Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η troia είπε:

καβούρι=σουρίμι; αν μπορείτε να το αποφεύγετε αυτή την περίοδο...

Οχι καλε τετοια δεν θα τρωω τωρα... Θα τρωω πρωτεινη , κοτοπουλα , ψητα χωρις αλατι , κανενα μαυρο ρυζι , κανενα γιαουρτι γαλα, κανενα ανθοτυρο και μελι για υποκαταστατο... Και απ αυτα που λετε για ιδεες να εχω πλουσιο γευμα. @hope501,πρεπει να βρουμε τροπο να κραταμε ολα αυτα που γραφουν με κοπο τα κοριτσια καπου γιατι θα τα ξεχναμε... Καμια βιβλιοθηκη δεν εχει το μαμυλαντ για αρχειο??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι καλε τετοια δεν θα τρωω τωρα... Θα τρωω πρωτεινη , κοτοπουλα , ψητα χωρις αλατι , κανενα μαυρο ρυζι , κανενα γιαουρτι γαλα, κανενα ανθοτυρο και μελι για υποκαταστατο... Και απ αυτα που λετε για ιδεες να εχω πλουσιο γευμα. @hope501,πρεπει να βρουμε τροπο να κραταμε ολα αυτα που γραφουν με κοπο τα κοριτσια καπου γιατι θα τα ξεχναμε... Καμια βιβλιοθηκη δεν εχει το μαμυλαντ για αρχειο??? 

γενικά το σουρίμι (ψάξε να βρεις τι είναι, υποψιάζομαι ότι είναι αυτό που είπες ᾽καβούρι᾽) μην το πολύτρωτε....Είναι βιομηχανικό προιόν και όχι φυσικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

γενικά το σουρίμι (ψάξε να βρεις τι είναι, υποψιάζομαι ότι είναι αυτό που είπες ᾽καβούρι᾽) μην το πολύτρωτε....Είναι βιομηχανικό προιόν και όχι φυσικό...

Ναι ξερω τι ειναι και ναι αυτο χρησιμοποιησαμε γιατι αυτο ελεγαν και στις συνταγες... Γενικα μην φανταστεις οτι τρωμε καθε μερα τετοια. Ενδεικτικα σας εδειξα τη φωτο περισσοτερο γιατι λεγαμε ποιος μαγειρευει ,κ οτι το συνηθες ειναι οι αντρες που δεν ειναι σεφ να ασχολουνται με κατι πιο απλο.. τετοια πιατα τρωμε κανενα σαββατο με κρασι στο τζακι που θελουμε το κατι διαφορετικο... Οποτε δεν νομιζω να παθουμε τιποτα μια δυο φορες που το τρωμε. Και συγκεκριμενα τον αντρα μου δεν τον αρεσουν για μενα τα εκανα γιατι μ αρεσει. Εκεινος θελει κοντοσουβλια και τετοια , που τα τρωμε πολυ πιο συχνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Ασχετο αλλα για σαρδελα βαλτε στο φουρνο με λογο λαδι μπουκοβο και αλατι... Παιδια γινονται σαν ψητες... Και ειναι πολυ ωραιες... @troiaειδα αυτες τις ιδεες που ανεφερες πιο βατες για μενα ειναι... Να μου λες και αλλα... 

@Luna777 εσυ μας πηγες λιγο αναποδα...πρωτα γραψε μας τη λιστα για το σουπερ και υστερα να αρχισουμε τις δοκιμες ... Πραγματικα τα εχασα τι πρεπει να ψωνισουμε... Μονο το ποριτζ τρωω που πραγματικα το θεωρω και σαν γλυκο με τον τροπο που το τρωω εγω .. μαλιστα παιρνω και αυτα τα φακελακια βρωμης που ειναι με μελι... Πολυ νοστιμο... 

