Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια βάλτε με και εμένα !!!! Προσπαθώ δυο χρόνια ! Πριν ένα μήνα έκανα σαλπιγγογραφια και επεμβατική υστεροσκοπηση αφαιρέσαμε τρεις πολύποδες ! Οι εξετάσεις μου γενικά καλές ! Περίοδο είχα 25-29 Μαρτίου ! Περιμένω περίοδο σε τρεις ημέρες με κύκλο 28 ημερών … εάν δεν είναι αυτός ο μήνας μακάρι ο επομένως ! Καλή επιτυχία σε όλες ! 

Εννοείται ότι θα σε βάλουμε και εύχομαι να σε βγάλουμε σύντομα και να πας στο επόμενο πινακάκι!!! Όπως βλέπεις λίγες έχουμε μείνει... 21 του μήνα περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μαζί θα είμαστε ❤️❤️❤️ Εσυ ποτέ θα πας για υπέρηχο; Εγώ τηλεφώνησα αλλά εξετάζει η γιατρος κ θα με πάρει πίσω! Θα πάω αύριο έτσι κ αλλιώς για χοριακη 

Εγώ θα πάω την Πέμπτη! Βέβαια θα κάνω ξανά χοριακη την Τετάρτη! Είμαι αγχωμενη αλλά και αισιόδοξη!

Ναι χοριακη πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε κορίτσι μου γιατί πρέπει να ξεπεράσει τις 1500 μονάδες για να φανεί το νινακι! Εμένα πχ ο δικός μου κάνει υπέρηχο μετά τις 2000!

Όντως μαζί θα είμαστε!☺️ Φέτος τα Χριστούγεννα το σπίτι μας θα έχει τα ομορφότερα στολιδακια! Τα μωράκια μας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εννοείται ότι θα σε βάλουμε και εύχομαι να σε βγάλουμε σύντομα και να πας στο επόμενο πινακάκι!!! Όπως βλέπεις λίγες έχουμε μείνει... 21 του μήνα περιμένεις;

Ναι περιμένω 21 του μήνα … δεν θα μιλήσω  για συμπτώματα γιατί αυτά νομίζω τα έχω κάθε μήνα ΧαχαχΧα! Ευχαριστω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ θα πάω την Πέμπτη! Βέβαια θα κάνω ξανά χοριακη την Τετάρτη! Είμαι αγχωμενη αλλά και αισιόδοξη!

Ναι χοριακη πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε κορίτσι μου γιατί πρέπει να ξεπεράσει τις 1500 μονάδες για να φανεί το νινακι! Εμένα πχ ο δικός μου κάνει υπέρηχο μετά τις 2000!

Όντως μαζί θα είμαστε!☺️ Φέτος τα Χριστούγεννα το σπίτι μας θα έχει τα ομορφότερα στολιδακια! Τα μωράκια μας!💗

Θα πάω αύριο να κάνω πρωί πρωί από την αγωνία μου δε θα κοιμηθώ!! Μίλησα κ με τη γιατρό της είπα ότι μ έφερε γούρι γιατί άλλαξα τον τελευταίο μήνα!! 
 

ελπιζω το σπιτάκι μας να είναι έτοιμο τον Οκτώβριο για να μετακομίσουμε στο σπίτι μας με το μωράκι μας ❤️❤️❤️ 
 

εν το μεταξύ εμεις θα πάμε ταξίδι την Μ Παρασκευή μ είπε η γιατρος να πάω κ να μην αγχώνομαι…διάβαζα παλιά ότι δεν μπορεί η εγκυος να περάσει από αυτό το μηχάνημα του αεροδρομίου στον έλεγχο ε; Να της πω να μου γράψει ένα χαρτί κ να πάω αύριο να το πάρω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγκινήθηκαμε πολύ και οι δυο!! ❤️❤️Ο άντρας μ έλεγε όλη την ώρα τώρα θα γίνω πατέρας;; Ωχ δεν είμαι έτοιμος αγχώθηκα…μετά του θυμησα ότι οι 2 από τους φιλους του έγιναν πατέρες κ μου κάνει σωστά εγώ δε θα τα καταφέρω;; Με φιλούσε όλη την ώρα…του είπα να μη το πει σε κανένα ως να κάνω την εξέταση αύριο κ μάλλον θα το ανακοινώσουμε στους γονεις μας μολις έρθουμε από το ταξίδι μας!! 
 

