Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

επειδη και γω επαιρνα Τ4 και επισης τα κλασσικα φαρμακα της ετ, η ενδοκρινολογος μου ειχε βαλει ενα πλανο με τις ωρες και ποση αποσταση επρεπε να εχουν μεταξυ τους. Το μονο που θυμαμαι οτι ηταν φρι ηταν το φυλλικό οξύ. Πχ ακόμα κ ο σίδηρος από το ασβέστιο θέλουν απόσταση. Επισης πέρα από τις ιδιότητες κάθε φαρμάκου θέλει και το στομάχι χρόνο να τα απορροφήσει, όσο περισσότερα παίρνεις ταυτόχρονα τόσο πιο μικρή η απορρόφηση. 

Μίλα με το γιατρό σου κ θα στα βάλει σε σειρά! Θα σου έλεγα ειλικρινά το δικό μου πρόγραμμα αλλά τα έχω ξεχάσει όλα!!!

Σίδηρος, ασβέστιο, μαγνήσιο, πολυβιταμίνες θέλουν 4 ώρες μετά από το Τ4 έλεγε ο ενδοκρινολόγος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Να ρωτήσω κάτι ποσό καιρό κάνει θεραπεία για τον κατακερματισμό; 

4 μήνες! Και ήταν 37% στο ενδιάμεσο έκανε εξετάσεις πήγε 39% και τώρα 38%! Σαν να μην έκανε τίποτα δηλαδή! Τσάμπα 4 μήνες αναμονή, τσάμπα προσπάθεια με picsi, τσάμπα τόσες βιταμινες κι αντιοξειδωτικά! Τέλος πάντων! Ότι και να πουμε, αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

4 μήνες! Και ήταν 37% στο ενδιάμεσο έκανε εξετάσεις πήγε 39% και τώρα 38%! Σαν να μην έκανε τίποτα δηλαδή! Τσάμπα 4 μήνες αναμονή, τσάμπα προσπάθεια με picsi, τσάμπα τόσες βιταμινες κι αντιοξειδωτικά! Τέλος πάντων! Ότι και να πουμε, αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε! 

Δεν έχετε συζητήσει να πάτε με άλλες τεχνικές γονιμοποιησηα ώστε να παρακάμφθει κάπως αυτός ο.παραγοντας?κ μένα έχει κιρσοκιλη.αλλα το.χειρουργειο του το απέκλεισε.οτι δε χρειάζεται.κ ότι είναι ρίσκο.με την έννοια ότι.μπορει να βελτιωθει μπορεί κ όχι. Βέβαια έχει μικρή κιρσοκιλη κ για αυτό το είπε.την τριτη θα πάμε.στον μακαρ οπότε θ χω ν.πω.περισσοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Στα δικά μου νέα, κάναμε σήμερα την υστροσκόπηση και εντοπίστηκε μια ήπια φλεγμονή που μου την είχε αναφέρει και ο προηγούμενος γιατρός αλλά και ο Σφακ από πέρσι τον Ιούνιο.

Επομένως θα προχωρήσουμε σε ετ τον Ιούνιο και όχι τώρα για να αντιμετωπίσουμε κατάλληλα την φλεγμονή.

Όπως μου είπε ο Σφακ τα έμβρυα μας είναι υπερ πολύτιμα, τα μαζέψαμε με μεγάλο κόπο και θέλει να είναι ήσυχος & σίγουρος όσον αφορά το περιβάλλον της μήτρας. Μου είπε ξέρω ότι σου την σπάω γιατί θα ήθελες να προχωρήσουμε τώρα αλλά είμαι ψυχαναγκαστικός και δεν μπορώ να το αφήσω αυτό στην τύχη του. Λέω ωραία μπλέξαμε οι ψυχαναγκαστικοί μας βλέπω να φεύγω από το κέντρο σε κανένα 2χρονο 🤣

Γιορτάσαμε και την επέτειο γνωριμίας μας γιατί σαν πέρσι τον Μάιο γνωριστήκαμε με τον Σφακ 😂 και μόλις βγήκα από την ενημέρωση στο διπλανό γραφείο ακούστηκε μια υπέροχη καρδούλα, κάποιο ζευγάρι είχε πάει για υπέρηχο και ακουγόταν ζωηρή ζωηρή και δεν ξέρω αλλά έφυγα με ένα μεγάλο χαμόγελο και μια αισιοδοξία ότι θα μας χαμογελάσει και εμάς η τύχη αυτή τη φορά.

Οπότε άλλη μια τελευταία αναμονή και ελπίζω Ιούνιο να μεταφέρω τα πολύτιμα γατιά μου 🙏🙏

Μπράβο ρε μαυρογατα και μπράβο και στον γιατρο που δεν αφήνει τπτ να πέσει κάτω. Όπως τα λέει είναι, αν θυμηθείς πόσους μήνες και ποσο προσπάθησες γις αυτές τις βλαστοκυστες εννοείται πως θα σου κοπεί η όρεξη να ρισκαρεις για κάτι που φτιάχνεται πανεύκολα σε ένα μήνα. Από περιέργεια τι θεραπεία θα παρεις? Το γνωστό 3πλο σχήμα αντιβιωτικών? 
Τελευταια αναμονή, είναι όντως έτσι και μετά τα γατιά σου έρχονται στη φόρα! 🐈‍⬛🐈‍⬛🐈‍⬛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ααααχχ που να μαι;; Εδώ παλεύουμε! Ήταν να πάμε αυτόν τον μήνα για φυσικό τροποποιημένο αλλά η αγαπημένη μου περίοδος ήρθε νωρίτερα! Είχε κάνει εξετάσεις πάλι το αγόρι μου και θεωρητικά θα έβγαιναν πριν να έρθει η περίοδος οπότε θα κάναμε ένα πλάνο με βάση και τ αποτέλεσμα! Ηρθε όμως νωρίτερα, τ αποτέλεσμα είναι δραμα, ο κατακερματισμός στο 38% ακατέβατος, οποτε θα πάμε τον Ιούνιο για επέμβαση κιρσοκηλης και ταυτόχρονη λήψη δείγματος με βιοψία και κάνουμε το σταυρο μας γιατί αλλιώς δεν βλέπω φως! Γενικά ένα χάος! Έχουμε κουραστεί σωματικά, ψυχολογικά και οικονομικά και ειλικρινά δεν ξέρω κ αν θα γίνει ποτέ τελικά το θαύμα και για εμάς!! Ενιγουει εμείς κάνουμε ότι πρέπει κι ότι περνάει από το χέρι μας κ έχει ο θεός!! Μακαρι να έχουμε όλες αίσιο τέλος κάποια στιγμή!! Το δικό σου βέβαια πλησιάζει και χαίρομαι πολύ που έρχεται η ώρα σου σιγα σιγά!! Ευχομαι τα καλύτερα πραγματικά ❤️

