Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ κάτω στον αστράγαλο έχω κράμπες και στην γάμπα με πιάνει σε εκείνα τα σημεία έχω… 

αχ τι καλά είδες όσο περναει ο καιρός είναι πιο έντονο να τραβήξεις βίντεο και εγω έχω βγάλει 😁

πηρα καρότσι καρότσια  πολύ χάρηκα 💕 χαζό μαμα 😂

Εμενα μου ήρθε μήνυμα ότι έχει αποσταλλει το Καροτσι. Αύριο ή το Σάββατο θα το έχω. 

Τελειώσαμε και το δωμάτιο.το.βαψιμο. την ντουλάπα..λίγα έμειναν

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και Εγω στις γάμπες επαθα και γενικα τις νιωθω πολυ σφιχτές.. οτι θα ξανα παρω αν κανω καμια απότομη κινηση εχω αυτη την αίσθηση συνεχεια … 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ πήρα τον γιατρό, του εξήγησα τον πόνο μου είπε οτι είναι φυσιολογικό επεδη ζορίζει το μωράκι, τεντώνονται νεύρα ..επίσης μου συνέστησε να πάρω τις ενέσεις προγεστερόνης ότι θα μου κάνουν μόνο καλό ..οπότε φώναξα μία νοσοκόμα να μου τις κάνει αύριο!!

@Elkπήγες γατρό ;; !!με γεια το καρότσι!!πήγες από κοντά τα ειδες ;;με γεια

@babyblue94με το καλό !!τι χρωματάκι ;;εμείς σήμερα πήραμε ατμοκαθαριστή -σκεφτήκαμε ότι θα ήταν καλό τώρα με το μωρακι μιας που σκοτωνει μικρόβιο..-κι παραγγειλαμε κ παραβαν για να κρυφτει το ελλειπτικό ,το οποίο θα είναι σε μια γωνιά στο παιδικό..

@mariakaterωχ κατάλαβα...καλύτερα να χα και εγω πόδια παρά εκεί που νιώθω τον πόνο.έχετε κ πρησμένα πόδια ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

κορίτσια εγώ πήρα τον γιατρό, του εξήγησα τον πόνο μου είπε οτι είναι φυσιολογικό επεδη ζορίζει το μωράκι, τεντώνονται νεύρα ..επίσης μου συνέστησε να πάρω τις ενέσεις προγεστερόνης ότι θα μου κάνουν μόνο καλό ..οπότε φώναξα μία νοσοκόμα να μου τις κάνει αύριο!!

@Elkπήγες γατρό ;; !!με γεια το καρότσι!!πήγες από κοντά τα ειδες ;;με γεια

@babyblue94με το καλό !!τι χρωματάκι ;;εμείς σήμερα πήραμε ατμοκαθαριστή -σκεφτήκαμε ότι θα ήταν καλό τώρα με το μωρακι μιας που σκοτωνει μικρόβιο..-κι παραγγειλαμε κ παραβαν για να κρυφτει το ελλειπτικό ,το οποίο θα είναι σε μια γωνιά στο παιδικό..

@mariakaterωχ κατάλαβα...καλύτερα να χα και εγω πόδια παρά εκεί που νιώθω τον πόνο.έχετε κ πρησμένα πόδια ;;

Kαροτσι πήρα γκρι με κάποιες λεπτομέρειες καφέ. Χερούλια κτλ.πολυ ωραίο..αύριο ή μεθαύριο θα το έχω. 

Το δωμάτιο το βάψαμε ένα πολύ απαλό φυστικι και τα έπιπλα μέσα είναι όλα λευκά με λεπτομέρειες Ξανθου ξύλου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Kαροτσι πήρα γκρι με κάποιες λεπτομέρειες καφέ. Χερούλια κτλ.πολυ ωραίο..αύριο ή μεθαύριο θα το έχω. 

Το δωμάτιο το βάψαμε ένα πολύ απαλό φυστικι και τα έπιπλα μέσα είναι όλα λευκά με λεπτομέρειες Ξανθου ξύλου 

 

αχ τέλεια και τα 2 ακούγονται....ονειρεμένο το δωμάτιο!! εμείς το δωμάτιο θέλαμε να βγει μπεζ αλλά εν τέλει ΄βγήκε γκρι..΄΄΄ισως λόγω του προηγούμενο χρώματος.αλλά δεν πειράζει συνδυάζεται ευκολα κ αυτό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εμενα μου ήρθε μήνυμα ότι έχει αποσταλλει το Καροτσι. Αύριο ή το Σάββατο θα το έχω. 

Τελειώσαμε και το δωμάτιο.το.βαψιμο. την ντουλάπα..λίγα έμειναν

 

 

 

 

Αχ τι καλαααα!!!!!!! 🥰 Να μην έχεις κ πολλά πολλά μέσα στο κατακαλοκαιρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες έχετε τελειώσει με την β επιπέδου ε; 

Αχ ανυπομονώ την τρίτη..με πήρανε πριν να μου δώσουν οδηγίες.

Να έχω φάει αλμυρό πρωινό.τιποτα γλυκό.να μην έχω πιει καφέ που έτσι και αλλιώς δεν πινω.  Να μην βάλω κρέμες και λαδακια από σήμερα μέχρι την εξέταση στην κοιλιά..