ΥΓ ανακάλυψα κ το πρώτο σύμπτωμα: έντονη όσφρηση μύριζα με κλειστή πόρτα κ παράθυρα το φαγητό της γειτόνισας 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια το βλέπετε;; Έχω πάθει ΣΟΚ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ image.thumb.jpg.820433de28723575d2c8e27c95ebbed1.jpg

Εχω τρελαθειιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!! Μπραβο ραφαελα μου!!!!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!!! Ειδες;;; κ οι λιγες επαφες κανουν το θαυμα τους!!!!!!! Κοριτσι μου συγχαρητηρια μεσα απ την καρδια μου!!!! Εχω συγκινηθει τοσο πολυ!!!❤❤❤❤❤🥰🥰🥰🥰🥰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🎈🎈🎈🎈🥳🥳🥳🥳🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστω για το ταγκ!! Τωρα μπηκα για να δω τα νεα σας κ τρελαθηκα!!! Κ εχετε γραψει 3 σελιδες!! Θα το εχανα... να εισαι καλα κοριτσι μου!!!!🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσι μου ....αχ αυτή η προλακτίνη. Μπράβο συγχαρητήρια...ααααχ τι τέλεια. Στο είπα ντιρλα το έκανες το νινι..χαχαχαχαχαχ όλα τέλεια θα πάνε. 

Κοριτσια όχι να τι παινευτω αλλά έχει πάει σφαίρα το θεματακι μου. Σας έφερε γούρι το δικό μου το νινι. . εύχομαι να κλείσει τέλεια ο μήνας και με άλλες εγγυουλες. 

Κοριτσάρα μου ότι θες να μας ρωτάς για όσα ξέρουμε έως τώρα και εμείς από τους γιατρούς μας. Το είπες στον άντρα σου ;

Καλα το γουρι σου κοριτσι μου δεν παιζεται.....!!!!!!!🥳🥳🥳❤❤❤❤❤ εσυ να ανοιξεις κ το επομενο θεμα!!!! 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Πόσο καιρό προσπαθουσατε Ραφαελα μου? Έτσι για να παίρνουμε κουράγιο κι εμείς οι υπόλοιπες! Είναι σημαντικό αυτό που λες, να μην τα παραταμε κι ας μας παιρνει απο κατω συχνά! ❤ 

Ένα χρόνο και 3 μηνες! Αρχίσαμε πέρσι τον Ιανουάριο και έμεινα εγκυος τώρα!! Το τελευταίο μήνα είχα απελπιστεί είπα δε θα έρθει ποτέ κ να ασχοληθώ λίγο με το γάμο μετά το Πάσχα! Είχε πεθάνει κ ο παπππυς του άντρα μου την ημέρα της ωορρηξιας νομίζω και δεν είχαμε αλλες επαφές και είπα δε πειράζει πάμε τον άλλο μήνα…! Αλλά μου έκανε την μεγαλύτερη έκπληξη κ για τα γενέθλια μου που είναι την Μ Παρασκευή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Το θέλω πολύ!! ❤️ 
Με το καλό το μωράκι σου! Εσύ πότε πας για υπέρηχο τελικά;; 

Θα έρθει και σε σένα.  Δεν ξέρω αυτός ο μήνας νιώθω ότι είναι ευλογημένος!❤️ Εγώ θα πάω μεθαυριο δεν ξέρω αν θα δούμε κάτι τόσο νωρίς αλλά ι γιατρός έτσι μου είπε.   Λογικά αν έχω καλούς διπλασιασμούς θα έχω κοντά 1800- 2000 χοριακη Τετάρτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια συγκινήθηκαμε πολύ και οι δυο!! ❤️❤️Ο άντρας μ έλεγε όλη την ώρα τώρα θα γίνω πατέρας;; Ωχ δεν είμαι έτοιμος αγχώθηκα…μετά του θυμησα ότι οι 2 από τους φιλους του έγιναν πατέρες κ μου κάνει σωστά εγώ δε θα τα καταφέρω;; Με φιλούσε όλη την ώρα…του είπα να μη το πει σε κανένα ως να κάνω την εξέταση αύριο κ μάλλον θα το ανακοινώσουμε στους γονεις μας μολις έρθουμε από το ταξίδι μας!! 
 

