Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Καλησπέρα αγαπημένες!! Είχα αρκετό καιρό να σας παρακολουθήσω και να διαβάσω τα νέα σας!! Μετά από αλλαγή κέντρου που έκανα τον Φεβρουάριο είπα να δώσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου, στον σύντροφο μου και στις νέες προσπάθειες που ακολούθησαν. 

Και ενώ σήμερα είπα να μπω να δω τι κάνετε και να δώσω τις ευχές μου, έπεσα στα δυσάρεστα νέα της @BlackCat και έχω παγώσει. 

Αγαπημένη μου γάτα, δεν υπάρχουν λόγια να γράψω για να σε κάνουν ίσως να νιώσεις καλύτερα. Πιστεύω ότι μόνο εσύ και ο γάτος σου μπορείτε να επουλώσετε αυτή την πληγή που είμαι σίγουρη πως πραγματικά πονάει. Από το λίγο που "σε ξέρω" και έχουμε μιλήσει, ξέρω ότι έχεις πολλή δύναμη μέσα σου και αυτό σίγουρα θα σε βοηθήσει, ακόμα και αν ίσως τώρα νιώθεις ότι όση δύναμη είχες την εξαντλησες. Θυμάμαι που με θαυμασμό παρακολουθουσα τα όσα μου εξιστόρησες σε κάποιο μήνυμα σου και μέσα μου έλεγα "σίγουρα εσύ στην θέση της θα είχες καταρρεύσει". Και ακόμα έτσι νιώθω, αδύναμη μπροστά σου. Όμως δεν κρύβω ότι μου έδωσες αρκετή από την δύναμη σου και για αυτό πάντα θα σε ευχαριστώ και θα σε σκέφτομαι με ευγνωμοσύνη. 

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και πολλά φιλιά και σου εύχομαι ολόψυχα το εξής όσο πόνο έχεις νιώσει έως τώρα, τόση και άλλη τόση χαρά να έχεις από εδώ και πέρα ❤️

Στις υπόλοιπες μαχήτριες της παρέας, εύχομαι να έχετε όλες σας ένα όμορφο καλοκαίρι με πολλές πολλές χαρές και αρκετή δύναμη!! 

Να τα περνάτε όμορφα!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιας κ μιλάμε για ορμόνες κ εσείς είστε φωτεινός παντογνωστης.....ργω έχω αμη 2.95 και fsh 7.2 καλά είναι κ ειμαι 43?ο γιατρός μου είπε είναι μια χαρά, αλλά μιας κ το συζητάμε θα ήθελα τσ φώτα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Μιας κ μιλάμε για ορμόνες κ εσείς είστε φωτεινός παντογνωστης.....ργω έχω αμη 2.95 και fsh 7.2 καλά είναι κ ειμαι 43?ο γιατρός μου είπε είναι μια χαρά, αλλά μιας κ το συζητάμε θα ήθελα τσ φώτα σας.

Την fsh την κοιτάς πάντα σε λόγο με την lh. Πολύ καλή είναι πάντως το 7. Η αμη αν είναι σε ng είναι πάρα πολύ καλή, αν είναι σε pmol είναι χαμηλή. Σημασία έχει η εικόνα στον υπέρηχο, αυτό έχω καταλάβει από την εμπειρία μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Η αμη είναι σε ng....και η lh είναι 5.8

Η AMH σου είναι πολύ καλή!! Την FSH την κοιτάς συγκριτικά με την Ε2, όταν οι εξετάσεις γίνονται την 2-3 μέρα του κύκλου. Η Lh έχει να κάνει με την ωορρηξια και μετριέται συνήθως γύρω στην 8η μέρα, αναλόγως τον κύκλο και πότε υποτίθεται ότι έχεις ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elli203 είπε:

Η AMH σου είναι πολύ καλή!! Την FSH την κοιτάς συγκριτικά με την Ε2, όταν οι εξετάσεις γίνονται την 2-3 μέρα του κύκλου. Η Lh έχει να κάνει με την ωορρηξια και μετριέται συνήθως γύρω στην 8η μέρα, αναλόγως τον κύκλο και πότε υποτίθεται ότι έχεις ωορρηξια. 

Μάλιστα!τόσες λεπτομέρειες δεν ήξερα.αυτες είναι εξετάσεις σε 3η μέρες του κύκλου.τωρα ο γιατρός την διέγερση την κοιτάει με υπερηχο.δεν κάναμε άλλες εξετάσεις προς το παρόν.τωρα δευτερα έχω ραντεβου. Θα του ζητήσω να μιλήσω κ με τον εμβρυολογο για να δούμε κ που θα καταλήξουμε ως προς τη γονιμοποιηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elli203 είπε:

Η AMH σου είναι πολύ καλή!! Την FSH την κοιτάς συγκριτικά με την Ε2, όταν οι εξετάσεις γίνονται την 2-3 μέρα του κύκλου. Η Lh έχει να κάνει με την ωορρηξια και μετριέται συνήθως γύρω στην 8η μέρα, αναλόγως τον κύκλο και πότε υποτίθεται ότι έχεις ωορρηξια. 

