποιες συζητησεις κλπ ευτυχως εχω σπιτι εκει που μπορω να μεινω,. Σημερα γενικα παλι δουλευω αλλα θα τσεκαρω ολα τα νεα σας τωρα! Σας φιλω❤️

Καλημέρα κορίτσι μου.

Να σκέφτεσαι θετικά και να μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. Προσπάθησε να μην πιέζεις τον εαυτό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τελικά δεν χρειάστηκε να κάνω τεστ. Ήρθε σήμερα και μάλιστα κατευθείαν πολύ αίμα και στις 23 μέρες από την προηγούμενη. 

Πάμε για τον επόμενο μήνα.

@Nandia-@marinamanoulitsaΝαντια περιμένουμε από εσένα τα ευχάριστα και από την Μαρίνα το αποτέλεσμα της χοριακης.

Να έχετε όμορφο Σαββατοκύριακο όλες.

Καλημέρα κορίτσι μου, α πολύ νωρίς σου ήρθε!! Τόσο μικρό κύκλο έχεις;;; μήπως να πάρεις να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου;;;; γιατί πάνω από 25 ημέρες είναι φυσιολογικός ο κύκλος... Έτσι ξέρω. Μήπως κάποια ορμονική διαταραχή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια... Εχθες το βράδυ εκεί που κοιμόμουν μου ήρθε εμετός αλλά δεν ξύπνησα προσπάθησα να ξανά κοιμηθώ και ευτυχώς την γλίτωσα... Και τώρα το πρωί φοβερή αναγούλα.. Έφαγα με το ζόρι μια μπουκιά τσουρέκι... 

@Nandia-

 Πότε θα πάρεις εσύ τεστ; από εβδομάδα; 

@Hopemumtobeνα κάνεις ότι πρέπει για το μωράκι σου..να σου πάνε όλα τέλεια ❤️😍😘😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια... Εχθες το βράδυ εκεί που κοιμόμουν μου ήρθε εμετός αλλά δεν ξύπνησα προσπάθησα να ξανά κοιμηθώ και ευτυχώς την γλίτωσα... Και τώρα το πρωί φοβερή αναγούλα.. Έφαγα με το ζόρι μια μπουκιά τσουρέκι... 

@Nandia-

 Πότε θα πάρεις εσύ τεστ; από εβδομάδα; 

@Hopemumtobeνα κάνεις ότι πρέπει για το μωράκι σου..να σου πάνε όλα τέλεια ❤️😍😘😘😘 

Μήπως έκανες πάλι τεστ να δούμε να σκουρυνει η γραμμουλα ; Τώρα που είναι θετικό δεν έχεις να φοβάσαι 😅😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τελικά δεν χρειάστηκε να κάνω τεστ. Ήρθε σήμερα και μάλιστα κατευθείαν πολύ αίμα και στις 23 μέρες από την προηγούμενη. 

Πάμε για τον επόμενο μήνα.

@Nandia-@marinamanoulitsaΝαντια περιμένουμε από εσένα τα ευχάριστα και από την Μαρίνα το αποτέλεσμα της χοριακης.

Να έχετε όμορφο Σαββατοκύριακο όλες.

Αχ βρε κοριτσι μου γλυκο ποσο ξερω αυτο το συναισθημα της απογοητευσης καθε φορα που ερχεται περιοδος! Τι γολγοθας!!!! Μην πεφτεις, συνεχισε τις προσπαθειες σου και θα ερθει, αυτο εκανα κι εγω οσο και να ημουν στα πατωματα! Σου στελνω την αγαπη μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, α πολύ νωρίς σου ήρθε!! Τόσο μικρό κύκλο έχεις;;; μήπως να πάρεις να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου;;;; γιατί πάνω από 25 ημέρες είναι φυσιολογικός ο κύκλος... Έτσι ξέρω. Μήπως κάποια ορμονική διαταραχή; 

Θα περιμένω να τελειώσει η περίοδος και θα πάω να με δει. Πάντως ακόμα και έτσι με μικρότερο κύκλο αυτή τη φορά είχα καλές επαφές μέσα στις καραμπαμ γόνιμες. Τι να πω. Ίσως ο Μάιος είναι ο τυχερός να να πιάσω. Και στον γιο μου Μάιο είχα τελευταία περίοδο.

