Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Ναιι κοίταξα εκει τωρα Οντως ειναι κατω απο κεντρο … προφανώς δεν ειναι κατι σημαντικό για να μην Μου το ανέφερε ο γιατρος … Απλα ειναι η πρωτη μας φορα και δεν ξερουμε τι γινεται 

Και Εγω αυτο νιωθω κάποιες φορες περίεργα την κοιλιά μου αλλα εχω και δυσκοιλιότητα Οποτε ισως και απο αυτο …   
 Τωρα ειμαι στα 65 πιστευω αλλα 5 θα παρω σιγουρα παλι καλα ειναι καλοκαιρι και με την ζεστη δεν εχεις πολυ ορεξη 

Εγώ έφτασα εβδομηντα !!Απαπα !χαχα..νομίζω λογικό είναι να σκληραίνει η κοιλίτσα ..εγώ το βράδυ γίνομαι κι πιο δυσκίνητη..όχι ότι την ημέρα είναι αεικίνητη χαχχαχα..ε ναι με τη ζέστη δε θα έχουμε όρεξη..αν κ έχω ξεκινήσει τα παγωτά καθημερινά..

@Elkπως είσαι ;;τελικά τρεις φορές αίμα ;;πωπω βαρεμάρα !κάνε υπομονή.ποτε βγαίνουν οι εξετάσεις ;;καλά αποτελέσματα αν και τόσο που προεχεις θα τα έχεις σίγουρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εγώ έφτασα εβδομηντα !!Απαπα !χαχα..νομίζω λογικό είναι να σκληραίνει η κοιλίτσα ..εγώ το βράδυ γίνομαι κι πιο δυσκίνητη..όχι ότι την ημέρα είναι αεικίνητη χαχχαχα..ε ναι με τη ζέστη δε θα έχουμε όρεξη..αν κ έχω ξεκινήσει τα παγωτά καθημερινά..

@Elkπως είσαι ;;τελικά τρεις φορές αίμα ;;πωπω βαρεμάρα !κάνε υπομονή.ποτε βγαίνουν οι εξετάσεις ;;καλά αποτελέσματα αν και τόσο που προεχεις θα τα έχεις σίγουρα ❤️

Κοριτσιαααααα να είμαστε καλά κ τα κιλά πάνε κ έρχονται!!!! Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου στα 87kg πήγα στα 77λογω εμετών κ τώρα είμαι γύρω στα 80! Κ σκεφτείτε ότι ο γιατρός μου ακόμα είναι πολύ κουλ με αυτό! Ελπίζω να πάμε καλά μέχρι το τέλος 🤣🤣🤣🤣 

Το θέμα είναι να είναι καλές οι εξετάσεις μας μέχρι το τέλος! Κ μετά θα τρέχουμε με τα μωράκια μας κ θα τα χάσουμε! Κ να μην τα χάσουμε δεν χάλασε κ ο κόσμος!!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα να είμαστε καλά κ τα κιλά πάνε κ έρχονται!!!! Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου στα 87kg πήγα στα 77λογω εμετών κ τώρα είμαι γύρω στα 80! Κ σκεφτείτε ότι ο γιατρός μου ακόμα είναι πολύ κουλ με αυτό! Ελπίζω να πάμε καλά μέχρι το τέλος 🤣🤣🤣🤣 

Το θέμα είναι να είναι καλές οι εξετάσεις μας μέχρι το τέλος! Κ μετά θα τρέχουμε με τα μωράκια μας κ θα τα χάσουμε! Κ να μην τα χάσουμε δεν χάλασε κ ο κόσμος!!!! 🥰🥰🥰

Έχασες δέκα κιλά από εμετούς ;;Παναγία μου πρέπει να πέρασες πολύ δυσκολα στην αρχή της εγκυμοσύνης ..

Πολύ καλά τα είπες !!!μετά θα μας φύγουν τα μισά περίπου κατευθείαν με τη γέννα !!θα έχουμε τα μωράκια μας κι αυτό μετράει ..τα κιλά χάνονται αλλά όσο να ναι κοπέλες είμαστε μας κακοφαινεται !!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εγώ έφτασα εβδομηντα !!Απαπα !χαχα..νομίζω λογικό είναι να σκληραίνει η κοιλίτσα ..εγώ το βράδυ γίνομαι κι πιο δυσκίνητη..όχι ότι την ημέρα είναι αεικίνητη χαχχαχα..ε ναι με τη ζέστη δε θα έχουμε όρεξη..αν κ έχω ξεκινήσει τα παγωτά καθημερινά..

