Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Σε κάνα μήνα ενάμιση που θ γίνει η εμβρυομεταφορα βλέπω να τρώω πολύ παντόφλα χαχαχαχα.ειμαι προετοιμασμενη όμως.....

Θα χει πέσει και η δουλειά οπότε θα είμαι πιο συχνά εδώ να πετάω παντόφλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Αχ Νικόλ μου ανατρίχιασα..  τι υπέροχα νεα . Μπράβο ρε κοριτσάκι μου. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2022 at 11:30 ΠΜ, ο/η condios είπε:

Συγχαρητηρια για τους διπλασιασμούς σου,,,,υπεροχη εγκυμοσυνη σου ευχομαι κοριτσακι!!!!!!!! απολαυσε το δώρο της Παναγιας μας! 

No stress ,,,,μόνο γλυκιά προσμονή να πάνε όλα υπέροχα,,,,να ζητήσεις ολική αν ετσι θα είσαι πιο ήρεμη,,,,το φως του χειρουργειου αυτη τη φορά θα ειναι το φως που θα αλλάξει τη ζωή σας!!!!! Όλα θα πάνε εξαιρετικά υπεροχα!!!!!!! Να συνεχισεις να εισαι δυνατή οπως ειναι και η μπεμπα σας και ο αντρας σου!!!!! Μεγάλη τεραστια αγκαλιά και πολλά φιλιά!!!!!

Συγχαρητηρια για τις βλαστοκυστες σας,,,ειδες που βημα βημα ολα γινονται??????? απολαυσε τις διακοπες σας και με το καλό θα έρθει και η ωρα της ετ και ουτε που θα το καταλαβεις και εσυ οτι θα εισαι εγκυουλα συντομα!!!!!! 

@BlackCat που κανεις πλατσα πλουτσα????????????????? Εμείς πάμε κατά χωριά μεριά σε λίγες μέρες,,,φτανει η αλμυρα,,,,παμε για οξυγονο και κλαρινα!!!!!!! 

Φιλάκια πολλα σε ολες σας και καλή Παναγιά να ε΄χουμε

Μαρη μη με πεις είσαι τίποτα Τρίκαλα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Μπορεί να είναι και διδυμάκια 😍 Να ξέρεις εδώ στο γκρουπ είμαστε ήδη 2 διδυμομανούλες με τον ίδιο γιατρό. Εγώ 6η εβδομάδα είχα κανει τον πρώτο υπέρηχο και ακούσαμε και τις καρδούλες. Εσύ τόσο νωρίς καρδούλες δεν θα ακούσεις, αλλά τουλάχιστον θα δείτε εμβρυικά στοιχεία και οτι όλα προχωράνε καλά. Σούπερ!  

Ευχαριστώ πολύ! Ας πάει καλά κ πραγματικά ότι μου στείλει ο θεος καλοδεχούμενο!! Πολλοί το πιστεύουν βέβαια κ ευχομαι πολύ να είναι αλήθεια!! Μπορεί να έκανε τα μαγικά του και σ εμένα!! 😊 Ναι είναι πολύ νωρίς για καρδιά, το ξέρω, αλλά αν μπορεί να δει σάκο γιατί όχι;; Θα ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται εκεί μέσα! Έτσι σκέφτηκα κ λέω οκ θα έρθω αύριο!! 😀 Θα σας ενημερώσω!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ Νικόλ μου ανατρίχιασα..  τι υπέροχα νεα . Μπράβο ρε κοριτσάκι μου. 😘

Ευχαριστώ Ελπιδάκι μου!! ❤️❤️ Κ απ τα δικά σου καλά νέα όσο πιο σύντομα γίνεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Ευχαριστώ Ελπιδάκι μου!! ❤️❤️ Κ απ τα δικά σου καλά νέα όσο πιο σύντομα γίνεται!! 

🥰🥰🥰🥰 έχω μέλλον δε χαλιέμαι χαχαχα😘 δεν πειράζει κάλιο αργά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Σούπερ 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια εσείς που ξέρετε......πως γίνεται τώρα η εμεβυομεταφορα?ο γιατρός μου πε να τον παρω τηλέφωνο όταν έρθει η περίοδος.και μετά?

