Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Η γιατρος σου μοιαζει με το δικο μου... Τερμα χαλαρος... Μου πε να παω θαλασσα απο τωρα και ειναι υης ιδιας αποψης με τη δικη σου . Επισης για τα φαρμακα που συζητατε.. χωρις να ξερω ποσα εμβρυα εχω και εμενσ μου ειπε νσα κοψω κορτιζονη σιγα σιγα και σαλοσπιρ το κοψαμε τη δευτερα με το αιμα που ειδαμε αλλα μιυ ειπε τη δευτερα που θα κανουνε παλι χοριακη θααποφασισουμε αν θα το ξαναπαρω .. βεβαια εμενα ο δικος μου ειναι και τελειως σαλονικιος που οταν τον ειπα οτι εκοψα τσιγαρο πριν την ετ με λεει σιγα ρεεεε κανε κανενα τσιγαρο με τον καφε... Ελα χριστε και Παναγια λεω... Αλλοι θα χαιροντουσαν πιυ το κοψα και αυτος με λεει κανε.... Ειναι γενικα υπερ της καλης ψυχολογιας και χαλαροτητας της εγκυου.. μια φορα μου το ειχε εξηγησει... Στην ετ που ειχαμε μιλησει μου λεει μην καθεσαι τωρα και κοιτιεσαι τιποτα... Τραβα θαλασσα πιες κατι ωραιο και σκεψου οτι 100% εισαι εγκυος ... Και θα γινει! Ψυχουλης!!!!!!!

Κορίτσι μου συγνώμη που μπαίνω στην συζήτηση έχεις κάνει ωοληψια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου σας γράφω μέσα από το μαιευτήριο για να σας δώσω δύναμη και να σας πω να μην σταματήσετε να προσπαθείτε για να έρθουν τα μωράκια σας!!!!! Γέννησα χθες με καισαρική δύο υπέροχα κορίτσια....η μία 2810 και η αλλη 2170....από τη στιγμή που τις άκουσα να κλαίνε δεν έχω σταματήσει να κλαίω.....να μη σας πω για τον πατέρα τους που όταν του τις έδειξαν έτρεχε στους διαδρόμους και χορπηδαγε και έκλαιγε και μαζί του έκλαιγαν και κάποιες άγνωστες 😂😂😂...η μία μπήκε θερμοκοιτίδα λόγω κιλών και βάση πρωτοκόλλου!!!!! Σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να νιώσετε αυτή την ευτυχία και ακόμα μεγαλύτερη όπως αυτή που νιώθω εγώ...είστε μαχητριες μη τα παρατάτε θα έρθουν τα μωράκια σας!!!!!

Αρχηγαρα μου και τα άλλα κορίτσια σας παρακολουθώ και θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ διακριτικά και να μαθαίνω τα νέα σας!!!! Καλή επιτυχία σε όλες σας🙏🙏🙏🙏🙏

Hope το κουσουρι με το πρωινό ξύπνημα μάλλον δεν θα φύγει ποτέ... βέβαια τώρα θα έχω και 2 λόγους να είμαι ξύπνια....

 

Συγχαρητηρια!! Να σας ζήσουν! Να είναι πάντα γερές καλοτυχες και χαμογελαστες!! ❤️

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Lucia79 & @Luna777 αγαπημενες μανουλες χαιρομαι που ηρθα πολυ στην θεση σας , ευχαριστω για τις ευχες και ανταποδιδω! Μακαρι να μας σκεπαζει η Παναγια μεχρι το τελος!!!!!  ❤️❤️❤️❤️

Συγχαρητήρια! Όλα να πάνε καλά ευχομαι κ σύντομα να κρατάς κ εσυ τα μωράκια αου αγκαλιά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2022 at 6:09 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Μου φτάνει που χαμογελάς γιατί χαμογελώ και εγώ 😉😉😉

Παιδί μου Σαλονικα city όλα είναι χαλλλλαρα!! Εγώ να δεις πως το ζηλεύω.. αυτό είναι χάρισμα!!

