Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ, την Κυριακή περιμένω και όπως το περίμενα βγήκε αρνητικό. Έκανα το predictor early. 

Μάλλον θα έχω βαριά περίοδο αυτό το μήνα για να έχω τόσο έντονα συμπτώματα τόσες μέρες πριν.

Ας ελπίσουμε τον άλλο μήνα να δω τα ευχάριστα.

Στεναχωρήθηκα γιατί είχα κρυφές ελπίδες μέσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Συγχαρητήρια βρε κορίτσι μου!!!!  Να σας ζησει, να ειναι παντα τυχερη, ευλογημενη και υγιης 💗 Ωραία που γέννησες τόσο εύκολα και γρήγορα!!💗 Αφου ειναι εξετασεις της καλες, ολα καλα και να την παρετε το συντομοτερο!! Και παλι να σας ζησει!, τι υπεροχη στιγμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Να σας ζησει κοριτσι μου!!! Να ειναι γερη και καλοτυχη και να την καμαρωνεται παντα!!! 💗💗

3040γρ ειχε γεννηθει και μενα το δευτερο κοριτσακι μου! 🥰 Ευχομαι να την παρετε παρα πολυ συντομα στο σπιτι σας!!!

Καλη αναρρωση και σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Και γω ακριβως τα ιδια εχω κοριτσι μου με το στομαχι μου και μονιμο ουρολογικο θεμα με συχνοουρια. Ειναι αρκετα βασανιστικο και στην εγκυμοσυνη ειδικα, θυμαμαι τις προηγουμενες φορες ειχε χειροτερεψει λιγο αλλα αργοτερα, στο τελευταιο τριμηνο οπου πιεζε το μωρο χαμηλα. Κουραγιο σε ολες μας!

Καλημερα κοριτσι μου💗 ναι κι εγω αυτο φανταζομαι οτι στο τελος εγκυμοσυνης θα ειναι πολυ χειροτερο. Αλλα λεω να μην σκεφτομαι το τελος γιατι ακομη εχω να σκεφτω την αρχη και την επαναληψη χοριακης αυριο😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου💗 ναι κι εγω αυτο φανταζομαι οτι στο τελος εγκυμοσυνης θα ειναι πολυ χειροτερο. Αλλα λεω να μην σκεφτομαι το τελος γιατι ακομη εχω να σκεφτω την αρχη και την επαναληψη χοριακης αυριο😂

Καλημερα κοριτσακι μου!!! 💗 Μολις τωρα θα σου εγραφα να δω πως εισαι.. 

Ολα καλα θα πανε και θα σκεφτομαστε και το τελος, θα δεις!!!

Τι κανεις? Εχεις καθολου συμπρωματα? 

Εγω τιποτα δεν εχω, ουτε νιωθω κατι διαφορερικο.. Μολις εκανα ακομα ενα τεστ ταινια, και σκουρηνε.. Μιλαμε παρανοια και μεγαλο βασανιστηριο να μην κανω μια χοριακη να τελειωνω 😅

Ανυπομονω για την δικη σου χοριακη αυριο! Μακαρι να ειναι τοσο τεραστια να συμπεριλαμβανει και την δικη μου που δε θα κανω ποτε για να χαρω διπλα απο σενα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Πηγαμε κοριτσι μου σε μια πολυ καλη γιατρο. Μας ειπε να κανουμε αξονικη για να δουμε αν υπαρχει κακοηθεια κ σε αλλο σημειο. Κ μετα θ πρεπει να επιλεξουμε μεταξυ ακτινοβολιων και χορδεκτομης. Καθε επιλογη εχει υπερ και κατα....

Αυριο πρωι θα πανε οι γονεις σ ενα ακομη γιατρο που μας συστησαν..

Μακαρι να πανε ολα καλα!! 🙏🙏🙏

Σημαντικο που η γιατρος ηταν πολυ καλη, αλλα παντα καλο να παρετε και μια δευτερη αποψη σε τετοια θεματα. Ολα να πανε καλα κοριτσι μου γλυκο  🙏🙏🙏💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nat20 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!!! 💗 Μολις τωρα θα σου εγραφα να δω πως εισαι.. 

Ολα καλα θα πανε και θα σκεφτομαστε και το τελος, θα δεις!!!

Τι κανεις? Εχεις καθολου συμπρωματα? 

