Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια στα μαιευτήρια:ιασω,μητέρα,λητω κλπ έχουν εργαστήρια 24 ώρα 7 μέρες τη βδομαδα που τα βγαζουν σε μιάμιση με 2 ώρες.εγω μόνο εκεί πάω.κ ας χρειάζεται να κάνω ταξίδι.τωρα δλδ πήγαινα στο λητω.αφου ήταν κ ο γιατρός εκεί.τωρα που θα μαστε άλλοτε θα πηγαίνω σε άλλο.κ γισ το γούρι!

Σ'ευχαριστω πολύ πολύ...δεν το ήξερα... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου έδωσαν και τα αποτελεσματα απ' το σπέρμα που χρησιμοποιήθηκε...συγκέντρωση : 28.000.000 , Προοδευτική κίνηση : 59 % επιτόπου : 21 %, ακίνητα :20%, φυσιολογικές μορφές :15%....

Πολύ καλά τ αποτελέσματα!! Καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακη ευχομαι!! ❤️❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν κρατήθηκα και πήγα πάλι για χοριακή σήμερα...ε μα τι σε μια εβδομάδα μου λένε, θα έσκαγα 🤣🤣

14η μέρα 1830 😻😻😻 (ήταν 435 την 11η). Και συνεχίζω να νιώθω αυτο το ανεπαίσθητο πέταγμα που σας έλεγα. Υπάρχει δραστηριότητα!

Ανυπομονώ να τους πάρω τη Δευτέρα να κανονίσουμε υπέρηχο. Πότε λέτε κάνουμε τον πρώτο; Μάλλον πιστεύω θα μου πουν μετά το Πάσχα, 6η εβδομάδα. 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Υπομονή και θα τα δεις και στο υπέρηχο σύντομα ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια στα μαιευτήρια:ιασω,μητέρα,λητω κλπ έχουν εργαστήρια 24 ώρα 7 μέρες τη βδομαδα που τα βγαζουν σε μιάμιση με 2 ώρες.εγω μόνο εκεί πάω.κ ας χρειάζεται να κάνω ταξίδι.τωρα δλδ πήγαινα στο λητω.αφου ήταν κ ο γιατρός εκεί.τωρα που θα μαστε άλλοτε θα πηγαίνω σε άλλο.κ γισ το γούρι!

Δεν χριαζεται να πας σε μεγάλα γιατί κάποια δεν την δέχονται γραμμένη και πληρώνεις μπορείς να πας σε τοπικά τις περιοχής όπου τα βγάζουν άμεσος εγώ πηγενα εδώ στην περιοχή μου (που την λέω ουγκαντα) και μου την έβγαζαν σε 1 ώρα με δυο τα Σαββατοκύριακα αν είναι η χοριακη πάνω από 1000 δύσκολα να στην βγάλουν την ίδια μέρα γιατί δεν βάζουν το μεγάλο μηχάνημα μπρος αλλά ένα μικρό που έχουν για τέτοιες περιπτώσεις μου το είπαν εδώ όταν πήγα Σάββατο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Παιδιά εδώ ο Αρτέμης Μάτσας!!!

η @Παρασκευαιδου έχει θετικό τεστ ταινια!! 😍😍😍😍

Καραθετικο και το ανέβασε στο άλλο ποστ!!

@Margitcνα φύγει το κοντέινερ της χρειάζεται 😂😂😂😂

Τέλεια νέα... 

Εδώ θα ποσταρει τη φώτο με τα μούτρα της που μας είχε υποσχεθεί!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Πάντως και εσύ θα δεις, θα συνεχίσεις πολύ καλά παρόλη την αρχική ανησυχία! Πιστεύω πολύ στο εμβρυάκι σου και σου στέλνω κάθε θετική σκέψη!!! Να περάσετε πολύ ξεκούραστα και όμορφα 💓

Ευχαριστω πολύ μακάρι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου γιατί κάνεις την πάπια? Γιατί δεν μας λες τα νέα σου? Είσαι εγκυουλα αγάπη μου? Ημουν σίγουρη! Αντε μπράβο! Με το καλο στη χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου γιατί κάνεις την πάπια? Γιατί δεν μας λες τα νέα σου? Είσαι εγκυουλα αγάπη μου? Ημουν σίγουρη! Αντε μπράβο! Με το καλο στη χοριακη! 