Άντε αρχηγέ μας! Λίγη υπομονή ακόμα!! Το καλό πράγμα αργεί να γίνει! Έχουμε κάνει τοοοοση υπομονή που ο ένας μήνας είναι παιχνιδάκι! Το θέμα είναι να πάμε με τις καταλληλες προϋποθέσεις που λέει κ η Βανδή 😂 όλα θα πάνε σούπερ, είμαι σίγουρη! 🥰

Σε ευχαριστώ Νικόλ μου! Μακάρι να έρχεται κάτι καλό και για μας!

Όπως  ειπώθηκε και παραπάνω σε σχόλια, το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται μεγάλη υπομονή οπότε πρέπει να οπλιστείτε και να μην το βάζεις κάτω. Θα έρθει η ώρα και να χαίρεσαι που βρίσκετε πράγματα να διορθώσετε. Το χειροτερο είναι μερικές φορές να είναι όλα καλά και πάλι να μην πετυχαίνει, εκεί τρελαίνεσαι! Αυτό όμως που θα διορθώσετε εσεις είναι πολύ σημαντικό γις την έκβαση της προσπάθειας οποτε μην κλαις το χρόνο που θα χρειαστεί. Επίσης και ηλικιακά έχεις περιθώρια να καθυστερήσεις, δε μου αρέσει να γράφω για ηλικίες αλλά η αλήθεια είναι ότι αν είσαι 40-42+ τότε είναι πιο δύσκολο να παρεις το χρόνο για επεμβάσεις, αναρρωσεις κλπ ενώ εσεις δεν έχετε τέτοιο βραχνά στο κεφάλι σας. Θα κάνετε ότι χρειάζεται και προτείνουν οι γιατροί και στο τέλος θα ανταμειφθείτε. Εσυ εκανες άλλες εξετάσεις στο ενδιάμεσο, είδες κάποια άλλη ειδικότητα ή δεν χρειαζόταν? Εμένα πάντως ο τροποποιημένος φυσικός τελικά όπως φαίνεται μου πήγε πολύ καλά, να δούμε βέβαια και την Πέμπτη αν θα έχουν επιβιώσει τα έμβρυα αλλά τον προτείνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο.!! Όλα καλά μέχρι στιγμής άκουσα καρδούλα και το είδα έχει μεγαλώσει...δε μου είπε  πόσους παλμούς είχε ,μόνο ότι είναι καλοί και στον υπέρηχο δεν μπορώ να διαβάσω αν το λέει κάπου! Είμαι 6w+1d τώρα μου είπε να πάω πάλι 17/05..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ομορφα!!!! Ευχαριστω πολυ για τις ομορφες ευχες!!!! Ευχομαι σε ολες υγεια και ολα τα καλα του κοσμου! Μακαρι να σας ειχα ολες κοντα να πιναμε σπιτι μου τα κρασακια μας και να συζητουσαμε για τα μωρακια μας!!!!!!!! @misofeggaro μα ποσο ομορφο να εχουμε μαζι γεννεθλια! Παιδι των λουλουδιων και εσυ εισαι!!! Χρονια πολλα , χρονια καλα και ομορφα!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat μαυτη γατα μας , μπραβο στο γιατρο σου ρε , πολυ ανθρωπος για να σκεφτει ετσι! Θελει να πετυχεις και το δειχνει! Πραγματικα κανεις το καλυτερο... Τοσος κοπος κριμα να τον ρισκαρεις για ενα μηνα που θα περασει αερα... Επειδη ανηκω και εγω στην κατηγορια των ψυχαναγκαστικων..δεν υπηρχε περιπτωση να μεινεις ησυχη αν δεν περιμενεις να φτιαξει και αυτο ... Θα σε ετρωγε το μυαλο αν την εκανες τωρα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kikoula85 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο για την καθεμία.σας παρακολουθώ σιωπηλά από την αρχή δημιουργίας του γκρούπ και θέλω την βοήθεια σας.εχω 2 κλειστά κουτιά gonal,σωστά συντηρημένα με ημερομηνία λήξης Ιούλιο.θα ήθελα να τα διαθέσω σε όποια κοπέλα ενδιαφέρεται.εχουμε κάποια;

τα έδωσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat( εμεινε το ονομα , δεν σε κανω ταγκ) 

