Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μίλησα με τον γιατρό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι πολύ καλά και έχω φοβηθεί αρκετά. 

Μου είπε ότι το θετικό είναι το μωρό έχει αρκετά κιλά για την εβδομάδα του είναι 1.600 περίπου

Ωστόσο έχει γεράσει ο πλακούντας έχει φτάσει τρίτο στάδιο και τελευταίο που αυτό συνήθως φτάνει από την 36 η και μετά. Έμενα γέρασε ένα μήνα πριν. Αυτό έγινε από την αυξημένη αρτηριακή πίεση λέει που είχα. Δεν φταίω σε κάτι και ίσα-ίσα καλά που περναμε salospir λέει ήταν σωτηριο γιατί αλλιώς λέει θα είχες γεννησει ήδη ένα πρόωρο μωρό. 

Του λέω και τώρα τι κάνουμε αυτό είναι πολύ κακό;; μου λέει θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα θα έρχεσαι να σε βλέπω να βλέπουμε πώς είναι ο πλακούντας. Και θα μπεις προγραμματισμένα. Δηλαδή του λέω δεν πάω σύμφωνα με την πητ τέλη Σεπτέμβρη; Μου λέει τι τέλη Σεπτέμβρη καλέ..εδώ θα παλέψουμε να φτάσεις στον μήνα σου 😮🥺 . 27 Αυγούστου μπαίνω κανονικά στον μήνα μου. Θα με βλέπει κάθε βδομάδα και μόλις δεν αντέξει άλλο ο πλακούντας μου είπε θα μου πει ημερομηνία που θα πάω μέσα και μάλλον λέει καισαρική επειδή δεν γίνεται πρόκληση σε αυτή την κατασταση. 😔😔

Όσο για τις συσπάσεις που του εξήγησα μου είπε ότι ναι αυτά είναι συσπάσεις .σταματάω το περπάτημα και γενικά την πολλή κίνηση και ξεκινάω utrogestan πρωί-βράδυ. . Οπότε μωράκι Αυγούστου το βλέπω 🤷🏻 θέλω να είναι καλά. Τουλάχιστον να φτάσει 2300. Φοβάμαι πολύ μην και σταματήσει να το ταιζει ο πλακούντας. Αλλά μου λέει θα σε βλέπω κάθε βδομάδα. και αν πάω Δευτέρα ας πούμε και μετά μέχρι να ξανά πάω έχει πάθει θέμα ;

Κοριτσάκι μου καλό να μην στεναχωριέσαι και να μην αγχώνεσαι γιατί το μωράκι σου νιώθει τα πάντα!!!! Να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη όσο μπορείς!!!! Να ξεκουράζεσαι αρκετά! Πάλεψες κ εσύ αρκετά μέχρι εδώ...λίγο ακόμα! Για να σου είπε ο γιατρός σου αν βδομάδα κάτι ξέρει αλλιώς θα σου έλεγε ακόμα πιο συχνά!!!! Και εννοείται πως δεν πειράζει με καισαρική....ότι είναι καλό για το μωράκι κ για εσένα!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αυτήν την φορά είχε την μεγαλύτερη αύξηση στα γραμμάρια πήρε πιο πολλά  εκτός αν δεν είχε  μετρήσει καλά την προηγούμενη φορά δεν ξέρω… κοιτά πάλι μικρούλα θεωρείται αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα γεννηθεί μεγαλύτερη από 2,5 κιλά 

Πίνεις ασβέστιο ; Εμένα δεν μου είχε δώσει ήταν λίγο χαμηλό και που είπε πρόβειο γιαούρτι να τρώω 

 

Ναι μου έχει δώσει κι ασβέστιο κάτι δισκία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγες μέρες , τρέξιμο... Θα επανέλθω με το θεμα μου, πήγα στο γιατρό είναι όλα καλά! Τελικά ο βήχας δεν επηρέασε τη περίδεση ο τράχηλος μια χαρά! Μου είπε να περπατάω να κάνω πραγματακια να μην είμαι τελείως ξάπλα για να μην χρειαστώ αντιπηκτικες. Την άλλη βδομάδα έχω Doppler, ε λίγο άγχος υπάρχει...

Ήθελα να σας ρωτήσω, σας έχει πει ο γιατρός ή έκανε καμία κοπέλα το εμβόλιο του κοκκυτη τώρα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης; 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria1722 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγες μέρες , τρέξιμο... Θα επανέλθω με το θεμα μου, πήγα στο γιατρό είναι όλα καλά! Τελικά ο βήχας δεν επηρέασε τη περίδεση ο τράχηλος μια χαρά! Μου είπε να περπατάω να κάνω πραγματακια να μην είμαι τελείως ξάπλα για να μην χρειαστώ αντιπηκτικες. Την άλλη βδομάδα έχω Doppler, ε λίγο άγχος υπάρχει...

Ήθελα να σας ρωτήσω, σας έχει πει ο γιατρός ή έκανε καμία κοπέλα το εμβόλιο του κοκκυτη τώρα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης; 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Καλημέρα, είδες που όλα πήγαν καλά μπράβο!!!

