Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Πήρα τις απαντήσεις από τις ορμονολογικες

FSH:14.0mlU/ml

LH:6,6mlU/ml

E2:57.4 pg/ml

PRL:5.2 ng/ml

Πως σας φαίνονται;

Καλημέρα lacostaki μου!

Δεν ξέρω πολλά από ορμόνες αλλά ξέρω ότι μπορεί να αλλάζουν από κύκλο σε κύκλο. Η fsh είναι λίγο υψηλή πιστεύω κι εγώ. Έχω διαβάσει ότι την υπολογίζουν σε αναλογία με την lh για συμπεράσματα αλλά μην σου πω κάτι λάθος. Πάντως εμένα την πρώτη φορά η fsh ήταν 10,3 νομίζω και τους επόμενους 3 μήνες που έκανα 2 φορές ήταν και τις 2 γύρω στο 7! Άρα αλλάζουν!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι…αλλά νομίζω να μιλήσεις πρώτα με το γιατρο κ αν είναι μπορεί να την επαναλάβεις μόνο αυτή 

Την Τρίτη έχω ραντεβού με γυναικολόγο του εοπυ για να μου γράψει μια καλλιέργεια κολπικό υγρού που μου ζήτησαν από το Αλέξανδρας για την υστεροσαλπιγγογραφια και το σκιαγραφικο οπότε θα του πάω και τις εξετάσεις να τις δει και θα τις πάω και στο Αλέξανδρας γιατί έτσι κι αλλιώς μου είπαν να τους πάω ότι εξετάσεις έχω.. Βέβαια αν ήταν όλα τέλεια λογικά θα είχαμε πετύχει κάτι εδώ και 2 χρόνια που προσπαθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα lacostaki μου!

Δεν ξέρω πολλά από ορμόνες αλλά ξέρω ότι μπορεί να αλλάζουν από κύκλο σε κύκλο. Η fsh είναι λίγο υψηλή πιστεύω κι εγώ. Έχω διαβάσει ότι την υπολογίζουν σε αναλογία με την lh για συμπεράσματα αλλά μην σου πω κάτι λάθος. Πάντως εμένα την πρώτη φορά η fsh ήταν 10,3 νομίζω και τους επόμενους 3 μήνες που έκανα 2 φορές ήταν και τις 2 γύρω στο 7! Άρα αλλάζουν!🥰

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Το ξέρω κι εγώ ότι αλλάζουν από κύκλο σε κύκλο και γιαυτό τόσο καιρό δεν είχα μπει στη διαδικασία να τις ψάχνω για να μην έχω εκτός από όλα τα άλλα και το άγχος του αν έχω όντως κάτι ή αν απλά είναι ένας κακός κύκλος αλλά αφού τις ζήτησαν έπρεπε να τις κάνω... Ελπίζω τουλάχιστον να είναι κι αυτός ένας καλός λόγος να μου εγκρίνουν την εξωσωματική εκτός από την ηλικία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Την Τρίτη έχω ραντεβού με γυναικολόγο του εοπυ για να μου γράψει μια καλλιέργεια κολπικό υγρού που μου ζήτησαν από το Αλέξανδρας για την υστεροσαλπιγγογραφια και το σκιαγραφικο οπότε θα του πάω και τις εξετάσεις να τις δει και θα τις πάω και στο Αλέξανδρας γιατί έτσι κι αλλιώς μου είπαν να τους πάω ότι εξετάσεις έχω.. Βέβαια αν ήταν όλα τέλεια λογικά θα είχαμε πετύχει κάτι εδώ και 2 χρόνια που προσπαθούμε!!!

Θα περιμένουμε τα νέα σου τότε…! Περιμένω κ εγώ την περίοδο για να κάνω τη προλακτινη για να δούμε με το χάπι τι θα κάνουμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2022 at 9:53 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!

Τώρα κατάφερα να μπω! Η χοριακη μου αυξήθηκε 296,2 από 125,3!😃 Είμαι πολύ χαρούμενη! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να καταφέρω να γίνω ξανά μανούλα! 