λίστα σούπερ μάρκετ 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 και τις τιμές από δίπλα 🤣🤣🤣🤣🤣 αχαχαχα κάπου είχα δει σε μια εφαρμογή από μια κοπέλα από το εξωτερικό (την πληρώνεις για να σου ανοίξει όλα τα πεδία) έχει λίστα σουπερμάρκετ μετά από κάθε συνταγή. 
Μα πραγματικά αν μπορούσα να έχω κάποιον να μου τα φτιάχνει και να μου τα φέρνει θα ήμουν τρισευτυχισμένη!!! Εγώ τρεφόμουν με ένα τοστ και κορνφλακες την ημέρα και άντε ότι έτρωγα απ’εξω… Η ότι φτιάχναμε με το αγόρι. 
Ολα αυτό το πρεπει και σωστό και ανα τρεις ώρες μου φάνηκε και μου φαίνεται τόσο δύσκολο. Νομίζω πιο εύκολα θα σπούδαζα ιατρική/νομική 😂😂😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

συμβουλευτική για ποιο θέμα; κι εγώ προσέλαβα μαία για το θηλασμό και την πλήρωσα 150eur, αλλά χαλάλι της, γιατί ερχόταν κάθε μέρα στο μαιευτήριο και ήταν και μέσα στην καισαρική και χάρη σε αυτήν όταν βγήκα είχαμε βρει πια το ρυθμό μας, που πιστέψτε με, δεν είναι δεδομένο. Και καταφέραμε να θηλάζουμε αποκλειστικά. 

Ιστορικό ζευγαριού, γενική υγεία και γονιμότητα, διατροφή και συμπληρώματα, αλλαγές στον τρόπο ζωής…. Και εννοείται πως ένα ραντεβού έχει διάρκεια καμία ώρα. 
Εαν ήταν πιο οικονομικό δηλαδή κανα 40€ θα πήγαινα για να δω τι διαφορετικό από αυτά που γνωρίζω θα μου έλεγε, και εάν θα μου έδειξε προγραμμα γραπτώς τύπου διατροφολόγου… αλλά 80€ !?!?!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι καλε τετοια δεν θα τρωω τωρα... Θα τρωω πρωτεινη , κοτοπουλα , ψητα χωρις αλατι , κανενα μαυρο ρυζι , κανενα γιαουρτι γαλα, κανενα ανθοτυρο και μελι για υποκαταστατο... Και απ αυτα που λετε για ιδεες να εχω πλουσιο γευμα. @hope501,πρεπει να βρουμε τροπο να κραταμε ολα αυτα που γραφουν με κοπο τα κοριτσια καπου γιατι θα τα ξεχναμε... Καμια βιβλιοθηκη δεν εχει το μαμυλαντ για αρχειο??? 

Ξεκινά και γράφε τα και μετά στείλε τα στην καθεμία. 😂😂😂😂
Μα γι’αυτο έλεγα πως πρεπει να γίνει βιβλίο. Αλλά μόνη μου δεν μπορώ 😂😂😂

Εγω αυτό που χρειάζομαι είναι κανονικό πλάνο. Να το εκτυπώσω και να το πάω κατά γράμμα….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι ξερω τι ειναι και ναι αυτο χρησιμοποιησαμε γιατι αυτο ελεγαν και στις συνταγες... Γενικα μην φανταστεις οτι τρωμε καθε μερα τετοια. Ενδεικτικα σας εδειξα τη φωτο περισσοτερο γιατι λεγαμε ποιος μαγειρευει ,κ οτι το συνηθες ειναι οι αντρες που δεν ειναι σεφ να ασχολουνται με κατι πιο απλο.. τετοια πιατα τρωμε κανενα σαββατο με κρασι στο τζακι που θελουμε το κατι διαφορετικο... Οποτε δεν νομιζω να παθουμε τιποτα μια δυο φορες που το τρωμε. Και συγκεκριμενα τον αντρα μου δεν τον αρεσουν για μενα τα εκανα γιατι μ αρεσει. Εκεινος θελει κοντοσουβλια και τετοια , που τα τρωμε πολυ πιο συχνα. 

