Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ


tzef

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙΟ ΜΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ MAMMYLAND ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ 6ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΥΛΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ.ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΑΛΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ (ΤΩΡΑ ΔΙΝΩ ΤΟ FRISMOEL COMFORT)ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΑΩ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΤΕ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΛΑΔΑΚΙ ΜΕ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΕΙΤΕ ΚΛΙΣΜΑ.ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΤΟ FRISLOAC COMFORT ΕΙΧΕ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΚΑΠΩΣ.ΤΩΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΦΡΟΥΤΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΗΣ.ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΡΟΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.

ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΞΑΝΑΜΠΕΝΩ ΣΤΟ SITE

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ tzef ....

ΔΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΩ....

ΚΑΤΑΡΧΉΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ.

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΊΑ, ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ,ΕΙΧΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ Κ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΒΡΕΦΙΚΟ ΥΠΟΘΕΤΟ ΓΛΥΚΕΡΙΝΗΣ. (Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 3 Κ ΜΙΣΟ ΜΗΝΩΝ)

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΌ ΟΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΊΖΕΙ, ΣΦΊΓΓΕΤΑΙ, Κ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΑ.

ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ .

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΚΑ ΠΡΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΘΑΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να παρω το ροφημα χαμομηλιου της milupa να το εχω σε περιπτωση που θα εχει η μικρη μου προβλημα δυσκοιλιοτητας μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο για τετοιες περιπτωσεις,βεβαια δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα να σου πω αν ειναι οντως καλο.μπορεις να το βρεις στα σουπερ μαρκετ και στο φαρμακειο.ελπιζω να κανει κατι.:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα tzef το ιδιο εχω και εγω με τη μικρη μου που ειναι 6 μηνων.και μενα εγινε δυσκοιλια απο 1,5 μηνων.και εγω ειχα δοκιμασει τα παντα τι ειδικα γαλατα τι χαμομιλια μες το γαλα τι δαμασκοινοζουμο αλλα τιποτα.το μονο που με βοηθησε αποτελεσματικα ειναι το γαλα τησ NOVALAC IT.το εχεις δοκιμασει αυτο?να μην της κανεις κλισμα της μικρης,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να της βαζεις βρεφικο υποθετο καθε 4 μερες.οχι λαδακια και θερμομετρο γιατι το εκανα και εγω αυτο και η παιδιτρος μονο που δεν με εβρισε.ολα αυτα που εκανα εγω στη δικια μου ειχα την εγκριση του παιδιατρου δεν τα εκανα απο μονη μου.για δοκιμασε το NOVALAC IT.ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzef mou kalimera agapi mou...

Kai kalos irthes pisw...

Na sou zisei to koritsaki sou...

Agapi mou kai emena o gios mou duskoleuotan na kanei kaka tou prwta...

kai etsi tou edina kai egw Comfort...

Kai + ton voithousa,,,sproxnwntas ta podarakia tou mpros to stithos tou...

Agapi mou to kalitero wmos einai na ksana pate ston giatro...

Einai krima na vasanizetai to mwro...

Sas euxwme ola ta kala...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Αγαπητή tzef

Είναι απαραίτητο να εξεταστεί προσεκτικά το μωρό σας για την παρουσία ραγάδος μια μικρή πληγή στην περιοχή που είναι πολύ επώδυνη.

Αποτελεί πολύ συχνό φαινόμενο της βρεφικής ηλικίας που οδηγεί σε χρόνια δυσκοιλιότητα.

Η θεραπεία συνίσταται σε μαλακτικά των κοπράνων σε μορφή σιροπιού για αρκετό διάστημα ώστε να αδειάσει το έντερο και να διατηρηθεί άδειο ώστε να ανακτήσει τον περισταλτισμό του.

Με εκτίμηση

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

Μέλος της Ελληνικής κ Ευρωπαικής

Παιδοχειρουργικής Εταιρείας

Ε.Αμύνης 32α

54621 Θεσσαλονίκη

2310240697 κιν 6946452138

skype: imarinopulos

email: imarinopulos@doctors.org.uk

http://healthsites.in.gr/imarinopulos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...