@Hope19 τέλεια η χοριακη σου κορίτσι μου! Βρε λες να είναι δύο;☺️

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!!! Ολα πανε κατ ευχην!!!! Ετσι να συνεχισουν και να εχεις μια τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσυνη!!🙏🙏🤰❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2022 at 9:00 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:01/04/22 κοριτσακι

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
👶Π

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

Κατεριναπ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Ευάγγελοςτ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Εγώ γέννησα και το κοριτσάκι 16/03 😅💓💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

Κατεριναπ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Ευάγγελοςτ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hopemumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

 

 


 

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Froufro:ΓΕΝΝΗΣΕ:18/01/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:16/03/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Nandia _:11/05

mmarinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:10/05 

Lacostaki:07/05                                 

Ntinaki83:?

misofeggaro:?

Heart:?

Antonia2:28/04

 

              

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή! 

Να περάσετε καλά! 

Ελπίζω προς το τέλος εβδομάδας να έχω ευχάριστα να σας πω, βάση του υπερήχου που είχα κάνει 8η μέρα θα έχω μικρό κύκλο για τα δεδομένα μου. 

 🤰🙏🎉🤔 Ανυπομονώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ 
 

Βγηκαμε μετά από πολύ καιρό βράδυ για ποτό και ξύπνησα με ένα κεφάλι…κ ένα ποτηράκι κρασί ήπια! Καλά μας ήρθε ο κοβιντ δυο χρόνια που είμασταν στο σπιτάκι μας χαχαχαχα 

κοριτσια κανονικά σήμερα θα μ έρθει η περίοδος, αλλά ακόμη τίποτα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ 
 

Βγηκαμε μετά από πολύ καιρό βράδυ για ποτό και ξύπνησα με ένα κεφάλι…κ ένα ποτηράκι κρασί ήπια! Καλά μας ήρθε ο κοβιντ δυο χρόνια που είμασταν στο σπιτάκι μας χαχαχαχα 

κοριτσια κανονικά σήμερα θα μ έρθει η περίοδος, αλλά ακόμη τίποτα…

Ααααχ μακαρι να μην έρθει. Λες να είσαι έγγυος και να το έκανες τυφλά χθες το εμβυρακι; Αχαχχαχαχαχ 😍😍 άντε περιμενουμε να ακούσουμε ευχαριστα. 

Έχεις κάποιο σύμπτωμα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααααχ μακαρι να μην έρθει. Λες να είσαι έγγυος και να το έκανες τυφλά χθες το εμβυρακι; Αχαχχαχαχαχ 😍😍 άντε περιμενουμε να ακούσουμε ευχαριστα. 

Έχεις κάποιο σύμπτωμα; 

 

Χαχαχαχα δεν ξέρω 🤣🤣🤣🤣

δεν έχω κανένα σύμπτωμα ομως…άρα πάλι καμία χαζό καθυστέρηση θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε..με θετικά τεστακια..! Όσες έχετε πάρει λιγαρια, συνεχίζατε να πίνετε καθ όλη τη διάρκεια του κύκλου? Και μετά την ωορρηξία, όπου μπορεί να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Nandia _:11/05

mmarinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:10/05 

Lacostaki:07/05                                 

Ntinaki83:?

misofeggaro:?

Heart:?

Antonia2:28/04

Hopemumtobe:?

Raf123:?                         

Λακοστακι μου η hopemumtobe ειναι εγκυουλα!!!! Αν μπορεις αλλαξε τη ομαδα!! ❤💋 

Ευχομαι να πανε ολα καλα στη σαλπιγγογραφια σου!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα δεν ξέρω 🤣🤣🤣🤣

δεν έχω κανένα σύμπτωμα ομως…άρα πάλι καμία χαζό καθυστέρηση θα είναι 

Μακαρι να εισαι εγκυος ραφαελα μου!! 🥰🥰🥰🤰🤰🤰🤰🥳🥳🥳🙏🙏🙏🙏🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Λακοστακι μου η hopemumtobe ειναι εγκυουλα!!!! Αν μπορεις αλλαξε τη ομαδα!! ❤💋 

Ευχομαι να πανε ολα καλα στη σαλπιγγογραφια σου!!🥰

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Αχ χαμπαρι δεν είχα πάρει Αντε έρχεται και η σειρά σας σιγά σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Αχ χαμπαρι δεν είχα πάρει Αντε έρχεται και η σειρά σας σιγά σιγα

