Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

@Lucia79 Αύριο είναι η μέρα σου, η στιγμή σας!!

Να πάνε όλα καλά, να μεταφέρεις τα μωρά σου και στις 16/5 να πάρεις τα καλύτερα νέα ever.💛

 

@TRigirl έχεις φάει τα νύχια των χεριών και έχεις πάει και πόδια τώρα? Σε περιμένουμε το βράδυ να πανηγυρίσουμε 💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Εκεί πήγα.αυτο είναι το χωρεμειο.δυστυχως δεν είναι δωρεάν.δωρεαν είναι για το παιδί όχι για τον καρυοτυπο ζεύγους.

Όχι, κορίτσι μου. Το Χωρέμειο ειναι διαφορετικό και οντως χρεώνει 60€ το άτομο. Εμείς πριν λιγο καιρό το ψάξαμε και το κάναμε δωρεάν στο Ινστιτούτο Υγείας Παιδιού. Είναι άλλο κτίριο. Δεν πειράζει τωρα, το κάνατε ετσι κι αλλιώς. Απλώς αν υπάρχει κάποιο άλλο ζευγάρι που ενδιαφέρεται καλό είναι να το ξέρει. Γιατί η αληθεια είναι λιγο αποδω λίγο αποκεί τα έξοδα που μαζεύονται στο τέλος είναι τεράστια. Να ξέρεις πως και την κυστική ινωση, αν δεν την έχεις κάνει, μπορείτε να την κάνετε δωρεάν στο Λαϊκό.

Εμάς τα νέα μας ειναι πολύ καλά ευτυχώς! Μολις γυρίσαμε απο υπέρηχο. Υπάρχει αιμάτωμα, αλλά  είπε θα υποχωρήσει μόνο του σιγά σιγά. Τα εμβρυάκια μας δεν έχουν επηρρεαστεί και μεγαλώνουν κανονικά. Είναι ακριβώς ίδια! 1cm με 136 παλμούς 🥰🥰 Χαρήκαμε πάρα πολύ! Φοβόμουν πως ο άντρας μου θα πανικοβληθεί λιγάκι με τα διδυμα, αλλά τελικά ενθουσιάστηκε περισσότερο και από εμένα που αγχωνομαι λιγάκι επειδή ειμαι μικροκαμωμένη. Ελεγε στη γιατρό πως την επόμενη φορά θα  ηχογραφήσει και τις καρδούλες τους και θα τις βάλει και σε τραγούδι το τρελοκομείο 🤣🤣🤣

 @BlackCat μου ολα ακούγονται πολυ καλά! 1 μηνας δεν είναι τίποτα μετά από την υπομονή που έχεις κάνει. Με το καλό να ακουσουμε τα ευχάριστα τον Ιούνιο και να πανηγυρίσουμε όλες παρέα 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Να τα 100στήσεις και να είσαι πάντα γερή και χαμογελαστή.

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και έχω συγκλονιστεί όπως και με πολλών άλλων κοριτσιών δυστυχώς..

Κάθε φορά που νιώθεις ότι βουλιάζεις στην δίνη της μαύρης τρύπας να κοιτάς ψηλά να βλέπεις το δικό σου αστεράκι και να προσπαθείς να τραβάς αυτή την αόρατη κλωστή που σας δένει και θα σας δένει για πα΄ντα και να προσπαθείς να ανέβεις ψηλά από το βάθος της τρύπας, στο φως..

Και θα δεις οτι το αστέρι σου θα στείλει και θα σε λούσει με φως γιατί το αξίζεις.

Χρόνια σου πολλά💛

Μαυρογατα μου σε ευχαριστώ πολύ! Βάλσαμο τα λόγια σου!
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, σε ευχαριστώ που με έκανες να το δω λίγο διαφορετικά.. 
Ευχομαι να ζήσεις το θαύμα σου σύντομα [smilie=cat.gif]🐈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Τι λες τώρα....!!!! Μαλιμπου ανανά....πόσα χρόνια έχω να το δω και να το γευτώ. Θα δεις γιατρό στην συμπρωτεύουσα? Έχω μείνει λίγο πίσω σε αυτό το κομμάτι. Μίλησες με γιατρούς εκεί? Η θα ερθεις και καμιά Αθήνα?? Εεεε?? Πάντως ένας μήνας έμεινε για τον Ιούνιο... πάντως με το τρέξιμο που κάνεις και που λες πιο πάνω σου μπορεί κα να μείνεις.. λογικά θα σε αναζωογονήσει ο αέρας της χαλκιδικής και θα μας πεις μετά πως έμεινες φυσιολογικά. Όλα είναι πιθανά😉

Είμαι Σαλόνικια. Το πατρικό μου είναι εκει 

Ήθελα στον σφακ αλλά τελικά θα πάω στον Ταρλατζη.  Έχω μιλήσει έχω κλείσει ραντεβού.  Σήμερα πήρα και όλες τις εξετάσεις και θα τις στείλω στον γιατρό. Περιμένω και τα αποτελέσματα από καρυωτυπο αυτο θα αργήσει. Έκανα και τα χαρτιά μου με την ασφάλεια.  Κωλο μια φορά δε βάζω κάτω.  Πρέπει να τα έχω έτοιμα μέχρι 04.06 που αναχωρούμε για την πατρίδα. Κάπου στις 06.06 θα ήμαστε πατρίδα (θα κάνουμε στάση για ύπνο σε ξενοδοχείο) 

Τωρα Χαλκιδική με τα πεθερικά στο διπλανό δωμάτιο και να πιάσω παιδί χαχαχαχα θα γελάει και το παρδαλό κατσικί χαχαχαχ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μαυρογατα μου σε ευχαριστώ πολύ! Βάλσαμο τα λόγια σου!
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, σε ευχαριστώ που με έκανες να το δω λίγο διαφορετικά.. 
Ευχομαι να ζήσεις το θαύμα σου σύντομα [smilie=cat.gif]🐈

Χρόνια πολλά κορίτσι μου.  Εύχομαι να έχεις υγεία ευτυχία και μόνο όμορφες στιγμές.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Δεν έχετε συζητήσει να πάτε με άλλες τεχνικές γονιμοποιησηα ώστε να παρακάμφθει κάπως αυτός ο.παραγοντας?κ μένα έχει κιρσοκιλη.αλλα το.χειρουργειο του το απέκλεισε.οτι δε χρειάζεται.κ ότι είναι ρίσκο.με την έννοια ότι.μπορει να βελτιωθει μπορεί κ όχι. Βέβαια έχει μικρή κιρσοκιλη κ για αυτό το είπε.την τριτη θα πάμε.στον μακαρ οπότε θ χω ν.πω.περισσοτερα.