Εγω τιποτα δεν εχω, ουτε νιωθω κατι διαφορερικο.. Μολις εκανα ακομα ενα τεστ ταινια, και σκουρηνε.. Μιλαμε παρανοια και μεγαλο βασανιστηριο να μην κανω μια χοριακη να τελειωνω 😅

Ανυπομονω για την δικη σου χοριακη αυριο! Μακαρι να ειναι τοσο τεραστια να συμπεριλαμβανει και την δικη μου που δε θα κανω ποτε για να χαρω διπλα απο σενα 😂

Είμαι μια χαρά, βασικά εκτος απο πονο το προηγουμενο Σαββατο 3 μερες πριν την περιοδο,  ειμαι ακριβως οπως πριν δηλαδη δεν βλεπω καμια διαφορα στοον εαυτο μου! Εχω καποια συμπτωματα στομαχι και ουρολογικα αλλα ατα τα εχω παντα οποτε δεν μπορω να τα χαρακτηρισω συμπτωματα εγκυμοσυνης.  Το οποιο απτη μια με χαροποιει που δεν εχω κατι που να με βασανιζει απτην αλλη με ανησηυχει μηπως κατι δεν παει καλα?😅 Ξερω για το τρελοκομειο😂

Μακαρι να ειναι καλη η χοριακη αυριο γιατι ενω ολοι οι γιατροι μου λενε συγκρατημενη κλπ πλεον το εχω πιστεψει γιατι ξερεις εκανα και χοριακη πολλες μερες πριν καθυστερηση οποτε εχουν περασει καποιες μερες ηδη! Εσυ στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ειχες συμπτωματα τοσο νωρις? Εγω τωρα ειμαι 2 εβδομαδες + μετα τη συλληψη, μαλλον λιγο νωρις μου φαινεται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Πηγαμε κοριτσι μου σε μια πολυ καλη γιατρο. Μας ειπε να κανουμε αξονικη για να δουμε αν υπαρχει κακοηθεια κ σε αλλο σημειο. Κ μετα θ πρεπει να επιλεξουμε μεταξυ ακτινοβολιων και χορδεκτομης. Καθε επιλογη εχει υπερ και κατα....

Αυριο πρωι θα πανε οι γονεις σ ενα ακομη γιατρο που μας συστησαν..

Μακαρι να πανε ολα καλα!! 🙏🙏🙏

Μακαρι να πανε ολα καλα κοριτσι μου!!! Και οτι και να επιλεξετε να ειναι το καλυτερο για να τελειωσει συντομα ολο αυτο!!! 🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ, την Κυριακή περιμένω και όπως το περίμενα βγήκε αρνητικό. Έκανα το predictor early. 

Μάλλον θα έχω βαριά περίοδο αυτό το μήνα για να έχω τόσο έντονα συμπτώματα τόσες μέρες πριν.

Ας ελπίσουμε τον άλλο μήνα να δω τα ευχάριστα.

Στεναχωρήθηκα γιατί είχα κρυφές ελπίδες μέσα μου.

Καλημέρα κορίτσι μου, λυπάμαι πολυ που ειχες αρνητικο....Υπαρχει βεβαια μια  περιπτωση να το εκανες πολυ νωρις ξερω ομως οτι το predictor early ειναι συνηθως απο 6 ημερες πριν..Μακαρι να σου δειξει αργοτερα...Εαν οχι, σου ευχομαι απο καρδιας να εχεις το θετικο τον επομενο μηνα💗++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 να σας ζήσει η μπουμπού σας 💖💖💖💖💖 να είναι γερή, ευτυχισμένη, ευλογημένη!!! Καλή λοχεία και σε εσένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. έκανα τεστ εγκυμοσύνης της hometest αυτή τι φορά τις γνωστές λωρίδες.. αρνητικό φυσικά.. όχι ότι δεν το περίμενα.. ξερω οτι θα αδιαθετησω σήμερα.. παμε τον επόμενο μήνα 

