Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον γιατρό.  Δόξα τω Θεω έχει πάρει το αναμενόμενο βάρος (45 , 50 γραμμάρια). Πάμε τώρα την επόμενη εβδομάδα ξανά να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον γιατρό.  Δόξα τω Θεω έχει πάρει το αναμενόμενο βάρος (45 , 50 γραμμάρια). Πάμε τώρα την επόμενη εβδομάδα ξανά να δούμε 

Δόξα τον Θεό...ένα βήμα τη φορά!!! Όλα θα πάνε καλά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον γιατρό.  Δόξα τω Θεω έχει πάρει το αναμενόμενο βάρος (45 , 50 γραμμάρια). Πάμε τώρα την επόμενη εβδομάδα ξανά να δούμε 

Μπράβο!!! Πολύ ευχάριστα νέα! Θα τα καταφέρει το μικράκι, είναι δυνατό 💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά τα νέα από την αιματολόγο είναι ευχάριστα, θα δεις που θα πάει καλά!

 

Κι εγώ έτσι…ήθελα τόσο πολύ να πάω σε 2-3 τουλάχιστον αλλά απ τη μια φοβάμαι αυτό που λες απ την άλλη δεν κανει και για την ορθοστασία. Μόνο αν παρω πλαστικό σκαμπό μαζί μου! Αν δείτε πουθενά καμία θείτσα με σκαμπό, ελάτε να μου μιλήσετε!

Ρε θες να πάμε μαζί με τα σκαμπουδακια μας , τις μασκουλες μας, τα φάρμακακια μας και θα χτυπάμε ρυθμικά τα ποδαράκια μας ίσα ίσα έτσι λίγο στο ρυθμό! 
Ετσι και αλλιώς σε μια ώρα θα έχουμε πιαστει (μέση - πλάτη - κωλος) θα έχουμε πάει κ για κατουρημα καμία 20αρια φορές ποσό να κάτσεις;;;😂😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον γιατρό.  Δόξα τω Θεω έχει πάρει το αναμενόμενο βάρος (45 , 50 γραμμάρια). Πάμε τώρα την επόμενη εβδομάδα ξανά να δούμε 

Ρε η κόρη σου είναι η Lara Croft! Έχει φτιάξει την πλεξούδα της έχει αρματωθεί τα σιδερικά της και προς την δόξα τραβά!!

Ολα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον γιατρό.  Δόξα τω Θεω έχει πάρει το αναμενόμενο βάρος (45 , 50 γραμμάρια). Πάμε τώρα την επόμενη εβδομάδα ξανά να δούμε 

Μπραβο πολυ ευχαριστα νεα βημα βημα ολα θα πανε καλα εχε πιστη🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ρε θες να πάμε μαζί με τα σκαμπουδακια μας , τις μασκουλες μας, τα φάρμακακια μας και θα χτυπάμε ρυθμικά τα ποδαράκια μας ίσα ίσα έτσι λίγο στο ρυθμό! 
Ετσι και αλλιώς σε μια ώρα θα έχουμε πιαστει (μέση - πλάτη - κωλος) θα έχουμε πάει κ για κατουρημα καμία 20αρια φορές ποσό να κάτσεις;;;😂😂

Ρε η κόρη σου είναι η Lara Croft! Έχει φτιάξει την πλεξούδα της έχει αρματωθεί τα σιδερικά της και προς την δόξα τραβά!!

Ολα θα πάνε καλά!!

Εντάξει πήραμε ένα μικρό μαξιλαράκι σήμερα και έχουμε ακόμα ποοοοολυ δρόμο μπροστά μας... δεν είναι και ότι είδα τον γιατρό να πετάει.  Πήρε το αναμενόμενο βάρος και βλέπουμε. Το πιο θετικό είναι ότι έχουμε να περιμένουμε. Κάνουμε τον σταυρό μας και ελπίζουμε να δράσουν τα φάρμακα που ξεκίνησα. 