Α θα είμαστε συντονισμένες να τις μαζέψουμε. καλή αρχή απόλαυσε το καλοκαιράκι σου 

Πες τα ρε καρντασινα μας έπιασαν οι ζέστες 

Εσυ και η @Παρασκευαιδουησασταν οι ζωηρές της τάξης η Γερμανίδα πετούσε κ καμία παντόφλα άφησε κ τον προμηθευτή την @Margitcχωρις εμπόρευμα ψοφήσαμε.. 😂😂😂

Γαλαρια με την Margitc ήμασταν τι να πούμε 😋🤣🤣 είμαι στον δρόμο της επιστροφής ξες τι έχει να γίνει 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kateriniw είπε:

Κορίτσι μου συγνώμη που μπαίνω στην συζήτηση έχεις κάνει ωοληψια? 

Ναι εχω κανει κανονικα σ αυτο τον κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ tvz να χαιρεσαι τα μωρακια σου!!! Και να μας αξιωσει ο Θεος να  βρεθουμε και εμεις στη θεση σου ... Εγω θα συνεχισω να παρακαλαω για πιστη και δυναμη και ελπιζω να παραμεινει κοντα μου και να περασω καλη εγκυμοσυνη ...Θελημα Του να ναι και οτι ειναι! Μπορει να ναι λιγο δυσκολα τοσο μικρουλικα αλλα φανταζομαι η χαρα και ευτυχια ειναι μεγαλυτερη σωστα?? 

Εννοείται εγώ ήμουν τυχερή γιατί τα μωράκια ήρθαν με την πρώτη έμβρυομεταφορά αλλά μέχρι να φτάσω εκεί παιδευτηκα πολύ με τις ωοληψιες γιατί ο γιατρός μου λόγω νεαρής μου ηλικίας ήθελε φυσικό κύκλο με πολύ λίγα φάρμακα κάτι που φυσικά εμπεριέχει το ρίσκο της αποτυχίας. Κάθε αποτυχία εμένα με έριχνε ακόμα περισσότερο γιατί με τον άντρα μου προσπαθούσαμε ήδη 2 χρόνια κ δεν ερχόταν μωρό οπότε καταλαβαίνεις. Όμως από τη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος όλα αυτά είναι παρελθόν. Οι πιο ευτυχισμένες στιγμές  της ζωής μου ήταν στον τοκετό οταν τα έπιασα πρώτη φορά στην αγκαλιά μου!! Κ κάθε μέρα, κάθε ώρα που τα κοιτάζω, τα αγκαλιάζω, συγκινούμαι τόσο πολύ κ παρα την κούραση νιώθω ευτυχία. Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ σε σένα κ στα άλλα κορίτσια του γκρουπ, σύντομα εγκύουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να σου ζήσουν τα κορίτσια σου, να είναι γερές κ καλοτυχες!! Καλή ανάρρωση κ σε σένα!! Πως είσαι εσύ; Με καισαρική γεννήσες φαντάζομαι,ε; Πως σου φαίνονται οι πρώτες μέρες με τα μωρά;θηλασες;

Ναι με καισαρική κορίτσι μου!!!! Πιο πολύ είμαι με τη μια γιατί η άλλη λόγω κιλών 2.170 και πρωτοκόλλου θα μείνει στη θερμοκοιτίδα...ίσως την πάρω την Κυριακή που θα φύγω... κατεβαίνω όμως και τη θηλάζω...θηλάζω και τις δύο...τι να σου πω δεν θέλω να κοιμάμαι για να τις κοιτάω.... σήμερα έχω αρχίσει να συνερχομαι από άποψη πόνου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι εχω κανει κανονικα σ αυτο τον κυκλο

Επειδή και εγώ είμαι σε φάση ωοληψια είμαι στην 11 μέρα διεργεσης, στις ποσες μερες στα πηρανε ?? Εγώ έχω 2μεγαλα 14 και 6 μικρά 10αρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2022 at 6:22 ΠΜ, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου σας γράφω μέσα από το μαιευτήριο για να σας δώσω δύναμη και να σας πω να μην σταματήσετε να προσπαθείτε για να έρθουν τα μωράκια σας!!!!! Γέννησα χθες με καισαρική δύο υπέροχα κορίτσια....η μία 2810 και η αλλη 2170....από τη στιγμή που τις άκουσα να κλαίνε δεν έχω σταματήσει να κλαίω.....να μη σας πω για τον πατέρα τους που όταν του τις έδειξαν έτρεχε στους διαδρόμους και χορπηδαγε και έκλαιγε και μαζί του έκλαιγαν και κάποιες άγνωστες 😂😂😂...η μία μπήκε θερμοκοιτίδα λόγω κιλών και βάση πρωτοκόλλου!!!!! Σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να νιώσετε αυτή την ευτυχία και ακόμα μεγαλύτερη όπως αυτή που νιώθω εγώ...είστε μαχητριες μη τα παρατάτε θα έρθουν τα μωράκια σας!!!!!

