Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εμείς τόσο είχαμε πληρώσει για αυτήν την εξέταση όλοι τόσο θα τα έχουν λογικά 

κλαιω απο τωρα. πριν τα σκασουμε στο λυμπεροπουλο!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, μόλις γύρισα από γυναικολόγο, όλα φααίνοται εντάξει, και αυτο με κανει χαρουμενη αλλα ακομη για καποιο λογο ειμαι συγκρατημενη! τον πίεσα 😆αν μπορεί να δει κάτι σε σχέση με αυχενική που να δείχνει αν θα βγει καλή μου είπε όχι δεν βλέπει κάτι από τώρα είναι νωρίς!   μωρό σφιγμούς 169,  διάβασα ονλαιν ότι αυτό σημαίνει ότι είναι κορίτσι μαλλά αυτο΄ς μου είπε πως δεν ισχύει @babyblue94 εσυ ποσους ειχατε αν θυμασαι?  Νομιζω το παιδι εχει ταχυκαρδια λογω αγχωμενης μανουλας😍 Επισης η TSH αππο 2,50 μου επεσε στο 0,90 εειδη αυξησα δοση T4 και με αγχωσε αυτο, αυτος ειπε οτι δεν πειραζει, καλυτερα.

Αυχενική με έβαλε σε 3,5 εβδομάδες, αχ μακαρι να πανε ολα καλα βρε κοριτσια μου... Τι χαρες αλλα και τι αγωνιες ειχε η εγκυμοσυνη

Σας στελνω ολη την αγαπη μου, κοριτσια χωρις εσας η εγκυμοσυνη θα ηταν τελειως διαφορετικη, ειστε η καλυτερη παρεα!💗

Καλημέρα εγώ που έχω κοριτσάκι όταν είχα πάει και άκουσα καρδιά ήταν οι παλμοί της 162 τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό με το φύλο του μωρού… επίσης εγώ είχα και παρά πόλους εμετούς που λένε συνήθως τα κορίτσια έχουν πολλούς εμετούς, είναι πιο δύσκολα από τα αγοράκια τώρα τι ισχύει από όλα αυτά δεν έχω ιδέα… γερά μωράκια να έχουμε 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2022 at 6:50 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Αχ σε ευχαριατω παρά πολύ ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει!! ❤️❤️❤️❤️ 

@Raf123 BRAVOOOOOOO!!!!!!!!!!!!

Αχ κοριτσάκι μου μπράβο! μπρα΄βο... εύχομαι όλα να πάνε καλα΄!!!

τι να πω δεν ξέρω πραγματικά όσο και να μην το πιστεύεις κα΄θε φορά που διαβάζω κ΄ότι κάποια έμεινε έγκυος κλαίω...ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Μακάρι να έρθει και η δική μου σειρά!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

κλαιω απο τωρα. πριν τα σκασουμε στο λυμπεροπουλο!😂

Και η πλάκα είναι εμάς σε 3 μήνες ήθελε και επανεξέταση δηλαδή αλλά 300 ευρώ αλλά ευτυχώς εμένα εγκυος και δεν πήγε.. εμείς είχαμε πάει στο spermland 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Και η πλάκα είναι εμάς σε 3 μήνες ήθελε και επανεξέταση δηλαδή αλλά 300 ευρώ αλλά ευτυχώς εμένα εγκυος και δεν πήγε.. εμείς είχαμε πάει στο spermland 

εμας εκανε σπερμοδιαγραμμα τον οκτωβριο και τωρα κανουμε επαναληπτικο γτ ως φλεβαρη επαιρνε βιταμινες.. τοτε δωσαμε μονο 90€ γτ καναμε το απλο και δεν ειχε κανει dfi και οξειδωτικο.. βεβαια πηρε για 4 μηνες βιταμινες και 80€ το κουτι και CoQ10 (70€ το κουτί).. άλλα 460€.. τεσπα.. πολυ χρημα αλλα το χειροτερο ειναι το ψυχολογικο κομματι..🤔ας ελεγξουμε κι αυτα και μετα ας χαλαρωσουμε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μακαρι να ερθει για ολες μας και να μη βασανιζομαστε αλλο....🙏 πολλη ταλαιπωρια και αγχος για το ωραιοτερο πραγμα της φυσης!