Την μετράνε κ 2η 3η μέρα, καθώς ιδανικά ο λόγος fsh /lh πρέπει να ναι κοντά στο 1..κι αργότερα φυσικά γιατί αυξάνει απότομα κοντά στην ωορρηξια... 

Κι η Ε2 πολύ σημαντική επίσης για την εξέλιξη των ωοθυλακιων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

14 εχω κοιτσ να δεις όπως κατάλαβα απο αυτά που μου είπε ο γιατρός το κύριο πρόβλημα ειναι η μεγάλη απόκλιση της fsh με την ε2 που είναι 57.4...Αλλα έτσι κι αλλιώς για να πάω στην επιτροπή πρέπει να έχω το παραπεμπτικό του γιατρού το οποίο εγώ δεν έχω

Οπα η τιμες ειναι στα ορια της επιτροπης να ξερεις περνας ανετα η Ε2 ειναι παντα ετσι η εχει κυστικο ωαριακι ευτο το μηνα; fsh οριο ειναι το 23 με υψηλη Ε2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilian90 είπε:

Χαχα ποιος να μας το λέγε που πήγαμε εκεί με τον φόβο με όλα αυτά που γραφοντουσαν! 

 

Συγχαρητήρια εισαι εγκυουλα. Γιατι παιδι μου φοβο ακου για ολους ακουγονται κ αρνητικα κ θετικα. Ειναι με ποιον θα ταιριαξεις. Αν επιτρεπεται που εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Πόσο αληθινό και πόσο όμορφο! ❤️

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kateriniw είπε:

Πόσο αληθινό ❤❤❤❤

Κορίτσια μου δεν είναι  δικό μου αλλά το ενιωσα σα δικό μου κ ξερω ότι θα το νιώσετε κι εσείς για αυτό το έβαλα εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Μιας κ μιλάμε για ορμόνες κ εσείς είστε φωτεινός παντογνωστης.....ργω έχω αμη 2.95 και fsh 7.2 καλά είναι κ ειμαι 43?ο γιατρός μου είπε είναι μια χαρά, αλλά μιας κ το συζητάμε θα ήθελα τσ φώτα σας.

Η AMH σου είναι εξαιρετική ! Εγώ είμαι επίσης 43 κ έχω ΑΜΗ 1 κ οι γιατροί μου δίνουν συγχαρητήρια άμα είχα τη δικιά σου μπορεί να μου έδιναν κ πτυχίο !!! 😂 Φαντάσου ότι στη τελευταία μου αποτυχη προσπάθεια ο εμβρυολογος μου είπε ότι με αυτή την ΑΜΗ αξίζει να συνεχίσω την προσπάθεια .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Οπα η τιμες ειναι στα ορια της επιτροπης να ξερεις περνας ανετα η Ε2 ειναι παντα ετσι η εχει κυστικο ωαριακι ευτο το μηνα; fsh οριο ειναι το 23 με υψηλη Ε2

Μωρέ το κυριότερο πρόβλημα είναι ότι δεν θα είναι έτοιμα τα χαρτιά μου γιαυτό ακύρωσα το ραντεβού γιατί σκέφτηκα ότι είναι βλαμεια να κρατάω ένα ραντεβού στο οποίο δεν θα παω από τη στιγμή που περιμένουν τοσες γυναικες... Τις ορμονολογικες έτσι κι αλλιώς θα τις ξανά κάνω γιατί τις θέλουν του τελευταίου 3μηνου και οι δικές μου είναι από τον Απρίλιο... Αν μέχρι τέλος Αυγούστου δεν με εχει παρει ο γιατρός για το prp θα τον πάρω εγώ να πάω να μου δώσει το παραπεμπτικό για την επιτροπή και να μου γράψει και τις τελευταίες εξετάσεις να περάσω τουλάχιστον την επιτροπη από Οκτώβριο και μετά βλέπουμε

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρετε αν για να περάσεις επιτροπή δεύτερη φορά (αφού εχεις πια χρησιμοποιήσει όλα τα φάρμακα της πρώτης επιτροπής) χρειάζονται όλα τα χαρτιά από την αρχή ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lelita είπε:

Η AMH σου είναι εξαιρετική ! Εγώ είμαι επίσης 43 κ έχω ΑΜΗ 1 κ οι γιατροί μου δίνουν συγχαρητήρια άμα είχα τη δικιά σου μπορεί να μου έδιναν κ πτυχίο !!! 😂 Φαντάσου ότι στη τελευταία μου αποτυχη προσπάθεια ο εμβρυολογος μου είπε ότι με αυτή την ΑΜΗ αξίζει να συνεχίσω την προσπάθεια .... 

