Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

Κοριτσια μου σας φαινεται θετικο; ετσι γι αλλαγη ειπα να κανω αυτο το μηνα. Βεβαια χθες ειχαμε 2 επαφες μια πρωι κ μια βραδυ οποτε δν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να τον ξεμοναχιασω κ σμρ.....😊😁😇

 

20220314_213026.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ όλες σας για τα καλά σας λόγια μου δίνετε αλήθεια κουράγιο να προχωρήσω... Σας νιωθω πολύ κοντά μου όλες!!!! @Hopemumtobeεγώ έπαιρνα utregostan των 200 στον μικρό μου γιο λόγω του ότι είχα πονακια... 100 δεν θυμάμαι να μου είχε δώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου σας φαινεται θετικο; ετσι γι αλλαγη ειπα να κανω αυτο το μηνα. Βεβαια χθες ειχαμε 2 επαφες μια πρωι κ μια βραδυ οποτε δν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να τον ξεμοναχιασω κ σμρ.....😊😁😇

 

20220314_213026.jpg

Γιατί όχι;;;;; αντε βουρ!!! 😉🤣 Θετικοτατο το βλέπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου σας φαινεται θετικο; ετσι γι αλλαγη ειπα να κανω αυτο το μηνα. Βεβαια χθες ειχαμε 2 επαφες μια πρωι κ μια βραδυ οποτε δν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να τον ξεμοναχιασω κ σμρ.....😊😁😇

 

20220314_213026.jpg

Κορίτσι μου νομίζω ότι αύριο θα είναι θετικό. Φαντάζομαι έκανες κ εχτες ε;; αν ήταν πιο άχνη εχτες πιστεύω αύριο. Θα έλεγα σήμερα διάλειμμα ματσ μουτσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου σας φαινεται θετικο; ετσι γι αλλαγη ειπα να κανω αυτο το μηνα. Βεβαια χθες ειχαμε 2 επαφες μια πρωι κ μια βραδυ οποτε δν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να τον ξεμοναχιασω κ σμρ.....😊😁😇

 

20220314_213026.jpg

Εσύ θα δείξεις τις προθέσεις σου κι αν ανταποκριθεί έχει καλώς τώρα αν είναι κουρασμένος ο άνθρωπος δεν θα του πάρουμε και το κεφάλι και οι χθεσινές επαφές μια χαρά είναι προσπάθησε να έχεις και αύριο και μεθαύριο και όλα μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου  @Tokyo @lactaki @babyblue94 @Froufro @MyNaνα ρωτησω κατι μηπως ξερετε εσεις που μεινατε ηδη εγκυος?

Πηρα τηλ τον γυναικολογο( (θυμιζω ειναι ο καλυτερος στην περιοχη μου απο αποψη επιστημονικης γνωσης αλλα πολυ απροσιτος) και μου ειπε στο τηλ να παρω utrogestan 1 το πρωι και 1 το βραδυ  α΄λλα δεν μου ειπε δοση και στο φαρμακειο εχουν και των 100 και των 200, δεν το ηξερα αυτο. Τον πηρα τηλ δεν το σηκωνει και του εστειλα μηνυμα να μου πει τι δοση utrogestan να παρω εδω και 2 ωρες και δεν απανταει, μηπως ξερετε αν κατι απτα δυο ειναι το συνηθες/στανταρντ ? Γιατι δεν ξερω τι να κανω μεχρι να τον βρω.

Εγώ το 200αρι έπαιρνα..! Με το καλό!!!! 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μολις βγηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτο το λεπτο ομως!

Χοριακη 134, προγεστερονη 57.   Κοριτσια θελω να κλαψηω και να ευχαριστησω τι Θεο γιααυτο που μου συμβαινει το οποιο δεν μπορω να πιστεψω.😰😍

Συγχαρητήρια!!! Ήρθε την πιο κατάλληλη στιγμή το θετικό, είδες? 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobeδεν είδα πιο νωρίς την ερώτηση σου.... Εγώ έπαιρνα vasclor κολπική, δεν το έχω χρησιμοποιήσει αυτό, έβγαλες άκρη τελικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe εγώ έπαιρνα ένα άλλο το gynalven που είναι υποκατάστατο του utrogestan. Νομίζω έπαιρνα το 200 αλλά πραγματικά δεν είμαι σίγουρη. Πρέπει να σου απαντήσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια η χοριακη 4 βγήκε και είδα και αίμα στην τουαλετα... Μου λέει ο γιατρός προφανώς κατι πήγε να γίνει αλλα δεν προχώρησε γι αυτό σου ήρθε κιολας

Δεν πειράζει... Τι να κάνουμε!προχωράμε!!! 

