Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου ,εμείς είχαμε γιατρό σήμερα ο μπέμπης μας μεγαλώνει πάρα πολύ έχει φτάσει ήδη 1400γρ.

@blueheartκάνε λίγο υπομονή για να πάρεις το μωράκι σου σπίτι,σίγουρα είναι πολύ δύσκολο αλλά έχει την καλύτερη φροντίδα που μπορεί.

Κα εγώ σιγά σιγά σκεφτομαι να αρχίσω τα πλυσίματα να είναι έτοιμο το δωμάτιο και όλα τα πραγματάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 5/7/2022 at 8:54 ΜΜ, ο/η blueheart είπε:

 

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Βλέπω καποιες αρχίσατε διακοπές :) να περάσετε όμορφα και να ξεκουραστείτε! Και σιγά σιγά να φτιάξετε βαλίτσα (αν και όσες είστε σε ιδιωτικό πραγματικά μόνο ένα νυχτικό χρειάζεστε - προσφέρουν τα πάντα τελικά) 

Για θηλαστρο καλύτερα να μη βιαστείτε και να μετρήσετε σωστά τις χοάνες που χρειάζεστε. Εγώ την πάτησα με το πρώτο που νοίκιασα και έκανα ζημιά στις θηλές μου. Τους έλεγα ότι δεν το αισθάνομαι καλά και μου έλεγαν αυτό είναι το μέγεθος μου. Τελικά πήγα στη Medela, πήρα άλλο από εκεί και μου έκαναν μέτρηση στις θηλές για τις χοάνες (χρειαζόμουν διαφορετικά μεγέθη στο καθένα, και μεγαλύτερα απ ότι είχα στο πρώτο) 
 
@Elk πολύ χάρηκα που το Doppler σου βγήκε καλό! 
 
@Olia4 απορώ πως έχεις κρατηθεί και δεν έχεις πάρει τίποτα ακόμα 😂 όπως βλέπεις όλες οι υπόλοιπες τρέξαμε νωρίς νωρίς 
 
@irini5 φάε κορίτσι μου τώρα που μπορείς να το ευχαριστηθείς! Μετά θα τρέχεις και δεν θα έχεις χρόνο να φας. Το Ρεα είναι πολύ καλό σε όλες τις παροχές του. Το φαγητό ήταν εστιατόρικο - ο άντρας μου τους έλεγε θα φύγουμε αλλά θα ερχόμαστε να τρώμε 😂 
Το μπούκωμα θα σου φύγει με το που θα γεννήσεις - είναι απίστευτο πραγματικά 
Είπες στον γιατρό σου να σου γράψει εξετάσεις; Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα παρακολουθεί αυτά. Καμπύλη ζαχαρου, γενικές αίματος και καλλιέργεια ούρων θα έπρεπε να έχεις κάνει οπωσδήποτε 
 
@Μαργαρίτσ πως βγήκε το Doppler σου; Πες μας νέα 
 
@babyblue94μα πόσο οργανωτική πια!!! Τα έχεις φροντίσει ήδη όλα :) 
 
 

Υπομονή!!!! Όλα καλά θα πάνε! Απλά θέλει να έχετε υπομονή μέχρι να πάρετε το μωρό σας σπιτάκι σας!!!!! Να πηγαίνετε να το βλέπετε!!!! Και όλα καλά!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Γειά σας κορίτσια μου ,εμείς είχαμε γιατρό σήμερα ο μπέμπης μας μεγαλώνει πάρα πολύ έχει φτάσει ήδη 1400γρ.

@blueheartκάνε λίγο υπομονή για να πάρεις το μωράκι σου σπίτι,σίγουρα είναι πολύ δύσκολο αλλά έχει την καλύτερη φροντίδα που μπορεί.

Κα εγώ σιγά σιγά σκεφτομαι να αρχίσω τα πλυσίματα να είναι έτοιμο το δωμάτιο και όλα τα πραγματάκια.

Μπράβο κοριτσάκι μου !!τι ωραία !μεγαλώνουν τα μωράκια μας τα γλυκά..είναι τόσο συγκινητικό όλο αυτό το ταξίδι. .τώρα πότε σου είπε να ξαναπάς;;

Ναι κ εγώ έτσι σκέφτομαι αύριο θα πλυνω κάποια σεντονακια , παπλωματακια ,πάνες αγκάλιας κ σκεφτομαι τη φωλιτσα (όχι το στρώμα της) αλλά ολο το υπολοιπο !εσείς θα βάλετε στο πλυντήριο τις φωλιτσες και τις κουδουνιστρες κ αν έχετε πάρει πάντα  /πάντες ;;αν το έχετε σκεφτεί ;;

Φοβάμαι μη γίνομαι κ υπερβολική !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου !!τι ωραία !μεγαλώνουν τα μωράκια μας τα γλυκά..είναι τόσο συγκινητικό όλο αυτό το ταξίδι. .τώρα πότε σου είπε να ξαναπάς;;

Ναι κ εγώ έτσι σκέφτομαι αύριο θα βάλω κάποια σεντονακια , παπλωματακια ,πάνες αγκάλιας κ σκεφτομαι τη φωλιτσα (όχι το στρώμα της) αλλά ολο το υπολοιπο !εσείς θα βάλετε τις φωλιτσες και τις κουδουνιστρες κ αν έχετε πάρει πάντα  /πάντες ;;αν το έχετε σκεφτεί ;;

Φοβάμαι μη γίνομαι κ υπερβολική !