Εγω κοριτσια ξεκιναω με σιχτιρια ... Εχει δυο βδομαδες παρακαλαω την συντονιστρια να με γραψει τις ορμονες... Χτες με πηρε τηλ . Λεει θα στιε γραψω αυριο .  Λεω με σενα εγω θα ασχολουμαι??? Εχω να διαχειριστω το αγχος , τρεχουμε για τα τελευταια τσεκαρισματα με τον ουρολογο .. θα εχω και εσενα να με τιναζεις στον αερα? Τα ακουσε... Εγω θα παω στο γιατρο μου απο βδομαδα να τον πω οτι θα μιλαω μαζι του και να επεμβαινει γιατι μ αυτες εγω ακρη δεν θα βγαλω .. δλδ αμα ειχα ενα προβλημα σε δυο βδομαδες θα με απαντουσες? Κανονισε της λεω να με κανεις τιποτα τετοια και τα τιναζω ολα στον αερα και δεν κανω ουτε εξωσ ουτε τιποτα. Οχι οχι ελεγε μην αγχωνεσαι θα δωσουμε βαση στα θεματα σου. ( Καλα κρασια λεω) ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Χρόνια σου πολλά καλό μου κορίτσι! Σήμερα έχω και εγώ γενέθλια! Εύχομαι οι ευχές μας να πραγματοποιηθούν το συντομότερο! !! Να μας χαίρονται !! ❤️ 

Ο,τι επιθυμείς σου εύχομαι. Υγεία πάνω απ'όλα και να πραγματοποιηθούν τα όνειρα και οι στόχοι σου. Να μεγαλώσει η οικογένεια σου όπως επιθυμει΄ς🙏🏽

στις πριν 13 ώρες, ο/η kikoula85 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο για την καθεμία.σας παρακολουθώ σιωπηλά από την αρχή δημιουργίας του γκρούπ και θέλω την βοήθεια σας.εχω 2 κλειστά κουτιά gonal,σωστά συντηρημένα με ημερομηνία λήξης Ιούλιο.θα ήθελα να τα διαθέσω σε όποια κοπέλα ενδιαφέρεται.εχουμε κάποια;

Πάντως εαν δεν τα έδωσες ίσως τα χρειαστεί το καλό μας κορίτσι @Kiddo

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κρατάω τα λόγια σου αρχηγαρα και τα λέω συχνά..   η εξωσωματική μου έμαθε ένα πράγμα να έχω υπομονή.. άμα μου έλεγες πριν να χρόνο ότι θα πρέπει να περιμένω χρόνο για την εξωσωματική θα σου έλεγα πας καλα; και όμως τώρα λέω χαλάλι του. 

Υπομονή έχω μπόλικη.. 

Αύριο πάμε για καρυωτυπο και σιγά σιγά μαζεύω τα κομμάτια μου. 

 

Φροιντιν τι κάνεις??? Τα κομμάτια σου μάζεψε τα ολίγον γρήγορα, έτσι ωστε να χαμογελάσεις πάλι. Γιατί το σιγά σιγά είναι βάρβαρο. Ειδικά με τσιου τσιου τα πουλάκια και ζέστη που έρχεται. Στο ενδιάμεσο κοιτάς αυτά που θέλεις  και κάνεις και γουτσου γουτσου απολαυστικό. Τώρα έχει και ζέστη και δεν κρυώνουμε τόσο. Αν και εκει στα ξένα έχετε μια χαρα ζεστά σπίτια.😉😉 Πιες και κάνα μοχίτο στο μπαλκόνι, βεράντα ή ό,τι άλλο έχεις. έκανες ενέργειες να μιλήσεις με Ελλάδα?

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

4 μήνες! Και ήταν 37% στο ενδιάμεσο έκανε εξετάσεις πήγε 39% και τώρα 38%! Σαν να μην έκανε τίποτα δηλαδή! Τσάμπα 4 μήνες αναμονή, τσάμπα προσπάθεια με picsi, τσάμπα τόσες βιταμινες κι αντιοξειδωτικά! Τέλος πάντων! Ότι και να πουμε, αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε! 

Θέλει μεγάλη ποσότητα βιταμινών, όχι απλά λίγα iu ή mg. Διάβασες το βιβλίο it starts with the egg? Εκεί έχει μια ανάλυση για τα αντιοξειδωτικά και τι θα ήταν καλό να πάρει. Τι έπαιρνε? Πολυβιταμίνες ή ξεχωριστά και ποια?

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

@BlackCat( εμεινε το ονομα , δεν σε κανω ταγκ) 

Εγω κοριτσια ξεκιναω με σιχτιρια ... Εχει δυο βδομαδες παρακαλαω την συντονιστρια να με γραψει τις ορμονες... Χτες με πηρε τηλ . Λεει θα στιε γραψω αυριο .  Λεω με σενα εγω θα ασχολουμαι??? Εχω να διαχειριστω το αγχος , τρεχουμε για τα τελευταια τσεκαρισματα με τον ουρολογο .. θα εχω και εσενα να με τιναζεις στον αερα? Τα ακουσε... Εγω θα παω στο γιατρο μου απο βδομαδα να τον πω οτι θα μιλαω μαζι του και να επεμβαινει γιατι μ αυτες εγω ακρη δεν θα βγαλω .. δλδ αμα ειχα ενα προβλημα σε δυο βδομαδες θα με απαντουσες? Κανονισε της λεω να με κανεις τιποτα τετοια και τα τιναζω ολα στον αερα και δεν κανω ουτε εξωσ ουτε τιποτα. Οχι οχι ελεγε μην αγχωνεσαι θα δωσουμε βαση στα θεματα σου. ( Καλα κρασια λεω) ...  

Γεια σου ρε Σαλονικα city με τα ωραία σου😂😂. Εκτός του οτι καλά έκανες που της την είπες και φυσικά θα το πεις και στον γιατρό σου, πρέπει να σου πω πως είναι ευχαριστα να διαβάζεις κράξιμο σε σαλονικιώτικη προφορά😂😂 φέρνεις άλλον αέρα στην ομάδα μας. Αχ να ήμουν τώρα εκεί να βολταραμε στην Παραλία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ο,τι επιθυμείς σου εύχομαι. Υγεία πάνω απ'όλα και να πραγματοποιηθούν τα όνειρα και οι στόχοι σου. Να μεγαλώσει η οικογένεια σου όπως επιθυμει΄ς🙏🏽

Πάντως εαν δεν τα έδωσες ίσως τα χρειαστεί το καλό μας κορίτσι @Kiddo

Φροιντιν τι κάνεις??? Τα κομμάτια σου μάζεψε τα ολίγον γρήγορα, έτσι ωστε να χαμογελάσεις πάλι. Γιατί το σιγά σιγά είναι βάρβαρο. Ειδικά με τσιου τσιου τα πουλάκια και ζέστη που έρχεται. Στο ενδιάμεσο κοιτάς αυτά που θέλεις  και κάνεις και γουτσου γουτσου απολαυστικό. Τώρα έχει και ζέστη και δεν κρυώνουμε τόσο. Αν και εκει στα ξένα έχετε μια χαρα ζεστά σπίτια.😉😉 Πιες και κάνα μοχίτο στο μπαλκόνι, βεράντα ή ό,τι άλλο έχεις. έκανες ενέργειες να μιλήσεις με Ελλάδα?

