Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Συγχαρητήρια!!!!!! 👏🏽😀Μπράβο μπράβο, μόνο καλά νεα να ακούμε απο εδώ και πέρα!!!! Τέλεια τα νεα σου. Πολύ το χαίρομαι μαινε λιμπε φροιντιν. Να κάνεις και το τεστάκι σου άυριο και καλούς διπλασιασμούς εύχομαι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 31 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Προφανώς!! 🤣🤣🤣 Δεν έχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα, τι πρωτότυπο! 

Έλα θα πιούμε καφέ καφέ ρε.μη γκρινιάζεις.θα πούμε τα νέα μας,θα ανταλλάξουμε απορίες κ καποιαβστιγμη θα κάνουμε κ το ραντρβου.δεν βαριέσαι.η δουλειά μας να γίνεται κ θα περάσουμε κ ωραια χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Ειπαμε για ...στανταρακι!!!!!!! Χιλια συγχαρητηρια! Μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!!!να εισαι παντα καλα!!!! Κανε τεστ και χαμοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και συγχαρητήρια για εγκαίνια που μας έκαναν οι

Luna777 και black cat με τη βλαστοκυστη της

Επειδή έχω μπερδευτεί από εδώ πλέον μιλάμε? 

Επίσης το άλλο κορίτσι με τη σημερινή χοριακή Anna κάτι, που βρίσκεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Στα έλεγα οι ενεσουλες ήταν τυχερές παιδί μου .Συγκινήθηκα παρά πολύ και ήθελα να σου πω από την αρχή να μην αλλάξεις γιατρό. Εμένα με παρακολουθεί ο Κουνταρας αλλά δεν ξέρω αν εσυ μείνεις στον εξωσωματικό έχω μείνει ευχαριστημένη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ ολες πάρα πολύ! 😍 Είμαι πολύ συγκινημένη! Δεν έχω άλλες καρδούλες όπως καταλαβαίνετε, οπότε σας τις βάζω εδώ 💗💗💗 Θα το πάμε βήμα βήμα τώρα, χαλαρά με ηρεμία. Μεθαύριο μου είπε πάλι χοριακή.

@Katerinaki83 Ναι, ήταν όντως τυχερές!!! Μακάρι να μας πάει έτσι μέχρι τέλους! Προς το παρόν είναι πολύ νωρίς. Δεν ξέρω ακόμα σε ποια εβδομάδα επιλέγουμε γιατρό, αλλά σκεφτόμαστε την Τσουμπού, με την οποία η αδερφή μου έμεινε πάρα πολύ ευχαριστημένη και την προτείνει και ο Μαντούδης. Είναι βέβαια πολύ νωρίς! Ας πάνε καλά οι διπλασιασμοί και θα το δούμε και αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εγώ να στείλω όλη μου την αγάπη και τη θετική ενέργεια στην ομαδα την καινούργια.....και επίσης να στείλω άπειρη μπεμπεδοσκονη!!!!! Εύχομαι μόνο χαρές να έχει η ομάδα..... πάμε δυνατά 🙏🙏🙏🙏

Αμαν αυτες οι καρδιας ποσο γρηγορα τελειωνουν . 
Σε καρδουλωνω❤️❤️ πρώην  συμμαθήτρια εγω εχω μεινει στη ιδια ταξη 😂😂😂😂 φιλια στα διπλα πατουσακια💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ε θα το μοιραστούμε!!!!χαχαχαχαχαχαχα

Ε ναι αλλωστε το ενα κοριτσι ειναι ηδη μανουλα απλα αγχωνεται κ της το συγχωρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Μπράβο ρε γλυκούλι!!!!! Το περιμέναμε ότι θα πας τέλεια αλλά όσο να ναι είχαμε αγωνία! Φαντάζομαι ποσο χαίρεσαι βρε αγάπη μου! Θα πάνε όλα καλά από δω και πέρα! Να κάνεις όχι ένα, πολλά τεστακια, ένα κάθε μέρα να σου φτιάχνει κι άλλο η διάθεση! Αντε η επόμενη τώρα! Καλά ξεκίνησε η νέα συνομιλία! Έχουμε ήδη την πρώτη θετική χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Ελα μπραβο συγχαρητηρια ημουν σιγουρη οτι το νεο θεματακι θα ξεκινουσε με μια θετικη χοριακη καλους διπλασιασμους. Κ μιας κ σε μπρδεψε το πρωι με την αγαπημενη @Lucia79 θα της πω οτι μαλλον δεν ηταν τυχαιο μοιραιο ηταν γιατι κ αυτη θα εχει θετικο οταν …. ερθει η ετ βεβαιως βεβαιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επειδή είδε ότι έμειναν στάσιμα στον προηγούμενο κύκλο στο δίνει για να ωριμάσουν ομοιομορφα κ να αναπτυχθούν 

Θεωρειται η πιο ηπια μορφή διέγερσης κ συνήθως δίνεται σε κοπέλες με ΣΠΩ που εξακριβωμένα δεν κάνουν ωορρηξία για να κάνουν.