Κάναμε picsi την τελευταία φορά, που θεωρητικά το σπερμα χωρίς κατακερματισμό κολλάει στο κολλαγόνο κ χρησιμοποιείται για μικρογονιμοποιηση! Από τα 20 ωάρια στα οποία έκαναν picsi έφτασα με 2 βλαστοκυστες  5ης μέρας κ αυτές ΒΓ και 2 αργοπορημένα, έγιναν βλαστοκύστη την επόμενη μέρα! Και κάθε φορά με λίγες βλαστοκυστες κακής ποιότητας μένουμε! Άρα η picsi δεν μας βοήθησε! Στον Μακαρ πάμε κ εμείς κ αυτός απ την αρχη είπε ότι χρειάζεται χειρουργείο αλλά πρότεινε να δοκιμάσουμε πρώτα με βιταμινες κλπ μήπως βελτιωθεί έτσι η έστω μήπως φτάσει σε καλύτερο σημείο πριν το χειρουργείο! Δεν βελτιώθηκε καθόλου όποτε καταλήγουμε στο χειρουργείο! 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ Νικόλ μου! Μακάρι να έρχεται κάτι καλό και για μας!

Όπως  ειπώθηκε και παραπάνω σε σχόλια, το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται μεγάλη υπομονή οπότε πρέπει να οπλιστείτε και να μην το βάζεις κάτω. Θα έρθει η ώρα και να χαίρεσαι που βρίσκετε πράγματα να διορθώσετε. Το χειροτερο είναι μερικές φορές να είναι όλα καλά και πάλι να μην πετυχαίνει, εκεί τρελαίνεσαι! Αυτό όμως που θα διορθώσετε εσεις είναι πολύ σημαντικό γις την έκβαση της προσπάθειας οποτε μην κλαις το χρόνο που θα χρειαστεί. Επίσης και ηλικιακά έχεις περιθώρια να καθυστερήσεις, δε μου αρέσει να γράφω για ηλικίες αλλά η αλήθεια είναι ότι αν είσαι 40-42+ τότε είναι πιο δύσκολο να παρεις το χρόνο για επεμβάσεις, αναρρωσεις κλπ ενώ εσεις δεν έχετε τέτοιο βραχνά στο κεφάλι σας. Θα κάνετε ότι χρειάζεται και προτείνουν οι γιατροί και στο τέλος θα ανταμειφθείτε. Εσυ εκανες άλλες εξετάσεις στο ενδιάμεσο, είδες κάποια άλλη ειδικότητα ή δεν χρειαζόταν? Εμένα πάντως ο τροποποιημένος φυσικός τελικά όπως φαίνεται μου πήγε πολύ καλά, να δούμε βέβαια και την Πέμπτη αν θα έχουν επιβιώσει τα έμβρυα αλλά τον προτείνω! 

Ισχύει! Υπομονή κ πάλι υπομονή! Κάτι που ποτέ δεν πίστευα ότι έχω κ αποδεικνύεται ότι έχω τεράστια! Δεν είμαστε μεγάλοι κ ξέρω ότι μας παίρνει ηλικιακά αλλά όταν κάτι το θέλεις τόσο πολύ κ έχεις πασχίσει κ δεν έχεις κάνει έκπτωση και πουθενά σπάνε τα νεύρα σου λίγο! Αλλά.. θα το κάνουμε κ αυτό κ ότι άλλο μας πουν και μετά είναι στα χέρια του θεού!! Εγώ έχω πάει κ σ ενδοκρινολόγο, κ συο Έλενα, και σε αιματολόγο! Νομίζω δεν έχει κάτι άλλο να πάω! Έχω κάνει λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση κ ένα καρό εξετασεις! Όλα φυσιολογικά τα βρίσκουν! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Καλη επιτυχία γι αύριο!! Να τα πάρεις σπίτι και να μείνουν μαζί σου μέχρι να τα πάρεις αγκαλίτσα!! ❤️❤️

στις πριν 7 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Ο,τι επιθυμείς σου εύχομαι. Υγεία πάνω απ'όλα και να πραγματοποιηθούν τα όνειρα και οι στόχοι σου. Να μεγαλώσει η οικογένεια σου όπως επιθυμει΄ς🙏🏽

Πάντως εαν δεν τα έδωσες ίσως τα χρειαστεί το καλό μας κορίτσι @Kiddo

Φροιντιν τι κάνεις??? Τα κομμάτια σου μάζεψε τα ολίγον γρήγορα, έτσι ωστε να χαμογελάσεις πάλι. Γιατί το σιγά σιγά είναι βάρβαρο. Ειδικά με τσιου τσιου τα πουλάκια και ζέστη που έρχεται. Στο ενδιάμεσο κοιτάς αυτά που θέλεις  και κάνεις και γουτσου γουτσου απολαυστικό. Τώρα έχει και ζέστη και δεν κρυώνουμε τόσο. Αν και εκει στα ξένα έχετε μια χαρα ζεστά σπίτια.😉😉 Πιες και κάνα μοχίτο στο μπαλκόνι, βεράντα ή ό,τι άλλο έχεις. έκανες ενέργειες να μιλήσεις με Ελλάδα?

Θέλει μεγάλη ποσότητα βιταμινών, όχι απλά λίγα iu ή mg. Διάβασες το βιβλίο it starts with the egg? Εκεί έχει μια ανάλυση για τα αντιοξειδωτικά και τι θα ήταν καλό να πάρει. Τι έπαιρνε? Πολυβιταμίνες ή ξεχωριστά και ποια?

Γεια σου ρε Σαλονικα city με τα ωραία σου😂😂. Εκτός του οτι καλά έκανες που της την είπες και φυσικά θα το πεις και στον γιατρό σου, πρέπει να σου πω πως είναι ευχαριστα να διαβάζεις κράξιμο σε σαλονικιώτικη προφορά😂😂 φέρνεις άλλον αέρα στην ομάδα μας. Αχ να ήμουν τώρα εκεί να βολταραμε στην Παραλία....

Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο η αλήθεια είναι! Από βιταμινες παίρνει 3 Brudyfertil και 2 fertilovit καθημερινά! Απ ότι μας είπαν είναι ότι περισσότερο μπορεί να πάρει! Εν τω μεταξύ δεν πίνει, δεν καπνίζει και η διατροφή οκ, δεν είναι τέλεια αλλά νομίζω ενός κανονικού ανθρώπου στην ηλικία μας! Τώρα τι να πω; Θα δείξει!! 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σε ρωτήσω με όλο το θάρρος  βρε αγάπη μου με δοτη το έχετε σκεφτεί;  θα σου έλεγα κ άλλη λύση αλλά οικονομική δε την λες να κάνεις πριν την περίοδο σπερμοδιαγραμμα τι καλό να βλέπετε.  

Μια άλλη ιδέα είναι από όρχεις το σπέρμα.  Πως μπορεί να ειναι; 

Καλά τίποτα απ αυτά που κάνουμε δεν είναι οικονομικό αλλά τελος πάντων! Κάθε μήνα τον στέλνω στο Λυμπεροπουλο για εξέταση, το φουλ πακέτο 350 ευρώ, και πάει κ από Ρόδο όποτε υπολόγισε και εισιτήρια κλπ! Αλλά εγώ έχω κάνει 3 διεγέρσεις! Θέλω η επόμενη φορά που θα πάρω ορμόνες το σπερμα να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο! Μην χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο από την λαχτάρα μας να κάνουμε παιδί! Το σπερμα κατευθείαν από τον ορχη θα το πάρουμε κατά τη διάρκεια του χειρουργείου! Τώρα αν και μετά το χειρουργείο δεν έχουμε αποτέλεσμα θα σκεφτούμε και τον δότη! Αλλά ακριβώς επειδή είμαστε μικροί σχετικά θα δώσουμε μια ευκαιρία! 

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλά αποτελε΄σματα Ελπιδάκι μου στον καρυώτυπο αν και είμαι σίγουρη οτι θα είναι πεντακάθαρος.

Υπομονή και επιμονή μαθήματα που δεν θέλαμε αλλά τα πήραμε και ας ελπίσουμε να μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους..

Αγάπη βιοψία ταυτόχρονα με το χειρουργείο θα κάνετε , κατάλαβα καλά? Αυτό για να μην γίνει ξανά χειρουργείο?

Οταν εμείς εγχειρήσαμε την κιρσοκήλη δεν κάναμε και βιοψία γιατί υποτίθεται το χειρουργείο έγινε για να βελτιώσει τις παραμέτρους του σπέρματος. Σίγουρα θα κάνει καλό το χειρουργείο ανεξάρτητα της τεκνοποίησης γιατί αυτό μελλοντικά φέρνει πόνους και ανάλογα τον βαθμό συνίσταται και σε μεγαλύτερες ηλικίες να χειρουργείται για λόγους ποιότητας ζωής. Επίσης η κιρσοκίλη μπορεί να ξανασυμβεί. Δηλαδή άντρες που την έχουν χειρουργήσει στα 20 μπορεί στα 40 να εμφανίσουν. Τέσπα σκέψεις κάνω όπως και να έχει θεωρώ καλό να την χειρουργήσετε γιατί είστε μικροί και έχετε άφθονο χρόνο μπροστά σας. Τα αποτελέσματα του χειρουργείου θα φανούν αρχικά στο 3μηνο και πολυ καλύτερα στο 6μηνο-9μηνο.

Το γνωστό σχήμα ναι και βλε΄πουμε..

Συγχαρητήρια τέλεια τα νέα σας και η καρδούλα σας.

@Heart & @Κατεριναπαπ η κατάσταση της μήτρας και το ενδομήτριο πιο λεπτομερώς φαίνονται με την υστεροσκόπηση. Μικρόβια και φλεγμονές φαίνονται με την βιοψία ενδομητρίου. Εγώ δεν έκανα βιοψία οπου θέλει 12μέρες να βγει η απάντηση και μάλλον αυτό εννοεί ο γιατρός σου.

Έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση οπως έχω ξανακάνει. Και τώρα και στον προηγούμενο γιατρό αλλά και στο Έλενα που είχαν δει το DVD της υστεροσκόπησης είχα ενδομητίτριδα ήπιας μορφής, δηλαδή κόκκινα στίγματα.  Η αγωγή που έδωσαν σε εμένα και στο παρελθόν και τώρα ήταν αντιβιωτικό σχήμα από το στόμα.

Η Τσεκούρα στο έλενα ήταν κατηγορηματική να μην κάνω εγχύσεις αντιβίωσης στην μήτρα γιατί μπορεί να διορθώνουν την φλεγμονή όμως προκαλούν άλλα προβλήματα στην χλωρίδα της μήτρας και αν ακολουθήσω αντιβίωση από το στόμα να ενισχύσω τον οργανισμό μου με προβιοτικά είτε κολπικά, είτε από το στόμα και φυσικά από την διατροφή.

Κανένας ομως ουτε οι γιατροί (προηγουμενος και τωρινός) ουτε στο Έλενα μου είπαν οτι αυτό φταίει ή έφταιξε για τις αποβολε΄ς. Ήταν θέμα εμβρύων καθαρά.

Οταν ομως εχω φτάσει να παλεύω τόσα χρόνια, να μαζεύω τα έμβρυα με το κυάλι, να εχω δυο αποβολές μετά από τόσο κόπο , θα προσπαθήσω να δημιουργήσω τις καλύτερες συνθήκες για αυτή την τελευταία φορά. Δεν σημαίνει οτι όλες οι μήτρες έχουν φλεγμονές ή μικρόβια, ούτε οτι τελειόμηνες εγκυμοσύνες καταφέρνουν οι τέλειες μήτρες αλλά σε εμάς με αποτυχίες στην πλάτη καλό είναι να ελέγχονται όλα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους.

Έχω ξαναπεί οτι υστεροσκόπηση έκανα μετά την 2η αποτυχία. Αν είχα πετύχει δεν θα είχα κάνει υστεροσκόπηση , αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα είχα ενδομητρίτιδα. Οπότε όλα είναι σχετικά..

