Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις On 4/6/2022 at 4:00 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Σε καταλαβαίνω και εγώ 3 κιλά έχω βάλει έκανα μεγάλη προσπάθεια να τρώω αυτά που πρέπει και όσο πρέπει γιατί εγω πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα την διπλάσια ποσότητα από ότι τρώω τώρα μου είμαι εγκυος εμένα με πειράζει και ο υδατάνθρακας όχι μόνο η ζάχαρη τώρα με είπε ο γυναικολόγος να τρώω πιο πολύ υδατάνθρακα και να μην ακούω την ενδοκρινολόγο γιατί είναι αυστηρή υποτίθεται πρόσεχα την διατροφή μου για να μην κάνω κακό και τελικά μου φαίνεται έκανα κακό που δεν έτρωγα θα προσπαθήσω να το διορθώσω αυτό 

και εγώ στεναχωρέθηκα πολύ αν και ο γιατρός μου με είπε ότι είναι όλα καλά και απλά να φάω λίγο πιο πολύ και να περπατάω ώστε να μην ανεβάζει το ζαχαρο 

Να τρως! Και υδατάνθρακες, και πρωτεΐνη, φρούτα και λαχανικά. Μόνο γλυκά να μην τρως και θα δεις που δεν θα έχεις θέμα. Άκου τον γιατρό σου. Σίγουρα ξέρει καλύτερα τι χρειάζεται το μωρό. Και να μη στεναχωριέσαι ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Περαστικά ...και με το μπούκωμα αν φύγει και με τη μόλυνση..ο τι χειρότερο να μη κοιμάσαι το βράδυ..εγώ πλέον κοιμάμαι αλλά με ροχαλητο...το μπούκωμα έχει εξασθενήσει κάπως μιας που δεν έχω καταρροή αλλά κάθε βράδυ το ρινικό σύστημα κλειστό..δεν μπορώ να ανασανω.

Αν σου είπε ο γιατρός έτσι να τα τηρήσεις..καιμμην τρέχεις όλη ημέρα με τη δουλειά..ίσως γι αυτό δε μπορείς να πάρεις και κιλά από το τρέξιμο κ το άγχος ...Εντωμεταξύ εγώ δε γνώριζα καν ότι δεν είναι καλό να μην παίρνεις κιλά .εγώ έχω βάλει εφτά μέχρι στιγμής και γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά ..εγώ βέβαια δεν αισθάνομαι τόσο όμορφα αλλά εντάξει..όταν διαβάζω πόσα λίγα πήρατε κάποιες από εσάς ζηλεύω !!!

Τις ενέσεις τις έκανα..φώναξα νοσοκόμα σπίτι ο γιατρός μου είπε ότι δε μπορούμε να τις κάνουμε μόνοι μας όπως τις αντιπηκτικες ..δε ξέρω εκτός αν κάποιος το έχει γενικά με αυτά !!καλά εννοείται δεν το συζητώ τα νινακια μας να είναι καλά..

Κάτσε ξεκούρασου,φάει και χαλάρωσε και όλα καλά θα πάνε .δεν έχεις κάνει κάτι λάθος..μη σκέφτεσαι έτσι και στεανχωρςις κ το μωρακι..αφοτ δε στερείται κάτι και οπως βλέπεις είναι συχνό φαινόμενο αυτό με το εμβρυϊκό βάρος  αφού το έχουν κ τα άλλα κορίτσια..όλα καλά θα πάνε !!σε μια βδομάδα δλδ έχεις ραντεβού ;

Ο γιατρός νομίζω αρκετά καλή τιμή ..εμείς δε ξέρουμε ακόμα αλλά απ' όσα έχω ακούσει .

@Elkκ εγώ απ' όσο ξέρω σε όλες τις κλινικές βοηθούν με τον θηλασμό..αν όντως ακούς πως δεν..ίσως πρέπει να πάρεις μια μαια..εγώ στο μητέρα που πήρα να ρωτήσω αν θα χρειαστεω θηλαστρα και λοιπα μου είπε ότι όλες οι κοπέλες θηλάζουν και αν αντιμετωπίσουν οποίο πρόβλημα υπάρχουν πιστοποιημένες μαίες μητρικού θηλασμού...νομίζω πως αν δεν πήγαινα για πρόωρα δε θα με αγχωνε τόσο..οπότε σκέψου θετικά όλα καλά θα πάνε στην περίπτωση σου !!Παίρνεις κ εσύ σαλοσπιρ ;;να μήνα γχωνεσαι αφού ο γιατρός σου λέει πως όλα είναι καλά..!!

@babyblue94 παλινκαλα δλδ που τα παίρνεις εξ αρχής..κάτι θα είχε δει όντως ο γιατρός σου..και εμένα μισό κιλό ήταν το νινακι μου αλλά ο αιματολγος μου είπε πως παίρνω τις αντιπηκτικες λόγω κινδύνου προωροτητας ώστε το παιδάκι να είναι κάπως πιο μεγαλόσωμο όσο γίνεται και αν γίνεται.οποτε ίσως να είναι κάπως λίγο πιο μεγάλο απ το κανονικα ;;φαντάζομαι δε ξερω...

