Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ρε μανιτσα μου Εμ να κανείς τεστ Εμ να είναι κ ωορρηξιας;;;

Εδώ στην ωορρηξία κ παίζουμε Λόττο αν είναι θετικό κ ποσό σκούρα η γραμμή κ δεν ξέρω κ εγώ τι..

Δεν είμαι υπέρ των τεστ γιατί πρώτον είναι παρά πολύ νωρίς, δεύτερον αν είναι αρνητικό θα γαμηθει η ψυχολογία κ μπορεί η χοριακη να είναι θετική , τρίτον αν είναι θετικό κ είναι αχνό μετά μπαίνεις σε τριπάκι να κανείς κάθε μέρα να δεις αν σκούραινες αν πάει καλά αν το ένα αν το άλλο..

Αν παρόλα αυτά δεν την παλεύεις πάρε ένα πρώιμης ανίχνευσης σωστο κ καντο Κυριακή όχι νωρίτερα..

Καλά σε υπολόγισα εκεί 5η-6η μέρα μετά την ετ έρχεται η μαυρίλα και η απελπισία..

Τωρα για αυτό δεν έχω βρει λύση ή μάλλον έχω πει ολική νάρκωση για όλες τις μέρες της αναμονής αλλά δεν γίνεται..😂

 

@Lucia79 είναι πολύ νωρίς κάμε για να δείξει. Κατσε στα αυγά σου :-) 👡👡👡👡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

🤔 δεν ξερω κοριτσάκι μου ίσως λέω χαζα ίσως σε αγχωσω αλλά ψάξ το λιγακι με την λαπαροσκοπηση.  

 

Εδώ μέσα είμαστε για να λέμε τη γνώμη μας και να βοηθάμε η μία την άλλη και πολύ καλά κάνεις και το λες

Ο γιατρός λέει ότι δε πειράζουμε μια υγειη μήτρα τι να πω και εγώ πια... Ίσως το ψάξω και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Εδώ μέσα είμαστε για να λέμε τη γνώμη μας και να βοηθάμε η μία την άλλη και πολύ καλά κάνεις και το λες

Ο γιατρός λέει ότι δε πειράζουμε μια υγειη μήτρα τι να πω και εγώ πια... Ίσως το ψάξω και αυτο

Δε πειράζει την μήτρα με λαπαροσκοπηση.  

Απ τον όφαλο βάζουν κάμερα και βλέπουν εκεί στις σαλπιγγες. 

Κοιταξε θα στο πω αλλά μην αγχωθεις ψαξ το πρώτα.  

Η κουμπάρα μου είχα ενδομητρίωση που δεν φαινόταν σε υπερηχους κτλ και έπιανε φυσικά γτ στο σημείο που ήταν δεν ενοχλούσε για να παισει αλλά είχε αποβολές . Όλα δείχνανε φυσιολογικά και είχαν σκάσει τα παιδιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Salvation78 πόσο κρίμα να το περνάς όλο αυτό.  Δεν έχω λόγια. Δεν σε φτάνει η στεναχωρια σου,

γιατί τόση ταλαιπωρία? Δεν μπορώ ειλικρινής να τον καταλάβω τον γιατρό σου. Το σώμα σου θα επουλωθει,  η ψυχούλα σου και οι πληγές θα αργήσουν, αλλά κάποια στιγμή ο πόνος θα απαλυνθει. Να κάνεις αυτό που είπες, να απέχεις από τις διαδικασίες, να ξεκουραστείς σωματικά και κυρίως ψυχικά το καλοκαιρι και τον Σεπτέμβρη ή όποτε είσαι και αν είσαι έτοιμη, τότε ξαναπροσπαθεις. Τωρα πρέπει να εστιάσεις σε εσένα. Τα ίδια ακριβώς ισχύουν  και για σένα κοριτσάκια μου @TRigirl.

@Lucia79 θα σε παρακαλέσω να κρατηθεις μέχρι τη Δευτέρα και να μην κάνεις τεστ. Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών. Δεν θα δείξει τίποτα το τεστ. Τόσα χρόνια κάνουμε υπομονή, δεν θα κολλήσεις σε λίγες μέρες. Είσαι τόσο δυνατή,  γιατί να χαλαστεις άδικα? Όπως πολύ σωστά σου υπενθύμισε η @Kateriniwk πριν περάσουν οι μέρες ήσουν αισιόδοξη. Και ξέρεις γιατί? Γιατί έχεις κάθε λόγο να είσαι αισιόδοξη! Τα έχεις κάνει όλα σωστά, πήγες με καλη ψυχολογια και είναι θέμα ημερών για να επιβεβαιωθεί η αισιοδοξία αυτή. Κάνε λοιπόν λιγάκι υπομονή μέχρι τη Δευτέρα. Αν θέλεις να απασχοληθεις, μπορείς να δεις στο νετφλιξ τη σειρά "Η απογοήτευση " να δεις τι θα σε περιμένει και εσένα και όλες μας σε μερικούς μήνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η condios είπε:

Κουκλάκι μου πως εισαι? Καλά είμαι ,,,, με κόβιντ που συνεχιζω να βγαινω θετική 8η μερα,,,,τεραστιο ιικο φορτίο,,μη μεταδίδω και απο δω δεν ξερω μονο αχαχαχαχα,,,,,με σακατεψε,,,ολα τα ειχα,,,και πυρετο,και πονο στα οστα,,,και μπουκωμα,,και καταρροη και αγευσια και μη όσφρηση,,,ολα μα ολα,,,ελεος,,,,μεσα στον κουβα επεσα δεν κολλησα απλα. Τουλαχιστον τωρα και μετα να συνελθω μπας και κανω καποια στιγμη την ετ. Σας διαβαζω αλλα ειστε και λαλιστατες και πολλες,,,,καιγομαι αλλά σας αγαπω και σας σκεφτομαι ολες!!!!!!!!!!! Εσυ πες μου τα νεα σου!!!!!!!! 

ελπίζω να γίνεις σύντομα καλά!!!! Ισως έπρεπε να το περάσεις και αυτό για να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου... τι να πω.... όλα για κάποιο λόγο γίνονται λεω πάντα. πχ.... είχα κάνα χρόνο να κάνω τεστ ωορηξιάς και είπα σήμερα ας κάνω ένα για να δω αν είμαι σε γόνιμη μέρα....και το αποτέλεσμα...ακυρο τεστ (είναι ψηφιακο) μου έβγαλε το μήνυμα πως έχει πρόβλημα και να διαβάσω τα Instructions... σου λέει δηλαδη "κοπελιά μην το κάνεις αφου σε αγχώνει) κατα τ'άλλα καλά είμαι ... δουλειά και πάλι δουλειά...

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Αγαπημενη μου χοπ! Ειμαι τερμα της τεχνολογιας και παλαιωτερα ειχα φεις και κλπ και ημουν και πολυ ενεργη ομως πριν 5 περιπου χρονια με ξενερωσαν ολα γιατι και η κουτση μαρια ηταν μεσα και δεν αντεχα να βλεπω ολο αυτο το ψευτικο .. ηθελα να παω λιγα χρονια πισω που περιμενα ποτε θα παω για καφε να μαθω νεα και πραγματικα νεα .. οχι ποτε χεστηκε η γατα η ποτε την αμολυσε ο σκυλος ... Δεν ειμαι ακραια απλα ηθελα να διαφερω λιγο απ το πληθος... Γενικα ειναι ενας ωραιος τροπος επικοινωνιας π.χ με ατομα απ τονπανεπιστημιο που τα εχασα... Ομως δεν αντεχα καθε φορα που ανεβαζα μια φωτο να σχολιαζει η καθε ασχετη /ος.... Οοοοοοοοο κουκλα τελεια , τι μωρο εισαι εσυ κ.α.... τεσπα εγω χωρις αυτα νιωθω πιο ελευθερη και πιο ωραια.... Παρολα αυτα επειδη ριμαι πολυ του χαζεματος και των ψωνιων ...εχω ενα φεικ λογαριασμο στο ινσταγκραμ που οντως εχει μια φωτο απ το σπιτι μου και τα ποδια μου κατι χριστιυγεννα .  Δεν το προτεινα ομως γιατι δεν ειναι τιμιο εγω να εχω ψευτικο... Ομως δεν εχω κανενα απολυτος θεμα να με δειτε!!!! Sissy foridou ειναι αν θες στειλε μου μηνυμα και ακολουθησε με...χαχα...εχω και σκαιπ που χρησιμοποιω για τη δουλεια ...ααα και linkedin ...που εχω φωτο μου... Αρα υπερεβαλλα τελικα....😋😋😋

 

