Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δε μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυα μου κ είμαι και στη δουλεια θα λένε όλοι τι έπαθα…δε το πιστεύω ότι έφτασε η ώρα κ για εμένα 

Ναι έφτασε η ώρα και να το χαρείς !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωωω Μπραβο ρε κορίτσι μου. Τέλεια τα νέα σου. 

Άντε μετά το Πάσχα έφυγες. Για υπέρηχο ..κλείσε ήδη για την άλλη βδομάδα.θα έχεις φτάσει πάνω  από 2000 - 2500😍😍😍

Πήρα τηλ τη γιατρο εξετάζει θα με πάρει πίσω όταν τελειώσει…ανυπομονώ να δω το σποράκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Τέλειο νούμερο! 💕 Τέτοια είχα κι εγώ. Γύρω στο 150 3 μέρες πριν την καθυστέρηση και 4 μέρες απο την 1η χοριακη  1200. Ειναι ανταμοιβή για να μην αγχώνεσαι μετά από την ταλαιπωρία! 

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ααααα τι τέλειο νούμερο είναι αυτό;; και άλλη διδυμομανουλα;; 

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ουαου! συγχαρητηρια!!! μπορει να εκανες ωορρηξια λιγο νωριτερα, ποιος ξερει; σημασια εχει οτι ολα πανε σουπερ! με το καλο ο διπλασιασμός! 

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

αααα!!!!!!!!!! Καλε τι χοριακη ειναι αυτη!!!!!!!!!!!!!!!!! Μηπως εχεις διδυμα? Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο κοριτσι μου!!!!!!!!! Εισαι εγκυαρα!💗💗💗 Παρε τηλ γιατρο σου! Καλη απολαυση😍


 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Μπραβοοοοο κοριτσακι μου!!! Ξανα πολλα πολλα συγχαρητηρια!!! Τελεια η χοριακη σου!!! ❤️❤️❤️

Ηρεμια τωρα και απλα απολαυσε το!!! 😘😘

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Συγχαρητήρια !!!!!!   

 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τελειο νουμερο!! Εισαι σιγουρη για το ποτε εκανες οωρρηξία ρε? Μήπως εκανες νωρίτερα? Ή να είναι διδυμάκια!!!

κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ ειστε οι καλύτερες 

δεν ξέρω ποτέ έκανα ωορρηξία υπολόγισα με βάση τις προηγούμενες φορες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήρα τηλ της λεω συγγνώμη με έχει φάει το άγχος κ μ λέει απολογούμαι είναι θετικό και θα μιυ το στείλει τώρα 

και βλέπω 734 ΣΟΚ με μόνο μια μέρα καθυστέρηση;;; 

Τρελανε μας ραφαελααααααα!!!!!!!!!! δωσμου κι εμενα 100 μοναδες και παλι καλα θα εισαι!!!!!!😂😂😂😂😂συγχαρητηρια κοριτσακι μουυυυυυυυυυ!!!!! ζησε το ονειρο!!!!!!!! να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη ευχομαι ολοψυχα!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰

και σκεφτομαι κι εγω, μηπως ειναι διδυμα;;;; εχετε στο σοι σας;;; αργησε η εγκυμοσυνη αλλα τωρα σε ανταμειβει!!!😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ο χριστος και η παναγια.. τι να πω κοριτσι μου.. φανταζεσαι να κανεις μια χοριακη τωρα και να βγει τεραστία? το αιμα το ειδες αν θυμαμαι καλα 2 μερες πριν την περιοδο.. αν εκεινη την μερα εγινε η εμφυτευση πιθανον γιαυτο να βγηκε αρνητικη η χοριακη.. συν τα ελαττωματικα τεστ.. λες να εγινε τελικα το θαυμα και σε σενα????????