.βέβαια η τελευταία μέτρηση το έβγαλε σε ανάπτυξη δύο ημέρες πιο μικρό έξω παλιότερα ήταν πέντε ημέρες πιο μεγάλο..από τι είχα προσέξει..εσάς δλδ πόσο σας τα βγάζει ::και αυτή την γραμμή  ανάπτυξης που την βλέπετε βρε κορίτσια ;;να δω κι εγώ !

 

 

 

Δεν σου έδωσε prolutex? Συνήθως ενέσιμη προγεστερονη αυτή δίνουν. 
 

τους ενημέρωσα χθες στη δουλειά ότι θα μειώσω ώρες και για το επόμενο διάστημα θα δουλεύω τις πιο πολλές μέρες απο το σπίτι. Δεν γίνεται αλλιώς. Έτσι κι αλλιώς αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να σταματήσω τελείως :) 

θα βγάλω φωτογραφία να σας δείξω μια καμπύλη ανάπτυξης να μου πείτε. Στον υπέρηχο τι σας δίνει ; Απλά τις φωτογραφίες; Χωρίς κάποιο συνοδευτικό; Εμένα σε μια επίσκεψη μου δίνει εκτύπωση την καμπύλη, στην επόμενη όχι. Τώρα δεν μου την έδωσε επειδή προγραμματίσαμε την εξέταση για 14/6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Για δείτε, δεν σας δίνει τέτοια διαγράμματα με τον υπέρηχο; 

8AEB0555-E7AB-4768-84E7-E4116C07A883.jpeg

5805EAC9-117C-444E-94EF-4164484F239A.jpeg

1B7B0A9A-92D2-4C48-B520-0594CDAA2B65.jpeg

EC6E3991-818B-41FC-B1E2-C1404F5A3C0B.jpeg

Όχι με τον υπέρηχο εμένα δεν μου δίνει τέτοιο χαρτι κορίτσια δεν ξέρω αν έχει η β επιπέδου τέτοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Να τρως! Και υδατάνθρακες, και πρωτεΐνη, φρούτα και λαχανικά. Μόνο γλυκά να μην τρως και θα δεις που δεν θα έχεις θέμα. Άκου τον γιατρό σου. Σίγουρα ξέρει καλύτερα τι χρειάζεται το μωρό. Και να μη στεναχωριέσαι ❤️❤️❤️

Ναι ναι αυτό θα κάνω θα τρώω πιο πολύ και θα προσέχω τα γλυκά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Για δείτε, δεν σας δίνει τέτοια διαγράμματα με τον υπέρηχο; 

8AEB0555-E7AB-4768-84E7-E4116C07A883.jpeg

5805EAC9-117C-444E-94EF-4164484F239A.jpeg

1B7B0A9A-92D2-4C48-B520-0594CDAA2B65.jpeg

 

Όχι! Όμως τα κρατάει εκείνος σε αρχείο! Κ ούτε  μου αναφέρει κάτι! Απλά κοιτάει πολύ αναλυτικά το μωρό αν όλα πηγαίνουν καλά! Τα υπόλοιπα τα κρατάει εκείνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Όχι! Όμως τα κρατάει εκείνος σε αρχείο! Κ ούτε  μου αναφέρει κάτι! Απλά κοιτάει πολύ αναλυτικά το μωρό αν όλα πηγαίνουν καλά! Τα υπόλοιπα τα κρατάει εκείνος!

Έτσι έχω καταλαβει είναι μετρησεις που τις κρατάει ο γιατρός δεν μας χρειάζονται εμάς άσε που θα μας προκαλεί πιο πολύ άγχος να ξέρουμε και πολλές λεπτομερείς αυτοί ξέρουν καλύτερα ότι πρέπει να γνωρίζουμε θα μας το πουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έτσι έχω καταλαβει είναι μετρησεις που τις κρατάει ο γιατρός δεν μας χρειάζονται εμάς άσε που θα μας προκαλεί πιο πολύ άγχος να ξέρουμε και πολλές λεπτομερείς αυτοί ξέρουν καλύτερα ότι πρέπει να γνωρίζουμε θα μας το πουν 

Ναιιι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!! Κ εγώ είμαι υπέρ στο να μην ξέρω κ τόσες λεπτομέρειες.(όταν δεν χρειάζεται εννοώ)....άσε που δεν τις καταλαβαίνω κιολλας 🤣 αλλά πιστεύω ότι αφορά εκείνον!!! Κ μόνο άγχος μας προκαλεί!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου....πιστεύω με ΄λιγο πρόσοχή το θέμα των κιλών θα πάει πολύ καλά...Στον υπέρηχο που κάνει ο γυναικολόγος αυτές τις μετρήσεις κάνει ...για να δει οτι όλα καλά βαίνουν στην ανάπτυξη ...Ουτε εμένα μου δίνει χαρτί αλλά μου λέει πως είναι λίγο τσουπωτό (λίγο παραπάνω από τη γραμμη) όταν μετράει κεφαλι και κάτι άλλο δε θυμάμαι στον υπέρηχο βγάζει τα γραμμάρια...