Εγω τις δυο φορές που πηρα μια τώρα κ μια στην τελευταία κύηση τα πηρα μαζί με ενέσεις αλλά χαμηλή δόση (menopur την πρώτη φορά και meriofert την τελευταία) φυσικός τροποποιημένος μου τον είπανε κ τις δυο φορές 

Οταν δεν παίρνω τίποτα απολύτως (παρα μόνο την ovitrelle) είναι φυσικός σκέτος.

Εμενα μου αρέσει πάντως που σου δοκιμάζει εναλλακτικές και πειραματίζεται κ εφόσον δεν επηρεαζει το ενδομήτριο πιστεύω θα έχεις καλό αποτέλεσμα κ ίσως πάρετε δυο ωάρια 🤞🤞🤞

Μακάρι ρε μαυρογατο! Έχω αρχίσει να απελπίζομαι αλλά θα κάνω κουράγιο να δω τι θα βγάλει κι αυτός ο κύκλος….τουλάχιστον να πάρουμε ωάριο και να γονιμοποιηθεί κι ας μην κάνω πάλι μεταφορά…αλλά να γίνει κάτι τουλάχιστον, να δω και τι δυναμική έχουν αυτα τα ωάρια μόνα τους χωρίς τις ορμόνες..εγώ περιμένω περίοδο στις 18 θεωρητικά, καπου εκεί δεν εισαι κι εσυ? Το μόνο που φοβάμαι είναι πως καπου διαβασα ότι αν δεν κανεις ωορρηξία ένα μήνα μπορεί λέει να έρθει και νωρίτερα η περίοδος…αν έρθει τώρα αυτές τις μέρες μπορεί να πέσω στις αργίες του Πάσχα και να χάσω όλο τον κύκλο…ελπίζω να κρατηθεί μέχρι παρασκευη έστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ελα μπραβο συγχαρητηρια ημουν σιγουρη οτι το νεο θεματακι θα ξεκινουσε με μια θετικη χοριακη καλους διπλασιασμους. Κ μιας κ σε μπρδεψε το πρωι με την αγαπημενη @Lucia79 θα της πω οτι μαλλον δεν ηταν τυχαιο μοιραιο ηταν γιατι κ αυτη θα εχει θετικο οταν …. ερθει η ετ βεβαιως βεβαιως

Αχ βρε αγαπούλα εσύ! Μακάρι να έχω την τύχη της αγαπημένης @Luna777…δεν ξέρω τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια απελπισία με το όλο ζήτημα της εξωσωματικής…

μέχρι που σας εξομολογούμαι την αμαρτία μου, έχω δυο βαφτιστήρια που τα υπέρ αγαπώ αλλά με έχει πιάσει μια άρνηση και νιώθω ότι δεν αντέχω να πάω για λαμπάδες και παιχνίδια ούτε να τα συναντήσω αυτές τις μέρες..νιώθω τύψεις που σκέφτομαι έτσι, δε μου έχει ξανασυμβεί αλλά θα ήθελα να μην δω κανέναν μέχρι να τελειώσει το Πάσχα,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Αχ βρε αγαπούλα εσύ! Μακάρι να έχω την τύχη της αγαπημένης @Luna777…δεν ξέρω τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια απελπισία με το όλο ζήτημα της εξωσωματικής…

μέχρι που σας εξομολογούμαι την αμαρτία μου, έχω δυο βαφτιστήρια που τα υπέρ αγαπώ αλλά με έχει πιάσει μια άρνηση και νιώθω ότι δεν αντέχω να πάω για λαμπάδες και παιχνίδια ούτε να τα συναντήσω αυτές τις μέρες..νιώθω τύψεις που σκέφτομαι έτσι, δε μου έχει ξανασυμβεί αλλά θα ήθελα να μην δω κανέναν μέχρι να τελειώσει το Πάσχα,,,

Φαντάζομαι όλες τα έχουμε περάσει.  Να μην αισθάνεσαι τύψεις, είναι απόλυτα φυσικά αυτο που νιώθεις. Έχεις κουραστεί,  έχεις απαυδησει και όλο εκεί που λες να το το φως στο τούνελ, τσουπ κάτι συμβαίνει και στην χαλάει. Οπότε νιώσε όπως θέλεις χωρίς να αισθάνεσαι άσχημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αγάπη τη @Luna777 περιμένουμε σήμερα, εγώ δεν έκανα μεταφορά ακόμα και όπως φαίνεται θα αργήσουν οι κατάλληλες συνθήκες. 
 