 

Ναι ακριβώς! Θα ληφθεί τότε με τη βιοψία! Ο γιατρός μας είπε ότι αν πηγαίναμε by the book θα έπρεπε να γίνει η κιρσοκηλη να δούμε τι αποτελέσματα έχουμε μετά από καιρό και μετά αν χρειαζόταν να κάναμε βιοψία! Αλλά θεωρεί ότι για να μην χάνουμε καιρό μπορούμε να το κάνουμε ταυτόχρονα ώστε να έχω τη δυνατότητα προσπάθειας στο ενδιάμεσο! Τι να πω ρε κορίτσια ότι μου λένε κάνω! Εν τω μεταξύ εγώ αρχικά ήμουν στο Γένεσις με τον Παν, έφυγα γιατί ένιωθα ότι δεν είχα την προσοχή που χρειάζομαι, πήγα στο γέννημα στον Μαντ. Όταν τους ειπα για βιοψία ήταν αρκετά διστακτικοί κ μας έπεισαν για picsi! Το συζήτησα μα τον Μακαρ κ μου είπε ότι δείγματα βιοψίας διαχειρίζονται πολύ καλά ο Σφακ στο Γενεςις κ ο Παπανικ στο Υγεία ivf. Οποτε τώρα έκλεισα μ αυτούς ραντεβού να δω ΚΑΙ αυτούς! Πραγματικά σε οδούς γιατρούς δεν έχω πάει τόσα χρόνια πήγα τώρα μαζεμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Luna777μου ποσο σε ευχαριστώ και ποσό χαίρομαι για τα διδυμάκια σας όλα να πάνε τέλεια που θα πάνε είμαι σίγουρη 

@misofeggaroξερω ότι όσα λόγια κ να ακούσεις δεν θα απαλύνουν τον πόνο σου, χαίρομαι όμως που έστω κ λίγες γραμμές σου δείχνουν λίγο περισσότερο το φως..Και πάλι εύχομαι τα καλύτερα..

@nikol88μου επειδή κ εγώ πονεμένη είμαι με το σπερμα (κ όχι μόνο όπως φαίνεται) τα ακούω πολύ ορθά τα βήματα σας. Το χειρουργείο μόνο καλό θα κάνει γενικότερα και ειδικότερα. Κάντε ένα κουράγιο ακόμα να διορθώσετε ότι διορθώνεται και να πάτε με ακόμα καλύτερες προϋποθέσεις. Και μην ξεχνάς κ τα εμβρυακια στην κατάψυξη δώσε ευκαιρία κ σε αυτά γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα γίνει το θαύμα 

@Παρασκευαιδουμου επειδή εσυ είσαι η προσωποποίηση της χαράς δώσε πόνο με την πεθερά δίπλα ,βάλτε το στο mute και που ξέρεις η κορακλα μπορεί να θέλει να έρθει στην Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει αφού..😂

@Salvation78σε σκέφτομαι πολύ και ελπίζω να είσαι κάθε μέρα και λίγο καλύτερα..♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κάναμε picsi την τελευταία φορά, που θεωρητικά το σπερμα χωρίς κατακερματισμό κολλάει στο κολλαγόνο κ χρησιμοποιείται για μικρογονιμοποιηση! Από τα 20 ωάρια στα οποία έκαναν picsi έφτασα με 2 βλαστοκυστες  5ης μέρας κ αυτές ΒΓ και 2 αργοπορημένα, έγιναν βλαστοκύστη την επόμενη μέρα! Και κάθε φορά με λίγες βλαστοκυστες κακής ποιότητας μένουμε! Άρα η picsi δεν μας βοήθησε! Στον Μακαρ πάμε κ εμείς κ αυτός απ την αρχη είπε ότι χρειάζεται χειρουργείο αλλά πρότεινε να δοκιμάσουμε πρώτα με βιταμινες κλπ μήπως βελτιωθεί έτσι η έστω μήπως φτάσει σε καλύτερο σημείο πριν το χειρουργείο! Δεν βελτιώθηκε καθόλου όποτε καταλήγουμε στο χειρουργείο! 

Ισχύει! Υπομονή κ πάλι υπομονή! Κάτι που ποτέ δεν πίστευα ότι έχω κ αποδεικνύεται ότι έχω τεράστια! Δεν είμαστε μεγάλοι κ ξέρω ότι μας παίρνει ηλικιακά αλλά όταν κάτι το θέλεις τόσο πολύ κ έχεις πασχίσει κ δεν έχεις κάνει έκπτωση και πουθενά σπάνε τα νεύρα σου λίγο! Αλλά.. θα το κάνουμε κ αυτό κ ότι άλλο μας πουν και μετά είναι στα χέρια του θεού!! Εγώ έχω πάει κ σ ενδοκρινολόγο, κ συο Έλενα, και σε αιματολόγο! Νομίζω δεν έχει κάτι άλλο να πάω! Έχω κάνει λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση κ ένα καρό εξετασεις! Όλα φυσιολογικά τα βρίσκουν! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Καλη επιτυχία γι αύριο!! Να τα πάρεις σπίτι και να μείνουν μαζί σου μέχρι να τα πάρεις αγκαλίτσα!! ❤️❤️

Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο η αλήθεια είναι! Από βιταμινες παίρνει 3 Brudyfertil και 2 fertilovit καθημερινά! Απ ότι μας είπαν είναι ότι περισσότερο μπορεί να πάρει! Εν τω μεταξύ δεν πίνει, δεν καπνίζει και η διατροφή οκ, δεν είναι τέλεια αλλά νομίζω ενός κανονικού ανθρώπου στην ηλικία μας! Τώρα τι να πω; Θα δείξει!! 

Καλά τίποτα απ αυτά που κάνουμε δεν είναι οικονομικό αλλά τελος πάντων! Κάθε μήνα τον στέλνω στο Λυμπεροπουλο για εξέταση, το φουλ πακέτο 350 ευρώ, και πάει κ από Ρόδο όποτε υπολόγισε και εισιτήρια κλπ! Αλλά εγώ έχω κάνει 3 διεγέρσεις! Θέλω η επόμενη φορά που θα πάρω ορμόνες το σπερμα να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο! Μην χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο από την λαχτάρα μας να κάνουμε παιδί! Το σπερμα κατευθείαν από τον ορχη θα το πάρουμε κατά τη διάρκεια του χειρουργείου! Τώρα αν και μετά το χειρουργείο δεν έχουμε αποτέλεσμα θα σκεφτούμε και τον δότη! Αλλά ακριβώς επειδή είμαστε μικροί σχετικά θα δώσουμε μια ευκαιρία! 