ΥΓ ανακάλυψα κ το πρώτο σύμπτωμα: έντονη όσφρηση μύριζα με κλειστή πόρτα κ παράθυρα το φαγητό της γειτόνισας 🤣🤣🤣

Συγκινηση απλα...καρδουλες μου γλυκιες!!!! Σας αξιζει καθε ευτυχια!!!!! Ραφ μου απ υο λιγο που σε ξερω εισαι πολυ ηλυκο και ευαισθητο παιδι!! Θα γινεις τρομερη μανουλα!!!! 🥰🥰🥰🎉🎉🎉👩‍🍼👩‍🍼👩‍🍼

Η εκπληξη που ετοιμασες τελεια!!!!! Κ το τεστ κατακοκκινο!!!! Σφαιρα παει το σπορακι!!! Ολα θα πανε τελεια!!!! Ειμαι σιγουρη!!!! 

Η προλακτινη κ η σαλπιγγογραφια εκαναν το θαυμα τους!!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

είδες που σου είχα πει πως και με το συνέδριο και όλα θα ξεχαστεί?? Μπράβο κοριτσάρα μου!! Ειλικρινά πήρα τεράστια χαρά. Να έχεις μια τεράστια χοριακή αύριο!! 🤰🤰🤰❤️❤️❤️

@misofeggaro @Nandia- @Lacostaki @Antonia2 @SUNY και οποία άλλη ξεχνώ,η σειρά μας πλησιάζει σιγά σιγά!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ένα χρόνο και 3 μηνες! Αρχίσαμε πέρσι τον Ιανουάριο και έμεινα εγκυος τώρα!! Το τελευταίο μήνα είχα απελπιστεί είπα δε θα έρθει ποτέ κ να ασχοληθώ λίγο με το γάμο μετά το Πάσχα! Είχε πεθάνει κ ο παπππυς του άντρα μου την ημέρα της ωορρηξιας νομίζω και δεν είχαμε αλλες επαφές και είπα δε πειράζει πάμε τον άλλο μήνα…! Αλλά μου έκανε την μεγαλύτερη έκπληξη κ για τα γενέθλια μου που είναι την Μ Παρασκευή 

Τελικά μάλλον πρέπει να έχουμε μια δυο επαφές και τέλος για να πιάσουμε..  χαχαχα

Μα είναι δυνατόν κι εγώ με μια επαφή δύο μέρες πριν την οωρρηξια! Τυχαίο; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εχω τρελαθειιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!! Μπραβο ραφαελα μου!!!!!!!!!!!! Συγχαρητηρια!!!!!!!!! Ειδες;;; κ οι λιγες επαφες κανουν το θαυμα τους!!!!!!! Κοριτσι μου συγχαρητηρια μεσα απ την καρδια μου!!!! Εχω συγκινηθει τοσο πολυ!!!❤❤❤❤❤🥰🥰🥰🥰🥰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🎈🎈🎈🎈🥳🥳🥳🥳🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Αντωνία μου ποςο σε ευχαριστώωωω ❤️❤️❤️❤️ Είμαι σίγουρη θα είσαι το επόμενο θετικό!! Μη το βαζεις κάτω! Άλλαξες και γιατρο κ θα δεις θα έρθει…εμένα μ έφερε γούρι η καινούργια γιατρος!! Πες τον άντρα σου να μην αγχώνεται και ότι θα έρθει είστε νέοι! Με οποίο τρόπο θα έρθει!!! Εγώ σας το είπα τον τελευταίο καιρό είχα απελπιστεί εκλέγα κάθε φορά π είχα περίοδο! Κ ειπα φτάνει θα ασχοληθώ με τον γάμο μετά το Πάσχα κ αφού δε θέλει να έρθει θα το φερω εγώ…!!! Και να το το πιο όμορφο δώρο για τα γενέθλια μου!! Βλέπω κ ξανά βλέπω το τεστ κ κλαίω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Τελικά μάλλον πρέπει να έχουμε μια δυο επαφές και τέλος για να πιάσουμε..  χαχαχα

Μα είναι δυνατόν κι εγώ με μια επαφή δύο μέρες πριν την οωρρηξια! Τυχαίο; 

 