Καλέ, όχι, προς Θεού, δεν παθαίνεις κάτι, απλώς δεν είναι και ό,τι πιο υγιεινό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:


 

Ιστορικό ζευγαριού, γενική υγεία και γονιμότητα, διατροφή και συμπληρώματα, αλλαγές στον τρόπο ζωής…. Και εννοείται πως ένα ραντεβού έχει διάρκεια καμία ώρα. 
Εαν ήταν πιο οικονομικό δηλαδή κανα 40€ θα πήγαινα για να δω τι διαφορετικό από αυτά που γνωρίζω θα μου έλεγε, και εάν θα μου έδειξε προγραμμα γραπτώς τύπου διατροφολόγου… αλλά 80€ !?!?!

 

Αξίζει όμως! Αυτό το κάνει και η βελονίστριά μου/ιατρός κινέζικης ιατρικής και πληρώνεις στο 1ο ραντεβού 100€ και σε κάθε συνεδρία για βελονισμό 50€. Από εκείνη έμαθα ό,τι ξέρω και μου τα επιβεβαίωσε και η Τσεκούρα στο Έλενα (btw δωρεάν). Για μένα αξίζει χίλιες φορές!!! Εγώ το συστήνω ανεπιφύλακτα. Από το trial and error των εξωσωματιστών, προτιμότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω, ειδικά οσες είχατε θετικές χοριακές: κλασσικα έχω καεί διαβάζοντας άρθρα με πιθανά σημάδια εμφύτευσης κλπ και ξέρω ότι θα μου πείτε να μην ψάχνω σημάδια αφού κανενα σημάδι δεν είναι ασφαλές. Παρολα αυτα είδα να γράφουν για αυξημένες κολπικές εκκρίσεις και ήθελα να ρωτήσω εάν το έχετε παρατηρήσει; Όχι ότι μου συμβαινει, απλά έτσι από περιέργεια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω, ειδικά οσες είχατε θετικές χοριακές: κλασσικα έχω καεί διαβάζοντας άρθρα με πιθανά σημάδια εμφύτευσης κλπ και ξέρω ότι θα μου πείτε να μην ψάχνω σημάδια αφού κανενα σημάδι δεν είναι ασφαλές. Παρολα αυτα είδα να γράφουν για αυξημένες κολπικές εκκρίσεις και ήθελα να ρωτήσω εάν το έχετε παρατηρήσει; Όχι ότι μου συμβαινει, απλά έτσι από περιέργεια…

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Δεν το είχα παρατηρήσει σαν σύμπτωμα.... Δύο φορές έχω πετύχει σύλληψη...και εγώ αυτό το κακό έκανα σγχωνομουν με συμπτώματα όμως σου λέω ότι και στις δύο συλλήψεις μου είχα διαφορετικά συμπτώματα !! Εγώ το μόνο που έκανα επειδή δεν άντεχα ήταν να κάνω τεστ μια μέρα πριν την χοριακη για να ξέρω με την διάθεση θα πήγαινα...σε αυτή την σύλληψη έκανα τεστ στην 8η και 9η μέρα αλλά παίζει ρόλο τι έμβρυα έχεις βάλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μιας κ μιλάτε για εναλλακτικά πράγματα.ο βελονισμός βοηθάει?να το έψαχνα ως κάτι επί πρόσθετο πριν τη 2η προσπάθεια μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Δεν το είχα παρατηρήσει σαν σύμπτωμα.... Δύο φορές έχω πετύχει σύλληψη...και εγώ αυτό το κακό έκανα σγχωνομουν με συμπτώματα όμως σου λέω ότι και στις δύο συλλήψεις μου είχα διαφορετικά συμπτώματα !! Εγώ το μόνο που έκανα επειδή δεν άντεχα ήταν να κάνω τεστ μια μέρα πριν την χοριακη για να ξέρω με την διάθεση θα πήγαινα...σε αυτή την σύλληψη έκανα τεστ στην 8η και 9η μέρα αλλά παίζει ρόλο τι έμβρυα έχεις βάλει 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω πάρει απόφαση ότι δεν θα κάνω τεστ, η χοριακη μου είναι τη Δευτέρα, έχω βάλει 4 έμβρυα 3ης μέρας. Για να πω την αλήθεια και η χοριακη μου φάνηκε λίγο νωρίς, ο προηγούμενο ς γιατρός με βλαστοκύστη και με έβαζε να κάνω τεστ σε 14 μέρες, αλλά οκ δε θέλω να περιμένω κι άλλο εννοειτια. Ήδη είμαι στα κάγκελα 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω, ειδικά οσες είχατε θετικές χοριακές: κλασσικα έχω καεί διαβάζοντας άρθρα με πιθανά σημάδια εμφύτευσης κλπ και ξέρω ότι θα μου πείτε να μην ψάχνω σημάδια αφού κανενα σημάδι δεν είναι ασφαλές. Παρολα αυτα είδα να γράφουν για αυξημένες κολπικές εκκρίσεις και ήθελα να ρωτήσω εάν το έχετε παρατηρήσει; Όχι ότι μου συμβαινει, απλά έτσι από περιέργεια…