Ναι ακριβώς! Θα ληφθεί τότε με τη βιοψία! Ο γιατρός μας είπε ότι αν πηγαίναμε by the book θα έπρεπε να γίνει η κιρσοκηλη να δούμε τι αποτελέσματα έχουμε μετά από καιρό και μετά αν χρειαζόταν να κάναμε βιοψία! Αλλά θεωρεί ότι για να μην χάνουμε καιρό μπορούμε να το κάνουμε ταυτόχρονα ώστε να έχω τη δυνατότητα προσπάθειας στο ενδιάμεσο! Τι να πω ρε κορίτσια ότι μου λένε κάνω! Εν τω μεταξύ εγώ αρχικά ήμουν στο Γένεσις με τον Παν, έφυγα γιατί ένιωθα ότι δεν είχα την προσοχή που χρειάζομαι, πήγα στο γέννημα στον Μαντ. Όταν τους ειπα για βιοψία ήταν αρκετά διστακτικοί κ μας έπεισαν για picsi! Το συζήτησα μα τον Μακαρ κ μου είπε ότι δείγματα βιοψίας διαχειρίζονται πολύ καλά ο Σφακ στο Γενεςις κ ο Παπανικ στο Υγεία ivf. Οποτε τώρα έκλεισα μ αυτούς ραντεβού να δω ΚΑΙ αυτούς! Πραγματικά σε οδούς γιατρούς δεν έχω πάει τόσα χρόνια πήγα τώρα μαζεμένα! 

Να δώσω και ακόμα μια χαζή ιδέα; ;να κάνετε τις εξετάσεις και μόλις είναι καλύτερο τότε κατάψυξη το σπέρμα και μετά να πάρεις ορμόνες κτλ. Αν και πάλι θα σου πω σπέρμα από όρχεις έχετε δει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Luna777μου ποσο σε ευχαριστώ και ποσό χαίρομαι για τα διδυμάκια σας όλα να πάνε τέλεια που θα πάνε είμαι σίγουρη 

@misofeggaroξερω ότι όσα λόγια κ να ακούσεις δεν θα απαλύνουν τον πόνο σου, χαίρομαι όμως που έστω κ λίγες γραμμές σου δείχνουν λίγο περισσότερο το φως..Και πάλι εύχομαι τα καλύτερα..

@nikol88μου επειδή κ εγώ πονεμένη είμαι με το σπερμα (κ όχι μόνο όπως φαίνεται) τα ακούω πολύ ορθά τα βήματα σας. Το χειρουργείο μόνο καλό θα κάνει γενικότερα και ειδικότερα. Κάντε ένα κουράγιο ακόμα να διορθώσετε ότι διορθώνεται και να πάτε με ακόμα καλύτερες προϋποθέσεις. Και μην ξεχνάς κ τα εμβρυακια στην κατάψυξη δώσε ευκαιρία κ σε αυτά γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα γίνει το θαύμα 

@Παρασκευαιδουμου επειδή εσυ είσαι η προσωποποίηση της χαράς δώσε πόνο με την πεθερά δίπλα ,βάλτε το στο mute και που ξέρεις η κορακλα μπορεί να θέλει να έρθει στην Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει αφού..😂

@Salvation78σε σκέφτομαι πολύ και ελπίζω να είσαι κάθε μέρα και λίγο καλύτερα..♥️

Σε ευχαριστώ πολύ μαυρογατακι και σένα και όλες τις κοπέλες που μου κρατάτε παρεα

Είμαι καλύτερα ναι αλλά... Αποβολή αγνοείται 

17 μέρες από τότε που έκοψα τα φάρμακα και τιποτα

Ανησυχω

Σκέφτομαι αν δεν έρθει από Δευτέρα να μιλήσω με το γιατρό για εξέταση και αποξυση

Θέλω να πάω μια εκδρομή ή κάπου να απομακρύνω από το σπίτι μου και δε τολμώ με το φόβο μην απόβαλω στο δρομο

Από την άλλη δε μου έδωσε κανένα φάρμακο ο γιατρός μας

Τι να πω δε ξέρω πια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μαυρογατακι και σένα και όλες τις κοπέλες που μου κρατάτε παρεα

Είμαι καλύτερα ναι αλλά... Αποβολή αγνοείται 

17 μέρες από τότε που έκοψα τα φάρμακα και τιποτα

Ανησυχω

Σκέφτομαι αν δεν έρθει από Δευτέρα να μιλήσω με το γιατρό για εξέταση και αποξυση

Θέλω να πάω μια εκδρομή ή κάπου να απομακρύνω από το σπίτι μου και δε τολμώ με το φόβο μην απόβαλω στο δρομο

Από την άλλη δε μου έδωσε κανένα φάρμακο ο γιατρός μας

Τι να πω δε ξέρω πια... 

Αρχικά κάνε χοριακη αύριο να δεις που βρίσκεσαι κ μετά παρτον τηλεφωνο 

αμαρτια από το θεο να περνας αυτό το μαρτύριο κ φυσικά υπέρηχος μετά να δεις πως είσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αρχικά κάνε χοριακη αύριο να δεις που βρίσκεσαι κ μετά παρτον τηλεφωνο 

αμαρτια από το θεο να περνας αυτό το μαρτύριο κ φυσικά υπέρηχος μετά να δεις πως είσαι 

Δίνω περιθώριο μέχρι τη Δευτέρα γιατί είπε μέχρι  σε 3 εβδομάδες θα αποβαλω

Τη Δευτέρα θα κάνω και θα στείλω mail  και ελπιζω να με καλεσει η να μου κλείσει ραντεβού να παω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Δίνω περιθώριο μέχρι τη Δευτέρα γιατί είπε μέχρι  σε 3 εβδομάδες θα αποβαλω

Τη Δευτέρα θα κάνω και θα στείλω mail  και ελπιζω να με καλεσει η να μου κλείσει ραντεβού να παω

 