Αρχηγαρα μου και τα άλλα κορίτσια σας παρακολουθώ και θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ διακριτικά και να μαθαίνω τα νέα σας!!!! Καλή επιτυχία σε όλες σας🙏🙏🙏🙏🙏

Hope το κουσουρι με το πρωινό ξύπνημα μάλλον δεν θα φύγει ποτέ... βέβαια τώρα θα έχω και 2 λόγους να είμαι ξύπνια....

 

Να τις χαίρεστε κοριτσάκι μου γλυκό!!!! Καλόφωτιστές, υγιής και ευτυχισμένες πάντα στη ζωή τους!!! Καλή ανατροφή! Πολλά πολλά φιλιά να τους δώσεις από όλες μας!!

Καλή ανάρρωση γλυκιά διδυμομανουλα!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Και εγώ με διδυμάκια χωρίς να έχω θέμα με θρομβοφιλία ούτε ιστορικό αποβολών. Και δεν παίρνω τίποτα. Μόνο σαλοσπίρ έπαιρνα μετά την ετ και το σταμάτησα 6η εβδομάδα γιατί είχα αιμορραγία. Και η Οικονομοπούλου μου είπε δεν χρειάζομαι αντιπηκτική αγωγή και πως ούτε το σαλοσπιρ χρειαζόταν να το πάρω. Και η γυναικολόγος μου μού είπε δεν υπάρχει λόγος να πάρω κάτι. Τι να σου πω. Ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική.

Ναι, απ'οτι φαίνεται πάμε στο ιδιο μοτίβο. Κοίτα μη σου πω ψέματα, το στομαχάκι μου το άτιμο με παιδεύει ακόμα. Σε κάποια φάση είχα τρομάξει και εγώ και σκεφτόμουν να πάω σε γαστρεντερολόγο. Ίσως φταίει και ο κόβιντ τώρα που χειροτέρεψε. Και νιώθω γενικά μια αίσθηση ξινίλας και στανταράκι ρέψιμο όλη μέρα ό,τι και να φάω (είμαι σε πολύ ελκυστική φάση 🤣) Δεν μπορώ καθόλου το ψωμί και τα συναφή, μου φαίνονται σαν χαλασμένα στη γεύση. Και τα ντοματίνια με αηδιάζουν και τα βερύκοκα μου κάθονται στραβά. Και με τα μανιτάρια που πριν έτρωγα συνέχεια, τώρα μόνο σε πίτσα ή σουβλάκι. Πάρα πολύ με έχουν βοηθήσει τα πλακέ ροδάκινα. Είναι τα μόνα που με ανακουφίζουν και τα έχω πολλή όρεξη! Επίσης καρπούζι, πεπόνι, μήλο και αγγούρι. Όξινα στην αρχή ήθελα φουλ, αλλά τώρα με πειράζει μέχρι και το λίγο λεμόνι στη σαλάτα. Τα πιο γλυκά φαγητά τα δέχομαι καλύτερα πχ παστίτσιο/παπουτσάκια, όχι όμως σοκολατες και τέτοια. Πάντως με το junk μια χαρά! Ό,τι έχω παραγγείλει το έχω απολαύσει ιδιαιτέρως! Τρώγε οσο μπορείς και μην ανησυχείς για τα κιλά σε αυτή τη φάση. Όταν περάσουν οι ναυτίες θα τη φτιάξεις τη διατροφή σου. Εγώ 1.5 κιλό έχω πάρει μόνο. Και η γιατρός μου είπε να τρώω όσο θελω ό,τι θέλω.

