Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλλαγή γιατρού στον 6ο! Γνώμη;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας!! Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς και τα μωράκια σας!! Βρίσκομαι στον 6ο μήνα και σε ένα κομβικό σημείο, καθώς πήραμε την απόφαση εγώ και ο σύζυγός μου να αλλάξουμε γιατρό! Οι λόγοι αρκετοί, αλλά κυρίως ότι δεν με καλύπτει ο συγκεντρωμένος και νιώθω ανασφάλεια! Σαν επιστήμονας ίσως είναι εξαίρετος, αλλά δεν με καλύπτει προσωπικά σε ορισμένα θέματα που θα ήθελα! Έχω βρει έναν άλλο γιατρό και σκέφτομαι να πάω εκεί...Πείτε μου τη γνώμη σας.. Θεωρείτε ότι μπορώ να το κάνω στο μήνα που βρίσκομαι, δηλαδή έχοντας σχεδόν διανύσει πάνω από το μισό της εγκυμοσύνης;; Είναι μήπως είναι μια βιαστική και παράτολμη απόφαση, ακριβώς επειδή πλησιάζουμε προς το τέλος;; Να τονίσω ότι μέχρι τώρα όλα κύλησαν ομαλά στη εγκυμοσύνη, χωρίς κάποιο προβλήμα. Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας..Θα μου πείτε γιατί δεν το έκανες τόσο καιρό; Ε έκανα τα στραβά μάτια, απλά νομίζω τώρα δεν άντεξα άλλο! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!! Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς και τα μωράκια σας!! Βρίσκομαι στον 6ο μήνα και σε ένα κομβικό σημείο, καθώς πήραμε την απόφαση εγώ και ο σύζυγός μου να αλλάξουμε γιατρό! Οι λόγοι αρκετοί, αλλά κυρίως ότι δεν με καλύπτει ο συγκεντρωμένος και νιώθω ανασφάλεια! Σαν επιστήμονας ίσως είναι εξαίρετος, αλλά δεν με καλύπτει προσωπικά σε ορισμένα θέματα που θα ήθελα! Έχω βρει έναν άλλο γιατρό και σκέφτομαι να πάω εκεί...Πείτε μου τη γνώμη σας.. Θεωρείτε ότι μπορώ να το κάνω στο μήνα που βρίσκομαι, δηλαδή έχοντας σχεδόν διανύσει πάνω από το μισό της εγκυμοσύνης;; Είναι μήπως είναι μια βιαστική και παράτολμη απόφαση, ακριβώς επειδή πλησιάζουμε προς το τέλος;; Να τονίσω ότι μέχρι τώρα όλα κύλησαν ομαλά στη εγκυμοσύνη, χωρίς κάποιο προβλήμα. Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας..Θα μου πείτε γιατί δεν το έκανες τόσο καιρό; Ε έκανα τα στραβά μάτια, απλά νομίζω τώρα δεν άντεξα άλλο! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

 

 

Νομίζω πρέπει να δεις αν καταρχήν σε δέχεται ο άλλος γιατρός σε αυτό το σταδιο... Αν δέχεται και εσύ νιώθεις πιο καλά μαζί του τότε όλα καλά! Απλά βεβαιώσου ότι όντως σε καλύπτει περισσότερο. 

Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!! Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς και τα μωράκια σας!! Βρίσκομαι στον 6ο μήνα και σε ένα κομβικό σημείο, καθώς πήραμε την απόφαση εγώ και ο σύζυγός μου να αλλάξουμε γιατρό! Οι λόγοι αρκετοί, αλλά κυρίως ότι δεν με καλύπτει ο συγκεντρωμένος και νιώθω ανασφάλεια! Σαν επιστήμονας ίσως είναι εξαίρετος, αλλά δεν με καλύπτει προσωπικά σε ορισμένα θέματα που θα ήθελα! Έχω βρει έναν άλλο γιατρό και σκέφτομαι να πάω εκεί...Πείτε μου τη γνώμη σας.. Θεωρείτε ότι μπορώ να το κάνω στο μήνα που βρίσκομαι, δηλαδή έχοντας σχεδόν διανύσει πάνω από το μισό της εγκυμοσύνης;; Είναι μήπως είναι μια βιαστική και παράτολμη απόφαση, ακριβώς επειδή πλησιάζουμε προς το τέλος;; Να τονίσω ότι μέχρι τώρα όλα κύλησαν ομαλά στη εγκυμοσύνη, χωρίς κάποιο προβλήμα. Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας..Θα μου πείτε γιατί δεν το έκανες τόσο καιρό; Ε έκανα τα στραβά μάτια, απλά νομίζω τώρα δεν άντεξα άλλο! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

 

 

Καλησπέρα! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! Δεν θεωρώ ότι είναι αργά να αλλάξεις γιατρό. Έχω φίλη μου που άλλαξε στον 8ο μήνα γιατί δεν την κάλυπτε στο τέλος ο γιατρός της ούτε ιατρικά ούτε ψυχολογικά.