@Elkπως είσαι ;;τελικά τρεις φορές αίμα ;;πωπω βαρεμάρα !κάνε υπομονή.ποτε βγαίνουν οι εξετάσεις ;;καλά αποτελέσματα αν και τόσο που προεχεις θα τα έχεις σίγουρα ❤️

Κανονικά είναι 3 φορές αίμα… εγώ έδωσα 4 φορές μου έβαλε ο γιατρός μια έξτρα αιμοληψία που την πλήρωσα και έξτρα αυτήν δεν πιάνονταν στο παραπεμπτικό… είχα ξανά κάνει αυτήν την εξέταση αλλά αυτήν την φορά κουραστικα πιο πολύ με έπιασε ζάλη πρέπει να μου έπεσε η πίεση έτρεμαν τα χέρια μου.. τώρα ήρθα σπίτι και εφαγα τώρα άρχισα λίγο να νιώθω λίγο  καλύτερα… την Τετάρτη θα είναι έτοιμα τα αποτελέσματα επλιζω να είναι οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα να είμαστε καλά κ τα κιλά πάνε κ έρχονται!!!! Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου στα 87kg πήγα στα 77λογω εμετών κ τώρα είμαι γύρω στα 80! Κ σκεφτείτε ότι ο γιατρός μου ακόμα είναι πολύ κουλ με αυτό! Ελπίζω να πάμε καλά μέχρι το τέλος 🤣🤣🤣🤣 

Το θέμα είναι να είναι καλές οι εξετάσεις μας μέχρι το τέλος! Κ μετά θα τρέχουμε με τα μωράκια μας κ θα τα χάσουμε! Κ να μην τα χάσουμε δεν χάλασε κ ο κόσμος!!!! 🥰🥰🥰

Έχασες πολλά κιλά με τους εμετούς εγώ 2,5 κιλά είχα χασει με τους εμετούς 

το πιο σημαντικό είναι αυτό να έχουμε καλές εξετάσεις τα κιλά είναι μέσα στο πρόγραμμα και αυτά 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Έχασες δέκα κιλά από εμετούς ;;Παναγία μου πρέπει να πέρασες πολύ δυσκολα στην αρχή της εγκυμοσύνης ..

Πολύ καλά τα είπες !!!μετά θα μας φύγουν τα μισά περίπου κατευθείαν με τη γέννα !!θα έχουμε τα μωράκια μας κι αυτό μετράει ..τα κιλά χάνονται αλλά όσο να ναι κοπέλες είμαστε μας κακοφαινεται !!🥰🥰

Ναι πέρασα πολύ δύσκολα τους πρώτους μήνες!!!!! Εγώ σκεφτείτε ότι είμαι στα πιο αδύνατα μου τώρα! 🤣🤣🤣 Πάντα ήμουν αρκετά τσουπωτη! Αλλά δεν με πείραζε καθόλου!!!!! Να είμαστε καλά να περνάμε καλά κ εννοείται να μην επιβαρύνουμε την υγεία μας!!!! Αλλά πραγματικά στην εγκυμοσύνη απολαύστε το όσο μπορείτε ! Ξέρω κοπέλες που πήραν 30 κιλά κ δεν το μετάνιωσαν! Αρκεί κ πάλι να μην δημιουργούμε θέμα υγείας αυτό δεν το συζητάω! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Έχασες πολλά κιλά με τους εμετούς εγώ 2,5 κιλά είχα χασει με τους εμετούς 

το πιο σημαντικό είναι αυτό να έχουμε καλές εξετάσεις τα κιλά είναι μέσα στο πρόγραμμα και αυτά 😋