Καλημέρα κοριτσι μου.... Πολυ λυπαμαι για το αρνητικο σου κοριτσι μου, σου ευχομαι ολοψυχα θετικο τεστακι τον επομενο μηνα..💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Είμαι μια χαρά, βασικά εκτος απο πονο το προηγουμενο Σαββατο 3 μερες πριν την περιοδο,  ειμαι ακριβως οπως πριν δηλαδη δεν βλεπω καμια διαφορα στοον εαυτο μου! Εχω καποια συμπτωματα στομαχι και ουρολογικα αλλα ατα τα εχω παντα οποτε δεν μπορω να τα χαρακτηρισω συμπτωματα εγκυμοσυνης.  Το οποιο απτη μια με χαροποιει που δεν εχω κατι που να με βασανιζει απτην αλλη με ανησηυχει μηπως κατι δεν παει καλα?😅 Ξερω για το τρελοκομειο😂

Μακαρι να ειναι καλη η χοριακη αυριο γιατι ενω ολοι οι γιατροι μου λενε συγκρατημενη κλπ πλεον το εχω πιστεψει γιατι ξερεις εκανα και χοριακη πολλες μερες πριν καθυστερηση οποτε εχουν περασει καποιες μερες ηδη! Εσυ στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ειχες συμπτωματα τοσο νωρις? Εγω τωρα ειμαι 2 εβδομαδες + μετα τη συλληψη, μαλλον λιγο νωρις μου φαινεται χαχα

Χαιρομαι πολυ που εισαι μια χαρα κοριτσι μου! Και γω μια χαρα ειμαι, και τα λιγα πονακια στην κοιλια που ειχα την προηγουμενη παρασκευη και σαββατο σταματησαν και αυτα. Εαν δεν εκανα καθε δυο μερες τεστ να βλεπω αλλαγη στη γραμμη, και ηλεκτρονικα κανω και τα παντα (το παω οπως θα εκανα υποτιθεται χοριακη για να δω διπλασιασμο 😂😂😂 ασε του τρελου και γω) δεν θα ηξερα οτι ειμαι εγκυος. 

Και τις δυο προηγουμενες φορες δεν ειχα τιποτα απολυτως, ουτε εμετους ουτε τιποτα.. Λιγο υπνηλια θα ελεγα αλλα πιο μετα, στην 7η-8η εβδομαδα και μετα. Εγω ειμαι 20 μερες απο το θετικο ωορρηξιας, ειχα κανει ηλεκτρονικο οποτε γνωριζω ποτε εγινε, αρα καπου 19 μερες απο την συλληψη. Ειναι αρκετα νωρις, αλλα καποια κοριτσια εχουν συμπτωματα και δυο τρεις μερες πριν την καθυστερηση. 

Μακαρι να μας πηγαινουν ολα κοριτσι μου και ας μην εχουμε κατι ακομα! Καλα κανεις και το εχεις πιστεψει, ηταν πολυ καλη η χοριακη σου και πριν την καθυστερηση!!! 💗 Και γω το πιστεψα για να ειμαι ειληκρινης αφου εδειξε το τεστ 7-8 μερες πριν την περιοδο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα... σε κύκλο 26-27 ημερών είμαι στην 30η μέρα αλλά είχα ωορρηξια στην 16η με 17η μέρα.. βέβαια είδα λίγο κάθε τωρσ το πρωί αρα από ώρα σε ώρα θα ερθει

Πάντως να το ξέρεις &για άλλη φορά. Γνωστή με 80 χωριακή & δίδυμα είχε τελείως αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης. Εγώ 45η μέρα είχα αχνό θετικό, ενώ μεγάλωνε το στήθος μου &πεινούσα πραγματικά πολύ. Βέβαια το χάσαμε μετά αλλά αυτό ήταν άσχετο. Γενικά αργεί πολύ να δείξει, οπότε μην το κάνεις κι απογοητεύεσαι! Μόνο χωριακή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Πάντως να το ξέρεις &για άλλη φορά. Γνωστή με 80 χωριακή & δίδυμα είχε τελείως αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης. Εγώ 45η μέρα είχα αχνό θετικό, ενώ μεγάλωνε το στήθος μου &πεινούσα πραγματικά πολύ. Βέβαια το χάσαμε μετά αλλά αυτό ήταν άσχετο. Γενικά αργεί πολύ να δείξει, οπότε μην το κάνεις κι απογοητεύεσαι! Μόνο χωριακή