Αντε ρεε!!!!!πολύ χαίρομαι.....μπραβο ρεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν κρατήθηκα και πήγα πάλι για χοριακή σήμερα...ε μα τι σε μια εβδομάδα μου λένε, θα έσκαγα 🤣🤣

14η μέρα 1830 😻😻😻 (ήταν 435 την 11η). Και συνεχίζω να νιώθω αυτο το ανεπαίσθητο πέταγμα που σας έλεγα. Υπάρχει δραστηριότητα!

Ανυπομονώ να τους πάρω τη Δευτέρα να κανονίσουμε υπέρηχο. Πότε λέτε κάνουμε τον πρώτο; Μάλλον πιστεύω θα μου πουν μετά το Πάσχα, 6η εβδομάδα. 

Ωωωω πολλά πολλά συγχαρητήρια! Τέλεια τα νέα σου! Μυρίζομαι διδυμακια! Κοίτα το πότε θα κάνεις υπέρηχο εξαρτάται και από τον γιατρό σου, αλλά κυρίως από εσένα. Αν θέλεις να κάνεις τη Μ. Εβδομάδα να το πεις. Καρδιά δεν θα ακούσεις άλλα θα επιβεβαιώσεις ενδομητρια κύηση, αν είναι ένα ή 2 και θα δείτε και εμβρυικα στοιχεία. Εγω θα επεμενα να πάω πάντως αυτή την εβδομάδα. Γιατί να περιμενεις τόσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγώ παντού με παραπεμπτικο πήγαινα κ το δεχοντουσαν.κ λητω κ μητέρα κ ιασω πάντως.

Για το μητέρα ξέρω κι εγώ για τα αλλά δεν ξέρω. Νόμιζα ότι Ιασώ δεν δεχόντουσαν έτσι είχα ακούσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Για το μητέρα ξέρω κι εγώ για τα αλλά δεν ξέρω. Νόμιζα ότι Ιασώ δεν δεχόντουσαν έτσι είχα ακούσει 

Όχι κορίτσι μου σε όλα δέχονται.εγω προσωπικά τα προτιμώ από τα μικρα στη γειτονιά που πρέπει να περιμένω μέχρι κ μια μερα.δεν την αντέχω την αναμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Όχι κορίτσι μου σε όλα δέχονται.εγω προσωπικά τα προτιμώ από τα μικρα στη γειτονιά που πρέπει να περιμένω μέχρι κ μια μερα.δεν την αντέχω την αναμονή.

Δεν ξέρω σε μικρά που έχω πάει είναι άμεσος τώρα παίζει ρόλο αν βαριούνται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ωωωω πολλά πολλά συγχαρητήρια! Τέλεια τα νέα σου! Μυρίζομαι διδυμακια! Κοίτα το πότε θα κάνεις υπέρηχο εξαρτάται και από τον γιατρό σου, αλλά κυρίως από εσένα. Αν θέλεις να κάνεις τη Μ. Εβδομάδα να το πεις. Καρδιά δεν θα ακούσεις άλλα θα επιβεβαιώσεις ενδομητρια κύηση, αν είναι ένα ή 2 και θα δείτε και εμβρυικα στοιχεία. Εγω θα επεμενα να πάω πάντως αυτή την εβδομάδα. Γιατί να περιμενεις τόσο?

Καλά λες, ευχαριστώ! Θα τους το πω, γιατί θα ήθελα και εγώ να επιβεβαιώσω πως όλα ειναι εντάξει για το στάδιο που είμαι. Και επειδή αυξήθηκε πολύ, σίγουρα θέλουμε να δούμε αν ειναι 1 ή 2 τελικά. Έκανα και το λάθος να διαβάσω στο ίντερνετ και έλεγαν πως η πολύ μεγάλη αύξηση ίσως είναι και πρόβλημα. Αλλά οκ, τις μπλοκάρω τώρα αυτές τις σκέψεις και θα περιμένω τη Δευτέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγω εδώ στο μενιδι που πήγαινα βιοιτρικη η ιατρική διάγνωση μου τα έδιναν την άλλη μέρα κ δεν ξαναπήγα.