εγώ με φβ δεν ασχολούμαι τόσο. κανω ενα scroll down και scroll up μες στη μέρα και αν χρειαστεί διαβάζω κάτι. Α ισως να ανεβάσω και κάνα βιντεο μουσικο κτλ. εκει έχω χρόνια να ανεβάσω φωτος μου και βασικά έχω σβήσει και πολλές. απλά επειδή μιλάω και με messenger το έχω. Το ινστα μου αρέσι, αλλά ακολουθώ ανθρώπους απο το εξωτερικό και όχι της Ελλάδας. Δεν ακολουθώ επώνυμους απο εδώ. Άντε ίσως κανα δυο. Ανεβάζω φωτός που και που, αλλά οι πιο πολλοι κάνουν λικε και δεν γράφουν χαζομυνήματα. Α, και χαζοστόρυ κάνω. Χορεύω που και που, λέω καμια βλακεία....σε δουλειά να βρισκόμαστε. Αυτό που λες για τον καφέ, έχεις δίκαιο αλλά δυστυχώς δεν έχουμε όλες τον χρόνο που θέλουμε να βρισκόμαστε...Η μια παιδιά και πολλές απογευματινές δραστηριότητες, η άλλη δουλεύει άλλο ωράριο απο με΄να.... κτλ κτλ. Βρίσκομαι κάθε βδομάδα με φιλους και γνωστούς, αλλα το χαζεύω το ινστα. Δεν χρειαζόταν να κάνεις fake profil. Μπορούσες να το έχεις και απλά να μην ανεβάζεις. Στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι. 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αστα φιλενάδα σέρνομαι…δε βλέπω να γιατρεύομαι απλά δεν έχω βρει ακόμα ποια να είναι η επόμενη ίωση που θα περάσω 😜 ιδέες γις περίεργους ιούς γίνονται δεκτές! 
εχω αρχίσει όμως να μην την παλεύω, χτες με πήρε πολύ από κάτω μια μαυρίλα ότι πάλι θα είναι αρνητικό και δεν ξέρω πλέον πως θα το διαχειριστώ, ίσως δεν έχω κουράγιο να κάνω τπτ άλλο πια..τώρα μέχρι Δευτέρα μάλλον θα μου φανει ασήκωτο, άσε που σκέφτομαι μήπως και κάνω κανενα τεστ ωορηξιας που έχω,,,

Πες ότι κόλλησες την ηπατίτιδα που είναι επίκαιρη και πες ότι περνάει και στους ανθρώπους τους μεγάλους🤷‍♀️

Τι να πω....πες ΄χάλασε το αμάξι και ότι δεν μπορείς να πας δυο μέρες.

Σημερα άυριο έμεινε,η Δευτέρα είναι πολύ κοντά. Το ΣΚ δεν το μετράω, θα έχει καλό καιρό για να πας καμια βολτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!! ❤️ Συγγνωμη που μπαινω σφηνα στις συζητησεις σας..☺️

καποια απο τα κοριτσια με γνωριζετε.. προσπαθουμε 15 μηνες με τον αντρα μου και τιποτα ακομη.. καναμε ολες τις εξετασεις (σε γυναικολογο, ενδοκρινολογο, ουρολογο) και ηταν ολα καλα εκτος από μετρια κινητικοτητα σπερματος (εφτανε στα ορια του ΠΟΥ) αλλα με καλη ποσοτητα και μορφολογια. εκανε ο αντρας μου επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα, dfi και οξειδωτικο στρες και θα ηθελα τη βοηθεια σας γτ εγω δεν τα καταλαβαινω.....😳

Ευχαριστω εκ των προτερων....❤️❤️❤️

Capture 1.JPG

Capture 2.JPG

Capture 3.JPG

Capture 4.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

ελπίζω να γίνεις σύντομα καλά!!!! Ισως έπρεπε να το περάσεις και αυτό για να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου... τι να πω.... όλα για κάποιο λόγο γίνονται λεω πάντα. πχ.... είχα κάνα χρόνο να κάνω τεστ ωορηξιάς και είπα σήμερα ας κάνω ένα για να δω αν είμαι σε γόνιμη μέρα....και το αποτέλεσμα...ακυρο τεστ (είναι ψηφιακο) μου έβγαλε το μήνυμα πως έχει πρόβλημα και να διαβάσω τα Instructions... σου λέει δηλαδη "κοπελιά μην το κάνεις αφου σε αγχώνει) κατα τ'άλλα καλά είμαι ... δουλειά και πάλι δουλειά...