Ένα θα σου πω....ότι ο ανεκδιηγητοςς που είχα στην πρώτη προσπάθεια που πήγε μέχρι την 7η εβδομάδα μου είπε ότι μόνο με δοτριας μπορω!αυτός που εχω τώρα βέβαια ούτε που το συζητάει....αύριο έχω υπερηχο και κκατα 90 τα εκατό θα αποφασίσει ποτέ θ γίνει η ωοληψιαα.θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lelita είπε:

Κορίτσια ξέρετε αν για να περάσεις επιτροπή δεύτερη φορά (αφού εχεις πια χρησιμοποιήσει όλα τα φάρμακα της πρώτης επιτροπής) χρειάζονται όλα τα χαρτιά από την αρχή ; 

Ναι, χρειάζονται όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή, σαν να περνάς πρώτη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Κορίτσια ξέρετε αν για να περάσεις επιτροπή δεύτερη φορά (αφού εχεις πια χρησιμοποιήσει όλα τα φάρμακα της πρώτης επιτροπής) χρειάζονται όλα τα χαρτιά από την αρχή ; 

Η πρωτη αποφαση ιχυει για δυο προσπαθειες δηλαδη δυο φορες τα φαρμακα με την βεβαιωση απο το κεντρο οτι εχεις χρησιμοποιησει ολα τα φαρμακα ημερα ωοληψιας κ μεταφορας κ οτι δεν εχεις στην καταψυξη αλλα με αυτο το χαρτι ( ξερει κ το κεντρο σου) αρνητικη χοριακη κ την αποφαση της επιτροπης που εχεις απο την πρωτη φορα πας κ παιρνεις τα φαρμακα για την δευτερη προσπαθεια. Προυποθεση οτι η πρωτη θα απεχει 4 μηνες απο την δευτερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι, χρειάζονται όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή, σαν να περνάς πρώτη φορά. 

Καθε αποφαση ειναι για δυο φορες να παρεις φαρμακα κ δεν χρειαζονται απο την αρχη οι εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καθε αποφαση ειναι για δυο φορες να παρεις φαρμακα κ δεν χρειαζονται απο την αρχη οι εξετασεις

Εγώ έχω Επιτροπή για 3η και 4η φορά και οι εξετάσεις που θέλουν είναι κυρίως ίδιες με την 1η κ 2η . Απλά θέλουν και τις εκθέσεις από τι άλλες δυο φορες σαν προσθετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Κορίτσια ξέρετε αν για να περάσεις επιτροπή δεύτερη φορά (αφού εχεις πια χρησιμοποιήσει όλα τα φάρμακα της πρώτης επιτροπής) χρειάζονται όλα τα χαρτιά από την αρχή ; 

Ναι εκτός από σαλμπιγκογραφια όπου ισχύει για 5 χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Η πρωτη αποφαση ιχυει για δυο προσπαθειες δηλαδη δυο φορες τα φαρμακα με την βεβαιωση απο το κεντρο οτι εχεις χρησιμοποιησει ολα τα φαρμακα ημερα ωοληψιας κ μεταφορας κ οτι δεν εχεις στην καταψυξη αλλα με αυτο το χαρτι ( ξερει κ το κεντρο σου) αρνητικη χοριακη κ την αποφαση της επιτροπης που εχεις απο την πρωτη φορα πας κ παιρνεις τα φαρμακα για την δευτερη προσπαθεια. Προυποθεση οτι η πρωτη θα απεχει 4 μηνες απο την δευτερη

Ναι αυτά τα έχω τελειώσει .... έκανα κ τις δυο προσπάθειες της πρώτης απόφασης ... Άρα πρέπει να ξανά  μαζέψω από την αρχή για νέα απόφαση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kateriniw είπε:

Εγώ έχω Επιτροπή για 3η και 4η φορά και οι εξετάσεις που θέλουν είναι κυρίως ίδιες με την 1η κ 2η . Απλά θέλουν και τις εκθέσεις από τι άλλες δυο φορες σαν προσθετα 

Ααα δηλαδή χρειάζομαι κ αλλά χαρτιά (τις εκθέσεις )... τέλεια ! Λες κ περνάμε λίγα με την εξωσωματική, να φάμε κ μια ακόμα ταλαιπωρία με τη χαρτούρα .... Ευτυχώς που η σαλπιγγογραφια ισχύει  ... κάτι είναι κ αυτό 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ένα θα σου πω....ότι ο ανεκδιηγητοςς που είχα στην πρώτη προσπάθεια που πήγε μέχρι την 7η εβδομάδα μου είπε ότι μόνο με δοτριας μπορω!αυτός που εχω τώρα βέβαια ούτε που το συζητάει....αύριο έχω υπερηχο και κκατα 90 τα εκατό θα αποφασίσει ποτέ θ γίνει η ωοληψιαα.θα σας πω!

Μωρε υπάρχουν πολλοί αλμπανιδες εκεί έξω που εκμεταλλεύονται την ανάγκη μας ... σημασία έχει ότι άλλαξες γιατρό κ τώρα εχεις την υποστήριξη που χρειάζεσαι ! Με το καλό ο αυριανός υπερηχος κ να δεις που όλα θα πάνε καλά 😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...