και εγώ ήθελα να ρωτήσω γα το εμβόλιο εμένα δεν μου έχει πει κάτι ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria1722 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγες μέρες , τρέξιμο... Θα επανέλθω με το θεμα μου, πήγα στο γιατρό είναι όλα καλά! Τελικά ο βήχας δεν επηρέασε τη περίδεση ο τράχηλος μια χαρά! Μου είπε να περπατάω να κάνω πραγματακια να μην είμαι τελείως ξάπλα για να μην χρειαστώ αντιπηκτικες. Την άλλη βδομάδα έχω Doppler, ε λίγο άγχος υπάρχει...

Ήθελα να σας ρωτήσω, σας έχει πει ο γιατρός ή έκανε καμία κοπέλα το εμβόλιο του κοκκυτη τώρα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης; 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Καλημέρα εμενα μ ειπε ο γιατρος μου να κανουμε το εμβολιο ακομα το σκεφτομαι μιλησα με 2 παιδιάτρους και ηταν πολυ υπέρ βεβαια δεν το προτείνουν πολλοί γυναικολόγοι Γιατι οσες φίλες μ ρωτησα δεν τους το ειχαν αναφέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mariakater είπε:

Καλημέρα εμενα μ ειπε ο γιατρος μου να κανουμε το εμβολιο ακομα το σκεφτομαι μιλησα με 2 παιδιάτρους και ηταν πολυ υπέρ βεβαια δεν το προτείνουν πολλοί γυναικολόγοι Γιατι οσες φίλες μ ρωτησα δεν τους το ειχαν αναφέρει 

Και μένα η παιδίατρος μου είπε να το κάνω, και με 2 ξαδέρφες μου που μίλησα το κάνανε και μάλιστα η μία έκανε κ της γρίπης. Τι να πω δε ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria1722 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγες μέρες , τρέξιμο... Θα επανέλθω με το θεμα μου, πήγα στο γιατρό είναι όλα καλά! Τελικά ο βήχας δεν επηρέασε τη περίδεση ο τράχηλος μια χαρά! Μου είπε να περπατάω να κάνω πραγματακια να μην είμαι τελείως ξάπλα για να μην χρειαστώ αντιπηκτικες. Την άλλη βδομάδα έχω Doppler, ε λίγο άγχος υπάρχει...

Ήθελα να σας ρωτήσω, σας έχει πει ο γιατρός ή έκανε καμία κοπέλα το εμβόλιο του κοκκυτη τώρα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης; 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Άντε ωραία πήγαν όλα καλά μπράβο 😊

Όχι εμένα δεν μου έχει αναφέρει τίποτα για εμβόλια να πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria1722 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγες μέρες , τρέξιμο... Θα επανέλθω με το θεμα μου, πήγα στο γιατρό είναι όλα καλά! Τελικά ο βήχας δεν επηρέασε τη περίδεση ο τράχηλος μια χαρά! Μου είπε να περπατάω να κάνω πραγματακια να μην είμαι τελείως ξάπλα για να μην χρειαστώ αντιπηκτικες. Την άλλη βδομάδα έχω Doppler, ε λίγο άγχος υπάρχει...

Ήθελα να σας ρωτήσω, σας έχει πει ο γιατρός ή έκανε καμία κοπέλα το εμβόλιο του κοκκυτη τώρα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης; 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Μπράβο !!!!!!! Είδες όλα μια χαρά!!!!! Να σηκώνεσαι ναι με προσοχή κ ξεκούραση πάντα! Εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι ο γιατρός μου (ακόμα τουλάχιστον) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξανά μίλησα με τον γιατρό του είπα τι γίνεται στην περίπτωση που με δει και ο πλακούντας είναι εντάξει Και μετά από λίγες μέρες δεν είναι μου είπε ότι δεν συμβαίνει τόσο γρήγορα για αυτό θα με παρακολουθεί κάθε μία εβδομάδα. Θα πάω 10 Αυγούστου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα εάν δει κάτι περίεργο λέει θα μου πει εκείνος να πηγαίνω ακόμα πιο συχνά. Μόλις δούμε ότι ο πλακούντας δεν μπορεί να δώσει άλλο θα με βάλει μέσα προγραμματισμένα .το ιδανικό λέει είναι να φτάσουμε 36η εβδομάδα αυτή θα είναι η καλύτερη περίπτωση αλλά μπορεί να γίνει και νωρίτερα. 

Να ξεκουράζομαι. Να μην περπατάω ένας μήνας λέει έμεινε. Και να προσέχω. Προγεστερονη και μαγνήσιο και χαλάρωση σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σήμερα ξανά μίλησα με τον γιατρό του είπα τι γίνεται στην περίπτωση που με δει και ο πλακούντας είναι εντάξει Και μετά από λίγες μέρες δεν είναι μου είπε ότι δεν συμβαίνει τόσο γρήγορα για αυτό θα με παρακολουθεί κάθε μία εβδομάδα. Θα πάω 10 Αυγούστου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα εάν δει κάτι περίεργο λέει θα μου πει εκείνος να πηγαίνω ακόμα πιο συχνά. Μόλις δούμε ότι ο πλακούντας δεν μπορεί να δώσει άλλο θα με βάλει μέσα προγραμματισμένα .το ιδανικό λέει είναι να φτάσουμε 36η εβδομάδα αυτή θα είναι η καλύτερη περίπτωση αλλά μπορεί να γίνει και νωρίτερα. 