αυριο κοριτσια μου θα προσπαθησω να παω στην αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου!! θα αναψω μια λαμπαδα για ολες μας!!!!!! να μας εχει καλα και τις εγκυουλες να τις προσεχει λιγο παραπανω!!!🙏❤️❤️

ηθελα να κανω κι ενα ταμα αλλα ο αντρας μου δεν ψηνεται για το ονομα ειρηνη...

μπορει το ονομα "μαρια" να συνδυαστει με το "ειρηνη";; 

να παρεις και μηλο να φας.. εμενα μου εδωσε μια φιλη.. ειχε κανονικο που ευλογουν στην εκκλησια με την ευχη της αλλα χαλασε και θυμηθηκε οτι ειχε αποξηραμενο απο το μοναστηρι.. ηθελε η αγια να φαω απο το μοναστηρι της.. και τωρα εσυ λες για κερακι.. στην αγια ειρηνη προσευχομαι αυτες τις μερες για ολες μας και ηδη η ραφαελα ειναι εγκυος

να κανεις το ταμα σου.. και εγω το εκανα.. δεν θα δωσω ονομα αλλα θα της κανω την γιορτη.. πως το λετε στην ελλαδα.. οταν ειναι η γιορτη ενως αγιου που εχεις ταμα παιρνεις λεφτα η προσφορα στην εκκλησια και μνημονευουν περι υγειας και αναπαυσεως.. το ιδιο κανω για τον προφητη ηλια που μου εσωσε τον μικρο μου.. δεν εδωσα ονομα αλλα του κανω γιορτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εγώ που έχω κοριτσάκι όταν είχα πάει και άκουσα καρδιά ήταν οι παλμοί της 162 τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό με το φύλο του μωρού… επίσης εγώ είχα και παρά πόλους εμετούς που λένε συνήθως τα κορίτσια έχουν πολλούς εμετούς, είναι πιο δύσκολα από τα αγοράκια τώρα τι ισχύει από όλα αυτά δεν έχω ιδέα… γερά μωράκια να έχουμε 💕

εμενα τα αγορια με εξαντλησαν .. στον μεγαλο εκανα μεχρι τον 6ον μηνα εμετους και στον μικρο μεχρι τον 4ον αλλα μιλαμε συνεχεια εμετους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

να παρεις και μηλο να φας.. εμενα μου εδωσε μια φιλη.. ειχε κανονικο που ευλογουν στην εκκλησια με την ευχη της αλλα χαλασε και θυμηθηκε οτι ειχε αποξηραμενο απο το μοναστηρι.. ηθελε η αγια να φαω απο το μοναστηρι της.. και τωρα εσυ λες για κερακι.. στην αγια ειρηνη προσευχομαι αυτες τις μερες για ολες μας και ηδη η ραφαελα ειναι εγκυος

να κανεις το ταμα σου.. και εγω το εκανα.. δεν θα δωσω ονομα αλλα θα της κανω την γιορτη.. πως το λετε στην ελλαδα.. οταν ειναι η γιορτη ενως αγιου που εχεις ταμα παιρνεις λεφτα η προσφορα στην εκκλησια και μνημονευουν περι υγειας και αναπαυσεως.. το ιδιο κανω για τον προφητη ηλια που μου εσωσε τον μικρο μου.. δεν εδωσα ονομα αλλα του κανω γιορτη

 

Μπράβο βρε @Nandia-, σε ευχαριστώ που προσεύχεσαι για όλα τα κορίτσια που προσπαθούμε...

Μακάρι η Αγία να κάνει το θαύμα της.. εγώ πιστεύω ότι όλα γίνονται στην ώρα τους και κάποια στιγμή θα έρθει και η δική μας. Το ταξίδι είναι δύσκολο αλλά ο προορισμός είναι εκπληκτικός.

Καμία να μην το βάζει κάτω,,όλες θα τα καταφέρουμε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η athens25 είπε:

 

Μπράβο βρε @Nandia-, σε ευχαριστώ που προσεύχεσαι για όλα τα κορίτσια που προσπαθούμε...

Μακάρι η Αγία να κάνει το θαύμα της.. εγώ πιστεύω ότι όλα γίνονται στην ώρα τους και κάποια στιγμή θα έρθει και η δική μας. Το ταξίδι είναι δύσκολο αλλά ο προορισμός είναι εκπληκτικός.

Καμία να μην το βάζει κάτω,,όλες θα τα καταφέρουμε..