Πήρα και έκλεισα και ραντεβου με έναν άλλο εξειδικευμένο για υπερηχους από τον Κύπρο Νικολαιδη που μου τον πρότεινε μια κοπέλα από εδώ μέσα. Αλλά δυστυχώς λείπει και θα πάω στις 24 του μήνα. Αυτός ασχολείται με εμβρυοιατρικη (αν το λέω καλά). Να δούμε και αυτός τι θα μου πει με τις μετρήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει πήραμε ένα μικρό μαξιλαράκι σήμερα και έχουμε ακόμα ποοοοολυ δρόμο μπροστά μας... δεν είναι και ότι είδα τον γιατρό να πετάει.  Πήρε το αναμενόμενο βάρος και βλέπουμε. Το πιο θετικό είναι ότι έχουμε να περιμένουμε. Κάνουμε τον σταυρό μας και ελπίζουμε να δράσουν τα φάρμακα που ξεκίνησα. 

Πήρα και έκλεισα και ραντεβου με έναν άλλο εξειδικευμένο για υπερηχους από τον Κύπρο Νικολαιδη που μου τον πρότεινε μια κοπέλα από εδώ μέσα. Αλλά δυστυχώς λείπει και θα πάω στις 24 του μήνα. Αυτός ασχολείται με εμβρυοιατρικη (αν το λέω καλά). Να δούμε και αυτός τι θα μου πει με τις μετρήσεις. 

Είναι σημαντικό αυτό το μικρό μαξιλαράκι και έτσι σιγά σιγά με τα μαξιλαράκια σας θα πάνε όλα καλά θα δεις..

Να πας κ στον γιατρό αυτό είχα δει ένα ντοκιμαντέρ στο Netflix για διάφορους επιστήμονες κ το πρώτο επεισόδιο ήταν για τον Κύπρο Νικολαιδη κ πραγματικά είχα συγκλονιστεί για το ποσά έχει ανακαλύψει αυτός ο άνθρωπος κ ποσό έχει βοηθησει την επιστήμη του🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είναι σημαντικό αυτό το μικρό μαξιλαράκι και έτσι σιγά σιγά με τα μαξιλαράκια σας θα πάνε όλα καλά θα δεις..

Να πας κ στον γιατρό αυτό είχα δει ένα ντοκιμαντέρ στο Netflix για διάφορους επιστήμονες κ το πρώτο επεισόδιο ήταν για τον Κύπρο Νικολαιδη κ πραγματικά είχα συγκλονιστεί για το ποσά έχει ανακαλύψει αυτός ο άνθρωπος κ ποσό έχει βοηθησει την επιστήμη του🙏🙏

Ο Νικολαΐδης βρίσκεται στην Αγγλία.  Εγω θα πάω σε έναν που έχει εκπαιδευτεί στον Νικολαιδη και από ο, τι κατάλαβα εργάστηκε στην κλινική του. Πάντως 2 λεπτά που μίλησα μαζί του μου φάνηκε ενημερωμένος. Με το που είπα για τα φάρμακα που μου πρότεινε η Λευκού,  κατευθείαν μου τα είπε.

Ποιο ντολμαδάκια είναι αυτό να το δω και εγω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ο Νικολαΐδης βρίσκεται στην Αγγλία.  Εγω θα πάω σε έναν που έχει εκπαιδευτεί στον Νικολαιδη και από ο, τι κατάλαβα εργάστηκε στην κλινική του. Πάντως 2 λεπτά που μίλησα μαζί του μου φάνηκε ενημερωμένος. Με το που είπα για τα φάρμακα που μου πρότεινε η Λευκού,  κατευθείαν μου τα είπε.

Ποιο ντολμαδάκια είναι αυτό να το δω και εγω?

Ναι το κατάλαβα ότι πας σε γιατρό που εκπαιδεύτηκε από εκείνον. 

Το ντοκιμαντέρ είναι το The Surgeon’s cut 

Αν πάρει το τρέιλερ στο στέλνω δεν ξέρω αν το έχει ακόμα το Netflix ή το έχει κατεβάσει.

 

Αχ ο κορεκτορας μίλησε για ντολμαδάκια τι μας κανείς βραδυατικο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι το κατάλαβα ότι πας σε γιατρό που εκπαιδεύτηκε από εκείνον. 

