Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ακριβώς, άχνη γκρί. 

Κανονικά στην δεύτερη γραμμή δεν βγάζει κάτι για αν έβγαλε σε εσένα μήπως ήταν αχνή η γραμμή και δεν το άφησες καν 10 λεπτά να σχηματιστεί. Επειδή το πέταξες δεν προλαβες. Καλά γιατί το πέταξες αφού έβλεπες ήδη δεύτερη γραμμή. ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κανονικά στην δεύτερη γραμμή δεν βγάζει κάτι για αν έβγαλε σε εσένα μήπως ήταν αχνή η γραμμή και δεν το άφησες καν 10 λεπτά να σχηματιστεί. Επειδή το πέταξες δεν προλαβες. Καλά γιατί το πέταξες αφού έβλεπες ήδη δεύτερη γραμμή. ;

Το θεώρησα άκυρο. Θα δοκιμάσω αν δεν έρθει πάλι αύριο. Αν και έχω πόνους αρκετούς οπότε δεν νομίζω. Έχω όλα τα συμπτώματα της αναθεματισμενης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Το θεώρησα άκυρο. Θα δοκιμάσω αν δεν έρθει πάλι αύριο. Αν και έχω πόνους αρκετούς οπότε δεν νομίζω. Έχω όλα τα συμπτώματα της αναθεματισμενης.

Καλό μου, ξέρεις ότι τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι τα ίδια με της περιόδου.. . 
Εμένα καλό μου ακούγεται αν εμφανίστηκε δεύτερη γραμμη, και ας ήταν και αχνή γκρι. 
Αναμένω το αυριανό σου μαζί με την @marinamanoulitsa να μας τρελάνετε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Το θεώρησα άκυρο. Θα δοκιμάσω αν δεν έρθει πάλι αύριο. Αν και έχω πόνους αρκετούς οπότε δεν νομίζω. Έχω όλα τα συμπτώματα της αναθεματισμενης.

και εγω εχω πονακια ωρα ωρα.. μαλλον παμε για τον αλλον μηνα αν και πιστευω εσυ κατι εχεις στην κοιλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Στην αρχή εγώ είχα πολλούς εμετους και είχα χασει 2,5 κιλά δεν μπορούσα να φάω και είχα την ενδοκρινολόγο να με αγχώνει να κάνω την διατροφη που στην αρχή κρέας ψάρι τέτοια μου μύριζαν δεν μπορούσα να τα φαω και ήταν κατηγορηματική ότι επρεπε να κάνω την διατροφη 16 εβδομάδα σταμάτησαν οι εμετοι άσε τι τράβηξα με προκαλεί άγχος αυτήν τελικά και κακός πιέστηκα τόσο αυτό έχω καταλαβει εγώ είναι υπερβολική και φαιρνει την καταστροφή δεν κάνω τίποτα από εδώ και πέρα θα σταματήσω την διατροφη και τις μετρησεις ζαχαρου 3 φορεσ Την μέρα να τρυπιέμαι σαν την τρελή να κοιτάω μήπως ανέβηκε.. Τελείωσε θα τρώω με λίγο προσοχή μόνη μου και όταν πάω σε 3 βδομαδες στο γιατρό μου θα δω τι θα κάνω αν είναι και καλή η καμπύλη ζαχαρου καλή  δεν θα κάνω τίποτα άλλο 

Έχεις να μ στείλεις κάποια εξέταση σακχάρου να δω τα επίπεδα σου ;;;;; 
τι χάπι μου είχες πει πήρες που σε βοήθησε να μείνεις έγκυος τότε ; Τι πρόβλημα έχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

και εγω εχω πονακια ωρα ωρα.. μαλλον παμε για τον αλλον μηνα αν και πιστευω εσυ κατι εχεις στην κοιλιτσα

Μακάρι Νάντια μου. Μακάρι και να προχωρήσει αυτή την φορά αν κάτι έχει μέσα η κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μακάρι Νάντια μου. Μακάρι και να προχωρήσει αυτή την φορά αν κάτι έχει μέσα η κοιλιά.

να σκεφτεσαι θετικα.. ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. τωρα ομως το δικο μου ειναι αρνητικο ετσι ?