Εγώ και τις τρεις φορές που είχα θετική χοριακη είχα πολλά υγρά! Σε φάση που νόμιζα ότι έχω ακράτεια! Τις άλλες δυο που ήταν αρνητικό είχα πολύ λίγα έως καθόλου! Αλλά και πάλι νομίζω ότι εξαρτάται από κάθε γυναίκα και δεν σημαίνει ότι αν δεν έχεις, δεν έχεις πετύχει! Αυτες οι δυο βδομάδες είναι ότι χειρότερο για τη ψυχική μας υγεια!! Θα σου έλεγα να μην ψάχνεις συμπτώματα αλλά το ξέρω ότι είναι αναπόφευκτο! Κανε λίγο υπομονή ακόμα και ευχομαι σύντομα να χοροπηδάμε απο τη χαρά μας! Εμείς, εσυ προσεκτικά για τα νινακια σου!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Εγώ και τις τρεις φορές που είχα θετική χοριακη είχα πολλά υγρά! Σε φάση που νόμιζα ότι έχω ακράτεια! Τις άλλες δυο που ήταν αρνητικό είχα πολύ λίγα έως καθόλου! Αλλά και πάλι νομίζω ότι εξαρτάται από κάθε γυναίκα και δεν σημαίνει ότι αν δεν έχεις, δεν έχεις πετύχει! Αυτες οι δυο βδομάδες είναι ότι χειρότερο για τη ψυχική μας υγεια!! Θα σου έλεγα να μην ψάχνεις συμπτώματα αλλά το ξέρω ότι είναι αναπόφευκτο! Κανε λίγο υπομονή ακόμα και ευχομαι σύντομα να χοροπηδάμε απο τη χαρά μας! Εμείς, εσυ προσεκτικά για τα νινακια σου!! ❤️

Προσπαθώ η δόλια να κάνω υπομονή αλλά δεν παλεύεται άλλο…δε νιώθω και τπτ ιδιαίτερο, αίμα δεν είχα και έχω αρχίσει να απελπίζομαι. Μακάρι να χοροπηδάμε από τη χαρά μας γιατί έχω κάπως κουραστεί πλέον, δεν ξέρω και τί άλλο να ψάξω ή να βελτιώσω. Το μόνο που με παρηγορεί κάπως είναι που βάλαμε 4 και μάλιστα τα δυο είναι από αυτα που ονομάζουν fast growing, με 10 και 12 κύτταρα αντίστοιχα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Προσπαθώ η δόλια να κάνω υπομονή αλλά δεν παλεύεται άλλο…δε νιώθω και τπτ ιδιαίτερο, αίμα δεν είχα και έχω αρχίσει να απελπίζομαι. Μακάρι να χοροπηδάμε από τη χαρά μας γιατί έχω κάπως κουραστεί πλέον, δεν ξέρω και τί άλλο να ψάξω ή να βελτιώσω. Το μόνο που με παρηγορεί κάπως είναι που βάλαμε 4 και μάλιστα τα δυο είναι από αυτα που ονομάζουν fast growing, με 10 και 12 κύτταρα αντίστοιχα…

