Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Να πας στο τμήμα αποβολών κάποιου δημοσίου νοσοκομείου Έλενα ,Αλεξάνδρας ,Αρεταιειο να σου κάνουν όλο το πακετο εξετάσεων. Αιματολογικό/ανοσολογικό/μήτρα/σπερμα/ενδοκρινολογικα.

Σωστά σε παρέπεμψε σε αιματολόγο ο γιατρος σου αλλά ιδιωτικά στοιχίζουν αρκετά οι εξετάσεις αυτές κ επιπλέον πχ στο Έλενα που έχουμε οι περισσότερες εμπειρία εδω μέσα σε παραπέμπουν στα υπόλοιπα τμήματα κ είναι δωρεάν.

Λυπαμαι για τις απώλειες σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερη σας.

Στο Έλενα μ απάντησε αμέσως η κυρία Οικονομόπουλου κ μ έκλεισε ραντεβού.Ξέρετε ποσά ραντεβού χρειάζονται για να γίνουν όλες οι εξετάσεις κ σε ποσό καιρό έχουμε αποτελέσματα;Γτ είμαστε από επαρχία,είμαι δασκάλα κ είναι δύσκολο να φεύγω συνέχεια πρωινές ώρες..Ευχαριστώ πολύ και Μακαρι…Τι να πω.Μακαρι για όλες μας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Στο Έλενα μ απάντησε αμέσως η κυρία Οικονομόπουλου κ μ έκλεισε ραντεβού.Ξέρετε ποσά ραντεβού χρειάζονται για να γίνουν όλες οι εξετάσεις κ σε ποσό καιρό έχουμε αποτελέσματα;Γτ είμαστε από επαρχία,είμαι δασκάλα κ είναι δύσκολο να φεύγω συνέχεια πρωινές ώρες..Ευχαριστώ πολύ και Μακαρι…Τι να πω.Μακαρι για όλες μας…

Στο τηλεφωνο της είπες ότι είσαι από επαρχία; Αν όχι ξαναπαρε κ πες το ώστε την ημέρα του ραντεβού να κανείς όλες τις αιματολογικές που θα χρειαστείς αφού σας πάρει ιστορικό. Αλλά να το ξέρει γιατί αιμοληψίες γίνονται μέχρι κάποια ώρα όποτε μπορεί να σου πει να πας νωρίτερα.

Υπολόγισε ότι τα αποτελέσματα θέλουν σίγουρα 15-20 εργάσιμες για να βγουν (αν μεσολαβούν αργίες θέλουν παραπάνω) και θα χρειαστείς άλλη μια μέρα να πας να μαζέψεις τα αποτελέσματα και να της τα δώσεις να τα αξιολογήσει. Όποτε φρόντισε την ημέρα που θα πάρεις αποτελέσματα να είσαι σίγουρη ότι έχουν βγει όλα και ότι είναι διαθέσιμη ώστε να τα δει.

Αν χρειαστείς κολπικη καλλιέργεια κ υπερηχο αναγκαστικά κλείνεις άλλο ραντεβού γιατί είναι σε αλλά τμήματα.

Επισης γνώμη μου ενδοκρινολογικα καντα σε έναν ενδοκρινολόγο στην περιοχή σου μέχρι το ραντεβού στο Έλενα κ πήγαινε της τα αποτελέσματα ,αυτά δεν έχει σημασία που θα τα κανείς αλλά αν έχεις αποτελέσματα κερδίζεις χρόνο ώστε να τα δει κ αν χρειαστεί θα σε παραπέμψει σε ενδοκρινολόγο εντός του Έλενα.

Πιστευω ότι σε 2 -3 ραντεβού το πολύ θα έχεις εικόνα. Υπολόγισε ότι το 1ο ραντεβού με το 2ο θα μεσολαβησει σίγουρα μήνας όποτε δεν θα λείψεις από την εργασία σου πολύ σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Στο Έλενα μ απάντησε αμέσως η κυρία Οικονομόπουλου κ μ έκλεισε ραντεβού.Ξέρετε ποσά ραντεβού χρειάζονται για να γίνουν όλες οι εξετάσεις κ σε ποσό καιρό έχουμε αποτελέσματα;Γτ είμαστε από επαρχία,είμαι δασκάλα κ είναι δύσκολο να φεύγω συνέχεια πρωινές ώρες..Ευχαριστώ πολύ και Μακαρι…Τι να πω.Μακαρι για όλες μας…