Κορίτσι πήραμε και εμείς  καρότσι 3 σε 1 ένα ιταλικό δε θυμάμαι όνομα..χαχαχ πολύ ελαφρύ ωραιότατο..γυρω στα 400... @Elk καλά του πες του συζυγού ..έ σίγορα θα κρατήσει το καρότσι και για άλλα παιδιά!!! @irini5 πως είσαι κορίτσι μου;;έχεις χαλαρώσει καθόλου ..να ξεκουράζεσαι φουλ....

Με γεια το καροτσάκι σας !!!εμένα δεν έχει έρθει ακόμα να το δούμε κ από κοντά..θα αργήσει λογικά !εσάς ήρθε ;;

Καλά είμαι κορίτσι μου σ ευχαριστώ πολύ !ξεκουράζομαι αλλά ίσως λιγότερο απ' όσο θα επρεπε..κάνω λίγες δουλίτσες .και βολτουλες..όσο μπορώ βέβαια..αν δω το παραμικρό μαζεύομται χαχαχα.

Εσύ ;;ξεκουράζεσαι ;;;

κοριτσια έχουν αρχίσει κ εσάς να πρήζονται τα πόδια σας και να πονάνε ;;εγώ άλλαξα κ νούμερο παπούτσι χθες που βγήκα και αγόρασα ..απ' το πρήξιμο !έχω αρχίσει να νιωθω σαν μπάλα 🤣κ κάποιες φορές το ευχαριστιεμαι κιόλας 😂😙

@Elkπολυ ωραίο το καρότσι το πάτησα να το δω !!τι χρωματακι επιλέξατε ;;έχει κ φοβερές κριτικές που είδα τα αστέρια !!σας έχει έρθει ;;

@blueheartναι εμένα μου δίνει αυτές τις μετρήσεις σε κάθε επίσκεψη και κάποιες ακόμη που δεν είναι καθόλου κατανοητές και μου γράφει όπως είπαν και τα κορίτσια για αμνιακο ,βαθμό πλακούντα ,θέση και τετοια...καποιες φορές με και κάποιες φορές χωρίς τα διαγράμματα..κ υοηρχαν και στην β επιπέδου κ στην αυχενική .αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια είναι αγχωτικά χαχχα !!

Επόμενη δλδ επίσκεψη σου έκλεισε σε πόσο διάστημα ;;εμένα ένα μήνα παρόλες τις συσπάσεις  και δεν περνάει με τίποταο μήνας.

.lentogest μου έδωσε ενέσιμες !!αλλά έχω ακούσει κ αυτές που λες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Με γεια το καροτσάκι σας !!!εμένα δεν έχει έρθει ακόμα να το δούμε κ από κοντά..θα αργήσει λογικά !εσάς ήρθε ;;

Καλά είμαι κορίτσι μου σ ευχαριστώ πολύ !ξεκουράζομαι αλλά ίσως λιγότερο απ' όσο θα επρεπε..κάνω λίγες δουλίτσες .και βολτουλες..όσο μπορώ βέβαια..αν δω το παραμικρό μαζεύομται χαχαχα.

Εσύ ;;ξεκουράζεσαι ;;;

κοριτσια έχουν αρχίσει κ εσάς να πρήζονται τα πόδια σας και να πονάνε ;;εγώ άλλαξα κ νούμερο παπούτσι χθες που βγήκα και αγόρασα ..απ' το πρήξιμο !έχω αρχίσει να νιωθω σαν μπάλα 🤣κ κάποιες φορές το ευχαριστιεμαι κιόλας 😂😙

@Elkπολυ ωραίο το καρότσι το πάτησα να το δω !!τι χρωματακι επιλέξατε ;;έχει κ φοβερές κριτικές που είδα τα αστέρια !!σας έχει έρθει ;;

@blueheartναι εμένα μου δίνει αυτές τις μετρήσεις σε κάθε επίσκεψη και κάποιες ακόμη που δεν είναι καθόλου κατανοητές και μου γράφει όπως είπαν και τα κορίτσια για αμνιακο ,βαθμό πλακούντα ,θέση και τετοια...καποιες φορές με και κάποιες φορές χωρίς τα διαγράμματα..κ υοηρχαν και στην β επιπέδου κ στην αυχενική .αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια είναι αγχωτικά χαχχα !!

Επόμενη δλδ επίσκεψη σου έκλεισε σε πόσο διάστημα ;;εμένα ένα μήνα παρόλες τις συσπάσεις  και δεν περνάει με τίποταο μήνας.

.lentogest μου έδωσε ενέσιμες !!αλλά έχω ακούσει κ αυτές που λες..

Kαλημέραααα...καλή εβδομάδα σε όλες!!!!

Έτυχε και το είχαν ετοιμοπαράδοτο αλλιώς μας είπε  σε 1 -1,5 μήνα ...Προσπαθώ και εγώ να είμαι περισσότερο ξάπλα και ξεκούραση...Αποφεύγω δουλειές και μετρημένες βόλτες...

