Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Αλλαξαμε το πρωτοκολλο .....την προηγουμενη φορα πηρα γκοναλ απο την 6η μερα cetrotide.τωρα μενοππυρ 450 τη μερα κ μια αρβεκαπ τη μερα αυτος ο γιατρος απο το ορωτο ραντεβου μου ειπε οτι το προηγουμενο πρωτοκολλο δεν ήταν για το ορμονολογικο προφίλ 

Τέλεια καλές γονιμοποιησεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Αλλαξαμε το πρωτοκολλο .....την προηγουμενη φορα πηρα γκοναλ απο την 6η μερα cetrotide.τωρα μενοππυρ 450 τη μερα κ μια αρβεκαπ τη μερα αυτος ο γιατρος απο το ορωτο ραντεβου μου ειπε οτι το προηγουμενο πρωτοκολλο δεν ήταν για το ορμονολογικο προφίλ 

Ενδιαφέρον! Κατάλαβες για ποιο ορμονολογικό προφίλ είναι κατάλληλο το προηγούμενο πρωτόκολλο; Ρωτάω διότι και σε μένα δεν είχε καλό αποτέλεσμα, και έμεινα με την απορία αν φταίει το πρωτόκολλο ή κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Ενδιαφέρον! Κατάλαβες για ποιο ορμονολογικό προφίλ είναι κατάλληλο το προηγούμενο πρωτόκολλο; Ρωτάω διότι και σε μένα δεν είχε καλό αποτέλεσμα, και έμεινα με την απορία αν φταίει το πρωτόκολλο ή κάτι άλλο.

Δυστυχώς δεν καταλαβα.δεν μου εξηγησε περισσοτερα ως προς αυτό γιατί είχαν γίνει τόσα λάθος πράγματα την προηγούμενη φορά που έπρεπε να βάλουνε αρκετά θέματακια σε σειρά.το μόνο που μου είπε ήταν ότι το γκοναλ είναι μόνο fsh και το μενοπουρ που πήρα τώρα έχει και fshκαιlh και εκεί πάνω μου είπε ότι είναι καλύτερο για μένα.δυατθχως λεπτομέρειες περισσότερες δεν ξέρω,αλλά άμα μπορέσω θα τον ρωτήσω αύριο και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2022 at 12:17 ΠΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Σευχαριστω πολυ κοριτσι μου.ο γιατρός συνεργάζεται κ με το κέντρο του ιασω κ του μητέρα.λογικα στο ιασω θα ρα κάνουμε όλα γιατί τι ςπερισσοτερες φορές εκεί με έχει δει!!!!

Με το καλό. 🥰 μπορεί όμως να πάρεις και περισσότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2022 at 4:48 ΜΜ, ο/η nikol88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️ Η αγωνία μ έχει βαρέσει ήδη εννοείται! Και αν κι όλες σας είστε καταπληκτικές ελπίζω να είσαι η τελευταία αρχηγός που με βρίσκει να παλεύω 🙏🙏 

Νίκολς...👡😏😏👡 έτσι για το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Δυστυχώς δεν καταλαβα.δεν μου εξηγησε περισσοτερα ως προς αυτό γιατί είχαν γίνει τόσα λάθος πράγματα την προηγούμενη φορά που έπρεπε να βάλουνε αρκετά θέματακια σε σειρά.το μόνο που μου είπε ήταν ότι το γκοναλ είναι μόνο fsh και το μενοπουρ που πήρα τώρα έχει και fshκαιlh και εκεί πάνω μου είπε ότι είναι καλύτερο για μένα.δυατθχως λεπτομέρειες περισσότερες δεν ξέρω,αλλά άμα μπορέσω θα τον ρωτήσω αύριο και θα σου πω.

Μάλιστα. Είμαι πολύ αισιόδοξη ότι θα πας πολύ καλά αύριο! Σου στέλνω και μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές.θα δουμε αύριο πως θα πάει!!!θα σας πω!!!ποναω όμως.. χαχαχα.καλα εδώ ποναω στην απλή ωορηξια σκεφτείτε τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νίκολς...👡😏😏👡 έτσι για το καλό 

😂😂 με νιώθεις εσυ! Μην τυχόν και λυγίσω μου στέλνεις τσοκαράκι!!
Αυτή η αναμονή μετριέται σε σκυλίσια χρόνια μου φαίνεται 😂😂 Νιώθω ότι έχουν περάσει 1452 μέρες αντί απλά 6! 
 

@Ανθη7 καλή επιτυχία σημερα!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!λοιπόν μου πήραν 11 ωαρια!!!φοβερό.ο γιατρός υπερευχαριστημενος.παμσ να δου ε τώρα τις γονιμοποιησεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!λοιπόν μου πήραν 11 ωαρια!!!φοβερό.ο γιατρός υπερευχαριστημενος.παμσ να δου ε τώρα τις γονιμοποιησεις!!!!

Συγχαρητήρια !!! Σου εύχομαι να γονιμοποιηθουν ολααααα !!!!😊😊😊😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!λοιπόν μου πήραν 11 ωαρια!!!φοβερό.ο γιατρός υπερευχαριστημενος.παμσ να δου ε τώρα τις γονιμοποιησεις!!!!