εγώ με φβ δεν ασχολούμαι τόσο. κανω ενα scroll down και scroll up μες στη μέρα και αν χρειαστεί διαβάζω κάτι. Α ισως να ανεβάσω και κάνα βιντεο μουσικο κτλ. εκει έχω χρόνια να ανεβάσω φωτος μου και βασικά έχω σβήσει και πολλές. απλά επειδή μιλάω και με messenger το έχω. Το ινστα μου αρέσι, αλλά ακολουθώ ανθρώπους απο το εξωτερικό και όχι της Ελλάδας. Δεν ακολουθώ επώνυμους απο εδώ. Άντε ίσως κανα δυο. Ανεβάζω φωτός που και που, αλλά οι πιο πολλοι κάνουν λικε και δεν γράφουν χαζομυνήματα. Α, και χαζοστόρυ κάνω. Χορεύω που και που, λέω καμια βλακεία....σε δουλειά να βρισκόμαστε. Αυτό που λες για τον καφέ, έχεις δίκαιο αλλά δυστυχώς δεν έχουμε όλες τον χρόνο που θέλουμε να βρισκόμαστε...Η μια παιδιά και πολλές απογευματινές δραστηριότητες, η άλλη δουλεύει άλλο ωράριο απο με΄να.... κτλ κτλ. Βρίσκομαι κάθε βδομάδα με φιλους και γνωστούς, αλλα το χαζεύω το ινστα. Δεν χρειαζόταν να κάνεις fake profil. Μπορούσες να το έχεις και απλά να μην ανεβάζεις. Στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι. 🤪🤪🤪

Εγώ το ινστα έχω πολύ το φβ απλά υπάρχω 😂 και φυσικά τικ τοκ για να περνάει η ώρα 😂 (δεν ανεβάζω βίντεο και τέτοια απλά χαζεύω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήρα χθες τα αποτελεσματα του νιπτ. Όλα είναι φυσιολογικά  δόξα τω Θεω  και είναι κοριτσάκι!

Congratulatios!!!! 🙌🏽🙌🏽 Με το καλό να δεχτείς την πριγκίπισσα σου!!!🥰😄🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!! ❤️ Συγγνωμη που μπαινω σφηνα στις συζητησεις σας..☺️

καποια απο τα κοριτσια με γνωριζετε.. προσπαθουμε 15 μηνες με τον αντρα μου και τιποτα ακομη.. καναμε ολες τις εξετασεις (σε γυναικολογο, ενδοκρινολογο, ουρολογο) και ηταν ολα καλα εκτος από μετρια κινητικοτητα σπερματος (εφτανε στα ορια του ΠΟΥ) αλλα με καλη ποσοτητα και μορφολογια. εκανε ο αντρας μου επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα, dfi και οξειδωτικο στρες και θα ηθελα τη βοηθεια σας γτ εγω δεν τα καταλαβαινω.....😳

Ευχαριστω εκ των προτερων....❤️❤️❤️

Capture 1.JPG

Capture 2.JPG

Capture 3.JPG

Capture 4.JPG

Εγώ πολλά δεν καταλαβαίνω να αναλύσω. Αυτό που βλέπω όμως είναι πως η κατάτμηση είναι στο όριο και αυτό πέφτει με αντιοξειδωτικά. Μίλησε όμως με τον ανδρολόγο σας να σας κατευθύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήρα χθες τα αποτελεσματα του νιπτ. Όλα είναι φυσιολογικά  δόξα τω Θεω  και είναι κοριτσάκι!

ΕΛΑ ΡΕΕΕΕΕ!!!Συγχαρητήρια!!

Με το καλό η κοράκλα σας!!!🥰🥰

Ο άντρας σου εντάξει φόρεσε πάνα βρακάκι ή  ακόμα το παίζει σκληρός?🤣🤣

@tina21 έλα η πρώτη σου νύφη είναι καθοδόν για τους άντρες σου 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήρα χθες τα αποτελεσματα του νιπτ. Όλα είναι φυσιολογικά  δόξα τω Θεω  και είναι κοριτσάκι!

Με το καλο να την αγκαλιασετε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!!! ❤️ Συγγνωμη που μπαινω σφηνα στις συζητησεις σας..☺️

καποια απο τα κοριτσια με γνωριζετε.. προσπαθουμε 15 μηνες με τον αντρα μου και τιποτα ακομη.. καναμε ολες τις εξετασεις (σε γυναικολογο, ενδοκρινολογο, ουρολογο) και ηταν ολα καλα εκτος από μετρια κινητικοτητα σπερματος (εφτανε στα ορια του ΠΟΥ) αλλα με καλη ποσοτητα και μορφολογια. εκανε ο αντρας μου επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα, dfi και οξειδωτικο στρες και θα ηθελα τη βοηθεια σας γτ εγω δεν τα καταλαβαινω.....😳

Ευχαριστω εκ των προτερων....❤️❤️❤️

Capture 1.JPG

Capture 2.JPG

Capture 3.JPG

Capture 4.JPG

Αντωνία αυτές είναι μετά την λήψη βιταμινών και αντιοξειδωτικών ? Έκανε θεραπεία τριμήνου?