Κορίτσι μου! Ενώ εγώ ήθελα να πάρω φωλιά μάλλον δεν θα πάρω! Όλες οι φίλες μου μου λένε ότι είναι για ένα τρίμηνο. Κάποιες μαίες δεν την συστήνουν καθόλου! Κ απλά σκέφτομαι ότι έχω τόσα πράγματα να πάρω που την φωλιά θα την αφήσω στην άκρη.... Κουδουνιστρες ναι!!!!! Θα πάρω!!!! Για πάντα ίσως κλείσω κούνια που δίνει δώρο την πάντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι μου! Ενώ εγώ ήθελα να πάρω φωλιά μάλλον δεν θα πάρω! Όλες οι φίλες μου μου λένε ότι είναι για ένα τρίμηνο. Κάποιες μαίες δεν την συστήνουν καθόλου! Κ απλά σκέφτομαι ότι έχω τόσα πράγματα να πάρω που την φωλιά θα την αφήσω στην άκρη.... Κουδουνιστρες ναι!!!!! Θα πάρω!!!! Για πάντα ίσως κλείσω κούνια που δίνει δώρο την πάντα! 

Α κατάλαβα..ναι η φωλιτσα είναι για πολύ λίγο όπως και το αυγό.βεβαια εμείς πήραμε.

Αλλά γενικά δε ξέρουμε τι θα βολεψει το μωράκι κ αν θα κάτσει σε.ολα αυτά..γενικά μόνο πάρκο δεν έχω πάρει από αυτα.θα δω αν χρειαστεί στη συνέχεια..

Απλως σκέφτομαι αν θέλουν πλυντήριο αυτά η όχι !!η φωλιτσα μου έχει στρωμα που βγαίνει κ σκέφτομαι να πλύνω την φωλιά χωρίς το στρώμα η να μην την πλύνω  καθολου..

έκανα επεξεργασία το κείμενο μου γιατί μάλλον δε φαινόταν καλά τι έγραψα !!με συγχωρείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα, σχεδόν σε ένα μηνα πάλι. Άστα δεν περνάει με τίποτα ο καιρός ευτυχώς που τώρα νιώθουμε τα μωράκια και δεν αγχωνομαστε τόσο. Για την φωλιά και τις πάντες το σκεφτόμουν και εγώ δεν ξέρω μήπως χαλάσουν. Ίσως με κάποιο απολυμαντικό σπρέι για μωρά  και μετα στον ήλιο να στεγνώσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πως πάτε από ζεστη ;

@Olia4 φωλιά ούτε εγώ θα πάρω τελικά νομίζω πως δεν θα μου χρειαστεί προσπαθώ να μην παρω πολλά πράγματα για την αρχή σκέφτομαι αφού έχω την καλαθούνα από το καρότσι θα είναι εντάξει.. ένα ριλαξ όμως λέω να το παρω 

εγω να πω την αλήθεια μου είχαν πει κάτι συγγενείς να μου στείλουν  κάποια πράγματα για το μωρό όπως λινκο ριλαξ και αλλα…

αλλα μου βγαίνει η μεταφορική ακριβή για να μου τα φέρουν που αν είναι να δώσω τοσα λεφτά την μεταφορική για να μου τα στείλουν τα αγοράζω καινούργια όποτε μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Καλήμερα, σχεδόν σε ένα μηνα πάλι. Άστα δεν περνάει με τίποτα ο καιρός ευτυχώς που τώρα νιώθουμε τα μωράκια και δεν αγχωνομαστε τόσο. Για την φωλιά και τις πάντες το σκεφτόμουν και εγώ δεν ξέρω μήπως χαλάσουν. Ίσως με κάποιο απολυμαντικό σπρέι για μωρά  και μετα στον ήλιο να στεγνώσουν.

καλησπέρα!δεν περνάει ο καιρός...κι εγώ μετα από έναν μήνα θα πάω την επόμενη βδομάδα! κι εγώ έτσι λέω μήπως χαλάσουν..σκέφτομαι ή ατμοκαθαριστή ή πλυντήριο χωρίς στύψιμο..η φωλίτσα μου είπαν όταν την αγόρασα ότι πλένεται κανονικα χωρίς το στρώμα!θα δούμε!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πως πάτε από ζεστη ;

@Olia4 φωλιά ούτε εγώ θα πάρω τελικά νομίζω πως δεν θα μου χρειαστεί προσπαθώ να μην παρω πολλά πράγματα για την αρχή σκέφτομαι αφού έχω την καλαθούνα από το καρότσι θα είναι εντάξει.. ένα ριλαξ όμως λέω να το παρω 

εγω να πω την αλήθεια μου είχαν πει κάτι συγγενείς να μου στείλουν  κάποια πράγματα για το μωρό όπως λινκο ριλαξ και αλλα…

αλλα μου βγαίνει η μεταφορική ακριβή για να μου τα φέρουν που αν είναι να δώσω τοσα λεφτά την μεταφορική για να μου τα στείλουν τα αγοράζω καινούργια όποτε μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω 

 

