Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Raf123 βλεπεις το εχω αναλυσει το θεμα χαχαχ

Ρε συ μην αγχώνεσαι αν είσαι πίσω.  Η Πητ υπολογίζεται πάντα με την τελευταία περίοδο. Αυτό έχουν ως γνώμονα. Όσο βέβαια κάνεις υπερήχους βλέπουν ακριβώς την ηλικία του μωρου .

Εγώ στην αρχή ήμουν 4 μέρες πίσω. Στην αυχενική ήμουν 5 μέρες πίσω. Και πλεον είμαι μόνο 2 μέρες πισω. Τώρα στην επόμενη θα δω που είμαι. Μην σε αγχωνει πάντως. Αλλάζει αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αυτή η επαφή ήταν 14η μέρα. Είχαμε άλλη μια 9η νομίζω... Δεν είχαμε πολλές λόγω του πρώτου μας μωρού και πολλή κούρασης! Όταν όμως στις γόνιμες είχαμε κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα δεν πιάναμε.  

ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα τι τελειο!!! Μπράβο…εμεις θα το ανακοινώσουμε σίγουρα όταν έρθουμε πίσω από τις διακοπες θα τους πάρουμε κανένα δωράκι μάλλον κ θα το λέει δεν ξερω… περιμένω την χοριακη για να δούμε αγχώνομαι  

πόσες εβδομαδες είσαι; Εμένα λέει η εφαρμογή 4+1 ενώ μια άλλη 5 δεν ξέρω 

Αν ξερω σωστα την οωρρηξια που την ειχα δει στον υπερηχο θα γινοταν 31/3 ή 1/4 αρα πρεπει να ειμαι 4+4 μαλλον...

Θα δεις θα βγει πολυ υψηλη η χοριακη σου πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

@Raf123τι υπεροχα νεα ειναι αυτα??????????????? ποσο χαρηκα δεν φαντάζεσαι... οσο βλεπω να ερχονται σπορακια το χαιρομαι γιατι πιανουν οι προσευχες μου.. να έχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη.. απολαυσε την διαδρομη προς την μητροτητα... το καταλαβες οτι αρχισε η αντιστροφη μετρηση για να γινεις μανουλά????????????? γεμισαν τα ματια μου και με βλεπουν με απορια αλλα δεν με νοιαζει... εχουμε παρτι τωρα

να σε ρωτησω ποσο καιρο πινετε τις βιταμινές? ψαχνω να πιαστω και εγω απο καπου οπως καταλαβες

εγω στο ελεγα οτι θα εισαι η επομενη.. το ενστικτο μου δεν επεσε εξω

Ναντια μου σε ευχαριστώ πολυυυυυ δε το πιστεύω ακόμη!! Είμαι χαρούμενη αλλά θέλω να είμαι κ συγκρατημένη…

μολις τελειώσαμε το πρώτο κουτί!! Αλλα εμεις παίρναμε ήδη αλλες πιο πριν…νομίζω το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν  η προλακτινη μου κ το άγχος μάλλον! Αυτος ο μηνας ήταν ενας μηνας ο οποίος είχα απίστευτη δουλεια είχα το άγχος της εκδήλωσης κ μετά που έτυχε αυτό με το παππού λεω δε πειράζει πάμε για τον άλλον μήνα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση!!!!❤️❤️❤️

Ναι και εγώ όταν έπιασα είχα επαφή δύο μέρες πριν και την ημέρα της ωορρηξίας. Και το μόνο διαφορετικό που έκανα από όλους τους άλλους μήνες, δεν ξέρω αν επίσης ρόλο. Είναι ότι δεν σηκωνομουν να πλυθω. Έβαζα μια πετσετουλα από κάτω και κοιμόμουν έτσι και πλενομουν όταν ξύπνησα να πάω τουαλέτα κάποια στιγμή το βράδυ. Και τις 3 μέρες έτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

axaxaxaxaxxaxa ξερω ξερω τα ιδια εκανα κι εγω αν και εγω δεν πηρα ντραπηκα αχαχαχαχαχαχχαχαχα  Με εμαιλ περιμενεις ε?

Και τα δυο τους είπα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες !

χαιρομαι πολύ να διαβάζω τα ευχάριστα νέα σας μου δίνουν κουράγιο !!! Συγχαρητήρια σε όλες με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας ❤️

ευχομαι όντως αυτός ο αγαπημένος μου Μηνας να φέρει σε όλες μας το πολυπόθητο θαυματακι! 

 

εχω μια ερώτηση που ίσως συνέβη και σε κάποια από εσάς.. είχαμε επαφές τις ημέρας ωορρηξίας (ίσως κάποιες έχετε διαβάσει το θέμα που γραφω για συναγερμό ) έχω από εχθές σαν τράβηγμα αριστερά νομίζω στην ωοθηκη η στη μήτρα.. σαν τράβηγμα ή πίεση δν ξέρω να το περιγράψω κ εχθές και σήμερα. Σημαίνει κάτι αυτό ;; 
η να μην παίρνω άδικα χαρά ; Είμαι στην 25η μέρα του κύκλου μ παρένθεση.. αλλά δν είναι σταθερός ο κύκλος λόγω πολυκυστικών, παίρνω ινοφερ πλας για να την σταθεροποιήσουμε κ όντως είχα ωορρηξία νωρίτερα σχεδόν στην ώρα που πρέπει αυτόν τον μήνα σε αντίθεση με όλους τους άλλους μήνες. 
Τι συμβαίνει άραγε… 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναντια μου σε ευχαριστώ πολυυυυυ δε το πιστεύω ακόμη!! Είμαι χαρούμενη αλλά θέλω να είμαι κ συγκρατημένη…

μολις τελειώσαμε το πρώτο κουτί!! Αλλα εμεις παίρναμε ήδη αλλες πιο πριν…νομίζω το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν  η προλακτινη μου κ το άγχος μάλλον! Αυτος ο μηνας ήταν ενας μηνας ο οποίος είχα απίστευτη δουλεια είχα το άγχος της εκδήλωσης κ μετά που έτυχε αυτό με το παππού λεω δε πειράζει πάμε για τον άλλον μήνα…

θα πανε ολα τελεια μην αγχωνεσαι.. βαλε και την ζωνη και ολα καλα θα πανε

ε αρα ας αρχισω να ελπιζω οταν τελειωσουμε και τον 3ον μηνα.. και εγω προσπαθω να μην αγχονομαι αλλα αντε να τα καταφερω.. τουλαχιστον ηρεμησαμε απο την κουζινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Raf123 βλεπεις το εχω αναλυσει το θεμα χαχαχ

Χαχαχα εγώ δεν ξέρω ποτέ έγινε η σύλληψη νομίζω έγινε από 11-13 μέρα χαχαχα δεν ξέρω ποια φορά γαντζώθηκε το σποράκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εγώ όταν έπιασα είχα επαφή δύο μέρες πριν και την ημέρα της ωορρηξίας. Και το μόνο διαφορετικό που έκανα από όλους τους άλλους μήνες, δεν ξέρω αν επίσης ρόλο. Είναι ότι δεν σηκωνομουν να πλυθω. Έβαζα μια πετσετουλα από κάτω και κοιμόμουν έτσι και πλενομουν όταν ξύπνησα να πάω τουαλέτα κάποια στιγμή το βράδυ. Και τις 3 μέρες έτσι

εγω δεν μπορω παντα να μεινω ξαπλωμενη γτ κατι μας εχει πιασει με τον αντρα μου και προτιμαμε το καθιστικο τελευταια!!!!!!😆😆😇 καθομαι βεβαια μια ωριτσα περιπου με ενα μαξιλαρακι απο κατω αλλα μετα τι να κανω;; σηκωνομαι και παω να ξαπλωσω σαν ανθρωπος!!!😂

αχ κοριτσια ολα τα εχουμε δοκιμασει.. δεν μας θελει... τωρα που τελειωσαν οι βιταμινες μου, πηρα καποιες αλλες της Lamperts. λεγονται "strong start" και τις ειχε προτεινει πιο παλια μια κοπελα στο φορουμ! αυτες ειναι ενα χαπακι τη μερα κι οχι τα αλλα φακελακια που θελουν ανα 12ωρο και δεν διαλυονταν με τιποτα.. ελπιζω να βοηθησουν!!!🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και τα δυο τους είπα 🤣🤣🤣