Να σε ρωτησω κατι;; πριν απο αυτη την καλη επαφη, ποσες μερες ειχατε αποχη;; γτ εμας μας ειπε ο ουρολογος να εχουμε επαφες συχνες για να ανανεωνεται το σπερμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αντωνία μου ποςο σε ευχαριστώωωω ❤️❤️❤️❤️ Είμαι σίγουρη θα είσαι το επόμενο θετικό!! Μη το βαζεις κάτω! Άλλαξες και γιατρο κ θα δεις θα έρθει…εμένα μ έφερε γούρι η καινούργια γιατρος!! Πες τον άντρα σου να μην αγχώνεται και ότι θα έρθει είστε νέοι! Με οποίο τρόπο θα έρθει!!! Εγώ σας το είπα τον τελευταίο καιρό είχα απελπιστεί εκλέγα κάθε φορά π είχα περίοδο! Κ ειπα φτάνει θα ασχοληθώ με τον γάμο μετά το Πάσχα κ αφού δε θέλει να έρθει θα το φερω εγώ…!!! Και να το το πιο όμορφο δώρο για τα γενέθλια μου!! Βλέπω κ ξανά βλέπω το τεστ κ κλαίω…

Το πιο ομορφο δωρο κοριτσι μου!!! Μας δινεις κουραγιο!!!!!! ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια βάλτε με και εμένα !!!! Προσπαθώ δυο χρόνια ! Πριν ένα μήνα έκανα σαλπιγγογραφια και επεμβατική υστεροσκοπηση αφαιρέσαμε τρεις πολύποδες ! Οι εξετάσεις μου γενικά καλές ! Περίοδο είχα 25-29 Μαρτίου ! Περιμένω περίοδο σε τρεις ημέρες με κύκλο 28 ημερών … εάν δεν είναι αυτός ο μήνας μακάρι ο επομένως ! Καλή επιτυχία σε όλες ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ελπίζω να μπεις κατευθείαν στο πινακάκι με τις εγκύουλες! Να σε ρωτήσω, πόσα χιλιοστά ήταν οι πολύποδες που είχες? Το ήξερες καιρό ότι τους είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Να σε ρωτησω κατι;; πριν απο αυτη την καλη επαφη, ποσες μερες ειχατε αποχη;; γτ εμας μας ειπε ο ουρολογος να εχουμε επαφες συχνες για να ανανεωνεται το σπερμα...

Εμεις Αντωνία μου είχαμε επαφή μετά την περίοδο την 6η ημέρα,  μετά ξανά είχαμε την 11η κ μετά την 13η κ δεν ξανά είχαμε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ!!!!!  ΡΕ ΡΑΦΑΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!  ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!! ΣΥΓΧΑΤΗΡΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️❤️❤️❤️ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΡΑ??? !! ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ! ΜΑΖΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!! ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΥΡΙΟ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΛΕΟΝ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΕΞΑΝΤΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ!!! ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΗ!!!

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Δε το πιστεύω ακόμα…δεν έχω τίποτα συμπτώματα κ δεν ξερω αν αυτό είναι καλό σημάδι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εμεις Αντωνία μου είχαμε επαφή μετά την περίοδο την 6η ημέρα,  μετά ξανά είχαμε την 11η κ μετά την 13η κ δεν ξανά είχαμε  

Ευχαριστω!!!!❤❤ εμεις σε αυτο τον κυκλο ειχαμε 7η, 11η, 13η, 15η κλπ! Απο συχνοτητα καλα πηγαμε.. τι να πω;;; η ελπιδα πεθαινει τελευταια...

Παντως κι εγω κανονισα σημερα 2 προβες νυφικου γτ σπορακι δε βλεπω να ερχεται...😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Δε το πιστεύω ακόμα…δεν έχω τίποτα συμπτώματα κ δεν ξερω αν αυτό είναι καλό σημάδι…

Νομιζω ραφ μου αυτο ηταν το πιο σημαντικο συμπτωμα.... τοσους μηνες πριν την περιοδο εισαι πολυ κουρασμενη κ εχεις κτ πονοκεφαλους.. τωρα ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!! 😁😁😁😁😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Αααα τρελαθηκα από τη χαρά μου! 💕 💕 Συγχαρητήρια Ραφ μου! Με το καλό ένα υγιές και γλυκουλικο μωράκι! Τι τέλεια νέα! 🌷🌷🌷😊😊😊😊

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! 
 