Αχ ρε κοριτσάρα μου στεναχωρέθηκα..μπήκα να δω και τα δικά σου νέα και πίστευα ότι θα ‘ναι καλά!! Ήμασταν μαζί έγκυες και θα γεννάγαμε μαζί τώρα..σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις🙏 Πάρε μια αγκαλιά τα παιδάκια σου και πάρε δύναμη, κάποια στιγμή θα έρθει και θα μείνει!!❤️ Γιατί απότι βλέπεις δεν αργείς να πιάσεις!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου σας φαινεται θετικο; ετσι γι αλλαγη ειπα να κανω αυτο το μηνα. Βεβαια χθες ειχαμε 2 επαφες μια πρωι κ μια βραδυ οποτε δν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να τον ξεμοναχιασω κ σμρ.....😊😁😇

 

20220314_213026.jpg

Καλημέραααα κανε κ ένα σήμερα το μεσημέρι νομίζω σήμερα θα είναι πιο έντονο…!!! Άντε καλή επιτυχία αυτος ο μηνας να είναι ο τυχερός σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου σας φαινεται θετικο; ετσι γι αλλαγη ειπα να κανω αυτο το μηνα. Βεβαια χθες ειχαμε 2 επαφες μια πρωι κ μια βραδυ οποτε δν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να τον ξεμοναχιασω κ σμρ.....😊😁😇

 

20220314_213026.jpg

θετικο ειναι... ξεζουμισε τον .. ασε που το παιζουν δυσκολοι.. τους αρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? εγω συνεχιζω να εργαζομαι απο το σπιτι.. παλι επαφη ο μικρος και ειναι μπουκωμενοσ με λιγο  βηχα και μυξουλες.. κανουμε τεστ καθε μερα αλλα ειναι αρνητικο .. αυριο αν ειναι καλυτερα θα κανουμε το τεστ και αν ειναι αρνητικος θα τον παρω σχολειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα κοριτσια τι κανετε? εγω συνεχιζω να εργαζομαι απο το σπιτι.. παλι επαφη ο μικρος και ειναι μπουκωμενοσ με λιγο  βηχα και μυξουλες.. κανουμε τεστ καθε μερα αλλα ειναι αρνητικο .. αυριο αν ειναι καλυτερα θα κανουμε το τεστ και αν ειναι αρνητικος θα τον παρω σχολειο

Καλημερααα κάθε λίγο καραντίνα είστε!!! Ποτέ θα σταματήσει επιτελους ο κορονοιος;;; Μας κούρασε αλήθεια…αντί να μειώνονται αυξάνονται τα κρούσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!! μια ομορφη μερα να εχουμε!!!!!❤️❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι αύριο θα είναι θετικό. Φαντάζομαι έκανες κ εχτες ε;; αν ήταν πιο άχνη εχτες πιστεύω αύριο. Θα έλεγα σήμερα διάλειμμα ματσ μουτσ

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εσύ θα δείξεις τις προθέσεις σου κι αν ανταποκριθεί έχει καλώς τώρα αν είναι κουρασμένος ο άνθρωπος δεν θα του πάρουμε και το κεφάλι και οι χθεσινές επαφές μια χαρά είναι προσπάθησε να έχεις και αύριο και μεθαύριο και όλα μια χαρα

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέραααα κανε κ ένα σήμερα το μεσημέρι νομίζω σήμερα θα είναι πιο έντονο…!!! Άντε καλή επιτυχία αυτος ο μηνας να είναι ο τυχερός σας!!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

θετικο ειναι... ξεζουμισε τον .. ασε που το παιζουν δυσκολοι.. τους αρεσει

κοριτσια μου τελειωσαν οι καρδουλες.. ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!! στελνω καρδουλες απο εδω!!!! 💖💖💖 καναμε το διαλειμματακι μας χθες.. το χρειαζομασταν και οι δυο! αν μας βγει σημερα, θα του δωσουμε να καταλαβει!!!

