Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Τι να μας αγχωσεις μωρε και εσυ!!! Τι ακριβως να ζησεις??? Ζουν οσες ειναι πρωταρες οπως εγω αλλα επειδη εχω αλλα θεματα προφανως θα σπαω @@ αλλα κυριως ζουν αυτες οι οποιες πιανουν παιδι με τη μια ... Τωρα τα υπολοιπα ζησε , κανε ρανε βερεσε τα ακουω  εγω προσωπικα ... Αμα σου λεγαν οπως λεει και η λουκια με σιγουρια θα μεινεις εγκυος ευχαριστως να το ζησουμε ... Παπαριες και λογια παρηγοριας ειναι αυτα... Τεσπα ο καθενας οτι νιωθει και οπως το νιωθει ειναι αυτα... Ανθρωπινα ολα και αποδεκτα!

 

Μάλλον το βλέπουμε από διαφορετική μεριά ειναι σαν το 6 αν το κοιτάς απ τη μια το βλέπεις 9 αν το κοιτάς απ την άλλη βλέπεις 6. 

Επειδή πέρασα και της δύο φάσεις τη μια το έζησα την άλλη απλά ήμουν ρομπότ και έχασα την ελπίδα θα σου ξανά πω πας να κάνεις κάτι για εσένα και τον άντρα σου . Οποίο και να είναι το αποτέλεσμα αυτή η ένωση πρέπει που να σου θυμίζει ποσο δυνατοί ήσαστε. 

Πίστεψε με αν ακούσετε τι έγινε οχι απλά θα αγχωθείτε όλες αλλά θα σοκαριστουν όλοι. Η δεύτερη εξωσωματική μου έγινε με τις χειρότερες προϋποθέσεις που λέω ευτυχως που δεν είμαι έγκυος πλέον! Ανακουφιστηκα όταν έπεσε η χοριακη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Μάλλον το βλέπουμε από διαφορετική μεριά ειναι σαν το 6 αν το κοιτάς απ τη μια το βλέπεις 9 αν το κοιτάς απ την άλλη βλέπεις 6. 

Επειδή πέρασα και της δύο φάσεις τη μια το έζησα την άλλη απλά ήμουν ρομπότ και έχασα την ελπίδα θα σου ξανά πω πας να κάνεις κάτι για εσένα και τον άντρα σου . Οποίο και να είναι το αποτέλεσμα αυτή η ένωση πρέπει που να σου θυμίζει ποσο δυνατοί ήσαστε. 

Πίστεψε με αν ακούσετε τι έγινε οχι απλά θα αγχωθείτε όλες αλλά θα σοκαριστουν όλοι. Η δεύτερη εξωσωματική μου έγινε με τις χειρότερες προϋποθέσεις που λέω ευτυχως που δεν είμαι έγκυος πλέον! Ανακουφιστηκα όταν έπεσε η χοριακη.  

Αχ κοριτσάκι μου και στην πρώτη εξωσωματικη ταλαιπωρηθηκες,  αλλά και από ο, τι καταλαβαίνω και στη δεύτερη. Και όμως,  παρ όλα αυτά, δεν χάνεις την ελπίδα σου καο κρατάς το θετικό. Και ότι μπορείς να βρεις θετικό μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση, είναι κάτι μοναδικό! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις. Απλά από ο, τι καταλαβαίνω οι γιατροί εκεί δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Θα έρθετε στην Ελλάδα και θα τα καταφέρετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ κοριτσάκι μου και στην πρώτη εξωσωματικη ταλαιπωρηθηκες,  αλλά και από ο, τι καταλαβαίνω και στη δεύτερη. Και όμως,  παρ όλα αυτά, δεν χάνεις την ελπίδα σου καο κρατάς το θετικό. Και ότι μπορείς να βρεις θετικό μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση, είναι κάτι μοναδικό! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις. Απλά από ο, τι καταλαβαίνω οι γιατροί εκεί δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Θα έρθετε στην Ελλάδα και θα τα καταφέρετε!

Κράτα την τελευταία πρόταση.  Πραγματικά σε αυτό το κομμάτι δεν μπορούν με τίποτα. Δεν χάνω την ελπίδα μου η Ελλάδαρα μου με περιμένει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Καλημέρα μαχήτριες μου.

Αρχικά να σας πω να χαίρεστε όλες τις μανούλες σας. Τις μανούλες που σας γέννησαν είτε με κόπο είτε «εύκολα» πριν κάποια χρόνια. Επίσης εύχομαι χρόνια πολλά στις ήδη υπάρχουσες μανούλες έσω μέσα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένες. Να καμαρώνετε τα παιδάκια σας με αγάπη. 

Δεν είμαι καλά… αυτό ευτυχώς μπορώ να το πω εδώ χωρίς να ντρέπομαι και επειδή είμαι σίγουρη πως πολλές θα νιώθουν όπως νιώθω εγώ. Κλαίω με λυγμούς. Πραγματικά και δεν μπορώ να ηρεμήσω… Ανοίγοντας σήμερα το πρωί τα σοσιαλ, το ινστα, όλες οι φωτό και όλα τα στορυ δείχνουν τις κοπέλες με κοιλιές φουσκωμένες ή με τα μωρά τους (καλυμμένα ή μη). Γράφοντας διάφορα πράγματα για την ευτυχία που έχουν κτλ κτλ  Δύσκολη η υπογονιμότητα και δυστυχώς δύσκολα όταν προσπαθείς χρόνια και βλέπεις να περνάει κι άλλος καιρός…(Δεν θέλω να ξεκινήσω για την ηλικία αλλά δυστυχώς για κάποιες από μας όλο και πιο «γρήγορα» περνάει.)

