Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! @eleniv & @kaounmar μπορώ να έχω και εγώ σας παρακαλώ τους γιατρούς?? ειμαι σε αναζήτηση για να αλλάξω γιατρό!! Σας ευχαριστωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλησπέρα! Δώστε λίγο τα φώτα σας γιατί μεχρι να επικοινωνήσω με τον γιατρό δεν ξέρω τι να υποθέσω. Περιμένω περίοδο το σκ, ξεκίνησα arvekap το προηγούμενο Σάββατο για μακρύ πρωτόκολλο. Έκανα σήμερα την χοριακή για να πάρω τα φάρμακα από ΕΟΠΥΥ και βγηκε 9,2. Ανεβαίνει η χοριακή από τις arvekap? Προφανώς και πρέπει να πέσει για να μπορέσω να πάρω τα φάρμακα. Τι στο καλό συμβαίνει;; @Maroulita!πολλά συγχαρητήρια!! @Ιωάννα28iwantababyκοπέλα μου καλώς το δεχτήκατε το θαυματάκι σας!! Το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο, να σας ζήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2022 at 10:05 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχει οι @kaounmar 😉 θα σε στείλει μήνυμα. 

Ειμαι νεο μελος στην παρεουλα σας και με ενδιαφερει και μενα να μαθω!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mmk είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @eleniv & @kaounmar μπορώ να έχω και εγώ σας παρακαλώ τους γιατρούς?? ειμαι σε αναζήτηση για να αλλάξω γιατρό!! Σας ευχαριστωωωω

Γεια σου, θες να σου στείλω προσωπικό μην;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2022 at 5:45 ΜΜ, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Μετα το άγχος του ΣΚ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της επαναληπτικής…ευτυχώς διπλασιάστηκε!! 🙏 Πήραμε άλλη μια ανάσα..απ γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακη και σε μια βδομάδα να πάω για υπερηχο..Νωρίς δεν είναι βρε κοριτσια; Δεν ξέρω αν κρατηθώ και δεν πάω για 3η χοριακη!!!

Μαρούλιτα μου συγχαρητήρια!!! Να σου πάνε όλα καλά κ σε λίγο καιρό να κρατάς το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2022 at 5:45 ΜΜ, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Μετα το άγχος του ΣΚ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της επαναληπτικής…ευτυχώς διπλασιάστηκε!! 🙏 Πήραμε άλλη μια ανάσα..απ γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακη και σε μια βδομάδα να πάω για υπερηχο..Νωρίς δεν είναι βρε κοριτσια; Δεν ξέρω αν κρατηθώ και δεν πάω για 3η χοριακη!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να πάνε όλα υπεροχα  για το αν είναι νωρίς για υπέρηχο δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά γιατρός είναι κάτι παραπάνω θα ξέρει τώρα για την τριτη χοριακη σε καταλαβαίνω απόλυτα ούτε εγώ ξέρω αν θα άντεχα μέχρι τον υπέρηχο νομίζω ότι θα έκανα όχι τριτη και πεμπτη μη σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να πάνε όλα υπεροχα  για το αν είναι νωρίς για υπέρηχο δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά γιατρός είναι κάτι παραπάνω θα ξέρει τώρα για την τριτη χοριακη σε καταλαβαίνω απόλυτα ούτε εγώ ξέρω αν θα άντεχα μέχρι τον υπέρηχο νομίζω ότι θα έκανα όχι τριτη και πεμπτη μη σου πω

Εμπιστεύτηκα τον γιατρό και κανόνισα κατευθείαν υπέρηχο..Τρώγομαι βέβαια κατά βάθος!! 🤭 Πέμπτη πάω για τον υπέρηχο…μου είπε αυτό που θελουμε αρχικά είναι να δούμε σάκο, για ότι άλλο είναι νωρίς! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2022 at 5:45 ΜΜ, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Μετα το άγχος του ΣΚ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της επαναληπτικής…ευτυχώς διπλασιάστηκε!! 🙏 Πήραμε άλλη μια ανάσα..απ γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακη και σε μια βδομάδα να πάω για υπερηχο..Νωρίς δεν είναι βρε κοριτσια; Δεν ξέρω αν κρατηθώ και δεν πάω για 3η χοριακη!!!

Με το καλό!!  Εξωσωματική Αλεξανδρούπολη έκανες; Έχουν νοσοκομείο για υποβοηθούμενη εκεί πάνω;

Νόμιζα πως μόνο στη Θεσσαλονίκη υπήρχαν κέντρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.συγνωμη που δεν μπαινω συχνα αλλα εχουν πεσει λιγο ολα μαζι.δουλεια,ιατρικα νεο μεταπτυχιακο. 