Γενικά η βιοϊατρική ακολουθεί μια ξύλινη γλώσσα και πάγια πολιτική από την οποία δε παρεκλεινει

Εγώ τελευταία φορά που πήγα ζήτησα να μου σταλούν αποτελέσματα  χοριακή το συντομότερο δυνατό, μου είπαν τα δικά τους και τελικά περίμενα μέχρι τις 17.00 για το αρνητικό απτελεσμα

Εκ τότε δε ξαναπήγα πάω σε ένα άλλο μικρότερο αλλά όταν λέω στα κορίτσια ότι βιάζομαι παίρνω το αποτέλεσμα το αργότερο στη13. 00

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Salvation78 είπε:

Γενικά η βιοϊατρική ακολουθεί μια ξύλινη γλώσσα και πάγια πολιτική από την οποία δε παρεκλεινει

Εγώ τελευταία φορά που πήγα ζήτησα να μου σταλούν αποτελέσματα  χοριακή το συντομότερο δυνατό, μου είπαν τα δικά τους και τελικά περίμενα μέχρι τις 17.00 για το αρνητικό απτελεσμα

Εκ τότε δε ξαναπήγα πάω σε ένα άλλο μικρότερο αλλά όταν λέω στα κορίτσια ότι βιάζομαι παίρνω το αποτέλεσμα το αργότερο στη13. 00

Την ίδια μέρα....πάλι καλά.εμενς μου λέγανε την άλλη μέρα.σορυ αλλά αφού μπορώ να πάω αλλου κ να τα πάρω μέσα σε 2 με 3 ώρες προτιμώ να τραβηχτω να πάω εκεί.δεν θα παίζουν με την αγωνία μας γιατί βαριούνται.διοτι είναι κουλό αλλά εργαστήρια να μπορούν κ όχι αυτοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγω εδώ στο μενιδι που πήγαινα βιοιτρικη η ιατρική διάγνωση μου τα έδιναν την άλλη μέρα κ δεν ξαναπήγα.

Α τι να πω. Εμείς δεν έχουμε τέτοια εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Γενικά η βιοϊατρική ακολουθεί μια ξύλινη γλώσσα και πάγια πολιτική από την οποία δε παρεκλεινει

Εγώ τελευταία φορά που πήγα ζήτησα να μου σταλούν αποτελέσματα  χοριακή το συντομότερο δυνατό, μου είπαν τα δικά τους και τελικά περίμενα μέχρι τις 17.00 για το αρνητικό απτελεσμα

Εκ τότε δε ξαναπήγα πάω σε ένα άλλο μικρότερο αλλά όταν λέω στα κορίτσια ότι βιάζομαι παίρνω το αποτέλεσμα το αργότερο στη13. 00

Ναι γενικά η βιοϊατρική ότι να νε. Ειδικά σε αυτά πάλι καλά που στην έβγαλαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Και πως πήγε; Όλα καλά;

Ναι εν τέλη όλα καλά . Γέννησα βέβαια ξαφνικά, ευτυχώς ήμουν ακριβώς 37 εβδομάδων. Απλά το μωρό παρουσίασε ταχύπνοια, διασωληνώθηκε και έμεινε στη μονάδα δέκα μέρες. Όμως , αυτό συνέβη γιατί δεν είχαν ωριμάσει τα πνευμόνια του από ότι μου είχε πει η νεογνολόγος. Έτυχε! Ας πούμε μια κοπέλα δίπλα μου είχε γεννήσει 35 εβδομάδων και το μωρό της ήταν μια χαρά απλά έμεινε λίγο στη μονάδα προληπτικά μέχρι να κλείσει 36 εβδομάδες γιατί αυτό ήταν το πρωτόκολλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Εγώ κορίτσια δεν κρατήθηκα και πήγα πάλι για χοριακή σήμερα...ε μα τι σε μια εβδομάδα μου λένε, θα έσκαγα 🤣🤣

14η μέρα 1830 😻😻😻 (ήταν 435 την 11η). Και συνεχίζω να νιώθω αυτο το ανεπαίσθητο πέταγμα που σας έλεγα. Υπάρχει δραστηριότητα!

Ανυπομονώ να τους πάρω τη Δευτέρα να κανονίσουμε υπέρηχο. Πότε λέτε κάνουμε τον πρώτο; Μάλλον πιστεύω θα μου πουν μετά το Πάσχα, 6η εβδομάδα. 