Το ντοκιμαντέρ είναι το The Surgeon’s cut 

Αν πάρει το τρέιλερ στο στέλνω δεν ξέρω αν το έχει ακόμα το Netflix ή το έχει κατεβάσει.

 

Αχ ο κορεκτορας μίλησε για ντολμαδάκια τι μας κανείς βραδυατικο 😂😂😂

Αχ τωρα το ειδα. Εμ ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται! Ωραία! Ευχαριστώ! Θα το ψάξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι το κατάλαβα ότι πας σε γιατρό που εκπαιδεύτηκε από εκείνον. 

Το ντοκιμαντέρ είναι το The Surgeon’s cut 

Αν πάρει το τρέιλερ στο στέλνω δεν ξέρω αν το έχει ακόμα το Netflix ή το έχει κατεβάσει.

 

Αχ ο κορεκτορας μίλησε για ντολμαδάκια τι μας κανείς βραδυατικο 😂😂😂

Πες μου ότι το τρέιλερ αυτό είναι με τον γιατρό τον έλληνα που έκανε διαφορά για να σώσει μωράκια;; Δεν θυμάμαι το είχαν και είχα κλάψει στο τέλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από τον γιατρό.  Δόξα τω Θεω έχει πάρει το αναμενόμενο βάρος (45 , 50 γραμμάρια). Πάμε τώρα την επόμενη εβδομάδα ξανά να δούμε 

Πολύ καλά κοπέλα μου εύχομαι και έτσι να πει ως τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Πες μου ότι το τρέιλερ αυτό είναι με τον γιατρό τον έλληνα που έκανε διαφορά για να σώσει μωράκια;; Δεν θυμάμαι το είχαν και είχα κλάψει στο τέλος.. 

Ναι αυτό είναι..Είναι τρομερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι αυτό είναι..Είναι τρομερό

Ναι…. Έπρεπε να γίνει και αλλά επεισόδια.. και θέλω να ελπίζω ότι τα κατάφερε και να ξεπέρασε ότι είχε και τι κλάμα έχω κάνει όταν το βλέπω δεν λέγετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει πήραμε ένα μικρό μαξιλαράκι σήμερα και έχουμε ακόμα ποοοοολυ δρόμο μπροστά μας... δεν είναι και ότι είδα τον γιατρό να πετάει.  Πήρε το αναμενόμενο βάρος και βλέπουμε. Το πιο θετικό είναι ότι έχουμε να περιμένουμε. Κάνουμε τον σταυρό μας και ελπίζουμε να δράσουν τα φάρμακα που ξεκίνησα. 

Πήρα και έκλεισα και ραντεβου με έναν άλλο εξειδικευμένο για υπερηχους από τον Κύπρο Νικολαιδη που μου τον πρότεινε μια κοπέλα από εδώ μέσα. Αλλά δυστυχώς λείπει και θα πάω στις 24 του μήνα. Αυτός ασχολείται με εμβρυοιατρικη (αν το λέω καλά). Να δούμε και αυτός τι θα μου πει με τις μετρήσεις.

Εκτός από τον Παφίλη, αν εννοείς αυτόν, υπάρχει και η Σούκα αντίστοιχα. (Απ' ο,τι θυμάμαι έχει και δημοσιεύσεις με τον Νικολαίδη!)  https://souka.gr/cv/

Εγώ λόγω τεράστιου άγχους είχα κάνει όλες τις μεγάλες εξετάσεις της εγκυμοσύνης και στους δύο και είμαι ευχαριστημένη. Η Σου΄κα μάλιστα μου φάνηκε πιο προσεκτική μπορώ να πω. 

Εύχομαι να συνεχίσει έτσι καλά η εγκυμοσύνη σου, να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Εκτός από τον Παφίλη, αν εννοείς αυτόν, υπάρχει και η Σούκα αντίστοιχα. (Απ' ο,τι θυμάμαι έχει και δημοσιεύσεις με τον Νικολαίδη!)  https://souka.gr/cv/

Εγώ λόγω τεράστιου άγχους είχα κάνει όλες τις μεγάλες εξετάσεις της εγκυμοσύνης και στους δύο και είμαι ευχαριστημένη. Η Σου΄κα μάλιστα μου φάνηκε πιο προσεκτική μπορώ να πω. 