Διακοπές τρομάρα μου ήθελα να πάω και εξωτερικό 🤣 Αλλά είπαμε με τον άντρα μου καλύτερα λόγω δίδυμης κύησης να το αφήσουμε για αργότερα και να πάμε με τα μικρά. Τόσες γκαντεμιές μου έτυχαν ως τώρα, μη το πουσάρω και εγώ. Πάντως η γιατρός μου ειπε αν εγώ νιώθω καλά και θέλω εννοείται να πάω διακοπές. Και για κολύμβηση μου είπε κανονικά να πηγαίνω και κολυμβητήριο και θάλασσα. Να προσέχω μόνο με την πετσέτα και να αλλάζω μαγιό. Και ο Μαντούδης το ίδιο μου είχε πει. Δεν μπορούσα να πάω λόγω της αιμορραγίας, αλλά από βδομάδα αρχίζω πάλι κολυμβητήριο. Βοηθάει πάρα πολύ και είναι η νούμερο 1 άσκηση που προτείνουν οι γιατροί στην εγκυμοσύνη. Και εσένα λογικά τα ίδια θα σου πει και ο δικός σου που ειναι και αυτός χαλαρός και ανοιχτόμυαλος. Οπότε ετοίμαζε τις διακοπές σιγα σιγά! Αλλά στο 2ο τρίμηνο που θα νιώθεις σίγουρα καλύτερα.

 

Μιλάμε τα ίδια ακριβώς! Κι εγω με το τζανκ δεν έχω κανενα πρόβλημα, ειδικά πίτσες και μακαρονάδες. Μόνο τα τηγανητά νιώθω ότι με πειράζουν πολύ, όλα τα άλλα είναι το ίδιο. Και όπως λες τα πιο γλυκά φαγητο, παστίτσιο κλπ ακόμα καλύτερα. Με τα φρούτα ψάχνομαι, αυτό που μου άρεσε μέχρι χτες (κίτρινα ακτινίδια και κεράσια), σήμερα είναι αβέβαιο αν θα αντέξω να το φάω…άσε που με έχει πιάσει και υπερδιέγερση στο έντερο ενώ γενικα ξέρω ότι το ανάποδο είναι πιο συνηθισμένο να συμβεί. Πρέπει μα τσεκαρω και θυρεοειδή όμως γιατί στις εξετάσεις που έκανα φάνηκε ότι έχει πέσει πολύ η tsh μου, δεν ξέρω μήπως σχετίζεται και με κάποια από αυτα. 
Για διακοπές εμείς είμαστε πολύ αβέβαιοι ακόμα. Μέχρι να κλείσω το τρίμηνο ο γιατρός δε με αφήνει καθόλου να μπω σε θάλασσα (ούτε πισίνα εννοείται), ακομα και περπάτημα με μέτρο μου είπε. Πριν τις 15 Ιουλίου δε μπορούμε να κανονίσουμε τπτ. Κι εσυ άσε καλύτερα τα εξωτερικά και τα μακρινά ταξίδια. Όπως λες μην το ζορίζεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kateriniw είπε:

Επειδή και εγώ είμαι σε φάση ωοληψια είμαι στην 11 μέρα διεργεσης, στις ποσες μερες στα πηρανε ?? Εγώ έχω 2μεγαλα 14 και 6 μικρά 10αρια 

25 ειχα ξεκινησει τις μενοπουρ και 6/6 καναμε ωοληψια... Επαιρνα μενοπουρ και μετα απο μερες δεν θυμαμαι τωρα ποσες επαιρνα μια αλλη ενεση μετα τη σταματησα και αυτη εκανα μια οβιτρελ και πηγα δευτερα για ωοληψια!καλη επιτυχια σου ευχομαι συνονοματη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εννοείται εγώ ήμουν τυχερή γιατί τα μωράκια ήρθαν με την πρώτη έμβρυομεταφορά αλλά μέχρι να φτάσω εκεί παιδευτηκα πολύ με τις ωοληψιες γιατί ο γιατρός μου λόγω νεαρής μου ηλικίας ήθελε φυσικό κύκλο με πολύ λίγα φάρμακα κάτι που φυσικά εμπεριέχει το ρίσκο της αποτυχίας. Κάθε αποτυχία εμένα με έριχνε ακόμα περισσότερο γιατί με τον άντρα μου προσπαθούσαμε ήδη 2 χρόνια κ δεν ερχόταν μωρό οπότε καταλαβαίνεις. Όμως από τη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος όλα αυτά είναι παρελθόν. Οι πιο ευτυχισμένες στιγμές  της ζωής μου ήταν στον τοκετό οταν τα έπιασα πρώτη φορά στην αγκαλιά μου!! Κ κάθε μέρα, κάθε ώρα που τα κοιτάζω, τα αγκαλιάζω, συγκινούμαι τόσο πολύ κ παρα την κούραση νιώθω ευτυχία. Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ σε σένα κ στα άλλα κορίτσια του γκρουπ, σύντομα εγκύουλες!!