καλησπέρα!!ναι ειναι για λίγο διάστημα...κι εμείς που έχουμε είναι αμφίβολο τι θα χρησιμοποιούμε(καλαθούνα/λίκνο/φωλιά)

 

τόσο ακριβές οι μεταφορικές ;; κριμα θα είχες κάποια έτοιμα πραγματάκια αν ήταν σε καλή κατάσταση χωρίς να ξοδευτεις.και τώρα τι σκέφτεσαι να αγορασεις ;; 

 πάντως βλέποντας τα πράγματα που αγόρασα νομίζω πως θα μας βολέψουν οι καλοκαιρινές πάνες αγκαλιάς τέτοια εποχή που γεννάμε και θέλω να πάω να αγοράσω κ άλλες. έχω κάνει κ μία μικρή λίστα για δωράκια που με ρωτάνε... αλλά είναι πολύ μικρή, τα περισσότερα τα έχω αγορασει.χαζομάρα μου μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

καλησπέρα!δεν περνάει ο καιρός...κι εγώ μετα από έναν μήνα θα πάω την επόμενη βδομάδα! κι εγώ έτσι λέω μήπως χαλάσουν..σκέφτομαι ή ατμοκαθαριστή ή πλυντήριο χωρίς στύψιμο..η φωλίτσα μου είπαν όταν την αγόρασα ότι πλένεται κανονικα χωρίς το στρώμα!θα δούμε!

 

καλησπέρα!!ναι ειναι για λίγο διάστημα...κι εμείς που έχουμε είναι αμφίβολο τι θα χρησιμοποιούμε(καλαθούνα/λίκνο/φωλιά)

 

τόσο ακριβές οι μεταφορικές ;; κριμα θα είχες κάποια έτοιμα πραγματάκια αν ήταν σε καλή κατάσταση χωρίς να ξοδευτεις.και τώρα τι σκέφτεσαι να αγορασεις ;; 

 πάντως βλέποντας τα πράγματα που αγόρασα νομίζω πως θα μας βολέψουν οι καλοκαιρινές πάνες αγκαλιάς τέτοια εποχή που γεννάμε και θέλω να πάω να αγοράσω κ άλλες. έχω κάνει κ μία μικρή λίστα για δωράκια που με ρωτάνε... αλλά είναι πολύ μικρή, τα περισσότερα τα έχω αγορασει.χαζομάρα μου μάλλον.

Ναι θέλουν αρκετά πρέπει να τα στείλουν Αθήνα και μετά από Αθήνα να έρθουν Αρκαδία στο χωριό.. ήταν να με στείλουν ριλαξ καρεκλάκι φαγητού πάρκο  (για πιο μετά ) καλαθουνα λίκνο ένα καθισματάκι αυτοκινήτου κούνια συρταριερα δεν θυμάμαι τώρα τι άλλο ήταν… δεν ξέρω τώρα τι θα παρω ίσως μόνο το ριλαξ για την ώρα και μια συρταριερα και τα υπόλοιπα πιο μετά 

Έχεις κανει και λιστα ωραία καλά το σκέφτηκες για να σου φέρουν δωράκια τα οποία χρειάζεσαι.. 

Εγω από πάνες αγκαλιας σελτεδακια σεντονάκια πετσετουλες εχω πάρει μερικά αλλά και ρουχαλάκια δεν εχω πάρει πολλά.. έχω ψωνίσει αρκετά συντηρητικά μπορώ να πω μέχρι στιγμής… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elkσυρταριερα είναι το σίγουρο που θα χρειαστείς για να είναι τα πράγματα του μωρού σου ξεχωριστά απ τα δικά σας κ όλα μαζί.οσο για τα υπόλοιπα η αλήθεια είναι ότι είναι πολλά όλα αυτά που παιρνουμε και καμια δεν ξέρει τι θα χρησιμοποιησει τελικά.καλα κάνεις και είσαι συντηρητική με τα ψώνια εγώ κάθε φορά που βγαινω παίρνω συνέχεια και δεν ξέρω αν θα τα χρειαστούμε όλα τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Α κατάλαβα..ναι η φωλιτσα είναι για πολύ λίγο όπως και το αυγό.βεβαια εμείς πήραμε.

Αλλά γενικά δε ξέρουμε τι θα βολεψει το μωράκι κ αν θα κάτσει σε.ολα αυτά..γενικά μόνο πάρκο δεν έχω πάρει από αυτα.θα δω αν χρειαστεί στη συνέχεια..

Απλως σκέφτομαι αν θέλουν πλυντήριο αυτά η όχι !!η φωλιτσα μου έχει στρωμα που βγαίνει κ σκέφτομαι να πλύνω την φωλιά χωρίς το στρώμα η να μην την πλύνω  καθολου..

έκανα επεξεργασία το κείμενο μου γιατί μάλλον δε φαινόταν καλά τι έγραψα !!με συγχωρείς!