Να ξεκουράζομαι. Να μην περπατάω ένας μήνας λέει έμεινε. Και να προσέχω. Προγεστερονη και μαγνήσιο και χαλάρωση σπίτι 

Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElkΈχει πάρει κ θέση το νινακι σου ;;ναι δύο βδομάδες έμειναν κ για εμένα !!δλδ στον μήνα σου μπαίνεις 5βδοναδες πριν την Πητ σου ;;γτ ο ένατος νομίζω είναι πέντε..

Του είπες για την μέση σου ;;

Εννοείται δεν έχεις τίποτα να ανησυχείς !!💗ηη

@Maria1722ούτε εμένα μου έχει αναφέρει κάτι για εμβόλια γενικά...

@babyblue94εντάξει ξεκουράζεσαι κ όλα καλά..αφού δε θέλει να σε δει άμεσα .μη βάζεις με το νου το κακό σενάριο !εσύ θα κάνεις ο τι σου έχει πει κατά γράμμα και με συνεχή έλεγχο όλα καλά θα πάνε !να έχεις πίστη !

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Σήμερα ξανά μίλησα με τον γιατρό του είπα τι γίνεται στην περίπτωση που με δει και ο πλακούντας είναι εντάξει Και μετά από λίγες μέρες δεν είναι μου είπε ότι δεν συμβαίνει τόσο γρήγορα για αυτό θα με παρακολουθεί κάθε μία εβδομάδα. Θα πάω 10 Αυγούστου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα εάν δει κάτι περίεργο λέει θα μου πει εκείνος να πηγαίνω ακόμα πιο συχνά. Μόλις δούμε ότι ο πλακούντας δεν μπορεί να δώσει άλλο θα με βάλει μέσα προγραμματισμένα .το ιδανικό λέει είναι να φτάσουμε 36η εβδομάδα αυτή θα είναι η καλύτερη περίπτωση αλλά μπορεί να γίνει και νωρίτερα. 

Να ξεκουράζομαι. Να μην περπατάω ένας μήνας λέει έμεινε. Και να προσέχω. Προγεστερονη και μαγνήσιο και χαλάρωση σπίτι 

Ολα καλα θα πανε θα το παρακολουθείτε και αν τυχον χρειαστει κατι θα σου πει ο γιατρος  καθε εβδομαδα που θα σε βλεπει ειναι πολυ ασφαλές !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

@ElkΈχει πάρει κ θέση το νινακι σου ;;ναι δύο βδομάδες έμειναν κ για εμένα !!δλδ στον μήνα σου μπαίνεις 5βδοναδες πριν την Πητ σου ;;γτ ο ένατος νομίζω είναι πέντε..

Του είπες για την μέση σου ;;

Εννοείται δεν έχεις τίποτα να ανησυχείς !!💗ηη

@Maria1722ούτε εμένα μου έχει αναφέρει κάτι για εμβόλια γενικά...

@babyblue94εντάξει ξεκουράζεσαι κ όλα καλά..αφού δε θέλει να σε δει άμεσα .μη βάζεις με το νου το κακό σενάριο !εσύ θα κάνεις ο τι σου έχει πει κατά γράμμα και με συνεχή έλεγχο όλα καλά θα πάνε !να έχεις πίστη !

 

 

Είναι με το κεφάλι κάτω αλλά δεν έχει πάρει θέση γέννας πρέπει να κατέβει στην λεκάνη είναι σχετικά ψηλά από ότι κατάλαβα για αυτό με είπε να περπατάω για να κατέβει το μωρο, σε 4 βδομαδες είναι η ΠΗΤ μου 25-28/8 τώρα έχουμε 27/7 αρα το πολύ σε 4 βδομαδες θα πρέπει να γεννήσω 

για την μέση μου ήξερε από την αρχή ότι είναι χειρουργημένη για αυτό μου είπε να ρωτήσω τον ορθοπεδικό μου για την γεννά.. του ειπα ότι ορθοπεδικός μου δεν μου είπε ούτε ναι ούτε όχι για φυσιολογικό τοκετό..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Σήμερα ξανά μίλησα με τον γιατρό του είπα τι γίνεται στην περίπτωση που με δει και ο πλακούντας είναι εντάξει Και μετά από λίγες μέρες δεν είναι μου είπε ότι δεν συμβαίνει τόσο γρήγορα για αυτό θα με παρακολουθεί κάθε μία εβδομάδα. Θα πάω 10 Αυγούστου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα εάν δει κάτι περίεργο λέει θα μου πει εκείνος να πηγαίνω ακόμα πιο συχνά. Μόλις δούμε ότι ο πλακούντας δεν μπορεί να δώσει άλλο θα με βάλει μέσα προγραμματισμένα .το ιδανικό λέει είναι να φτάσουμε 36η εβδομάδα αυτή θα είναι η καλύτερη περίπτωση αλλά μπορεί να γίνει και νωρίτερα. 