Τα αποτελέσματά σας δεν αποκλείουν φυσική σύλληψη σε καμία περίπτωση απλά θε΄λει χρόνο ενδεχομένως.

Ποσότητα οκ, φυσιολογικές μορφές οκ, η κινητικότητα είναι στο 37% με κατώτερο φυσιολογικό το 32%, το dfi είναι στο ανώτατο όριο του μετρίου δηλαδή δεν θα μιλάγαμε για αυτό αν ήσασταν πχ στο 20% το 29% το λες τσιμπημένο αλλά και πάλι έχουμε δει πολύ χειρότερα (εμείς είχαμε 39%) δεν αποκλείει αυτό την φυσική σύλληψη στην ηλικία σας.

Πιστεύω ο Ασβ. θα του πει να συνεχίσει βιταμίνες και αντιοξειδωτικά και δεν θυμάμαι αν έχει κιρσοκήλη και τι σας είχε συστήσει για αυτό. Ίσως του βάλει να ξανακάνει καλλιε΄ργεια με μέθοδο prc. Αν και δεν νομίζω αφού η προηγούμενη βγήκε καθαρή.

Νομίζω η θεραπεία δούλεψε αν έχετε φτιάξει τις τιμές σας σε σχέση με το πρώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Τότε αφού κάναμε και όλες τις υπόλοιπες ανοσολογικες θρομβοφιλιες κλπ, βρέθηκε αυξημένο DNA fragmentation, αλλά και παλι μας μίλησαν για τυχαίο γεγονοε

Ο τωρινός γιατρός θεωρεί ότι εφόσον φτάνουμε σε βλαστοκυστες δε φταίει το σπέρμα 

Λέμε να το ξανά ψάξουμε ομως

 

Μα αν δεις στα αποτελέσματα του τεστ κατακερματισμού ο Λυμπερόπουλος γράφει ότι ευθύνεται και για αποβολές. Και για να υπάρξει αποβολή, το έμβρυο έχει φτάσει σε βλαστοκύστη. Τα έχουμε ξαναπεί, έκαστος στο είδος του. Σε εξειδικευμένο ουρολόγο έχετε πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ΕΛΑ ΡΕΕΕΕΕ!!!Συγχαρητήρια!!

Με το καλό η κοράκλα σας!!!🥰🥰

Ο άντρας σου εντάξει φόρεσε πάνα βρακάκι ή  ακόμα το παίζει σκληρός?🤣🤣

@tina21 έλα η πρώτη σου νύφη είναι καθοδόν για τους άντρες σου 🤣🤣

Ναι ναι! Κανονίστε κ οι υπόλοιπες θέλω άλλη μια! Έτσι θα μείνει το άλλο μ αγόρι?!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας

Μετά από μια τραγικά δύσκολη μέρα χθες, γύρισα τη μαυροσελιδα και σήμερα ξημέρωσε μια καινούρια μερα

Πήρα χθες τα χαράματα 4 cytotec κσι στις 11.00 πήγα με τραγικούς πόνους και πυρετό στο νοσοκομείο χωρίς καθόλου αιμα. Προχωρήσαμε σε αποξυση η μάλλον ανσροφηση γύρω στη 13.00 χωρίς φυσικά να έχω ακόμα αίμα 

Νιώθω λύτρωση πλέον διότι ταλαιπωρηθηκα πολύ ψυχολογικά τόσο καιρό, αλλά και σωματικά χθες αυτό που πέρασα δε το εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου... 

Αποφάσισα να κάνω break μέχρι το Σεπτέμβρη από το σπορ των εξωσωματικων

1/6 θα επισκεφτω το τμήμα απόβολών του Αρεταιειο (για κάποιο περίεργο λόγο χάθηκε το αντίστοιχο ραντεβού μου στο Έλενα και στη θέση μου μπήκε μια άλλη Σωτηρία με άλλο επίθετο) έπειτα θέλω να πάρω τη γνώμη ενως 2ου γιατρού μήπως πάω με δανεικά η αν θα συνεχίσω με τα 5 που έχω κατάψυξη ήδη. 

Ο γιατρός μου επιμένει ότι στα δικά μου εινσι το μωρό, εγώ θέλω λίγο να να δω όλα από την αρχή 

 

αν ενδιαφέρεσαι για το Έλενα, θα βρούμε ραντεβού από ακύρωση. Θα έχουμε το νου μας κι εδώ και στο parents cafe. Όλο και κάποια θα γράψει ότι δε χρειάζεται το ραντεβού της...