Ναι πραγματικά ! Κ εγώ αυτό φοβόμουν! Αλλά όλα καλά προς το παρόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ πήρα 6 κιλά προς το παρόν και είχα και περιττά όταν έμεινα έγκυος. Ο γιατρός μου λέει κάθε φορά μια χαρά είσαι. Η αλήθεια είναι όμως πέρα από κοιλιά και στήθος που είναι φυσιολογικό να φουσκώσουν έχω δει διαφορά σε μπούτια και χέρια...Αυτό γιατί τις τελευταίες εβδομάδες με έχουν πιάσει τρελές πείνες και τρώω πολύ. Υποσχέθηκα στον εαυτό μου να προσέξω λίγο τον επόμενο μήνα για να μην το βρω μπροστά μου αργότερα. Άρχισα, λοιπόν, από χθες πιο προσεγμένα γεύματα. Αν δω ότι δεν την παλεύω βέβαια δεν θα πιεστω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, εγώ πήρα 6 κιλά προς το παρόν και είχα και περιττά όταν έμεινα έγκυος. Ο γιατρός μου λέει κάθε φορά μια χαρά είσαι. Η αλήθεια είναι όμως πέρα από κοιλιά και στήθος που είναι φυσιολογικό να φουσκώσουν έχω δει διαφορά σε μπούτια και χέρια...Αυτό γιατί τις τελευταίες εβδομάδες με έχουν πιάσει τρελές πείνες και τρώω πολύ. Υποσχέθηκα στον εαυτό μου να προσέξω λίγο τον επόμενο μήνα για να μην το βρω μπροστά μου αργότερα. Άρχισα, λοιπόν, από χθες πιο προσεγμένα γεύματα. Αν δω ότι δεν την παλεύω βέβαια δεν θα πιεστω. 

Κ εμένα τώρα ξεκινάει κ ανοίγει σιγά σιγά η όρεξη! Πιάνω τον εαυτό μου να πεινάει συχνά! Βέβαια ακόμα δεν μπορώ να φάω κ το ευχαριστηθω ...έχω ενοχλήσεις μετά στο στομάχι! Αλλά νομίζω με μικρά κ συχνά γεύματα μια χαρά θα τα πάμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τ κάνετε? Εμείς γυρίσαμε από β επιπέδου...20 +5 την κάναμε! Είναι 420 γρ ο καθένας κ όλες οι μετρήσεις άψογες! Κ ο τράχηλος ανέβηκε...πήγε 3,4....ουφφφφ μεγάλη ανάσα ανακούφισης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? Εμείς γυρίσαμε από β επιπέδου...20 +5 την κάναμε! Είναι 420 γρ ο καθένας κ όλες οι μετρήσεις άψογες! Κ ο τράχηλος ανέβηκε...πήγε 3,4....ουφφφφ μεγάλη ανάσα ανακούφισης!!! 

Μπράβο! Να γίνουν δυο μεγάλα αντράκια :) να τα διδυμάκια που έλεγα! 
 

κορίτσια μην ανησυχείτε καθόλου για τα κιλά. Με λίγη προσπάθεια θα τα χάσουμε. Τα μωράκια μας να είναι καλά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? Εμείς γυρίσαμε από β επιπέδου...20 +5 την κάναμε! Είναι 420 γρ ο καθένας κ όλες οι μετρήσεις άψογες! Κ ο τράχηλος ανέβηκε...πήγε 3,4....ουφφφφ μεγάλη ανάσα ανακούφισης!!! 

Ωραία νέα κοπελα μου όλα καλά δηλαδή σου εφυγε και ενα άγχος φαντάζομαι με την εξέταση… άντε με το καλό να έρθουν… 

@babyblue94Τελικά τα αγοράκια είναι πιο πολλά 😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κανονικά είναι 3 φορές αίμα… εγώ έδωσα 4 φορές μου έβαλε ο γιατρός μια έξτρα αιμοληψία που την πλήρωσα και έξτρα αυτήν δεν πιάνονταν στο παραπεμπτικό… είχα ξανά κάνει αυτήν την εξέταση αλλά αυτήν την φορά κουραστικα πιο πολύ με έπιασε ζάλη πρέπει να μου έπεσε η πίεση έτρεμαν τα χέρια μου.. τώρα ήρθα σπίτι και εφαγα τώρα άρχισα λίγο να νιώθω λίγο  καλύτερα… την Τετάρτη θα είναι έτοιμα τα αποτελέσματα επλιζω να είναι οκ 

Πως είσαι τώρα ;;είσαι καλύτερα ;;;καλά αποτελέσματα !!!