καλοριζικο να είναι το καινουριο θεματάκι μας και να φέρει τύχη σε όλες μας, ας είμαστε εδώ και του χρόνου αλλά με μωράκια και να δίνουμε συμβουλές στις επόμενες!
@BlackCat αγαπημένη μου συμμαθήτρια έχετε πάρει τρελή φόρα! Η επιτυχία είναι δεδομένη πλέον με 4 καλές βλαστοκυστες. Δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι! 
Οσο για την ωοληψια και μεταφορά μου τι να πω πια…περιμένω περίοδο να ξεκινησω τα φεμαρα μπας και δούμε φως στο τούνελ. Κάθε μήνας που περνάει είναι πλέον μια καινούρια πρόκληση, τα εχω δει όλα 1,5 χρόνο τώρα. Δεν ξέρω τι άλλο πια να περιμένω..
 

όποια έχει εμπειρία και ξέρει, μπορεί να μου εξηγήσει αν έχει καταλαβει, πού βοηθάει το φεμαρα στο φυσικό κύκλο? Υποτίθεται ότι είναι κατασταλτικό (αντί-ορμόνη) οπότε δεν καταλαβαίνω πως βοηθάει να ωριμάσουν τα ωάρια αντί να τα χαλάει ας πουμε…

Αγαπητή μου @Lucia79 σχετικά με το ερώτημά σου για το φεμαρα απ’ ότι εχω καταλάβει κι εγώ -γιατρός δεν είμαι- αυτή ακριβώς η αντιορμόνη που λες «αναγκάζει» τον οργανισμό να βγάλει περισσότερα ώριμα ωάρια από τα αποθέματα των ωοθηκών δινοντάς του το σήμα ότι «πέφτουν» οι ορμόνες με αποτελέσματα να προσπαθεί να αντισταθεί σε αυτό ωριμάζοντας περισσότερα ωοθυλάκια.

Νομιζω είμαστε και στον ίδιο γιατρό και μου ειχε πει ότι είναι η πιο καλή και ήπια μέθοδος φυσικού ελαφρώς τροποποιημένου γιατί δε λεπταίνει το ενδομήτριο όπως τα σερπαφαρ. Μάλιστα προς επίρρωση αυτών μου είπε ότι είναι απολύτως ασφαλές ως ορμόνη γι’αυτό και το λαμβάνουν ως αγωγή γυναίκες με καρκίνο του στήθους. Είναι, δε, σχετικά πρόσφατη η χρήση του στην εξωσωματική αλλά με αποτελεσματικότητα. Σε κάθε περίπτωση όμως λειτουργεί θετικά για την λήψη 1-2 ακόμα ωαρίων πέραν αυτού που θα «έβγαινε» το μήνα. Δεν είναι δηλαδή για παραγωγή πολλών απλά αυξάνει τις πιθανότητες αντί για ένα να βγάλεις δυο εν δυνάμει ικανά για γονιμοποίηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μακάρι ρε μαυρογατο! Έχω αρχίσει να απελπίζομαι αλλά θα κάνω κουράγιο να δω τι θα βγάλει κι αυτός ο κύκλος….τουλάχιστον να πάρουμε ωάριο και να γονιμοποιηθεί κι ας μην κάνω πάλι μεταφορά…αλλά να γίνει κάτι τουλάχιστον, να δω και τι δυναμική έχουν αυτα τα ωάρια μόνα τους χωρίς τις ορμόνες..εγώ περιμένω περίοδο στις 18 θεωρητικά, καπου εκεί δεν εισαι κι εσυ? Το μόνο που φοβάμαι είναι πως καπου διαβασα ότι αν δεν κανεις ωορρηξία ένα μήνα μπορεί λέει να έρθει και νωρίτερα η περίοδος…αν έρθει τώρα αυτές τις μέρες μπορεί να πέσω στις αργίες του Πάσχα και να χάσω όλο τον κύκλο…ελπίζω να κρατηθεί μέχρι παρασκευη έστω..