Ναι σωστά θυμάσαι κορίτσι μου.. πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει, Πριν λίγο πως τουαλέτα και στο σκούπισμα πάλι σταγόνα αίμα.. Πφφφ ολα τα έχουμε, έχουμε και τα ελαττωματικά τα τεστ.. έστειλα  mail το γιατρό Περιμένω απάντηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πω πω τι είπες τώρα! Δεν έχεις να κάνεις ένα τέστ άλλης εταιρείας;; η μία χοριακη;; η απλά θα περιμένεις;; μίλησες με το γιατρό;; 

Όχι κορίτσι μου δεν έχω και δεν πήρα γτ ήδη είχα κάνει την θεραπεία,  όποτε και σε περίπτωση θετικου αποτελέσματος τα είχα κάνει μανταρα και θα έσκαγα ακόμα περισσότερο,  όποτε είπα να περιμένω να μου έρθει περίοδος,  η οποία ήρθε με το σταγονόμετρο, αν αυτό λέγετε περίοδος οι 3 σταγόνες απο εχθές... περιμένω απάντηση απο γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τρελανε μας ραφαελααααααα!!!!!!!!!! δωσμου κι εμενα 100 μοναδες και παλι καλα θα εισαι!!!!!!😂😂😂😂😂συγχαρητηρια κοριτσακι μουυυυυυυυυυ!!!!! ζησε το ονειρο!!!!!!!! να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη ευχομαι ολοψυχα!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰

και σκεφτομαι κι εγω, μηπως ειναι διδυμα;;;; εχετε στο σοι σας;;; αργησε η εγκυμοσυνη αλλα τωρα σε ανταμειβει!!!😁😁😁

Άμα είναι δίδυμα εκεί να δεις που θα πάθω το ΣΟΚ της ζωής μου 🤣🤣🤣 σου στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη 💖💖💖💖 δεν έχουμε στο σόι μας δίδυμα όχι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωω ρε φίλε. Πολύ κρίμα..τώρα έχεις πάρει και τα ντουφαστον νομίζω δεν κάνει σε κύηση. Οπότε τι να την κανεις την χοριακη. 😯

Αχ ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω πραγματικά... περιμένω απάντηση απο γιατρό και βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Πολλές γυναίκες έχουν κάνει χρήση τέτοιων και άλλων φαρμάκων και μετά προκύπτει εγκυμοσύνη και δεν τους έχει προκαλέσει θέμα. Δεν ειναι όλες οι κυήσεις προγραμματισμένες, κάποιες γυναίκες τις καταλαβαίνουν και προχωρημένες, οπότε μην αγχώνεσαι. Κάνε τώρα μια χοριακη ή ένα τεστ να δεις μήπως έχουμε κι άλλα καλά νέα! 

Αν σε περίπτωση πρόκειται για εγκυμοσύνη (το εύχομαι για όλες) μακάρι να πάνε όλα καλά... αν όμως δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη τι σκ@τ@ γίνεται?  Πφφφ έλεος δλδ ολα τα κουλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άμα είναι δίδυμα εκεί να δεις που θα πάθω το ΣΟΚ της ζωής μου 🤣🤣🤣 σου στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη 💖💖💖💖 δεν έχουμε στο σόι μας δίδυμα όχι!! 

😂😂😂😂😂😂 διπλη ευτυχια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήρα τηλ της λεω συγγνώμη με έχει φάει το άγχος κ μ λέει απολογούμαι είναι θετικό και θα μιυ το στείλει τώρα 

και βλέπω 734 ΣΟΚ με μόνο μια μέρα καθυστέρηση;;; 

Μπράβο κορίτσακι μου και πάλι συγχαρητήρια!!!! Ελα και τα μβρυακια αυξάνονται.... πόση χαρά κορίτσι μού νιώθωωω!!! Φαντάζομαι την δικιά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήρα τηλ της λεω συγγνώμη με έχει φάει το άγχος κ μ λέει απολογούμαι είναι θετικό και θα μιυ το στείλει τώρα 

και βλέπω 734 ΣΟΚ με μόνο μια μέρα καθυστέρηση;;; 

Τι τελειααααα.. βρε λες να είναι δίδυμα;  ;;;;;

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δε μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυα μου κ είμαι και στη δουλεια θα λένε όλοι τι έπαθα…δε το πιστεύω ότι έφτασε η ώρα κ για εμένα 

Να το πιστέψεις.. θα γίνεις μανούλα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω πραγματικά... περιμένω απάντηση απο γιατρό και βλέπουμε 

το duphaston προγεστερόνη δεν είναι; δε νομίζω ότι είναι θέμα... εκτός κ αν θυμάμαι λάθος. Κάνε μια χοριακή και αν ειναι αρνητική κλείσε ραντεβού με το γιατρό...ευχομαι να ειναι τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι σωστά θυμάσαι κορίτσι μου.. πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει, Πριν λίγο πως τουαλέτα και στο σκούπισμα πάλι σταγόνα αίμα.. Πφφφ ολα τα έχουμε, έχουμε και τα ελαττωματικά τα τεστ.. έστειλα  mail το γιατρό Περιμένω απάντηση..