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, εγώ πήρα 6 κιλά προς το παρόν και είχα και περιττά όταν έμεινα έγκυος. Ο γιατρός μου λέει κάθε φορά μια χαρά είσαι. Η αλήθεια είναι όμως πέρα από κοιλιά και στήθος που είναι φυσιολογικό να φουσκώσουν έχω δει διαφορά σε μπούτια και χέρια...Αυτό γιατί τις τελευταίες εβδομάδες με έχουν πιάσει τρελές πείνες και τρώω πολύ. Υποσχέθηκα στον εαυτό μου να προσέξω λίγο τον επόμενο μήνα για να μην το βρω μπροστά μου αργότερα. Άρχισα, λοιπόν, από χθες πιο προσεγμένα γεύματα. Αν δω ότι δεν την παλεύω βέβαια δεν θα πιεστω. 

Κι εγώ το ίδιο..έχουν πρηστεί όλα σιγά σιγά χέρια πόδια μάγουλα  ..συν ότι αυξήθηκε η κυτταρίτιδα !συν δύο τρεις ραγιάδες μπουτακια .τζάμπα οι κρέμες που βάζω..χαχαχχα !!

Ε φαντάζομαι τα δύσκολα με την πείνα τώρα αρχίζουν !!υπομονή !!και συνδυαστικά με τη ζέστη δε θα μπορούμε ούτε να κουνηθουμε!

Φυσιολογικά είμαστε όλες στα κιλά !!εμένα ο γιατρός μου μου είπε ιδανικά ως δέκα για να μπορώ εύκολα να τα χάσω μετά ..ελπίζω να μη τα ξεπεράσω κατά πολύ !!

στις πριν 5 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? Εμείς γυρίσαμε από β επιπέδου...20 +5 την κάναμε! Είναι 420 γρ ο καθένας κ όλες οι μετρήσεις άψογες! Κ ο τράχηλος ανέβηκε...πήγε 3,4....ουφφφφ μεγάλη ανάσα ανακούφισης!!! 

Αχ να η διδυμομανουλα ναι !!πες μας Πητ να σε βάλουμε στον πίνακα !!όλα καλά με τα αγοράκια σου.μεγαλωνουν.εφυγε κ αυτή η εξέταση !!τώρα πότε πας για επόμενη ;;

στις πριν 10 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Ναι πραγματικά ! Κ εγώ αυτό φοβόμουν! Αλλά όλα καλά προς το παρόν! 

Πολύ σωστά τα λες !!!όλα καλά να ναι καλά τα νινακια..μόνο αυτό !!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Πως είσαι τώρα ;;είσαι καλύτερα ;;;καλά αποτελέσματα !!!

Κι εγώ το ίδιο..έχουν πρηστεί όλα σιγά σιγά χέρια πόδια μάγουλα  ..συν ότι αυξήθηκε η κυτταρίτιδα !συν δύο τρεις ραγιάδες μπουτακια .τζάμπα οι κρέμες που βάζω..χαχαχχα !!

Ε φαντάζομαι τα δύσκολα με την πείνα τώρα αρχίζουν !!υπομονή !!και συνδυαστικά με τη ζέστη δε θα μπορούμε ούτε να κουνηθουμε!

Φυσιολογικά είμαστε όλες στα κιλά !!εμένα ο γιατρός μου μου είπε ιδανικά ως δέκα για να μπορώ εύκολα να τα χάσω μετά ..ελπίζω να μη τα ξεπεράσω κατά πολύ !!

Αχ να η διδυμομανουλα ναι !!πες μας Πητ να σε βάλουμε στον πίνακα !!όλα καλά με τα αγοράκια σου.μεγαλωνουν.εφυγε κ αυτή η εξέταση !!τώρα πότε πας για επόμενη ;;

Πολύ σωστά τα λες !!!όλα καλά να ναι καλά τα νινακια..μόνο αυτό !!!🥰

Καλημέρα κορίτσια εχτές είναι η αλήθεια ότι όλη μέρα δεν ήμουν και πολύ καλά.. σήμερα πιστεύω θα είμαι εντάξει 😊

τα αποτελέσματα θα δείξει πως θα είναι εγώ περιμένω να είναι λιιιιγο τσιμπημένο θα ξαφνιαστώ δηλαδή αν είναι καλά 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2022 at 8:16 ΠΜ, ο/η babyblue94 είπε:

 

Κορίτσια ισοπαλία έχουμε έρθει χαχαχα

 

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Elk     ΠΗΤ 28/08 κοριτσακι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@irini5   ΠΗΤ 11/09 κοριτσακι 😻

@blueheart ΠΗΤ 04/09 αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Μαργαρίτσ. 31/08 κοριτσακι 😻

Καλημέρα κορίτσια μου .τι κάνετε?