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αχ βρε αγαπούλα εσύ! Μακάρι να έχω την τύχη της αγαπημένης @Luna777…δεν ξέρω τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια απελπισία με το όλο ζήτημα της εξωσωματικής…

μέχρι που σας εξομολογούμαι την αμαρτία μου, έχω δυο βαφτιστήρια που τα υπέρ αγαπώ αλλά με έχει πιάσει μια άρνηση και νιώθω ότι δεν αντέχω να πάω για λαμπάδες και παιχνίδια ούτε να τα συναντήσω αυτές τις μέρες..νιώθω τύψεις που σκέφτομαι έτσι, δε μου έχει ξανασυμβεί αλλά θα ήθελα να μην δω κανέναν μέχρι να τελειώσει το Πάσχα,,,

Ξέρω ξέρω το συναίσθημα..
Ειναι μαύρη τρύπα σε ρουφάει μέσα σιγά σιγά αλλά συνεχόμενα..Χωρίς ανάσα, χωρίς διακοπή..

Δεν θέλεις να κανείς τίποτα θέλεις να κλείσεις τα μάτια κ να μπουν όλα σε αυτόματη τροχιά..

Ειναι η μια σφαλιάρα μετά την άλλη..

Όμως θα σου υποσχεθώ ότι θα περάσει..Θα βρεις την δύναμη κ θα προχωρήσεις κ ας νιώθεις τώρα ότι ΟΛΑ προχωράνε εκτός από εσένα..Θα κανείς baby steps που θα σε φέρνουν όλο κ πιο κοντά στο στόχο..

Τωρα είσαι σαν μποξέρ στο ρινγκ που τρως μπουνιδια..Όμως το game over έρχεται μόνο αν δεν ξανά σηκωθείς..Εσυ όμως θα ξανά σηκωθείς γιατί έχεις στόχο κ όραμα..

Βρες την δύναμη κ το κίνητρο που θα σε σηκώσει δυνατή στα πόδια σου.. Πέταξε το μαλλί με δύναμη κ αυτοπεποίθηση και πες εγώ είμαι πολεμιστρια κ δεν τα παρατάω..Πάρε κουραγιο από όλες τις θετικές ιστορίες -ειδικά μετά από μαχες -κ πες μπορώ και εγώ.. Θα παλέψω για το ονειρο μου όσο μπορώ μέχρι εκεί που αντέχω ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Tι καλά κορίτσι μου!!!! Πόσο χάρηκα για εσένα!!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Συγχαρητήρια!!! Όταν άγγιξα την κοιλιά σου είπα μακάρι να γεμίσει!!! Πολύ χαίρομαι για εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου όμορφα, κορίτσια μου γενναία, μαχήτριες μου.....!!!!!! 🥰🥰🥰

Με έναν πόντο παραπάνω "κέρδισε" το όνομα του το νέο μας θεματακι. 😀😀

"& Σια" : για να φέρουμε λίγο χιούμορ στην όλη αυτή χρονοβόρα και επίσης δύσκολη φάση της εξωσωματικής που βρισκόμαστε. Επίσης είναι πάντα ευπρόσδεκτες όλες οι γυναίκες που καταφέραν μέχρι στιγμής να αποκτήσουν το παιδάκι τους μέσω της εξωσωματικής ή που μείνανε έγκυος. Αυτές που παρόλο που "έφυγαν" από τα προηγούμενα θέματα πάντα επιστρέφουν στην παρέα μας γιατί πραγματικά εδώ μέσα μάθαμε να είμαστε μια παρέα, μάθαμε να αγαπιόμαστε και να γίνουμε φίλες. Δεν πειράζει που κάποιες είμαστε ανώνυμες μεταξύ μας και κάποιες έχουμε γνωριστεί. Φιλία σημαίνει συμπαράσταση και εδώ μέσα συμπαραστεκόμαστε η μια στην άλλη❤️❤️

"& Σια" : γιατί όπως είπε η @BlackCat (κάνω copy paste) Eδώ είμαστε μια μεγάλη αγκαλιά!!!!!!!! Γυναίκες που παλεύουμε ακόμα, γυναίκες που είναι στην αναμονή χοριακής , γυναίκες που έχουν μωράκια στην κοιλίτσα τους, γυναίκες που τα έχουν στην αγκαλιά τους αλλά και τις γυναικάρες που αποφάσισαν με πόνο & θάρρος ψυχής να σταματήσουν τον αγώνα.. Δεν έχει καμία σημασία η φάση που είμαστε αρκεί που φοράμε ή φορέσαμε τα παπούτσια της υπογονιμότητας και ξέρουμε πολύ καλά πόση τεράστια δύναμη έχουμε!!

Ελπίζω και εύχομαι μέσα από την κάρδιά μου να είναι τυχερό το νέο μας θεματάκι. Να φέρει μόνο χαρές και θετικές χοριακές!!!!🙏🏽🙏🏽🤰🏽

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις γυναίκες σε όλες τις μαχήτριες και πάντα ό,τι καλύτερο για τη ζωή τους❤️❤️😘😘

@Kiddo @Lucia79 @Κατεριναπαπ @Kateriniwk @Παρασκευαιδου @twinkletwinlkle @Salvation78 @skorpina78 @Luna777 @Margitc @Ανθη7 @condios @kaposetsi @nikol88 κάντε tag κορίτσια γιατί σίγουρα ξέχασα κάποιες....