Δεν ζηλεύω, αλλά ζηλεύω. Πως να το πω, όλη η προσπάθεια να αποκτήσουμε ένα παιδακι, όλος ο πόνος που χάσαμε τα έμβρυα που είχαμε στην κοιλιά μας, που ακούγαμε καρδούλα και που μετά σταμάτησε, όλος ο αγώνας με τις εξετάσεις κτλ κτλ και να μην μπορούμε να χαρούμε και εμείς αυτή τη μέρα. Να μην έχουμε ακούσει τη λέξη Μαμά, Μανούλα, Μαμάκα…  Θα πω όμως τη λέξη «ακόμα». Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να μπορέσουμε να αποκτήσουμε 1, 2, 3 γερά πάνω απ’ολα μωράκια. Πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω και όπως είπα, ευτυχώς εδώ νιώθω ασφαλείς να το πω.
 

Κορίτσια μου όμορφα όσες έχετε τις μανούλες σας κοντά και όσες τις δείτε αγκαλιάστε τες σφιχτά. Όσες τις έχουμε μακριά θα τις δούμε από βιντεοκληση. Και δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν τις έχουν πια κοντά τους, και σήμερα θα πονάνε και γι’αυτο, για αυτές θα πω να ζήσουν να τις θυμούνται! 
 

Σας αγαπώ πραγματικά και ας μην έχουμε γνωριστεί κάποιες δια ζώσης. ❤️❤️❤️❤️❤️

🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Χρόνια πολλά στην έννοια της μητρότητας θα πω εγώ!!!!

Λοιπόν πήγα σημερα σε μια βάφτιση, σε ένα συνάδελφο του άντρα μου,όλες ήταν έγκυες κ παντου τρέχα μικρά....μου λέει ο άντρας μου πάμε να ανάψουμε ένα κεράκι κ την ώρα εκείνη κορίτσια με πιάσε ενα κλαμμα βγήκα έξω κ πήγα στο αμάξι να ηρεμησω  προσπαθώ να απασχολούσαν να μη σκέφτομαι,να πηγαίνω χρόνο,να μαι χαλαρή αλλά ώρες ώρες κάτι τέτοια με επηρεάζουν χωρίς να σημαίνει ότι ζηλεύω.να ναι καλά όλα τα παιδάκια προς θεου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

 Χρόνια πολλά στην έννοια της μητρότητας θα πω εγώ!!!!

Λοιπόν πήγα σημερα σε μια βάφτιση, σε ένα συνάδελφο του άντρα μου,όλες ήταν έγκυες κ παντου τρέχα μικρά....μου λέει ο άντρας μου πάμε να ανάψουμε ένα κεράκι κ την ώρα εκείνη κορίτσια με πιάσε ενα κλαμμα βγήκα έξω κ πήγα στο αμάξι να ηρεμησω  προσπαθώ να απασχολούσαν να μη σκέφτομαι,να πηγαίνω χρόνο,να μαι χαλαρή αλλά ώρες ώρες κάτι τέτοια με επηρεάζουν χωρίς να σημαίνει ότι ζηλεύω.να ναι καλά όλα τα παιδάκια προς θεου.

Εγώ θα σου πω κάτι είναι δύσκολο για πολλά ζευγάρια η βάφτιση να πάνε αν δεν το μπορείς μην πας μην πειαιζεσαι. Εγώ σε οποία βάφτιση πηγαίνω (και όχι φύλων οι συγγενών άγνωστων ανθρώπων) έχω να σου πω για να μην σκέφτομαι και με πέρνει από κάτω σκέφτομαι ότι κι αυτοί μπορεί πριν αποχτήσουν το παιδάκι τους να έχουν περάσει διαφορά εκεί κάπως ηρεμώ. Είναι τέτοιο το επάγγελμα μου που που τελευταία φορά που δούλεψα ήταν το σεμπεμβριο εκεί είπα στοπ τώρα θα έρθει η δικιά μου σειρά. Και έτσι άρχισα ξανά εξωσωματική σκέψου τον Αύγουστο ήταν που είχα την αποξεση και Σεπτέμβριο έπρεπε να κάνω την δουλειά μου. Την σταματισα μιας και δεν θα μας έσωζαν τα 30 με 40€ όπου έπαιρνα. Όπως και τώρα που έρχονται προσκλητήρια βάφτισης εμάς δεν μας καλούν πλεων γιατί δεν έχουν γίνει γονείς. Αυτό είναι άλλο κομμάτι. Θα σου πω να πατήσεις στα πόδια σου και αν δεν θες να πας δεν πας κανένας δεν παρεξηγεί. Παρά να καθάρισε και να πέφτεις ψυχολογικά και να γίνεσαι χάλια τότε καλύτερα μην πας. Και στο λέω εγώ που σε βαφτίσεις και γάμους πάντα κλαίω όχι μόνο τώρα που κάνω εξωσωματικές αλλά χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δικιο εχεις δε λέω.αλλα θεωρώ ότι επειδή είμαι ψυχολόγος το διαχειριζομαι αλλά μάλλον μλκς πιστεύω.τον εκατό μου δεν μπορώ ν τον κουμαντάρω.κ πήγαμε γιατί ήθελα να ναι χαρούμενος ο άντρας μου με τους συναδέλφους του.μετα βέβαια που είδε πως έγινε με πήρε κ πήγαμε οι 2 μας στην Πάρνηθα για φαγητό. Καταλαβαίνω ότι εχει πολλά πάνω και κάτω.....τι να κάνουμε.ριμαστε μαχητριες και θα πορευτουμε με αυτό το συναίσθημα ως κινητήριο δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Δικιο εχεις δε λέω.αλλα θεωρώ ότι επειδή είμαι ψυχολόγος το διαχειριζομαι αλλά μάλλον μλκς πιστεύω.τον εκατό μου δεν μπορώ ν τον κουμαντάρω.κ πήγαμε γιατί ήθελα να ναι χαρούμενος ο άντρας μου με τους συναδέλφους του.μετα βέβαια που είδε πως έγινε με πήρε κ πήγαμε οι 2 μας στην Πάρνηθα για φαγητό. Καταλαβαίνω ότι εχει πολλά πάνω και κάτω.....τι να κάνουμε.ριμαστε μαχητριες και θα πορευτουμε με αυτό το συναίσθημα ως κινητήριο δύναμη.