Και για να ευθημησουμε λίγο να ξέρετε κορίτσια πως εγώ  όλες τις εγκυμοσύνες τις πιάνω όταν είναι να στρώσουμε ή να ξεστρωσουμε χαλιά 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου γλυκα καλημερα.... Να σας πω οτι σας σκεφτομαι καθημερινα ο μονος λογος που εχω εξαφανιστει ειναι οτι ειμαι ξαπλα και προσπαθω να ανταπεξελθω στη δουλεια απο λαπτοπ και να δω πως θα διαχειριστω γενικα τα νεα δεδομενα. Το αιματακι σταματησε ξαναξεκινησε κλπ. Γενικα λογω του οτι μενω σε πολυ μικρο μερος, αν συνεχισω το θεμα που εχω πρεπει να μετακομισω το επομενο τριμηνο στην Αθηνα οποτε κανω καποιες συζητησεις κλπ ευτυχως εχω σπιτι εκει που μπορω να μεινω,. Σημερα γενικα παλι δουλευω αλλα θα τσεκαρω ολα τα νεα σας τωρα! Σας φιλω❤️

Αχ βρε κορίτσι μου, ότι χρειαστεί να κανεις να έρθει το θαυματακι σου γερό και δυνατό στα χέρια σου! 🙏🏼🙏🏼
 

κουραγιο, καλή δύναμη και μπόλικη θετική ενέργεια 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου γλυκα καλημερα.... Να σας πω οτι σας σκεφτομαι καθημερινα ο μονος λογος που εχω εξαφανιστει ειναι οτι ειμαι ξαπλα και προσπαθω να ανταπεξελθω στη δουλεια απο λαπτοπ και να δω πως θα διαχειριστω γενικα τα νεα δεδομενα. Το αιματακι σταματησε ξαναξεκινησε κλπ. Γενικα λογω του οτι μενω σε πολυ μικρο μερος, αν συνεχισω το θεμα που εχω πρεπει να μετακομισω το επομενο τριμηνο στην Αθηνα οποτε κανω καποιες συζητησεις κλπ ευτυχως εχω σπιτι εκει που μπορω να μεινω,. Σημερα γενικα παλι δουλευω αλλα θα τσεκαρω ολα τα νεα σας τωρα! Σας φιλω❤️

Να προσέχεις κορίτσι μου, να κάνεις ότι χρειάζεται για να είστε καλά εσύ και το μωράκι σου. Δεν μπορείς να πάρεις άδεια επαπειλουμενης εγκυμοσύνης; για να ηρεμισεις λίγο τώρα στην αρχή;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια... Εχθες το βράδυ εκεί που κοιμόμουν μου ήρθε εμετός αλλά δεν ξύπνησα προσπάθησα να ξανά κοιμηθώ και ευτυχώς την γλίτωσα... Και τώρα το πρωί φοβερή αναγούλα.. Έφαγα με το ζόρι μια μπουκιά τσουρέκι... 

@Nandia-

 Πότε θα πάρεις εσύ τεστ; από εβδομάδα; 

@Hopemumtobeνα κάνεις ότι πρέπει για το μωράκι σου..να σου πάνε όλα τέλεια ❤️😍😘😘😘 

Εσύ κυρία μου τι θα κάνεις από εδώ και πέρα;; έκανες άλλο τεστ ή θα πας για χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τελικά δεν χρειάστηκε να κάνω τεστ. Ήρθε σήμερα και μάλιστα κατευθείαν πολύ αίμα και στις 23 μέρες από την προηγούμενη. 

Πάμε για τον επόμενο μήνα.

@Nandia-@marinamanoulitsaΝαντια περιμένουμε από εσένα τα ευχάριστα και από την Μαρίνα το αποτέλεσμα της χοριακης.