Κλείσε ένα ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό και εξήγησε τους αν έχεις οποιοδήποτε προβληματισμό. Ο γυναικολόγος πέρα από καλός επιστημονας πρέπει να είναι και κοντά μας, ιδιαίτερα σε μας που είναι και η πρώτη μας εγκυμοσύνη και είμαστε λίγο πολύ στα χαμένα. Απλά να έχεις μαζεμένα σε ένα φάκελο, ότι εξετάσεις έχεις κάνει, αίμα, ουρά, προγεννητικες, υπέρηχους ( ιδιαίτερα αυχενική κ β επιπέδου) ώστε να έχει μια ολοκληρωμένη εικόνα και ο καινούργιος γιατρός. Σου εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου άλλαξε γιατρό στις 40 εβδομάδες (ω! ναι, κι όμως...) γιατί ο προηγούμενος της είπε να κάνει πρόκληση, κάτι που δεν ήθελε.

Οπότε δεν είναι καθόλου αργά, αρκεί να βρεις γιατρό να δεχτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!! Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς και τα μωράκια σας!! Βρίσκομαι στον 6ο μήνα και σε ένα κομβικό σημείο, καθώς πήραμε την απόφαση εγώ και ο σύζυγός μου να αλλάξουμε γιατρό! Οι λόγοι αρκετοί, αλλά κυρίως ότι δεν με καλύπτει ο συγκεντρωμένος και νιώθω ανασφάλεια! Σαν επιστήμονας ίσως είναι εξαίρετος, αλλά δεν με καλύπτει προσωπικά σε ορισμένα θέματα που θα ήθελα! Έχω βρει έναν άλλο γιατρό και σκέφτομαι να πάω εκεί...Πείτε μου τη γνώμη σας.. Θεωρείτε ότι μπορώ να το κάνω στο μήνα που βρίσκομαι, δηλαδή έχοντας σχεδόν διανύσει πάνω από το μισό της εγκυμοσύνης;; Είναι μήπως είναι μια βιαστική και παράτολμη απόφαση, ακριβώς επειδή πλησιάζουμε προς το τέλος;; Να τονίσω ότι μέχρι τώρα όλα κύλησαν ομαλά στη εγκυμοσύνη, χωρίς κάποιο προβλήμα. Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας..Θα μου πείτε γιατί δεν το έκανες τόσο καιρό; Ε έκανα τα στραβά μάτια, απλά νομίζω τώρα δεν άντεξα άλλο! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

 

 

καλησπέρα κοριτσάκι μου!εύχομαι να πάνε όλα καλάμε την εγκυμοσύνη σου...να έχουμε τελειόμηνες κυυήσεις!προσωπικά θεωρώ πως αν δε σε καλύπτει έστω σε μικρό βαθμό ο γιατρ΄ός καλό θα ήταν να πας και κάπου αλλού αν έχεις βρει κάτι αξιόλογο..και έπειτα κρίνεις πιο σφαιρικ΄΄α..βέβαια θεωρώ προσωπικά  πως αν έχεις κάποιο ιστορικό και σε έχει εγχειρήσει αυτός και γνωρίζει ακριβώς τι έιχεις εκδηλ΄ώσει στο παρελθόν δύσκολα αλλάζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,έχω ΑΚΡΙΒΏΣ το ίδιο θέμα απλά εγώ είμαι στον 5ο.Ειναι πολύ καλός επιστήμονας αλλά κάθε φορά έχει κάτι μούτρα μέχρι κάτω είναι τελείως μονοχνωτος,δεν σε εμψυχώνει καθόλου,και κάποιες φορές με κάνει να νιώθω ότι με βλέπει απλά σαν ένα 50€ , τον ρωτάω κάποια πράγματα κ με ξεπεταει.Δεν θέλω να γεννήσω σε κάποιον που δεν τον εμπιστεύομαι.Εσυ τι έκανες τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...