Σωστή.. ένταξη το ξεχνάω ότι είσαι ψυχολόγος συγνώμη 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Σωστή.. ένταξη το ξεχνάω ότι είσαι ψυχολόγος συγνώμη 😔

Χαχαχχχααα.....όχι μωρέ τι συγνψμη.κοιτα ψυχολόγος είμαι για τους άλλους.για μένα δεν μπορω να είμαι.κ.πως να είμαι αφού παραβιαζω βασικούς όρους της θεραπευτικής συμμαχίας?είμαι συναισθηματικά εμπλεκόμενη. Άρα μία χαρα τα λες εσύ.....στην πράξη πως τα κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Καλημέρα μαχήτριες μου.

Αρχικά να σας πω να χαίρεστε όλες τις μανούλες σας. Τις μανούλες που σας γέννησαν είτε με κόπο είτε «εύκολα» πριν κάποια χρόνια. Επίσης εύχομαι χρόνια πολλά στις ήδη υπάρχουσες μανούλες έσω μέσα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένες. Να καμαρώνετε τα παιδάκια σας με αγάπη. 

Δεν είμαι καλά… αυτό ευτυχώς μπορώ να το πω εδώ χωρίς να ντρέπομαι και επειδή είμαι σίγουρη πως πολλές θα νιώθουν όπως νιώθω εγώ. Κλαίω με λυγμούς. Πραγματικά και δεν μπορώ να ηρεμήσω… Ανοίγοντας σήμερα το πρωί τα σοσιαλ, το ινστα, όλες οι φωτό και όλα τα στορυ δείχνουν τις κοπέλες με κοιλιές φουσκωμένες ή με τα μωρά τους (καλυμμένα ή μη). Γράφοντας διάφορα πράγματα για την ευτυχία που έχουν κτλ κτλ  Δύσκολη η υπογονιμότητα και δυστυχώς δύσκολα όταν προσπαθείς χρόνια και βλέπεις να περνάει κι άλλος καιρός…(Δεν θέλω να ξεκινήσω για την ηλικία αλλά δυστυχώς για κάποιες από μας όλο και πιο «γρήγορα» περνάει.)

Δεν ζηλεύω, αλλά ζηλεύω. Πως να το πω, όλη η προσπάθεια να αποκτήσουμε ένα παιδακι, όλος ο πόνος που χάσαμε τα έμβρυα που είχαμε στην κοιλιά μας, που ακούγαμε καρδούλα και που μετά σταμάτησε, όλος ο αγώνας με τις εξετάσεις κτλ κτλ και να μην μπορούμε να χαρούμε και εμείς αυτή τη μέρα. Να μην έχουμε ακούσει τη λέξη Μαμά, Μανούλα, Μαμάκα…  Θα πω όμως τη λέξη «ακόμα». Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να μπορέσουμε να αποκτήσουμε 1, 2, 3 γερά πάνω απ’ολα μωράκια. Πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω και όπως είπα, ευτυχώς εδώ νιώθω ασφαλείς να το πω.
 

Κορίτσια μου όμορφα όσες έχετε τις μανούλες σας κοντά και όσες τις δείτε αγκαλιάστε τες σφιχτά. Όσες τις έχουμε μακριά θα τις δούμε από βιντεοκληση. Και δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν τις έχουν πια κοντά τους, και σήμερα θα πονάνε και γι’αυτο, για αυτές θα πω να ζήσουν να τις θυμούνται! 
 

Σας αγαπώ πραγματικά και ας μην έχουμε γνωριστεί κάποιες δια ζώσης. ❤️❤️❤️❤️❤️

Πόσο βαθιά τα λόγια σου μιλάνε στις καρδιές μας καλιψυχο πλάσμα hope 501

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Χαχαχχχααα.....όχι μωρέ τι συγνψμη.κοιτα ψυχολόγος είμαι για τους άλλους.για μένα δεν μπορω να είμαι.κ.πως να είμαι αφού παραβιαζω βασικούς όρους της θεραπευτικής συμμαχίας?είμαι συναισθηματικά εμπλεκόμενη. Άρα μία χαρα τα λες εσύ.....στην πράξη πως τα κάνουμε!

Αστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2022 at 12:25 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τωρα να πεταχτώ να πω το χαζο μου;;; να γελάει η @Κατεριναπαπ μέχρι αυριο;;; 

Ντρέπομαι να ρωτήσω τον γιατρό. Εφόσον δεν έχω αίμα και η χοριακη πέφτει οκ κάπου στο 45 είναι..

επαφή κάνω ; 😊

Χαχαχαχαχ κάνε κορίτσι μου γτ στο τέλος θα λαλησεις.. απο πότε το θες και το λες.... κανε πριν ξεκινήσει το αίμα,  εντωμεταξύ ολα τα ειπαμε, αυτο ξέχασα να στο ρωτήσω αν σου ηρθε περίοδος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Μάλλον το βλέπουμε από διαφορετική μεριά ειναι σαν το 6 αν το κοιτάς απ τη μια το βλέπεις 9 αν το κοιτάς απ την άλλη βλέπεις 6. 

Επειδή πέρασα και της δύο φάσεις τη μια το έζησα την άλλη απλά ήμουν ρομπότ και έχασα την ελπίδα θα σου ξανά πω πας να κάνεις κάτι για εσένα και τον άντρα σου . Οποίο και να είναι το αποτέλεσμα αυτή η ένωση πρέπει που να σου θυμίζει ποσο δυνατοί ήσαστε. 

Πίστεψε με αν ακούσετε τι έγινε οχι απλά θα αγχωθείτε όλες αλλά θα σοκαριστουν όλοι. Η δεύτερη εξωσωματική μου έγινε με τις χειρότερες προϋποθέσεις που λέω ευτυχως που δεν είμαι έγκυος πλέον! Ανακουφιστηκα όταν έπεσε η χοριακη.  

💗💗💗💗💗💗 άπειρες κορίτσι μου γλυκό!!! Κανε αυτό που νιώθεις.. βάλε και ροζ φιόγκο στον άντρα σου (μη λεω ονόματα) στην ανάγκη.. 🤣 θα το υποστεί και αυτό ο έρμος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπημένες και καλή εβδομάδα 

Οηγα για υπέρηχο σήμερα γνωρίζοντας  ήδη ότι οι σακοι και το εμβρυο είναι ακόμα μέσα μου. 

Αύριο θα πάρω cycotec ελπίζω να μην υποφέρω πολύ και να ξεμπερδέψω μέχρι το τέλος της εβδομάδας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2022 at 8:30 ΜΜ, ο/η Vfore είπε:

Ποτέ μου ρε σύ …. Και εγώ πιστεύω ότι κάτι γίνεται. Έκανα χειρουργείο όλα μου τα ινωμυωματα λαπαροσκοπικά και μετά ξανά υστεροσκοπηση μήπως έχει μείνει τπτ όποτε την καθαρίσαμε και την μήτρα 😞 δεν ξέρω τι να κάνω έχω κ αλλά έμβρυα κρύοσυντηρημένα αλλά φοβάμαι ότι τζάμπα παίρνω φάρμακα γιατί κάτι άλλο φταίει δεν ξέρω αν πρέπει να προχωρήσω ξανά σύντομα πφφφφ

 

στις On 7/5/2022 at 8:47 ΜΜ, ο/η Vfore είπε:

Μήπως να απευθυνθώ σε ανοσολογο ; Λέω μήπως το σώμα μου επιτίθεται στα έμβρυα. Έχεις κανείς ανάλογη εμπειρία με ανοσολογο ; 
ευχαρισρω πολύ 🙏🏻♥️

Αν ανατρέξεις σε παλαιότερες δημοσιεύσεις της ομάδας ή μάλλον της προηγούμενης Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022 μιλάμε για το τμήμα αποβολών του Έλενα αλλα΄ έχουν γράψει γνώμες και για το αντίστοιχο τμήμα του Αλεξάνδρα και του Αρεταίειου.

Εγω έχω εμπειρία από το Έλενα σε ψάχνουν αιματολογικά / ανοσολογικα΄ τα πα΄ντα και αν κρίνουν απαραίτητο σε στέλνουν σε άλλες ειδικότητες εντός του νοσοκομειου πχ το ενδοκρινολογικό.

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να έχεις αποβολές για να πας, διερευνούν γενικότερα την υπογονιμότητα.

Πολλες κοπέλες από την ομάδα έχουν πάει και έχουν μείνει ευχαριστημένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ κοριτσάκι μου, πόσο σε καταλαβαίνω.... Είσαι ήδη μανούλα, να το ξέρεις! Αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν αργεί η μέρα που θα νιώσεις πραγματικά μανούλα, σύντομα θα εκπληρωθεί και για σένα το όνειρό σου! Να κλείσεις ινστα κτλ και να πάρεις τον αντρουλη σου να πάτε μια βολτίτσα στη θάλασσα, να πιείτε το ουζάκι σας και να το απολαύσετε! Δεν υπάρχει καλύτερο γιατρικό. 