Κοίτα.... Εγώ αν έπαιρνα φωλιά θα την έπλενα! Βέβαια δεν ξέρω πως 🤣🤣🤣 ίσως αν έχεις ατμοκαθαριστη κ μετά την βγάλεις στον ήλιο???? Ελπίζω να σου δώσουν ιδέες κοπέλες που έχουν πάρει! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

@Elkσυρταριερα είναι το σίγουρο που θα χρειαστείς για να είναι τα πράγματα του μωρού σου ξεχωριστά απ τα δικά σας κ όλα μαζί.οσο για τα υπόλοιπα η αλήθεια είναι ότι είναι πολλά όλα αυτά που παιρνουμε και καμια δεν ξέρει τι θα χρησιμοποιησει τελικά.καλα κάνεις και είσαι συντηρητική με τα ψώνια εγώ κάθε φορά που βγαινω παίρνω συνέχεια και δεν ξέρω αν θα τα χρειαστούμε όλα τελικά.

Προσπαθώ να μην με πιάνει τρέλα με τα ψώνια βλέπεις τόσα ωραία πράγματα για τα μωρά και τα θελουμε ολα 😊🤣

Όποτε ειπα θα αφήσω αρκετά πράγματα και για μετά ότι χρειάζομαι θα το παραγγέλνω τότε.. 

Σε λίγο τελειώνω και με την τσάντα για το μαιευτήριο περιμένω να έρθουν μερικά πράγματα ακόμα και να ξεκινήσω να πλένω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι θέλουν αρκετά πρέπει να τα στείλουν Αθήνα και μετά από Αθήνα να έρθουν Αρκαδία στο χωριό.. ήταν να με στείλουν ριλαξ καρεκλάκι φαγητού πάρκο  (για πιο μετά ) καλαθουνα λίκνο ένα καθισματάκι αυτοκινήτου κούνια συρταριερα δεν θυμάμαι τώρα τι άλλο ήταν… δεν ξέρω τώρα τι θα παρω ίσως μόνο το ριλαξ για την ώρα και μια συρταριερα και τα υπόλοιπα πιο μετά 

Έχεις κανει και λιστα ωραία καλά το σκέφτηκες για να σου φέρουν δωράκια τα οποία χρειάζεσαι.. 

Εγω από πάνες αγκαλιας σελτεδακια σεντονάκια πετσετουλες εχω πάρει μερικά αλλά και ρουχαλάκια δεν εχω πάρει πολλά.. έχω ψωνίσει αρκετά συντηρητικά μπορώ να πω μέχρι στιγμής… 

Έλα ρε συ ..θα σου έφερναν μπόλικα πραγματακια..κρίμα !!δεν υπάρχει περίπτωση να στα φέρουν οι γονείς σου όταν θα γεννήσεις πρώτα ο Θεός;ο τι χωράει βέβαια γιατί δεν τα λες και λίγα!!ναι καλύτερα συντηρητικά..καλά συρτάριερα όντως είναι πολύ βασική !θα έχει τη γωνιτσα της και πιστεύω θα βολεψει κ εσένα πολύ !!εγώ ρούχα και σελτεδακια εχω πάρει πάρα πολλά..αυτή εκεί που πήρα τα σελτεδακια μου είπε πως χρησιμεύσουν όχι μόνο στην αλλαξιερα αλλά κ στο καρότσι , λίκνο , φωλιά ,καλαθουνα..όπου πάει το μωράκι για να μη λερώνει...με προσοχή στους καλοκαιρινούς μήνες να μην ιδρώνει !!γιναυτο πήρα αρκετά να έχω.

Τι ωραία !!θα είναι έτοιμη η βαλίτσα σου σε λιγάκι !!

@Katerina.μάλλον πρέπει να σταματήσουμε..άσε κ υπάρχουν τόσα ωραία πράγματα ..κ εγώ παρασύρομαι ειδικά όταν βγαίνω με τη μαμά μου..

δλδ εχω πάρει και ρούχαλακια 0-1(ούτε καν 0-3)και βρε κορίτσια πραγματικά μπορεί κ να της τα βάλω  μια φορά..

Εμείς τώρα φτιάχνουμε την συρτάριερα .πρέπει να πάρω κ θήκες και ακόμα ένα νεσεσερακι το ίδιο σχέδιο με αυτό που ήδη έχω παρει..Εντωμεταξύ τα βρεφικά καλαθακια δεν έχουν καθόλου ποικιλία..

@Olia4 χαχχχα !κάπως έτσι θα το κάνω κι εγώ..γενικά καλό είναι να πλύνουμε ο τι πλένεται.κ εμείς τώρα για αυτό πήραμε τον ατμοκαθαριστη για περισσότερη καθαριότητα και ειδικά για όσα πράγματα είναι αμφιβόλου πλυσίματος ..βέβαια η φωλιά μπαίνει κ πλυντήριο μου είπαν αλλά φοβάμαι λίγο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; Πως πάτε από ζεστη ;

@Olia4 φωλιά ούτε εγώ θα πάρω τελικά νομίζω πως δεν θα μου χρειαστεί προσπαθώ να μην παρω πολλά πράγματα για την αρχή σκέφτομαι αφού έχω την καλαθούνα από το καρότσι θα είναι εντάξει.. ένα ριλαξ όμως λέω να το παρω 

εγω να πω την αλήθεια μου είχαν πει κάτι συγγενείς να μου στείλουν  κάποια πράγματα για το μωρό όπως λινκο ριλαξ και αλλα…

αλλα μου βγαίνει η μεταφορική ακριβή για να μου τα φέρουν που αν είναι να δώσω τοσα λεφτά την μεταφορική για να μου τα στείλουν τα αγοράζω καινούργια όποτε μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω 