Όπως λες δεν έχει τι άλλο να ψάξεις! Τα χεις ελέγξει όλα, άρα πας με τις καλύτερες προϋποθέσεις!! Κι είναι και φάστ τα εμβρυακια σου!! Υπομονή κοπέλα μου! Ξέρω είναι πολύ δύσκολο αλλά λίγο έμεινε!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Προσπαθώ η δόλια να κάνω υπομονή αλλά δεν παλεύεται άλλο…δε νιώθω και τπτ ιδιαίτερο, αίμα δεν είχα και έχω αρχίσει να απελπίζομαι. Μακάρι να χοροπηδάμε από τη χαρά μας γιατί έχω κάπως κουραστεί πλέον, δεν ξέρω και τί άλλο να ψάξω ή να βελτιώσω. Το μόνο που με παρηγορεί κάπως είναι που βάλαμε 4 και μάλιστα τα δυο είναι από αυτα που ονομάζουν fast growing, με 10 και 12 κύτταρα αντίστοιχα…

Και στις αρνητικές χοριακες κ στις θετικές τα ίδια υγρα είχα κ το ίδιο πρήξιμο στο βυζι το οποίο ήταν από την προγεστερονη ξεκάθαρα!!

Το μόνο που θυμάμαι σαν σύμπτωμα στην πρώτη θετική χοριακη ήταν η υπνηλία που και πάλι πιστεύω ήταν από την προγεστερονη!Αν κ δεν την έπαιρνα από το στόμα αλλά θυμάμαι με το που έφερνα καναπέ στο 3λεπτο ήμουν ωραία κοιμωμένη!!

Λιγο έμεινε μια κ σήμερα κ επίσης μου αρέσει κ μενα που κουράζεσαι όπως είπε κ η @Παρασκευαιδου

Αιμα εμφύτευσης εγώ προσωπικά δεν έχω δει ποτέ αλλά επίσης δεν είχε κ αιμορραγία στις αποβολές 

Λιγο έμεινε βάστα γερά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και στις αρνητικές χοριακες κ στις θετικές τα ίδια υγρα είχα κ το ίδιο πρήξιμο στο βυζι το οποίο ήταν από την προγεστερονη ξεκάθαρα!!

Το μόνο που θυμάμαι σαν σύμπτωμα στην πρώτη θετική χοριακη ήταν η υπνηλία που και πάλι πιστεύω ήταν από την προγεστερονη!Αν κ δεν την έπαιρνα από το στόμα αλλά θυμάμαι με το που έφερνα καναπέ στο 3λεπτο ήμουν ωραία κοιμωμένη!!

Λιγο έμεινε μια κ σήμερα κ επίσης μου αρέσει κ μενα που κουράζεσαι όπως είπε κ η @Παρασκευαιδου

Αιμα εμφύτευσης εγώ προσωπικά δεν έχω δει ποτέ αλλά επίσης δεν είχε κ αιμορραγία στις αποβολές 

Λιγο έμεινε βάστα γερά ❤️

Ε νομίζω και η κούραση απο την προγεστερονη είναι κι αυτή…είναι εντελώς αφυσικο..

ευχαριστώ συμμαθήτρια με το ζόρι κρατιέμαι πραγματικά….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω πάρει απόφαση ότι δεν θα κάνω τεστ, η χοριακη μου είναι τη Δευτέρα, έχω βάλει 4 έμβρυα 3ης μέρας. Για να πω την αλήθεια και η χοριακη μου φάνηκε λίγο νωρίς, ο προηγούμενο ς γιατρός με βλαστοκύστη και με έβαζε να κάνω τεστ σε 14 μέρες, αλλά οκ δε θέλω να περιμένω κι άλλο εννοειτια. Ήδη είμαι στα κάγκελα 🤪