Ανάλογος τον γιατρό εμένα με βάζει 2η ημέρα εξετάσεις οιστροδιολη Προγεστερονη και 3η μέρα ξεκινάω σικλακουρ 9 μέρα πάω για υπέρηχο και μετά ανά 2 μέρες και ξεκινάω Προγεστερονη 5 μέρες πριν την ετ και ότι άλλο μου δώσει και μεταφορά κάνουμε όταν κρίνει ότι πρέπει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!! Είδαμε σάκο, λεκιθικό ασκό και εμβρυικά στοιχεία! Ενα είναι το μωράκι, όχι δυο! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος από τη σημερινή εικόνα κ αισιόδοξος ότι όλα τώρα θα πάνε καλά! Ραντεβού πάλι την άλλη παρασκευη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2022 at 3:13 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Συμπεθέραααααααααααααα!!

Δεν κάνω ακόμα πλάτσα πλούτσα θα αργήσω λίγο, θα τα κάνω Σεπτέμβριο με χαλάζι μα΄λλον γιατί είμαι και τυχερή μη τα ξαναλέμε 😅, αλλά δεν βαριέσαι!!

Φχαριστηθείτε τα κλαρίνα και τους χορούς σας..Έχετε τα ανταμώματα τώρα ε?

Είδες που τα ξέρω?????😃

Ο'ι'με,,,,μάγισσες φέρτε βότανα και πείτε μου φλυτζάνια ,,, όλα τα ξέρεις πχιαααααα 😍😍😍😍😍😍🤣😂🤣😂🤣😂🤣 

στις On 11/8/2022 at 12:49 ΠΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Σε κάνα μήνα ενάμιση που θ γίνει η εμβρυομεταφορα βλέπω να τρώω πολύ παντόφλα χαχαχαχα.ειμαι προετοιμασμενη όμως.....

Έχει γούστο η @Παρασκευαιδουστα σχέδια,,,πιστεψε και εμπιστεψου 😂🤣😍

στις On 11/8/2022 at 1:17 ΜΜ, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπαααααααα αριμπαααααααα αριμπαααααααα ανήφορο λέμε,,,, μπράβο για το μωράκι το δυνατό,,, έρχεται Νικόλ μου ,,,, είδες? Απολαύστε το 🙏❤️🧿

στις πριν 23 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μαρη μη με πεις είσαι τίποτα Τρίκαλα..  

Πραζει?????? Εννοείται ότι είμαι από Τρίκαλα,,,τόσα καλά μαζεμένα τζάμπα???!!! 🤣😂🤣😂🤣😂

@twinkletwinlkle πόσο σε σκέφτομαι και σε μελετάω στα θυμιατά μου και στα κεράκια μου και στο άναμμα του καντηλιου μου,,,, όλα θα πάνε υπέροχα λουλουδενια μου ❤️🧿🙏🏻 θα δεις είσαι θησαυρός και το μωράκι σας διαμάντι που θα δώσει λάμψη μοναδική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Ο'ι'με,,,,μάγισσες φέρτε βότανα και πείτε μου φλυτζάνια ,,, όλα τα ξέρεις πχιαααααα 😍😍😍😍😍😍🤣😂🤣😂🤣😂🤣 

Έχει γούστο η @Παρασκευαιδουστα σχέδια,,,πιστεψε και εμπιστεψου 😂🤣😍

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπαααααααα αριμπαααααααα αριμπαααααααα ανήφορο λέμε,,,, μπράβο για το μωράκι το δυνατό,,, έρχεται Νικόλ μου ,,,, είδες? Απολαύστε το 🙏❤️🧿

Πραζει?????? Εννοείται ότι είμαι από Τρίκαλα,,,τόσα καλά μαζεμένα τζάμπα???!!! 🤣😂🤣😂🤣😂

@twinkletwinlkle πόσο σε σκέφτομαι και σε μελετάω στα θυμιατά μου και στα κεράκια μου και στο άναμμα του καντηλιου μου,,,, όλα θα πάνε υπέροχα λουλουδενια μου ❤️🧿🙏🏻 θα δεις είσαι θησαυρός και το μωράκι σας διαμάντι που θα δώσει λάμψη μοναδική 

❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2022 at 1:17 ΜΜ, ο/η nikol88 είπε:

Κοριτσιαααα 😀❤️❤️ Η χοριακη μου είναι 2537!! 🎉🎉🎉 Δεν μπορώ να το πιστεψω!! 