αντε περιμενουμεεεεεεεεεε!!!!!!!!! εχω και συναντηση 10μιση. τα ιδια με τη χοριακη της babyblue24 θα παθω! θα εχω συναντηση και θα λεω αντε τελειωστε να δω την χοριακη της ραφαελας!!!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

22/3 κ εγώ όταν τα μέτρησα τα υπολόγισα 4

Ναι είσαι 4 ακριβώς και αλλάζεις βδομάδα κάθε Τρίτη ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

θα πανε ολα τελεια μην αγχωνεσαι.. βαλε και την ζωνη και ολα καλα θα πανε

ε αρα ας αρχισω να ελπιζω οταν τελειωσουμε και τον 3ον μηνα.. και εγω προσπαθω να μην αγχονομαι αλλα αντε να τα καταφερω.. τουλαχιστον ηρεμησαμε απο την κουζινα

Εγώ μάλλον μετέφερα το άγχος μ στη δουλεια κ έγινε…γιατί εντελώς χωρις άγχος αυτή η διαδικασία δε παίζει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα μου ελεγαν ολοι τοσα χρονια το αγχος το αγχος και τα επαιρνα στο κρανιο χαχαχα! Κι ομως βρε κοριτσια πως ηρθε κατευθειαν το δευτερο σε φαση που ημουν ζεν? Δικιο εχουν που το λενε τελικα! Μολις ειχα το μυαλο μου οτι θα κανω παλι εξωσωματικη και ειδα οωρρηξια και λεω ενταξει ειμαι  πολυ κουρασμενη δεν θα κανω σεξ με το ζορι ενω δεν εχω ορεξη , κι ομως εγινε με μια επαφη λιγες μερες πριν. Τελικα το μυαλο παιζει πολλα παοχνιδια και το αγχος επηρεαζει πολυ τη ζωη μας οσο δεν φανταζομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσας που έχετε εμπειρία! Μου κόπηκε η όρεξη για φαΐ…έφαγα με το ζόρι ούτε μισό κουλούρι το καφέ δεν τον ήθελα δεν τον ήπια! Και χθες το βράδυ έφαγα ένα ψωμάκι με χούμους…είναι από το άγχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσας που έχετε εμπειρία! Μου κόπηκε η όρεξη για φαΐ…έφαγα με το ζόρι ούτε μισό κουλούρι το καφέ δεν τον ήθελα δεν τον ήπια! Και χθες το βράδυ έφαγα ένα ψωμάκι με χούμους…είναι από το άγχος;

Ναι ρε συ. Είναι νωρίς για να φοβάσαι. Είναι το αγχος .. Περιμένεις και την χοριακη. Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους όσο θα βλέπεις ότι πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσας που έχετε εμπειρία! Μου κόπηκε η όρεξη για φαΐ…έφαγα με το ζόρι ούτε μισό κουλούρι το καφέ δεν τον ήθελα δεν τον ήπια! Και χθες το βράδυ έφαγα ένα ψωμάκι με χούμους…είναι από το άγχος;

Εγω το εχω αυτο σε αυτη την εγκυιμοσυνη. Ενω στην προηγουμενη ετρωγα και ειχε ανοιξει η ορεξη σε αυτη τρωω λιγο και φουσκωνω και πριζομαι. Μπορει να ειναι και απο το αγχος ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσας που έχετε εμπειρία! Μου κόπηκε η όρεξη για φαΐ…έφαγα με το ζόρι ούτε μισό κουλούρι το καφέ δεν τον ήθελα δεν τον ήπια! Και χθες το βράδυ έφαγα ένα ψωμάκι με χούμους…είναι από το άγχος;

το παθαινα και εγω καποιες φορες στην εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ μάλλον μετέφερα το άγχος μ στη δουλεια κ έγινε…γιατί εντελώς χωρις άγχος αυτή η διαδικασία δε παίζει!!! 