Τωρα ομως τα εχεις και αυτο εχει σημασια! Και εμενα πρωτη εξωσωματικη ειναι και ελπιζω να ναι και τελευταια Παναγια μου! Η υπογονιμοτητα ομως με ταλαιπωρησε παραπανω απο σενα ... 5 χρονια κουβαλαω δυστυχως..  με μια μονο βιοχημικη απο φυσικη συλληψη ακριβως στη μεση αυτων των χρονων... Ομως παει αυτο τωρα! Ειμαστε αισιοδοξοι για τα νεα δεδομενα!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Συγχαρητηρια!! Να σας ζήσουν! Να είναι πάντα γερές καλοτυχες και χαμογελαστες!! ❤️

Συγχαρητήρια! Όλα να πάνε καλά ευχομαι κ σύντομα να κρατάς κ εσυ τα μωράκια αου αγκαλιά! ❤️

Ευχαριστω πολυ νικολ μου! Και στα δικα σου , ευχομαι συντομα!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

25 ειχα ξεκινησει τις μενοπουρ και 6/6 καναμε ωοληψια... Επαιρνα μενοπουρ και μετα απο μερες δεν θυμαμαι τωρα ποσες επαιρνα μια αλλη ενεση μετα τη σταματησα και αυτη εκανα μια οβιτρελ και πηγα δευτερα για ωοληψια!καλη επιτυχια σου ευχομαι συνονοματη!!! 

Είμαστε στο ίδιο πρωτοκολλο και τα ίδια ακριβώς έχω αν και θα ξέρω αν θα κάνω άλλη ένεση την Δευτέρα που θα παω για τον υπέρηχο,αν έχουν μεγαλώσει όλα αποβοτι μ ειπαν δεν θα χρειαστεί σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου?!!! Ευχομαι σ όλες μας καλή επιτυχία η Παναγία μαζί μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kateriniw είπε:

Είμαστε στο ίδιο πρωτοκολλο και τα ίδια ακριβώς έχω αν και θα ξέρω αν θα κάνω άλλη ένεση την Δευτέρα που θα παω για τον υπέρηχο,αν έχουν μεγαλώσει όλα αποβοτι μ ειπαν δεν θα χρειαστεί σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου?!!! Ευχομαι σ όλες μας καλή επιτυχία η Παναγία μαζί μας 

Εεε θα σου πει ο γιατρος τι θα κανεις!!!κανε τον αγωνα σου και ολα θα γινουν!!! Εξαλλου αυτα δεν ειναι ακριβως ιδια για ολους φανταζομαι... Να σου πω την αληθεια μιλας με ασχετη......😂 Εγω δεν ηξερα καν ποσα ωαρια ειχα... Εδω τα κοριτσια εχουν πτυχιαααααα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μιλάμε τα ίδια ακριβώς! Κι εγω με το τζανκ δεν έχω κανενα πρόβλημα, ειδικά πίτσες και μακαρονάδες. Μόνο τα τηγανητά νιώθω ότι με πειράζουν πολύ, όλα τα άλλα είναι το ίδιο. Και όπως λες τα πιο γλυκά φαγητο, παστίτσιο κλπ ακόμα καλύτερα. Με τα φρούτα ψάχνομαι, αυτό που μου άρεσε μέχρι χτες (κίτρινα ακτινίδια και κεράσια), σήμερα είναι αβέβαιο αν θα αντέξω να το φάω…άσε που με έχει πιάσει και υπερδιέγερση στο έντερο ενώ γενικα ξέρω ότι το ανάποδο είναι πιο συνηθισμένο να συμβεί. Πρέπει μα τσεκαρω και θυρεοειδή όμως γιατί στις εξετάσεις που έκανα φάνηκε ότι έχει πέσει πολύ η tsh μου, δεν ξέρω μήπως σχετίζεται και με κάποια από αυτα. 
Για διακοπές εμείς είμαστε πολύ αβέβαιοι ακόμα. Μέχρι να κλείσω το τρίμηνο ο γιατρός δε με αφήνει καθόλου να μπω σε θάλασσα (ούτε πισίνα εννοείται), ακομα και περπάτημα με μέτρο μου είπε. Πριν τις 15 Ιουλίου δε μπορούμε να κανονίσουμε τπτ. Κι εσυ άσε καλύτερα τα εξωτερικά και τα μακρινά ταξίδια. Όπως λες μην το ζορίζεις…