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

❤️❤️❤️

Καλή μου hope, είσαι ο Άγγελος αισιοδοξίας εδω μέσα, θυμάσαι τα γενέθλια όλων και παντα είσαι εκεί να συμπαρασταθείς με τις σωστές και καλές σου κουβέντες. Είναι τόσο παράξενο να σε νιώθουμε στεναχωρημένη αλλά φυσικά σε νιώθω τόσο πολύ….αυτή η μέρα είναι δύσκολη αλλά δεν ξέρω πως γίνεται να μην ζηλεύεις. Έχουμε μάθει ότι είναι κακό αλλά δε μπορούμε να ενοχοποιούμαστε τώρα και γι αυτό ούτε θελουμε το κακό κανενός…όμως ναι κι εγώ ζηλεύω που βλέπω γύρω μου κοιλιές φουσκωμένες ενώ σε μας είναι τόσο δύσκολο. Πως να μη ζηλέψεις που αυτό που είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κοσμο για κάποιους, για μας έχει γίνει πηγή τόσων βασάνων, και δεν ξέρουμε καν αν θα τα καταφέρουμε. Προσωπικά δυσκολεύομαι να δεχτώ και τα χρόνια πολλά αλλά αυτός είναι ο δικός μου τρόπος άμυνας. Τουλάχιστον εδώ μέσα μπορούμε να μιλάμε και να καταλαβαινόμαστε.
Εύχομαι να καταφέρουμε όλες αυτό που επιθυμούμε αλλά κυρίως να είμαστε καλά, ευτυχισμένες και πλήρεις. Είναι δύσκολος δρόμος. 

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Φτον μου το έζησα ξέρω πραγματικά αυτό το συναίσθημα, και το μόνο που μπορώ να σου πω έχεις δίκιο.  .. ένα απόλυτο δίκιο. 

Να ξέρεις όμως ότι γιορτάζεις και εσύ σήμερα και ξέρεις γιατί;  ή μάνα δεν είναι αυτή που έχει ένα παιδάκι η μάνα είναι αυτή που θα σεβοταν και θα αγαπούσε ένα παιδάκι. Για αυτό και εγώ θα σου ευχηθώ χρόνια σου πολλά είσαι μάνα χρόνια.  Αυτό θα το ακούσει κάποιος είτε θεός είτε το σύμπαν κάποιος θα το δει και θα σου γεμίσει την αγκαλιά σου.  @hope501

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια κια απο μενα!!!! @hope501 μην κλαις ψυχουλιτσα , δεν χρειαζεται οπως ειπε και η @twinkletwinlkle μανουλες ειμαστε ηδη...νοερα βεβαια αλλα ειμαστε!!!!! 

Εγω μετραω 14 και σημερα που θα παρω αυτες τις ενεσεις .... 🤮🤮🤮🤮 Πω ρε φιλε ...και αν τις παρω και αρχισω να σαλταριζω ? Η αν με πιασει κανενας πανικος και δεν. Θα μπορουμε να βγαλουμε τα ωαρια ...πως θα βγουν γαμω το κερατο. Αν αρχισω τη μια ενεση μετα δεν τη γλιτωνω τη μεθη. Μπηκα στο χορο μετα. Και τι σημαινει επιτελους αυτο το 600iu μονο αυτο θα παρω η με τα δινουν σε δοσεις για να με καλοπιασουν μην αρχισω και τρεχω????. Αλλο τιποτα θα παρω απ το φαρμακειο? Η μονο αυτο που γραφει το παραπεμπτικο?

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

 Χρόνια πολλά στην έννοια της μητρότητας θα πω εγώ!!!!

Λοιπόν πήγα σημερα σε μια βάφτιση, σε ένα συνάδελφο του άντρα μου,όλες ήταν έγκυες κ παντου τρέχα μικρά....μου λέει ο άντρας μου πάμε να ανάψουμε ένα κεράκι κ την ώρα εκείνη κορίτσια με πιάσε ενα κλαμμα βγήκα έξω κ πήγα στο αμάξι να ηρεμησω  προσπαθώ να απασχολούσαν να μη σκέφτομαι,να πηγαίνω χρόνο,να μαι χαλαρή αλλά ώρες ώρες κάτι τέτοια με επηρεάζουν χωρίς να σημαίνει ότι ζηλεύω.να ναι καλά όλα τα παιδάκια προς θεου.

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Πόσο βαθιά τα λόγια σου μιλάνε στις καρδιές μας καλιψυχο πλάσμα hope 501

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα με τα ωραία σας λόγια❤️❤️

Να σας πω τι ε΄κανα χθες... έκλεισα το κινητό γενικά και δεν μπήκα στα σόσιαλ κτλ.... όπως είπε και η @twinkletwinlkle αράξαμε αρχικά με σύζυξ και κανονίσαμε τη μέρα μας... αφού συνήλθα έκανα μπάνιο και ετοιμάστηκα με πρώτο σταθμό το σούπερ μάρκετ. Και εκεί που είμαστε στο πάρκινγκ αυτοκινήτων, ήταν ένα μικρό αγόρι που έτρεχε γύρω γύρω και ήρθε με αγκάλιασε 🥰🥰 Κορίτσια μου γλυκά, εκείνη την ώρα είπα "Θεε μου, μου στέλνεις σημάδια" Όλα θα πάνε καλά🙏🏽 Αχ αυτές οι αγκαλιές...ειδικά οι άγνωστες... 

Μετά πήγαμε ανάψαμε ένα κεράκι στην εκκλησία του και όπως εσύ @Ανθη7 μου έτσι και εγώ δάκρυσα πάλι. Αλλά αυτή τη φόρα ήταν δάκρυα προσευχής και όχι θρήνου/παραπόνου όπως το πρωί. Μετά πήγα ψώνισα ένα παντελόνι (επιτέλους) και αργά το απόγευμα μιλήσαμε με την φίλη μου και το αγόρι της και πήγαμε για φαγάκι. 