Θέλει μεγάλη ποσότητα βιταμινών, όχι απλά λίγα iu ή mg. Διάβασες το βιβλίο it starts with the egg? Εκεί έχει μια ανάλυση για τα αντιοξειδωτικά και τι θα ήταν καλό να πάρει. Τι έπαιρνε? Πολυβιταμίνες ή ξεχωριστά και ποια?

Γεια σου ρε Σαλονικα city με τα ωραία σου😂😂. Εκτός του οτι καλά έκανες που της την είπες και φυσικά θα το πεις και στον γιατρό σου, πρέπει να σου πω πως είναι ευχαριστα να διαβάζεις κράξιμο σε σαλονικιώτικη προφορά😂😂 φέρνεις άλλον αέρα στην ομάδα μας. Αχ να ήμουν τώρα εκεί να βολταραμε στην Παραλία....

Χαχα τρελη!!! Ελα οποτε θες και θα σε βολταρω παντου .. και οποια βρεθει στο βορρα οπως λεει και ο μεγιστος Βασιλης μη διστασει να χτυπησει πορτα!!! 😉😎

Ρε συ δεν περιμενα και τιποτα παραπανω απο του λογου τους αλλα κατσε ομως η δουλεια σου ειναι κανονιζεις και να ρυθμιζεις οχι να αγχωνεις παραπανω .. και αντε τωρα ποιος το λεει εχω ακομα μερες ...αλλα αμα εγω θελω κατι εκεινο το διαστημα θα παρακαλαω την καθε ασχετη ? Ασπρο θα λεει? Τηλ στο γιατρο αμεσως και θα τον λεω ειπε ασπρο αυτη , το κανω? Μαυρο λεει , τηλ στο γιατρο και καπως ετσι θα την βγαλουμε την διαδικασια .. να ξες ειμαι ανθρωπος που δεν ζοριζω τους αλλους και ειμαι ευγενικη...αλλα αν με χτυπας στην ανασφαλεια χεζω γαιδαρο ... Πανω απ ολα η ψυχικη μου ηρεμια..γιατι εχω δουλεψει πολυ γι αυτο και σηκωσα μεγαλους σταυρους .. τις προαλλες με λεει οποιος ειναι εδω θα σε ελεγχει και θα κανει... Σωπα ρε μεγαλη την λεω.. και τι ειμαι εγω? Οποιος βρεθει θα κανει τα δικα του? Θελω τον ταδε γιατρο , μπορεις να το κανονισεις ομορφα και ησυχα? Η να βαλω τον γιατρο μου μπροστα που θα το κανονισει? Και ασε τα μετεωρα οποιος ειναι εδω και ολοι γιατροι ειναι... Και εσυ γιατρος μας το παιζεις αλλα σκατα στα μουτρα σου εισαι ηθελα να την πω... Ωωω πρωι πρωι τι την θυμηθηκα.. κατσε να δουμε κιολας ειπε σημερα θα τα γραψει... Αν παλι εξαφανιστει θα γινει δευτερη μαχη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαυρογατα μου , την φλεγμονή την είδατε αμέσως; Γιατί ο γιατρός σήμερα που μίλησα μου είπε ότι θέλει 12 μέρες περίπου για να δει αν υπάρχει φλεγμονή θα γίνει βιοψία...βλακείες μου είπε;;; Τι στο καλό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Στο Ινστ. Υγείας Παιδιού, πάλι στο παίδων Αγ. Σοφία θα ήταν δωεάν...

Εκεί πήγα.αυτο είναι το χωρεμειο.δυστυχως δεν είναι δωρεάν.δωρεαν είναι για το παιδί όχι για τον καρυοτυπο ζεύγους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ααααχχ που να μαι;; Εδώ παλεύουμε! Ήταν να πάμε αυτόν τον μήνα για φυσικό τροποποιημένο αλλά η αγαπημένη μου περίοδος ήρθε νωρίτερα! Είχε κάνει εξετάσεις πάλι το αγόρι μου και θεωρητικά θα έβγαιναν πριν να έρθει η περίοδος οπότε θα κάναμε ένα πλάνο με βάση και τ αποτέλεσμα! Ηρθε όμως νωρίτερα, τ αποτέλεσμα είναι δραμα, ο κατακερματισμός στο 38% ακατέβατος, οποτε θα πάμε τον Ιούνιο για επέμβαση κιρσοκηλης και ταυτόχρονη λήψη δείγματος με βιοψία και κάνουμε το σταυρο μας γιατί αλλιώς δεν βλέπω φως! Γενικά ένα χάος! Έχουμε κουραστεί σωματικά, ψυχολογικά και οικονομικά και ειλικρινά δεν ξέρω κ αν θα γίνει ποτέ τελικά το θαύμα και για εμάς!! Ενιγουει εμείς κάνουμε ότι πρέπει κι ότι περνάει από το χέρι μας κ έχει ο θεός!! Μακαρι να έχουμε όλες αίσιο τέλος κάποια στιγμή!! Το δικό σου βέβαια πλησιάζει και χαίρομαι πολύ που έρχεται η ώρα σου σιγα σιγά!! Ευχομαι τα καλύτερα πραγματικά ❤️

Άντε αρχηγέ μας! Λίγη υπομονή ακόμα!! Το καλό πράγμα αργεί να γίνει! Έχουμε κάνει τοοοοση υπομονή που ο ένας μήνας είναι παιχνιδάκι! Το θέμα είναι να πάμε με τις καταλληλες προϋποθέσεις που λέει κ η Βανδή 😂 όλα θα πάνε σούπερ, είμαι σίγουρη! 🥰

Να σε ρωτήσω με όλο το θάρρος  βρε αγάπη μου με δοτη το έχετε σκεφτεί;  θα σου έλεγα κ άλλη λύση αλλά οικονομική δε την λες να κάνεις πριν την περίοδο σπερμοδιαγραμμα τι καλό να βλέπετε.  