Ρε μάλλον είναι δίδυμα! Τι υπεραυξηση είναι αυτή!! Συγχαρητήρια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Καλά λες, ευχαριστώ! Θα τους το πω, γιατί θα ήθελα και εγώ να επιβεβαιώσω πως όλα ειναι εντάξει για το στάδιο που είμαι. Και επειδή αυξήθηκε πολύ, σίγουρα θέλουμε να δούμε αν ειναι 1 ή 2 τελικά. Έκανα και το λάθος να διαβάσω στο ίντερνετ και έλεγαν πως η πολύ μεγάλη αύξηση ίσως είναι και πρόβλημα. Αλλά οκ, τις μπλοκάρω τώρα αυτές τις σκέψεις και θα περιμένω τη Δευτέρα. 

Εεεεεε μου φαίνεται θα σε μαλώσω! Θα σου στείλω και εσένα βατραχοπεδιλα! Ε να ανησυχούμε αν δεν διπλασιαζεται ακριβως, να ανησυχούμε και επειδή πάει και παραπάνω από τον διπλασιασμό? Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι δίδυμα. Δεν ξέρω αν το θυμάσαι, αλλά όταν είχες πει τι βλαστοκυστες βάλατε και πώς τα είχατε πάει, σου είχα πει να πας κατευθείαν στο τοπικ για τις διδυμομανουλες. Ασε που άμα διαβάζουμε το ίντερνετ δεν θα έπρεπε να μείνουμε έγκυες ποτε και σίγουρα δεν θα έπρεπε να κάνουμε εξωσωματικη. Να το χαρείς και  να το απολαύσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι εν τέλη όλα καλά . Γέννησα βέβαια ξαφνικά, ευτυχώς ήμουν ακριβώς 37 εβδομάδων. Απλά το μωρό παρουσίασε ταχύπνοια, διασωληνώθηκε και έμεινε στη μονάδα δέκα μέρες. Όμως , αυτό συνέβη γιατί δεν είχαν ωριμάσει τα πνευμόνια του από ότι μου είχε πει η νεογνολόγος. Έτυχε! Ας πούμε μια κοπέλα δίπλα μου είχε γεννήσει 35 εβδομάδων και το μωρό της ήταν μια χαρά απλά έμεινε λίγο στη μονάδα προληπτικά μέχρι να κλείσει 36 εβδομάδες γιατί αυτό ήταν το πρωτόκολλο.

Να σας ζήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2022 at 3:57 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Kateriniwk ?

@lilian90 ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Lucia79 ?

@Heart 16/4 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

 

@Παρασκευαιδου 19/4 🙏

Θα παραμείνω ερωτηματικό καθώς έχω αφήσει για λίγο καιρό ωοληψιες και γενικά την εξωσωματικη.. Καλοκαίρι ξανά ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θα παραμείνω ερωτηματικό καθώς έχω αφήσει για λίγο καιρό ωοληψιες και γενικά την εξωσωματικη.. Καλοκαίρι ξανά ☺️

Να κάτσεις να ξεκουραστείς για να φορτίσεις τις μπαταρίες σου !!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια γύρισα σπίτι απο την ετ....ρώτησα χίλιες φορές την βαθμολογία μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ καλής ποιότητας....όταν είπα ότι ακούω ποιότητες κτλ μου είπαν ότι κάνουν περιγραφική αξιολόγηση εκείνοι....πφφ ...όλοι ήταν αισιόδοξοι...μόνο η εμβρυολογος μου την είπε που βαλαμε ένα σε σημείο εκνευρίστηκο...της είπα αν μου λέγατε ότι δεν είναι καλής ποιότητας να βάλουμε δύο μπας και ενισχύσουμε την διαδικασία θα βάζαμε δύο...και μου απαντά όχι είναι πολύ καλής ποιότητας! Μου είπε τα γνωστά τα παιδιά με αγάπη μεγαλώνουν κτλ....βέβαια ξέχασε να πει ότι είναι η γυναίκα του γιατρού και ότι παίρνει από κάθε ζευγάρι 25000....Τελοσπαντων δεν το συζητάω άλλο!! Από δω και πέρα αναμονή!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Με το καλό! Τώρα ηρεμία, ξεκούραση και θετική σκέψη. Σε 10 μέρες θα μας λες τα ευχάριστα, θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...