Καλοτάξιδο και καλότυχο κορίτσια μου το θεματάκι μας!! Ευχομαι όλες να είμαστε με γεμάτες κοιλίτσες, αν όχι αγκαλίτσες, μέχρι το τέλος του χρόνου!! Καλή μας επιτυχία σε ότι φάση κ αν είμαστε και μόνο ευχάριστα από δω και πέρα! Ας πιστέψουμε ότι θα περάσουν τα δύσκολα κ για εμάς και θα κρατήσουμε το θαυματακι μας αγκαλιά!! ❤️❤️❤️

στις πριν 9 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

@Kateriniwk ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Lucia79 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

 

@Anna0912 11/4 🙏

@Luna777 11/4 🙏

@Ιωάννα28iwantababy 14/4 🙏

@Παρασκευαιδου 19/4 🙏

 

Καλορίζικο το νέο θεμάτακι με πολλές χαρές και καμία στεναχω΄ρια από εδώ και πέρα.

Αλλά ακόμα και αν έρθουν και δύσκολες στιγμές εδώ θα είμαστε όλες μαζί μια παρέα, μια αγκαλιά.

@Karmeliet @condios @troia @Nefeliap και όσα κορίτσια πάλεψαν και παλεύουν..

 

@Salvation78 & @TRigirl τα μωρά σας είναι εκεί και δίνουν την δικιά τους μάχη, μην ακούτε κανένα. Είναι μαχητές όπως οι μανούλες 🥰

@Lucia79 αγαπημένη σε έβαλα και ωοληψία και ετ γιατί σε θέλω μάχιμη🥰

 

Και ναι με πήραν τηλέφωνο και έχω άλλο μια βλαστοκύστη 2ΑΑ μου μπηκε στην κατάψυξη. Κατεβάζω ποδοσφαιρική ομάδα έτσι? Πάω να βρω βανάκι..🤣🤣

Ε ρε και άμα φάω τα μούτρα μου να δω πως θα με μαζεύεται!!!

Σας φιλώ!!

 

Μπράβο ρε αρχηγέ μας!! Ήμουν σίγουρη ότι θα τα πήγαινες τέλεια!! Φασούλι το φασούλι το γέμισες το σακούλι!! Με το καλό η ετ σου!! Τα γατάκια σου είναι έτοιμα να κάνουν την εμφάνιση τους στον κόσμο!! ❤️❤️❤️

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια εγω να σας πω κατι ασχετο? . Μου συμβαινει κατι παραξενο. Ειχα παει στο γιατρο για τσεκ απ και κατα τυχη ειχα δει οτι θα κανω εκεινη τη μερα οωρρηξια. Εγω ειχα επαφη μονο την προηγουμενη μερα απο τον υπερηχο, μετα δεν ειχα. Λοιπον, μετα πριν λιγες μερες ειχα καποια ενοχλησεις φαγουρας και εβαζα αλοιφη για μυκητες οπως μου ειπε, εκεινες τις μερες ειχα ταυτοχρονα πολλα διαφανα  υγρα αλλα μπορει να ηταν και η αλοιφη δεν ξερω. Εντωμεταξυ, οταν στο πρωτο μου παιδακι ειχα κανει την εμβρυομεταφορα ειχα ταυτοχρονα μετα και μυκητες και εβαζα αλοιφες αλλα ολα πηγαν καλα. Εχω σταματησει απο το Σαββατο την αγωγη. Περιμενω σε κανα δυο μερες περιοδο μαλλον. Σημερα πηγα τουαλετα και ειχα κυλιδες στο σερβιετακι και στο σκουπισα ροζ σταγονες. Οχι αιμα ουτε ροη σαν σταγονες ροζ. Αυτο μονο στην εγκυμοσυνη το ειχα. Παντα η περιοδος ξεκιναει με καφε αιμα και επειτα ερχεται κανονικα. Λετε να εγινε το θαυμα βρε κοριτσια ή να ειναι περιοδος που απλα λογω της αγωγης με επηρεασε και ξεκιναει με ροζ κηλιδες. Περιμενω περιοδο για να κανω σε αυτο τον κυκλο την ενεση καταστολης 21ημερα την Arvekap. Λογικα μεχρι αυριο πρεπει να ερθει αιμα αν ειναι περιοδος.