Θέλει υπομονή πολύ κοπέλα μου… η μόνη λύση μετά είναι η αποξεση. Ξέρω το πέρασα πρόσφατα και παρακαλαγα τον γιατρό μου για αποξεση αλλά εκείνος δεν ήθελε να επέμβει για να γίνει από μόνη τις αλλα με στενή παρακουλουθηση έκανα υπερήχους ανά δυο με τρεις μέρες να δούμε τι γίνεται δεν με άφησε έτσι αλλα έπεσα και σε 4ημερο εγώ όπου κανονίσαμε μετά από το 4ημερο να κάνω αποξεση μιας και δεν γινόταν άλλο να μένει και έφυγε δυο μέρες πριν την αποξεση το έμβρυο χωρίς αίμα χώρος πόνο απλά έκανα και μετά αποξεση για να καθαρίσει μιας και δεν είχα αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κάναμε picsi την τελευταία φορά, που θεωρητικά το σπερμα χωρίς κατακερματισμό κολλάει στο κολλαγόνο κ χρησιμοποιείται για μικρογονιμοποιηση! Από τα 20 ωάρια στα οποία έκαναν picsi έφτασα με 2 βλαστοκυστες  5ης μέρας κ αυτές ΒΓ και 2 αργοπορημένα, έγιναν βλαστοκύστη την επόμενη μέρα! Και κάθε φορά με λίγες βλαστοκυστες κακής ποιότητας μένουμε! Άρα η picsi δεν μας βοήθησε! Στον Μακαρ πάμε κ εμείς κ αυτός απ την αρχη είπε ότι χρειάζεται χειρουργείο αλλά πρότεινε να δοκιμάσουμε πρώτα με βιταμινες κλπ μήπως βελτιωθεί έτσι η έστω μήπως φτάσει σε καλύτερο σημείο πριν το χειρουργείο! Δεν βελτιώθηκε καθόλου όποτε καταλήγουμε στο χειρουργείο! 

Ισχύει! Υπομονή κ πάλι υπομονή! Κάτι που ποτέ δεν πίστευα ότι έχω κ αποδεικνύεται ότι έχω τεράστια! Δεν είμαστε μεγάλοι κ ξέρω ότι μας παίρνει ηλικιακά αλλά όταν κάτι το θέλεις τόσο πολύ κ έχεις πασχίσει κ δεν έχεις κάνει έκπτωση και πουθενά σπάνε τα νεύρα σου λίγο! Αλλά.. θα το κάνουμε κ αυτό κ ότι άλλο μας πουν και μετά είναι στα χέρια του θεού!! Εγώ έχω πάει κ σ ενδοκρινολόγο, κ συο Έλενα, και σε αιματολόγο! Νομίζω δεν έχει κάτι άλλο να πάω! Έχω κάνει λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση κ ένα καρό εξετασεις! Όλα φυσιολογικά τα βρίσκουν! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Καλη επιτυχία γι αύριο!! Να τα πάρεις σπίτι και να μείνουν μαζί σου μέχρι να τα πάρεις αγκαλίτσα!! ❤️❤️

Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο η αλήθεια είναι! Από βιταμινες παίρνει 3 Brudyfertil και 2 fertilovit καθημερινά! Απ ότι μας είπαν είναι ότι περισσότερο μπορεί να πάρει! Εν τω μεταξύ δεν πίνει, δεν καπνίζει και η διατροφή οκ, δεν είναι τέλεια αλλά νομίζω ενός κανονικού ανθρώπου στην ηλικία μας! Τώρα τι να πω; Θα δείξει!! 

Καλά τίποτα απ αυτά που κάνουμε δεν είναι οικονομικό αλλά τελος πάντων! Κάθε μήνα τον στέλνω στο Λυμπεροπουλο για εξέταση, το φουλ πακέτο 350 ευρώ, και πάει κ από Ρόδο όποτε υπολόγισε και εισιτήρια κλπ! Αλλά εγώ έχω κάνει 3 διεγέρσεις! Θέλω η επόμενη φορά που θα πάρω ορμόνες το σπερμα να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο! Μην χτυπάμε το κεφάλι μας στον τοίχο από την λαχτάρα μας να κάνουμε παιδί! Το σπερμα κατευθείαν από τον ορχη θα το πάρουμε κατά τη διάρκεια του χειρουργείου! Τώρα αν και μετά το χειρουργείο δεν έχουμε αποτέλεσμα θα σκεφτούμε και τον δότη! Αλλά ακριβώς επειδή είμαστε μικροί σχετικά θα δώσουμε μια ευκαιρία! 

Ναι ακριβώς! Θα ληφθεί τότε με τη βιοψία! Ο γιατρός μας είπε ότι αν πηγαίναμε by the book θα έπρεπε να γίνει η κιρσοκηλη να δούμε τι αποτελέσματα έχουμε μετά από καιρό και μετά αν χρειαζόταν να κάναμε βιοψία! Αλλά θεωρεί ότι για να μην χάνουμε καιρό μπορούμε να το κάνουμε ταυτόχρονα ώστε να έχω τη δυνατότητα προσπάθειας στο ενδιάμεσο! Τι να πω ρε κορίτσια ότι μου λένε κάνω! Εν τω μεταξύ εγώ αρχικά ήμουν στο Γένεσις με τον Παν, έφυγα γιατί ένιωθα ότι δεν είχα την προσοχή που χρειάζομαι, πήγα στο γέννημα στον Μαντ. Όταν τους ειπα για βιοψία ήταν αρκετά διστακτικοί κ μας έπεισαν για picsi! Το συζήτησα μα τον Μακαρ κ μου είπε ότι δείγματα βιοψίας διαχειρίζονται πολύ καλά ο Σφακ στο Γενεςις κ ο Παπανικ στο Υγεία ivf. Οποτε τώρα έκλεισα μ αυτούς ραντεβού να δω ΚΑΙ αυτούς! Πραγματικά σε οδούς γιατρούς δεν έχω πάει τόσα χρόνια πήγα τώρα μαζεμένα! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Ανυπομονώ είναι η αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 Αύριο είναι η μέρα σου, η στιγμή σας!!

Να πάνε όλα καλά, να μεταφέρεις τα μωρά σου και στις 16/5 να πάρεις τα καλύτερα νέα ever.💛

 

@TRigirl έχεις φάει τα νύχια των χεριών και έχεις πάει και πόδια τώρα? Σε περιμένουμε το βράδυ να πανηγυρίσουμε 💛

Αύριο είναι η μέρα ναι! Δεν το πιστεύω ότι ήρθε τελικά, περιέργως πάω με πολύ καλή ψυχολογία, μακάρι να μην απογοητευτούμε αυτή τη φορά. Στις 10 θα είμαι εκεί, μέχρι να μας ενημερώσουν τι έγινε με τα δυο έμβρυα που παλεύουν, να με κοιμήσουν, να γίνει η δουλειά και να γυρίσω, φαντάζομαι θα έχει πάει κοντά 1. Θα μπω να σας γράψω μετά εννοείται! 
 