 

Κ εγώ προσπαθώ να σκεφτώ κάπως λογικά 🤣🤣🤣 να μην κάνω σπατάλες!!!! Κ να δω τι πραγματικά χρειάζεται η να το πάω σιγά σιγά... Ακόμα κ για ρηλαξ! Δλδ  το πρώτο 2μηνο θα στέκεται σε ρηλαξ???? Αυτά σκέφτομαι κ λεω να το πάμε βήμα βήμα! Καλά ναι αν σου βγει η μεταφορική όσο να αγοράσεις καινούριο άστο! Αλλά είναι τόσο ακριβές οι μεταφορικές ε????? Ίσως πάνε αναλόγως τον όγκο η τα κιλα.... 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από εμένα!!Αργησα να σας ανακαλυψω αλλα καλιο αργα παρα ποτε!!

Ειμαι στην 28η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και καλως εχόντων των πραγμάτων,εχω ΠΗΤ 27/9 αν και δε με βλεπω να φτανω διοτι ειμαι απο την 20η εβδομάδα με επειγουσα περιδεση και εχω κλεισει ηδη 2 μήνες εγκλεισμου και ατερμονης ξαπλας.Για αρχη , παρακαλαω να βγαλω εστω τον Ιουλιο και μακαρι να βγαλω και τον Αύγουστο.

Μεχρι τωρα δεν εχω τολμησει να κάνω καποια αγορά,φοβομουν μη γινει κατι κ μου μεινουν αμανατι...Σιγα-σιγα ομως εχω αρχισει και κοιταω πραγματακια.Ειναι το πρώτο μας και πρέπει να αγορασουμε τα παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 μπα δύσκολα να μπορέσουν να μου τα φέρουν με αμαξι ασε που δεν χωράνε κιολας… αφού πήρες πολλά μην πάρεις αλλά κάτσε να δεις και τι δώρα θα σου φέρουν και ξανά ψωνίζεις πάλι ειδικά τα πρώτα φορμάκια τα φοράνε για πολύ λίγο καιρό μου είπε φίλη μου ότι εχει φορμάκια που δεν πρόλαβε να τα βάλει ούτε μια φορά.. 

@Olia4μια μεταφορική που ρώτησα θέλει περίπου 350-400 ευρω.. η βλακεία ότι πρέπει να παρω 2 μεταφορικές μια για Αθήνα και μια μέχρι να μου τα φέρουν στο χωριό και ίσως για αυτό μου βγαίνει ακριβά.. εννοείται ότι παίζει ρόλο τα κιλα και ο όγκος τους  αν είναι να δώσω τόσα στην μεταφορική τα αγοράζω καινούργια.. νομίζω στο ρηλαξ μπαίνουν από την αρχή αλλά δεν ξέρω και σίγουρα ακόμα δεν το έχω ψάξει… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Γεια σας κι από εμένα!!Αργησα να σας ανακαλυψω αλλα καλιο αργα παρα ποτε!!

Ειμαι στην 28η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και καλως εχόντων των πραγμάτων,εχω ΠΗΤ 27/9 αν και δε με βλεπω να φτανω διοτι ειμαι απο την 20η εβδομάδα με επειγουσα περιδεση και εχω κλεισει ηδη 2 μήνες εγκλεισμου και ατερμονης ξαπλας.Για αρχη , παρακαλαω να βγαλω εστω τον Ιουλιο και μακαρι να βγαλω και τον Αύγουστο.

Μεχρι τωρα δεν εχω τολμησει να κάνω καποια αγορά,φοβομουν μη γινει κατι κ μου μεινουν αμανατι...Σιγα-σιγα ομως εχω αρχισει και κοιταω πραγματακια.Ειναι το πρώτο μας και πρέπει να αγορασουμε τα παντα!!

Καλωσόρισες. Είμαστε στην ίδια εβδομάδα.🥰 Τι ακριβώς είναι αυτό που έχεις ;

Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας λες τις ανησυχιες σου. Τώρα λογικά έχεις κάθε συ ντομπλερ όπου να ναι; Μαζί μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Γεια σας κι από εμένα!!Αργησα να σας ανακαλυψω αλλα καλιο αργα παρα ποτε!!

Ειμαι στην 28η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και καλως εχόντων των πραγμάτων,εχω ΠΗΤ 27/9 αν και δε με βλεπω να φτανω διοτι ειμαι απο την 20η εβδομάδα με επειγουσα περιδεση και εχω κλεισει ηδη 2 μήνες εγκλεισμου και ατερμονης ξαπλας.Για αρχη , παρακαλαω να βγαλω εστω τον Ιουλιο και μακαρι να βγαλω και τον Αύγουστο.

Μεχρι τωρα δεν εχω τολμησει να κάνω καποια αγορά,φοβομουν μη γινει κατι κ μου μεινουν αμανατι...Σιγα-σιγα ομως εχω αρχισει και κοιταω πραγματακια.Ειναι το πρώτο μας και πρέπει να αγορασουμε τα παντα!!