και εγώ 

Πητ 26/09 αγοράκι 

Σας διαβάζω μαζεμένα οπότε προλαβαίνω.απο τέλος του μήνα θα γυρίσω κ εγώ σπίτι Αθηνα μόνιμα.τωρα πηγαινοερχομαι στο νησί όσο αντέχω να κάνω και λίγες διακοπουλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Elk     ΠΗΤ 28/08 κοριτσακι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@irini5   ΠΗΤ 11/09 κοριτσακι 😻

@blueheart ΠΗΤ 04/09 αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Μαργαρίτσ. 31/08 κοριτσακι 😻

@Katerina. 26/09 αγοράκι 😎

@tina21.  20/10   αγοράκια 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια εχτές είναι η αλήθεια ότι όλη μέρα δεν ήμουν και πολύ καλά.. σήμερα πιστεύω θα είμαι εντάξει 😊

τα αποτελέσματα θα δείξει πως θα είναι εγώ περιμένω να είναι λιιιιγο τσιμπημένο θα ξαφνιαστώ δηλαδή αν είναι καλά 😋

Καλημέρα κορίτσια !!πως είστε ;;φύγατε πουθενά τριήμερο ;;εγώ εδώ Αθήνα !! έχω πονάκια σήμερα..αλλα εντάξει πιστεύω θα περάσουν !

Ολα καλά θα είναι πιστεύω ,αφού προσέχεις!θα το δούμε σε λίγες ημέρες !!

@Katerina.κάνε διακοπές και για εμάς που λιώνουμε στο άστυ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!πως είστε ;;φύγατε πουθενά τριήμερο ;;εγώ εδώ Αθήνα !! έχω πονάκια σήμερα..αλλα εντάξει πιστεύω θα περάσουν !

Ολα καλά θα είναι πιστεύω ,αφού προσέχεις!θα το δούμε σε λίγες ημέρες !!

@Katerina.κάνε διακοπές και για εμάς που λιώνουμε στο άστυ !!

Καλημέρα!!!! Να ξεκουραστείς!!!! Ευκαιρία που έχουμε 3ημερο ! Εγώ μένω εκτός Αθηνών αλλά μάλλον δεν θα πάμε κάπου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Καλημέρα!!!! Να ξεκουραστείς!!!! Ευκαιρία που έχουμε 3ημερο ! Εγώ μένω εκτός Αθηνών αλλά μάλλον δεν θα πάμε κάπου! 

θα ξεκουραστούμε όλες.❤️δεν πειράζει !!καλύτερα γιατί κ με αυτόν τον καιρό δε θα το ευχαριστιομασταν ...εσύ αν θυμάμαι καλά σε τόσο ωραία πόλη που μένεις δε χρειάζεσαι διακοπές.🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

θα ξεκουραστούμε όλες.❤️δεν πειράζει !!καλύτερα γιατί κ με αυτόν τον καιρό δε θα το ευχαριστιομασταν ...εσύ αν θυμάμαι καλά σε τόσο ωραία πόλη που μένεις δε χρειάζεσαι διακοπές.🤣

Ωραία είναι ναιιι αλλά μια στο τόσο θέλεις λίγο να ξεφύγεις να αλλάξεις παραστάσεις!!!! Αλλά όπως είπαμε ευκαιρία για ξεκούραση! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωραία νέα κοπελα μου όλα καλά δηλαδή σου εφυγε και ενα άγχος φαντάζομαι με την εξέταση… άντε με το καλό να έρθουν… 

@babyblue94Τελικά τα αγοράκια είναι πιο πολλά 😋 

Τεράστιο άγχος!!! Νιώθω πολύ πιο χαρούμενη από χθες π έμαθα ότι ολα ειναι καλά!!! 