Λοιπον εγω εκανα την υστεροσκοπηση την τρταρτη,ειδε κατι συμφυσουλες,τις διορθωσε.τψρα λαορνω καφε σικλακουρ για ε βδομαδες ν ερθει η περιοδος κ ξεκιναμε την προτεπτιμασια για την εμβρυομεταφορα τωρα που μπαινουμε στηβ τελικη ευθεια με χει πιασει τρελλη ανυπομονησια κ αγωνια .καταλαβαινετε ολες....διαβαζω παντως τα νεα σας.κ σας φιλω ολες κ στελνω πολυ θετικη ενεργεια καλεε γιορτες ν εχουμε κ συντομα να πραγματοποιηθουν οο ευχες ολων μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η fot είπε:

Με το καλό!!  Εξωσωματική Αλεξανδρούπολη έκανες; Έχουν νοσοκομείο για υποβοηθούμενη εκεί πάνω;

Νόμιζα πως μόνο στη Θεσσαλονίκη υπήρχαν κέντρα .

Ευχαριστώ πολυυυ!!

Αν δεν κάνω λάθος κάνουν στο Π.Ν. Αλεξανδρούπολης, ωστόσο επέλεξα Embryolab στη Θεσσαλονίκη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα..θα ήθελα τις εμπειρίες σας παρακαλώ..έχω ανοίξει κ αλλού θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση κ είπα να γράψω κ εδω..σήμερα έκανα χοριακη 10η μέρα μετά από έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ΑΑ και 4ΑΑ και το αποτέλεσμα είναι 42..ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα φάρμακα κ να επαναλάβω την Τετάρτη αλλά δεν τον άκουσα κ πολύ αισιόδοξο..έχω ελπίδα λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2022 at 5:27 ΠΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου.συγνωμη που δεν μπαινω συχνα αλλα εχουν πεσει λιγο ολα μαζι.δουλεια,ιατρικα νεο μεταπτυχιακο. 

Λοιπον εγω εκανα την υστεροσκοπηση την τρταρτη,ειδε κατι συμφυσουλες,τις διορθωσε.τψρα λαορνω καφε σικλακουρ για ε βδομαδες ν ερθει η περιοδος κ ξεκιναμε την προτεπτιμασια για την εμβρυομεταφορα τωρα που μπαινουμε στηβ τελικη ευθεια με χει πιασει τρελλη ανυπομονησια κ αγωνια .καταλαβαινετε ολες....διαβαζω παντως τα νεα σας.κ σας φιλω ολες κ στελνω πολυ θετικη ενεργεια καλεε γιορτες ν εχουμε κ συντομα να πραγματοποιηθουν οο ευχες ολων μας

👡👡👡👡 δεν λέω κάτι άλλο ξέρεις εσύ:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..θα ήθελα τις εμπειρίες σας παρακαλώ..έχω ανοίξει κ αλλού θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση κ είπα να γράψω κ εδω..σήμερα έκανα χοριακη 10η μέρα μετά από έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ΑΑ και 4ΑΑ και το αποτέλεσμα είναι 42..ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα φάρμακα κ να επαναλάβω την Τετάρτη αλλά δεν τον άκουσα κ πολύ αισιόδοξο..έχω ελπίδα λέτε?

Σημασία έχει να διπλασιαζεται και όχι το νούμερο.  Δεν είσαι καν στην γκρίζα ζώνη που ειναι 5-26. 

Οποτε γιατί αγχώνεσαι μια χαρά είναι. Την Τετάρτη θα πρέπει να έχουμε μια αύξηση του 70% 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σημασία έχει να διπλασιαζεται και όχι το νούμερο.  Δεν είσαι καν στην γκρίζα ζώνη που ειναι 5-26. 

Οποτε γιατί αγχώνεσαι μια χαρά είναι. Την Τετάρτη θα πρέπει να έχουμε μια αύξηση του 70% 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..μου δίνεις πολύ κουράγιο με τα λόγια σου..ειχα αρχίσει να απογοητεύομαι είναι η αλήθεια κ να σκέφτομαι ότι θα καταλήξει σε βιοχημική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