 

νωρις δεν το εκανες? αν θυμαμαι καλα βαση του υπερηχου σου 10 μερες την κυριακη θα ειναι.. μπορει να αργησε να γινει η εμφυτευση αλλα και να ερθει η ακατανομαστη θα κανεις την προσευχη σου και θα εχεις την ευλογια τον επομενο μηνα

Ναι το έκανα νωρίς γτ το στήθος ακόμα πρησμένο...πεινάω συνέχεια....έχω ένα φούσκωμα κ λέω αν είναι λογικά μπορεί να φανεί....μακάρι να είναι όντως νωρίς κ όταν ξανά κάνω να βγει θετικό!!! Εύχομαι να είναι όντως ο μήνας μας αυτός...,❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Το θεώρησα άκυρο. Θα δοκιμάσω αν δεν έρθει πάλι αύριο. Αν και έχω πόνους αρκετούς οπότε δεν νομίζω. Έχω όλα τα συμπτώματα της αναθεματισμενης.

Μωρέ και σήμερα θα σου έλεγα να κάνεις. Όταν εμφανίζεται η δεύτερη γραμμή τότε είσαι!  Ας είναι αχνη. Περιμένουμε αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Μωρέ και σήμερα θα σου έλεγα να κάνεις. Όταν εμφανίζεται η δεύτερη γραμμή τότε είσαι!  Ας είναι αχνη. Περιμένουμε αποτελέσματα! 

Με τόσο νερό και καφέ που έχω πιει για να  βγάλω την βάρδια δεν πρόκειται να δείξει τίποτα. Θα περίμενω λίγο ακόμα γιατί είμαι σίγουρη πως θα μου έρθει , έχω αρκετούς πόνους και νιώθω βαριά την κοιλιά μου. 

Στα προηγούμενα θετικά μου τεστ δεν είχα τέτοια συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Στην αρχή εγώ είχα πολλούς εμετους και είχα χασει 2,5 κιλά δεν μπορούσα να φάω και είχα την ενδοκρινολόγο να με αγχώνει να κάνω την διατροφη που στην αρχή κρέας ψάρι τέτοια μου μύριζαν δεν μπορούσα να τα φαω και ήταν κατηγορηματική ότι επρεπε να κάνω την διατροφη 16 εβδομάδα σταμάτησαν οι εμετοι άσε τι τράβηξα με προκαλεί άγχος αυτήν τελικά και κακός πιέστηκα τόσο αυτό έχω καταλαβει εγώ είναι υπερβολική και φαιρνει την καταστροφή δεν κάνω τίποτα από εδώ και πέρα θα σταματήσω την διατροφη και τις μετρησεις ζαχαρου 3 φορεσ Την μέρα να τρυπιέμαι σαν την τρελή να κοιτάω μήπως ανέβηκε.. Τελείωσε θα τρώω με λίγο προσοχή μόνη μου και όταν πάω σε 3 βδομαδες στο γιατρό μου θα δω τι θα κάνω αν είναι και καλή η καμπύλη ζαχαρου καλή  δεν θα κάνω τίποτα άλλο 