Και να έχεις μαζί σου όλες τις εξετάσεις σας κ εσένα κ του συζύγου. Κ να γνωρίζεις κάποια πράγματα για το ιστορικό των γονέων σας (αν πχ έχουν ζάχαρο, διαβήτη, αν ενδέχεται να είναι συγγενείς μεταξύ τους κλπ) 

Σιγουρα θα σας πει να κάνετε καρυοτυπο ζεύγους (όχι τον καρυοτυπο εμβρύου από την αποβολή) που αυτό δεν νομίζω ότι γίνεται στο Έλενα ας με διορθώσουν τα κορίτσια. Εγώ το είχα κάνει όποτε δεν μας το ζήτησε αλλά θεωρώ ότι θα σας το ζητήσει. Αν το έχεις στο προγραμμα καντο στην περιοχή σου (κοστίζει όμως κ δεν γράφεται νομίζω) ώστε να το έχεις κ αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Ευχαριστώ κούκλα μου . Να ρωτήσω όμως κάτι άσχετο ; Το αλάτι σε αυτήν την περίπτωση  πρέπει να αποφεύγεται εντελώς ; Το λέω από την άποψη ότι σε πολλές τροφές υπάρχει σαν πρόσθετο , ας πούμε σάλτσες  , τυριά , ελιεσ κτλ.. Και ζάχαρη το ίδιο .

Ευχαριστώ πολύ ❤️ . Αν δεν κάνω λάθος είσαι και εσυ εγκυουλα , με το καλό λοιπόν ❤️

Εγώ να σου πω την αλήθεια τις μέρες τις διέγερσης και για μια βδομάδα μετά την ωοληψια το έκοβα τελείως το αλάτι, δηλαδή και δεν έβαζα στα φαγητά και προσπαθούσα να μην τρώω πράγματα που όλοι ξέρουμε ότι έχουν όπως αλμυρά τυριά ελιές, πατατάκια κλπ. Τώρα εντάξει, αλάτι έχει και το ψωμί που παίρνουμε απ το φούρνο, δεν έφτανα στο σημείο να μην τρώω ψωμί αλλά περιόριζα πολύ όλα τα υπόλοιπα. Αντίστοιχα και με τη ζαχαρη. 
Ειμαι ναι, στην 21η βδομάδα, εύχομαι και σε σένα συντομα να έχεις ευχάριστα νέα, όπως και όλες οι κοπέλες που ξεκινούν τώρα. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε;; 
εγω είμαι σε μια φρίκη υποτίθεται ότι έχω περίοδο από προχθές το βράδυ είχα ελάχιστο το πρωί ήρθε κανονικά και από το απόγευμα ως το επόμενο πρωί τίποτα το πρωί ξανά και πάει λέγοντας είμαι 3η ημέρα υποτίθεται και είναι και μετά από χάπι η πρωηγουμενη περίοδος ήταν μια χαρά τώρα;

Είμαστε και σε κύκλο μετά τις διακοπές οπότε νομίζω δεν είναι περίεργο να συμβαίνουν τέτοιες μικρό ανακατωσούρες με την περίοδο. Επίσης ίσως καμία κυστουλα; Για να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα και πω τίποτα του στυλ, “ βρε μπας και έχεις πάθει κι εσυ σύνδρομο Παρασκευαιδου;” 
Γιατι όμως να είσαι σε τέτοια φρίκη; Θα ξεκίναγες τώρα κάποια διαδικασία και στο χαλάει; Αν συνεχιστεί μίλησε με το γιατρο σου να πας για κανενα υπέρηχο ή να σου γράψει τπτ αιματολογικές. Δεν θα είναι κάτι ιδιαίτερο πάντως,  ψυχραιμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και να έχεις μαζί σου όλες τις εξετάσεις σας κ εσένα κ του συζύγου. Κ να γνωρίζεις κάποια πράγματα για το ιστορικό των γονέων σας (αν πχ έχουν ζάχαρο, διαβήτη, αν ενδέχεται να είναι συγγενείς μεταξύ τους κλπ) 

Σιγουρα θα σας πει να κάνετε καρυοτυπο ζεύγους (όχι τον καρυοτυπο εμβρύου από την αποβολή) που αυτό δεν νομίζω ότι γίνεται στο Έλενα ας με διορθώσουν τα κορίτσια. Εγώ το είχα κάνει όποτε δεν μας το ζήτησε αλλά θεωρώ ότι θα σας το ζητήσει. Αν το έχεις στο προγραμμα καντο στην περιοχή σου (κοστίζει όμως κ δεν γράφεται νομίζω) ώστε να το έχεις κ αυτό 