Μια άλλη ιδέα είναι από όρχεις το σπέρμα.  Πως μπορεί να ειναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Ο,τι επιθυμείς σου εύχομαι. Υγεία πάνω απ'όλα και να πραγματοποιηθούν τα όνειρα και οι στόχοι σου. Να μεγαλώσει η οικογένεια σου όπως επιθυμει΄ς🙏🏽

Πάντως εαν δεν τα έδωσες ίσως τα χρειαστεί το καλό μας κορίτσι @Kiddo

Φροιντιν τι κάνεις??? Τα κομμάτια σου μάζεψε τα ολίγον γρήγορα, έτσι ωστε να χαμογελάσεις πάλι. Γιατί το σιγά σιγά είναι βάρβαρο. Ειδικά με τσιου τσιου τα πουλάκια και ζέστη που έρχεται. Στο ενδιάμεσο κοιτάς αυτά που θέλεις  και κάνεις και γουτσου γουτσου απολαυστικό. Τώρα έχει και ζέστη και δεν κρυώνουμε τόσο. Αν και εκει στα ξένα έχετε μια χαρα ζεστά σπίτια.😉😉 Πιες και κάνα μοχίτο στο μπαλκόνι, βεράντα ή ό,τι άλλο έχεις. έκανες ενέργειες να μιλήσεις με Ελλάδα?

Θέλει μεγάλη ποσότητα βιταμινών, όχι απλά λίγα iu ή mg. Διάβασες το βιβλίο it starts with the egg? Εκεί έχει μια ανάλυση για τα αντιοξειδωτικά και τι θα ήταν καλό να πάρει. Τι έπαιρνε? Πολυβιταμίνες ή ξεχωριστά και ποια?

Γεια σου ρε Σαλονικα city με τα ωραία σου😂😂. Εκτός του οτι καλά έκανες που της την είπες και φυσικά θα το πεις και στον γιατρό σου, πρέπει να σου πω πως είναι ευχαριστα να διαβάζεις κράξιμο σε σαλονικιώτικη προφορά😂😂 φέρνεις άλλον αέρα στην ομάδα μας. Αχ να ήμουν τώρα εκεί να βολταραμε στην Παραλία....

Ασε φροιντιν ξες τι έκανα μόλις έπεσε η χοριακη;  έβαλα 2 ποτήρια μαλιμπου ανανά και τα απόλαυσα. 

06.06 θα ειμαι και εγώ Θεσσαλονίκη.  Αυτό σκέφτομαι πλέον τις διακοπές μου. Μετα χαλκιδικαρα και μετά ξανά εδώ στα γνωστα. Αλλά θα έχω γεμισει τις μπαταρίες έχω να πάω Θεσσαλονίκη απ το 2018 !!!! 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Χαχα τρελη!!! Ελα οποτε θες και θα σε βολταρω παντου .. και οποια βρεθει στο βορρα οπως λεει και ο μεγιστος Βασιλης μη διστασει να χτυπησει πορτα!!! 😉😎

Ρε συ δεν περιμενα και τιποτα παραπανω απο του λογου τους αλλα κατσε ομως η δουλεια σου ειναι κανονιζεις και να ρυθμιζεις οχι να αγχωνεις παραπανω .. και αντε τωρα ποιος το λεει εχω ακομα μερες ...αλλα αμα εγω θελω κατι εκεινο το διαστημα θα παρακαλαω την καθε ασχετη ? Ασπρο θα λεει? Τηλ στο γιατρο αμεσως και θα τον λεω ειπε ασπρο αυτη , το κανω? Μαυρο λεει , τηλ στο γιατρο και καπως ετσι θα την βγαλουμε την διαδικασια .. να ξες ειμαι ανθρωπος που δεν ζοριζω τους αλλους και ειμαι ευγενικη...αλλα αν με χτυπας στην ανασφαλεια χεζω γαιδαρο ... Πανω απ ολα η ψυχικη μου ηρεμια..γιατι εχω δουλεψει πολυ γι αυτο και σηκωσα μεγαλους σταυρους .. τις προαλλες με λεει οποιος ειναι εδω θα σε ελεγχει και θα κανει... Σωπα ρε μεγαλη την λεω.. και τι ειμαι εγω? Οποιος βρεθει θα κανει τα δικα του? Θελω τον ταδε γιατρο , μπορεις να το κανονισεις ομορφα και ησυχα? Η να βαλω τον γιατρο μου μπροστα που θα το κανονισει? Και ασε τα μετεωρα οποιος ειναι εδω και ολοι γιατροι ειναι... Και εσυ γιατρος μας το παιζεις αλλα σκατα στα μουτρα σου εισαι ηθελα να την πω... Ωωω πρωι πρωι τι την θυμηθηκα.. κατσε να δουμε κιολας ειπε σημερα θα τα γραψει... Αν παλι εξαφανιστει θα γινει δευτερη μαχη. 