Να έχετε όμορφο Σαββατοκύριακο όλες.

Καλημέρα.. τον επόμενο μήνα όμως να είσαι αισιόδοξη.. υπάρχει και ο νόμος της έλξης.. Ότι τραβάμε αυτό έρχεται.. να έχεις θετική σκέψη για να έρθει αυτό που θες

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια... Εχθες το βράδυ εκεί που κοιμόμουν μου ήρθε εμετός αλλά δεν ξύπνησα προσπάθησα να ξανά κοιμηθώ και ευτυχώς την γλίτωσα... Και τώρα το πρωί φοβερή αναγούλα.. Έφαγα με το ζόρι μια μπουκιά τσουρέκι... 

@Nandia-

 Πότε θα πάρεις εσύ τεστ; από εβδομάδα; 

@Hopemumtobeνα κάνεις ότι πρέπει για το μωράκι σου..να σου πάνε όλα τέλεια ❤️😍😘😘😘 

Καλημέραααα.. εχω τεστ αλλά δεν θα κάνω..  αν είναι να έρθει ας έρθει.. εξάλλου έχω συμπτώματα περιόδου.. νοιώθω συνέχεια υγρά.. πονάει η μέση.. κουράζομαι εύκολα.. τώρα αναγούλες;  μπαααααα τπτ ... απλά νοιώθω ότι έρχεται 

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Θα περιμένω να τελειώσει η περίοδος και θα πάω να με δει. Πάντως ακόμα και έτσι με μικρότερο κύκλο αυτή τη φορά είχα καλές επαφές μέσα στις καραμπαμ γόνιμες. Τι να πω. Ίσως ο Μάιος είναι ο τυχερός να να πιάσω. Και στον γιο μου Μάιο είχα τελευταία περίοδο.

Και για να ευθημησουμε λίγο να ξέρετε κορίτσια πως εγώ  όλες τις εγκυμοσύνες τις πιάνω όταν είναι να στρώσουμε ή να ξεστρωσουμε χαλιά 🤣🤣🤣

Ε άρχισε το ξεστρωμα τι κάθεσαι 🤣🤣🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα.. τον επόμενο μήνα όμως να είσαι αισιόδοξη.. υπάρχει και ο νόμος της έλξης.. Ότι τραβάμε αυτό έρχεται.. να έχεις θετική σκέψη για να έρθει αυτό που θες

 

Καλημέραααα.. εχω τεστ αλλά δεν θα κάνω..  αν είναι να έρθει ας έρθει.. εξάλλου έχω συμπτώματα περιόδου.. νοιώθω συνέχεια υγρά.. πονάει η μέση.. κουράζομαι εύκολα.. τώρα αναγούλες;  μπαααααα τπτ ... απλά νοιώθω ότι έρχεται 

 

Ε άρχισε το ξεστρωμα τι κάθεσαι 🤣🤣🤣🤣🤣 

Την άλλη βδομάδα τα χαλιά 🤣🤣🤣Να είναι κοντά και οι γόνιμες..Για τον Μάϊο είμαι πιο αισιόδοξη!!Το έχω συνδυάσει πως είναι μήνας που είχα πιάσει και τον γιο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου ! Μπορεί εγώ να μην είμαι έγκυος είναι όμως η αδελφή μου ! Το μάθαμε χθες ! Σοκ και χαρά .. δεν το περίμενε με τίποτα … μια μόνο επαφή δυο μέρες μετά την γόνιμη μέρα …. 
οποτε καμία φορά είναι όλα γραμμένα … εγώ συστηματικά στις γόνιμες και τίποτα …. Χαχαχαχα