@Lucia79 γέμισα πάλι μπαταρίες και προχωράμε... δίκαιο έχεις και σε αυτό που λες για τις 10 φορές. Μπήκαμε στο χορό και θα χορέψουμε και δεν θα σταματήσουμε μέχρι να ξημερώσει και να δούμε το φως που θα λάμψει. ΠΕς μου τι κάνεις και πως είσαι? Πως περνάει η μέρα σου?

@Παρασκευαιδου φρόιντιν μου καλή τα διάβασα όλα ... όλα τα ποστ σου και χαίρομαι που είσαι πάλι εδώ να πετάγονται παντόφλες σε όλες τις κοπέλες που τρώγονται με τα τσιμπιματάκια κτλ κτλ👡

@Salvation78 σε έχω στο μυαλό μου και εσένα και την @TRigirl που περνάτε ΄τέτοιον πόνο. Σας εύχομαι να μην τον ξαναπεράσετε και εύχομαι ως τέλος της εβδομάδας να περάσει αυτή η στεναχώρια και να πάρεις τον αντρούλη σου να φύγετε να αναπνεύσετε.

@Kateriniwk αγαπημένο μου κορίτσι με τα άγχοι σου....😃 νομίζω στην άυλη δεν φαίνεται η ποσότητα αλλά λογικά θα πάρεις αυτό που σου αναλογεί. Πήγες ή όχι ακόμα? Επίσης.... είμαι εξπερ στις ενέσεις. Πραγματικά δεν τις φοβάμαι καθόλου και τις κάνω μόνη μου. Να σου πω μερικά τιπς.... χαλαρή στον καναπέ, τραβάς την κοιλίτσα σου λίγο και βουρ μέσα. H menopur είναι δεν είναι και σαν τις αντιπηκτικές, μια και εξώ και γρήγορα να το κάνεις δεν έχεις θέμα...

Σας φιλώ όλες😘😘😘😘😘😘 σας στέλνω την αγκαλιά μου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα αγαπημένες και καλή εβδομάδα 

Οηγα για υπέρηχο σήμερα γνωρίζοντας  ήδη ότι οι σακοι και το εμβρυο είναι ακόμα μέσα μου. 

Αύριο θα πάρω cycotec ελπίζω να μην υποφέρω πολύ και να ξεμπερδέψω μέχρι το τέλος της εβδομάδας... 

Καλή εβδομάδα αγαπημένη,

δεν είχες πάρει μέχρι τώρα cycotec?

Ελπίζω και εύχομαι να τελειώσει γρήγορα το βασανιστήριο σου και να αναπνεύσεις ελεύθερη 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη @hope501αλλά και σε όλα τα κορίτσια,

Δεν έγραψα κάτι εχθές γιατί η μέρα είναι όντως φορτισμένη πολλά χρόνια τώρα.

Ομως τα τελευταία δυο χρόνια ,από τις αποβολές και μετά, η σκέψη που με βοηθάει εμένα και με συμφιλιώνει κάπως και με πιο δυσάρεστα σενάρια είναι οτι μπορεί να μην έχω δικό μου βιολογικό παιδί αλλά είμαι μαμά..

Οχι μόνο για τα δυο ουράνια τόξα μου , αλλά και για όλη αυτη την προσπάθεια , μάχη, αφοσίωση ,υπομονή , πείσμα, θάρρος , γενναιότητα που έχω επιδείξει όλα αυτά τα χρόνια ώστε να φτάσω τον στόχο μου.

Είμαι μαμά γιατί προσπαθώ να παραμένω υγιής, γιατί προσπαθώ να ισορροπώ την σχε΄ση μου με τον γάτο μου, προσπαθώ να είμαι καλή φίλη , να βοηθάω ,να μοιράζομαι, να φροντίζω τον εαυτό μου , τα αγαπημένα μου πρόσωπα αλλά και τον άγνωστο , τον ανήμπορο..

Γιατί μαμά για μένα εκτός από όλα τα α΄λλα είναι Φροντίδα.

Και όταν έρχεται το παράπονο και το δάκρυ και η κούραση δίνω στον εαυτό μου ένα νοητικό πατ πατ στην πλα΄τη και του λεώ "κοίτα πίσω έχεις καταφέρει πολλά, πάρα πολλά..Να έχεις την υγεία σου σωματική και ψυχική και όλα θα γίνουν..Όσα είναι γραφτό να γίνουν.."

Για αυτό όλες όσες περπατάτε αυτό το μονοπάτι δώστε ένα τρυφερό χτύπημα στην πλατη σας και δείτε πόσο δυνατές είστε και πόσα πολλά έχετε καταφέρει και πείτε ένα τεράστιο αγαπώ στον εαυτό σας..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2022 at 1:59 ΜΜ, ο/η Vfore είπε:

Καλησπέρα ομάδα.  Πήρα σήμερα την χοριακη μου. 2 μονάδες 😞 τι να πω. Τρίτη προσπάθεια και ανατομικά είμαστε καλά έχω κάνει της Παναγίας τα μάτια. Τι χειρουργείο από ίνωμυοματα τι ψαχτήκαμε για αυτοάνοσο τπτ. Και η αιματολόγος είπε δεν είμαστε για εξωσωματική. Τι να πω κάτι φταίει και κάτι φταίει με μένα λογικά γιατί με το που τα βάζουν μέσα μου δεν προχωράνε καν. 5 ημερών βλαστοκυστες ποιότητας Α …δεν ξέρω ότι είναι να γίνει θα γίνει θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας 🙏🏻 Καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και υπομονή όλα για μας είναι ♥️