Χρόνια πολλά 🥳🥳🥳🥳

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ έτσι είμαι δεν ρωτάω πολλά πολλά δε ζαλίζω αλλά..   τωρα στον Ταρλατζη η πρώτη πρόταση μου θα είναι καλησπέρα σας ... εκ τον προτέρων θα ζητήσω συγνώμη γιατί θα σας ζαλίσω στις ερωτήσεις.  Έχω καεί απ το γάλα που τωρα φυσαω και το παγωτό οχι το γιαούρτι... 

Δεν θα ηρεμήσω μέχρι να τα έχω όλα στη σωστή μεριά.  

Πήρα σήμερα όλες τις εξετάσεις μου και πάω δυναμικά για 07.06 να δω τι μας προτείνει.  Εντωμεταξύ επειδή είναι Ελλάδα ή προσπάθεια ήθελε πιο πολύ τρέξιμο με χαρτιά κτλ και λέω πλάκα θα έχει να μείνω έγκυος στο χρόνο πάνω και να πάει καλά τόσο τρέξιμο με εξετάσεις κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κρατάω τα λόγια σου αρχηγαρα και τα λέω συχνά..   η εξωσωματική μου έμαθε ένα πράγμα να έχω υπομονή.. άμα μου έλεγες πριν να χρόνο ότι θα πρέπει να περιμένω χρόνο για την εξωσωματική θα σου έλεγα πας καλα; και όμως τώρα λέω χαλάλι του. 

Υπομονή έχω μπόλικη.. 

Αύριο πάμε για καρυωτυπο και σιγά σιγά μαζεύω τα κομμάτια μου. 

 

Καλά αποτελε΄σματα Ελπιδάκι μου στον καρυώτυπο αν και είμαι σίγουρη οτι θα είναι πεντακάθαρος.

Υπομονή και επιμονή μαθήματα που δεν θέλαμε αλλά τα πήραμε και ας ελπίσουμε να μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους..

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ααααχχ που να μαι;; Εδώ παλεύουμε! Ήταν να πάμε αυτόν τον μήνα για φυσικό τροποποιημένο αλλά η αγαπημένη μου περίοδος ήρθε νωρίτερα! Είχε κάνει εξετάσεις πάλι το αγόρι μου και θεωρητικά θα έβγαιναν πριν να έρθει η περίοδος οπότε θα κάναμε ένα πλάνο με βάση και τ αποτέλεσμα! Ηρθε όμως νωρίτερα, τ αποτέλεσμα είναι δραμα, ο κατακερματισμός στο 38% ακατέβατος, οποτε θα πάμε τον Ιούνιο για επέμβαση κιρσοκηλης και ταυτόχρονη λήψη δείγματος με βιοψία και κάνουμε το σταυρο μας γιατί αλλιώς δεν βλέπω φως! Γενικά ένα χάος! Έχουμε κουραστεί σωματικά, ψυχολογικά και οικονομικά και ειλικρινά δεν ξέρω κ αν θα γίνει ποτέ τελικά το θαύμα και για εμάς!! Ενιγουει εμείς κάνουμε ότι πρέπει κι ότι περνάει από το χέρι μας κ έχει ο θεός!! Μακαρι να έχουμε όλες αίσιο τέλος κάποια στιγμή!! Το δικό σου βέβαια πλησιάζει και χαίρομαι πολύ που έρχεται η ώρα σου σιγα σιγά!! Ευχομαι τα καλύτερα πραγματικά ❤️

Άντε αρχηγέ μας! Λίγη υπομονή ακόμα!! Το καλό πράγμα αργεί να γίνει! Έχουμε κάνει τοοοοση υπομονή που ο ένας μήνας είναι παιχνιδάκι! Το θέμα είναι να πάμε με τις καταλληλες προϋποθέσεις που λέει κ η Βανδή 😂 όλα θα πάνε σούπερ, είμαι σίγουρη! 🥰

Αγάπη βιοψία ταυτόχρονα με το χειρουργείο θα κάνετε , κατάλαβα καλά? Αυτό για να μην γίνει ξανά χειρουργείο?

Οταν εμείς εγχειρήσαμε την κιρσοκήλη δεν κάναμε και βιοψία γιατί υποτίθεται το χειρουργείο έγινε για να βελτιώσει τις παραμέτρους του σπέρματος. Σίγουρα θα κάνει καλό το χειρουργείο ανεξάρτητα της τεκνοποίησης γιατί αυτό μελλοντικά φέρνει πόνους και ανάλογα τον βαθμό συνίσταται και σε μεγαλύτερες ηλικίες να χειρουργείται για λόγους ποιότητας ζωής. Επίσης η κιρσοκίλη μπορεί να ξανασυμβεί. Δηλαδή άντρες που την έχουν χειρουργήσει στα 20 μπορεί στα 40 να εμφανίσουν. Τέσπα σκέψεις κάνω όπως και να έχει θεωρώ καλό να την χειρουργήσετε γιατί είστε μικροί και έχετε άφθονο χρόνο μπροστά σας. Τα αποτελέσματα του χειρουργείου θα φανούν αρχικά στο 3μηνο και πολυ καλύτερα στο 6μηνο-9μηνο.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο ρε μαυρογατα και μπράβο και στον γιατρο που δεν αφήνει τπτ να πέσει κάτω. Όπως τα λέει είναι, αν θυμηθείς πόσους μήνες και ποσο προσπάθησες γις αυτές τις βλαστοκυστες εννοείται πως θα σου κοπεί η όρεξη να ρισκαρεις για κάτι που φτιάχνεται πανεύκολα σε ένα μήνα. Από περιέργεια τι θεραπεία θα παρεις? Το γνωστό 3πλο σχήμα αντιβιωτικών? 
Τελευταια αναμονή, είναι όντως έτσι και μετά τα γατιά σου έρχονται στη φόρα! 🐈‍⬛🐈‍⬛🐈‍⬛

Το γνωστό σχήμα ναι και βλε΄πουμε..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο.!! Όλα καλά μέχρι στιγμής άκουσα καρδούλα και το είδα έχει μεγαλώσει...δε μου είπε  πόσους παλμούς είχε ,μόνο ότι είναι καλοί και στον υπέρηχο δεν μπορώ να διαβάσω αν το λέει κάπου! Είμαι 6w+1d τώρα μου είπε να πάω πάλι 17/05..