 

μακαρι και μας βοηθησει ολες.. θαυματα κανει πολλα.. την καταλληλη στιγμη θα ερθει και για μας το θαυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εμενα τα αγορια με εξαντλησαν .. στον μεγαλο εκανα μεχρι τον 6ον μηνα εμετους και στον μικρο μεχρι τον 4ον αλλα μιλαμε συνεχεια εμετους

Αρα δεν ισχύει ότι τα κορίτσια είναι πιο δύσκολα έχουν και τα αγόρια τέτοια.. εμένα όλες οι φίλες μου έτυχε να έχουν αγόρια και δεν είχε ούτε μια εμετούς μόνο εγώ είχα είναι μεγάλο μανίκι  ο εμετός… εμένα ξεκίνησαν 7 εβδομάδα και σταμάτησαν 16,5 εβδομάδα.. εσένα σε κράτησε ακόμα πιο πολύ δηλαδή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αρα δεν ισχύει ότι τα κορίτσια είναι πιο δύσκολα έχουν και τα αγόρια τέτοια.. εμένα όλες οι φίλες μου έτυχε να έχουν αγόρια και δεν είχε ούτε μια εμετούς μόνο εγώ είχα είναι μεγάλο μανίκι  ο εμετός… εμένα ξεκίνησαν 7 εβδομάδα και σταμάτησαν 16,5 εβδομάδα.. εσένα σε κράτησε ακόμα πιο πολύ δηλαδή…

ναι εγω ειχα χασει και 2 κιλα στον μεγαλο.. δεν παιζει ρολο το αγορι κοριτσι.. η κουμπαρα μου εγκυος την ιδια περιοδο με μενα και αυτη αγορι και μονο μεγαλωνε η κοιλια της..δεν ειχε κανενα συμπτωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εμας εκανε σπερμοδιαγραμμα τον οκτωβριο και τωρα κανουμε επαναληπτικο γτ ως φλεβαρη επαιρνε βιταμινες.. τοτε δωσαμε μονο 90€ γτ καναμε το απλο και δεν ειχε κανει dfi και οξειδωτικο.. βεβαια πηρε για 4 μηνες βιταμινες και 80€ το κουτι και CoQ10 (70€ το κουτί).. άλλα 460€.. τεσπα.. πολυ χρημα αλλα το χειροτερο ειναι το ψυχολογικο κομματι..🤔ας ελεγξουμε κι αυτα και μετα ας χαλαρωσουμε λιγο

Εμας ήταν καλό το σπερμα είχαν βρει ένα μικρόβιο όχι κάτι τρομερό και πηραμε και οι δυο αντιβίωση ώστε να το βελτιώσουμε και άλλο το σπερμα ειχε περιθώριο βελτιώσεις… και μας είπαν μετα την αντιβίωση να κάνουμε έναν έλεγχο για να δούμε αν έφυγε το μικρόβιο και αν αυξήθηκαν και τα νούμερα ίσως να ήταν και υπερβολικό να ξανά πάμε αλλα αν δεν είχαμε αποτελέσματα θα ξανά πηγαίναμε..

 Καλά και εμείς βιταμίνες ένα σωρό εξετάσεις πριν εγκυμοσύνη φουλ αλλά λες αν είναι να έχω αποτέλεσμα και να έρθει χαλάλι… κάποιες δεν είμαστε τόσο τυχερές να έρχονται εύκολα τα μωρά χωρις άγχος κόπο και έξοδα.. αλλά πάντως ξέρουμε ποσο πολύ το θελουμε και όταν θελουμε κάτι πολύ αργά ή γρήγορα θα έρθει και σε εμάς αυτό το υπέροχο θαυματακι… εμένα με πήρε 1,5 χρόνο για να έρθει… μονο υπομονη κορίτσια θα πω και όλα καλά να πάνε εύχομαι σε όλες σας να έρθει γρήγορα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, μόλις γύρισα από γυναικολόγο, όλα φααίνοται εντάξει, και αυτο με κανει χαρουμενη αλλα ακομη για καποιο λογο ειμαι συγκρατημενη! τον πίεσα 😆αν μπορεί να δει κάτι σε σχέση με αυχενική που να δείχνει αν θα βγει καλή μου είπε όχι δεν βλέπει κάτι από τώρα είναι νωρίς!   μωρό σφιγμούς 169,  διάβασα ονλαιν ότι αυτό σημαίνει ότι είναι κορίτσι μαλλά αυτο΄ς μου είπε πως δεν ισχύει @babyblue94 εσυ ποσους ειχατε αν θυμασαι?  Νομιζω το παιδι εχει ταχυκαρδια λογω αγχωμενης μανουλας😍 Επισης η TSH αππο 2,50 μου επεσε στο 0,90 εειδη αυξησα δοση T4 και με αγχωσε αυτο, αυτος ειπε οτι δεν πειραζει, καλυτερα.