@Raf123 καλη η ιδεα να κανω κι ενα σημερα αλλα ηταν το τελευταιο.. οποτε οτι κατσει!! 

Σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!! μια ομορφη μερα να εχουμε!!!!!❤️❤️

 

 

 

κοριτσια μου τελειωσαν οι καρδουλες.. ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!! στελνω καρδουλες απο εδω!!!! 💖💖💖 καναμε το διαλειμματακι μας χθες.. το χρειαζομασταν και οι δυο! αν μας βγει σημερα, θα του δωσουμε να καταλαβει!!!

@Raf123 καλη η ιδεα να κανω κι ενα σημερα αλλα ηταν το τελευταιο.. οποτε οτι κατσει!! 

Σας φιλω ολες!!!

❤️❤️❤️❤️ καλή επιτυχία έτσι κ αλλιως ότι είναι να γίνει θα γίνει!! 
 

μιλούσα με κάποια κοπέλα κ αυτή έχουν θέμα με το σπερμα κ ο γιατρος τους είπε κάθε 2 μερες εκσπερμάτωση σε όλο το κύκλο, άρα νομίζω είναι καλύτερα να γίνεται μια διακοπή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου σας φαινεται θετικο; ετσι γι αλλαγη ειπα να κανω αυτο το μηνα. Βεβαια χθες ειχαμε 2 επαφες μια πρωι κ μια βραδυ οποτε δν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να τον ξεμοναχιασω κ σμρ.....😊😁😇

 

20220314_213026.jpg

Θετικοτατο!!!! Βουρρρ για επαφές!!! Άντε με το καλό να είσαι η επόμενη κορίτσι μου, που θα χοροπηδάμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...☺️

Περίοδο κανονικότατα έχω σήμερα! Ο γυναικολόγος μου είπε τον επόμενο μήνα που θα πάω για τεστ ΠΑΠ θα με γράψει εξετάσεις και θα με στείλει σε αιματολογο. Θέλει να το ψάξουμε λίγο για να μην πηγαίνουμε στα τυφλά και νομίζω ότι είναι σωστό... Οπότε για αυτό τον μήνα σταματάμε λίγο προσπάθεια για να μπούμε σε εξετάσεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλημέρα σας!

Εδω έχει τέλεια μέρα σήμερα, λιακάδα! 

@ΜαρίαΔημήτρηςελπίζω να κρατήθηκες και σήμερα, εγώ πήγα γρήγορα γρήγορα τουαλέτα για να μην προλάβω να κάνω καμιά βλακεια. 

Χθες πήρα και τις εξετάσεις που μου είχε γράψει η ρευματολογος επειδή έχω πόνο στους ώμους και στους αγκώνες. 

Η μικροβιολογος είπε ότι είναι μια χαρά. 

Τις κοίταξα και εγώ, όντως είναι όλα αρνητικά ή εντός ορίων εκτός από τα αντιπυρινικα που είναι ασθενώς θετικο 1/100 στικτος. Αυτο λίγο που το έψαξα είναι κάπως ανησυχιτικο αλλά θέλω να πιστεύω ότι σε συνδιασμο με τα υπόλοιπα που είναι αρνητικά δεν θα μας απασχολήσει πολύ. 

Επίσης έχω ανεπαρκεία βιταμίνης d3, και οι βιταμίνες που παίρνω σχεδόν ένα μήνα έχουν μέσα d3, φανταστείτε που θα ήταν πριν! Αυτό με έριξε λίγο γιατί ένιωθα αισιόδοξη ότι αυτό το μήνα πετύχαμε σύλληψη αλλά με αυτό το αποτέλεσμα το βλέπω δύσκολο... 

Αναμένω το ραντεβου με τη γιατρό για να πάρω απαντήσεις. Αν και υπάρχει μια αρχική διάγνωση που δικαιολογεί τους πόνους. Και είναι λόγω συμπιεσμένου στρες και άγχους. 

 

Να προσέχετε κορίτσια μου. Τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από την υγεία! Νομίζω πως πλέον το ξέρουμε όλες καλά αλλά το ξεχνάμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

 Καλημέρα σας!