Στις 14 μέρες δείχνει κανονικότατα και με έμβρυα 3 ημερών. Όλα θα πάνε καλά, θα το δεις! Εγώ πάντως με τόση προγεστερονη που επαιρνα καταλαβαίνεις ότι είχα φουλ υγρά. Άλλαζα σερβιετακι 2, 3 φορές την εβδομάδα. Στην ουσία 1 και σήμερα έμεινε. Το ξέρω είναι η ουρά που δυσκολεύει, αλλά κανε υπομονή λιγάκι ακόμα. Είπαμε, πήγες με γεμάτη τη φαρέτρα, όλες οι συνθήκες είναι ιδανικές, τώρα ήρθε και η δική σου σειρά και εδώ θα είμαστε τη Δευτέρα να πανηγυριζουμε! Είναι η 4η εγκυμοσύνη μου και κάθε φορά και διαφορετικά συμπτώματα, εντελώς διαφορετικά όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Στις 14 μέρες δείχνει κανονικότατα και με έμβρυα 3 ημερών. Όλα θα πάνε καλά, θα το δεις! Εγώ πάντως με τόση προγεστερονη που επαιρνα καταλαβαίνεις ότι είχα φουλ υγρά. Άλλαζα σερβιετακι 2, 3 φορές την εβδομάδα. Στην ουσία 1 και σήμερα έμεινε. Το ξέρω είναι η ουρά που δυσκολεύει, αλλά κανε υπομονή λιγάκι ακόμα. Είπαμε, πήγες με γεμάτη τη φαρέτρα, όλες οι συνθήκες είναι ιδανικές, τώρα ήρθε και η δική σου σειρά και εδώ θα είμαστε τη Δευτέρα να πανηγυριζουμε! Είναι η 4η εγκυμοσύνη μου και κάθε φορά και διαφορετικά συμπτώματα, εντελώς διαφορετικά όμως.

κι εγώ βρίσκω συνέχεια υπολείμματα από τα υπόθετα στο εσώρουχο αλλά καταλαβαίνω ότι δεν ειναι τέτοιου τύπου υγρά. 
αυτη η μια μέρα που έμεινε θα με φαει μου φαινεται…αλλά ας ειναι έτσι κι ας πανηγυρίζουμε τη Δευτέρα βέβαια…❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ε νομίζω και η κούραση απο την προγεστερονη είναι κι αυτή…είναι εντελώς αφυσικο..

ευχαριστώ συμμαθήτρια με το ζόρι κρατιέμαι πραγματικά….

Η κούραση είναι καλό σημάδι! Εμενα στις αρχές δεν με κρατούσαν τα πόδια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι ρώτησε για κολπικές εκρήξεις σαν σύμπτωμα αλλά εγώ την τελευταία φορά είχα φουλ νόμιζα ότι έχω ακράτεια και έτρεχα στο μπάνιο κάθε μισή ώρα (το είχα παντρευτεί) άσε που νόμιζα ότι έχω αίμα μαζί με ακράτεια 😂 εύχομαι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα και να πάνε και όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω πάρει απόφαση ότι δεν θα κάνω τεστ, η χοριακη μου είναι τη Δευτέρα, έχω βάλει 4 έμβρυα 3ης μέρας. Για να πω την αλήθεια και η χοριακη μου φάνηκε λίγο νωρίς, ο προηγούμενο ς γιατρός με βλαστοκύστη και με έβαζε να κάνω τεστ σε 14 μέρες, αλλά οκ δε θέλω να περιμένω κι άλλο εννοειτια. Ήδη είμαι στα κάγκελα 🤪