Υ.Γ. Το ραντεβού στο Έλενα το έκλεισες ηλεκτρονικά; Αν το έκλεισες έτσι, μπορείς να μπεις και να δεις αν υπάρχει, γιατί μπορεί να έγινε κάποιο λάθος...Επίσης, μετά από αποβολή αν μιλήσεις με την Οικονομοπούλου θα σου πει να μην περιμένεις ραντεβού. Θα θέλει να σου κάνει εξετάσεις κοντά στην αποβολή. Στείλε της ένα mail (το mail του τμήματος θα το βρεις αν γκουγκλάρεις τμήμα αποβολών έλενα, το έχουν στη σελίδα μαζί με το τηλέφωνο, αλλά αν πάρεις τηλέφωνο ζήτα οπωσδήποτε να μιλήσεις μαζί της, γιατί οι βοηθοί λένε αρλούμπες). Μην ανησυχείς για το Έλενα, θα καταφέρεις να πας σύντομα κιόλας, αλλά φυσικά καλό είναι να πας και στα 2 εφόσον έχουμε ακούσει καλά λόγια και για το Αρεταίειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αντωνία αυτές είναι μετά την λήψη βιταμινών και αντιοξειδωτικών ? Έκανε θεραπεία τριμήνου?

Τα αποτελέσματά σας δεν αποκλείουν φυσική σύλληψη σε καμία περίπτωση απλά θε΄λει χρόνο ενδεχομένως.

Ποσότητα οκ, φυσιολογικές μορφές οκ, η κινητικότητα είναι στο 37% με κατώτερο φυσιολογικό το 32%, το dfi είναι στο ανώτατο όριο του μετρίου δηλαδή δεν θα μιλάγαμε για αυτό αν ήσασταν πχ στο 20% το 29% το λες τσιμπημένο αλλά και πάλι έχουμε δει πολύ χειρότερα (εμείς είχαμε 39%) δεν αποκλείει αυτό την φυσική σύλληψη στην ηλικία σας.

Πιστεύω ο Ασβ. θα του πει να συνεχίσει βιταμίνες και αντιοξειδωτικά και δεν θυμάμαι αν έχει κιρσοκήλη και τι σας είχε συστήσει για αυτό. Ίσως του βάλει να ξανακάνει καλλιε΄ργεια με μέθοδο prc. Αν και δεν νομίζω αφού η προηγούμενη βγήκε καθαρή.

Νομίζω η θεραπεία δούλεψε αν έχετε φτιάξει τις τιμές σας σε σχέση με το πρώτο.

Μαυρογατα μου καλημερα!!! ❤️

Ο άντρας μου πηρε Androferti για 4 μηνες (Νοεμβριο με Φλεβάρη) και CoQ10 για 6 μηνες (Νοέμβριο με Απρίλη). από μάρτιο ξεκίνησε και τριβολι και πινει καθε μερα σε τσαι γτ οικονομικα δεν βγαιναμε καθε μηνα 80αρια για τις βιταμινες... διαβασα οτι βοηθαει στην κινητικοτητα...

γενικα προσπαθουμε 14-15 μηνες αλλα τον πρωτο καιρο ημασταν αερα-πατερα! πιο εντατικα ξεκινησαμε από ιουλιο που πηρα τις ταινιες ωορρηξιας και μετα τις εξετασεις (Οκτώβριος 2021) εκει εδωσε πονο ο αντρας μου. τπτ ακομη.. θα προσπαθησουμε κι αλλο και βλεπουμε. η κινητικοτητα βελτιωθηκε αλλα οχι κραυγαλεα.. ηταν 32% στο 3ωρο την πρωτη φορα.. βεβαια μας σωζει νομιζω οτι η ποσοτητα ειναι αρκετα αυξημενη οποτε τα ρημαδια εκει κατω κινουνται! τι να πω; τις περασα στον ασβεστη και περιμενω τηλ η μαιλ..

η κατατμηση ειναι οντως οριακα αλλα ρε φιλε ΟΥΤΕ ΜΙΑ συλληψη.... ΠΟΤΕ.... ή καλυτερα εμφυτευση ΟΥΤΕ ΜΙΑ..... 

τελος για την καλλιεργεια, δεν καναμε τωρα. μας ειχε πει την κατατμηση και επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα. εβαλα και οξειδωτικο που μας ειπε ο ειδικος υπογονιμοτητας. real time pcr ειχε κανει τον οκτωβρη. αν ξαναχρειαστει ξανακανουμε....

Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και το χρόνο σου!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Ελα μωρε τοσες μερες αρρωστουλα; Με το καλο κοριτσι μου να περασει να ερθουν τα καλυτερα😉

Ευχαριστώ πολύ,,,,όλα περαστικά είναι κορίτσια,,,κουράγιο,,,λίγο τρελα και πολύ προσήλωση....εσύ πως εισαι? 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

@condios περαστικά αγάπη μου! Δε σε φοβάμαι όμως εσένα, έχεις περάσει τόσα και είσαι εδώ και όρθια. Ο κορονοιος είναι πολύ μικρός για να σε λυγίσει εσένα…αντε σε περιμένουμε με τη συμμαθήτρια μου τη  μαυρογατα για Ιούνιο!

 

@Salvation78@TRigirl Κορίτσια μου δεν ε ξέρω τι θα αποφασίσετε στο μέλλον αλλά σίγουρα η αντιμετώπιση σας αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη. Ζήστε οπως πριν την εξωσωματική, κάντε ταξίδια εξόδους και καλοπέραση…τα υπόλοιπα αν και όταν θέλει η καθεμία από εσάς μπορούμε πάλι να τα δούμε, και οσες κοπέλες από εδώ μέσα έχουν χρήσιμες συμβουλές να τις δώσουν, τώρα όμως προέχει να ξαναβρείτε τον εαυτό σας που όπως όλες εδώ, έχουμε χάσει μέσα σε ενέσεις εξετάσεις και υπερήχους…

εμείς πάντα θα θελουμε την παρέα σας, αλλά ίσως για εσάς να είναι καλή και μια μικρή αποχή από το φόρουμ και οτιδήποτε θυμίζει εξωσωματική! Με όλη μου την αγάπη το λέω ❤️

Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου,,,εννοείται ότι αντέχουμε,,,,εδώ αντέχεις εσύ που εισαι κοντά στην πηγή και στο πιο κρισιμο σημείο,,,λίγο έμεινε,,,υπομονιτσα και αγκαλίτσα για το πιο ομορφο δωρο της ζωής σας να έρθει !!!!!!! Δύναμη και πίστη.

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

ελπίζω να γίνεις σύντομα καλά!!!! Ισως έπρεπε να το περάσεις και αυτό για να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου... τι να πω.... όλα για κάποιο λόγο γίνονται λεω πάντα. πχ.... είχα κάνα χρόνο να κάνω τεστ ωορηξιάς και είπα σήμερα ας κάνω ένα για να δω αν είμαι σε γόνιμη μέρα....και το αποτέλεσμα...ακυρο τεστ (είναι ψηφιακο) μου έβγαλε το μήνυμα πως έχει πρόβλημα και να διαβάσω τα Instructions... σου λέει δηλαδη "κοπελιά μην το κάνεις αφου σε αγχώνει) κατα τ'άλλα καλά είμαι ... δουλειά και πάλι δουλειά...

Και εγώ το ελπίζω,,,ευτυχώς όμως τώρα,,ώστε και αντισώματα να έχω και να έρθει η ευλογημένη ωρα της ετ. Εσύ παλι τρολαρεις το συμπαν με αυτά που κανεις και αυτο σε τρολαρει πισω,,,καμια παντόφλα δεν περίσσεψε να παρεις και εσύ ? αχαχαχαχα 

Η εργασια ειναι μια απασχοληση που μας κανει ευτυχως να ξεχνιομαστε. Εγώ τωρα με τον κοβιντ βρηκα ευκαιρια να φτιαξω ντουλαπες και να σηκωσω χαλια,,,οτι μπορουμε ο καθενας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μα αν δεις στα αποτελέσματα του τεστ κατακερματισμού ο Λυμπερόπουλος γράφει ότι ευθύνεται και για αποβολές. Και για να υπάρξει αποβολή, το έμβρυο έχει φτάσει σε βλαστοκύστη. Τα έχουμε ξαναπεί, έκαστος στο είδος του. Σε εξειδικευμένο ουρολόγο έχετε πάει;

Ναι είχαμε πάει είχε πάρει και βιταμίνες και ο κατακερματισμος έπεσε στο 27%,αλλα έκτοτε πέρασαν και 2 χρόνια οπότε νομίζω θα το ξαναδούμε 

Απλά ο γιατρός λέει δε φταίει αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Ναι είχαμε πάει είχε πάρει και βιταμίνες και ο κατακερματισμος έπεσε στο 27%,αλλα έκτοτε πέρασαν και 2 χρόνια οπότε νομίζω θα το ξαναδούμε 

Απλά ο γιατρός λέει δε φταίει αυτό 

ό,τι σας πει ο ουρολογος. κλασικά οι εξωσωματιστές υποτιμούν το σπέρμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήρα χθες τα αποτελεσματα του νιπτ. Όλα είναι φυσιολογικά  δόξα τω Θεω  και είναι κοριτσάκι!