Ραφαέλα μου εννοείται ότι όσο πιο ήρεμος είναι κανείς ΄τόσο το καλύτερο, αλλά οκ μην τα ρίχνουμε και όλα εκεί! Δεν άρχισε καμια με αγχος απο τη μέρα 0... αν ήταν έτσι όλες τον πρώτο καιρό που το παμε χαλαρά θα μέναμε. Μην κατηγορούμε και για τα πάντα τους εαυτούς μας... εκτός πια και αν καποια ειναι τοσο αγχωμενη που αναστέλλει την ωορρηξία! Δεν υπάρχει καμία σοβαρή μελέτη (από όσο έχω ψάξει) συσχέτισης άγχους και σύλληψης οπότε ας μην μαστιγωνόμαστε και για αυτό. Τα πράγματα είναι απλά. Είχες θέμα με την προλακτίνη, την έφτιαξες - the end! Απόλαυσε τώρα τη διαδρομή σου στη μητρότητα και όλα θα πάνε σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια εμενα μου ελεγαν ολοι τοσα χρονια το αγχος το αγχος και τα επαιρνα στο κρανιο χαχαχα! Κι ομως βρε κοριτσια πως ηρθε κατευθειαν το δευτερο σε φαση που ημουν ζεν? Δικιο εχουν που το λενε τελικα! Μολις ειχα το μυαλο μου οτι θα κανω παλι εξωσωματικη και ειδα οωρρηξια και λεω ενταξει ειμαι  πολυ κουρασμενη δεν θα κανω σεξ με το ζορι ενω δεν εχω ορεξη , κι ομως εγινε με μια επαφη λιγες μερες πριν. Τελικα το μυαλο παιζει πολλα παοχνιδια και το αγχος επηρεαζει πολυ τη ζωη μας οσο δεν φανταζομαστε!

και εγω το 3ο μωρο το επιασα σε φαση που ειμουν ηρεμη γιατι δεν ειχαμε πει να αρχισουμε προσπαθεια.. ασχετο με το οτι το εχασα μετα.. τωρα δεν ξερω αλλα δεν μπορω να ειμαι ζεν.. το παλευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ραφαέλα μου εννοείται ότι όσο πιο ήρεμος είναι κανείς ΄τόσο το καλύτερο, αλλά οκ μην τα ρίχνουμε και όλα εκεί! Δεν άρχισε καμια με αγχος απο τη μέρα 0... αν ήταν έτσι όλες τον πρώτο καιρό που το παμε χαλαρά θα μέναμε. Μην κατηγορούμε και για τα πάντα τους εαυτούς μας... εκτός πια και αν καποια ειναι τοσο αγχωμενη που αναστέλλει την ωορρηξία! Δεν υπάρχει καμία σοβαρή μελέτη (από όσο έχω ψάξει) συσχέτισης άγχους και σύλληψης οπότε ας μην μαστιγωνόμαστε και για αυτό. Τα πράγματα είναι απλά. Είχες θέμα με την προλακτίνη, την έφτιαξες - the end! Απόλαυσε τώρα τη διαδρομή σου στη μητρότητα και όλα θα πάνε σούπερ!

σιγουρα δεν ειναι ο μεγαλυτερος παραγοντας υπογονιμοτητας το αγχος αλλα παιζει τον ρολο του εχεις δικαιο ομως οτι δεν πρεπει να αυτομαστιγονομαστε.. εγω δεν εχω κατι να φτιαξω αλλα δεν τα καταφερα ακομα βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω το άγχος είναι το χειρότερο! Όσο μπορείτε κορίτσια να το αποβάλλεται…την περασμένη εβδομάδα θα το είχα ζαλίσει το σποράκι από τη γυμναστική και το τενις κ επειδή έκανα κ βάρη στη γυμναστική κ ο γυμναστής δεν με λυπάται άμα δει ότι μπορώ δε με χαϊδεύει μου λέει να συνεχίσω…κ οντως άμα είναι να πιάσεις θα πιάσεις! Τη Παρασκευή με έβαλε κ έκανα 30 λεπτά γρήγορο τρέξιμο μετά με τα βάρη κάτι αλλες ασκήσεις…το Σάββατο πήγαμε έξω μέσα στην τσιγαριλα λεω τι καλά που ήταν ο κοβιντ ήπια το κρασάκι μ χορέψαμε…άμα είναι να έρθει θα έρθει κορίτσια συνεχίστε την ρουτίνα σας κ όσο μπορείτε βγάλτε το άγχος! 
 

ειχα βάψει κ τα μαλλιά μ γιατί αρχισα προετοιμασία για το γάμο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...