Για τα πόδια όχι ιδιαίτερα ακόμα αλλά μόλις κουράζομαι λίγο,τα βάζω λίγο ψιλά  σ ένα μαξιλάρι και ανακουφίζονται...Είναι και  ζέστη θέμα ,εγώ δε τη μπορώ καθόλου...μου φταίνε όλα χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Με γεια το καροτσάκι σας !!!εμένα δεν έχει έρθει ακόμα να το δούμε κ από κοντά..θα αργήσει λογικά !εσάς ήρθε ;;

Καλά είμαι κορίτσι μου σ ευχαριστώ πολύ !ξεκουράζομαι αλλά ίσως λιγότερο απ' όσο θα επρεπε..κάνω λίγες δουλίτσες .και βολτουλες..όσο μπορώ βέβαια..αν δω το παραμικρό μαζεύομται χαχαχα.

Εσύ ;;ξεκουράζεσαι ;;;

κοριτσια έχουν αρχίσει κ εσάς να πρήζονται τα πόδια σας και να πονάνε ;;εγώ άλλαξα κ νούμερο παπούτσι χθες που βγήκα και αγόρασα ..απ' το πρήξιμο !έχω αρχίσει να νιωθω σαν μπάλα 🤣κ κάποιες φορές το ευχαριστιεμαι κιόλας 😂😙

@Elkπολυ ωραίο το καρότσι το πάτησα να το δω !!τι χρωματακι επιλέξατε ;;έχει κ φοβερές κριτικές που είδα τα αστέρια !!σας έχει έρθει ;;

@blueheartναι εμένα μου δίνει αυτές τις μετρήσεις σε κάθε επίσκεψη και κάποιες ακόμη που δεν είναι καθόλου κατανοητές και μου γράφει όπως είπαν και τα κορίτσια για αμνιακο ,βαθμό πλακούντα ,θέση και τετοια...καποιες φορές με και κάποιες φορές χωρίς τα διαγράμματα..κ υοηρχαν και στην β επιπέδου κ στην αυχενική .αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια είναι αγχωτικά χαχχα !!

Επόμενη δλδ επίσκεψη σου έκλεισε σε πόσο διάστημα ;;εμένα ένα μήνα παρόλες τις συσπάσεις  και δεν περνάει με τίποταο μήνας.

.lentogest μου έδωσε ενέσιμες !!αλλά έχω ακούσει κ αυτές που λες..

Καλημέρα κορίτσια 

ναι εμένα τα πόδια μου άρχισαν πρήζονται και πιστεύω είναι και από την ζεστη άρχισαν να με ζορίζουν λίγο τα παπούτσια μου αλλά ακόμα μπορω να και τα φοράω 😋 

Το γκρι πήρα το είχε το κατάστημα και το πήρα αμέσως δεν κάναμε παραγγελία είχε σε όλα τα χρώματα και λάδι με είπε και μπεζ και γκρι και την λέω το γκρι θέλω να δω, ήταν μέσα στα κουτιά τους δεν μπορέσουμε όπως καταλαβαίνεις να μου ανοίξεις 3 κούτες για να δω μόνο και μόνο το χρώμα.. μου φάνηκε και αρκετά μεγάλο κορίτσια σε λίγο και εγώ θα χωρέσω να καθίσω 🤣

AE8E042A-F30C-40E6-9F75-B74CAB21DEF7.thumb.jpeg.ba15ce84b83cdf88742fa11ed604e375.jpegF441BA70-F7EC-442A-B473-74F1970AB8F2.thumb.jpeg.04eaf287bd0a33e9a642b3a46dbf2225.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλημέραααα...καλή εβδομάδα σε όλες!!!!

Έτυχε και το είχαν ετοιμοπαράδοτο αλλιώς μας είπε  σε 1 -1,5 μήνα ...Προσπαθώ και εγώ να είμαι περισσότερο ξάπλα και ξεκούραση...Αποφεύγω δουλειές και μετρημένες βόλτες...

Για τα πόδια όχι ιδιαίτερα ακόμα αλλά μόλις κουράζομαι λίγο,τα βάζω λίγο ψιλά  σ ένα μαξιλάρι και ανακουφίζονται...Είναι και  ζέστη θέμα ,εγώ δε τη μπορώ καθόλου...μου φταίνε όλα χαχαχχα

Και εγώ έχω αρχίσει αν έχω θέμα με την ζέστη. Ζεσταίνομαι παρα πολύ. Τα πόδια όχι δεν μου έχουν πρηστεί. Αλλά η ζέστη αρχίζει να μην παλεύεται. Χθες μου έπεσε και η πίεση .πήγε 9 η μεγάλη 5 η μικρή και το έχω στείλει στον γιατρό μου να μου απαντήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Με γεια το καροτσάκι σας !!!εμένα δεν έχει έρθει ακόμα να το δούμε κ από κοντά..θα αργήσει λογικά !εσάς ήρθε ;;

Καλά είμαι κορίτσι μου σ ευχαριστώ πολύ !ξεκουράζομαι αλλά ίσως λιγότερο απ' όσο θα επρεπε..κάνω λίγες δουλίτσες .και βολτουλες..όσο μπορώ βέβαια..αν δω το παραμικρό μαζεύομται χαχαχα.