Εγω πιστεύω ότι θα σου πει να κάνεις  χοριακη και ελπίζω να βγω αληθινή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

το duphaston προγεστερόνη δεν είναι; δε νομίζω ότι είναι θέμα... εκτός κ αν θυμάμαι λάθος. Κάνε μια χοριακή και αν ειναι αρνητική κλείσε ραντεβού με το γιατρό...ευχομαι να ειναι τα ευχαριστα!

Είναι προγεστερονη. Αλλά εμένα μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι το utrogestan ειναί φυσική προγεστερόνη και επιτρέπεται και στη κύηση. Το duphaston είναι χημική και απαγορεύεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Είναι προγεστερονη. Αλλά εμένα μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι το utrogestan εκεί φυσική προγεστερόνη και επιτρέπεται και στη κύηση. Το duphaston είναι χημική και απαγορεύεται

Εγώ έχω φίλη μου που στο 1ο τρίμηνο έπαιρνε duphaston με οδηγίες του γυναικολόγου της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Εγώ έχω φίλη μου που στο 1ο τρίμηνο έπαιρνε duphaston με οδηγίες του γυναικολόγου της

Πφφ τι να πω ρε κορίτσια. Ο καθένας γιατρός κάνει τα δικά του. 😌 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν σε περίπτωση πρόκειται για εγκυμοσύνη (το εύχομαι για όλες) μακάρι να πάνε όλα καλά... αν όμως δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη τι σκ@τ@ γίνεται?  Πφφφ έλεος δλδ ολα τα κουλά 

Κατερινα μου τωρα διαβασα την ιστορια σου, τι ταλαιπωρια βρε κοριτσι μου:( Τα τεστ ωορηξιας εμενα μοθ εβγαινα  θετικα επειδη ημουν εγκυος, τι να σεφτω οτι εχεις καποια ορμονικη διαταραχη αυτο το μηνα? Πηγε κατι να γινει και δεν εγινε? Δεν καταλαβα  τι τεστ πηρες, μηπως να παρεις ενα απλο clearblue? Ειναι 99% αξιοπιστα σχεδον σαν χοριακη! Στο λεω γιατι ειναι κριμα να αγχωνεσαι το σες μερες μην κανεις καποιο κακο κλπ αν δεν εισαι εγυος! Αν εισαι παλι, να μπορουμε να το χαρουμε και να ξερεις τι πρεπει να κανεις με αγωγη το συντομοτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πφφ τι να πω ρε κορίτσια. Ο καθένας γιατρός κάνει τα δικά του. 😌 

 

κοίταξα απο περιεργεια και στις οδηγίες λέει στην εγκυμοσυνη με συσταση του γιατρου αν χρειαζεται. Ομως λεει κ οτι απαγορευεται στο θηλασμο ενω αν δεις το e-lactancia (που εχει ολες τις ουσιες και τον κινδυνο τους σε θηλασμο κλπ) το βγαζει low risk. Τα περισσότερα φάρμακα δλδ γράφουν επάνω προειδοποιήσεις για να είναι καλυμμένοι ενώ είναι οκ. Αν δεις την ουσία του duphaston (dydrogesterone) φαίνεται ότι γενικά δίνεται και για την αποφυγή αποβολής. Σε κάθε περίπτωση @Κατεριναπαπ κάνε μια χοριακή να εισαι σίγουρη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Άμα είναι δίδυμα εκεί να δεις που θα πάθω το ΣΟΚ της ζωής μου 🤣🤣🤣 σου στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη 💖💖💖💖 δεν έχουμε στο σόι μας δίδυμα όχι!! 