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα. Σου προτείνω να κλείσεις ένα ραντεβού στο τμήμα αποβολών στο Έλενα. Θα πας με όλες τις εξετάσεις σου αρχειοθετημένες ανα ημερομηνία σε ντοσιέ και του συζύγου σε δικό του ντοσιέ επίσης αρχειοθετημένες ανα ημ/νια. Να πάτε μαζί όταν είναι το ραντεβού. Εκεί η γιατρός, η Οικονομοπ., θα κοιτάξει αναλυτικά τα πάντα όλα και θα πάρει το ιστορικό και των δυο σας κτλ κτλ. Εγώ όταν πήγα, μου βρήκε κάτι που δεν μου βρήκε κανείς άλλος και μου είπε τι πρέπει να κάνω. Μου έγραψε μια σειρά εξετάσεων, τις είδαμε ξανά και μετά απο 3 μήνες τις επαναλάβαμε... Σήμερα που πήγα να πάρω κάποια αποτελέσματα ΄ήρθε να με χαιρετίσει και μιλήσαμε λιγάκι. Αυτό μπορώ να σου προτείνω. Δεν είναι τυχαίο που υπάρχει αυτό το τμήμα.

στις On 7/5/2022 at 8:45 ΠΜ, ο/η marilia_ είπε:

Καλημέρα. Νέα στο "παιχνίδι" και δεν πίστευα ποτέ μου πόσο δύσκολο θα ήταν... Δε θα ρωτήσω κλασσικά και χιλιοαπαντημένα θέματα, Επικεντρώνομαι στο εξής κι αν κάποια μπορεί να μου απαντήσει στοχευμένα θα το εκτιμούσα. Αν δεν έχεις παθολογικές εξετάσεις κι είναι η ηλικία μόνο ο λόγος (>45) περνάς επιτροπή ή σε κόβουν? Γιατί σε όλη αυτή την παράνοια που ζω, με τη μπίζνα που αντιλήφθηκα ότι παίζει και τον ιατρικό τουρισμό, έμαθα ότι για να περάσεις επιτυχώς επιτροπή πρέπει να "πειράξεις" τις εξετάσεις. Και μάλιστα ιδιωτικά κ΄έντρα συμπεριλαμβάνουν και αυτή την "υπηρεσία" στο πακέτο τους. Έχει κάποια εμπειρία? Ευχαριστώ

Δυστυχώς δεν είναι εύκολη διαδικασία....αυτό να λέγεται. Όταν πήγα στην επιτροπή γνώρισα μια κοπέλα 48 χρονών και πήρε και έγκριση και τα φάρμακα. Δεν νομίζω να κόβουν για ηλικίες. Επίσης μίλησε με το κέντρο σου και κάντε τη διαδικασία μαζί. αυτοί επίσης ξέρουν. Εκτός εαν δεν έχεις βρει κέντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αγαπημένη @hope501αλλά και σε όλα τα κορίτσια,

Δεν έγραψα κάτι εχθές γιατί η μέρα είναι όντως φορτισμένη πολλά χρόνια τώρα.

Ομως τα τελευταία δυο χρόνια ,από τις αποβολές και μετά, η σκέψη που με βοηθάει εμένα και με συμφιλιώνει κάπως και με πιο δυσάρεστα σενάρια είναι οτι μπορεί να μην έχω δικό μου βιολογικό παιδί αλλά είμαι μαμά..

Οχι μόνο για τα δυο ουράνια τόξα μου , αλλά και για όλη αυτη την προσπάθεια , μάχη, αφοσίωση ,υπομονή , πείσμα, θάρρος , γενναιότητα που έχω επιδείξει όλα αυτά τα χρόνια ώστε να φτάσω τον στόχο μου.

Είμαι μαμά γιατί προσπαθώ να παραμένω υγιής, γιατί προσπαθώ να ισορροπώ την σχε΄ση μου με τον γάτο μου, προσπαθώ να είμαι καλή φίλη , να βοηθάω ,να μοιράζομαι, να φροντίζω τον εαυτό μου , τα αγαπημένα μου πρόσωπα αλλά και τον άγνωστο , τον ανήμπορο..

Γιατί μαμά για μένα εκτός από όλα τα α΄λλα είναι Φροντίδα.

Και όταν έρχεται το παράπονο και το δάκρυ και η κούραση δίνω στον εαυτό μου ένα νοητικό πατ πατ στην πλα΄τη και του λεώ "κοίτα πίσω έχεις καταφέρει πολλά, πάρα πολλά..Να έχεις την υγεία σου σωματική και ψυχική και όλα θα γίνουν..Όσα είναι γραφτό να γίνουν.."