Μακαρι Μακαρι!! Μετά δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα είναι το πιο τυχερό θεματάκι!! ❤️

στις πριν 8 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για την βλαστοκυστη , απ' ότι καταλαβαίνω είναι καλή!! Εγώ έχω ωοληψια αύριο 12/4...άντε να δούμε τι θα δούμε....ήθελα μια ερώτηση να κάνω τα 3ων ημερών ή τις βλαστοκυστες τις μετράμε απ' την ημέρα της ωοληψιας ή από την επόμενη;θα πάω 7η ώρα το πρωί , αν βοηθάει αυτό!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Ευχομαι να παρετε τα πιο τέλεια ωάρια!! 😊

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Άντε ρεεεε μπράβο! Ένα θα σου πω, έτρεχα όλη μέρα στη δουλειά κ έμπαινα όποτε έβρισκα χρόνο να δω τι θα μας πεις!! Τα αλλά τα περνούσα στα γρήγορα και τώρα κατάφερα να τα διαβάσω όλα! Χάρηκα παρα πολύ! Ευχομαι να σας πάνε όλα τέλεια, μια ήρεμη και χαρούμενη εγκυμοσύνη!! Όλα τα καλά του κόσμου σου ευχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ε ναι αλλωστε το ενα κοριτσι ειναι ηδη μανουλα απλα αγχωνεται κ της το συγχωρουμε!

Καλε αν είναι δυνατόν!όλοι οι καλοί χωράνε......δεν υπάρχει καν θέμα.....Όλες καταλαβαινομαστε.τοσα άγχη περνάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η E.D. είπε:

Αγαπητή μου @Lucia79 σχετικά με το ερώτημά σου για το φεμαρα απ’ ότι εχω καταλάβει κι εγώ -γιατρός δεν είμαι- αυτή ακριβώς η αντιορμόνη που λες «αναγκάζει» τον οργανισμό να βγάλει περισσότερα ώριμα ωάρια από τα αποθέματα των ωοθηκών δινοντάς του το σήμα ότι «πέφτουν» οι ορμόνες με αποτελέσματα να προσπαθεί να αντισταθεί σε αυτό ωριμάζοντας περισσότερα ωοθυλάκια.

Νομιζω είμαστε και στον ίδιο γιατρό και μου ειχε πει ότι είναι η πιο καλή και ήπια μέθοδος φυσικού ελαφρώς τροποποιημένου γιατί δε λεπταίνει το ενδομήτριο όπως τα σερπαφαρ. Μάλιστα προς επίρρωση αυτών μου είπε ότι είναι απολύτως ασφαλές ως ορμόνη γι’αυτό και το λαμβάνουν ως αγωγή γυναίκες με καρκίνο του στήθους. Είναι, δε, σχετικά πρόσφατη η χρήση του στην εξωσωματική αλλά με αποτελεσματικότητα. Σε κάθε περίπτωση όμως λειτουργεί θετικά για την λήψη 1-2 ακόμα ωαρίων πέραν αυτού που θα «έβγαινε» το μήνα. Δεν είναι δηλαδή για παραγωγή πολλών απλά αυξάνει τις πιθανότητες αντί για ένα να βγάλεις δυο εν δυνάμει ικανά για γονιμοποίηση.

Τα Serpafar λεπταίνουνε το ενδομήτριο;; Εγώ έκανα διέγερση τον Μάρτιο αλλά επειδή δεν έχουμε πολύ καλά εμβρυα μου είπε ν αφήσω τον Απρίλιο και να πάω τον Μάιο με σερπαφάρ μήπως βγάλω λιγότερα ωάρια και ίσως είναι ποιοτικότερα! Κ ελπίζουμε να έχει βελτιωθεί λίγο και το σπερμα μέχρι τότε! Λέτε να του προτείνω κ αυτά τα φεμάρα; Αλλιώς να μην κάνω ετ στον ίδιο κύκλο να πάω τον επόμενο;;
Ωωωχχχχ κάθε μέρα εμφανίζεται κι άλλο εμπόδιο! Θα μας πεθάνουν μέχρι να κάνουμε ένα παιδάκι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η E.D. είπε:

Αγαπητή μου @Lucia79 σχετικά με το ερώτημά σου για το φεμαρα απ’ ότι εχω καταλάβει κι εγώ -γιατρός δεν είμαι- αυτή ακριβώς η αντιορμόνη που λες «αναγκάζει» τον οργανισμό να βγάλει περισσότερα ώριμα ωάρια από τα αποθέματα των ωοθηκών δινοντάς του το σήμα ότι «πέφτουν» οι ορμόνες με αποτελέσματα να προσπαθεί να αντισταθεί σε αυτό ωριμάζοντας περισσότερα ωοθυλάκια.