Είναι κάπως παράξενο γιατί πέρσι έμαθα έτσι μέρες ότι ειμουν έγκυος αλλά το έχασα.. από τον Σεπτέμβριο που αρχίσαμε προσπάθεια ακόμα να τα καταφέρουμε.. εχω 2 παιδιά από προηγούμενη γάμο και τώρα είμαι 38.. η γιατρός μου μου είπε η εικόνα των ωοθηκών και οι ορμονικές μου είναι σαν 25 χρόνων.. όπως και να έχει εύχομαι τον επόμενο μήνα να είναι ο τυχερός..  είχα δει το πρωί λίγο αχνό καφέ στο σερβιετακι αλλά ακόμα να έρθει η περίοδος.. πιστεύω εντός της μέρας θα έρθει 

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου.... Πολυ λυπαμαι για το αρνητικο σου κοριτσι μου, σου ευχομαι ολοψυχα θετικο τεστακι τον επομενο μηνα..💗

Σε ευχαριστώ πολύ.. μακάρι να έρθει.. θα συγυριστουμε κιολας από την ανακαίνιση.. θα ηρεμήσουμε.. τώρα είμαστε και πιεσμένοι.. ελπίζω να γίνει και το θαύμα.. εσυ να προσέχεις και να απολαύσεις το ταξίδι σου .. το πιο όμορφο στην ζωή μιας γυναίκας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Ειμαι αγγλια βορεια. Το συστημα εδω ειναι μονο δημοσιο, ουτε γιατρο εχω. Σε παρακολουθει μαια, προσφερουν μονο δυο σκανς, στις 13 και στις 20 εβδομαδες. Ιδιωτικα μπορεις να κανεις μονο υπερηχο απλο,να δεις οτι ειναι ολα καλα πχ, και παρολο που υπαρχουν ιδιωτικα νοσοκομεια και κλινικες, δεν αναλαμβανουν εγκυες οι γυναικολογοι. Πρεπει να ακολουθεις το δημοσιο.

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου για την αισιοδοξια! Με βοηθαει πολυ! 

Κατάλαβα,  ώρες ώρες με κάτι τέτοια σκέφτομαι πως η Ελλαδίτσα  είναι μπροστά.. ας πάρουμε τα θετικά όμως, δεν θα μπεις στην διαδικασία Του άγχους της χοριακης θα το έχεις πάρει απόφαση οτι δεν μπορείς να το παρακολουθείς! Άντε με το καλό Ολα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Καλημέρα! Να σας ζήσει η μπουμπού σας! Να είστε πάντα καλά και να χαίρεστε την οικογένειά σας! Φτου φτου να έχουν όλες οι γυναίκες τόσο εύκολη γέννα! Καλή ανάρρωση σε εσένα και σύντομα να έχετε το μωράκι σας αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ, την Κυριακή περιμένω και όπως το περίμενα βγήκε αρνητικό. Έκανα το predictor early. 

Μάλλον θα έχω βαριά περίοδο αυτό το μήνα για να έχω τόσο έντονα συμπτώματα τόσες μέρες πριν.

Ας ελπίσουμε τον άλλο μήνα να δω τα ευχάριστα.

Στεναχωρήθηκα γιατί είχα κρυφές ελπίδες μέσα μου.

σε καταλαβαινω.. θα τα καταφερουμε τον επομενο μηνα.. εσυ ποτε περιμενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ 
 

Αργησα στη δουλεια σήμερα, αλλά χθες δουλευα από τις 9·00 το πρωί μέχρι τις 6:00 χωρις να σταματήσω έκανα μισή ώρα διάλειμμα για ένα καφέ που είχα ανάγκη!! 
 

@HopemumtobeΜια χαρά είσαι μακάρι να μην σε ταλαιπωρήσουν τα σύμπτωματα!! ❤️❤️ Αύριο ανυπομονούμε μαζί σου 

@Nat20αγαπημενη μου μην αγχώνεσαι… κ εμεις εδώ που κάνουμε χοριακη να μας αγχώνει περισσότερο κ ισως η τακτική των Άγγλων να είναι καλύτερη έτσι…ξερεις είσαι εγκυος κ ότι γίνει!! Αλλά είμαι σίγουρη όλα καλά θα σου πάνε και σε 2μιση εβδομαδες περίπου θα ακούσεις κ καρδούλα 💓💓💓💓

 