Για αυτό όλες όσες περπατάτε αυτό το μονοπάτι δώστε ένα τρυφερό χτύπημα στην πλατη σας και δείτε πόσο δυνατές είστε και πόσα πολλά έχετε καταφέρει και πείτε ένα τεράστιο αγαπώ στον εαυτό σας..❤️

Αχχχχχ δεν έχω άλλα reactions...❤️❤️❤️❤️

Αγαπημένο μου μαυρογατάκι....δίκαιο έχεις και εσύ... πραγματικά!!!! Όλα αυτά που λες προσωπικά τα κάνω και εγω.... βοηθάω, γνωστούς και αγνώστους κτλ κτλ ... δυστυχώς όμως χθες μου ήρθε πιο δύσκολο σε σχέση με πέρυσι, ίσως na έφταιγε και η αναστολή εργασίας όλο του καιρού και ήμουν cool. Προπερυσι το ίδιο... φέτος όμως μου ήταν δύσκολο...κα΄ποια ποστ που διάβασα και κάποιες φωτό που είδα καταφέραν να εκπυρσοκροτήσουν αυτό το στενάχωρο συναίσθημα.... δεν πειράζει... εξελίχθηκε μια χαρά η μέρα στο τέλος....έδωσα χαρά εκεί που μπορούσα, πήρα χαρά απο μια αγκαλιά και προχωράμε.🚶‍♀️

Στην πλάτη μου όμως δεν φτάνω τώρα γιατί έχω πάθει κάτι σαν ψύξη και δεν μπορώ να κουνηθώ καλά καλά😂😂😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλή εβδομάδα αγαπημένη,

δεν είχες πάρει μέχρι τώρα cycotec?

Ελπίζω και εύχομαι να τελειώσει γρήγορα το βασανιστήριο σου και να αναπνεύσεις ελεύθερη 🙏

οχι ρε συ Ελπίδα τιποτε δε μου είχε δώσει... τελος παντων νιώθω οτι έχασα 3 εβδομαδες έτσι... τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

οχι ρε συ Ελπίδα τιποτε δε μου είχε δώσει... τελος παντων νιώθω οτι έχασα 3 εβδομαδες έτσι... τι να πω?

Δεν είμαι η Ελπίδα αλλά ακούω και σε αυτό το όνομα 🤣🤣 κάνω και λίγο χιούμορ να το ελαφρύνω..

Τι να πω τώρα δεν ξέρω, δεν έχω αποβάλλει μόνη μου σπίτι εννοώ αλλά και στις δυο αποξέσεις ένα 2ωρο πριν την ώρα του ραντεβού μου έδιναν cycotec και μάλιστα στην 1η την ώρα που με ετοίμαζαν για χειρουργείο είχε ήδη ξεκινήσει ελαφριά αιμοραγία με ελαφριές κράμπες περιόδου.

Υπέθεσα ότι θα σου είχε δώσει εξ αρχής αφού σταμάτησες και τα φάρμακα..Κάποιο λόγο θα έχει εγώ προσωπικά θα ρωτούσα οταν ξεμπέρδευα με όλα αυτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν είμαι η Ελπίδα αλλά ακούω και σε αυτό το όνομα 🤣🤣 κάνω και λίγο χιούμορ να το ελαφρύνω..

Τι να πω τώρα δεν ξέρω, δεν έχω αποβάλλει μόνη μου σπίτι εννοώ αλλά και στις δυο αποξέσεις ένα 2ωρο πριν την ώρα του ραντεβού μου έδιναν cycotec και μάλιστα στην 1η την ώρα που με ετοίμαζαν για χειρουργείο είχε ήδη ξεκινήσει ελαφριά αιμοραγία με ελαφριές κράμπες περιόδου.

Υπέθεσα ότι θα σου είχε δώσει εξ αρχής αφού σταμάτησες και τα φάρμακα..Κάποιο λόγο θα έχει εγώ προσωπικά θα ρωτούσα οταν ξεμπέρδευα με όλα αυτά..

θα ορκιζόμουν οτι είσαι Ελπιδα όμως ..

 Δε ξερω τι να πω δε σου κρύβω οτι θα προτιμούσα να ξερω πραγματα αυτονόητα χωρις να ρωταω, αλλά βλέπω οτι δεν υπάρχει ο ανάλογος χρόνος και η ηρεμία στα πρωινά ραντεβού για να ρωτήσω, καθώσ και εγώ είμαι μαζεμενη γενικώσ και μαλλον κολλάει το μυαλό μου λόγω των καταστάσεων  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@TRigirl ?

@Γιάννα 36?

@Kateriniwk ?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@hope501 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Heart?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

 

@Lucia79 16/5 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

θα ορκιζόμουν οτι είσαι Ελπιδα όμως ..

 Δε ξερω τι να πω δε σου κρύβω οτι θα προτιμούσα να ξερω πραγματα αυτονόητα χωρις να ρωταω, αλλά βλέπω οτι δεν υπάρχει ο ανάλογος χρόνος και η ηρεμία στα πρωινά ραντεβού για να ρωτήσω, καθώσ και εγώ είμαι μαζεμενη γενικώσ και μαλλον κολλάει το μυαλό μου λόγω των καταστάσεων  

Προφανώς και θα έπρεπε να υπάρχει ανάλυση και ακριβής περιγραφή του τι θα συμβεί στο σώμα μας και φυσικά και οι επιλογές μας και ναι χωρίς να ρωτάμε.

Δηλαδή μια λύση είναι η απόξεση.

μια δεύτερη σταματάς την φαρμακευτική αγωγή και περιμένεις την αποβολή και όποτε έρθει.

μια τρίτη το υπάρχει και ένα χάπι / υπόθετο που προκαλεί αποβολή γρηγοτερα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...