Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Μακάρι αν και δεν κατάφερα να το κάνω 13η ημέρα που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας το έκανα μετά την περίοδο 6η 9η 11η και μετά 14η-17η …

Εγώ άλλαξα γιατρό πριν ένα εξάμηνο και αγιασα.. μου λέγαν έχω ενδομητριωση και κύστη … 

οταν με είδε πριν εφτά μήνες μ είπε βλέπω μάλλον ινομυωματα αλλά προσπάθησε ένα εξάμηνο και μετά πάμε για σαλπιγγπγραφια… μενω εξωτερικό κατέβηκα Ελλάδα Φλεβάρη και εκεί μ είπε πριν την εξέταση μεγάλωσε αυτό που βλέπω .. και πραγματι από 3,5 πήγε 5 χιλιοστά τα αλλά δυο λίγο μικρότερα και μπηκα αμέσως χειρουργείο με την αμφιβολία   εάν είναι πολύποδες η ινωμυοματα και τελικά ήταν πολύποδες …

Εγώ πάντως το τελευταίο ενάμιση χρόνο είχα πόνο στην ουρα πίσω στην μέση χαμηλά  ένιωθα κάτι από κάτω σαν ενόχληση και τους τελευταίους μήνες η περίοδος ερχόταν νωρίτερα κάποιες φορές κ είχα και αιματακι πριν την περίοδο που τότε νόμιζα είναι αίμα εμφύτευσης . Όλες αυτές τις ενοχλήσεις δεν τις έχω πια . 
επισης εμένα ήταν ενδομήτριο στα τοιχώματα που προσκολλατε το έμβρυο κάτι που εμπόδιζε την σύλληψη αλλά και την εμφύτευση καθώς είχα και μια βιοχημική αποβολή πριν ένα χρόνο .

 Συγνώμη για το σεντόνι … 

 

 

Κατάλαβα! Μακάρι αυτό να ενοχλούσε και τωρα να μείνεις έγκυος σύντομα! Έχω κι εγώ έναν αλλά δεν έχω πάει ακόμα για αφαίρεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κατάλαβα! Μακάρι αυτό να ενοχλούσε και τωρα να μείνεις έγκυος σύντομα! Έχω κι εγώ έναν αλλά δεν έχω πάει ακόμα για αφαίρεση.. 

εσένα τι σου είπε ;;;; Τι μέγεθος έχει και που είναι ; 
μακαρι ! Στο εύχομαι και σενα σύντομα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

εσένα τι σου είπε ;;;; Τι μέγεθος έχει και που είναι ; 
μακαρι ! Στο εύχομαι και σενα σύντομα !!!

Κορίτσια έχω κ εγώ ινομυωμα αλλά μ το είπαν κ οι δυο γιατροί ότι δεν επηρεάζει να μείνω εγκυος, δεν θυμάμαι ποσά εκατοστά ήταν αλλά μ είπε στους 6 μηνες να το παρακολουθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έχω κ εγώ ινομυωμα αλλά μ το είπαν κ οι δυο γιατροί ότι δεν επηρεάζει να μείνω εγκυος, δεν θυμάμαι ποσά εκατοστά ήταν αλλά μ είπε στους 6 μηνες να το παρακολουθήσω 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

@babyblue94 νομίζω να ανοίξεις και το επόμενο να γεμίσουμε μωρά 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

εσένα τι σου είπε ;;;; Τι μέγεθος έχει και που είναι ; 
μακαρι ! Στο εύχομαι και σενα σύντομα !!!

5 χιλιοστά είναι στο ενδομητριο.. αλλά δεν μου κάνει συμπτωματα.. τίποτα... μου είπε να συνεχίσω τις προσπαθειες και θα το παρακολουθούμε. Και το ίδιο μου πε κι ο γιατρός που έκανα την σαλπιγγογραφια.. 

@Raf123 ναι κι εμένα να το παρακολουθώ μου είπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

5 χιλιοστά είναι στο ενδομητριο.. αλλά δεν μου κάνει συμπτωματα.. τίποτα... μου είπε να συνεχίσω τις προσπαθειες και θα το παρακολουθούμε. Και το ίδιο μου πε κι ο γιατρός που έκανα την σαλπιγγογραφια.. 

@Raf123 ναι κι εμένα να το παρακολουθώ μου είπε..