Νομιζω είμαστε και στον ίδιο γιατρό και μου ειχε πει ότι είναι η πιο καλή και ήπια μέθοδος φυσικού ελαφρώς τροποποιημένου γιατί δε λεπταίνει το ενδομήτριο όπως τα σερπαφαρ. Μάλιστα προς επίρρωση αυτών μου είπε ότι είναι απολύτως ασφαλές ως ορμόνη γι’αυτό και το λαμβάνουν ως αγωγή γυναίκες με καρκίνο του στήθους. Είναι, δε, σχετικά πρόσφατη η χρήση του στην εξωσωματική αλλά με αποτελεσματικότητα. Σε κάθε περίπτωση όμως λειτουργεί θετικά για την λήψη 1-2 ακόμα ωαρίων πέραν αυτού που θα «έβγαινε» το μήνα. Δεν είναι δηλαδή για παραγωγή πολλών απλά αυξάνει τις πιθανότητες αντί για ένα να βγάλεις δυο εν δυνάμει ικανά για γονιμοποίηση.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Στον Μαστρο είσαι? Εγώ δεν μπόρεσα να τον ρωτήσω αναλυτικά πως λειτουργεί το φάρμακο γιατί μου το είπε στους πρωινούς υπερήχους οπότε βιαζοταν να μπει αλλού μετα.
Ακριβώς αυτή ήταν η απορία μου. Επειδή η μάνα μου πέρασε καρκίνο μαστού και πήρε 10 χρόνια φεμαρα, ήξερα ότι η λειτουργία του είναι να καταστέλλει τις ορμόνες με παραξένεψε. Μάλιστα ξέρω ότι το δίνουν ως θεραπεία για καρκίνο μαστού αλλά μόνο σε γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση. Σε γυναίκες σε αναπαραγωγική ηλικία δεν το δίνουν, υπάρχει άλλο, δε θυμάμαι πως λέγεται αλλά επειδή και μια φιλη συνομήλικη πέρασε καρκίνο πριν 3 χρόνια ξέρω ότι της είχαν πει ότι θα πάρει το εναλλακτικό του φεμαρα. Προφανώς δεν κάνει να το παίρνουν γυναίκες που θέλουν να κάνουν παιδιά μετά για πολύ μεγάλο διάστημα. Άλλο εμείς που παιρνουμε 10 χάπια όλα κι όλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Ξέρω ξέρω το συναίσθημα..
Ειναι μαύρη τρύπα σε ρουφάει μέσα σιγά σιγά αλλά συνεχόμενα..Χωρίς ανάσα, χωρίς διακοπή..

Δεν θέλεις να κανείς τίποτα θέλεις να κλείσεις τα μάτια κ να μπουν όλα σε αυτόματη τροχιά..

Ειναι η μια σφαλιάρα μετά την άλλη..

Όμως θα σου υποσχεθώ ότι θα περάσει..Θα βρεις την δύναμη κ θα προχωρήσεις κ ας νιώθεις τώρα ότι ΟΛΑ προχωράνε εκτός από εσένα..Θα κανείς baby steps που θα σε φέρνουν όλο κ πιο κοντά στο στόχο..

Τωρα είσαι σαν μποξέρ στο ρινγκ που τρως μπουνιδια..Όμως το game over έρχεται μόνο αν δεν ξανά σηκωθείς..Εσυ όμως θα ξανά σηκωθείς γιατί έχεις στόχο κ όραμα..

Βρες την δύναμη κ το κίνητρο που θα σε σηκώσει δυνατή στα πόδια σου.. Πέταξε το μαλλί με δύναμη κ αυτοπεποίθηση και πες εγώ είμαι πολεμιστρια κ δεν τα παρατάω..Πάρε κουραγιο από όλες τις θετικές ιστορίες -ειδικά μετά από μαχες -κ πες μπορώ και εγώ.. Θα παλέψω για το ονειρο μου όσο μπορώ μέχρι εκεί που αντέχω ❤️❤️

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις συμμαθήτρια οπότε σε καρδουλωνω από εδώ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Τα Serpafar λεπταίνουνε το ενδομήτριο;; Εγώ έκανα διέγερση τον Μάρτιο αλλά επειδή δεν έχουμε πολύ καλά εμβρυα μου είπε ν αφήσω τον Απρίλιο και να πάω τον Μάιο με σερπαφάρ μήπως βγάλω λιγότερα ωάρια και ίσως είναι ποιοτικότερα! Κ ελπίζουμε να έχει βελτιωθεί λίγο και το σπερμα μέχρι τότε! Λέτε να του προτείνω κ αυτά τα φεμάρα; Αλλιώς να μην κάνω ετ στον ίδιο κύκλο να πάω τον επόμενο;;
Ωωωχχχχ κάθε μέρα εμφανίζεται κι άλλο εμπόδιο! Θα μας πεθάνουν μέχρι να κάνουμε ένα παιδάκι!! 