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, προτείνω να ονομάσουμε «σύνδρομο Παρασκευαιδου» την αιφνίδια εγκυμοσύνη πριν από προσπάθεια εξωσωματικής. Ήδη έχουμε δυο περιστατικά του συνδρόμου, την @Παρασκευαιδου την ίδια, απ την οποία παίρνει το όνομα του το σύνδρομο και την @kaounmar.  Αντε και στις επόμενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, προτείνω να ονομάσουμε «σύνδρομο Παρασκευαιδου» την αιφνίδια εγκυμοσύνη πριν από προσπάθεια εξωσωματικής. Ήδη έχουμε δυο περιστατικά του συνδρόμου, την @Παρασκευαιδου την ίδια, απ την οποία παίρνει το όνομα του το σύνδρομο και την @kaounmar.  Αντε και στις επόμενες!

Η @Παρασκευαιδου είναι ΙΔΕΑ!!

χαχαχα μπορούμε να το πούμε και «Σύνδρομο παντόφλας»

Σήμερα δεν έχει υπέρηχο το σύνδρομο;;😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάθει υπερδιέγερση ωοθηκών . Εκανα διέγερση για 8 μερεσ 125 μονάδες Γκοναλ και σήμερα είδαμε 23 στον υπέρηχο και η γιατρος έκανε λόγο για υπερδιέγερση . Η κοιλιά μου έχει γίνει σαν τούμπανο και έχω πονάκια χαμηλά , με λίγα λόγια υποφέρω και έχω φοβηθεί πολύ . Κάπου στο σάιτ διάβασα για ασπράδια αβγών , έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία; 

Καλημέρα κορίτσι και καλή επιτυχία να έχεις!!! Εγώ έχω πάθει 2 φορές υπερδιέγερση λόγω εικόνας πολυκυστικών και ναι έτρωγα άσπρο κρέας και ασπράδι αβγού! Έκανα και αντιπηκτικές. Για περίπου 15 μέρες όλα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Και να έχεις μαζί σου όλες τις εξετάσεις σας κ εσένα κ του συζύγου. Κ να γνωρίζεις κάποια πράγματα για το ιστορικό των γονέων σας (αν πχ έχουν ζάχαρο, διαβήτη, αν ενδέχεται να είναι συγγενείς μεταξύ τους κλπ) 

Σιγουρα θα σας πει να κάνετε καρυοτυπο ζεύγους (όχι τον καρυοτυπο εμβρύου από την αποβολή) που αυτό δεν νομίζω ότι γίνεται στο Έλενα ας με διορθώσουν τα κορίτσια. Εγώ το είχα κάνει όποτε δεν μας το ζήτησε αλλά θεωρώ ότι θα σας το ζητήσει. Αν το έχεις στο προγραμμα καντο στην περιοχή σου (κοστίζει όμως κ δεν γράφεται νομίζω) ώστε να το έχεις κ αυτό 

@Tinasardin8689Θα συμπληρώσω σε όσα σοφά σου είπε η @BlackCatοτι τον προηγούμενο μήνα που μου ζήτησε κ εμένα η Οικονομόπουλου να κάνω καρυοτυπο ζεύγους ανακάλυψα ότι εκτός από το Παίδων που γίνεται εντελώς δωρεάν η συγκεκριμένη εξέταση μπορείς να την κανεις κ στο Ιατροπολις, με συνταγογράφηση αρκεί να είναι σωστή, οπως μου είπαν εκεί, (εμένα κ του συζύγου τα παραπεμπτικά μας τα έγραψε η Οικονομόπουλου) κ πληρώσαμε μόνο 13 ευρώ συμμετοχή ο καθένας μας. Τα αποτελέσματα κάνουν κανα μήνα να βγουν. Εγώ τα περιμένω αυτές τις μέρες κ όταν τα έχω μαζί με τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις σπέρματος που μας ζήτησε επιπλέον η Οικονομόπουλου, θα την ενημερώσω για να μου κλείσει το δεύτερο ραντεβού για να δει συνολικά τα αποτελέσματα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε;; 
εγω είμαι σε μια φρίκη υποτίθεται ότι έχω περίοδο από προχθές το βράδυ είχα ελάχιστο το πρωί ήρθε κανονικά και από το απόγευμα ως το επόμενο πρωί τίποτα το πρωί ξανά και πάει λέγοντας είμαι 3η ημέρα υποτίθεται και είναι και μετά από χάπι η πρωηγουμενη περίοδος ήταν μια χαρά τώρα;