Μπράβο!!! Τα πιο όμορφα νέα σήμερα! Έτσι να συνεχίσετε, μόνο με ευχάριστα! Αχ κοριτσάκι το μικρούλι 🥰 Εννοείται ό,τι είναι καλοδεχούμενο, μόνο γερά να είναι μας ενδιαφέρει!!! Αλλά δεν σας κρύβω πως εμείς έχουμε μια αδυναμία στα κοριτσάκια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πήρα χθες τα αποτελεσματα του νιπτ. Όλα είναι φυσιολογικά  δόξα τω Θεω  και είναι κοριτσάκι!

Μπράβο! Με το καλό, φαντάζομαι το άγχος που θα έχεις κάθε φορα με όλες αυτές τις εξετάσεις, όλα όμως πάνε τέλεια! Μακάρι να ακολουθήσουμε κι εμείς που σας διαβάζουμε την καλή τύχη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Ευχαριστώ πολύ,,,,όλα περαστικά είναι κορίτσια,,,κουράγιο,,,λίγο τρελα και πολύ προσήλωση....εσύ πως εισαι? 

Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου,,,εννοείται ότι αντέχουμε,,,,εδώ αντέχεις εσύ που εισαι κοντά στην πηγή και στο πιο κρισιμο σημείο,,,λίγο έμεινε,,,υπομονιτσα και αγκαλίτσα για το πιο ομορφο δωρο της ζωής σας να έρθει !!!!!!! Δύναμη και πίστη.

Και εγώ το ελπίζω,,,ευτυχώς όμως τώρα,,ώστε και αντισώματα να έχω και να έρθει η ευλογημένη ωρα της ετ. Εσύ παλι τρολαρεις το συμπαν με αυτά που κανεις και αυτο σε τρολαρει πισω,,,καμια παντόφλα δεν περίσσεψε να παρεις και εσύ ? αχαχαχαχα 

Η εργασια ειναι μια απασχοληση που μας κανει ευτυχως να ξεχνιομαστε. Εγώ τωρα με τον κοβιντ βρηκα ευκαιρια να φτιαξω ντουλαπες και να σηκωσω χαλια,,,οτι μπορουμε ο καθενας. 

χαχαχα ναι ναι απο τρολάρισμα άλλο τίποτα 😂 εγώ να σου πω την αλήθεια δεν ξεχνιέμαι στη δουλειά...εν το μεταξύ έχει πέσει και αυτή την περίοδο. θα προτιμούσα σπίτι να κάνω και εγώ γενική, να φτιάξω ντουλάπες κτλ κτλ...και γενικά να αράξω και να πήξω στη σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

αν ενδιαφέρεσαι για το Έλενα, θα βρούμε ραντεβού από ακύρωση. Θα έχουμε το νου μας κι εδώ και στο parents cafe. Όλο και κάποια θα γράψει ότι δε χρειάζεται το ραντεβού της...

Υ.Γ. Το ραντεβού στο Έλενα το έκλεισες ηλεκτρονικά; Αν το έκλεισες έτσι, μπορείς να μπεις και να δεις αν υπάρχει, γιατί μπορεί να έγινε κάποιο λάθος...Επίσης, μετά από αποβολή αν μιλήσεις με την Οικονομοπούλου θα σου πει να μην περιμένεις ραντεβού. Θα θέλει να σου κάνει εξετάσεις κοντά στην αποβολή. Στείλε της ένα mail (το mail του τμήματος θα το βρεις αν γκουγκλάρεις τμήμα αποβολών έλενα, το έχουν στη σελίδα μαζί με το τηλέφωνο, αλλά αν πάρεις τηλέφωνο ζήτα οπωσδήποτε να μιλήσεις μαζί της, γιατί οι βοηθοί λένε αρλούμπες). Μην ανησυχείς για το Έλενα, θα καταφέρεις να πας σύντομα κιόλας, αλλά φυσικά καλό είναι να πας και στα 2 εφόσον έχουμε ακούσει καλά λόγια και για το Αρεταίειο.

ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλη και εσενα και τη hope 501

 

 τελικα με δέχτηκε 8.00 πμ

 δοξα το θεό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...