 Τέλεια τιμή!!!! Συγχαρητήρια Νικόλ!!! 🥰 Να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2022 at 3:04 ΜΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια εσείς που ξέρετε......πως γίνεται τώρα η εμεβυομεταφορα?ο γιατρός μου πε να τον παρω τηλέφωνο όταν έρθει η περίοδος.και μετά?

Όπως είπε και ένα κορίτσι παραπάνω την 2η μέρα ξεκινάμε με αιματολογικές, αν είναι όλα καλά μπαίνουν στο παιχνίδι τα σικλακουρ..Επειτα υπέρηχος για μέτρηση πάχους ενδομητρίου και ξανα αιματολογικές. Προγραμματιζουμε την ετ και κάπου εκεί ξεκινάμε και προγεστερονη. Προγεστερονη και σικλακουρ τα συνεχίζουμε μεχρι και τη χοριακη, τουλάχιστον! Έτσι έγινε τουλάχιστον στη δίκη μου περίπτωση.  😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Ο'ι'με,,,,μάγισσες φέρτε βότανα και πείτε μου φλυτζάνια ,,, όλα τα ξέρεις πχιαααααα 😍😍😍😍😍😍🤣😂🤣😂🤣😂🤣 

Έχει γούστο η @Παρασκευαιδουστα σχέδια,,,πιστεψε και εμπιστεψου 😂🤣😍

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπαααααααα αριμπαααααααα αριμπαααααααα ανήφορο λέμε,,,, μπράβο για το μωράκι το δυνατό,,, έρχεται Νικόλ μου ,,,, είδες? Απολαύστε το 🙏❤️🧿

Πραζει?????? Εννοείται ότι είμαι από Τρίκαλα,,,τόσα καλά μαζεμένα τζάμπα???!!! 🤣😂🤣😂🤣😂

@twinkletwinlkle πόσο σε σκέφτομαι και σε μελετάω στα θυμιατά μου και στα κεράκια μου και στο άναμμα του καντηλιου μου,,,, όλα θα πάνε υπέροχα λουλουδενια μου ❤️🧿🙏🏻 θα δεις είσαι θησαυρός και το μωράκι σας διαμάντι που θα δώσει λάμψη μοναδική 

Μα τι ωραία που τα λες! Να σαι καλά κορίτσι μου! Ειλικρινα με συγκινείτε τόσο πολύ με το ενδιαφέρον σας! Χθες ο γιατρός που μου είχε πει να κάνω διακοπή κύησης γύρω στην 24η εβδομάδα,  χθες μου είπε ότι τώρα πλέον είναι αισιόδοξος ότι μπορώ να πάρω ένα υγιές μωρό στα χέρια μου. Αντέχει ακόμα η καημενουλα μου. Όλους τους έχει εκπλήξει. Και από εκεί που λέγαμε ότι 15αυγουστο θα γεννήσω, χθες μου είπε ότι θα με ξαναδεί την Τετάρτη στις 17. Βέβαια θα πάω και αύριο και τη Δευτέρα στο νοσοκομείο να δούμε αν υπάρχει κάποια δραματική επιδείνωση. Αλλιώς το αφήνουμε μέχρι την Τετάρτη τουλάχιστον. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2022 at 4:51 ΜΜ, ο/η nikol88 είπε:

Ευχαριστώ Ελπιδάκι μου!! ❤️❤️ Κ απ τα δικά σου καλά νέα όσο πιο σύντομα γίνεται!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Ο'ι'με,,,,μάγισσες φέρτε βότανα και πείτε μου φλυτζάνια ,,, όλα τα ξέρεις πχιαααααα 😍😍😍😍😍😍🤣😂🤣😂🤣😂🤣 

Έχει γούστο η @Παρασκευαιδουστα σχέδια,,,πιστεψε και εμπιστεψου 😂🤣😍

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπαααααααα αριμπαααααααα αριμπαααααααα ανήφορο λέμε,,,, μπράβο για το μωράκι το δυνατό,,, έρχεται Νικόλ μου ,,,, είδες? Απολαύστε το 🙏❤️🧿

Πραζει?????? Εννοείται ότι είμαι από Τρίκαλα,,,τόσα καλά μαζεμένα τζάμπα???!!! 🤣😂🤣😂🤣😂

@twinkletwinlkle πόσο σε σκέφτομαι και σε μελετάω στα θυμιατά μου και στα κεράκια μου και στο άναμμα του καντηλιου μου,,,, όλα θα πάνε υπέροχα λουλουδενια μου ❤️🧿🙏🏻 θα δεις είσαι θησαυρός και το μωράκι σας διαμάντι που θα δώσει λάμψη μοναδική 