Αυχενική με έβαλε σε 3,5 εβδομάδες, αχ μακαρι να πανε ολα καλα βρε κοριτσια μου... Τι χαρες αλλα και τι αγωνιες ειχε η εγκυμοσυνη

Σας στελνω ολη την αγαπη μου, κοριτσια χωρις εσας η εγκυμοσυνη θα ηταν τελειως διαφορετικη, ειστε η καλυτερη παρεα!💗

Κι εμένα η TSH έπεσε στο πρώτο τρίμηνο στο 0,15 και χωρίς να παίρνω Τ4. Συμβαίνει συχνα να απορρυθμιζεται ο θυρεοειδής είτε προς τη μία είτε προς την άλλη. Για χαμηλή TSH (που η δική σου είναι φυσιολογική κιόλας) μας είπαν ότι δεν κάνεις κάτι, για υψηλή παίρνεις Τ4. Το δικό μας κοριτσάκι είχε 180 παλμούς στον 1ο υπέρηχο. Ξεκινούν από ψηλά τα περισσότερα μωράκια και πέφτουν σταδιακά μέχρι να γεννηθούν. Τώρα έχει πάει 140-150 η δική μας. Για τις προβλέψεις για το φύλο να πω ότι μόνο ο υπέρηχος ή ο χρωμοσωμικος έλεγχος θεωρούνται αξιόπιστοι τρόποι... Αλλά σύμφωνα με έρευνες, τα επίπεδα της χοριακης στην αυχενική φαίνονται να σχετίζονται με το φύλο (αν η χοριακη ειναι σημαντικά υψηλότερη από του μέσου όρου δείχνει τάση για κορίτσι και χαμηλότερη από του μέσου όρου για αγόρι - αυτό που λέω με τους μέσους όρους είναι ο τρόπος που μετριέται στις αιματολογικες τότε και για τις πιθανότητες για κάποιο σύνδρομο) χωρίς πάλι να μπορούν χρησιμοποιηθούν για εξακρίβωση του φύλου. Επειδή οι ορμόνες τείνουν να ειναι πιο υψηλές στα κορίτσια, συχνά σχετίζονται με αυξημένη ναυτία και γι αυτό έλεγαν οι παλιοί ότι άμα κάνεις εμετούς έχεις κορίτσι. Στην πραγματικότητα δεν ισχύει, όμως, ούτε αυτό με τους εμετούς τόσο ξεκάθαρα, γιατί εμπειρικά να σας πω ότι η ξαδελφη μου όταν περίμενε κορίτσι τίποτα και με το αγόρι έκανε μέχρι τη 15η εβδομάδα πάρα πολλούς εμετούς και η κολλητή μου με υψηλή χοριακη (1,7 του μέσου όρου) και κορίτσι δεν κατάλαβε τίποτα από ναυτία. Είναι στον οργανισμό και την εγκυμοσύνη. Για τους παλμούς επίσης λένε ότι δεν ισχύει αυτό με τους αυξημένους, αλλά στη δική μου περίπτωση ήταν όντως κοριτσάκι. Υπάρχουν και 50-50 πιθανότητες να μαντέψεις σωστά! Είναι ένα ευχάριστο παιχνίδι να δοκιμάζεις τις διαφορες θεωρίες των παλιών, χωρίς φυσικά να έχουν κάποια επιστημονική βάση και να δεις τι έπιασες τελικά στο τέλος! Σορρυ για το μακροσκελές μήνυμα αλλά λέω ας αναπτύξω τη σκέψη μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ναι εγω ειχα χασει και 2 κιλα στον μεγαλο.. δεν παιζει ρολο το αγορι κοριτσι.. η κουμπαρα μου εγκυος την ιδια περιοδο με μενα και αυτη αγορι και μονο μεγαλωνε η κοιλια της..δεν ειχε κανενα συμπτωμα