@Antonia2καλα κάνετε κ θα πατε κ για δεύτερη γνώμη μη σου πω κ για Τρίτη να διασταυρώσεστε τις απόψεις αν διίστανται!! Εύχομαι να είναι περαστικά κορίτσι μου ❤️❤️ Κ εμένα ο μπαμπας μ έκανε εξετάσεις πρόσφατα θυρεοειδής στα ύψη ανακαλύψαμε 2 όζους κ του έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο να πάνε σήμερα, δυστυχως δεν μπόρεσα να πάω μαζί τους να δω τι θα του πουνε…

@Nandia-Ναντια μου λυπαμαι αισθάνεσαι χαλια γιατί πέρσι έτσι καιρό ανακάλυψες εγκυμοσύνη…δε πειράζει θα μαζέψετε κ τα πράγματα θα ηρεμήσετε και ισως έρθει εκεί που δε το περιμένατε ❤️❤️ Παίρνετε κ τις βιταμίνες σας θα ενισχυθείτε αρκετά,..της παράγγειλα κ εγώ εκείνες πήρα τηλ τον συνδελφο κ θα μ τις στείλει σήμερα! Εμεις για 2 μηνες μας είπε η γιατρος, ισως πάρουμε κ από μόνοι μας ακόμα ένα πακέτο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ 
 

Αργησα στη δουλεια σήμερα, αλλά χθες δουλευα από τις 9·00 το πρωί μέχρι τις 6:00 χωρις να σταματήσω έκανα μισή ώρα διάλειμμα για ένα καφέ που είχα ανάγκη!! 
 

@HopemumtobeΜια χαρά είσαι μακάρι να μην σε ταλαιπωρήσουν τα σύμπτωματα!! ❤️❤️ Αύριο ανυπομονούμε μαζί σου 

@Nat20αγαπημενη μου μην αγχώνεσαι… κ εμεις εδώ που κάνουμε χοριακη να μας αγχώνει περισσότερο κ ισως η τακτική των Άγγλων να είναι καλύτερη έτσι…ξερεις είσαι εγκυος κ ότι γίνει!! Αλλά είμαι σίγουρη όλα καλά θα σου πάνε και σε 2μιση εβδομαδες περίπου θα ακούσεις κ καρδούλα 💓💓💓💓

 

@Antonia2καλα κάνετε κ θα πατε κ για δεύτερη γνώμη μη σου πω κ για Τρίτη να διασταυρώσεστε τις απόψεις αν διίστανται!! Εύχομαι να είναι περαστικά κορίτσι μου ❤️❤️ Κ εμένα ο μπαμπας μ έκανε εξετάσεις πρόσφατα θυρεοειδής στα ύψη ανακαλύψαμε 2 όζους κ του έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο να πάνε σήμερα, δυστυχως δεν μπόρεσα να πάω μαζί τους να δω τι θα του πουνε…

@Nandia-Ναντια μου λυπαμαι αισθάνεσαι χαλια γιατί πέρσι έτσι καιρό ανακάλυψες εγκυμοσύνη…δε πειράζει θα μαζέψετε κ τα πράγματα θα ηρεμήσετε και ισως έρθει εκεί που δε το περιμένατε ❤️❤️ Παίρνετε κ τις βιταμίνες σας θα ενισχυθείτε αρκετά,..της παράγγειλα κ εγώ εκείνες πήρα τηλ τον συνδελφο κ θα μ τις στείλει σήμερα! Εμεις για 2 μηνες μας είπε η γιατρος, ισως πάρουμε κ από μόνοι μας ακόμα ένα πακέτο…

αρα ειναι καλε βιταμινες.. παντως μου ειπε ο αντιπροσωπος οτι ειναι δυνατες βιταμινες.. εσυ ποσα τις πηρες αν επιτρεπεται.. βεβαια δεν ξερω αν θα μας πει να παρουμε κιαλλες γιατι ακομα 1μιση μηνα τις περνουμε αρα λογικα σε 1μιση μηνα θα δουμε αποτελεσμα.. δεν παει κιολας να κανει το σπερματοδιαγραμμα να δουμε τι  γινεται.. εγω πιστευω ειναι αδυνατο γιατι και την προηγουμενη φορα μας πηρε 6-7 μηνες να μεινω εγκυος και δεν ξερω απο ποιοτητα.. θελει να τελειωσει η κουζινα γιατι ειναι πιεσμενος και μετα να το κανει γιατι λεει μπορει να μην δειξει καλο οταν ειναι τοσο αγχωμενοσ και πιεσμενος.. λογικα παιζουν και αυτα τον ρολο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κατάλαβα,  ώρες ώρες με κάτι τέτοια σκέφτομαι πως η Ελλαδίτσα  είναι μπροστά.. ας πάρουμε τα θετικά όμως, δεν θα μπεις στην διαδικασία Του άγχους της χοριακης θα το έχεις πάρει απόφαση οτι δεν μπορείς να το παρακολουθείς! Άντε με το καλό Ολα καλά θα πάνε!!