Εκει σε ένα πανηγύρι της καραβίδας θα σαι; κανόνισε έχω πάει. .  Και αρκετές φορές είναι θείος μου από εκεί πάνω στο βουνό που έχει ζωή τον 15αυγουστο ..  για αυτό στο είπα  ... μόλις είπες βουνό και 15 Αύγουστο σκέφτηκα εκείνα τα πανηγύρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα! Μετά από την πρώτη μου αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής, έρχομαι κι εγώ στην παρέα σας, έχοντας πολλές μαζεμένες απορίες. Ανήκουμε στην κατηγορία των ζευγαριών "ανεξήγητης υπογονιμότητας" και το ίδιο ανεξήγητη ήταν και η πρώτη μας αποτυχημένη προσπάθεια με 2 άριστες βλαστοκύστες 5 ημερών. Βέβαια, γνωρίζουμε ότι η ηλικία μου (41) δεν είναι με το μέρος μας. Είμαι ευχαριστημένη και από την γιατρό μου και από το κέντρο, ωστόσο με προβληματίζει η συνέχεια των προσπαθειών. Διάβασα σε διάφορα άρθρα ότι μετά την 3η αποτυχία αρχίζουν και ερευνούν οι γιατροί αν ενδεχόμενα υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικό πχ με την εμφύτευση ή οτιδήποτε άλλο. Η δικιά σας εμπειρία δείχνει ότι θα πρέπει να απευθυνθώ πχ σε κάποιον αιματολόγο ή σε άλλον ειδικό, ή να συνεχίσω στην επόμενη προσπάθεια; Γιατί για την ώρα η σκέψη μου είναι ότι όπως η 1η προσπάθεια οδήγησε σε αποτυχία, έτσι και η 2η θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, η Παναγιά να δώσει σε όλες μας ένα γερό μωράκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!! Είδαμε σάκο, λεκιθικό ασκό και εμβρυικά στοιχεία! Ενα είναι το μωράκι, όχι δυο! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος από τη σημερινή εικόνα κ αισιόδοξος ότι όλα τώρα θα πάνε καλά! Ραντεβού πάλι την άλλη παρασκευη! ❤️

Τέλεια….μπράβο κοπέλα μου εύχομαι όλα τέλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Εκει σε ένα πανηγύρι της καραβίδας θα σαι; κανόνισε έχω πάει. .  Και αρκετές φορές είναι θείος μου από εκεί πάνω στο βουνό που έχει ζωή τον 15αυγουστο ..  για αυτό στο είπα  ... μόλις είπες βουνό και 15 Αύγουστο σκέφτηκα εκείνα τα πανηγύρια 

Που είναι αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

 Τέλεια τιμή!!!! Συγχαρητήρια Νικόλ!!! 🥰 Να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 🙏

Ευχαριστώ πολύ ❣️ Και σ εσένα τα καλύτερα ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μα τι ωραία που τα λες! Να σαι καλά κορίτσι μου! Ειλικρινα με συγκινείτε τόσο πολύ με το ενδιαφέρον σας! Χθες ο γιατρός που μου είχε πει να κάνω διακοπή κύησης γύρω στην 24η εβδομάδα,  χθες μου είπε ότι τώρα πλέον είναι αισιόδοξος ότι μπορώ να πάρω ένα υγιές μωρό στα χέρια μου. Αντέχει ακόμα η καημενουλα μου. Όλους τους έχει εκπλήξει. Και από εκεί που λέγαμε ότι 15αυγουστο θα γεννήσω, χθες μου είπε ότι θα με ξαναδεί την Τετάρτη στις 17. Βέβαια θα πάω και αύριο και τη Δευτέρα στο νοσοκομείο να δούμε αν υπάρχει κάποια δραματική επιδείνωση. Αλλιώς το αφήνουμε μέχρι την Τετάρτη τουλάχιστον. 

 

Μπράβο το κοριτσάκι σου!! Μαχήτρια με τα όλα της!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Τέλεια….μπράβο κοπέλα μου εύχομαι όλα τέλεια..