Τότε καλύτερα απευθείας χοριακη...!!!!!! Μια μέρα έμεινε ..σε νιώθω είναι τεράστιο το άγχος αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε σούπερ!!!!κάθε γιατρός όντως έχει τα δικά του.... !!! Όλα θα πάνε καλά ...περιμένουμε νέα σου ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Ερωτηση κρισεως ... Τριτη ειχα κανει σεξ που ξεχαστηκα με τα ποδια ψηλα... Τεταρτη απ το μεσημερι και μετα διπλωθηκα τελειως μεχρι ντεπον πηρα και παλι πονουσα με υγρα φουλ ... Πεμπτη πονουσα πιο ανεκτα το πρωι και  σημερα ειμαι οκ .. χωρις υγρα τοσα. Ποτε εγινε η ωορηξια? Τριτη? Η τεταρτη ππυ πονουσα πολυ??? Παντα καταλαβαινω τις μερες εκεινες απ τα υγρα και τον πονο αλλα ποτε δεν εχω καταλαβει ποτε γινεται.... 

Τεστ ωορηξιας εκανες; αν δε έχεις κάνει δυστυχώς δεν ξέρεις πότε γίνεται γτ αυτά τα συμπτώματα διάφορες ακόμα και στην γυναίκα.  Οπότε και να έκανες το σπέρμα ζει 5 μέρες λένε. 

Καλά το δικό μας ζει μισή ώρα αλλά άλλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω πάρει απόφαση ότι δεν θα κάνω τεστ, η χοριακη μου είναι τη Δευτέρα, έχω βάλει 4 έμβρυα 3ης μέρας. Για να πω την αλήθεια και η χοριακη μου φάνηκε λίγο νωρίς, ο προηγούμενο ς γιατρός με βλαστοκύστη και με έβαζε να κάνω τεστ σε 14 μέρες, αλλά οκ δε θέλω να περιμένω κι άλλο εννοειτια. Ήδη είμαι στα κάγκελα 🤪

Η χοριακη δείχνει πιο νωρις απ το τεστ κυήσεως.  😉

Και τώρα να με το συμπαθειο θα είμαι σε κόβω για 2 🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

κι εγώ βρίσκω συνέχεια υπολείμματα από τα υπόθετα στο εσώρουχο αλλά καταλαβαίνω ότι δεν ειναι τέτοιου τύπου υγρά. 
αυτη η μια μέρα που έμεινε θα με φαει μου φαινεται…αλλά ας ειναι έτσι κι ας πανηγυρίζουμε τη Δευτέρα βέβαια…❤️

👡👡👡👡👡👡🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/5/2022 at 11:22 ΜΜ, ο/η Kateriniwk είπε:

Σταματα να με ξεσηκωνεις εσυ γιατι θα ερθω! Δεν θελω και πολυ εγω για τετοια!!!! Εσυ αν θελεις μπορεις με το συζυγο να απολαυσετε και το μπεργκερ της φωτο... Εχουμε ωραιο μπαλκονι με ψησταρια υγραεριου που τα μπεργκερ γινονται παιχνιδι... Ποιο καφε και ποιες παστες! Μπεργκερ θα φαμε!!!!!! Χαχαχα

Ασε ασε τόσα χρόνια δεν είχαμε μπαλκονι έτρωγα τα νύχια μου.. λέω θέλω μπαλκονι και αυλη οπωσδήποτε.  Τελικά φτιάχναμε πέρσι το μπαλκονι και φέτος τον κηπο θα σε στειλω μετά φωτο πωπω δεν αντεχω Άλκη κούραση..  @Κατεριναπαπ  θα έρθεις σαλονικα για καφε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τεστ ωορηξιας εκανες; αν δε έχεις κάνει δυστυχώς δεν ξέρεις πότε γίνεται γτ αυτά τα συμπτώματα διάφορες ακόμα και στην γυναίκα.  Οπότε και να έκανες το σπέρμα ζει 5 μέρες λένε. 

Καλά το δικό μας ζει μισή ώρα αλλά άλλο αυτό. 

😂😂😂😂😂πραγματικα ομως!!!!! Το ιδιο ειχε πει ο αντρας μου με εκεινο το σπερμοδιαγραμμα παλια που λεει η γιατρος μη φοβασαι 5 μερες ζει το σπερμα.... Και λεει με δουλευεις τωρα?? Αυτο καμια ωρα αμα ζει και χαρη θα μας κανει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...