Ναι κοριτσακι μου, ετσι ειναι οπως τα λες! Η Ελλαδα ειναι μπροστα και ειναι πολυ της προληψης. Εδω, ενω υπαρχουν μεγαλοι επιστημονες, δηλαδη αν σου συμβει κατι εχεις πολυ καλους γιατρους στα νοσοκομεια, δεν υπαρχει η προληψη (ολοι αυτοι οι ελεγχοι πριν, μονο σε σοβαρα θεματα οπως καρκινοι κλπ). Την εγκυμοσυνη σου λενε, αν προχωρησει θα ασχοληθω για αυχενικη και ολα τα σχετικα τεστ, αν οχι προσπαθησε ξανα. Ετσι το ενιωσα εγω..

Εχεις δικιο, δεν βιωσα ποτε το αγχος της χοριακης! Το εχω παρει αποφαση και προχωραω με οτι επιλογες εχω.. Και οτι γινει.. Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου! Να ξερεις, θα χαρω οσο χαρηκα για τον εαυτο μου μολις δω και τα δικα σουομορφα νεα.. Σε διαβαζω παρα πολλους μηνες και νοιωθω σαν να γνωριζομαστε! Να προσεχεις και να περνας ομορφα! 💗😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

πω πω τι ωραια νεα!!!!!! να σας ζησει η μπεμπουλα!!! να ειναι γερη, καλοτυχη κι ευτυχισμενη!!!!! ευχομαι να την παρετε συντομα μαζι σας και να της δωσεις πολλα φιλια στα πατουσακια απο εμας!!!!! ❤️❤️❤️❤️👶🎈🎈🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ 
 

Αργησα στη δουλεια σήμερα, αλλά χθες δουλευα από τις 9·00 το πρωί μέχρι τις 6:00 χωρις να σταματήσω έκανα μισή ώρα διάλειμμα για ένα καφέ που είχα ανάγκη!! 
 

@HopemumtobeΜια χαρά είσαι μακάρι να μην σε ταλαιπωρήσουν τα σύμπτωματα!! ❤️❤️ Αύριο ανυπομονούμε μαζί σου 

@Nat20αγαπημενη μου μην αγχώνεσαι… κ εμεις εδώ που κάνουμε χοριακη να μας αγχώνει περισσότερο κ ισως η τακτική των Άγγλων να είναι καλύτερη έτσι…ξερεις είσαι εγκυος κ ότι γίνει!! Αλλά είμαι σίγουρη όλα καλά θα σου πάνε και σε 2μιση εβδομαδες περίπου θα ακούσεις κ καρδούλα 💓💓💓💓

 

@Antonia2καλα κάνετε κ θα πατε κ για δεύτερη γνώμη μη σου πω κ για Τρίτη να διασταυρώσεστε τις απόψεις αν διίστανται!! Εύχομαι να είναι περαστικά κορίτσι μου ❤️❤️ Κ εμένα ο μπαμπας μ έκανε εξετάσεις πρόσφατα θυρεοειδής στα ύψη ανακαλύψαμε 2 όζους κ του έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο να πάνε σήμερα, δυστυχως δεν μπόρεσα να πάω μαζί τους να δω τι θα του πουνε…

@Nandia-Ναντια μου λυπαμαι αισθάνεσαι χαλια γιατί πέρσι έτσι καιρό ανακάλυψες εγκυμοσύνη…δε πειράζει θα μαζέψετε κ τα πράγματα θα ηρεμήσετε και ισως έρθει εκεί που δε το περιμένατε ❤️❤️ Παίρνετε κ τις βιταμίνες σας θα ενισχυθείτε αρκετά,..της παράγγειλα κ εγώ εκείνες πήρα τηλ τον συνδελφο κ θα μ τις στείλει σήμερα! Εμεις για 2 μηνες μας είπε η γιατρος, ισως πάρουμε κ από μόνοι μας ακόμα ένα πακέτο…