Σ ευχαριστώ παρα πολύ!! Και σ εσένα μόνο χαρες μα έρχονται από δω κι πέρα! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η condios είπε:

Ο'ι'με,,,,μάγισσες φέρτε βότανα και πείτε μου φλυτζάνια ,,, όλα τα ξέρεις πχιαααααα 😍😍😍😍😍😍🤣😂🤣😂🤣😂🤣 

Έχει γούστο η @Παρασκευαιδουστα σχέδια,,,πιστεψε και εμπιστεψου 😂🤣😍

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο και αριμπαααααααα αριμπαααααααα αριμπαααααααα ανήφορο λέμε,,,, μπράβο για το μωράκι το δυνατό,,, έρχεται Νικόλ μου ,,,, είδες? Απολαύστε το 🙏❤️🧿

Πραζει?????? Εννοείται ότι είμαι από Τρίκαλα,,,τόσα καλά μαζεμένα τζάμπα???!!! 🤣😂🤣😂🤣😂

@twinkletwinlkle πόσο σε σκέφτομαι και σε μελετάω στα θυμιατά μου και στα κεράκια μου και στο άναμμα του καντηλιου μου,,,, όλα θα πάνε υπέροχα λουλουδενια μου ❤️🧿🙏🏻 θα δεις είσαι θησαυρός και το μωράκι σας διαμάντι που θα δώσει λάμψη μοναδική 

Έλα και βροχή να έχει το έχουν κανονίσει;-) 

Screenshot_20220812-221047_Facebook.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2022 at 1:27 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πριν λίγο γύρισα από το νοσοκομείο και τώρα φτιάχνω πόδια να είμαι καθ όλα έτοιμη! Μου έκαναν και καρδιοτοκογραφημα παρόλο που δεν κάνουν σε μικρές εβδομάδες και μου είπε ο γιατρός ότι για προωρακι έχει πολύ καλή μεταβλητοτητα στους καρδιακους παλμούς και δεν κάνω και συσπάσεις. 

Πήγαμε χθες στον εμβρυοιατρο. Το βάρος σταθερό,  δεν πήρε, αλλά πέρασαν μόνο 4 μέρες από την τελευταία μέτρηση οποτε ο γιατρός δεν δίνει σημασία γιατί είναι και η απόκλιση του υπερηχου. 660 γραμμάρια. Τα ντοπλερς που μας ενδιαφέρουν κρατάνε ακόμα. Ναι υπάρχει επιδείνωση αλλά ακόμα δεν υπάρχει η αντιστροφή, ώστε να πρέπει να το πάρουν αύριο ας πούμε. Αλλά αυτό είπαμε είναι κάτι δυναμικό που πρέπει να το παρακολουθώ αν όχι κάθε μέρα, τουλάχιστον κάθε 2 μέρες.  Αύριο θα ξαναπάω σε αυτόν και μετά αυτός φεύγει και ξαναγυρνάει μετά τον 15αυγουστο. Οπότε αυτές τις μέρες θα πηγαίνω στο νοσοκομείο να μου κάνουν τα ντοπλερς. Εισαγωγή δεν θα κάνω, απλά θα πάω την προηγούμενη λογικά πριν γεννήσω. Δεν μου δίνουν ακριβές πλάνο εφόσον όλα αλλάζουν από μέρα σε μέρα. Από ο,τι όμως το υπολογίζω θα είναι την επόμενη εβδομάδα. Τωρα αρχή, μέση, τέλος μόνο ο Θεός το γνωρίζει.

@Lucia79 έχεις απόλυτο δίκιο ότι πρέπει να επισκεφτώ κάποιον ειδικό για να με βοηθήσει να ανταπεξέλθω στη νέα κατάσταση οποια και αν είναι αυτή. Το σκεφτόμουν μάλιστα και στην εγκυμοσύνη να το κάνω. Αλλά δεν ξέρω γιατί, δεν ήθελα, δεν είχα το κουράγιο. Την  ψυχοθεραπεία μου προς το παρόν την κάνω με εσάς, στη συνέχεια σίγουρα θα χρειαστώ εξειδικευμένη βοήθεια. 

Έχω συγκινηθεί τόσο πολύ διαβάζοντας τα όσα έχεις βιώσει και σε θαυμάζω για τον δυναμισμό σου..μετά από τόσες δυσκολίες, σίγουρα θα έρθει κάτι πολύ ευχάριστο και αυτό θα είναι να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! Σου εύχομαι κάθε επόμενη μέρα να έχεις πιο ενθαρρυντικά νέα από την προηγούμενη.