Εύχομαι να συνεχίσει έτσι καλά η εγκυμοσύνη σου, να πάνε όλα καλά!

Όχι δεν εννοώ αυτόν, εννοώ τον Νικήτα Μαντα.  Εγω μένω στο Ηράκλειο. Μπήκα τωρα και είδα τη Σούκα και από ο, τι είδα κάνει και επεμβάσεις. Μου φαίνεται ότι θα την πάρω ένα τηλεφωνο αύριο να δω αν μπορεί να βοηθήσει στην περίπτωσή μου. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες. Δυστυχώς εδώ στην επαρχία είμαστε στα σκοτάδια. 

@BlackCat έχω πάθει σοκ με το ντοκιμαντέρ.  Θέλω να μεταναστεύσω στο Λονδίνο και να τον έχω για γιατρό μου. Πέρα από επιστήμονας και τι άνθρωπος!!!! 

Πω πω μου έχει σηκωθεί η τρίχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι δεν εννοώ αυτόν, εννοώ τον Νικήτα Μαντα.  Εγω μένω στο Ηράκλειο. Μπήκα τωρα και είδα τη Σούκα και από ο, τι είδα κάνει και επεμβάσεις. Μου φαίνεται ότι θα την πάρω ένα τηλεφωνο αύριο να δω αν μπορεί να βοηθήσει στην περίπτωσή μου. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες. Δυστυχώς εδώ στην επαρχία είμαστε στα σκοτάδια. 

@BlackCat έχω πάθει σοκ με το ντοκιμαντέρ.  Θέλω να μεταναστεύσω στο Λονδίνο και να τον έχω για γιατρό μου. Πέρα από επιστήμονας και τι άνθρωπος!!!! 

Πω πω μου έχει σηκωθεί η τρίχα...

Μίλα και με το αττικό. έχουν κάποια συνεργασία με το νικολαιδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ο Νικολαΐδης βρίσκεται στην Αγγλία.  Εγω θα πάω σε έναν που έχει εκπαιδευτεί στον Νικολαιδη και από ο, τι κατάλαβα εργάστηκε στην κλινική του. Πάντως 2 λεπτά που μίλησα μαζί του μου φάνηκε ενημερωμένος. Με το που είπα για τα φάρμακα που μου πρότεινε η Λευκού,  κατευθείαν μου τα είπε.

Ποιο ντολμαδάκια είναι αυτό να το δω και εγω?

όλοι αυτοί από το νικολαιδη έχουν εκπαιδευτεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2022 at 11:13 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα στα λουλούδια της παρέας!!💕💕💕ίσως κάποιες με γνωρίζετε από παλιά !!!παρόλαυτα χαίρομαι που είμαι σε αυτήν την ομάδα!!!

 

Κορίτσια θέλω να σας πω τι αντιμετωπίζω αυτές τις ημέρες  να μου πείτε μια γνώμη βρε αδελφέ!!!

1η εξωσωματικη το 2019 έχουμε ένα λουλούδι 2.5 χρόνων πλέον. Από 11 ωάρια που είχα ξαφνικά πέσαμε στα 6 όπου από τα 6 έγιναν εμβρυο τα 3 το 1 είναι η ζωή μου όλη το 2ο μου το είχαν βάλει και το 3ο το οποίο έφτασε βλαστοκυστη 5 ημερών και καλής ποιότητας όπως έλεγαν έμεινε κατάψυξη  [λόγος αζωοσπερμια.]με τα 1000 εμπιστεύτηκα τον γιατρό μου Σφακ.Γενεσις.