Χαχαχα είναι στον οργανισμό τελικά και εγώ είχα χασει κιλά εκείνη την περίοδο και ήταν λογικό να χάσουμε αφού δεν έμεινε και τίποτα μέσα στο στομάχι μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα αγ΄όρι, την 7η εβδομάδα άρχισαν οι αναγούλες και μου μύριζαν όλα, είχαμε και μια ψησταρια απεναντι απο τη δουλεια μου και στις 12 που άρχιζε να ψήνει ήταν το χειρότερο μου, συνέχεια αδιαθεσία και αναγούλες. Λίγο μετά άρχισαν και οι εμετοί, αλλά όχι σε σημείο να βγάζω τα πάντα, απλά μετά δεν μπορούσα να χωνεψω συγκεκριμένες τροφές και τις έβγαζα αχώνευτες. όλα αυτά συνεχίστηκαν μέχρι την 30η εβδομάδα που γεννησα. έμεινα έγκυος 105 κιλά, γέννησα 101 και βγήκα από το νοσοκομείο 97... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

εχω στο νου μου και το δικο σου αλλα εκει μονο πουλανε νομιζω.. εγω ειμαι demi αν θα νοικιασω η θα αγορασω.. ειχα σκεφτει και να ραψω αλλα με τα τρεχαματα του πατερα μου δεν ειχα ουτε το χρονο ουτε τη διαθεση...

εκλεισα για αρχη στο sposa moda και στο constantino! εχουν παρει απο εκει φιλες μου και η νυφη μου και εμειναν ευχαριστημενες!!!😍

Εμένα μ είπαν ότι νοικιάζουν κιολας…να σου πω βασικά βρήκα αυτό οπως το ήθελα και ρώτησα τιμή κ μου είπε αγορά 4500 και ενοίκιο 3500 νομίζω…προηγουμένως εγώ είχα δοκιμάσει ένα άλλο κ μ κάνει αυτό το παίρνεις από τη βιτρίνα οπως είναι κ θα στο φτιάξουμε…και της λεω αν πάρω αυτό π μαρεσε από τη βιτρίνα ποσά θα μου το αφήσεις; Κ πήρε τηλ κάποιον ρώτησε κ μου είπε στο αφήνουμε 2600 και το αγόρασα τόσο 🤣🤣🤣 βασικά είχα την μάνα μ να κάνει παζάρια γιατί εγώ δεν είμαι καλή σε αυτά χαχαχα

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, μόλις γύρισα από γυναικολόγο, όλα φααίνοται εντάξει, και αυτο με κανει χαρουμενη αλλα ακομη για καποιο λογο ειμαι συγκρατημενη! τον πίεσα 😆αν μπορεί να δει κάτι σε σχέση με αυχενική που να δείχνει αν θα βγει καλή μου είπε όχι δεν βλέπει κάτι από τώρα είναι νωρίς!   μωρό σφιγμούς 169,  διάβασα ονλαιν ότι αυτό σημαίνει ότι είναι κορίτσι μαλλά αυτο΄ς μου είπε πως δεν ισχύει @babyblue94 εσυ ποσους ειχατε αν θυμασαι?  Νομιζω το παιδι εχει ταχυκαρδια λογω αγχωμενης μανουλας😍 Επισης η TSH αππο 2,50 μου επεσε στο 0,90 εειδη αυξησα δοση T4 και με αγχωσε αυτο, αυτος ειπε οτι δεν πειραζει, καλυτερα.

Αυχενική με έβαλε σε 3,5 εβδομάδες, αχ μακαρι να πανε ολα καλα βρε κοριτσια μου... Τι χαρες αλλα και τι αγωνιες ειχε η εγκυμοσυνη

Σας στελνω ολη την αγαπη μου, κοριτσια χωρις εσας η εγκυμοσυνη θα ηταν τελειως διαφορετικη, ειστε η καλυτερη παρεα!💗

Τέλεια τα νέα σας μπράβο!! Βουρ για αυχενική μπράβο 💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

χρονια σου παλλα με υγεια και ευλογια.. σου ευχομαι καθε επιθυμια σου να γινει πραγματικοτητα και συντομα να γινει και το θαυμα σε εσενα

Σε ευχαριστώ πολύ! ❤️ 

Να πω την αλήθεια νομίζω εχώ βαρεθεί να βλέπω αρνητικά τεστ πια. Εχθές μου έλεγε ο άνδρας μου 

να κάνουμε ένα τεστ, όχι του λέω δεν έχω ακόμα καθυστέρηση! από αυτά τα πρώιμα μου λέει, τα χει μάθει χαχα. Έπινα εγώ εχθές κρασιά εν τω μεταξύ. σημερα ειναι 26η μερα του κυκλου ξερω γω δν ξερω ποτε να κανω τεστ μια και δεν εχω σταθερο κυκλο! 