Στο μεταξύ κορίτσια άνοιξα τις προλουτεξ και αγχώθηκα γιατί είχα ρωτήσει αν είναι έτοιμες προγεμισμενες και τελικά βλέπω φιαλίδια μέσα. Χρειάζομαι σύριγγες. Είναι εύκολες στη χρήση? Τι συμβουλές έχετε να μου δώσετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Θέλει υπομονή πολύ κοπέλα μου… η μόνη λύση μετά είναι η αποξεση. Ξέρω το πέρασα πρόσφατα και παρακαλαγα τον γιατρό μου για αποξεση αλλά εκείνος δεν ήθελε να επέμβει για να γίνει από μόνη τις αλλα με στενή παρακουλουθηση έκανα υπερήχους ανά δυο με τρεις μέρες να δούμε τι γίνεται δεν με άφησε έτσι αλλα έπεσα και σε 4ημερο εγώ όπου κανονίσαμε μετά από το 4ημερο να κάνω αποξεση μιας και δεν γινόταν άλλο να μένει και έφυγε δυο μέρες πριν την αποξεση το έμβρυο χωρίς αίμα χώρος πόνο απλά έκανα και μετά αποξεση για να καθαρίσει μιας και δεν είχα αίμα 

Ευχαριστω πολύ για τη συμβουλή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο είναι η μέρα ναι! Δεν το πιστεύω ότι ήρθε τελικά, περιέργως πάω με πολύ καλή ψυχολογία, μακάρι να μην απογοητευτούμε αυτή τη φορά. Στις 10 θα είμαι εκεί, μέχρι να μας ενημερώσουν τι έγινε με τα δυο έμβρυα που παλεύουν, να με κοιμήσουν, να γίνει η δουλειά και να γυρίσω, φαντάζομαι θα έχει πάει κοντά 1. Θα μπω να σας γράψω μετά εννοείται! 
 

Στο μεταξύ κορίτσια άνοιξα τις προλουτεξ και αγχώθηκα γιατί είχα ρωτήσει αν είναι έτοιμες προγεμισμενες και τελικά βλέπω φιαλίδια μέσα. Χρειάζομαι σύριγγες. Είναι εύκολες στη χρήση? Τι συμβουλές έχετε να μου δώσετε? 

Πανεύκολες δες βίντεο στο YouTube τίποτα δεν είναι με το καλό νε τα υποδεχτείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο είναι η μέρα ναι! Δεν το πιστεύω ότι ήρθε τελικά, περιέργως πάω με πολύ καλή ψυχολογία, μακάρι να μην απογοητευτούμε αυτή τη φορά. Στις 10 θα είμαι εκεί, μέχρι να μας ενημερώσουν τι έγινε με τα δυο έμβρυα που παλεύουν, να με κοιμήσουν, να γίνει η δουλειά και να γυρίσω, φαντάζομαι θα έχει πάει κοντά 1. Θα μπω να σας γράψω μετά εννοείται! 
 

Στο μεταξύ κορίτσια άνοιξα τις προλουτεξ και αγχώθηκα γιατί είχα ρωτήσει αν είναι έτοιμες προγεμισμενες και τελικά βλέπω φιαλίδια μέσα. Χρειάζομαι σύριγγες. Είναι εύκολες στη χρήση? Τι συμβουλές έχετε να μου δώσετε? 

Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία🙏
 

Η προλουτεξ θέλει την ηρεμία της γιατί αν βιαστείς πονάει λίγο ίσως τσουξει το φάρμακο 

Προσωπικα όσο πιο αργά της έκανα τόσο πιο ανώδυνα ηταν

Οχι τρίψιμο μετά κ εννοείται όχι ψυγείο θέλει να είναι ζέστη θερμοκρασία δωματίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία🙏
 

Η προλουτεξ θέλει την ηρεμία της γιατί αν βιαστείς πονάει λίγο ίσως τσουξει το φάρμακο 

Προσωπικα όσο πιο αργά της έκανα τόσο πιο ανώδυνα ηταν

Οχι τρίψιμο μετά κ εννοείται όχι ψυγείο θέλει να είναι ζέστη θερμοκρασία δωματίου 

Δεν μπαίνουν ψυγείο κάλε αυτές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο είναι η μέρα ναι! Δεν το πιστεύω ότι ήρθε τελικά, περιέργως πάω με πολύ καλή ψυχολογία, μακάρι να μην απογοητευτούμε αυτή τη φορά. Στις 10 θα είμαι εκεί, μέχρι να μας ενημερώσουν τι έγινε με τα δυο έμβρυα που παλεύουν, να με κοιμήσουν, να γίνει η δουλειά και να γυρίσω, φαντάζομαι θα έχει πάει κοντά 1. Θα μπω να σας γράψω μετά εννοείται! 
 

Στο μεταξύ κορίτσια άνοιξα τις προλουτεξ και αγχώθηκα γιατί είχα ρωτήσει αν είναι έτοιμες προγεμισμενες και τελικά βλέπω φιαλίδια μέσα. Χρειάζομαι σύριγγες. Είναι εύκολες στη χρήση? Τι συμβουλές έχετε να μου δώσετε? 

Με το καλο να δεχτείς τα μωράκια σου! Ναι χρειάζονται ενέσεις και μάλιστα 2 ειδών. Με την πρώτη τη μεγάλη τραβάς το υγρό και μετά αλλάζεις βελόνα για να κάνεις την ένεση. Είναι πιο εύκολο από ο, τι ακούγεται. Μπορεί να σε τσούξει λιγάκι το φάρμακο, μην ανησυχησεις.  Γενικά ειδικά στην αρχή μέχρι να τη μάθεις, θέλει λίγο τον χρόνο της. Περιμένουμε τα νέα σου αύριο! Να φορέσεις το καλύτερο σου χαμόγελο και να πας με χαρά και αισιοδοξία να υποδεχτείς τα μωράκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας !! Καινούργια εδώ παλιά στα πράγματα 🙂 Είμαι 36 και μετά από 4 σπερματεγχυσεις έκανα και την 3η μου εξωσωματική(χωρις σημαντικά θέματα με τον σύζυγο)και παααααρα παρά πολύ ψάξιμο, εξετασεις χρόνο χρήμα κτλ κτλ κτλ … Περιμένω το Σάββατο να πάω να κάνω χοριακη αλλα δεν κρατιέμαι αν και κάτι πονάκια περιόδου στην μέση μου χτύπησαν την πόρτα και προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά 😞 εύχομαι καλή ευκολία και καλά αποτελέσματα σε όλους γιατί είτε έχεις κάνει 1 είτε 15 είναι τα ίδια συναισθήματα και η ίδια επιθυμία ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να δώσω και ακόμα μια χαζή ιδέα; ;να κάνετε τις εξετάσεις και μόλις είναι καλύτερο τότε κατάψυξη το σπέρμα και μετά να πάρεις ορμόνες κτλ. Αν και πάλι θα σου πω σπέρμα από όρχεις έχετε δει;