Να ξεκουράζομαι. Να μην περπατάω ένας μήνας λέει έμεινε. Και να προσέχω. Προγεστερονη και μαγνήσιο και χαλάρωση σπίτι 

Λίγο υπομονή προσπάθησε να είσαι ξεκουραστεί και ξαπλωμένη ένας μήνας έμεινε και όλα θα πάνε καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Σήμερα ξανά μίλησα με τον γιατρό του είπα τι γίνεται στην περίπτωση που με δει και ο πλακούντας είναι εντάξει Και μετά από λίγες μέρες δεν είναι μου είπε ότι δεν συμβαίνει τόσο γρήγορα για αυτό θα με παρακολουθεί κάθε μία εβδομάδα. Θα πάω 10 Αυγούστου και μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα εάν δει κάτι περίεργο λέει θα μου πει εκείνος να πηγαίνω ακόμα πιο συχνά. Μόλις δούμε ότι ο πλακούντας δεν μπορεί να δώσει άλλο θα με βάλει μέσα προγραμματισμένα .το ιδανικό λέει είναι να φτάσουμε 36η εβδομάδα αυτή θα είναι η καλύτερη περίπτωση αλλά μπορεί να γίνει και νωρίτερα. 

Να ξεκουράζομαι. Να μην περπατάω ένας μήνας λέει έμεινε. Και να προσέχω. Προγεστερονη και μαγνήσιο και χαλάρωση σπίτι 

Άκου πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά! Όπως σου είπε ένας μήνας έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να πω κάτι πολύ άσχετο αλλά έχω εδώ και μερες προσπαθω να βγάλω μια άκρη και δεν μπορω και ειπα να ρωτήσω και σε εσας μήπως έχετε καποια παρόμοια εμπηρια ή έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο.. εδώ και μια βδομαδα με έχουν στείλει μια επιστολή από Vodafone και μου λένε ότι χρωστάω 31,5 ευρώ χωρίς όμως να μου λένε τι είναι αυτό το ποσο και επισης έχουν πει και στο πατέρα μου (τηλεφωνικά σε εκείνον ) ότι χρωστάει 29 ευρώ.. 

τους περνούμε τηλ και ρωταμε τι είναι αυτό το ποσο και λένε είναι απλήρωτος λογαριασμός Μαρτίου Απριλίου που δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί ευτυχώς ο πατέρας μου πάει και τα πληρώνει σε κατάστημα και έχει κρατημένες τις αποδείξεις… αλλά αυτοί επιμένουν και απειλούν ότι θα μου κάνουν φραγή και ότι θα με τρέξουν και νομικά.. εδώ να πω ότι είμαι 8 χρόνια στην Vodafone χωρίς να έχω θέμα στο παρελθόν πάντα πλήρωνα χωρίς καν να προλάβουν να λήξη η προθεσμία πληρωμής μου.. 

έχει παει σε κατάστημα να ρωτήσει και πάλι άκρη δεν έβγαλα 

επισης όλοι μου οι λογαριασμοί μέχρι Ιουνίου έγραφαν πάνω οτι δεν χρωστάω και ξαφνικά βγήκε ο μήνας Ιούλιος και γραφει οτι χρωστάω 31,5 + τον λογαριασμό που τρέχει και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω.. δεν είναι το ποσο αλλά είναι η κοροϊδία δεν είναι παράλογο να πληρώσω κατι για το οποίο δεν ξέρω καν τι είναι ; Και ποιος μου λέει αν σε μερικούς μήνες πάλι δεν μου ζητήσουν και αλλά λεφτά με την πρόφαση οτι χρωστάω ; Γιατί μαζί με του πατέρα μου και τους τρέχοντα λογαριασμούς θέλουν 70 ευρώ  συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο που είναι και άσχετο αλλά ήθελε και μια γνωμη στο τι να κάνω 😕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ρε κορίτσια να πω κάτι πολύ άσχετο αλλά έχω εδώ και μερες προσπαθω να βγάλω μια άκρη και δεν μπορω και ειπα να ρωτήσω και σε εσας μήπως έχετε καποια παρόμοια εμπηρια ή έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο.. εδώ και μια βδομαδα με έχουν στείλει μια επιστολή από Vodafone και μου λένε ότι χρωστάω 31,5 ευρώ χωρίς όμως να μου λένε τι είναι αυτό το ποσο και επισης έχουν πει και στο πατέρα μου (τηλεφωνικά σε εκείνον ) ότι χρωστάει 29 ευρώ.. 

τους περνούμε τηλ και ρωταμε τι είναι αυτό το ποσο και λένε είναι απλήρωτος λογαριασμός Μαρτίου Απριλίου που δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί ευτυχώς ο πατέρας μου πάει και τα πληρώνει σε κατάστημα και έχει κρατημένες τις αποδείξεις… αλλά αυτοί επιμένουν και απειλούν ότι θα μου κάνουν φραγή και ότι θα με τρέξουν και νομικά.. εδώ να πω ότι είμαι 8 χρόνια στην Vodafone χωρίς να έχω θέμα στο παρελθόν πάντα πλήρωνα χωρίς καν να προλάβουν να λήξη η προθεσμία πληρωμής μου.. 