Μπράβο, πήγατε παρά πολυ καλά! Εύχομαι να μάθεις τα καλύτερα αύριο το πρωί και να φύγετε για διακοπές αισιόδοξοι και ανανεωμένοι!

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

😂😂 με νιώθεις εσυ! Μην τυχόν και λυγίσω μου στέλνεις τσοκαράκι!!
Αυτή η αναμονή μετριέται σε σκυλίσια χρόνια μου φαίνεται 😂😂 Νιώθω ότι έχουν περάσει 1452 μέρες αντί απλά 6! 
 

@Ανθη7 καλή επιτυχία σημερα!! ❤️

Κορίτσι γλυκό, πως είσαι; Καταλαβαίνω την αγωνία σου, όπως τα λες είναι! Αλλά χρειάζεσαι ηρεμία ξεκούραση, χαλαρότητα και νετφλιξ! Και θετική σκέψη! Πως περνάς το χρόνο σου? Πηγαίνεις στη δουλειά ή έχεις πάρει άδεια? Υπομονή και κουράγιο γιατί έχεις ακόμα μπροστά σου λίγο δρόμο! Ποτε σου έχει πει ο γιατρός να πας για χοριακή (σορυ πρέπει να μας το έχεις πει αλλά δε θυμάμαι)..❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα σας πω ψέμματα.εχω σοκαριστεί μπυ φαίνεται απίστευτο όταν την προηγούμενη φορά μου πήρανε 3!!!δεν θα σταματήσω να σας λέω ευχαριστώ που ανοίξατε τα μάτια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

😂😂 με νιώθεις εσυ! Μην τυχόν και λυγίσω μου στέλνεις τσοκαράκι!!
Αυτή η αναμονή μετριέται σε σκυλίσια χρόνια μου φαίνεται 😂😂 Νιώθω ότι έχουν περάσει 1452 μέρες αντί απλά 6! 
 

@Ανθη7 καλή επιτυχία σημερα!! ❤️

Τι τζάμπα έχουμε το χαρισμα;.. τίποτα δεν έμεινε..   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο, πήγατε παρά πολυ καλά! Εύχομαι να μάθεις τα καλύτερα αύριο το πρωί και να φύγετε για διακοπές αισιόδοξοι και ανανεωμένοι!

Κορίτσι γλυκό, πως είσαι; Καταλαβαίνω την αγωνία σου, όπως τα λες είναι! Αλλά χρειάζεσαι ηρεμία ξεκούραση, χαλαρότητα και νετφλιξ! Και θετική σκέψη! Πως περνάς το χρόνο σου? Πηγαίνεις στη δουλειά ή έχεις πάρει άδεια? Υπομονή και κουράγιο γιατί έχεις ακόμα μπροστά σου λίγο δρόμο! Ποτε σου έχει πει ο γιατρός να πας για χοριακή (σορυ πρέπει να μας το έχεις πει αλλά δε θυμάμαι)..❤️❤️

Αααχχ καλά είμαι! Κάνω υπομονή! Ξεκούραση φουλ, νετφλιξ φουλ και περιμένω να έρθει η παρασκευη! Κανονικά ήταν να πάω Σάββατο αλλά επειδή θα είναι κλειστά τα μικροβιολογικά, μου είπε για παρασκευη! Ελπίζω να έχω καλά νέα! Δεν παω δουλειά, όποτε είμαι πολύ χαλαρή, βγαίνω όμως βολτίτσα αυτή τη φορά σε αντίθεση με τις άλλες που ήμουν μόνο στο σπίτι! Τώρα ελπίζω να μην κάνω κακό, μου είπαν έτσι κι αλλιώς ότι δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω να το επηρεάσω είτε θετικά είτε αρνητικά κ εδώ που τα λέμε το πιστεύω κ εγώ αυτό! Θα δείξει την παρασκευη! Βέβαια θα είναι αρκετά νωρίς, σκέψου δεν θα έχω κλείσει καν 8 24ωρα από την ετ. Την έκανα Πέμπτη 14:00 και θα παω παρασκευη πρωί για χοριακη! Ας ελπίζουμε στο καλύτερο!! Εσυ πως είσαι; Όλα καλα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; Ελπίζω να σας βρίσκω καλά!!! Χθες με πήρε τηλ ο γυναικολόγος και έχουμε τελικά από τις 5 βλαστοκύστες τις 3 να είναι υγιείς! Οπότε με την επόμενη περίοδο θα κάνω ετοιμασία για την ετ και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; Ελπίζω να σας βρίσκω καλά!!! Χθες με πήρε τηλ ο γυναικολόγος και έχουμε τελικά από τις 5 βλαστοκύστες τις 3 να είναι υγιείς! Οπότε με την επόμενη περίοδο θα κάνω ετοιμασία για την ετ και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Μπράβο! Πολύ καλά νέα! Αυτή η φορά θα είναι η τυχερή σας! Τα έχετε ελέγξει πλέον όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Αααχχ καλά είμαι! Κάνω υπομονή! Ξεκούραση φουλ, νετφλιξ φουλ και περιμένω να έρθει η παρασκευη! Κανονικά ήταν να πάω Σάββατο αλλά επειδή θα είναι κλειστά τα μικροβιολογικά, μου είπε για παρασκευη! Ελπίζω να έχω καλά νέα! Δεν παω δουλειά, όποτε είμαι πολύ χαλαρή, βγαίνω όμως βολτίτσα αυτή τη φορά σε αντίθεση με τις άλλες που ήμουν μόνο στο σπίτι! Τώρα ελπίζω να μην κάνω κακό, μου είπαν έτσι κι αλλιώς ότι δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω να το επηρεάσω είτε θετικά είτε αρνητικά κ εδώ που τα λέμε το πιστεύω κ εγώ αυτό! Θα δείξει την παρασκευη! Βέβαια θα είναι αρκετά νωρίς, σκέψου δεν θα έχω κλείσει καν 8 24ωρα από την ετ. Την έκανα Πέμπτη 14:00 και θα παω παρασκευη πρωί για χοριακη! Ας ελπίζουμε στο καλύτερο!! Εσυ πως είσαι; Όλα καλα;; 