Καλημέρα!!!! Καλώς ήρθες!!!!! Να σκέφτεσαι θετικά! Και να κάνεις υπομονή! Όλες περάσαμε κάποιες δυσκολίες κ όλες έχουμε τους φόβους μας κ τις αγωνίες μας!!!! Θέλει υπομονή κ πείσμα ! Δεν έμεινε πολύ αυτό να σκέφτεσαι! Όσο για τις αγορές...όπως νιώθεις! Και οπότε νιώσεις έτοιμη! Εγώ θα σου πρότεινα τουλάχιστο να ξεκινήσεις με τα βασικά χωρίς υπερβολές! Να έχεις κάποια έτοιμα κ τα άλλα δεν χάθηκε ο κόσμος σιγά σιγά .... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

@irini5 μπα δύσκολα να μπορέσουν να μου τα φέρουν με αμαξι ασε που δεν χωράνε κιολας… αφού πήρες πολλά μην πάρεις αλλά κάτσε να δεις και τι δώρα θα σου φέρουν και ξανά ψωνίζεις πάλι ειδικά τα πρώτα φορμάκια τα φοράνε για πολύ λίγο καιρό μου είπε φίλη μου ότι εχει φορμάκια που δεν πρόλαβε να τα βάλει ούτε μια φορά.. 

@Olia4μια μεταφορική που ρώτησα θέλει περίπου 350-400 ευρω.. η βλακεία ότι πρέπει να παρω 2 μεταφορικές μια για Αθήνα και μια μέχρι να μου τα φέρουν στο χωριό και ίσως για αυτό μου βγαίνει ακριβά.. εννοείται ότι παίζει ρόλο τα κιλα και ο όγκος τους  αν είναι να δώσω τόσα στην μεταφορική τα αγοράζω καινούργια.. νομίζω στο ρηλαξ μπαίνουν από την αρχή αλλά δεν ξέρω και σίγουρα ακόμα δεν το έχω ψάξει… 

 

Είναι πολλά τα λεφτά όντως!!!!! Είναι πολλά βεβαια κ τα πράγματα! Ειλικρινά δεν ξέρω τι σε συμφέρει κ τι όχι ! Βάλτα κάτω κ δες! Αν είναι να δώσεις τα ίδια λεφτά πάρε καινούρια! 😉 Για το ρηλαξ ναι ούτε εγώ έχω ιδέα! Ίσως μπαίνει κ από την αρχή! Εγώ σίγουρα πάντως δεν θα πάρω ειδικά για αρχή.... Μετά βλέπουμε 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Γεια σας κι από εμένα!!Αργησα να σας ανακαλυψω αλλα καλιο αργα παρα ποτε!!

Ειμαι στην 28η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και καλως εχόντων των πραγμάτων,εχω ΠΗΤ 27/9 αν και δε με βλεπω να φτανω διοτι ειμαι απο την 20η εβδομάδα με επειγουσα περιδεση και εχω κλεισει ηδη 2 μήνες εγκλεισμου και ατερμονης ξαπλας.Για αρχη , παρακαλαω να βγαλω εστω τον Ιουλιο και μακαρι να βγαλω και τον Αύγουστο.

Μεχρι τωρα δεν εχω τολμησει να κάνω καποια αγορά,φοβομουν μη γινει κατι κ μου μεινουν αμανατι...Σιγα-σιγα ομως εχω αρχισει και κοιταω πραγματακια.Ειναι το πρώτο μας και πρέπει να αγορασουμε τα παντα!!

Καλημέρα κορίτσια 

καλως ήρθες στην παρέα μας με το καλό το μωράκι σου να έρθει, υπομονή να κανείς και όλα καλά θα πάνε να σκέφτεσαι θετικά κορίτσι μου 

Εδώ όλες οι κοπέλες που μιλάμε περιμένουμε το πρώτο μας μωράκι και δεν ξέρουμε και πολλά τι θα χρειαστούμε από πράγματα θα πάρεις και εσύ όταν νιώθεις έτοιμη..

η αλήθεια επειδή ειναι το πρώτο μας έχουμε αρκετά ψώνια να κάνουμε αλλά σιγά σιγά και εγω δεν έχω πέσει με τα μούτρα να σου πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Είναι πολλά τα λεφτά όντως!!!!! Είναι πολλά βεβαια κ τα πράγματα! Ειλικρινά δεν ξέρω τι σε συμφέρει κ τι όχι ! Βάλτα κάτω κ δες! Αν είναι να δώσεις τα ίδια λεφτά πάρε καινούρια! 😉 Για το ρηλαξ ναι ούτε εγώ έχω ιδέα! Ίσως μπαίνει κ από την αρχή! Εγώ σίγουρα πάντως δεν θα πάρω ειδικά για αρχή.... Μετά βλέπουμε 🤣

Εγώ δεν ξέρω το σκέφτομαι να το παρω το ρηλαξ θα δω τι θα πει και ο αντρας μου.. τα υπόλοιπα αργότερα… 

ειναι αρκετα τα χρήματα όποτε τα παίρνω καινούργια δεν είναι ανάγκη να τα παρω όλα μαζί σιγά σιγά να κάτσω να τα διαλέξω και να παρω ότι μου αρέσει θα το σκεφτώ αλλά κατά εκεί πάει το πράγμα..