περαστικα για το μπαμπα σου Ραφαελα μου!! ελπιζω να μην ειναι τιποτα.. να σου πω την αληθεια πολυς κοσμος εχει οζους και δεν ειναι ανησυχητικοι. οποτε μην αγχωνεσαι... εχει κανει υπερηχο ή τωρα θα του γραψει ο ενδοκρινολογος; ευχομαι και προσευχομαι να μην ειναι τιποτα...🙏🙏❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Ναι κοριτσακι μου, ετσι ειναι οπως τα λες! Η Ελλαδα ειναι μπροστα και ειναι πολυ της προληψης. Εδω, ενω υπαρχουν μεγαλοι επιστημονες, δηλαδη αν σου συμβει κατι εχεις πολυ καλους γιατρους στα νοσοκομεια, δεν υπαρχει η προληψη (ολοι αυτοι οι ελεγχοι πριν, μονο σε σοβαρα θεματα οπως καρκινοι κλπ). Την εγκυμοσυνη σου λενε, αν προχωρησει θα ασχοληθω για αυχενικη και ολα τα σχετικα τεστ, αν οχι προσπαθησε ξανα. Ετσι το ενιωσα εγω..

Εχεις δικιο, δεν βιωσα ποτε το αγχος της χοριακης! Το εχω παρει αποφαση και προχωραω με οτι επιλογες εχω.. Και οτι γινει.. Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου! Να ξερεις, θα χαρω οσο χαρηκα για τον εαυτο μου μολις δω και τα δικα σουομορφα νεα.. Σε διαβαζω παρα πολλους μηνες και νοιωθω σαν να γνωριζομαστε! Να προσεχεις και να περνας ομορφα! 💗😘

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα όμορφα λογάκια σου! Ολα καλά θα πάνε!! Να μας γράφεις νέα σου και να μην ντρέπεσαι 😋 εδω έχουμε ξεγυμνωθει όλες! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ, την Κυριακή περιμένω και όπως το περίμενα βγήκε αρνητικό. Έκανα το predictor early. 

Μάλλον θα έχω βαριά περίοδο αυτό το μήνα για να έχω τόσο έντονα συμπτώματα τόσες μέρες πριν.

Ας ελπίσουμε τον άλλο μήνα να δω τα ευχάριστα.

Στεναχωρήθηκα γιατί είχα κρυφές ελπίδες μέσα μου.

κριμα κοριτσι μου...😔 ελπιζω να ειναι λαθος το τεστ! διαφορετικα τον αλλο μηνα προσπαθειτε ξανα και ολα θα ερθουν οταν θελει ο θεος!!!❤️ σου στελνω αγκαλια!!🤗

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Είναι κάπως παράξενο γιατί πέρσι έμαθα έτσι μέρες ότι ειμουν έγκυος αλλά το έχασα.. από τον Σεπτέμβριο που αρχίσαμε προσπάθεια ακόμα να τα καταφέρουμε.. εχω 2 παιδιά από προηγούμενη γάμο και τώρα είμαι 38.. η γιατρός μου μου είπε η εικόνα των ωοθηκών και οι ορμονικές μου είναι σαν 25 χρόνων.. όπως και να έχει εύχομαι τον επόμενο μήνα να είναι ο τυχερός..  είχα δει το πρωί λίγο αχνό καφέ στο σερβιετακι αλλά ακόμα να έρθει η περίοδος.. πιστεύω εντός της μέρας θα έρθει 

 

Σε ευχαριστώ πολύ.. μακάρι να έρθει.. θα συγυριστουμε κιολας από την ανακαίνιση.. θα ηρεμήσουμε.. τώρα είμαστε και πιεσμένοι.. ελπίζω να γίνει και το θαύμα.. εσυ να προσέχεις και να απολαύσεις το ταξίδι σου .. το πιο όμορφο στην ζωή μιας γυναίκας 

Ναντια μου λυπαμαι πολυ που στεναχωριεσαι και ειναι αυες οι ημερομηνιες μαχαιρι στην καρδια... εγω περυσι που ξεκινουσα την προσπαθεια ουτε που φανταζομουν (μονο το φοβομουν πολυ) οτι θα περασει ενας χρονος και τιποτα....... ηλπιζα να γινει το θαυμα εστω και τελευταια στιγμη αλλα δεν μας θελει. 