Γιατροί δεν είμαστε αλλά ναι, το έχω ακούσει κι εγώ για το σερπαφαρ αυτό. Προφανώς για να σου προτεινει αυτό και όχι το φεμαρα κάτι θα έχει στο μυαλό του που εμείς δεν το ξέρουμε αλλά δεν χάνεις και τπτ να το πετάξεις έτσι δήθεν τυχαία, τύπου «κάπου πήρε τ αυτί μου από μια φιλη»..θύμησε μας ποιος είναι ο γιατρός σου? Μερικές φορές έχω καταλαβει κάποιοι γιατροί έχουν ένα πρωτοκολλο και δίνουν αυτο βρέξει χιονίσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια , καλορίζικο το νέο τοπικ .Σας διαβάζω πολύ καιρό και είπα να κάνω αισθητή την παρουσία μου μετά από ένα χρόνο . Συγχαρητήρια σε όλες της μελλοντικές μανούλες που κατάφεραν στην εξωσωματική και εύχομαι υπομονή και κουράγιο  σε όσες είναι στον άγονα 🙂. Εγώ θα ανέβω για πρώτη φορά τα σκαλιά της κλινικής τέλη Μαΐου , όπου είναι και το πρώτο μας ραντεβού .. Έχω πολύ άγχος αλλά και ενθουσιασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Τα Serpafar λεπταίνουνε το ενδομήτριο;; Εγώ έκανα διέγερση τον Μάρτιο αλλά επειδή δεν έχουμε πολύ καλά εμβρυα μου είπε ν αφήσω τον Απρίλιο και να πάω τον Μάιο με σερπαφάρ μήπως βγάλω λιγότερα ωάρια και ίσως είναι ποιοτικότερα! Κ ελπίζουμε να έχει βελτιωθεί λίγο και το σπερμα μέχρι τότε! Λέτε να του προτείνω κ αυτά τα φεμάρα; Αλλιώς να μην κάνω ετ στον ίδιο κύκλο να πάω τον επόμενο;;
Ωωωχχχχ κάθε μέρα εμφανίζεται κι άλλο εμπόδιο! Θα μας πεθάνουν μέχρι να κάνουμε ένα παιδάκι!! 

@nikol88 μου αυτό για το Serpafar και τη λέπτυνση του ενδομητρίου υπαρχει ως πιθανότητα αλλά δεν είναι βέβαιο ότι θα συμβεί ειδικά εάν ληφθεί μόνο μια φορά. Απ’ ότι κατάλαβα η μακροχρόνια λήψη του ενδεχομένως να επηρεάζει. Ωστόσο δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις το γιατρό σου και για το φεμάρα. Σίγουρα ο καθένας ακολουθεί το δικό του πρωτόκολλο και βάσει του ιστορικού μας αλλά το να ρωτάμε μόνο κακό δεν είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Γιατροί δεν είμαστε αλλά ναι, το έχω ακούσει κι εγώ για το σερπαφαρ αυτό. Προφανώς για να σου προτεινει αυτό και όχι το φεμαρα κάτι θα έχει στο μυαλό του που εμείς δεν το ξέρουμε αλλά δεν χάνεις και τπτ να το πετάξεις έτσι δήθεν τυχαία, τύπου «κάπου πήρε τ αυτί μου από μια φιλη»..θύμησε μας ποιος είναι ο γιατρός σου? Μερικές φορές έχω καταλαβει κάποιοι γιατροί έχουν ένα πρωτοκολλο και δίνουν αυτο βρέξει χιονίσει..

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η E.D. είπε:

@nikol88 μου αυτό για το Serpafar και τη λέπτυνση του ενδομητρίου υπαρχει ως πιθανότητα αλλά δεν είναι βέβαιο ότι θα συμβεί ειδικά εάν ληφθεί μόνο μια φορά. Απ’ ότι κατάλαβα η μακροχρόνια λήψη του ενδεχομένως να επηρεάζει. Ωστόσο δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις το γιατρό σου και για το φεμάρα. Σίγουρα ο καθένας ακολουθεί το δικό του πρωτόκολλο και βάσει του ιστορικού μας αλλά το να ρωτάμε μόνο κακό δεν είναι!

Εννοείται ότι θα το ρωτήσω! Δεν αφήνω πλέον τίποτα να πέσει κάτω! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Κι μόλις έχω την απάντηση του θα σας ενημερώσω γιατί πιο πολλά μαθαίνουμε έδω μέσα μου φαίνεται!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...