Κι εγώ είχα καθαρούς 4πλασιασμους και η κολλητή μου από 1200 στις 2μέρες καθυστέρηση έφτασε τις 20000 μια εβδομάδα μετά και μας έλεγαν βρε μήπως είναι δίδυμα, αλλά χωρίς κληρονομικοτητα είναι σπάνιο! Τελικά είχαμε από ένα μωράκι κοριτσάκι, αλλά τέλειες (προς το παρόν και είμαστε 28 εβδομάδων)  εγκυμοσύνες. Σωστή αιμάτωση, σωστή ανάπτυξη κλπ. Άλλες γυναίκες με χαμηλές αρχικές χοριακες, επίσης έχουν τέλειες εγκυμοσύνες. Οι τιμές της χοριακης εξαρτώνται από την εγκυμοσύνη και τη γυναίκα και δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν για διάγνωση, ουτε διδύμων (αν και αυξημένες τιμές σχετίζονται με πολυδυμη κύηση), ούτε φύλου (αν και αυξημένες τιμές στο 1ο τρίμηνο σχετίζονται με θηλυκό έμβρυο), ούτε εξωμητρια κύηση κλπ. Για διάγνωση θέλεις υπέρηχο και μόνο αυτόν εμπιστευονται οι γιατροί! Πάντως η τιμή της χοριακης σου είναι τέλεια και ξεκινάς με τις καλύτερες ενδείξεις για τουλάχιστον 1 μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν σε περίπτωση πρόκειται για εγκυμοσύνη (το εύχομαι για όλες) μακάρι να πάνε όλα καλά... αν όμως δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη τι σκ@τ@ γίνεται?  Πφφφ έλεος δλδ ολα τα κουλά 

Για αρχή να αποκλίσεις την εγκυμοσύνη! Είναι πολύ συχνό μετά από προσπάθεια εξωσωματικής να μένει μια γυναίκα φυσικά έγκυος. Η ξαδελφη μου έμεινε τον αμέσως επόμενο μήνα που υποτίθεται έκανε διάλειμμα στις εξωσωματικες. Επίσης κι εγώ με θετικά τεστ ωορρηξιας ήμουν έγκυος. Όντως μην το σκέφτεσαι αυτό με τα duphaston. Αν είσαι έγκυος είναι απλή χαρά, χωρίς άγχος αν έκανες αγωγή για άλλο πράγμα κλπ. Είμαι 100% σίγουρη ότι αυτό θα σου πει και ο γιατρός.

Αν δεν είναι κύηση να ρωτήσεις το γιατρό σου τι συμβαίνει. Μπορεί να είναι κάποια ορμονική διαταραχή μέχρι να ξεκουραστεί ο οργανισμός από τη διαδικασία. Έτσι κι αλλιώς έχεις εμβρυακια και ο κύκλος μπορεί να φτιαχτεί και τεχνητά οπότε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ είχα καθαρούς 4πλασιασμους και η κολλητή μου από 1200 στις 2μέρες καθυστέρηση έφτασε τις 20000 μια εβδομάδα μετά και μας έλεγαν βρε μήπως είναι δίδυμα, αλλά χωρίς κληρονομικοτητα είναι σπάνιο! Τελικά είχαμε από ένα μωράκι κοριτσάκι, αλλά τέλειες (προς το παρόν και είμαστε 28 εβδομάδων)  εγκυμοσύνες. Σωστή αιμάτωση, σωστή ανάπτυξη κλπ. Άλλες γυναίκες με χαμηλές αρχικές χοριακες, επίσης έχουν τέλειες εγκυμοσύνες. Οι τιμές της χοριακης εξαρτώνται από την εγκυμοσύνη και τη γυναίκα και δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν για διάγνωση, ουτε διδύμων (αν και αυξημένες τιμές σχετίζονται με πολυδυμη κύηση), ούτε φύλου (αν και αυξημένες τιμές στο 1ο τρίμηνο σχετίζονται με θηλυκό έμβρυο), ούτε εξωμητρια κύηση κλπ. Για διάγνωση θέλεις υπέρηχο και μόνο αυτόν εμπιστευονται οι γιατροί! Πάντως η τιμή της χοριακης σου είναι τέλεια και ξεκινάς με τις καλύτερες ενδείξεις για τουλάχιστον 1 μωράκι! 

Ναι ναι σίγουρα ξεκινάμε με τις καλύτερες για ενα μωρακι…η γιατρος μου είπε είναι πολύ καλή η χοριακη δε χρειάζεται άλλη…λετε να πάω να κάνω μια μόνη μου τη Πέμπτη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Τι τελειααααα.. βρε λες να είναι δίδυμα;  ;;;;;

 

Να το πιστέψεις.. θα γίνεις μανούλα ❤️❤️❤️❤️

❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...