Λες να ερθεις στην παρέα μας φανταρε  ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, προτείνω να ονομάσουμε «σύνδρομο Παρασκευαιδου» την αιφνίδια εγκυμοσύνη πριν από προσπάθεια εξωσωματικής. Ήδη έχουμε δυο περιστατικά του συνδρόμου, την @Παρασκευαιδου την ίδια, απ την οποία παίρνει το όνομα του το σύνδρομο και την @kaounmar.  Αντε και στις επόμενες!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Η @Παρασκευαιδου είναι ΙΔΕΑ!!

χαχαχα μπορούμε να το πούμε και «Σύνδρομο παντόφλας»

Σήμερα δεν έχει υπέρηχο το σύνδρομο;;😂 

Είσαστε θεές... σήμερα κρύωνα έβαλα θερμόμετρο 34.5 βάζω το άλλο θερμόμετρο 35.2 λέω δεν πάμε καλά..  ωχ ψάχνω ίντερνετ μουτζωστε παίρνω τηλ γυναικολόγο . Καλά μου λέει ούτε αίμα έχεις ούτε πομους ούτε τίποτα ψάχνεις στο ίντερνετ; 

Οχι στις 19.09 έχω ραντεβού.  

Πάντως μου φτιάξατε τη μέρα με αυτά τα μηνύματα χαχαχαχαχα εκλαψα απ τα γέλια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Στο Έλενα μ απάντησε αμέσως η κυρία Οικονομόπουλου κ μ έκλεισε ραντεβού.Ξέρετε ποσά ραντεβού χρειάζονται για να γίνουν όλες οι εξετάσεις κ σε ποσό καιρό έχουμε αποτελέσματα;Γτ είμαστε από επαρχία,είμαι δασκάλα κ είναι δύσκολο να φεύγω συνέχεια πρωινές ώρες..Ευχαριστώ πολύ και Μακαρι…Τι να πω.Μακαρι για όλες μας…

Να πας στο ραντεβού νυστικια και χωρίς κάποιο φάρμακο θα στης κάνει την ίδια μέρα και μετά από ένα μήνα θα έχεις τις απαντήσεις πες τις ότι είσαι και εκτως Αθηνών θα σου πει κιόλας να την πάρεις στο μήνα ώστε να κλείσετε ραντεβού για να σου πει τα αποτελέσματα μετά θα σου πει να πας να μαζέψεις τα χαρτιά μόνη σου. Από τε χαρτιά που θα σου δώσουν την ημέρα που θα κανείς το ραντεβού και τις εξετάσεις δεν πετάς τίποτα όταν θα πας να της μαζέψεις τα θέλουν εδώ θα σου πω να οπλιστείς με υπομονή Γτ σπάνε λίγο νεύρα για να στα δώσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Είμαστε και σε κύκλο μετά τις διακοπές οπότε νομίζω δεν είναι περίεργο να συμβαίνουν τέτοιες μικρό ανακατωσούρες με την περίοδο. Επίσης ίσως καμία κυστουλα; Για να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα και πω τίποτα του στυλ, “ βρε μπας και έχεις πάθει κι εσυ σύνδρομο Παρασκευαιδου;” 
Γιατι όμως να είσαι σε τέτοια φρίκη; Θα ξεκίναγες τώρα κάποια διαδικασία και στο χαλάει; Αν συνεχιστεί μίλησε με το γιατρο σου να πας για κανενα υπέρηχο ή να σου γράψει τπτ αιματολογικές. Δεν θα είναι κάτι ιδιαίτερο πάντως,  ψυχραιμία!

Λες να είναι από το καλοκαίρι;; Μπα παρασκευαιδου δεν έπαθα μιας και δεν υπάρχει τίποτα όποτε μόνο αν μύρισα τον κρίνο (όπου έχω αλλεργία όπου ούτε από αυτό) για κύστη δεν νομίζω Γτ ποτέ δεν έχω βγάλει μιας και έχω σπω από όσο ξέρω δύσκολο. Φρικαρω Γτ δεν θέλω να έχω τίποτα τύπου πολύποδα κτλ. Σε διαδικασία δεν είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λες να ερθεις στην παρέα μας φανταρε  ;;; 

Ουτε σαν ιδέα 😂 στα όνειρα μου παίζει να έχω 15 παιδιά στην αλήθεια όσα έχω κατάψυξη 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις..Είμαι τόσο απογοητευμένη που δεν έχω όρεξη ούτε στον γιατρό να πάω την Παρασκευή…Θα ανακάμψω…είστε δύναμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις..Είμαι τόσο απογοητευμένη που δεν έχω όρεξη ούτε στον γιατρό να πάω την Παρασκευή…Θα ανακάμψω…είστε δύναμη..