Καλησπέρα! Έχουμε τον ίδιο γιατρό.. προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω πως γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Εεε θα σου πει ο γιατρος τι θα κανεις!!!κανε τον αγωνα σου και ολα θα γινουν!!! Εξαλλου αυτα δεν ειναι ακριβως ιδια για ολους φανταζομαι... Να σου πω την αληθεια μιλας με ασχετη......😂 Εγω δεν ηξερα καν ποσα ωαρια ειχα... Εδω τα κοριτσια εχουν πτυχιαααααα! 

Χαχαχα καλυτερα κορίτσι μου να μην ξες πολλα , σ ευχαριστώ και παλι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ναι με καισαρική κορίτσι μου!!!! Πιο πολύ είμαι με τη μια γιατί η άλλη λόγω κιλών 2.170 και πρωτοκόλλου θα μείνει στη θερμοκοιτίδα...ίσως την πάρω την Κυριακή που θα φύγω... κατεβαίνω όμως και τη θηλάζω...θηλάζω και τις δύο...τι να σου πω δεν θέλω να κοιμάμαι για να τις κοιτάω.... σήμερα έχω αρχίσει να συνερχομαι από άποψη πόνου....

Να ζητάς παυσίπονο όταν πονάς. Εμένα ο γιατρός μου, μου τα είχε ελεύθερα κ όταν έβλεπα τα σκούρα ειδικά το βράδυ για να κοιμηθώ ζητούσα πάντα. Κ είναι σημαντικός ο ύπνος γιατί μετά δε θα έχεις την ευκαιρία να ξεκουράζεσαι ειδικά το βράδυ σερί. Κ θα το καταλάβεις πόσο σημαντικός είναι ο σερί ύπνος, ειδικά ο βραδινος!! Δίνεις κ συμπλήρωμα ξένο ή μόνο το δικό σου; Εγώ επειδή δεν είχα κ πολύ γάλα, μου το είπε αμέσως η παιδίατρος που τα παρακολουθούσε στο μαιευτήριο πως για να μη χάσουν πολύ βάρος να ζητάω κ ξένο μαζί με το δικό μου. Κ όταν ήρθα σπίτι κ τα είδε κ η παιδίατρος που τα παρακολουθεί τώρα, μου είπε να κόψω το βραδινό θηλασμό γιατί ούτως ή άλλως δεν είχα γάλα παρά μόνο σταγόνες κ μόνο κουράζει τα παιδιά. Θα το δεις κ εσύ βλέποντας κ κάνοντας πως θα το διαχειριστείς!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κ την Κυριακή να γυρίσεις σπίτι κ με τα 2 κοριτσάκια σου ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες σας!καλά αποτελέσματα! κορίτσι μου έχουν περισσέψει δύο κλειστές gonal των 900 που λήγουν 7/22 αν κάποια τα θέλει ας μου στείλει στο προσωπικό.

 

Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μιλάμε τα ίδια ακριβώς! Κι εγω με το τζανκ δεν έχω κανενα πρόβλημα, ειδικά πίτσες και μακαρονάδες. Μόνο τα τηγανητά νιώθω ότι με πειράζουν πολύ, όλα τα άλλα είναι το ίδιο. Και όπως λες τα πιο γλυκά φαγητο, παστίτσιο κλπ ακόμα καλύτερα. Με τα φρούτα ψάχνομαι, αυτό που μου άρεσε μέχρι χτες (κίτρινα ακτινίδια και κεράσια), σήμερα είναι αβέβαιο αν θα αντέξω να το φάω…άσε που με έχει πιάσει και υπερδιέγερση στο έντερο ενώ γενικα ξέρω ότι το ανάποδο είναι πιο συνηθισμένο να συμβεί. Πρέπει μα τσεκαρω και θυρεοειδή όμως γιατί στις εξετάσεις που έκανα φάνηκε ότι έχει πέσει πολύ η tsh μου, δεν ξέρω μήπως σχετίζεται και με κάποια από αυτα. 
Για διακοπές εμείς είμαστε πολύ αβέβαιοι ακόμα. Μέχρι να κλείσω το τρίμηνο ο γιατρός δε με αφήνει καθόλου να μπω σε θάλασσα (ούτε πισίνα εννοείται), ακομα και περπάτημα με μέτρο μου είπε. Πριν τις 15 Ιουλίου δε μπορούμε να κανονίσουμε τπτ. Κι εσυ άσε καλύτερα τα εξωτερικά και τα μακρινά ταξίδια. Όπως λες μην το ζορίζεις…

Ίσως θεωρεί πως έχεις εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Μόλις με το καλό κάνεις την αυχενική και βγουν όλα καλά και μπεις και στο 2ο τρίμηνο και περάσουν οι πολλές ναυτίες, πιστεύω θα σου χαλαρώσει τους περιορισμούς. Γιατί και η ψυχολογία μας είναι πολύ σημαντική. Εγώ είμαι άρρωστη στο σπίτι 2 μήνες τώρα. Χρειάζομαι μια εκδρομή, εδώ κοντά, οδικώς. Και λίγη κολύμβηση επιτέλους. Προσπάθησε όσο μπορείς να κάνεις και κάτι ευχάριστο. Την tsh είναι σημαντικό να την παρακολουθείς κάθε μήνα. Και εμένα έπεσε πολύ τώρα, αλλά η ενδοκρινολόγος δεν μου μείωσε τη δόση, γιατί λέει πως στο 2ο τρίμηνο με το που αρχίσει να πέφτει η χοριακή (και φύγουν οι ναυτίες 🥳 ) θα ανέβει πάλι η tsh. Η υψηλή τιμή είναι το πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και πάλι!την Δευτέρα έκανα ωοληψια (για αυτό και δίνω τα gonal που μου περίσσεψαν)την Παρασκευή έκανα ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 4 ημερών μετά από μια ώρα αναμονής όταν σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα ειδα λίγες σταγόνες αίμα και το πρωί το Σαββάτου πάλι τα ίδια από εκεί και μετά τίποτα.υπαρχει περίπτωση να είναι το αίμα της εμφύτευσης που λένε?αλλά τόσο σύντομα?η απλά είναι οι τραυματισμοί από την ωοληψια?σε εσάς έχει τύχει να έχετε αιμα....

Είμαι καινούρια στο φόρουμ συγνώμη αν έχω γράψει κάτι αλλού η αν έγραψα αλλού για τις gonal που μου περίσσεψαν.

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Ίσως θεωρεί πως έχεις εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Μόλις με το καλό κάνεις την αυχενική και βγουν όλα καλά και μπεις και στο 2ο τρίμηνο και περάσουν οι πολλές ναυτίες, πιστεύω θα σου χαλαρώσει τους περιορισμούς. Γιατί και η ψυχολογία μας είναι πολύ σημαντική. Εγώ είμαι άρρωστη στο σπίτι 2 μήνες τώρα. Χρειάζομαι μια εκδρομή, εδώ κοντά, οδικώς. Και λίγη κολύμβηση επιτέλους. Προσπάθησε όσο μπορείς να κάνεις και κάτι ευχάριστο. Την tsh είναι σημαντικό να την παρακολουθείς κάθε μήνα. Και εμένα έπεσε πολύ τώρα, αλλά η ενδοκρινολόγος δεν μου μείωσε τη δόση, γιατί λέει πως στο 2ο τρίμηνο με το που αρχίσει να πέφτει η χοριακή (και φύγουν οι ναυτίες 🥳 ) θα ανέβει πάλι η tsh. Η υψηλή τιμή είναι το πρόβλημα. 