οι μετρησεις του ζαχαρου σου πως πάνε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλωσόρισες. Είμαστε στην ίδια εβδομάδα.🥰 Τι ακριβώς είναι αυτό που έχεις ;

Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας λες τις ανησυχιες σου. Τώρα λογικά έχεις κάθε συ ντομπλερ όπου να ναι; Μαζί μου; 

Περιμένουμε αγοράκι!!Αλλά μας βγήκε λίγο βιαστικό το άτιμο!! Πήγα για τον καθιερωμένο μηνιαίο υπέρηχο στην 20η εβδομάδα και εκεί που ΄ήταν όλα καλά, πάθαμε σοκ. Μετράει ο γιατρός τον τράχηλο (να είναι καλά γιατί οι περισσότεροι τον μετράνε στη β' επιπέδου και όχι νωρίτερα) και διαπιστώθηκε ότι ο τράχηλος είναι 11mm με χοάνη.Δεν έιχα το παραμικρό σύμπτωμα ,ούτε συσπα΄σεις ούτε τίποτα κι αν δεν ήταν να πάω στο γιατρό εκείνη τη μέρα , θα το έχανα το παιδάκι μου.

Μπήκα αμέσως στο νοσοκομείο για πε΄ριδεση με πιθανότητες επιτυχίας 50-50 μιας και ήμουν σε προχωρημένη εβδόμαδα.Ευτυχώς έχω φτάσει μέχρι τώρα στην 28η αλλά εξακολουθώ να έχω άγχος. Όχι τόσο ΄όσο τις  πρωτες εβδομάδες μετά την περίδεση, αλλά δε παύει να έχω....

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Καλημέρα!!!! Καλώς ήρθες!!!!! Να σκέφτεσαι θετικά! Και να κάνεις υπομονή! Όλες περάσαμε κάποιες δυσκολίες κ όλες έχουμε τους φόβους μας κ τις αγωνίες μας!!!! Θέλει υπομονή κ πείσμα ! Δεν έμεινε πολύ αυτό να σκέφτεσαι! Όσο για τις αγορές...όπως νιώθεις! Και οπότε νιώσεις έτοιμη! Εγώ θα σου πρότεινα τουλάχιστο να ξεκινήσεις με τα βασικά χωρίς υπερβολές! Να έχεις κάποια έτοιμα κ τα άλλα δεν χάθηκε ο κόσμος σιγά σιγά .... 🥰

Είπα να ξεκινήσω έστω με τη βαλίτσα του μαιευτηρίου.Κι αν μέχρι τωρα δεν έχω προβεί σε αγορές, είναι επειδή φοβόμουν μη γίνει κάτι και δε φτάσω ούτε μέχρι την 28η εβδομάδα...

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

καλως ήρθες στην παρέα μας με το καλό το μωράκι σου να έρθει, υπομονή να κανείς και όλα καλά θα πάνε να σκέφτεσαι θετικά κορίτσι μου 

Εδώ όλες οι κοπέλες που μιλάμε περιμένουμε το πρώτο μας μωράκι και δεν ξέρουμε και πολλά τι θα χρειαστούμε από πράγματα θα πάρεις και εσύ όταν νιώθεις έτοιμη..

η αλήθεια επειδή ειναι το πρώτο μας έχουμε αρκετά ψώνια να κάνουμε αλλά σιγά σιγά και εγω δεν έχω πέσει με τα μούτρα να σου πω την αλήθεια 

Δε χρειάζεται υπερβολές θεωρώ....Εγώ θέλω να έχω πράγματα ΄ώστε να βγουν ΄έστω οι πρώτες μέρες. Θα φανεί και στην πορεία το τί πραγματικά χρειάζεται πιστεύω. Για αρχή λέω ας έρθει πρώτα με το καλό και να είναι γερό και όλα τ'άλλα θα τα βρούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Γεια σας κι από εμένα!!Αργησα να σας ανακαλυψω αλλα καλιο αργα παρα ποτε!!

Ειμαι στην 28η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και καλως εχόντων των πραγμάτων,εχω ΠΗΤ 27/9 αν και δε με βλεπω να φτανω διοτι ειμαι απο την 20η εβδομάδα με επειγουσα περιδεση και εχω κλεισει ηδη 2 μήνες εγκλεισμου και ατερμονης ξαπλας.Για αρχη , παρακαλαω να βγαλω εστω τον Ιουλιο και μακαρι να βγαλω και τον Αύγουστο.

Μεχρι τωρα δεν εχω τολμησει να κάνω καποια αγορά,φοβομουν μη γινει κατι κ μου μεινουν αμανατι...Σιγα-σιγα ομως εχω αρχισει και κοιταω πραγματακια.Ειναι το πρώτο μας και πρέπει να αγορασουμε τα παντα!!

Καλώς όρισες !!!

Αχ έχουμε περάσει κ εμείς κάποιες δύσκολες φάσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης..που πραγματικά αν δεν είσαι σε αυτό το κλίμα θεωρείς ότι είναι όλα εύκολα !!

Όσο δύσκολη κ αν είναι η ακινησία πιστεύω όμως ότι αξίζουν όλα κ ακόμα περισσότερα για τα μωράκια μας!!μας έχει μείνει τόσο λίγο !!υπομονή και προσευχή !

Παντως γνωρίζω περίπτωση με περίδεση που μια χαρά τελειομηνο μωράκι είχε , πρόσεχε πολύ κ ξεκουραζόταν συνεχώς !σκέψου ότι πέρασαν και κάποιες ημέρες από τότε που  της έβγαλε τον πεσσο !οπότε θετική σκέψη !