Καλά είμαι εγώ εδώ στον αγώνα πολλές ώρες εργασίας και δεν ξέρω αν θα σταματήσω. Το σκέφτομαι συνέχεια και προσπαθώ να το ζυγίσω.  

Απ την άλλη έχω ραντεβού τον Οκτώβριο για 2 κέντρα ώστε να διαλέξω ποιο μου κανει. 

Και γτ δε σου είπε να πας Δεύτερα; μάλλον σε είδε που τρως τα νύχια σου.. συμφωνώ ότι δεν μπορείς να επηρεάσει το αποτέλεσμα  🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!λοιπόν μου πήραν 11 ωαρια!!!φοβερό.ο γιατρός υπερευχαριστημενος.παμσ να δου ε τώρα τις γονιμοποιησεις!!!!

Ειδες που σου είπα μπορεί να βλέπατε 7 αλλά να σου ένα ωραίο 11. 

Περιμένουμε αύριο τα νέα σου.. 👡 πάρε κι εσύ ενα πριν προλάβεις να αντιδράσεις αγχωθείς 

Όπως καταλάβατε μπήκα στον αγώνα να πετάω παντοφλες οποτε οποία θέλει να μου πει ώστε να παραγγείλω 🤗 σύντομα μην τυχών και ξεμείνω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!λοιπόν μου πήραν 11 ωαρια!!!φοβερό.ο γιατρός υπερευχαριστημενος.παμσ να δου ε τώρα τις γονιμοποιησεις!!!!

Πολλά μπράβο!!! Εύχομαι και πολλές καλές γονιμοποιήσεις!!!!, ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Μπράβο! Πολύ καλά νέα! Αυτή η φορά θα είναι η τυχερή σας! Τα έχετε ελέγξει πλέον όλα!! 

Μακάρι κορίτσι, φοβάμαι λίγο είναι η αλήθεια! Αν θα μπορέσω να ξαναμείνω! Εσύ πως είσαι; Εύχομαι όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ειδες που σου είπα μπορεί να βλέπατε 7 αλλά να σου ένα ωραίο 11. 

Περιμένουμε αύριο τα νέα σου.. 👡 πάρε κι εσύ ενα πριν προλάβεις να αντιδράσεις αγχωθείς 

Όπως καταλάβατε μπήκα στον αγώνα να πετάω παντοφλες οποτε οποία θέλει να μου πει ώστε να παραγγείλω 🤗 σύντομα μην τυχών και ξεμείνω. 

 

Θα τις χρειαστούμε τις παντόφλες αγαπημένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; Ελπίζω να σας βρίσκω καλά!!! Χθες με πήρε τηλ ο γυναικολόγος και έχουμε τελικά από τις 5 βλαστοκύστες τις 3 να είναι υγιείς! Οπότε με την επόμενη περίοδο θα κάνω ετοιμασία για την ετ και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Με το καλό!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Να κάνω μια ερώτηση, γιατί δεν πολύ θυμάμαι.. Πως εντόπισε τις καλές βλαστοκυστες? Κάνατε βιοψία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ειδες που σου είπα μπορεί να βλέπατε 7 αλλά να σου ένα ωραίο 11. 

Περιμένουμε αύριο τα νέα σου.. 👡 πάρε κι εσύ ενα πριν προλάβεις να αντιδράσεις αγχωθείς 

Όπως καταλάβατε μπήκα στον αγώνα να πετάω παντοφλες οποτε οποία θέλει να μου πει ώστε να παραγγείλω 🤗 σύντομα μην τυχών και ξεμείνω. 

 

Πάρε να έχεις απόθεμα να έχουμε τον φόβο σου!!!!!!😘😘😘😘

Βέβαια να μην τα λες μονόπλευρα....θα χουμε κ εμείς τις αντίστοιχες για σένα....χχαχα

Σας ευχαριστώ για τις ευχές όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...