Ευχαριστώ καλό μου. Ναι μου είπε ακριβώς αυτό, λόγω ηλικίας είναι κύηση υψηλού ρίσκου. Αλλά όπως λες είναι δύσκολο να την παλέψεις μόνο με φάρμακα, περιορισμούς και εγκλεισμό. Αντε, εσυ έχεις μπεις στο 2ο τρίμηνο όμως οπότε μόλις απαλλαγείς και από κοβιντ θα αρχίσεις εκδρομουλες και κολύμβηση! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ευχαριστώ καλό μου. Ναι μου είπε ακριβώς αυτό, λόγω ηλικίας είναι κύηση υψηλού ρίσκου. Αλλά όπως λες είναι δύσκολο να την παλέψεις μόνο με φάρμακα, περιορισμούς και εγκλεισμό. Αντε, εσυ έχεις μπεις στο 2ο τρίμηνο όμως οπότε μόλις απαλλαγείς και από κοβιντ θα αρχίσεις εκδρομουλες και κολύμβηση! ❤️

Και εγω είμαι 5 μήνες σε έναν εγκλεισμό με διατροφή, χάπια και ψυχολογία στα τάρταρα. Και ο δικός μου με είχε πολύ περιορισμένη. Τωρα που πήγα σε 3 συνολικά εμβρυοιατρους - γυναικολογους και  1 ο δικος μου μου είπαν όλοι το ίδιο πράγμα. Να κάνεις ο, τι μα ο, το σε ευχαριστεί. Θέλεις θάλασσα,  πήγαινε θάλασσα. Ο, τι θέλεις γιατί είναι πολύ σημαντικό να είσαι εσύ καλά. Και μάλιστα ο τελευταίος που πήγα την Παρασκευή μου λέει "ρε κοριτσι μου με τέτοια ψυχολογία που εχεις και τόσο άγχος που έχεις πώς θέλεις να βελτιωθουν οι αντιστάσεις σου? Πήγαινε σε παρακαλώ στη θάλασσα και ηρεμησε.  Εσύ ο, τι ήταν να κάνεις το κάνεις και με το παραπάνω. Ένα μόνο μένει ακόμα να κάνεις, να προσπαθήσεις να είσαι καλά"

Ε από την Παρασκευή μετά από αυτά τα λόγια είμαι άλλος άνθρωπος. Έχω έρθει λιγο προς τα έξω στο ας το πούμε εξοχικό. Και δειλά δειλά μπήκα και χθες το απόγευμα στη θάλασσα και νιώθω σαν να έφυγαν 10 κιλά από πάνω μου. Λίγη υπομονή ακόμα να κάνεις, να περάσει το πρώτο τρίμηνο και μετά θα είσαι πολυ καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα βρε κορίτσια! πιστεύεται είναι λάθος να πάω πίσω στη δουλειά μετά από την εμβριυομεταφορα?έκανα ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ τη παρασκευή και πάω για δουλειά τρίτη.ειναι 4 ώρες δουλειά γραφείου.λεω να γυρίζω με τα πόδια μετά είναι 10 λεπτά απόσταση....

Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ζαργανα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και πάλι!την Δευτέρα έκανα ωοληψια (για αυτό και δίνω τα gonal που μου περίσσεψαν)την Παρασκευή έκανα ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 4 ημερών μετά από μια ώρα αναμονής όταν σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα ειδα λίγες σταγόνες αίμα και το πρωί το Σαββάτου πάλι τα ίδια από εκεί και μετά τίποτα.υπαρχει περίπτωση να είναι το αίμα της εμφύτευσης που λένε?αλλά τόσο σύντομα?η απλά είναι οι τραυματισμοί από την ωοληψια?σε εσάς έχει τύχει να έχετε αιμα....

Είμαι καινούρια στο φόρουμ συγνώμη αν έχω γράψει κάτι αλλού η αν έγραψα αλλού για τις gonal που μου περίσσεψαν.

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας 

Μην ανησυχείς είναι από τον καθετήρα καμία φορά βγάζουμε λίγο αίμα καλά αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Μην ανησυχείς είναι από τον καθετήρα καμία φορά βγάζουμε λίγο αίμα καλά αποτελέσματα 

Σε ευχαριστώ αγχώθηκα λίγο!έχω κάνει αρκετές προσπάθειες έλα μου ντε που κάθε φορά είναι σαν να τα κάνω πρώτη φορά όλα .την τρίτη πάω για δουλειά 4 ωρο ευτυχώς θα ξεχνιέται και το μυαλό.ειπα αυτή τη φορά να μην κάτσω 15 μέρες μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...