Κορίτσι μου άλλαξε ενδοκρινολογο αν δεν σου ταιριάζει αυτή, όμως μην κάνεις του κεφαλιού σου. Όντως ακούγεται υπερβολική αλλά πήγαινε σε άλλον, μην παίρνεις αποφάσεις μόνη σου. Η μέτρηση στην εγκυμοσύνη είναι συχνή, κ γω έκανα από το δάχτυλο 3 φορές τη μέρα κ της τα έστελνα κ ούτε κ γω είχα κάτι φοβερό απλά πρέπει να το κοιτάμε όταν υπάρχει μια τάση ωστε να είμαστε σίγουρες. Σε φίλη μου με λίγο χειρότερες τιμές από εμένα έδωσαν ινσουλίνη να φανταστείς. Οπότε άλλαξε γιατρό αν δεν νιώθεις σίγουρη αλλά μην αποφασίζεις μόνη σου τέτοια σοβαρά θέματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Είναι πολύ σημαντικό να διατηρείται το σάκχαρο σε λογικά πλαίσια στην εγκυμοσύνη. Όχι μόνο για το μέγεθος του μωρού, είναι και για τη γήρανση του πλακουντα και για άλλα. ΑΛΛΑ πρέπει να υπάρχει μια νηφαλιοτητα στις οδηγίες. Πρέπει να τρως αρκετή πρωτεΐνη με τα γεύματα υδατάνθρακα και γενικά σύνθετα γεύματα για να καθυστερει ο μεταβολισμός των υδατανθρακων και να μην ανεβάζεις αποτιμά τιμές σακχάρου στο αίμα. Να μετριέσαι στο πρόγραμμα που σου έχει πει για να έχεις κι εσύ μια εικόνα. Τα κιλά σου δεν υπάρχει λόγος να τα προσέχεις τόσο σε αυτή τη φάση, αφού δεν έχεις πάρει καθόλου βάρος. Αν δεν τρως πολλές βλακειες έτσι κι αλλιώς δε θα ανέβουν πολύ και τελικά τι άγχος με τα κιλά επιδεινώνει το πρόβλημα. Γενικά το άγχος σχετίζεται με υψηλότερες τιμές σακχάρου στο αίμα οπότε όσο πιο ήρεμη και χαρούμενη είσαι τόσο καλύτερα. Συνεπώς εγώ θεωρώ κι αν μια μέρα πιεζεσαι και θες μια μικρή ατασθαλία δε χάθηκε και ο κόσμος! Αν έχεις ήδη διαγνωσμενο διαβήτη, η καμπύλη είναι περισσότερο ενδεικτική για το αν πάει καλά ή αν θα χρειαστείς ινσουλίνη. Να σου πουν όλα οκ και μην προσέχεις ή μη μετριέσαι πια δεν παίζει δυστυχώς. Στην εγκυμοσύνη είναι πολύ αυστηροί οι γιατροί με το θέμα αυτό και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τόσο πιο πιθανό είναι να επιδεινωθεί το πρόβλημα. Λόγω διαβήτη εντωμεταξύ όντως μπορεί το μωρό να είναι μικρότερο ή μεγαλύτερο του φυσιολογικού, όχι μόνο μεγαλύτερο, όμως το δικό σου είναι μια χαρά (το δικό μου νομίζω ήταν και μικρότερο στην αντίστοιχη εβδομάδα) και για το συγκεκριμένο θέμα αρμόδιος είναι μόνο ο γυναικολόγος και ο εμβρυολογος στη Β επιπέδου όπως είπαν και τα κορίτσια. Δεν καταλαβαίνω τι Κόλλημα έχει φάει τώρα η ενδοκρινολογος. 

Το πρωί οταν ξυπνάω πριν φάω και το μετράω το ζαχαρο μου είναι πάντα μα πάντα καλό.. το θέμα είναι μετά τα γεύματα μου ότι αν φάω ζάχαρη ή φαω λίγο πιο πολύ υδατάνθρακα ανεβαίνει αλλά μιλάνε τώρα για μια τιμή ότι θα πρέπει να είναι κάτω  απο 125 μετά τα γεύματα  και εγώ μπορεί να τύχη να πάω 130-135 εκεί, δεν φεύγω και παρά πολύ αλλά αυτό γίνεται ΜΟΝΟ αν φάω λίγο πιο πολύ… αυτήν κόλλησε τώρα ότι εγώ τρώω λιγότερο απο αυτό που πρέπει και για αυτό είναι το μωρο μικρό αλλά εμένα οι γιατροί μου είπαν είναι φυσιολογικό πήγα για β επιπέδου  ήμουν 21 εβδομάδες και 2 μερες το μωρο  ήταν 380γρ προχτές πήγα γιατρό 23εβοδμαδες και 3 μερες το μωρο ήταν 540γρ  και ο γιατρός μου είπε είμαι εντάξει αυτήν έχει κολλήσει ότι είναι μικρό τι να πω ρε κορίτσια … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εν το μεταξύ τη Δευτέρα έγω εχω προγραμματισμένο ραντεβού για τα μαλλιά να τα βάψω γιατί είχα αρχίσει προετοιμασία για τον γάμο! Κ τώρα δεν κάνει να πάω; Θα πρέπει να το ακυρώσω; Είχα ξεχάσει να το ρωτήσω γιατί ξέχασα ότι είχα ραντεβού! 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε όλη την εγκυμοσύνη; Ή στο πρώτο τρίμηνο;

Καλημέρα Ραφαελάκι!! Εμένα μου είχε πει μαλλιά μετά την αυχενική, βασικά τη ρώτησα για ανταύγειες όταν ήταν να κάνω την αυχενική κ μου λέει άσε καλύτερα να περάσει κ η αυχενική κ μετά κάνε.