Συνέχισα όλη την εγκυμοσύνη με τον ίδιο γιατρό βέβαια επικοινωνία είχα με τις μάιες και πολλά έμεναν αναπάντητα παρόλα εγώ εκεί επέμενα.Γεννιεται γ μπεμπούλα μου να πω στις αλλαγές της καισαρική δεν ερχόταν καθόλου παραμονο στην τελευταία αλλαγή 

Δεν βγήκε καν έξω τότε στον άντρα μου και στους δικούς μου να πει έστω να σας ζήσει. 

Παρόλα τα εγώ εκεί.....τον υποστήριζα και του έστελνα πολύ κόσμο. 

Ερχόμαστε στο σήμερα αποφασίσαμε  να προχωρήσουμε στη ε.τ να πω ότι οι βιολόγοι μας είπαν απλά εσείς έχετε παιδί το εμβρυακι κατά την απόψυξη δεν τα κατάφερε. Ο γιατρος σας έχει πολύ κόσμο τώρα και δεν έχει και κάτι να σας πει .Κορίτσια δεν ήρθε καν να μ συμπαράσταθει

Όταν λοιπόν κατεβήκαμε κάτω ζητήσαμε να μιλήσουμε μαζί του και ήρθε στο γραφείο μετά από πόση ώρα ρώτησε ο σύζυγος μα γιατρε εμείς δεν ξέραμε ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση κατά την απόψυξη αν μας το είχατε πει θα το δωριζαμε η θα το καταστρέφαμε .Η απάντηση;δεν θα σας έλεγα για αποτυχία. Σηκώθηκε όρθιος έλεγε ότι εργάζεται από τις 5 το πρωί έως τις 11 λες και εμείς ξυνομαστε ας πούμε και έφυγε παιδιά....έρχομαι τώρα και αναρωτιέμαι 🤔🤔🤔🤔τι κάνω που πάω;;ξεκινάω πάλι από το 0 .

είσαι μία από αυτές που δημιούργησαν το μύθο του σφακιανούδη...

φεύγεις από το γένεσις και από τους γιατρούς φίρμες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2022 at 11:19 ΜΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν μου κάνει καμία εντύπωση αυτά που λες.. ναι μπορεί να μην τα καταφέρει κατά την απόψυξη αλλά αυτό δεν μπορούν να το γνωρίζουν από πριν. Αλλά εκείνη την ημέρα που θα γίνει. Αλλάζεις απλά. Πω το 19 έκανα κι εγώ την πρώτη μου προσπάθεια 

το ξέρεις όμως πριν πας στην κλινική. και σ εμένα έχει συμβεί, αλλά μου το είχαν πει από το πρωί, όταν ακόμα ήμουν στο σπίτι. Είχα κι άλλα στην κατάψυξη και ζήτησαν την άδειά μου να αποψύξουν άλλο ένα.

Γνώμη μου, αυτά είναι τα γνωστά αντιεπαγγελματικά του γενεσις που πλέον έχουν τόση πολλή πελατεία που δε μπορούν να τη διαχειριστούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2022 at 11:21 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αλλάζω απλά;;;και που πάω άραγε;;;δεν έχω ιδέα!!!

 

Εγώ Μάρτιο την έκανα!!

ξεκίνα από τα μεγάλα κέντρα με τα καλά εργαστήρια: υγεία, ιασώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2022 at 11:35 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Άνθη σε ευχαριστώ, θα το ψάξω σίγουρα. Εγώ από φίλους γιατρούς ήξερα ότι το καλύτερο τμήμα για αυτοάνοσα και με τους πιο γνωστούς ρευματολόγους είναι στο λαϊκό νοσοκομείο αλλά δυστυχώς αν μπεις στο 1535 τα ραντεβού αργούν παρά πολύ. Εκτός αν κλείσεις με καποιον από αυτούς ιδιωτικά. Επειδή όμως εγώ προσωπικά ξενέρωσα με το δημόσιο νοσοκομείο που πας και κάθε φορά σε βλέπει αλλος γιατρός (τουλάχιστον έτσι ήταν στο ιπποκράτειο που πήγα) έχω αποφασίσει ότι ειδικά ρευματολόγο θέλω να βρω έναν ιδιώτη και να έχω σταθερά τον ίδιο. 