Από συμπτώματα το μόνο που είχε είναι 5 ημέρες καθυστέρηση αλλά επειδή έχει μεγάλους κύκλους δεν έδωσε μεγάλη βάση … επίσης της είχε ανοίξει η όρεξη που δεν το είχε ποτέ αυτό με το φαγητό είναι παρά πολύ αδύνατη πάντα έτρωγε λίγο … μου είπε κοιμόταν πολύ που επίσης και αυτό το είχε πάντα απλά τώρα ακόμα κ δέκα λεπτά ύπνου την ξεκουράζεσαι τρομερά λες και κοιμήθηκε δυο ώρες … αλλα το κυριότερο ήταν τρομερό πόνο στο στήθος …. Ούτε να το ακουμπήσει δεν μπορούσε …. Αλλά τίποτα από ολα αυτά δεν της έκανε εντύπωση τώρα που είδε χοριακη τα συνδύασε όλα .. μ λέει μην τρέλανεσαι να βλέπεις συμπτώματα δεν υπάρχουν στην ουσία …. Είναι πράγματα που έχουμε πριν την περίοδο έτσι κ αλλιώς !!! Άντε καλή μας επιτυχία και σύντομα εγκυουλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/5/2022 at 8:59 ΠΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Δεν ξέρω καλό μου, άφαντη πάντως η περίοδος 41η μέρα σήμερα. Περιμένω ν έρθει κανας Γυναικολογος στο νησί να κάνουμε υπέρηχο. Γτ να φύγω τώρα να πάω στον δικό μου αεροπορικώς ούτε για αστείο έχει αρχίσει η σεζόν 😛. Τηλεφωνικά ο δικός μ λέει ενδεχομένως να γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί ή επειδή έκοψα το πρωινό ινοφερ. Μ είχε πει δυο φορές την ημέρα αλλά μ προκαλεί τεράστια υπνηλία και δν μπορώ να δουλέψω. Οποτε παίρνω ένα μόνο το βράδυ. Θα έρθει π θα πΑει αυτή η περίοδος. Είχα πολλά άγχη αυτόν τον μήνα μπορεί να φταίει κ αυτό και να κόπηκε 🤷🏻‍♀️ Ποιος ξέρει!

 

 

καλημερουδια σε όλες ❤️❤️❤️

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Βρε μήπως να κάνεις μια χοριακη;; τα τεστ πολλές φορές κάνουν λάθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Βρε μήπως να κάνεις μια χοριακη;; τα τεστ πολλές φορές κάνουν λάθος

Μπααα δεν είμαι έγκυος, έτσι μεγάλοι είναι οι κύκλοι μ δυστυχώς μετά την ανορεξια που είχα πάθει εμφάνισα ΣΠΩ. Επισυνάπτω και τις φωτογραφίες με τις καταγραφές περιόδου. Για αυτό με βλέπετε και δεν έχω αγχωθεί. 
 

εχω όμως καλά νεακια. Μετέφεραν στο νησί μας επιτέλους έναν καλό γυναικολόγο (από ότι λένε) θα πάρω τη Δευτέρα να κλείσω ραντεβού να δούμε τι γίνεται με την περίοδο γιατί μου είπε ο δικός μου π είναι σε άλλο νησί να μην αφήνω κύκλους πάνω από 40 ημέρες να τη φέρνω δλδ με χάπι. 
 

εν τω μεταξυ έχει έρθει η μητέρα μου επίσκεψη για μερικές μέρες και με άγχωσε. Κάτι για εξωμήτρια λέει ότι μπορεί να είμαι έγκυος και τα τεστ να βγαίνουν αρνητικά. Της λέω βρε χριστιανή μου, αφού έτσι είναι οι κύκλοι μου φαγώθηκε να πάω να με δει ιατρός. Όλα τα έχει η μαριορι η γουανα μπι γιαγιά μου ελειπε 🙈🙈

την αγαπώ βέβαια αλλά στο θέμα με το μωρό θα με αρρωστήσουν στο τέλος προσπαθώ να τους κρατάω όλους έξω από τις άμυνες μου. 

B50ED3DA-2837-490C-A102-D2607AA86053.png

DE3809A4-A243-4AFB-B0A4-024A46378C4A.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Μπααα δεν είμαι έγκυος, έτσι μεγάλοι είναι οι κύκλοι μ δυστυχώς μετά την ανορεξια που είχα πάθει εμφάνισα ΣΠΩ. Επισυνάπτω και τις φωτογραφίες με τις καταγραφές περιόδου. Για αυτό με βλέπετε και δεν έχω αγχωθεί. 
 