Εσύ ;;ξεκουράζεσαι ;;;

κοριτσια έχουν αρχίσει κ εσάς να πρήζονται τα πόδια σας και να πονάνε ;;εγώ άλλαξα κ νούμερο παπούτσι χθες που βγήκα και αγόρασα ..απ' το πρήξιμο !έχω αρχίσει να νιωθω σαν μπάλα 🤣κ κάποιες φορές το ευχαριστιεμαι κιόλας 😂😙

@Elkπολυ ωραίο το καρότσι το πάτησα να το δω !!τι χρωματακι επιλέξατε ;;έχει κ φοβερές κριτικές που είδα τα αστέρια !!σας έχει έρθει ;;

@blueheartναι εμένα μου δίνει αυτές τις μετρήσεις σε κάθε επίσκεψη και κάποιες ακόμη που δεν είναι καθόλου κατανοητές και μου γράφει όπως είπαν και τα κορίτσια για αμνιακο ,βαθμό πλακούντα ,θέση και τετοια...καποιες φορές με και κάποιες φορές χωρίς τα διαγράμματα..κ υοηρχαν και στην β επιπέδου κ στην αυχενική .αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια είναι αγχωτικά χαχχα !!

Επόμενη δλδ επίσκεψη σου έκλεισε σε πόσο διάστημα ;;εμένα ένα μήνα παρόλες τις συσπάσεις  και δεν περνάει με τίποταο μήνας.

.lentogest μου έδωσε ενέσιμες !!αλλά έχω ακούσει κ αυτές που λες..

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

 

@irini5δεν μου έκλεισε νέο ραντεβού. Θα δούμε το Doppler και θα μου πει μετά. Αλλά γενικά κάθε 2-3 εβδομάδες με βλέπει από την αρχή. Δεν έχω αφήσει ποτέ μήνα ανα επίσκεψη με εξαίρεση όταν έκανα τη Β’επιπεδου γιατί το είχαμε δει το μωρό ενδιάμεσα. 
 

Έκλεισα σήμερα ραντεβού και σε ΩΡΛ αν και δε νομίζω πως θα με βοηθήσει σε κάτι … πάλι τζάμπα λεφτά με βλέπω να δίνω 😂

 

@Elkπολυ ωραίο το καρότσι! Όμορφες βόλτες να έχετε! Κι εγώ ακόμη στα κουτιά το έχω. Μόνο το κρεβάτι μας έστησαν γιατί δεν θα μπορούσαμε μόνοι μας - να μην το έχω κι αυτό στα κουτιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ έχω αρχίσει αν έχω θέμα με την ζέστη. Ζεσταίνομαι παρα πολύ. Τα πόδια όχι δεν μου έχουν πρηστεί. Αλλά η ζέστη αρχίζει να μην παλεύεται. Χθες μου έπεσε και η πίεση .πήγε 9 η μεγάλη 5 η μικρή και το έχω στείλει στον γιατρό μου να μου απαντήσει. 

Είναι λογικό πιστεύω να μας πέφτει η πίεση και ειδικά με αυτήν την ζεστη… εγώ γενικά έχω χαμηλή πίεση και από πριν την εγκυμοσύνη δηλαδή,τρώω αρκετό αλάτι για να μην έχω ζάλη… καλά εκανες και είπες τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει και εκεινος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ έχω αρχίσει αν έχω θέμα με την ζέστη. Ζεσταίνομαι παρα πολύ. Τα πόδια όχι δεν μου έχουν πρηστεί. Αλλά η ζέστη αρχίζει να μην παλεύεται. Χθες μου έπεσε και η πίεση .πήγε 9 η μεγάλη 5 η μικρή και το έχω στείλει στον γιατρό μου να μου απαντήσει. 

Ωχ! Γιατί τόσο πολύ! Γράψε μας τι θα σου πει ο γιατρός για την πίεση. Η ζέστη όντως δεν παλευεται τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

 

@irini5δεν μου έκλεισε νέο ραντεβού. Θα δούμε το Doppler και θα μου πει μετά. Αλλά γενικά κάθε 2-3 εβδομάδες με βλέπει από την αρχή. Δεν έχω αφήσει ποτέ μήνα ανα επίσκεψη με εξαίρεση όταν έκανα τη Β’επιπεδου γιατί το είχαμε δει το μωρό ενδιάμεσα. 
 

Έκλεισα σήμερα ραντεβού και σε ΩΡΛ αν και δε νομίζω πως θα με βοηθήσει σε κάτι … πάλι τζάμπα λεφτά με βλέπω να δίνω 😂

 

@Elkπολυ ωραίο το καρότσι! Όμορφες βόλτες να έχετε! Κι εγώ ακόμη στα κουτιά το έχω. Μόνο το κρεβάτι μας έστησαν γιατί δεν θα μπορούσαμε μόνοι μας - να μην το έχω κι αυτό στα κουτιά 

Ευχαριστώ πολύ επίσης 😊  Καλά και εγώ παλι το ξανά εβαλα μέσα στο κουτί του το καρότσι.. 

εμενα επίσκεψη μου βάζει ανα 3 βδομαδες ο γιατρός για την doppler δεν μου έχει πει κάτι ακόμα ποτε πρέπει να γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου!!

@Mairy22μια χαρά!! δε θα αργησει το καρότσι να σας έρθει, εμάς δεν ηταν ετοιμοπαράδοτο.έτσι πρέπει να ξεκουράζεσαι....πρέπει και εγώ περισσότερο...αχ και αυτη η ζεστη ήρθε νωρίτερα φέτος!!