👡👡👡👡 δεν λέω κάτι άλλο ξέρεις εσύ:-* 

Ημουνα σιγουρη οτι αυτο θα ελεγες!!!!χαχαχαχαχαχα...εισαι θεα!!!πως πας εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια ξεκίνησα καταστολή για 2η προσπάθεια, αλλά νιώθω πως όλα μου πάνε στραβά. Η περίοδός μου άφαντη εδώ και 3 μέρες, έκανα μια χοριακή που ήταν στο 9 και έπεσε στο 8 και έχω θέμα και με τα φάρμακα. Έχω υπόλοιπο από την 1η προσπάθεια 900 μονάδες ενός φαρμάκου και ο ΕΟΠΠΥ θα μου χορηγήσει μόνο τις υπόλοιπες 2700 από το άλλο φάρμακο που θα χρησιμοποιήσω τώρα, ενώ έχω έγκριση για 3600.  Γνωρίζετε αν από το κέντρο θα μπορούσαν να μου κάνουν κάποιου είδους "ανταλλαγή" φαρμάκων;

Και μετά λένε αισιοδοξία και όχι άγχος..εγώ όλο εμπόδια βλέπω 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια ξεκίνησα καταστολή για 2η προσπάθεια, αλλά νιώθω πως όλα μου πάνε στραβά. Η περίοδός μου άφαντη εδώ και 3 μέρες, έκανα μια χοριακή που ήταν στο 9 και έπεσε στο 8 και έχω θέμα και με τα φάρμακα. Έχω υπόλοιπο από την 1η προσπάθεια 900 μονάδες ενός φαρμάκου και ο ΕΟΠΠΥ θα μου χορηγήσει μόνο τις υπόλοιπες 2700 από το άλλο φάρμακο που θα χρησιμοποιήσω τώρα, ενώ έχω έγκριση για 3600.  Γνωρίζετε αν από το κέντρο θα μπορούσαν να μου κάνουν κάποιου είδους "ανταλλαγή" φαρμάκων;

Και μετά λένε αισιοδοξία και όχι άγχος..εγώ όλο εμπόδια βλέπω 🙄

Γιατί να μην πάρεις και τις 3600? Από το κέντρο θα έχεις αναφορά που λέει πως τις χρησιμοποίησες όλες τις προηγούμενες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Γιατί να μην πάρεις και τις 3600? Από το κέντρο θα έχεις αναφορά που λέει πως τις χρησιμοποίησες όλες τις προηγούμενες. 

Χμμ..το κέντρο δίνει την αναφορά σύμφωνα με αυτό που θα πει ο γιατρός. Έχω αλλάξει και γιατρό και κέντρο σε αυτή την προσπάθεια, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν βεβαίωση ότι τις έχω χρησιμοποιήσει όλες τις μονάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2022 at 6:13 ΜΜ, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..θα ήθελα τις εμπειρίες σας παρακαλώ..έχω ανοίξει κ αλλού θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση κ είπα να γράψω κ εδω..σήμερα έκανα χοριακη 10η μέρα μετά από έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ΑΑ και 4ΑΑ και το αποτέλεσμα είναι 42..ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα φάρμακα κ να επαναλάβω την Τετάρτη αλλά δεν τον άκουσα κ πολύ αισιόδοξο..έχω ελπίδα λέτε?

Με 43,5 ξεκίνησα ...έκλαιγα έλεγα δε θα τα καταφέρω και τώρα δίπλα μου είναι το μικρό μου θαυματακι 15 ημερών ..μην απογοητεύεσαι , να συνεχίσεις τα φάρμακα κανονικότητα και θα δεις ότι θα έχει διπλασιαστεί στην επόμενη χοριακη ..αυτό μας ενδιαφέρει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pixel22 είπε:

Χμμ..το κέντρο δίνει την αναφορά σύμφωνα με αυτό που θα πει ο γιατρός. Έχω αλλάξει και γιατρό και κέντρο σε αυτή την προσπάθεια, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν βεβαίωση ότι τις έχω χρησιμοποιήσει όλες τις μονάδες.

Τον περασμένο Μάιο (2022) στη βεβαίωση για την επιτροπή που μου είχε δώσει εμένα το προηγούμενο κέντρο, αφού είχα φύγει κ είχα αλλάξει κέντρο κ γιατρό, δεν ανέφερε πουθενά μοναδες. Έλεγε μόνο ότι έγινε η ωοληψια κ εμβρυομεταφορα κ δεν υπάρχουν αλλά έμβρυα σε κατάψυξη. Αυτό ζητάει η επιτροπη στη βεβαίωση νομίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lelita είπε:

Τον περασμένο Μάιο (2022) στη βεβαίωση για την επιτροπή που μου είχε δώσει εμένα το προηγούμενο κέντρο, αφού είχα φύγει κ είχα αλλάξει κέντρο κ γιατρό, δεν ανέφερε πουθενά μοναδες. Έλεγε μόνο ότι έγινε η ωοληψια κ εμβρυομεταφορα κ δεν υπάρχουν αλλά έμβρυα σε κατάψυξη. Αυτό ζητάει η επιτροπη στη βεβαίωση νομίζω. 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, είχα πάρει την βεβαίωση που αναφέρεις, αλλά είναι αυτή που δίνουμε στον εοπυυ μαζί με τις αποδείξεις για να πάρουμε τα 350€. Το φαρμακείο του εοπυυ για να δώσει τις μονάδες της 2ης προσπάθειας ζητάει βεβαίωση για τις μονάδες που χρησιμοποιήθηκαν στην 1η. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Κορίτσια ξεκίνησα καταστολή για 2η προσπάθεια, αλλά νιώθω πως όλα μου πάνε στραβά. Η περίοδός μου άφαντη εδώ και 3 μέρες, έκανα μια χοριακή που ήταν στο 9 και έπεσε στο 8 και έχω θέμα και με τα φάρμακα. Έχω υπόλοιπο από την 1η προσπάθεια 900 μονάδες ενός φαρμάκου και ο ΕΟΠΠΥ θα μου χορηγήσει μόνο τις υπόλοιπες 2700 από το άλλο φάρμακο που θα χρησιμοποιήσω τώρα, ενώ έχω έγκριση για 3600.  Γνωρίζετε αν από το κέντρο θα μπορούσαν να μου κάνουν κάποιου είδους "ανταλλαγή" φαρμάκων;

Και μετά λένε αισιοδοξία και όχι άγχος..εγώ όλο εμπόδια βλέπω 🙄

Γτ ήταν στο 9; μήπως υπήρχε βιοχημική;  αν ήταν βιοχημική λογικό να υπρχει μια καθυστέρηση.  αρκετές κοπέλες χαρίζουν φάρμακα δεν ξέρω τι γίνεται με την επιτροπή αλλά σαν δεύτερη λύση δες και αυτό. Υπάρχουν ομάδες στο φμπ που μπορούν να σε βοηθήσουν.  

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ημουνα σιγουρη οτι αυτο θα ελεγες!!!!χαχαχαχαχαχα...εισαι θεα!!!πως πας εσυ???

Καλά είμαι κοπέλα μου μ εδώ στον αγώνα:-) εμα δε θα σε αφήσω χωρίς παντοφλιτσα αφού το ξέρεις:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με 43,5 ξεκίνησα ...έκλαιγα έλεγα δε θα τα καταφέρω και τώρα δίπλα μου είναι το μικρό μου θαυματακι 15 ημερών ..μην απογοητεύεσαι , να συνεχίσεις τα φάρμακα κανονικότητα και θα δεις ότι θα έχει διπλασιαστεί στην επόμενη χοριακη ..αυτό μας ενδιαφέρει... 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..μου είπαν ότι είναι χαμηλή,χωρίς βέβαια να αποκλείουν ενδεχόμενο ανάπτυξης και από τότε είμαι χάλια..απαντήσεις σαν κ τη δικη σου μου δίνουν πολύ κουράγιο κ δύναμη!περιμένω τα αποτελέσματα της επαναληπτικής κ ελπίζω να γίνει το θαύμα των Χριστουγέννων για μένα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, είχα πάρει την βεβαίωση που αναφέρεις, αλλά είναι αυτή που δίνουμε στον εοπυυ μαζί με τις αποδείξεις για να πάρουμε τα 350€. Το φαρμακείο του εοπυυ για να δώσει τις μονάδες της 2ης προσπάθειας ζητάει βεβαίωση για τις μονάδες που χρησιμοποιήθηκαν στην 1η. 

Όχι μιλάω για την βεβαίωση που ζητάει το φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ για τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας από επιτροπή. Μάλιστα για να μη λέω κ αρλούμπες κοίταξα το αρχείο μου κ βρήκα το αντίγραφο που έχω κρατήσει. Αναφέρει την ημερομηνία ωοληψιας, εμβρυομεταφορας κ έχει κ μια πρόταση που λέει ότι η κα τάδε κατανάλωσε τα φάρμακα χωρίς καμία αναφορά σε μοναδες ! Συγκεκριμένα δε στο κέντρο που ήμουν (Ια....ω) η βεβαίωση ήταν έτοιμη γραμμένη κ ίδια για ολεσ κ συμπληρώνανε χειρόγραφα το όνομα της γυναίκας κ τις ημερομηνίες ωοληψιας κ ετ. 
Εσενα αυτό για τις μοναδες στο είπε κάποιος στον ΕΟΠΠΥ ; 
Εμενα πάντως τη βεβαίωση που σου λέω τη δεχθήκανε κανονικά κ χωρίς πρόβλημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...