Να σε ρωτήσω εσένα που είσαι διατροφολόγος…είχα πάει για μέτρηση βάρους λίπους κ μυϊκής μάζας σε μια διαιτολόγο την Τετάρτη που μας πέρασε, και ενώ είχα χάσει κιλα το λίπος μου ανέβηκε λίγο ενώ η μυική μάζα ανέβηκε λίγο, αλλά το λίπος δε συμβάδιζε παρά πολυ με το αποτέλεσμα κ σκέφτηκα ότι επειδή θα είχα περίοδο την Κυριακή…είναι λόγο της εγκυμοσύνης μάλλον;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ελπίζω να μπεις κατευθείαν στο πινακάκι με τις εγκύουλες! Να σε ρωτήσω, πόσα χιλιοστά ήταν οι πολύποδες που είχες? Το ήξερες καιρό ότι τους είχες?

Μακάρι αν και δεν κατάφερα να το κάνω 13η ημέρα που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας το έκανα μετά την περίοδο 6η 9η 11η και μετά 14η-17η …

Εγώ άλλαξα γιατρό πριν ένα εξάμηνο και αγιασα.. μου λέγαν έχω ενδομητριωση και κύστη … 

οταν με είδε πριν εφτά μήνες μ είπε βλέπω μάλλον ινομυωματα αλλά προσπάθησε ένα εξάμηνο και μετά πάμε για σαλπιγγπγραφια… μενω εξωτερικό κατέβηκα Ελλάδα Φλεβάρη και εκεί μ είπε πριν την εξέταση μεγάλωσε αυτό που βλέπω .. και πραγματι από 3,5 πήγε 5 χιλιοστά τα αλλά δυο λίγο μικρότερα και μπηκα αμέσως χειρουργείο με την αμφιβολία   εάν είναι πολύποδες η ινωμυοματα και τελικά ήταν πολύποδες …

Εγώ πάντως το τελευταίο ενάμιση χρόνο είχα πόνο στην ουρα πίσω στην μέση χαμηλά  ένιωθα κάτι από κάτω σαν ενόχληση και τους τελευταίους μήνες η περίοδος ερχόταν νωρίτερα κάποιες φορές κ είχα και αιματακι πριν την περίοδο που τότε νόμιζα είναι αίμα εμφύτευσης . Όλες αυτές τις ενοχλήσεις δεν τις έχω πια . 
επισης εμένα ήταν ενδομήτριο στα τοιχώματα που προσκολλατε το έμβρυο κάτι που εμπόδιζε την σύλληψη αλλά και την εμφύτευση καθώς είχα και μια βιοχημική αποβολή πριν ένα χρόνο .

 Συγνώμη για το σεντόνι … 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ελπίζω να μπεις κατευθείαν στο πινακάκι με τις εγκύουλες! Να σε ρωτήσω, πόσα χιλιοστά ήταν οι πολύποδες που είχες? Το ήξερες καιρό ότι τους είχες?

Χιλιοστά η εκατοστά μπερδεύτηκα τώρα …χιχιχιχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Θα πάω αύριο να κάνω πρωί πρωί από την αγωνία μου δε θα κοιμηθώ!! Μίλησα κ με τη γιατρό της είπα ότι μ έφερε γούρι γιατί άλλαξα τον τελευταίο μήνα!! 
 

ελπιζω το σπιτάκι μας να είναι έτοιμο τον Οκτώβριο για να μετακομίσουμε στο σπίτι μας με το μωράκι μας ❤️❤️❤️ 
 

εν το μεταξύ εμεις θα πάμε ταξίδι την Μ Παρασκευή μ είπε η γιατρος να πάω κ να μην αγχώνομαι…διάβαζα παλιά ότι δεν μπορεί η εγκυος να περάσει από αυτό το μηχάνημα του αεροδρομίου στον έλεγχο ε; Να της πω να μου γράψει ένα χαρτί κ να πάω αύριο να το πάρω;;

Δεν χρειάζεται να έχεις χαρτί!! Αν πεις ότι είσαι έγκυος δεν περνάς από τις ακτίνες! Σε περνάνε από το πλάι και σου κάνει γυναίκα σωματικό έλεγχο! Απλά τους λες ότι είσαι έγκυος! Τίποτα δε θα σε ρωτήσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...