@Elkπολύ ωραίο το καρότσι σου!!! το συναρμολογήσατε κιόλας να το δειτε μια χαρα!λέω και εγω σήμερα να πάρω τηλέφωνο να δω πότε θα είναι έτοιμο το καρότσι γιατί δε μας έχουν πει ακόμα..έχεις και πολυθρονίτσα θηλασμού έτοιμη βλέπω !!!χιχιχ!!μήπως πρέπει να πάω νωρίτερα γιατρό ;; δε ξέρω...περιμένω πως κ πώς..δεδομένου και των συσπάσεων.

@blueheartπότε πας ΩΡΛ ;; για το μπούκωμα ε ;;να μας πεις τι σου είπε.ίσως θα έπρεπε να πάω κι εγώ αν και δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει απ τη στιγμη που δε μπορούμε να κάνουμε κάποια αγωγή..το μάτι πώς είναι ;; 

@babyblue94κι εγ΄ώ είχα χαμηλή πίεση αλλά όχι τόσο.αλλά ξέρω πως στην εγκυμοσύνη καλύτερα να έχεις υπόταση παρά υπέρταση...σίγουρα φταίει κ η ζέστη..να ναι καλά τα air condition..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Ωχ! Γιατί τόσο πολύ! Γράψε μας τι θα σου πει ο γιατρός για την πίεση. Η ζέστη όντως δεν παλευεται τώρα 

Ναι θα σας γράψω ... Εγώ δεν μπορώ να φάω αλάτι επειδή έχω και υψηλή δεξιά μητριαια πίεση και παίρνω σαλοσπιρ και μου έχει πει να ελλατωσουμε το αλάτι ώστε να μην πάθω πίεση 3ου τριμήνου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου!!

@Mairy22μια χαρά!! δε θα αργησει το καρότσι να σας έρθει, εμάς δεν ηταν ετοιμοπαράδοτο.έτσι πρέπει να ξεκουράζεσαι....πρέπει και εγώ περισσότερο...αχ και αυτη η ζεστη ήρθε νωρίτερα φέτος!!

@Elkπολύ ωραίο το καρότσι σου!!! το συναρμολογήσατε κιόλας να το δειτε μια χαρα!λέω και εγω σήμερα να πάρω τηλέφωνο να δω πότε θα είναι έτοιμο το καρότσι γιατί δε μας έχουν πει ακόμα..έχεις και πολυθρονίτσα θηλασμού έτοιμη βλέπω !!!χιχιχ!!μήπως πρέπει να πάω νωρίτερα γιατρό ;; δε ξέρω...περιμένω πως κ πώς..δεδομένου και των συσπάσεων.

@blueheartπότε πας ΩΡΛ ;; για το μπούκωμα ε ;;να μας πεις τι σου είπε.ίσως θα έπρεπε να πάω κι εγώ αν και δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει απ τη στιγμη που δε μπορούμε να κάνουμε κάποια αγωγή..το μάτι πώς είναι ;; 

@babyblue94κι εγ΄ώ είχα χαμηλή πίεση αλλά όχι τόσο.αλλά ξέρω πως στην εγκυμοσύνη καλύτερα να έχεις υπόταση παρά υπέρταση...σίγουρα φταίει κ η ζέστη..να ναι καλά τα air condition..

Χαχαχα δεν ξέρω αν βολεύει αυτήν η πολυθρόνα να για θηλάσω θα την δοκιμάσω όμως 🤣 

ναι να πάρεις να ρωτήσεις για το καρότσι να δεις τι γίνεται.. μας είχε πει ο άνθρωπος που το πηραμε να πάμε σπίτι να το στήσουμε το καρότσι να τα δοκιμάσουμε όλα γιατί ποτε δεν ξέρεις αν είναι κάτι ελαττωματικό να το στείλουμε πίσω όλα ήταν εντάξει όμως έχει και ένα χρόνο εγγύηση μας είπε.. άντε όταν έρθει και το δικό σου περιμένουμε φωτο 😊

εγω θα παρω αύριο να κλεισω ραντεβού στον γιατρό για της 16 και να μου στείλει και τις εξετάσεις να πάω να κάνω την καμπύλη ζαχαρου μέσα στην βδομαδα θα φάω 4 ώρες στο μικροβιολογικό 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι θα σας γράψω ... Εγώ δεν μπορώ να φάω αλάτι επειδή έχω και υψηλή δεξιά μητριαια πίεση και παίρνω σαλοσπιρ και μου έχει πει να ελλατωσουμε το αλάτι ώστε να μην πάθω πίεση 3ου τριμήνου. 

μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δλδ...αφού δε μπορείς να φας κ αλάτι...