έχει παει σε κατάστημα να ρωτήσει και πάλι άκρη δεν έβγαλα 

επισης όλοι μου οι λογαριασμοί μέχρι Ιουνίου έγραφαν πάνω οτι δεν χρωστάω και ξαφνικά βγήκε ο μήνας Ιούλιος και γραφει οτι χρωστάω 31,5 + τον λογαριασμό που τρέχει και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω.. δεν είναι το ποσο αλλά είναι η κοροϊδία δεν είναι παράλογο να πληρώσω κατι για το οποίο δεν ξέρω καν τι είναι ; Και ποιος μου λέει αν σε μερικούς μήνες πάλι δεν μου ζητήσουν και αλλά λεφτά με την πρόφαση οτι χρωστάω ; Γιατί μαζί με του πατέρα μου και τους τρέχοντα λογαριασμούς θέλουν 70 ευρώ  συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο που είναι και άσχετο αλλά ήθελε και μια γνωμη στο τι να κάνω 😕

 

Βρε κορίτσι μου εμπειρια δεν εχω...αλλα αφού έχετε τις αποδείξεις της τράπεζας ο μπαμπάς σου δλδ κ εσύ φαντάζομαι θα τις έχεις στην εφαρμογή πως μπορεί να ισχυριστούν ότι χρωστάτε !;γνώμη μου να πας να τους τις δείξεις ώστε να σταματήσει αυτή η τρέλα.αν γίνεται και του μπαμπά σου..

κτός αν ήταν λόγω της αλλαγής σπιτιού για εσάς αν είχατε κ σταθερό στην ίδια εταιρεία ;;κάποιο τέλος ;;;αλλά αν σας γράφουν οτι είναι χρωστούμενα από ανεξοφλητο λογαριασμό με τις αποδείξεις που είναι νόμιμα χαρτιά φαντάζομαι δε θα υπάρχει πρόβλημα..ζητά να μιλήσεις κ Μ έναν υπεύθυνο για να βγάλεις άκρη ..

Άκου και νομικά..γενικά όλα αυτά θέλουν ψάξιμο..

Εμάς πχ μας ήρθε ένα χαρτί της ΔΕΗ τον προηγούμενο μήνα  ,  δεν είχε περαστεί ότι το είχαμε πληρώσει κ ήρθε κ άλλο με επαύξηση ..αν δε το ψάχναμε  θα τα είχαμε δώσει κανονικότατα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Βρε κορίτσι μου εμπειρια δεν εχω...αλλα αφού έχετε τις αποδείξεις της τράπεζας ο μπαμπάς σου δλδ κ εσύ φαντάζομαι θα τις έχεις στην εφαρμογή πως μπορεί να ισχυριστούν ότι χρωστάτε !;γνώμη μου να πας να τους τις δείξεις ώστε να σταματήσει αυτή η τρέλα.αν γίνεται και του μπαμπά σου..

κτός αν ήταν λόγω της αλλαγής σπιτιού για εσάς αν είχατε κ σταθερό στην ίδια εταιρεία ;;κάποιο τέλος ;;;αλλά αν σας γράφουν οτι είναι χρωστούμενα από ανεξοφλητο λογαριασμό με τις αποδείξεις που είναι νόμιμα χαρτιά φαντάζομαι δε θα υπάρχει πρόβλημα..ζητά να μιλήσεις κ Μ έναν υπεύθυνο για να βγάλεις άκρη ..

Άκου και νομικά..γενικά όλα αυτά θέλουν ψάξιμο..

Εμάς πχ μας ήρθε ένα χαρτί της ΔΕΗ τον προηγούμενο μήνα  ,  δεν είχε περαστεί ότι το είχαμε πληρώσει κ ήρθε κ άλλο με επαύξηση ..αν δε το ψάχναμε  θα τα είχαμε δώσει κανονικότατα.. 

 

Τα κινητά μας είναι το σταθερό του μπαμπά μου είναι οκ (για την ώρα τουλάχιστον )

το πρόβλημα είναι ότι τα πήγαμε σε κατάστημα και δεν μας εξυπηρέτησαν έλεγαν εμείς δεν γνωρίζουμε και πάρτε τηλέφωνο και παίρνουμε τηλέφωνο και μια λένε χρωστάμε 2 μήνες τηλ άλλη μας λενε ότι είναι πρόστιμο επειδή αναβαθμίσαμε το πρόγραμμα. προσπάθησα να μιλήσω και με μνμ μέσω της εφαρμογής με εκπρόσωπο αλλα μου είπε ότι είναι ανεξόφλητο ποσο και μου έκλεισε αμέσως την συζήτηση 

και εγώ αυτό προσπαθω να το ψαξω να δω τι στο καλό είναι αλλα για κάποιο λόγο κανείς δεν με εξυπηρετεί

απογοητευτικό πραγματικά λογικά θα μου κάνουν φραγή στο κινητό.. λέω πάλι καλά στο καινούργιο σπίτι εχω και σταθερό να μπορω να παρω τον αντρα τηλ μην τυχόν γίνει κάτι και μου σπάσουν τίποτα νερά δεν θα μπορούσα να ειδοποιήσω και κανέναν μένω και σε ερημιά δεν έχει σπίτια εδώ κοντά 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση και sorry για το άσχετο θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

έκανα μαραθώνιο διαβάσματος των τελευταίων 20 σελίδων να δω τα νέα σας γιατί δεν είχα καταφέρει να μπω εδώ και πολλές μέρες με τόσο τρέξιμο! Τι ωραία που έχουν μεγαλώσες τα μωράκια σας! Με το καλό να τα υποδεχτείτε ❤️

@Elkστειλε ένα email στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone με τους λογαριασμούς που έχεις και τις πληρωμές που έχεις κάνει και ζήτα διευκρινίσεις γραπτά! Πολύ περίεργο αυτό που σου λένε αν δεν μπορούν να σου δώσουν συγκεκριμένη ανάλυση του τι αφορά 

@babyblue94μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι! Να ξεκουράζεσαι και ζήτα από τον γιατρό σου να σε παρακολουθεί πιο συχνά. Προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις και ένα δεύτερο Doppler σε άλλο γιατρό να δεις αν εντοπίσει το ίδιο πρόβλημα στον πλακούντα. 
 