Εδω έχει τέλεια μέρα σήμερα, λιακάδα! 

@ΜαρίαΔημήτρηςελπίζω να κρατήθηκες και σήμερα, εγώ πήγα γρήγορα γρήγορα τουαλέτα για να μην προλάβω να κάνω καμιά βλακεια. 

Χθες πήρα και τις εξετάσεις που μου είχε γράψει η ρευματολογος επειδή έχω πόνο στους ώμους και στους αγκώνες. 

Η μικροβιολογος είπε ότι είναι μια χαρά. 

Τις κοίταξα και εγώ, όντως είναι όλα αρνητικά ή εντός ορίων εκτός από τα αντιπυρινικα που είναι ασθενώς θετικο 1/100 στικτος. Αυτο λίγο που το έψαξα είναι κάπως ανησυχιτικο αλλά θέλω να πιστεύω ότι σε συνδιασμο με τα υπόλοιπα που είναι αρνητικά δεν θα μας απασχολήσει πολύ. 

Επίσης έχω ανεπαρκεία βιταμίνης d3, και οι βιταμίνες που παίρνω σχεδόν ένα μήνα έχουν μέσα d3, φανταστείτε που θα ήταν πριν! Αυτό με έριξε λίγο γιατί ένιωθα αισιόδοξη ότι αυτό το μήνα πετύχαμε σύλληψη αλλά με αυτό το αποτέλεσμα το βλέπω δύσκολο... 

Αναμένω το ραντεβου με τη γιατρό για να πάρω απαντήσεις. Αν και υπάρχει μια αρχική διάγνωση που δικαιολογεί τους πόνους. Και είναι λόγω συμπιεσμένου στρες και άγχους. 

 

Να προσέχετε κορίτσια μου. Τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από την υγεία! Νομίζω πως πλέον το ξέρουμε όλες καλά αλλά το ξεχνάμε. 

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω και εγώ. Αν δεν είμαστε υγιείς το μωρό θα μετατραπεί από χαρμόσυνο γεγονός σε πρόβλημα. Είναι δύσκολα τα πρώτα χρόνια του παιδιού και όσο πιο καλά είναι οι γονείς του τόσο καλύτερα για όλους. Βλέπω δυστυχώς πολλά ζευγάρια να αφήνουν τα μωρά σε παππουδογιαγιαδες για ώρες ολόκληρες και αυτοί οι ερμοι δεν μπορούν ούτε να τα κυνηγούν, ούτε να τα φροντίζουν όπως οι γονείς με αποτέλεσμα να είναι δυστυχισμένοι και σε απόγνωση αλλά δεν τολμούν  να πουν κάτι στα παιδιά τους είτε γιατί και αυτά δουλεύουν όλη μέρα είτε γιατί υπάρχουν θέματα υγείας. Το ζω με την έρμη τη μαμά μου να μεγαλώνει ένα εγγόνι ορφανό από μάνα του αδερφού μου και από την άλλη να έχει ανάπηρο τον άντρα της. Ας έχουμε την υγεία μας, το μυαλό μας και όλα τα άλλα θα έρθουν στην ώρα τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...☺️

Περίοδο κανονικότατα έχω σήμερα! Ο γυναικολόγος μου είπε τον επόμενο μήνα που θα πάω για τεστ ΠΑΠ θα με γράψει εξετάσεις και θα με στείλει σε αιματολογο. Θέλει να το ψάξουμε λίγο για να μην πηγαίνουμε στα τυφλά και νομίζω ότι είναι σωστό... Οπότε για αυτό τον μήνα σταματάμε λίγο προσπάθεια για να μπούμε σε εξετάσεις.... 