Ναι το σκέφτηκα κ αυτό! Να καταψύξουμε αν το πετύχουμε καλό! Από τους όρχεις κατευθείαν θα πάρει τώρα! Αυτό θα χρησιμοποιήσουμε για την επόμενη προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Luna777μου ποσο σε ευχαριστώ και ποσό χαίρομαι για τα διδυμάκια σας όλα να πάνε τέλεια που θα πάνε είμαι σίγουρη 

@misofeggaroξερω ότι όσα λόγια κ να ακούσεις δεν θα απαλύνουν τον πόνο σου, χαίρομαι όμως που έστω κ λίγες γραμμές σου δείχνουν λίγο περισσότερο το φως..Και πάλι εύχομαι τα καλύτερα..

@nikol88μου επειδή κ εγώ πονεμένη είμαι με το σπερμα (κ όχι μόνο όπως φαίνεται) τα ακούω πολύ ορθά τα βήματα σας. Το χειρουργείο μόνο καλό θα κάνει γενικότερα και ειδικότερα. Κάντε ένα κουράγιο ακόμα να διορθώσετε ότι διορθώνεται και να πάτε με ακόμα καλύτερες προϋποθέσεις. Και μην ξεχνάς κ τα εμβρυακια στην κατάψυξη δώσε ευκαιρία κ σε αυτά γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα γίνει το θαύμα 

@Παρασκευαιδουμου επειδή εσυ είσαι η προσωποποίηση της χαράς δώσε πόνο με την πεθερά δίπλα ,βάλτε το στο mute και που ξέρεις η κορακλα μπορεί να θέλει να έρθει στην Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει αφού..😂

@Salvation78σε σκέφτομαι πολύ και ελπίζω να είσαι κάθε μέρα και λίγο καλύτερα..♥️

Δεν τα ξεχνάω αλλά φοβάμαι και λίγο να τα χρησιμοποιήσω! Θα κάνουμε ότι χρειαστεί! Ελπίζω μόνο ν αξίζει τον κόπο! Ευχαριστούμε (όλες νομίζω) για τα λόγια σου κάθε φορά! Απλή, περιεκτική και πάντα εμψυχωτικη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Εκεί πήγα.αυτο είναι το χωρεμειο.δυστυχως δεν είναι δωρεάν.δωρεαν είναι για το παιδί όχι για τον καρυοτυπο ζεύγους.

Άνθη μου, θα μπορούσες να στείλεις ένα πμ στη @JustSayDess με πληροφορίες και κάποια στοιχεία επικοινωνίας για το Χωρεμειο; Ψάχνουν για καρυότυπο ζεύγους τα παιδιά και επειδή πάνε πολλά χρόνια πλέον, δε ξέρω που έχω τα στοιχεία τους.. σε ευχαριστώ! 😘

Αχχχχ κορίτσια μου!!! Μου λείπετε όλες πολύ.. 

 @Παρασκευαιδουμου.... Αγκαλιά μεγάλη.. έστω και καθυστερημένη..

 @Lucia79 μου 👌💪💪👏👏 σούπερ!! Με το καλό!! @BlackCatμου όλα με το καλό να γίνουν στην ώρα τους! 🍀🍀🍀🤞🤞🤞🙏🙏🙏

Τα κορίτσια που τα κατάφεραν ήδη (συγνώμη που δε ταγκαρω) συγχαρητήρια κορίτσια μου!!! Όλα να πάνε κατ'ευχήν μέχρι τέλους με υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά σας!!!

 @twinkletwinlkle όλα θα πάνε καλά!!! ♥️♥️♥️

 @hope501♥️♥️♥️♥️

 @Γιάννα 36 Σε ευχαριστώ για τη σκέψη και μόνο κοριτσάκι μου!!

Σας φιλώ όλες!!! 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

Καλό ξημέρωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι εννοείς να περιμένεις κ αύριο;!;!;; Να μας σκάσεις θέλεις;;;; Πρωί πρωί τεστ φίλη μου…  Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια τα νέα σου!!! Μακάρι να τα καταφέρατε!! Είχατε επαφές γενικά μέσα στο μήνα ;
    • Κορίτσι μου ισχύει απόλυτα η φράση «εδώ που είσαι ήμουνα…»❤️ κ φυσικά το ίδιο ισχύει κ για μένα που μπορεί να διαβάζει το σχόλιό μου μια γυναίκα που έχει ήδη 3-4-5 παιδιά.  Σε καταλαβαίνω κ ταυτίζομαι μαζί σου. Απλά να ξέρεις ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ απλά μετατίθεται κάθε φορά σε άλλα πράγματα που είναι άγνωστα.    5κοριτσια ναι , ήθελε αγόρι αλλά δεν ήρθε ποτέ 😂   θέλω μεγάλη οικογένεια ναι αλλά σκέφτομαι κ ξέρω ότι με 3 κ πάλι θα είναι δύσκολα να αφιερώσω τον χρόνο που θέλω στα παιδιά κ να μείνω μαζί τους όσο χρειάζεται. Είμαι εκπαιδευτικός όποτε υπάρχει κ το μικρόβιο της καλλιέργειας κ της μάθησης 🤷🏼‍♀️ όλα θα γίνουν όμως. Βήμα βήμα κορίτσια να φτάσουμε στο τέλος.❤️ θα βιώσετε την κυριολεξία της  φράσης «έρωτας  με την πρώτη ματιά» ❤️ 
    • Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.
    • Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.
    • Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...