Εμείς είμαστε καλά. Ο μπέμπης μας είναι στην ανάπτυξη, τρώει να μεγαλώσει και ελπίζω μέχρι τέλος Αυγούστου να έρθει σπίτι μας. Όλες οι εξετάσεις του έχουν βγει καλές, είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστό κι ανυπομονώ να τον πάρω αγκαλίτσα.

Εγώ ψυχολογικά δεν είμαι και τόσο καλά αλλά το προσπαθώ. Παλεύω με το θήλαστρο - χωρίς μεγάλη επιτυχία - κάνω αντλήσεις ανα τρίωρο αλλά ακόμα η ποσότητα που βγάζω είναι ελάχιστη, με το ζόρι βγάζω τα 2 από τα 8 γεύματα του μπέμπη τη μέρα. Δεν έχω εγκαταλείψει ακόμη γιατί ελπίζω να καταφέρω να τον θηλάσω όταν μου επιτρέψουν τις επαφές μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

έκανα μαραθώνιο διαβάσματος των τελευταίων 20 σελίδων να δω τα νέα σας γιατί δεν είχα καταφέρει να μπω εδώ και πολλές μέρες με τόσο τρέξιμο! Τι ωραία που έχουν μεγαλώσες τα μωράκια σας! Με το καλό να τα υποδεχτείτε ❤️

@Elkστειλε ένα email στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone με τους λογαριασμούς που έχεις και τις πληρωμές που έχεις κάνει και ζήτα διευκρινίσεις γραπτά! Πολύ περίεργο αυτό που σου λένε αν δεν μπορούν να σου δώσουν συγκεκριμένη ανάλυση του τι αφορά 

@babyblue94μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι! Να ξεκουράζεσαι και ζήτα από τον γιατρό σου να σε παρακολουθεί πιο συχνά. Προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις και ένα δεύτερο Doppler σε άλλο γιατρό να δεις αν εντοπίσει το ίδιο πρόβλημα στον πλακούντα. 
 

Εμείς είμαστε καλά. Ο μπέμπης μας είναι στην ανάπτυξη, τρώει να μεγαλώσει και ελπίζω μέχρι τέλος Αυγούστου να έρθει σπίτι μας. Όλες οι εξετάσεις του έχουν βγει καλές, είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστό κι ανυπομονώ να τον πάρω αγκαλίτσα.

Εγώ ψυχολογικά δεν είμαι και τόσο καλά αλλά το προσπαθώ. Παλεύω με το θήλαστρο - χωρίς μεγάλη επιτυχία - κάνω αντλήσεις ανα τρίωρο αλλά ακόμα η ποσότητα που βγάζω είναι ελάχιστη, με το ζόρι βγάζω τα 2 από τα 8 γεύματα του μπέμπη τη μέρα. Δεν έχω εγκαταλείψει ακόμη γιατί ελπίζω να καταφέρω να τον θηλάσω όταν μου επιτρέψουν τις επαφές μαζί του. 

Τι τέλεια που βλέπεις το μπεμπακι σου. Ελπίζω να βγει σύντομα.. πόσα κιλά βγήκε ο μπεμπουλης ;

Ναι έχω επαναλλειπτικο ντομπλερ ετσι και αλλιώς. Θα πάω σίγουρα να το κάνω. Στις 33 εβδομάδες..

Σίγουρα δεν θα είσαι πολύ καλά ψυχολογικά αλλά καλά κάνεις και δεν το βάζεις κάτω. Αφού όλα πάνε καλά θα δεις θα τα ξεχάσεις όλα κάποια στιγμή και θα είναι παρελθόν. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τι τέλεια που βλέπεις το μπεμπακι σου. Ελπίζω να βγει σύντομα.. πόσα κιλά βγήκε ο μπεμπουλης ;

Ναι έχω επαναλλειπτικο ντομπλερ ετσι και αλλιώς. Θα πάω σίγουρα να το κάνω. Στις 33 εβδομάδες..

Σίγουρα δεν θα είσαι πολύ καλά ψυχολογικά αλλά καλά κάνεις και δεν το βάζεις κάτω. Αφού όλα πάνε καλά θα δεις θα τα ξεχάσεις όλα κάποια στιγμή και θα είναι παρελθόν. ❤️

Τον βλέπω κάθε μέρα αλλά ακόμα δεν με αφήνουν να τον αγγίξω. Ελπίζω μόλις πάει στη ΜΕΝΝ 2 να με αφήνουν, είναι ακόμα στην 3. Γεννήθηκε πολύ πολύ μικρούλης - μόλις 1080γρ. Τώρα έχουμε φτάσει τα 1600γρ. Κάνουμε υπομονή μέχρι να φτάσει τα 2.200 γρ. να τον πάρουμε σπίτι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Τον βλέπω κάθε μέρα αλλά ακόμα δεν με αφήνουν να τον αγγίξω. Ελπίζω μόλις πάει στη ΜΕΝΝ 2 να με αφήνουν, είναι ακόμα στην 3. Γεννήθηκε πολύ πολύ μικρούλης - μόλις 1080γρ. Τώρα έχουμε φτάσει τα 1600γρ. Κάνουμε υπομονή μέχρι να φτάσει τα 2.200 γρ. να τον πάρουμε σπίτι :)

Ααααχ γλυκούλη μου. 🥰🥰 Μια χαρά τα πάει το καμάρι σου. Μεγαλώνει. Μπράβο άντε θα τον πάρετε πιο γρήγορα από τέλη Αυγούστου. Το πιστεύω. 