@Tinasardin8689 Κορίτσι μου, σε καταλαβαίνω! Την ίδια απογοήτευση που νιώθεις εσύ την έχουμε νιώσει όλες, άλλες σε λιγότερο και άλλες σε περισσότερο βαθμό, ανάλογα με το στάδιο που βρισκόμαστε. 
 

ΌΜΩΣ, σήκωσε κεφάλι, τίναξε μαλλί πίσω, σφίξε γροθιές και προχώρα μπροστά βήμα βήμα! Όλη την διαδικασία να την δεις σαν μια σκάλα, με σκαλάκια. Πρώτο σκαλάκι, δεύτερο σκαλάκι, κλπ. Τα κορίτσια εδώ με βοήθησαν να το δω και εγώ έτσι διαφορετικά, σαν μια διαδικασία με μαξιλαράκια. 
 

Όσον αφορά την Οικον είναι έτσι όπως στα είπαν τα κορίτσια. Θα την ενημερώσεις ότι είσαι από επαρχία, με ένα ραντεβού να κάνετε και την συζήτηση και τις εξετάσεις! Ότι εξετάσεις έχεις θα τις πάρεις μαζί. Ότι εξετάσεις μπορείς να κάνεις από πριν, να τις κάνεις. Θα πάτε και θα είστε νηστικοί πρωί πρωί! Και μετά θα χρειαστείς άλλο ένα ραντεβού που θα πας να μαζέψεις τα αποτελέσματα και να σου τα εξηγήσει και τι άλλο χρειάζεται. Αλλά θα χρειαστεί περίπου ένας μήνας από το ένα ραντεβού στο άλλο (εγώ έχω κάνει τις εξετάσεις και περιμένω επίσης!) οπότε δεν θα φανεί πολύ στην δουλειά σου. Σε νιώθω γιατί και εγώ και άλλες κοπέλες εδώ δουλεύουμε και έχουμε το ίδιο θέμα τι να πούμε στον εργοδότη. 
 

Οπότε βάλε δύναμη και πάμε γεράάάάάάάά, εδώ όλες, η μια για την άλλη!!! ☺️😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

Τα δικά μου νέα είναι ότι πάμε πίσω 3 μήνες. Μιλήσαμε με τον ουρολόγο-ανδρολόγο και έδωσε στο σύζυγο θεραπεία για 3 μήνες. Δεν είναι και το καλύτερο μου, αλλά τι να κάνω, τώρα που μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε...και ας ελπίσουμε ότι θα έχει βελτιωθεί το σπέρμα μέχρι τότε. 

Όμως εγώ περνάω επιτροπή αυτό το μήνα. Όταν περάσω επιτροπή, τα φάρμακα μου τα δίνουν αμέσως; Και τώρα που δεν γίνεται να ξεκινήσουμε άμεσα, τι θα τα κάνω; 😟 συντηρούνται ψυγείο; λήγουν σύντομα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις..Είμαι τόσο απογοητευμένη που δεν έχω όρεξη ούτε στον γιατρό να πάω την Παρασκευή…Θα ανακάμψω…είστε δύναμη..