Ενώ εμένα και η γυναικολόγος και ο ακτινολόγος μου είπαν καλό θα ήταν  να το βγάλω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Δε το πιστεύω ακόμα…δεν έχω τίποτα συμπτώματα κ δεν ξερω αν αυτό είναι καλό σημάδι…

Μην σε ανησυχουν τα συμπτωματα η' μη κοριτσακι μου.. Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν 5 χρονια, δεν ειχα κανε συμπτωμα μεχρι τον 7ο μηνα (οπου ειχα καουρες μεχρι το τελος). Τιποτα απολυτως, ουτε στηθος ουτε τιποτα, μονο φουσκωνε η κοιλια! Μακαρι να εχεις ευκολη εγκυμοσυνη κοριτσι μου, να εισαι ηρεμη και να χαιρεσαι! 🥰😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου 36.8 δεν ξέρω αν λέει κάτι πάντα με έδειχνε 35 κ λεω χαλασμένο θα είναι! 

Όταν κάνουμε ωορηξια η θερμοκρασία μας ανεβαίνει και λίγο πριν την περίοδο πέφτει. Βέβαια όλη αυτή η διαδικασία της θερμομετρησης έχει περισσότερο νόημα όταν ξεκινάει την πρώτη μέρα περιόδου. Απλά θυμάμαι στην δική μου εγκυμοσύνη ότι πριν την καθυστέρηση είχα 37,2. Άρα μια χαρά είσαι! Όχι ότι αν πέσει τώρα δε θα είσαι καλά! Μην το πάρεις ανάποδα και σε αγχωσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Να σε ρωτησω κατι;; πριν απο αυτη την καλη επαφη, ποσες μερες ειχατε αποχη;; γτ εμας μας ειπε ο ουρολογος να εχουμε επαφες συχνες για να ανανεωνεται το σπερμα...

Tonia μου και εμεις μειναμε με 2 επαφες και ειμαι σιγουρη οτι εγινε  με την επαφη μας 2 μερες πτιν την ωορηξια. Πριν αυτην την καλη επαφη ειχαμε σιγουρα 5 μερες αποχη οποτε υπηρχε και πολυ περισσοτερη ορεξη. Οπως σου ειπα μετα την επαφη ξαπλα ουτε  μπανια ουτε βολτες, εγω εκατσα για ωρες οχι για λιγα λεπτα. Υπερβολη? Μπορει ναι αλλα μπορει καιι να επαιξε ρολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Μην σε ανησυχουν τα συμπτωματα η' μη κοριτσακι μου.. Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν 5 χρονια, δεν ειχα κανε συμπτωμα μεχρι τον 7ο μηνα (οπου ειχα καουρες μεχρι το τελος). Τιποτα απολυτως, ουτε στηθος ουτε τιποτα, μονο φουσκωνε η κοιλια! Μακαρι να εχεις ευκολη εγκυμοσυνη κοριτσι μου, να εισαι ηρεμη και να χαιρεσαι! 🥰😘😘

@Raf123 συμπτωνατα ξεκινησαν σγτις 6 εβδομαδες εγω ειναι πολυ νωρις ακομα, απολαυσε το  τωρα γιατι ερχεται ναυτια και εξαντληση!Εκτος αν εισαι απτις τυχερες που δεν εχεις.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Τελικά μάλλον πρέπει να έχουμε μια δυο επαφές και τέλος για να πιάσουμε..  χαχαχα

Μα είναι δυνατόν κι εγώ με μια επαφή δύο μέρες πριν την οωρρηξια! Τυχαίο; 

 

Κι εγώ που είμαι 5ο μήνα τώρα 2 φορές μόνο είχε γίνει εκείνον τον μήνα και μόνο η μια είχε γίνει στοχευμένα την ημέρα της ωορρηξίας οπότε ήμουν σίγουρη ποτε έμεινα έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Ενώ εμένα και η γυναικολόγος και ο ακτινολόγος μου είπαν καλό θα ήταν  να το βγάλω ..

Δεν ξέρω..  μάλλον έχει να κάνει με τα εκατοστά ή την θέση.. είχες και 3 εσύ οπότε ίσως έπρεπε να βγουν. Πάντως σίγουρα καλύτερα είναι που τους έβγαλες. Κι εγώ αν δεν μείνω σύντομα, θα πάω να τον βγάλω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Tonia μου και εμεις μειναμε με 2 επαφες και ειμαι σιγουρη οτι εγινε  με την επαφη μας 2 μερες πτιν την ωορηξια. Πριν αυτην την καλη επαφη ειχαμε σιγουρα 5 μερες αποχη οποτε υπηρχε και πολυ περισσοτερη ορεξη. Οπως σου ειπα μετα την επαφη ξαπλα ουτε  μπανια ουτε βολτες, εγω εκατσα για ωρες οχι για λιγα λεπτα. Υπερβολη? Μπορει ναι αλλα μπορει καιι να επαιξε ρολο!