Εγώ ελπίζω να τα διαβασες τα νέα. Έχω φοβηθεί λίγο με το πλακούντα. Το νινι είναι 1600 περίπου τώρα. Και θέλω να πάρει και άλλο ,μην μου πει ξαφνικά μπαίνουμε με καισαρική 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααααχ γλυκούλη μου. 🥰🥰 Μια χαρά τα πάει το καμάρι σου. Μεγαλώνει. Μπράβο άντε θα τον πάρετε πιο γρήγορα από τέλη Αυγούστου. Το πιστεύω. 

Εγώ ελπίζω να τα διαβασες τα νέα. Έχω φοβηθεί λίγο με το πλακούντα. Το νινι είναι 1600 περίπου τώρα. Και θέλω να πάρει και άλλο ,μην μου πει ξαφνικά μπαίνουμε με καισαρική 🥺

Ναι! Γι αυτό σου είπα να μην στεναχωριέσαι. Το μωράκι σου από εδώ και πέρα είναι ασφαλές κι ο γιατρός σου είμαι σίγουρη θα κάνει ότι καλύτερο και για τους δυο σας. Απλά ζήτα του πιο συχνή παρακολούθηση (εμένα όταν διαπιστώθηκε το πρόβλημα με έβλεπε δυο φορές την εβδομάδα) και κάνε κι ένα δεύτερο Doppler (σε άλλο γιατρό για δεύτερη γνώμη) σχετικά σύντομα να δεις ότι όντως ισχύει ότι σου είπαν στο πρώτο. Στο λέω φυσικά από τη δική μου οπτική γιατί αν εγώ έμενα με το πρώτο Doppler και περίμενα να φτάσω στην 32η που μας είπαν για επανεξέταση δεν ξέρω τι θα είχε συμβεί… 

Και ρώτησε τον αν υπάρχει όντως πιθανότητα για πρόωρο τοκετό όπως σου είπε, αν και πότε θα χρειαστεί να κάνεις ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες του μωρού 

θετική σκέψη μόνο! Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τα κινητά μας είναι το σταθερό του μπαμπά μου είναι οκ (για την ώρα τουλάχιστον )

το πρόβλημα είναι ότι τα πήγαμε σε κατάστημα και δεν μας εξυπηρέτησαν έλεγαν εμείς δεν γνωρίζουμε και πάρτε τηλέφωνο και παίρνουμε τηλέφωνο και μια λένε χρωστάμε 2 μήνες τηλ άλλη μας λενε ότι είναι πρόστιμο επειδή αναβαθμίσαμε το πρόγραμμα. προσπάθησα να μιλήσω και με μνμ μέσω της εφαρμογής με εκπρόσωπο αλλα μου είπε ότι είναι ανεξόφλητο ποσο και μου έκλεισε αμέσως την συζήτηση 

και εγώ αυτό προσπαθω να το ψαξω να δω τι στο καλό είναι αλλα για κάποιο λόγο κανείς δεν με εξυπηρετεί

απογοητευτικό πραγματικά λογικά θα μου κάνουν φραγή στο κινητό.. λέω πάλι καλά στο καινούργιο σπίτι εχω και σταθερό να μπορω να παρω τον αντρα τηλ μην τυχόν γίνει κάτι και μου σπάσουν τίποτα νερά δεν θα μπορούσα να ειδοποιήσω και κανέναν μένω και σε ερημιά δεν έχει σπίτια εδώ κοντά 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση και sorry για το άσχετο θέμα 

Καλημέρα κορίτσια !τι κάνετε ;;

Σιγά !έχουμε που έχουμε την παρέα μας γιατί να μη συζητάμε κ άλλα αν υπάρχει λόγος κ προβληματισμός ;;;

Ψάξτε το να μη σας τα φάνε..εμείς με τη ΔΕΗ τότε έπαιρνε κ ξανά έπαιρνε ο άντρας μου μέχρι που πέτυχε μια πολύ καλή υπάλληλο και του τα εξήγησε όλα..εν τέλει είχαμε κ επιστροφή ..αλλά σκέψου ότι θα τα δίναμε κανονικά..αυτοί μπορεί να στηρίχθηκαν ότι επειδή δεν ήταν λογαριασμός του σπιτιού μας μπορεί να μην είχαμε το νου μας ..γενικά ο τι ναναι..κ αν έχεις παράπονα άλλαξε κ εταιρεία..κ αυτά όλα είναι τόσο βαρετά...αλλά τι να κάνεις !!

@blueheartόφιλη καταλαβαίνω την στεναχώρια σου αλλά ολα πάνε πολύ καλά κορίτσι μου..άναψε ένα κεράκι , έχε πίστη και γίνε αισιόδοξη..το μωράκι σου μεγαλώνει μια χαρά !κ εγώ πιστεύω πως πιο σύντομα από τελη Αύγουστο θα το πάρεις σπίτι σου...αχ το γλυκουλινι μου ..