ευχομαι τον αλλο μηνα να εισαι εγκυουλα και να ξεχασεις ολη τη στεναχωρια!!!🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ 
 

Αργησα στη δουλεια σήμερα, αλλά χθες δουλευα από τις 9·00 το πρωί μέχρι τις 6:00 χωρις να σταματήσω έκανα μισή ώρα διάλειμμα για ένα καφέ που είχα ανάγκη!! 
 

@HopemumtobeΜια χαρά είσαι μακάρι να μην σε ταλαιπωρήσουν τα σύμπτωματα!! ❤️❤️ Αύριο ανυπομονούμε μαζί σου 

@Nat20αγαπημενη μου μην αγχώνεσαι… κ εμεις εδώ που κάνουμε χοριακη να μας αγχώνει περισσότερο κ ισως η τακτική των Άγγλων να είναι καλύτερη έτσι…ξερεις είσαι εγκυος κ ότι γίνει!! Αλλά είμαι σίγουρη όλα καλά θα σου πάνε και σε 2μιση εβδομαδες περίπου θα ακούσεις κ καρδούλα 💓💓💓💓

 

@Antonia2καλα κάνετε κ θα πατε κ για δεύτερη γνώμη μη σου πω κ για Τρίτη να διασταυρώσεστε τις απόψεις αν διίστανται!! Εύχομαι να είναι περαστικά κορίτσι μου ❤️❤️ Κ εμένα ο μπαμπας μ έκανε εξετάσεις πρόσφατα θυρεοειδής στα ύψη ανακαλύψαμε 2 όζους κ του έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο να πάνε σήμερα, δυστυχως δεν μπόρεσα να πάω μαζί τους να δω τι θα του πουνε…

@Nandia-Ναντια μου λυπαμαι αισθάνεσαι χαλια γιατί πέρσι έτσι καιρό ανακάλυψες εγκυμοσύνη…δε πειράζει θα μαζέψετε κ τα πράγματα θα ηρεμήσετε και ισως έρθει εκεί που δε το περιμένατε ❤️❤️ Παίρνετε κ τις βιταμίνες σας θα ενισχυθείτε αρκετά,..της παράγγειλα κ εγώ εκείνες πήρα τηλ τον συνδελφο κ θα μ τις στείλει σήμερα! Εμεις για 2 μηνες μας είπε η γιατρος, ισως πάρουμε κ από μόνοι μας ακόμα ένα πακέτο…

Καλημερα αγαπη μου!!! 💗

Δεν πειραζει που αργησες λιγο στη δουλεια, καποιες μερες δουλευεις περισσοτερο αρα το δικαιουσαι!!!

Σε ευχαριστω τοσο πολυ για την αισιοδοξια σου και τις ευχες σου!!! 💗💗💗 Εχεις δικιο, τα εζησες και εσυ και τα ξερεις. Υπαρχουν πολυ καλοι γιατροι και γνωσεις, απλα ειναι ολα πολι λιτα χωρις εχτρα ελεγχους. Τα πολυ απαραιτητα οσο αφορα εγκυμοσυνη πχ. Κανω τεστακια καθε δυο μερες και βλεπω οτι εχει σκουρυνει παρα πολυ η γραμμη οσο του ελεγχου εγινε σημερα και λιγο πιο εντονη, ειχα κανει και ενα ηλεκτρονικο την προηγουμενη εβδομαδα και εδειξε 1-2 εβδομαδες. Δεν εχω αλλο, ισως παρω ακομα ενα να δω αυριο. Ετσι το ελεγχα και τις προηγουμενες φορες. Οχι οτι δεν μπορει να στραβωσει κατι, χιλια δυο μπορει να πανε στραβα ασχετα που δειχνουν τα τεστ, απλα η ψυχολογια μου φτιαχνει καπως. Και κανω υπομονη αλλες δυο βδομαδες (Σαββατο εκλεισα) να δω τι γινεται κ να ακουσω μακαρι καρδουλα!

Μακαρι να πανε ολα καλα με τον μπαμπα σου! Στο ευχομαι ολοψυχα ολα να ειναι περαστικα και να ειναι γερος και δυνατος! 🙏

Καλη δουλεια κοριτσακι μου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...