τεκτονίδου ιδιωτικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μίλα και με το αττικό. έχουν κάποια συνεργασία με το νικολαιδη...

Δεν κατάλαβα. Να πάρω στο αττικό σε ποιο τμήμα και να ρωτήσω τι? Συγγνώμη για τις άκυρες ερωτήσεις μου αλλά δεν έχω ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν κατάλαβα. Να πάρω στο αττικό σε ποιο τμήμα και να ρωτήσω τι? Συγγνώμη για τις άκυρες ερωτήσεις μου αλλά δεν έχω ιδέα 

ανέφερα το αττικό επειδή είπες ότι θα πας σε έναν άλλο εμβρυομητρικό που κάνει και επεμβάσεις. Ξέρω ότι έχουν συνεργασία με το Νικολαιδη και κάνουν και επεμβάσεις εκεί και μάλιστα, νομίζω, το αντίστοιχο τμήμα έχει πάρει το όνομά του. Μπορεί να είναι άκυρο αυτό που είπα, μπορεί να μην έχει σχέση με την περίπτωσή σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σου Μπεμπελούκα! Είμαι κ γω παλιά και σε θυμάμαι... ίσως να με θυμηθείς και συ.

Εγώ που λες έκανα εξωσωματική το 2020 (Γενάρης) στο μητέρα και πήραμε αρκετά ωάρια (11 ώριμα) από τα οποία έμειναν 5 βλαστοκύστες. Για μένα αυτό δεν ήταν παραξενο καθώς αποδείχτηκε ότι αυτό ήταν κ το πρόβλημα μου και δεν έμενα εγκυος (χωρις ποτε να βγει τιποτα στις εξετασεις μας), είχα σκληρά ωάρια. Τελοσπάντων έπαθα μια μικρή υπερδιέγερση με αποτέλεσμα να μπουν όλα κατάψυξη. μου είχαν λοιπόν εξηγήσει ότι πάντα υπάρχει η πιθανότητα να καταστραφεί ένα έμβρυο κατά την απόψυξη αλλά είναι πολύ σπάνιο όταν το έμβρυο είναι καλής ποιότητας. Μάλιστα κάποιο έμβρυο που ήταν μέτριο ο ίδιος μου πρότεινε να μην το καταψύξω γιατί δεν θα αντέξει την απόψυξη. Έκανα ετ 6 μηνες μετα (λογω κοβιντ παγωσαν ολα κ αντι στους 2 μηνες πηγα στους 6) κ όλα πήγαν καλά, το έμβρυο ξεπάγωσε, έπιασε κ τώρα έχω μια κόρη (εβαλα 1 γιατι δεν ηθελα διδυμα). Θέλω να πω ότι πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο αλλά δεν είναι κ το πιο πιθανό!

Τώρα αν θες να αρχίσεις από την αρχή σου προτείνω να μαζέψεις ονόματα κ να κάνεις μια γύρα... εγώ ήμουν στον Παρτσινέβελο (κ συνεχίζει ως γιατρός μου) ο οποίος όμως ειναι πια στο ιασω. Σαν γιατρό τον προτείνω ανεπιφύλακτα κ δεν τίθεται θέμα να  μην σου μιλήσει ή να σου τα εξηγήσει όλα από πριν! Για το ιασω δεν εχω αποψη όμως γιατι οπως ειπα εγω τα εκανα ολα στο μητερα. Δες αυτόν, δες κ όποιον άλλο σου προτείνουν κ θα δεις ποιος σου κάνει κλικ!

εγώ σκέφτομαι να πάρω και άλλο έμβρυο και θα δούμε... Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Μανούλα όμορφη να σας ζήσει το λουλούδι σας ότι καλύτερο ευχομαιιιι!!

Με το καλό η νέα ε.τ °°♡♡♡♡♡♡

Ναι θα κλείσω ραντεβού και βλέπω!!!

 

Είδες εσένα στο είχαν πει ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση!!!δεν ξέρεις πόσο απογοητευτηκα !!δεν περίμενα με τέτοια εξέλιξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...