 

Όσο για την ηλικία που γράφεις πιο πάνω, το 38 δεν ειναι και τοσο μέγαλος αριθμός! Σίγουρα είναι αγχωτικό γιατί στενεύουν τα περιθώρια αλλά μη το βάζεις κάτω κυρίως ψυχολογικά.

προχθές μια φίλη που προσπαθούσαν 6 χρόνια, 39 είναι εκείνη, μας ανακοίνωσε πως είναι έγκυος 4 μηνων.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα είναι στον οργανισμό τελικά και εγώ είχα χασει κιλά εκείνη την περίοδο και ήταν λογικό να χάσουμε αφού δεν έμεινε και τίποτα μέσα στο στομάχι μας.. 

ε ναι οτι τρωγαμε εφευγαν κατευθειαν χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

να παρεις και μηλο να φας.. εμενα μου εδωσε μια φιλη.. ειχε κανονικο που ευλογουν στην εκκλησια με την ευχη της αλλα χαλασε και θυμηθηκε οτι ειχε αποξηραμενο απο το μοναστηρι.. ηθελε η αγια να φαω απο το μοναστηρι της.. και τωρα εσυ λες για κερακι.. στην αγια ειρηνη προσευχομαι αυτες τις μερες για ολες μας και ηδη η ραφαελα ειναι εγκυος

να κανεις το ταμα σου.. και εγω το εκανα.. δεν θα δωσω ονομα αλλα θα της κανω την γιορτη.. πως το λετε στην ελλαδα.. οταν ειναι η γιορτη ενως αγιου που εχεις ταμα παιρνεις λεφτα η προσφορα στην εκκλησια και μνημονευουν περι υγειας και αναπαυσεως.. το ιδιο κανω για τον προφητη ηλια που μου εσωσε τον μικρο μου.. δεν εδωσα ονομα αλλα του κανω γιορτη

Κορίτσια εμένα η γιαγιά μου πάντα μου κάνει τη γιορτή της Αγίας ειρήνης και του Αγίου Ραφαηλ μαζί νομίζω πάντα στην γιορτή μου που έχω Τρίτη του Πάσχα! Πιστεύω πολύ στους Αγίους αυτους!! Αυτοί βοήθησαν την μαμα μου να μείνει εγκυος σε εμένα…τους είδε όνειρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Χρονια πολλα κοριτσι μου!!!!!!!🎉🎉🎉 Να τα 100στησεις!!! ευχομαι ολοψυχα του χρονου στα γενεθλια σου να κρατας ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!!!!🙏🙏❤️❤️❤️👶🎈

σε ευχαριστωωωω ❤️❤️  μακάρι μακάρι ! Λέω μπας και; είχαμε επαφές τις ημέρες ωορρηξίας, τ καφέ αιματάκι, δυο μέρες τράβηγμα αριστερά στην κοιλιά, για να δουμε ! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! ❤️ 

Να πω την αλήθεια νομίζω εχώ βαρεθεί να βλέπω αρνητικά τεστ πια. Εχθές μου έλεγε ο άνδρας μου 

να κάνουμε ένα τεστ, όχι του λέω δεν έχω ακόμα καθυστέρηση! από αυτά τα πρώιμα μου λέει, τα χει μάθει χαχα. Έπινα εγώ εχθές κρασιά εν τω μεταξύ. σημερα ειναι 26η μερα του κυκλου ξερω γω δν ξερω ποτε να κανω τεστ μια και δεν εχω σταθερο κυκλο! 

 

Όσο για την ηλικία που γράφεις πιο πάνω, το 38 δεν ειναι και τοσο μέγαλος αριθμός! Σίγουρα είναι αγχωτικό γιατί στενεύουν τα περιθώρια αλλά μη το βάζεις κάτω κυρίως ψυχολογικά.