Πολύ καλά τα έχεις πάει ΚΑΙ με τον θηλασμό..έτσι μου φαίνεται εμένα !!δύο γεύματα δύο γεύματα ...πάλι καλά αν συλλογιστεί ότι δεν έχεις το νινακι σου πάνω  ώστε να ρέει το γαλα...παλι καλά !!όσο πάει ...αυτο δεν είναι καν στο χέρι σου.

Τώρα θα μου πεις..όλες απ' έξω είμαστε απ' την κατάσταση αλλά όλα πάνε όντως καλά σε σχέση με την προωρότητα του μωρού σου.. αναμφίβολα..οπότε απλώς θα ζοριστεις μέχρι να τον έχετε εκει μαζί σας στη φωλιτσα σας κάθε ημέρα,τότε θα τα ξεχάσεις οοοοολα...❤️

Τις επαφές με τον μπεμπουλινο  πότε θα σου τις επιτρέψουν;;όταν πάει στην 2;;θα μεγαλώσει κ η ώρα που τον βλέπεις ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !τι κάνετε ;;

Σιγά !έχουμε που έχουμε την παρέα μας γιατί να μη συζητάμε κ άλλα αν υπάρχει λόγος κ προβληματισμός ;;;

Ψάξτε το να μη σας τα φάνε..εμείς με τη ΔΕΗ τότε έπαιρνε κ ξανά έπαιρνε ο άντρας μου μέχρι που πέτυχε μια πολύ καλή υπάλληλο και του τα εξήγησε όλα..εν τέλει είχαμε κ επιστροφή ..αλλά σκέψου ότι θα τα δίναμε κανονικά..αυτοί μπορεί να στηρίχθηκαν ότι επειδή δεν ήταν λογαριασμός του σπιτιού μας μπορεί να μην είχαμε το νου μας ..γενικά ο τι ναναι..κ αν έχεις παράπονα άλλαξε κ εταιρεία..κ αυτά όλα είναι τόσο βαρετά...αλλά τι να κάνεις !!

@blueheartόφιλη καταλαβαίνω την στεναχώρια σου αλλά ολα πάνε πολύ καλά κορίτσι μου..άναψε ένα κεράκι , έχε πίστη και γίνε αισιόδοξη..το μωράκι σου μεγαλώνει μια χαρά !κ εγώ πιστεύω πως πιο σύντομα από τελη Αύγουστο θα το πάρεις σπίτι σου...αχ το γλυκουλινι μου ..

Πολύ καλά τα έχεις πάει ΚΑΙ με τον θηλασμό..έτσι μου φαίνεται εμένα !!δύο γεύματα δύο γεύματα ...πάλι καλά αν συλλογιστεί ότι δεν έχεις το νινακι σου πάνω  ώστε να ρέει το γαλα...παλι καλά !!όσο πάει ...αυτο δεν είναι καν στο χέρι σου.

Τώρα θα μου πεις..όλες απ' έξω είμαστε απ' την κατάσταση αλλά όλα πάνε όντως καλά σε σχέση με την προωρότητα του μωρού σου.. αναμφίβολα..οπότε απλώς θα ζοριστεις μέχρι να τον έχετε εκει μαζί σας στη φωλιτσα σας κάθε ημέρα,τότε θα τα ξεχάσεις οοοοολα...❤️

Τις επαφές με τον μπεμπουλινο  πότε θα σου τις επιτρέψουν;;όταν πάει στην 2;;θα μεγαλώσει κ η ώρα που τον βλέπεις ;;

Ευχαριστώ πολύ αυτό είναι το θέμα να πέσεις σε άνθρωπο που να θέλει να ασχοληθεί.. δυστηχως έχω 2 χρόνια συμβόλαιο και δεν μπορω να το σπάσω να φυγω και το ανανέωσα πριν 4 μήνες

μας έδωσαν και ένα φαξ για να στείλουμε τις αποδείξεις πήγε ο μπαμπάς μου σε μαγαζί ( όχι τις Vodafone) να το στείλει  και μάντεψε δεν δούλεψε το φαξ ο υπάλληλος δεν μπόρεσε να το στείλει 3 φορες προσπάθησε του είπε να δοκιμάσω να το στείλω με email ? Ναι αν μπορείς του είπε στείλε τώρα δεν ξέρω τι έγινε είπε θα το ψάξει και θα μας πάρει τηλ..

ευτυχώς βρήκατε λύση με την ΔΕΗ να πληρώσεις κάτι που το έχεις κάψει ναι, αλλα να το πληρώσεις ρευμα που είναι πληρωμένο να σου ζητάνε πάλι λεφτά είναι τραγικό επλιζω να βρω μια λύση γιατί με έχουν κουράσει…

στο τέλος θα αγανακτήσω να τα πληρώσω να το δεις.. και στην φάση που είμαι δεν μπορω να ασχοληθώ τώρα με τον κάθε υπάλληλο που παίρνει τηλ να με νευριάζει με τέτοια θέλω να είμαι ήρεμη για αυτό τρέχει ο καημένος ο μπαμπάς μου να βγάλει άκρη και να μιλάει αυτός για να μην με ταράζουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
    • Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...