εχω όμως καλά νεακια. Μετέφεραν στο νησί μας επιτέλους έναν καλό γυναικολόγο (από ότι λένε) θα πάρω τη Δευτέρα να κλείσω ραντεβού να δούμε τι γίνεται με την περίοδο γιατί μου είπε ο δικός μου π είναι σε άλλο νησί να μην αφήνω κύκλους πάνω από 40 ημέρες να τη φέρνω δλδ με χάπι. 
 

εν τω μεταξυ έχει έρθει η μητέρα μου επίσκεψη για μερικές μέρες και με άγχωσε. Κάτι για εξωμήτρια λέει ότι μπορεί να είμαι έγκυος και τα τεστ να βγαίνουν αρνητικά. Της λέω βρε χριστιανή μου, αφού έτσι είναι οι κύκλοι μου φαγώθηκε να πάω να με δει ιατρός. Όλα τα έχει η μαριορι η γουανα μπι γιαγιά μου ελειπε 🙈🙈

την αγαπώ βέβαια αλλά στο θέμα με το μωρό θα με αρρωστήσουν στο τέλος προσπαθώ να τους κρατάω όλους έξω από τις άμυνες μου. 

B50ED3DA-2837-490C-A102-D2607AA86053.png

DE3809A4-A243-4AFB-B0A4-024A46378C4A.png

Καλά θα κανεις που θα πας στον νέο γιατρό για να το δείτε. Είναι πολύ μεγάλοι οι κύκλοι σου μην το αφήνεις άλλο. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου ! Μπορεί εγώ να μην είμαι έγκυος είναι όμως η αδελφή μου ! Το μάθαμε χθες ! Σοκ και χαρά .. δεν το περίμενε με τίποτα … μια μόνο επαφή δυο μέρες μετά την γόνιμη μέρα …. 
οποτε καμία φορά είναι όλα γραμμένα … εγώ συστηματικά στις γόνιμες και τίποτα …. Χαχαχαχα

Από συμπτώματα το μόνο που είχε είναι 5 ημέρες καθυστέρηση αλλά επειδή έχει μεγάλους κύκλους δεν έδωσε μεγάλη βάση … επίσης της είχε ανοίξει η όρεξη που δεν το είχε ποτέ αυτό με το φαγητό είναι παρά πολύ αδύνατη πάντα έτρωγε λίγο … μου είπε κοιμόταν πολύ που επίσης και αυτό το είχε πάντα απλά τώρα ακόμα κ δέκα λεπτά ύπνου την ξεκουράζεσαι τρομερά λες και κοιμήθηκε δυο ώρες … αλλα το κυριότερο ήταν τρομερό πόνο στο στήθος …. Ούτε να το ακουμπήσει δεν μπορούσε …. Αλλά τίποτα από ολα αυτά δεν της έκανε εντύπωση τώρα που είδε χοριακη τα συνδύασε όλα .. μ λέει μην τρέλανεσαι να βλέπεις συμπτώματα δεν υπάρχουν στην ουσία …. Είναι πράγματα που έχουμε πριν την περίοδο έτσι κ αλλιώς !!! Άντε καλή μας επιτυχία και σύντομα εγκυουλες ! 

Άντε να παίρνεις σειρά!!!

 

οσο για τα συμπτώματα συμφωνώ με την αδερφή σου. Νομίζω για να διαχωρίσεις συμπτώματα περιόδου, ωορρηξίας και εγκυμοσύνης πρέπει για κανένα χρόνο να παρακολουθείς καλά τη θερμοκρασία , τη βλέννα, τους πόνους, τις κηλίδες κλπ για να καταλάβεις εν τέλη πως είναι ο οργανισμός σου. Οποτε attack your husband ελεύθερα χωρίς πολλές σκέψεις και αναλύσεις και θα έρθει🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...