@Elkναι να την δοκιμάσεις..!!είναι κ όμορφη ❤️ πολύ καλός ακούγεται ο έμπορος!! εύγε!!το περιμένουμε κ εμείς το καροτσάκι...το στήσατε εύκολα ή ζοριστήκατε ;;σου είπε ο γιατρός να κάνεις την καμπύλη ε;; πωπω με τρομάζει (ΚΑΙ)η καμπύλη ..πρέπει για λίγες μέρες να μην τρώω γλυκά..μπας και βγουν φυσιολογικές οι τιμές της..εντωμεταξύ μια γνωστή μου μου είπε πως ο δικός της ο γατρός κάθε φορά ελέγχει μ ενα τεστ/ταινία τα ούρα της και ε΄τσι δειχνει πώς δεν ε΄χει ανεβάσει ζάχαρο και τη γλίτωσε την καμπύλη...χάθηκε να το έκαναν κ οι δικοί μας!!;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δλδ...αφού δε μπορείς να φας κ αλάτι...

@Elkναι να την δοκιμάσεις..!!είναι κ όμορφη ❤️ πολύ καλός ακούγεται ο έμπορος!! εύγε!!το περιμένουμε κ εμείς το καροτσάκι...το στήσατε εύκολα ή ζοριστήκατε ;;σου είπε ο γιατρός να κάνεις την καμπύλη ε;; πωπω με τρομάζει (ΚΑΙ)η καμπύλη ..πρέπει για λίγες μέρες να μην τρώω γλυκά..μπας και βγουν φυσιολογικές οι τιμές της..εντωμεταξύ μια γνωστή μου μου είπε πως ο δικός της ο γατρός κάθε φορά ελέγχει μ ενα τεστ/ταινία τα ούρα της και ε΄τσι δειχνει πώς δεν ε΄χει ανεβάσει ζάχαρο και τη γλίτωσε την καμπύλη...χάθηκε να το έκαναν κ οι δικοί μας!!;; 

Ναι εύκολο ήταν μας το έδειξε βέβαια και εκείνος εκεί το καρότσι πως γίνεται  αλλά έβαλε μόνο την καλαθουνα για να το δούμε δεν τα είχαμε ανοίξει όλα για αυτό μας είπε μετά όταν πάμε να τα δοκιμάσουμε όλα 

Ναι έφτασε η ώρα να πάω να την κάνω εγώ κάνω γενική ούρων κάθε μήνα και εκεί φαίνεται και το ζάχαρο αλλά πιστεύω είναι υποχρεωτική γιατί βλέπεις πιο αναλυτικά πως λειτουργεί ο οργανισμός και κάτι για την αντίσταση στην ινσουλίνη αν δεν κάνω λάθος ελέγχεις που δεν φαίνεται αλλιώς αν δεν κανείς την εξέταση

ναι περιόρισε λίγες μέρες πριν τα γλυκά δεν θα έχεις θέμα μωρέ μια χαρά θα είναι… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!! Η ζέστη όντως δεν παλεύεται με τίποτα! Υπομονή να κάνουμε!!! Κ όσες μπορούμε να μην κάνουμε κ πολλά πολλά με τέτοια ζέστη! Τα πόδια Μ ευτυχώς ακόμα δεν έχουν πρηστεί αλλά με τέτοια ζέστη θα το γλιτώσω! Εγώ έχω ραντεβού 20.06 (μια φορά τον μήνα με βλέπει) κ λογικά τότε θα Μ πει κ για καμπύλη! Βέβαια εγώ έχω ξανά κάνει αρκετες φορές!αλλά τώρα με το στομάχι Μ που δεν είναι καλά δεν ξέρω πως θα την παλέψω! Με γεια κ τα καρότσια κ με το καλό να ρθουν όσες τα περιμένετε!!! 

Καλή βδομάδα να εχουμεεεεε!!!!!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι εύκολο ήταν μας το έδειξε βέβαια και εκείνος εκεί το καρότσι πως γίνεται  αλλά έβαλε μόνο την καλαθουνα για να το δούμε δεν τα είχαμε ανοίξει όλα για αυτό μας είπε μετά όταν πάμε να τα δοκιμάσουμε όλα 

Ναι έφτασε η ώρα να πάω να την κάνω εγώ κάνω γενική ούρων κάθε μήνα και εκεί φαίνεται και το ζάχαρο αλλά πιστεύω είναι υποχρεωτική γιατί βλέπεις πιο αναλυτικά πως λειτουργεί ο οργανισμός και κάτι για την αντίσταση στην ινσουλίνη αν δεν κάνω λάθος ελέγχεις που δεν φαίνεται αλλιώς αν δεν κανείς την εξέταση

ναι περιόρισε λίγες μέρες πριν τα γλυκά δεν θα έχεις θέμα μωρέ μια χαρά θα είναι… 

Μια χαρά !!σε λίγο θα πηγαίνουμε βόλτες με τα καροτσάκια μας κ τα νινακια μας τα όμορφα !!

κοριτσια το 40ημερο θα το κρατήσετε ;;

Μια χαρά θα την κάνεις να ξεμπερδευεις..εγώ ουρά δεν κάνω ούτε αιματος ..θα δω τι θ μου πει κ για αυτήν την εξέταση..στην οικογένεια υπάρχει κ ιστορικά σακχάρου οπότε..ίσως γι αυτό να αγχώνομαι λίγο παραπάνω .