Για τον αιματολογο ήθελα να στο πω από χτες. Νομίζω στην περίπτωση σου είναι η καλύτερη λύση για να ξερεις αν είναι κάποιο θέμα που λύνεται εύκολα να κάνεις τη θεραπεία και να κρατήσεις το μωρό σου. Στο εύχομαι ολόψυχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σε αυτό θα συμφωνήσω και εγώ. Αν δεν είμαστε υγιείς το μωρό θα μετατραπεί από χαρμόσυνο γεγονός σε πρόβλημα. Είναι δύσκολα τα πρώτα χρόνια του παιδιού και όσο πιο καλά είναι οι γονείς του τόσο καλύτερα για όλους. Βλέπω δυστυχώς πολλά ζευγάρια να αφήνουν τα μωρά σε παππουδογιαγιαδες για ώρες ολόκληρες και αυτοί οι ερμοι δεν μπορούν ούτε να τα κυνηγούν, ούτε να τα φροντίζουν όπως οι γονείς με αποτέλεσμα να είναι δυστυχισμένοι και σε απόγνωση αλλά δεν τολμούν  να πουν κάτι στα παιδιά τους είτε γιατί και αυτά δουλεύουν όλη μέρα είτε γιατί υπάρχουν θέματα υγείας. Το ζω με την έρμη τη μαμά μου να μεγαλώνει ένα εγγόνι ορφανό από μάνα του αδερφού μου και από την άλλη να έχει ανάπηρο τον άντρα της. Ας έχουμε την υγεία μας, το μυαλό μας και όλα τα άλλα θα έρθουν στην ώρα τους. 

Έτσι είναι...
Για εμένα δεν είναι καθόλου αυτονόητο ότι πρέπει οι γονείς να κρατάνε τα εγγόνια τους. Είναι μεγάλο άγχος, στρες και τεράστια ευθύνη για αυτούς, ειδικά αν είναι προχωρημένης ηλικίας. Υπάρχουν πολλές όμως κοπέλες, ειδικά εδώ στην επαρχία που μένω, που το θεωρούν αυτονόητο!!! Και ότι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν!


Τώρα τι να πω για τη μανούλα σου, είναι ηρωίδα γιατί της έχουν τύχει αυτά τα δύο "λαχεία", να πρέπει να είναι βράχος για το μωρό και για τον άντρα της. Προσπαθείστε όσο μπορείτε να την ξεκουράζετε, και να της λέτε πόσο σημαντική είναι για εσάς. Και να της πεις και από εμένα ένα μεγάλο μπράβο!! 

Πόσο μηνών είσαι τώρα εσύ κορίτσι μου;; Πάνε όλα καλά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Για τον αιματολογο ήθελα να στο πω από χτες. Νομίζω στην περίπτωση σου είναι η καλύτερη λύση για να ξερεις αν είναι κάποιο θέμα που λύνεται εύκολα να κάνεις τη θεραπεία και να κρατήσεις το μωρό σου. Στο εύχομαι ολόψυχα. 

Σε ευχαριστώ πολύ 😁🙏 μακάρι να μην βρουν τίποτα να είναι τυχαία γεγονότα... Αλλά τουλάχιστον να είμαι ήσυχη ότι όλα είναι καλά 

@misofeggaro έτσι είναι... Θέλει πρώτα από όλα ψυχική ηρεμία.... Και εγώ κατάλαβα ότι δεν είμαι έτοιμη ακόμα ψυχολογικά... Αγχώνομαι υπερβολικά.... Ας κάνω τις εξετάσεις μου και εγώ και μετά να ξεκινήσω ξανά προσπάθειες γιατι αν δεν είσαι ήρεμος ψυχικά δεν κάνεις τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...☺️

Περίοδο κανονικότατα έχω σήμερα! Ο γυναικολόγος μου είπε τον επόμενο μήνα που θα πάω για τεστ ΠΑΠ θα με γράψει εξετάσεις και θα με στείλει σε αιματολογο. Θέλει να το ψάξουμε λίγο για να μην πηγαίνουμε στα τυφλά και νομίζω ότι είναι σωστό... Οπότε για αυτό τον μήνα σταματάμε λίγο προσπάθεια για να μπούμε σε εξετάσεις.... 

Καλημέρα κορίτσι μ.Είχες κι εσύ συνεχόμενες ατυχίες και πόσο ετών είσαι?Γιατί κι εγώ θα το ψάξω αυτόν τον μήνα.Είμαι βέβαια μεγαλούτσικη αλλά να δω μήπως φταίει και κάτι άλλο.Τουλάχιστον να πούμε ότι κάναμε ότι ήταν δυνατόν και όλα καλά θα πάνε.Να χαίρεσαι το/τα παιδάκι/α σου και εκείνα εσένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έτσι είναι...
Για εμένα δεν είναι καθόλου αυτονόητο ότι πρέπει οι γονείς να κρατάνε τα εγγόνια τους. Είναι μεγάλο άγχος, στρες και τεράστια ευθύνη για αυτούς, ειδικά αν είναι προχωρημένης ηλικίας. Υπάρχουν πολλές όμως κοπέλες, ειδικά εδώ στην επαρχία που μένω, που το θεωρούν αυτονόητο!!! Και ότι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν!