αν θες τη γνώμη μου να κάνεις αγορές !!καταρχάς θεωρουμαστε προχωρημένη κύηση οπότε μην είσαι τόσο επιφυλακτική..πρέπει να τα ετοιμάσουμε όλα !!να το απολαύσεις όσο μπορείς..οι αγορές θα σου κάνουν κ καλό στην ψυχολογία (έστω αποκλειστικα διαδικτυακα)!εγώ τώρα βάζω κ πλυντήρια σιγά σιγά!περιμένουμε όλες  τα πρωτα μας  νινακιας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

@irini5 μπα δύσκολα να μπορέσουν να μου τα φέρουν με αμαξι ασε που δεν χωράνε κιολας… αφού πήρες πολλά μην πάρεις αλλά κάτσε να δεις και τι δώρα θα σου φέρουν και ξανά ψωνίζεις πάλι ειδικά τα πρώτα φορμάκια τα φοράνε για πολύ λίγο καιρό μου είπε φίλη μου ότι εχει φορμάκια που δεν πρόλαβε να τα βάλει ούτε μια φορά.. 

@Olia4μια μεταφορική που ρώτησα θέλει περίπου 350-400 ευρω.. η βλακεία ότι πρέπει να παρω 2 μεταφορικές μια για Αθήνα και μια μέχρι να μου τα φέρουν στο χωριό και ίσως για αυτό μου βγαίνει ακριβά.. εννοείται ότι παίζει ρόλο τα κιλα και ο όγκος τους  αν είναι να δώσω τόσα στην μεταφορική τα αγοράζω καινούργια.. νομίζω στο ρηλαξ μπαίνουν από την αρχή αλλά δεν ξέρω και σίγουρα ακόμα δεν το έχω ψάξει… 

 

Είναι πολλά τα χρήματα . μάλλον επειδή έρχονται από πολύ μακριά.εμεις που φέρνουμε τα λαδια μας από Πελοπόννησο όταν δε μπορούμε να πάμε να τα πάρουμε οι ιδιοι  καμιά σχέση με αυτή την τιμή που ειπες..απαπα...ναι κάτσε σκέψου τι σε βολεύει κ ανάλογα πράξε βρε κορίτσι μου..

Όσο για τα κορμάκια κ εγώ έτσι με κόβω..μερικά να τα φοράει μια φορά..δεν ξέρω γιατί πήρα 0-1πραγματικα ..4πηρα κ ένα σετακι..πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλώς όρισες !!!

Αχ έχουμε περάσει κ εμείς κάποιες δύσκολες φάσεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης..που πραγματικά αν δεν είσαι σε αυτό το κλίμα θεωρείς ότι είναι όλα εύκολα !!

Όσο δύσκολη κ αν είναι η ακινησία πιστεύω όμως ότι αξίζουν όλα κ ακόμα περισσότερα για τα μωράκια μας!!μας έχει μείνει τόσο λίγο !!υπομονή και προσευχή !

Παντως γνωρίζω περίπτωση με περίδεση που μια χαρά τελειομηνο μωράκι είχε , πρόσεχε πολύ κ ξεκουραζόταν συνεχώς !σκέψου ότι πέρασαν και κάποιες ημέρες από τότε που  της έβγαλε τον πεσσο !οπότε θετική σκέψη !

αν θες τη γνώμη μου να κάνεις αγορές !!καταρχάς θεωρουμαστε προχωρημένη κύηση οπότε μην είσαι τόσο επιφυλακτική..πρέπει να τα ετοιμάσουμε όλα !!να το απολαύσεις όσο μπορείς..οι αγορές θα σου κάνουν κ καλό στην ψυχολογία (έστω αποκλειστικα διαδικτυακα)!εγώ τώρα βάζω κ πλυντήρια σιγά σιγά!περιμένουμε όλες  τα πρωτα μας  νινακιας

Κι εμεις,ειναι το πρώτο μας και κάναμε μεγαλο αγωνα με τον αντρα μου για το καταφερουμε...

Εχω ακουσει κι εγω για περιπτωσεις με περιδεση που πήγαν καλα απλως εμενα με προλαβε οριακα και αγχωνομαι γιατι δεν εχει πολλα περιθωρια ο τραχηλος μου. Ευτυχως μετα την περιδεση εχει μεινει σταθερος(το καλο που του θελω).Σε γενικες γραμμές,ειμαι αισιόδοξη,θα νιωθω πολυ καλυτερα όταν φτασω στην 30η εβδομάδα έστω.Ειναι ομως και μερες που με παίρνει λιγο απο κατω,προχτες πχ εβλεπα εφιαλτες ολη τη νύχτα.Δε με νοιαζει η ξαπλα και η κλεισουρα,με νοιάζει να αποδωσει ολος αυτος ο κοπος κ να βγει γερο το πουλακι μου.

@babyblue94Doppler εχω στις 21 του μηνός που θα είμαι στην 30η εβδομάδα.Οι περισσοτερες το κάνουν στην 32, εμένα μαλλον λογω της κατάστασης μου με εβαλε να το κανω λιγο πιο νωρις.Το περιμένω πως κ πως,για να δω τι κανει το νινακι και για να βγω και λιγο εξω βρε αδερφέ!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...