Ευχαριστω για την απαντηση καλο μου!!!!! 🥰🥰🥰🥰❣❣❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αχ τι θα κάνω δεν ξέρω έχω αγχωθεί παρά πολύ 

Ιιιιιιι θα τρελαθωωωωω!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,  ποοοσο χαίρομαι, μπράβο κορίτσι μου!!! Ολα θα πάνε καλά, ήρθε το θαυματακι σου.. γιουπιιιιιι!!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Δεν ξέρω..  μάλλον έχει να κάνει με τα εκατοστά ή την θέση.. είχες και 3 εσύ οπότε ίσως έπρεπε να βγουν. Πάντως σίγουρα καλύτερα είναι που τους έβγαλες. Κι εγώ αν δεν μείνω σύντομα, θα πάω να τον βγάλω.. 

ναι ακριβώς αυτό … θα δούμε τώρα τι θα γίνει μακάρι να μας αξιώσει ο θεός να γίνουμε μανούλες σύντομα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια το βλέπετε;; Έχω πάθει ΣΟΚ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ image.thumb.jpg.820433de28723575d2c8e27c95ebbed1.jpg

Ραφ μου συγχαρητήριααααα ❤️❤️❤️🥳🥳🥳

Αχχ πόσο χάρηκα δε φαντάζεσαι!!!!!! Και η έκπληξη τέλεια!!! Σκέφτομαι πόσο θα χάρηκε κ ο αντρούλης σου που ήταν στεναχωρημένος με τον παππού του!!🥰❤️❤️ Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κοριτσάκι μου!!!🤰🥰❤️

Ο γάμος σας πότε είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Συγκινηση απλα...καρδουλες μου γλυκιες!!!! Σας αξιζει καθε ευτυχια!!!!! Ραφ μου απ υο λιγο που σε ξερω εισαι πολυ ηλυκο και ευαισθητο παιδι!! Θα γινεις τρομερη μανουλα!!!! 🥰🥰🥰🎉🎉🎉👩‍🍼👩‍🍼👩‍🍼

Η εκπληξη που ετοιμασες τελεια!!!!! Κ το τεστ κατακοκκινο!!!! Σφαιρα παει το σπορακι!!! Ολα θα πανε τελεια!!!! Ειμαι σιγουρη!!!! 

Η προλακτινη κ η σαλπιγγογραφια εκαναν το θαυμα τους!!!😁

Τόνια μου εύχομαι να είσαι η επόμενη ❤️❤️❤️

Εσύ κ η @misofeggaro @Lacostaki @Nandia- 🥰❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

@babyblue94 νομίζω να ανοίξεις και το επόμενο να γεμίσουμε μωρά 💕

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ❤️❤️❤️

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Μην σε ανησυχουν τα συμπτωματα η' μη κοριτσακι μου.. Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν 5 χρονια, δεν ειχα κανε συμπτωμα μεχρι τον 7ο μηνα (οπου ειχα καουρες μεχρι το τελος). Τιποτα απολυτως, ουτε στηθος ουτε τιποτα, μονο φουσκωνε η κοιλια! Μακαρι να εχεις ευκολη εγκυμοσυνη κοριτσι μου, να εισαι ηρεμη και να χαιρεσαι! 🥰😘😘

Μακάρι να είναι οπως τα λετε κορίτσια @Hopemumtobe θα πάω σε λίγο για χοριακη!! Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ κάθε λίγο ξύπναγα καθε λίγο στριφογυρνούσα στο κρεβάτι αγχώθηκα παρά πολύ για κάποιο λόγο 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ιιιιιιι θα τρελαθωωωωω!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,  ποοοσο χαίρομαι, μπράβο κορίτσι μου!!! Ολα θα πάνε καλά, ήρθε το θαυματακι σου.. γιουπιιιιιι!!! 💗💗💗

κοριτσάκι μου σε περιμένω κ εσένα ❤️🙏❤️❤️!!!! Χαλάρωσε και θα έρθει (εύκολα να το λεω το ξέρω) σε ευχαριστώ παρά πολύ ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι είμαι εγκυος, ότι τα καταφέραμε!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ραφ μου συγχαρητήριααααα ❤️❤️❤️🥳🥳🥳