στις πριν 19 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Μπράβο! Να γίνουν δυο μεγάλα αντράκια :) να τα διδυμάκια που έλεγα! 
 

κορίτσια μην ανησυχείτε καθόλου για τα κιλά. Με λίγη προσπάθεια θα τα χάσουμε. Τα μωράκια μας να είναι καλά ❤️ 

❤❤❤❤❤❤❤

στις πριν 15 ώρες, ο/η irini5 είπε:

 

Αχ να η διδυμομανουλα ναι !!πες μας Πητ να σε βάλουμε στον πίνακα !!όλα καλά με τα αγοράκια σου.μεγαλωνουν.εφυγε κ αυτή η εξέταση !!τώρα πότε πας για επόμενη ;;

Έχω έρθει λιγάκι λαθραία στην ομάδα σας 😛❤ πητ έχω 20/10 αλλά λόγω διδύμων είναι δεδομένο ότι μέχρι τέλη Σεπτέμβρη θα έχουμε γεννήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!πως είστε ;;φύγατε πουθενά τριήμερο ;;εγώ εδώ Αθήνα !! έχω πονάκια σήμερα..αλλα εντάξει πιστεύω θα περάσουν !

Ολα καλά θα είναι πιστεύω ,αφού προσέχεις!θα το δούμε σε λίγες ημέρες !!

@Katerina.κάνε διακοπές και για εμάς που λιώνουμε στο άστυ !!

Ευτυχώς σήμερα είμαι καλά 😊 εγώ είχα κάτι μερες πριν κάτι πονακια λίγο πιο κάτω από τον αφαλό δεν ήταν συνεχόμενα αλλά ένιωθα μερικά τσιμπηματάκια μέσα στην μερα μετά από κανα 3 μερούλες μου σταμάτησαν δεν ξέρω μπορεί να με πίεζε και το μωρο θα σε περάσουν κοπέλα μου λίγο πολύ θα τα έχουμε όλες αυτά 

όχι εμείς δεν θα πάμε καπου εδώ σπίτι είναι και το πρώτο  ΣΚ που κάθεται ο αντρας μετά από πολύ καιρό όποτε θέλω να τον αφήσω να ξεκουραστεί 🥰 ο καιρός είναι η αλήθεια δεν βοηθάει βέβαια εμάς δεν έριξε ούτε λίγο βροχούλα αλλά έχουμε συννεφιά και ζεστη αρκετή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευτυχώς σήμερα είμαι καλά 😊 εγώ είχα κάτι μερες πριν κάτι πονακια λίγο πιο κάτω από τον αφαλό δεν ήταν συνεχόμενα αλλά ένιωθα μερικά τσιμπηματάκια μέσα στην μερα μετά από κανα 3 μερούλες μου σταμάτησαν δεν ξέρω μπορεί να με πίεζε και το μωρο θα σε περάσουν κοπέλα μου λίγο πολύ θα τα έχουμε όλες αυτά 

όχι εμείς δεν θα πάμε καπου εδώ σπίτι είναι και το πρώτο  ΣΚ που κάθεται ο αντρας μετά από πολύ καιρό όποτε θέλω να τον αφήσω να ξεκουραστεί 🥰 ο καιρός είναι η αλήθεια δεν βοηθάει βέβαια εμάς δεν έριξε ούτε λίγο βροχούλα αλλά έχουμε συννεφιά και ζεστη αρκετή 

Ε θα ξεκουραστείτε παρεούλα..δεν πειράζει .αν δεν κάθεται και κανένα σουκου λογικό είναι..

Τέτοια τραβήγματα έχω πάρα πολύ λίγα κι εγώ ..εμένα είναι διαφορετικά..ναι θα σε ζοριζει λογικά κάποιες ημέρες με τη στάση που θα έχει πάρει ..εσύ είσαι κ δύο βδομάδες μεγαλύτερη !!