προχθές μια φίλη που προσπαθούσαν 6 χρόνια, 39 είναι εκείνη, μας ανακοίνωσε πως είναι έγκυος 4 μηνων.  

το μονο που με παρηγορει ειναι οτι εκανα εξετασεις και ειναι ολα μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εμένα η TSH έπεσε στο πρώτο τρίμηνο στο 0,15 και χωρίς να παίρνω Τ4. Συμβαίνει συχνα να απορρυθμιζεται ο θυρεοειδής είτε προς τη μία είτε προς την άλλη. Για χαμηλή TSH (που η δική σου είναι φυσιολογική κιόλας) μας είπαν ότι δεν κάνεις κάτι, για υψηλή παίρνεις Τ4. Το δικό μας κοριτσάκι είχε 180 παλμούς στον 1ο υπέρηχο. Ξεκινούν από ψηλά τα περισσότερα μωράκια και πέφτουν σταδιακά μέχρι να γεννηθούν. Τώρα έχει πάει 140-150 η δική μας. Για τις προβλέψεις για το φύλο να πω ότι μόνο ο υπέρηχος ή ο χρωμοσωμικος έλεγχος θεωρούνται αξιόπιστοι τρόποι... Αλλά σύμφωνα με έρευνες, τα επίπεδα της χοριακης στη Β επιπέδου φαίνονται να σχετίζονται με το φύλο (αν η χοριακη ειναι σημαντικά υψηλότερη από του μέσου όρου δείχνει τάση για κορίτσι και χαμηλότερη από του μέσου όρου για αγόρι - αυτό που λέω με τους μέσους όρους είναι ο τρόπος που μετριέται στις αιματολογικες τότε και για τις πιθανότητες για κάποιο σύνδρομο) χωρίς πάλι να μπορούν χρησιμοποιηθούν για εξακρίβωση του φύλου. Επειδή οι ορμόνες τείνουν να ειναι πιο υψηλές στα κορίτσια, συχνά σχετίζονται με αυξημένη ναυτία και γι αυτό έλεγαν οι παλιοί ότι άμα κάνεις εμετούς έχεις κορίτσι. Στην πραγματικότητα δεν ισχύει, όμως, ούτε αυτό με τους εμετούς τόσο ξεκάθαρα, γιατί εμπειρικά να σας πω ότι η ξαδελφη μου όταν περίμενε κορίτσι τίποτα και με το αγόρι έκανε μέχρι τη 15η εβδομάδα πάρα πολλούς εμετούς και η κολλητή μου με υψηλή χοριακη (1,7 του μέσου όρου) και κορίτσι δεν κατάλαβε τίποτα από ναυτία. Είναι στον οργανισμό και την εγκυμοσύνη. Για τους παλμούς επίσης λένε ότι δεν ισχύει αυτό με τους αυξημένους, αλλά στη δική μου περίπτωση ήταν όντως κοριτσάκι. Υπάρχουν και 50-50 πιθανότητες να μαντέψεις σωστά! Είναι ένα ευχάριστο παιχνίδι να δοκιμάζεις τις διαφορες θεωρίες των παλιών, χωρίς φυσικά να έχουν κάποια επιστημονική βάση και να δεις τι έπιασες τελικά στο τέλος! Σορρυ για το μακροσκελές μήνυμα αλλά λέω ας αναπτύξω τη σκέψη μου 😂

Η νύφη μου στο μικρό μαϊμουδάκι μας είχε ναυτίες κ εμετούς από την αρχή ως να γεννήσει και είναι αγόρι…δεν έχουν επιστημονική βάση όλα αυτά απλά για να έχουμε να λέμε χαχαχα κ για να μαντέψουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe λοιπόν με έβαλες να δω όλους τους υπερήχους και να τους θυμηθώ για τους παλμούς. Αλλά δεν παίζει ρόλο  πιστεύω στο φύλο του παιδιού 

7weeks πρώτη καρδούλα 140 παλμοί

8μιση weeks 171παλμοι

10 μισή weeks 167 παλμοί

12 weeks Αυχενική 155 παλμοι

14weeks 150 παλμοι

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

το μονο που με παρηγορει ειναι οτι εκανα εξετασεις και ειναι ολα μια χαρα

 

τι σου λένε οι ιατροί; πόσο καιρό προσπαθείτε; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...