Συγχαρητήρια τέλεια τα νέα σας και η καρδούλα σας.

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μαυρογατα μου , την φλεγμονή την είδατε αμέσως; Γιατί ο γιατρός σήμερα που μίλησα μου είπε ότι θέλει 12 μέρες περίπου για να δει αν υπάρχει φλεγμονή θα γίνει βιοψία...βλακείες μου είπε;;; Τι στο καλό;;

@Heart & @Κατεριναπαπ η κατάσταση της μήτρας και το ενδομήτριο πιο λεπτομερώς φαίνονται με την υστεροσκόπηση. Μικρόβια και φλεγμονές φαίνονται με την βιοψία ενδομητρίου. Εγώ δεν έκανα βιοψία οπου θέλει 12μέρες να βγει η απάντηση και μάλλον αυτό εννοεί ο γιατρός σου.

Έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση οπως έχω ξανακάνει. Και τώρα και στον προηγούμενο γιατρό αλλά και στο Έλενα που είχαν δει το DVD της υστεροσκόπησης είχα ενδομητίτριδα ήπιας μορφής, δηλαδή κόκκινα στίγματα.  Η αγωγή που έδωσαν σε εμένα και στο παρελθόν και τώρα ήταν αντιβιωτικό σχήμα από το στόμα.

Η Τσεκούρα στο έλενα ήταν κατηγορηματική να μην κάνω εγχύσεις αντιβίωσης στην μήτρα γιατί μπορεί να διορθώνουν την φλεγμονή όμως προκαλούν άλλα προβλήματα στην χλωρίδα της μήτρας και αν ακολουθήσω αντιβίωση από το στόμα να ενισχύσω τον οργανισμό μου με προβιοτικά είτε κολπικά, είτε από το στόμα και φυσικά από την διατροφή.

Κανένας ομως ουτε οι γιατροί (προηγουμενος και τωρινός) ουτε στο Έλενα μου είπαν οτι αυτό φταίει ή έφταιξε για τις αποβολε΄ς. Ήταν θέμα εμβρύων καθαρά.

Οταν ομως εχω φτάσει να παλεύω τόσα χρόνια, να μαζεύω τα έμβρυα με το κυάλι, να εχω δυο αποβολές μετά από τόσο κόπο , θα προσπαθήσω να δημιουργήσω τις καλύτερες συνθήκες για αυτή την τελευταία φορά. Δεν σημαίνει οτι όλες οι μήτρες έχουν φλεγμονές ή μικρόβια, ούτε οτι τελειόμηνες εγκυμοσύνες καταφέρνουν οι τέλειες μήτρες αλλά σε εμάς με αποτυχίες στην πλάτη καλό είναι να ελέγχονται όλα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους.

Έχω ξαναπεί οτι υστεροσκόπηση έκανα μετά την 2η αποτυχία. Αν είχα πετύχει δεν θα είχα κάνει υστεροσκόπηση , αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα είχα ενδομητρίτιδα. Οπότε όλα είναι σχετικά..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Χρόνια σου πολλά καλό μου κορίτσι! Σήμερα έχω και εγώ γενέθλια! Εύχομαι οι ευχές μας να πραγματοποιηθούν το συντομότερο! !! Να μας χαίρονται !! ❤️ 

Να τα 100στήσεις και να είσαι πάντα γερή και χαμογελαστή.

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και έχω συγκλονιστεί όπως και με πολλών άλλων κοριτσιών δυστυχώς..

Κάθε φορά που νιώθεις ότι βουλιάζεις στην δίνη της μαύρης τρύπας να κοιτάς ψηλά να βλέπεις το δικό σου αστεράκι και να προσπαθείς να τραβάς αυτή την αόρατη κλωστή που σας δένει και θα σας δένει για πα΄ντα και να προσπαθείς να ανέβεις ψηλά από το βάθος της τρύπας, στο φως..

Και θα δεις οτι το αστέρι σου θα στείλει και θα σε λούσει με φως γιατί το αξίζεις.

Χρόνια σου πολλά💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά αποτελε΄σματα Ελπιδάκι μου στον καρυώτυπο αν και είμαι σίγουρη οτι θα είναι πεντακάθαρος.

Υπομονή και επιμονή μαθήματα που δεν θέλαμε αλλά τα πήραμε και ας ελπίσουμε να μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους..

Αγάπη βιοψία ταυτόχρονα με το χειρουργείο θα κάνετε , κατάλαβα καλά? Αυτό για να μην γίνει ξανά χειρουργείο?

Οταν εμείς εγχειρήσαμε την κιρσοκήλη δεν κάναμε και βιοψία γιατί υποτίθεται το χειρουργείο έγινε για να βελτιώσει τις παραμέτρους του σπέρματος. Σίγουρα θα κάνει καλό το χειρουργείο ανεξάρτητα της τεκνοποίησης γιατί αυτό μελλοντικά φέρνει πόνους και ανάλογα τον βαθμό συνίσταται και σε μεγαλύτερες ηλικίες να χειρουργείται για λόγους ποιότητας ζωής. Επίσης η κιρσοκίλη μπορεί να ξανασυμβεί. Δηλαδή άντρες που την έχουν χειρουργήσει στα 20 μπορεί στα 40 να εμφανίσουν. Τέσπα σκέψεις κάνω όπως και να έχει θεωρώ καλό να την χειρουργήσετε γιατί είστε μικροί και έχετε άφθονο χρόνο μπροστά σας. Τα αποτελέσματα του χειρουργείου θα φανούν αρχικά στο 3μηνο και πολυ καλύτερα στο 6μηνο-9μηνο.