Πηρα και για το κορίτσι μου είπαν λογικά την επόμενη βδομάδα!!μόλις το συναρμολογήσουμε θα το ανεβάσω !!🥰

@Olia4καλή βδομάδα 💗!πως είσαι ;;

κ εσύ ανά μήνα ε;;ελπίζω σιγά σιγά να μου πει να πηγαίνω πιο συχνά να ηρεμώ .ναι όσο μπορούμε όλες ξεκούραση  εμένα είναι η τελευταία βδομάδα δουλειάς..θα λιώσω στις ταινίες κ στα παζλ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Μια χαρά !!σε λίγο θα πηγαίνουμε βόλτες με τα καροτσάκια μας κ τα νινακια μας τα όμορφα !!

κοριτσια το 40ημερο θα το κρατήσετε ;;

Μια χαρά θα την κάνεις να ξεμπερδευεις..εγώ ουρά δεν κάνω ούτε αιματος ..θα δω τι θ μου πει κ για αυτήν την εξέταση..στην οικογένεια υπάρχει κ ιστορικά σακχάρου οπότε..ίσως γι αυτό να αγχώνομαι λίγο παραπάνω .

Πηρα και για το κορίτσι μου είπαν λογικά την επόμενη βδομάδα!!μόλις το συναρμολογήσουμε θα το ανεβάσω !!🥰

@Olia4καλή βδομάδα 💗!πως είσαι ;;

κ εσύ ανά μήνα ε;;ελπίζω σιγά σιγά να μου πει να πηγαίνω πιο συχνά να ηρεμώ .ναι όσο μπορούμε όλες ξεκούραση  εμένα είναι η τελευταία βδομάδα δουλειάς..θα λιώσω στις ταινίες κ στα παζλ !

Καλά είμαι κοπέλα μου! Κάνω δουλειές σιγά σιγά στο σπίτι! Η μαμά δλδ ήρθε για λίγες μέρες... Αλλά κ μόνο που την βλέπω κουράζομαι! Άσε κ εγώ έχω ιστορικό στην οικογένεια! Ολοιιιι έχουν ζάχαρο! Κ έμενε όλες οι καμπύλες μου δεν ήταν καλές πριν την εγκυμοσύνη κ στην αρχή. Κ ήμουν με χάπι! Ναι ναι κ εμένα με έχει ανά μήνα κ δεν παίρνει ο άτιμος εύκολα!! Να κάτσεις να ξεκουραστείς! Ειδικά τώρα με την ζέστη! 

Εγώ ιδανικά θα ήθελα να το κρατήσω το 40ημερο! Και για μένα κ για το μωρό! Να πάρουμε λίγο τα πάνω μας! Κ να μην έχουμε κ πολλές πολλές επισκέψεις (έχουμε κ κόβιντ) ωστόσο θα δείξει πως θα εξελιχθεί! Αλλά ναι θα ήθελα. ! 

Εσύ πως το σκέφτεσαι???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Καλά είμαι κοπέλα μου! Κάνω δουλειές σιγά σιγά στο σπίτι! Η μαμά δλδ ήρθε για λίγες μέρες... Αλλά κ μόνο που την βλέπω κουράζομαι! Άσε κ εγώ έχω ιστορικό στην οικογένεια! Ολοιιιι έχουν ζάχαρο! Κ έμενε όλες οι καμπύλες μου δεν ήταν καλές πριν την εγκυμοσύνη κ στην αρχή. Κ ήμουν με χάπι! Ναι ναι κ εμένα με έχει ανά μήνα κ δεν παίρνει ο άτιμος εύκολα!! Να κάτσεις να ξεκουραστείς! Ειδικά τώρα με την ζέστη! 

Εγώ ιδανικά θα ήθελα να το κρατήσω το 40ημερο! Και για μένα κ για το μωρό! Να πάρουμε λίγο τα πάνω μας! Κ να μην έχουμε κ πολλές πολλές επισκέψεις (έχουμε κ κόβιντ) ωστόσο θα δείξει πως θα εξελιχθεί! Αλλά ναι θα ήθελα. ! 

Εσύ πως το σκέφτεσαι???? 

μια χαρά που την έχεις σπίτι!!πάντως όταν η μαμά σπίτι είμαι σαν βασίλισσα βρε κορίτσια..φαντάζομαι κ εσείς!κ μένα από αύριο θα αρχίσει κάπου κάπου να έρχεται κ πάλι μιας που τελείωσε η άδεια του άντρα μου..εγώ δεν έχω ξανκάνω καμπύλη κ οι αιματολογικέςμια χαρά μου έβγαιναν αλλά ὀταν υπάρχει στην οικογένεια καιείσαι κ γλυκατζού εντάξει το φοβάσαι λίγο!

και εγώ θέλω να το τηρήσω το 40ημερο πρώτα ο Θεός...θα κάνει καλό και σε μένα και στο μωράκι...βέβαια τώρα σε δεύτερο πλάνο πάντα αν δω ότι θέλω τόσο να βγω μια βόλτα ίσως πάρω μισή ευχή αλ΄λά μόνο για καμια βόλτα γύρω από το σπίτι..και να το κάνω όμως αυτό δε θα το ξέρουν συγγενείς ώστε να έρθουν μετα...τα μωράκια θα είναι πολύ ευάλωτα στην αρχη...και είναι κ ο κόβιντ ένα θεμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...