Τώρα τι να πω για τη μανούλα σου, είναι ηρωίδα γιατί της έχουν τύχει αυτά τα δύο "λαχεία", να πρέπει να είναι βράχος για το μωρό και για τον άντρα της. Προσπαθείστε όσο μπορείτε να την ξεκουράζετε, και να της λέτε πόσο σημαντική είναι για εσάς. Και να της πεις και από εμένα ένα μεγάλο μπράβο!! 

Πόσο μηνών είσαι τώρα εσύ κορίτσι μου;; Πάνε όλα καλά;; 

Μπήκαμε στον πέμπτο με τη μπουμπού μου, δόξα τω Θεό καλά είναι τα πράγματα. Έχω πάρει απόφαση αφού γεννηθεί θα βγάλω και το δεύτερο ινομυωμα που μεγάλωσε με την εγκυμοσύνη. Ευτυχώς έχω τη στήριξη του συζύγου. Ήμουν πάντα της άποψης μέχρι να έρθουν τα δύσκολα δεν ξέρεις τι άνθρωπο παντρεύτηκες. Πήρα και λάδι από την Παναγία την Φανερωμένη και βάζω στην κοιλιά το πρωί και πιστεύω θα μας το φέρει με υγεία το μωρό η Παναγία μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα μου ερχόταν στις 3 μέρες. Δηλαδή, τελείωνα το κουτί Παρασκευή και μου ερχόταν τη Δευτέρα. Ρώτησες το γιατρό σου για τις εκκρίσεις; Εγώ όσο έπαιρνα τα χάπια δεν το είχα αυτό. Μήπως έχει να κάνει με την υστεροσκόπηση δεν ξέρω.
    • Καλησπέρα! Ούτε κι εγώ βλέπω κάτι ούτε σε αυτήν ούτε στην έγχρωμη. Αλλά αυτό είπαν και τα κορίτσια. Εγώ σου γράφω για να σου πω ότι την συγκεκριμένη εταιρεία δεν την εμπιστεύομαι ΚΑΘΌΛΟΥ, μιας και αρκετά χρόνια πριν μου είχε βγάλει θετικό τεστ σχεδόν αμέσως, ενώ δεν ήμουν έγκυος κ απλά είχα μια κύστη (για αυτό είχα κ καθυστέρηση). Αν δεν αντέχεις κάνε αύριο ένα, αλλά άλλης εταιρείας, κατά τη γνώμη μου! Ωστόσο εύχομαι να είσαι, αν το θες!❤️
    • Νομίζω σε επόμενη φορά (αν υπάρξει) θα πρέπει να πεις ότι επειδή είμαι έγκυος/έχω νεογέννητο δεν μπορώ!! Γιατί τελικά το πρώτο άτομο που θα πρέπει να μας φροντίσει/προστατέψει είναι ο εαυτός μας!  Κι εγώ απογοητεύτηκα σε αντίστοιχες περιπτώσεις και έλεγα "μα καλά δεν σκέφτονται ότι είμαι έγκυος;;" αλλά κατάλαβα ότι δυστυχώς δεν το σκέφτονται όλοι και πρέπει να μάθω να λέω όχι για να με φροντίσω ή να με γλιτώσω από αχρειαστη ταλαιπωρία. Μην νομίζεις κι εγώ το δουλεύω μέσα μου γιατί όταν στο ζητάνε και δεν το σκέφτονται οι άλλοι μπορεί να αισθάνεσαι άσχημα να βάλεις εσύ το όριο. Αλλά σκέφτομαι ότι αφού δεν με σκέφτονται άλλοι πρέπει να με σκεφτώ εγώ!
    • Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Εγώ δεν κοιμάμαι λόγω ΓΟΠ αλλά νυστάζω όλη μέρα. Αν τους έλεγες όχι τι θα σου έλεγαν δηλαδή;;; Τι κάνατε τελικά;
    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...