Το γνωστό σχήμα ναι και βλε΄πουμε..

Συγχαρητήρια τέλεια τα νέα σας και η καρδούλα σας.

@Heart & @Κατεριναπαπ η κατάσταση της μήτρας και το ενδομήτριο πιο λεπτομερώς φαίνονται με την υστεροσκόπηση. Μικρόβια και φλεγμονές φαίνονται με την βιοψία ενδομητρίου. Εγώ δεν έκανα βιοψία οπου θέλει 12μέρες να βγει η απάντηση και μάλλον αυτό εννοεί ο γιατρός σου.

Έκανα διαγνωστική υστεροσκόπηση οπως έχω ξανακάνει. Και τώρα και στον προηγούμενο γιατρό αλλά και στο Έλενα που είχαν δει το DVD της υστεροσκόπησης είχα ενδομητίτριδα ήπιας μορφής, δηλαδή κόκκινα στίγματα.  Η αγωγή που έδωσαν σε εμένα και στο παρελθόν και τώρα ήταν αντιβιωτικό σχήμα από το στόμα.

Η Τσεκούρα στο έλενα ήταν κατηγορηματική να μην κάνω εγχύσεις αντιβίωσης στην μήτρα γιατί μπορεί να διορθώνουν την φλεγμονή όμως προκαλούν άλλα προβλήματα στην χλωρίδα της μήτρας και αν ακολουθήσω αντιβίωση από το στόμα να ενισχύσω τον οργανισμό μου με προβιοτικά είτε κολπικά, είτε από το στόμα και φυσικά από την διατροφή.

Κανένας ομως ουτε οι γιατροί (προηγουμενος και τωρινός) ουτε στο Έλενα μου είπαν οτι αυτό φταίει ή έφταιξε για τις αποβολε΄ς. Ήταν θέμα εμβρύων καθαρά.

Οταν ομως εχω φτάσει να παλεύω τόσα χρόνια, να μαζεύω τα έμβρυα με το κυάλι, να εχω δυο αποβολές μετά από τόσο κόπο , θα προσπαθήσω να δημιουργήσω τις καλύτερες συνθήκες για αυτή την τελευταία φορά. Δεν σημαίνει οτι όλες οι μήτρες έχουν φλεγμονές ή μικρόβια, ούτε οτι τελειόμηνες εγκυμοσύνες καταφέρνουν οι τέλειες μήτρες αλλά σε εμάς με αποτυχίες στην πλάτη καλό είναι να ελέγχονται όλα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους.

Έχω ξαναπεί οτι υστεροσκόπηση έκανα μετά την 2η αποτυχία. Αν είχα πετύχει δεν θα είχα κάνει υστεροσκόπηση , αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα είχα ενδομητρίτιδα. Οπότε όλα είναι σχετικά..

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ , με βοήθησες....εγώ θα κάνω  διαγνωστική γιατι η σαλπιγγογραφια είναι καθαρή...όμως μου είπε ο γιατρός αν βρω κάτι απ' ευθείας θα το αφαιρέσω πχ πολύποδας που δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια , θα πάρω και δείγμα να δούμε για φλεγμονή για να ακολουθήσω μια αγωγή με φάρμακα μου είπε , δεν μου είπε για εγχύσεις αντιβίωσης....η βιοψία θέλει περίπου 12 μέρες να βγει...αυτά ...θα κοστίσει 650€...την κάνουμε γιατί έκανα την πρώτη εξωσωματική με ένα έμβρυο και δεν πέτυχε , έχω δύο κατεψυγμένα , επειδή πάλι ένα θα βάλουμε θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι τα έχω κάνει όλα ή μάλλον όσα μπόρεσα για να αυξήσω λίγο τις πιθανότητες....ο γιατρός μου είπε δεν είναι κακό να την κάνεις θα δουμε πολλά πράγματα αλλά όχι ότι υπάρχουν ενδείξεις ότι την χρειάζεσαι... βέβαια θα σιγουρευτούμε...αυτά....Το Σάββατο θα την κάνω....ο Θεός βοηθός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

4 μήνες! Και ήταν 37% στο ενδιάμεσο έκανε εξετάσεις πήγε 39% και τώρα 38%! Σαν να μην έκανε τίποτα δηλαδή! Τσάμπα 4 μήνες αναμονή, τσάμπα προσπάθεια με picsi, τσάμπα τόσες βιταμινες κι αντιοξειδωτικά! Τέλος πάντων! Ότι και να πουμε, αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε! 

Κατάλαβα. Ότι πρέπει θα κάνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασε φροιντιν ξες τι έκανα μόλις έπεσε η χοριακη;  έβαλα 2 ποτήρια μαλιμπου ανανά και τα απόλαυσα. 

06.06 θα ειμαι και εγώ Θεσσαλονίκη.  Αυτό σκέφτομαι πλέον τις διακοπές μου. Μετα χαλκιδικαρα και μετά ξανά εδώ στα γνωστα. Αλλά θα έχω γεμισει τις μπαταρίες έχω να πάω Θεσσαλονίκη απ το 2018 !!!! 😕

Τι λες τώρα....!!!! Μαλιμπου ανανά....πόσα χρόνια έχω να το δω και να το γευτώ. Θα δεις γιατρό στην συμπρωτεύουσα? Έχω μείνει λίγο πίσω σε αυτό το κομμάτι. Μίλησες με γιατρούς εκεί? Η θα ερθεις και καμιά Αθήνα?? Εεεε?? Πάντως ένας μήνας έμεινε για τον Ιούνιο... πάντως με το τρέξιμο που κάνεις και που λες πιο πάνω σου μπορεί κα να μείνεις.. λογικά θα σε αναζωογονήσει ο αέρας της χαλκιδικής και θα μας πεις μετά πως έμεινες φυσιολογικά. Όλα είναι πιθανά😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...