Αχχ πόσο χάρηκα δε φαντάζεσαι!!!!!! Και η έκπληξη τέλεια!!! Σκέφτομαι πόσο θα χάρηκε κ ο αντρούλης σου που ήταν στεναχωρημένος με τον παππού του!!🥰❤️❤️ Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι κοριτσάκι μου!!!🤰🥰❤️

Ο γάμος σας πότε είναι;;

Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Χάρηκε κ αυτος παρά πολύ δε το έχει συνειδητοποιήσει ούτε κ αυτος!! Ανάμεικτα συναισθήματα…περισσότερο συγκίνηση από χαρά!! Μακάρι όλα να πάνε καλά 

ο γαμος μας είναι τον Οκτώβρη…είπαμε να δούμε πως θα εξελιχθεί η εγκυμοσύνη και μετά μάλλον θα το ακυρώσουμε ξανά 🤣🤣🤣 τουλάχιστον όχι λόγο κοβιντ 🤣🤣 εμένα δε με πειράζει να τον κάνουμε αλλά ο άντρας μ λέει καλύτερα μετά να μπορώ κ εγώ να το διασκεδάσω να είμαι πιο άνετη…θα δούμε τώρα πως θα εξελιχθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τόνια μου εύχομαι να είσαι η επόμενη ❤️❤️❤️

Εσύ κ η @misofeggaro @Lacostaki @Nandia- 🥰❤️❤️

Συμφωνώ είστε οι επόμενες 🤰🤰🤰💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αχ σε ευχαριατω παρά πολύ ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει!! ❤️❤️❤️❤️ 

Eιμαι σίγουρη θα πάρεις κ σούπερ χοριακή! Τελικά σε παίδευε η προλακτίνη! Μόλις πήρες την θεραπεία τσουυυπ! Από τη στιγμή που βρηκες κάτι κ το διόρθωσες ήταν θέμα χρόνου. Να σου πάνε όλα τέλεια από εδώ κ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!💗

@Raf123 μου δεν έτυχε να ταξιδέψω με αεροπλάνο στην εγκυμοσύνη και δεν ξέρω αλλά είδα ότι σου απάντησε κάποιο κορίτσι μας άρα να του πεις ότι είσαι έγκυος και εκείνοι θα κάνουν σίγουρα το σωστό!

Επίσης μην ψάχνεις συμπτώματα κοριτσάκι μου! Είναι νωρίς! Εμένα στο γιο μου ξεκίνησαν την 8η εβδομάδα! Μπορεί και να μην έχεις και τίποτα όπως πολλές γυναίκες! Να είσαι ήρεμη και να μην αγχώνεσαι! Απόλαυσε το!!!!!!!!

Θα περιμένουμε τιμή χοριακης!☺️

@misofeggaro μου αυτό με την θερμοκρασία με έχει μπερδέψει. Εμένα είναι ότι να ναι! Συνήθως κυμαίνεται στο 36,9 αλλά είχα και λιγότερο και περισσότερο. Κάπου διάβασα όμως ότι στην μασχάλη δεν είναι και πολύ ασφαλής η μέτρηση γιατί είναι μικρότερη. Το πρωί σήμερα στη μία είχα 36,5 και στην άλλη 36,9!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123τι υπεροχα νεα ειναι αυτα??????????????? ποσο χαρηκα δεν φαντάζεσαι... οσο βλεπω να ερχονται σπορακια το χαιρομαι γιατι πιανουν οι προσευχες μου.. να έχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη.. απολαυσε την διαδρομη προς την μητροτητα... το καταλαβες οτι αρχισε η αντιστροφη μετρηση για να γινεις μανουλά????????????? γεμισαν τα ματια μου και με βλεπουν με απορια αλλα δεν με νοιαζει... εχουμε παρτι τωρα

να σε ρωτησω ποσο καιρο πινετε τις βιταμινές? ψαχνω να πιαστω και εγω απο καπου οπως καταλαβες

εγω στο ελεγα οτι θα εισαι η επομενη.. το ενστικτο μου δεν επεσε εξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου... πως μου ειστέ.... λοιπον μετα το πασχα θα κανουμε παρτι.. αυτος ο μηνας ειναι πολυ καρπερος τελικα.. ποσο το χαιρομαι δεν φανταζεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 το ταξίδι με αεροπλάνο είναι οκ όμως όντως δεν πρέπει να περάσεις το μηχάνημα με τις ακτίνες. Να έχεις χαρτί στο αεροδρόμιο για να μην σε περάσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...