Η σειρα ΜΑΣ!!! Δεν θελω ηττοπαθεια!!! Ολες θα γινουμε μανουλες!!! 🤰🤰🤰🤰🤰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Η σειρα ΜΑΣ!!! Δεν θελω ηττοπαθεια!!! Ολες θα γινουμε μανουλες!!! 🤰🤰🤰🤰🤰🥰🥰🥰

Όχι κορίτσι μου καμιά σχέση απλά το είπα επειδή εγώ έχω την σαλπιγγογραφια τώρα οπότε πάω για Μάιο ή μάλλον για Ιούνιο Ίσα ίσα που πλέον είμαι πολύ αισιόδοξη είτε φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα το πιάσουμε το σποράκι

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι κορίτσι μου καμιά σχέση απλά το είπα επειδή εγώ έχω την σαλπιγγογραφια τώρα οπότε πάω για Μάιο ή μάλλον για Ιούνιο Ίσα ίσα που πλέον είμαι πολύ αισιόδοξη είτε φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα το πιάσουμε το σποράκι

Τελεια!!! Ετσι σε θελω!!!😘😘😘👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μακαρι να εισαι εγκυος ραφαελα μου!! 🥰🥰🥰🤰🤰🤰🤰🥳🥳🥳🙏🙏🙏🙏🤩

Εγώ ήθελα να μου έρθει σήμερα για να κάνω κ τις εξετάσεις με την Προλακτινη… έχω κ ένα πονοκέφαλο κ νομίζω ότι είναι από χθες π είχαμε τόσο καιρό να βγούμε βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ ήθελα να μου έρθει σήμερα για να κάνω κ τις εξετάσεις με την Προλακτινη… έχω κ ένα πονοκέφαλο κ νομίζω ότι είναι από χθες π είχαμε τόσο καιρό να βγούμε βράδυ 

Έχεις περάσει τις μέρες του μεγαλύτερου σου κύκλου;; πως λες να κινηθείς από εδώ και πέρα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έχεις περάσει τις μέρες του μεγαλύτερου σου κύκλου;; πως λες να κινηθείς από εδώ και πέρα;; 

Σήμερα είμαι στην 26η ημέρα κανονικά έπρεπε να έρθει σήμερα! Θα έρθει ομως γιατί δεν είχαμε πολλες επαφές λόγο του πένθους που είχαμε! Κ νομίζω ωορρηξία είχα 3/4…τεσπα κ τον προηγούμενο μήνα καθυστέρησε νομίζω ότι μετά από τον κορονοιο έγινε το χάος με την περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σήμερα είμαι στην 26η ημέρα κανονικά έπρεπε να έρθει σήμερα! Θα έρθει ομως γιατί δεν είχαμε πολλες επαφές λόγο του πένθους που είχαμε! Κ νομίζω ωορρηξία είχα 3/4…τεσπα κ τον προηγούμενο μήνα καθυστέρησε νομίζω ότι μετά από τον κορονοιο έγινε το χάος με την περίοδο 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έμεινα έγκυος με μια μόνο επαφή! Οπότε μην το λες... μια επαφή αρκεί κάποιες φορές. Ναι με τον κορονοιο και τα εμβολια έγινε χαμός με την περιοδο, και εμένα άλλα ντι άλλων!

Για να δούμε κοριτσάκι μου, μακάρι να γίνει η έκπληξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έμεινα έγκυος με μια μόνο επαφή! Οπότε μην το λες... μια επαφή αρκεί κάποιες φορές. Ναι με τον κορονοιο και τα εμβολια έγινε χαμός με την περιοδο, και εμένα άλλα ντι άλλων!

Για να δούμε κοριτσάκι μου, μακάρι να γίνει η έκπληξη! 

Τι να πω πια μόνο την δικιά μου περίοδο δεν την πιάνει τίποτα;; και μετά τον κόρονοιο στις 25 μερες εδώ ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα παρεούλαααα🧡 Εμένα με έχει χτυπήσει πολύ στο στομάχι κυρίως την τελευταία εβδομάδα. Έχω πρηξίματα και νιώθω συνεχώς χορτασμένη ενώ δεν έχω φάει. Βέβαια όλη αυτή τη κατάσταση μπορεί να την επιβαρύνει και η ζέστη.  Από συμπληρώματα παίρνω μόνο felicine
    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...