Νύχια ημιμόνιμο με άφηνε κανονικά από την αρχή, δε μου το απαγόρευσε ποτέ☺️

Ρώτα το γιατρό σου όμως γιατί ο κάθε γιατρός λέει κάτι διαφορετικό😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Έχεις να μ στείλεις κάποια εξέταση σακχάρου να δω τα επίπεδα σου ;;;;; 
τι χάπι μου είχες πει πήρες που σε βοήθησε να μείνεις έγκυος τότε ; Τι πρόβλημα έχεις ; 

Είχα ανεβασμένη προλακτινη και πήρα μισο χάπι ανά 15 μερες για να την ρίξω δεν το πήρα πολύ ένα μισή μήνα και μετά έμεινα εγκυος που το σταμάτησα… κοιτά το όριο για το ζαχαρο είναι 100 εγώ πριν την εγκυμοσύνη είχα 105… μετά που είχα εμετούς στην αρχή στην εγκυμοσύνη και δεν μπορούσα να φάω κρέας καθόλου και έτρωγα πιο πολύ υδαταθρακα πήγα 107 και έκανα και εξέταση ούρων που είχα οξονη +++ αλλά όταν τελείωσαν οι εμετοί το ζαχαρο ηταν 85 ( με την διατροφη) με όριο το 100 αλλά η οξονη ήταν +++ και μετά απο 1 βδομαδα που ξανά έκανα τα ουρά οξονη ήταν όχι (δεν είχα δηλαδή)… τελευταία εξέταση ζαχαρου αλλά μου ζήτησε να έχω φαει και να πάω ήταν 109 ( που όταν έχω φαει πρέπει να είναι <125 αρα ήταν οκ) και τα ουρά μου ήταν επίσης οκ… αυτήν με λίγα λόγια το πρόβλημα της είναι ότι δεν τρώω πολύ υδαταθρακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Συμφωνώ... Εγώ λέω Οκτώβρη. Πια ο καιρός είναι καλός, όλοι θα είναι Αθήνα κ θα αποφύγεις τυχόν καύσωνες. Θυμάσαι πως ήταν πέρυσι;;; για φαντάσου νυφικά, κουστούμια τα παιδιά μέσα στην εκκλησία κ 40+ βαθμούς...   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου άλλαξε ενδοκρινολογο αν δεν σου ταιριάζει αυτή, όμως μην κάνεις του κεφαλιού σου. Όντως ακούγεται υπερβολική αλλά πήγαινε σε άλλον, μην παίρνεις αποφάσεις μόνη σου. Η μέτρηση στην εγκυμοσύνη είναι συχνή, κ γω έκανα από το δάχτυλο 3 φορές τη μέρα κ της τα έστελνα κ ούτε κ γω είχα κάτι φοβερό απλά πρέπει να το κοιτάμε όταν υπάρχει μια τάση ωστε να είμαστε σίγουρες. Σε φίλη μου με λίγο χειρότερες τιμές από εμένα έδωσαν ινσουλίνη να φανταστείς. Οπότε άλλαξε γιατρό αν δεν νιώθεις σίγουρη αλλά μην αποφασίζεις μόνη σου τέτοια σοβαρά θέματα... 

Σε 3 βδομαδες θα πάω στον γιατρό μου να το συζητήσω από κοντά να δω τι θα μου πει και να κάνω καμπύλη ζαχαρου να δω πως θα βγει και εκείνη και μετά θα αποφασίσω τι θα κάνω… για την ώρα με κούρασε πολύ όλο αυτό το θέμα έχω πιεστεί γιατί από την μια μου λέει ααα πρόσεχε μην τρώς και δεν κάνει και με έχει τρομάξει  και τώρα μου λέει οτι δεν τρωω πολύ και πρέπει να φάω πιο πολύ.. που έτρωγα υδατάνθρακα  αυτά που με έλεγε έτρωγα αλλα δεν έχω καταλαβει τι πάει λαθος για εκείνη… και την διατροφη έκανα και μαλακιες δεν έτρωγα και όλα τα έκανα και πάλι δεν είμαι καλα λεει εεεε τι άλλο να κάνω πια αφού και οι μετρησεις μου που κάνω μόνη στο σπίτι μου ήταν οκ… Να φαω πιο πολύ υδαταθρακα ; Μετά θα μου πει πάλι ανέβηκα δεν ξέρω 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Και εγώ θα έλεγα Σεπτεμβρη Οκτώβρη να το κανεις. Να μην έχει και καυσωνα. Αλλά δεν ξέρω που λένε  τι θα γίνει από τον Σεπτέμβρη με τον κοβιντ πάλι.🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Εννοείται Οκτωβρης κορίτσι μου!! Και σε άποψη 40αρια ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό να σου πω Αύγουστο! Οκτώβρη αλλάζει και ο καιρός δεν είναι ούτε ζέστη ούτε κρύο! Θα περάσετε καλύτερα τότε!!
 