εγώ πήρα τον γιατρό γιατί πονάω αρκετά.. μου είπε να κάνω πάλι ενέσεις προγεστερόνης ...κ έτσι κ έγινε..μου είπε να περιγράψω τα πάντα κ οτι είναι επειδή μεγαλώνει το μωράκι κ τα πάντα μέσα ζοριζονται και μιας που δεν έχω πολύ χώρο ζοριζονται παραπάνω..κ μου είπε ο τι είναι να τον ξαναπάρω.ελπιζω να μην είναι τίποτα κ ως αύριο να ειμαι τέλεια ❤️

στις πριν 4 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Τεράστιο άγχος!!! Νιώθω πολύ πιο χαρούμενη από χθες π έμαθα ότι ολα ειναι καλά!!! 

❤❤❤❤❤❤❤

Έχω έρθει λιγάκι λαθραία στην ομάδα σας 😛❤ πητ έχω 20/10 αλλά λόγω διδύμων είναι δεδομένο ότι μέχρι τέλη Σεπτέμβρη θα έχουμε γεννήσει! 

Όλες καλοδεχουμενες ;ναι λογικά νωρίτερα !!εσύ δύο παιδάκια Μ έναν πόνο πρώτα ο Θεος !!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Ε θα ξεκουραστείτε παρεούλα..δεν πειράζει .αν δεν κάθεται και κανένα σουκου λογικό είναι..

Τέτοια τραβήγματα έχω πάρα πολύ λίγα κι εγώ ..εμένα είναι διαφορετικά..ναι θα σε ζοριζει λογικά κάποιες ημέρες με τη στάση που θα έχει πάρει ..εσύ είσαι κ δύο βδομάδες μεγαλύτερη !!

εγώ πήρα τον γιατρό γιατί πονάω αρκετά.. μου είπε να κάνω πάλι ενέσεις προγεστερόνης ...κ έτσι κ έγινε..μου είπε να περιγράψω τα πάντα κ οτι είναι επειδή μεγαλώνει το μωράκι κ τα πάντα μέσα ζοριζονται και μιας που δεν έχω πολύ χώρο ζοριζονται παραπάνω..κ μου είπε ο τι είναι να τον ξαναπάρω.ελπιζω να μην είναι τίποτα κ ως αύριο να ειμαι τέλεια ❤️

Όλες καλοδεχουμενες ;ναι λογικά νωρίτερα !!εσύ δύο παιδάκια Μ έναν πόνο πρώτα ο Θεος !!🥰

Άντε πιστεύω να σε βοηθήσουν  να νιώσεις καλύτεραμε τις ενέσεις μπορείς τις κανείς μόνη σου ; αυτές τις κανείς όταν έχεις πονάκια  και μετά τις σταματάς ;Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου να τον ενημερώνεις και να μην κουράζεσαι υπομονή και θα πάνε όλα καλά 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε πιστεύω να σε βοηθήσουν  να νιώσεις καλύτεραμε τις ενέσεις μπορείς τις κανείς μόνη σου ; αυτές τις κανείς όταν έχεις πονάκια  και μετά τις σταματάς ;Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου να τον ενημερώνεις και να μην κουράζεσαι υπομονή και θα πάνε όλα καλά 💕

Καλημέρα κορίτσια μου !!όμορφη Κυριακή να έχουμε ❤️

Νιώθω καλύτερα είναι η αλήθεια ..αλλά έχω φοβηθεί γιατί βλέπω ότι έχουν αρχίσει να με πιάνουν συχνά..κι σκέφτομαι αν με ξαναπιάσουν σύντομα πχ αύριο που θα περάσει η επίδραση ..μαξιλαράκι είναι οι 32βδομαδες.παλι καλά νιώθω την μικρούλα μου..εκτός κ αν κ αυτό είναι συσπάσεις ..δε καταλαβαίνω πότε έχω συσπάσεις πέρα απ' αυτόν τον πόνο..κ ούτε πέτρωμα δεν είχα..

Δεν τις κάνω μόνη μου έρχεται νοσηλεύτρια σπίτι..οπότε είχα χθες τους πόνους είχα να περιμένω και πόσες ώρες.ψαχναμε κ ήταν κ σχετικά αργά  γιατί ειχα αργήσει να τηλεφώνησω στο γιατρό .γενικώς τις έχω κάνει τρεις φορές ως τώρα. Οπότε πονάω πολύ τις κάνω κ μου είχε πει ο γιατρός ότι σε λίγο καιρό θα τις αρχίσω μόνιμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...