Υ. Γ. Χαίρομαι που σας βρήκα και μπορώ να μοιραστώ τις δικές μου σκέψεις και απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μα τι ωραία που τα λες! Να σαι καλά κορίτσι μου! Ειλικρινα με συγκινείτε τόσο πολύ με το ενδιαφέρον σας! Χθες ο γιατρός που μου είχε πει να κάνω διακοπή κύησης γύρω στην 24η εβδομάδα,  χθες μου είπε ότι τώρα πλέον είναι αισιόδοξος ότι μπορώ να πάρω ένα υγιές μωρό στα χέρια μου. Αντέχει ακόμα η καημενουλα μου. Όλους τους έχει εκπλήξει. Και από εκεί που λέγαμε ότι 15αυγουστο θα γεννήσω, χθες μου είπε ότι θα με ξαναδεί την Τετάρτη στις 17. Βέβαια θα πάω και αύριο και τη Δευτέρα στο νοσοκομείο να δούμε αν υπάρχει κάποια δραματική επιδείνωση. Αλλιώς το αφήνουμε μέχρι την Τετάρτη τουλάχιστον. 

 

Έλα ρε θέαρα κρητικια.πολυ χάρηκα αλήθεια στο λεω.ειδες όλα καλά θα πανε.υπομονη κ σε λίγο καιρό θα κρατάς μια κουκλαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Έλα ρε θέαρα κρητικια.πολυ χάρηκα αλήθεια στο λεω.ειδες όλα καλά θα πανε.υπομονη κ σε λίγο καιρό θα κρατάς μια κουκλαρα!!!!

Το ξέρω Ανθή μου και για σένα και για όλα τα κορίτσια ότι χαίρεστε πραγματικά με τα καλά νέα και λυπάστε με τα κακά. Για αυτό και θα είμαστε όλες εδώ για να χαρούμε και με τα δικά σου καλά νέα όπου να ναι και με τόσων άλλων κοριτσιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pixel22 είπε:

Έχω συγκινηθεί τόσο πολύ διαβάζοντας τα όσα έχεις βιώσει και σε θαυμάζω για τον δυναμισμό σου..μετά από τόσες δυσκολίες, σίγουρα θα έρθει κάτι πολύ ευχάριστο και αυτό θα είναι να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! Σου εύχομαι κάθε επόμενη μέρα να έχεις πιο ενθαρρυντικά νέα από την προηγούμενη.

Υ. Γ. Χαίρομαι που σας βρήκα και μπορώ να μοιραστώ τις δικές μου σκέψεις και απορίες.

Να σαι καλά κοπελα μου! Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε εσένα εύχομαι γρήγορα να έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα! Κοίτα επειδή διάβασα πιο πάνω το ποστ σου,  εγώ προσωπικά έπειτα από 4 χρόνια προσπαθειών, έρχομαι και σου λέω μην αφήνεις τίποτα στην τύχη του. Ανεξήγητη υπογονιμότητα στα 41? Μα το 41 (χωρίς να θέλω να σε αγχωσω) είναι από μόνο του επιβαρυντικό. Γιατί να χάνεις τον καιρό σου με αν, πότε και δεν ξέρω τι? 

Αν μένεις Αθήνα,  να κλείσεις ραντεβού στο Έλενα, στο.τμημα καθ έξιν αποβολων. Τα κορίτσια εδώ λένε ότι είναι φοβερή η γιατρος εκεί. Αν δεν μένεις Αθήνα, μπορείς να κλείσεις τηλεφωνικο ραντεβού με τη Λευκού να ελεγχθείς ανοσολογικα κλπ. Το πιθανότερο είναι ότι δεν έχεις κάτι, αλλά γιατί να το αφήνεις στην τύχη του? Υστεροσκοπηση έχεις κάνει να δείτε αν υπάρχει κάποιο θέμα στη μήτρα? Άποψή μου πριν προχωρήσεις στη δεύτερη ετ να τα έχεις ελέγξει όλα. Αν κάτι έχουμε μάθει όλες μας εδώ μέσα μετά από πολύ χρόνο,  κόπο, κλάμα, απογοητεύση,  χρήμα είναι ότι η υπογονιμότητα είναι ένα πολυπαραγοντικο θέμα που δεν αρχίζει και τελειώνει στους εξωσωματιστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...