υς 20/8 έχει γενέθλια ο κολλητός του άντρα μου που θα γίνει κ κουμπάρος μας και 21/08  έχει γενέθλια ο άντρας μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου και η ώρα η καλή...εγώ θα έλεγα 27 η 28 /8 θα έχουν επιστρέψει όλοι φαντάζομαι...❤️❤️❤️🥰🥰🥰❤️❤️❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

 

Καλημέρα Ραφαελάκι!! Εμένα μου είχε πει μαλλιά μετά την αυχενική, βασικά τη ρώτησα για ανταύγειες όταν ήταν να κάνω την αυχενική κ μου λέει άσε καλύτερα να περάσει κ η αυχενική κ μετά κάνε.

Νύχια ημιμόνιμο με άφηνε κανονικά από την αρχή, δε μου το απαγόρευσε ποτέ☺️

Ρώτα το γιατρό σου όμως γιατί ο κάθε γιατρός λέει κάτι διαφορετικό😅

Θα ρωτήσω σίγουρα!! Για την μυρωδιά το λένε; Γιατί από τα νύχια τι περνάει στο μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Και εγώ θα σου έλεγα Οκτώβριο. Είναι και γαμοβαφτιση και καλοκαίρι θα λιώσεις. Φαντάσου εγώ βάφτιση μόνο είχα κάνει 17/9μεσημερι και είχαμε λιώσει από την ζέστη. Δες για τέλος Σεπτεμβρίου με αρχές Οκτωβρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα ρωτήσω σίγουρα!! Για την μυρωδιά το λένε; Γιατί από τα νύχια τι περνάει στο μωρό; 

Για την βαφή λένε για την μυρωδιά. Ότι δεν κάνει..εμένα μου που τα έβαψαν με φυτική δεν είχε μέσα αμμωνία. Δεν μύριζε τίποτα και κοντά που πήγα. Ίσα ίσα μύριζε ωραία. 

Τα νύχια επειδή έχω ως χόμπυ και πτυχίο στα νύχια. Ξέρω ότι τα απλά βερνίκια είναι χειρότερα από μυρωδιά όπως και από συστατικά για αυτό και κάποιες φορές κιτρινίζουν τα νύχια. Παλιά που τα έβαζαν. 

Οπότε το ημιμόνιμο είναι πολύ πιο καλύτερο να το κάνεις. Και δεν έχει βγει κάποια έρευνα ότι κάνει κακό. Επειδή δεν μπορεί μέσα από το νύχι να περάσει κάτι στο μωρό. Το πιο κακό ας πούμε από τα υλικά που μπαίνουν στο ημιμόνιμο είναι το πρώτο που αφυδατώνει τα νύχια και λέγεται primer.  Εγώ δεν βάζω τώρα στην εγγυμοσυνη ( κρατάνε λιγότερο χωρίς αυτό αλλά δεν πειράζει. Αφού μόνη μου τα κάνω. ). Αν ωστόσο βάλεις να τους πεις να βάλουν μόνο πάνω στο νύχι και να μην ακουμπήσει το δέρμα  γύρω από το νυχι καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Καλησπέρα κορίτσι μου και να χαίρεσαι την κορακλα σου...εγώ Οκτώβριο θα σου έλεγα..έτσι βάφτισα κ τα 2 μου παιδιά που ήταν περίπου 9 με 10 μηνών.αντε με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μου θέλω κι εγώ τη βοήθεια σας ! @Antonia2 @Raf123 @Tokyo @lactaki @Κατεριναπαπ @Nandia- @marinamanoulitsa @misofeggaro @ΜαρίαΔημήτρης @MyNa @Melikara86 Κ όλα τ άλλα κορίτσια😊

Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας από τις ημερομηνίες

23/7 ή 24/7

20/8 ή 21/8

27/8 ή 28/8 κ

8/10 ή 9/10 

Ποια είναι καλύτερη λέτε για γαμοβάφτιση;;

Λαμβάνοντας υπόψιν διακοπές κλπ κ ότι η μπουμπού γεννήθηκε 16 Μαρτίου 😊💗

Ή κάποια άλλη ημερομηνία αν έχετε να μου προτείνετε 💕

Εμένα μου άρεσε 20-21 Αυγούστου αλλά μου λένε οι γονείς μ κ ο άντρας μου ότι είναι κοντά στο 15αυγουστο κ θα λείπουν όλοι😕

Εγώ λέω 27-28 Αυγούστου γιατί μετά εκείνες τις ημερομηνίες γυρνάνε όλοι.. Και εγώ είχα κάνει την βάπτιση του μικρού μου γιου στις 23/8 στα εννιαμερα της Παναγίας και ήταν όλοι.. 😁 Με το καλό 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...