Κοίτα κ εγώ, όπως νομίζω κ αρκετά αλλά κορίτσια εδώ μέσα τον πόνο μας κουράγιο κάνουμε.... Εγώ θα σου πω ότι κλείνω κάθε πιθανό ιατρικό ραντεβού που θα μπορούσε να μας βοηθήσει να φτάσουμε πιο κοντά στο παιδάκι μας, κάνω ότι εξετάσεις μου ζητήσουν αλλά δε σου κρύβω ότι κάθε φορά που είναι να παραλάβω αποτελέσματα η καρδιά μου πάει να σπάσει από την αγωνία φοβούμενο ότι θα ακούσω ακόμα κάτι αρνητικό .... Μετά όμως σκέφτομαι ότι ευτυχώς ζούμε στο 2022 κ η επιστήμη δόξα το Θεό είναι με το μέρος μας κ αργά ή γρήγορα θα έρθει η μέρα που θα κρατάω στην αγκαλιά το μωράκι μου ....Έτσι παλεύω τον φόβο με την ελπίδα κ προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη ακόμα κ τις μέρες που ζορίζομαι .... Δεν τα καταφέρνω πάντα αλλά μετά περναει η κακή  μέρα κ ξανά προς τη δόξα τραβωωωωω 😂😂😂. Για αυτό λοιπόν μην απογοητεύεσαι ... εγώ νιώθω ότι η μια στηρίζουμε την άλλη εδώ μέσα ....οι λύπες μοιράζονται κ οι χαρές πολλαπλασιάζονται ! Δύσκολες μέρες είναι κ περνάνε για να έρθει η πολυπόθητη μέρα της γεννάς ...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

@twinkletwinlkleείδες χθες την κόρη σου;; πως είναι;; 

Ναι την είδα την τσουπρα μας χθες @Lucia79 και την είχαμε αγκαλιά όλη την ώρα του επισκεπτηριου (1 ωρα). Σήμερα κιόλας έφτασε τα 1010 γραμμάρια οπότε σπάσαμε το φράγμα του κιλου! Και αύριο έχει γενέθλια, κλείνει 1 μηνα ζωής! Οι γιατροί είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι και ελπίζουμε να συνεχίσουμε έτσι. Όσο περισσότερο την βλέπω, τόσο πιο δύσκολο μου είναι να την αφήνω. Αλλά σκέφτομαι ότι όλο αυτό γίνεται για το καλο της. Ευχαριστώ την Παναγία που την προστατεύει και προχωράμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι την είδα την τσουπρα μας χθες @Lucia79 και την είχαμε αγκαλιά όλη την ώρα του επισκεπτηριου (1 ωρα). Σήμερα κιόλας έφτασε τα 1010 γραμμάρια οπότε σπάσαμε το φράγμα του κιλου! Και αύριο έχει γενέθλια, κλείνει 1 μηνα ζωής! Οι γιατροί είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι και ελπίζουμε να συνεχίσουμε έτσι. Όσο περισσότερο την βλέπω, τόσο πιο δύσκολο μου είναι να την αφήνω. Αλλά σκέφτομαι ότι όλο αυτό γίνεται για το καλο της. Ευχαριστώ την Παναγία που την προστατεύει και προχωράμε. 

Κορίτσι μου χαίρομαι τόσο πολύ! Μπράβο σας! Θα έρθει η μέρα που θα πάτε σπίτι σας και σύντομα!

@kaounmar συγχαρητήρια! Πολύ ευχάριστο το νέο σου!!! Με το καλό να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας σε λίγο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Τα δικά μου νέα είναι ότι πάμε πίσω 3 μήνες. Μιλήσαμε με τον ουρολόγο-ανδρολόγο και έδωσε στο σύζυγο θεραπεία για 3 μήνες. Δεν είναι και το καλύτερο μου, αλλά τι να κάνω, τώρα που μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε...και ας ελπίσουμε ότι θα έχει βελτιωθεί το σπέρμα μέχρι τότε. 

Όμως εγώ περνάω επιτροπή αυτό το μήνα. Όταν περάσω επιτροπή, τα φάρμακα μου τα δίνουν αμέσως; Και τώρα που δεν γίνεται να ξεκινήσουμε άμεσα, τι θα τα κάνω; 😟 συντηρούνται ψυγείο; λήγουν σύντομα; 

Καλημέρα, από την ημέρα που έχεις το ραντεβού στην επιτροπή μέχρι να πάρεις την έγκριση στα χέρια σου, θα περάσει τουλάχιστον ένα δεκαήμερο. Αυτό το χαρτί το κρατάς εσύ και μπορεί πλέον ο γυναικολόγος να σου συνταγογραφήσει τα φάρμακα. Αυτή η συνταγή πρέπει να εκτελεστεί σε λιγότερο από μήνα, αλλά μπορείς εννοείται να τα διατηρήσεις στο ψυγείο μέχρι να τα χρησιμοποιήσεις. Τα φάρμακα δε λήγουν σύντομα. Σε ένα από τα δικά μου είχα διαβάσει ότι από τη στιγμή που θα το πάρω, πρέπει να το χρησιμοποιήσω μέσα σε 3 μήνες. Δεν ρώτησα τον γιατρό αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο. Καλή επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...