Και να έχω μαζί μου μια σοκολάτα γάλακτος.😋😍🍫❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

κορίτσια εγώ πήρα τον γιατρό, του εξήγησα τον πόνο μου είπε οτι είναι φυσιολογικό επεδη ζορίζει το μωράκι, τεντώνονται νεύρα ..επίσης μου συνέστησε να πάρω τις ενέσεις προγεστερόνης ότι θα μου κάνουν μόνο καλό ..οπότε φώναξα μία νοσοκόμα να μου τις κάνει αύριο!!

@Elkπήγες γατρό ;; !!με γεια το καρότσι!!πήγες από κοντά τα ειδες ;;με γεια

@babyblue94με το καλό !!τι χρωματάκι ;;εμείς σήμερα πήραμε ατμοκαθαριστή -σκεφτήκαμε ότι θα ήταν καλό τώρα με το μωρακι μιας που σκοτωνει μικρόβιο..-κι παραγγειλαμε κ παραβαν για να κρυφτει το ελλειπτικό ,το οποίο θα είναι σε μια γωνιά στο παιδικό..

@mariakaterωχ κατάλαβα...καλύτερα να χα και εγω πόδια παρά εκεί που νιώθω τον πόνο.έχετε κ πρησμένα πόδια ;;

Ναι πήγα γιατρό όλα καλά μιλήσαμε λίγο και για το βαρος του μωρού κάναμε μια κουβέντα… μου είπε πως όλα είναι μια χαρά και το βαρος του μωρού.. με βλέπει που κάθε φορά πάω και είμαι λίγο αγχωμένη φοβισμένη και ότι δεν υπάρχει λόγος να είμαι έτσι αφού είναι όλα καλά.. μου είπε ότι Ενδοκρινολογος μου είναι λίγο αυστηρή αλλά είναι καλή γαιτρος να κοιτάξω να τρώω λίγο παρά πανω υδαταθρακα και δεν θέλει υπερβολές και αυτό που θέλει είναι αρχίσω περπάτημα γιατί κορίτσια η αλήθεια είναι δεν περπατάω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Όλες έχετε τελειώσει με την β επιπέδου ε; 

Αχ ανυπομονώ την τρίτη..με πήρανε πριν να μου δώσουν οδηγίες.

Να έχω φάει αλμυρό πρωινό.τιποτα γλυκό.να μην έχω πιει καφέ που έτσι και αλλιώς δεν πινω.  Να μην βάλω κρέμες και λαδακια από σήμερα μέχρι την εξέταση στην κοιλιά..

Και να έχω μαζί μου μια σοκολάτα γάλακτος.😋😍🍫❤️

 

 

Άντε με το καλό να πας και εσυ να ξεμπερδεύεις όλα καλά θα είναι 😊 θα περιμένουμε νέα σου την Τρίτη θα δεις και το 3d μακάρι να έχεις καλές φωτογραφίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Όλες έχετε τελειώσει με την β επιπέδου ε; 

Αχ ανυπομονώ την τρίτη..με πήρανε πριν να μου δώσουν οδηγίες.

Να έχω φάει αλμυρό πρωινό.τιποτα γλυκό.να μην έχω πιει καφέ που έτσι και αλλιώς δεν πινω.  Να μην βάλω κρέμες και λαδακια από σήμερα μέχρι την εξέταση στην κοιλιά..

Και να έχω μαζί μου μια σοκολάτα γάλακτος.😋😍🍫❤️

 

 

Έλα ρε συ !!πολύ οργανωμένος ο γιατρός που θα πας !!εμένα δε μου είπαν απολύτως τίποτα !!τέλεια !!άντε πλησιάζει και η δικιά σου ημέρα !

@Elkαχ τι καλά !!όλα καλά δηλαδή..εμ τζάμπα αγχωνόμαστε .είδες όλα καλά και με το βάρος του .και υδατάνθρακα παραπάνω μια χαρά σε κόβω !!!σου είπε να περπατάς ε;;σου είπε το γιατί ;ξέρω πως το περπάτημα κάνεις καλό στην εγκυμοσύνη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Έλα ρε συ !!πολύ οργανωμένος ο γιατρός που θα πας !!εμένα δε μου είπαν απολύτως τίποτα !!τέλεια !!άντε πλησιάζει και η δικιά σου ημέρα !

@Elkαχ τι καλά !!όλα καλά δηλαδή..εμ τζάμπα αγχωνόμαστε .είδες όλα καλά και με το βάρος του .και υδατάνθρακα παραπάνω μια χαρά σε κόβω !!!σου είπε να περπατάς ε;;σου είπε το γιατί ;ξέρω πως το περπάτημα κάνεις καλό στην εγκυμοσύνη !!

Κάνει καλο στο μωρο από ότι κατάλαβα πρεπει να βοηθάει και στο να πάρει θέση και επίσης σε εμένα θα βοηθάει και στο ζαχαρο.. 

Ρε κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου; πάλι μου λέει όλα καλά ο γιατρός  και εμένα πάλι κάτι με τρώει από μέσα μου τι στο καλό είναι αυτό; δεν ξέρω… δεν μπορώ  να το αποβάλω 😕 τι να πω νομίζω πλησιάζει ο καιρός σιγά σιγά και αρχίζω να φοβάμαι… ίσως το άγνωστο που έρχεται ; Πως θα αντεπεξέλθω; Ουφ δεν θέλω να μεταφέρω και σε εσας το άγχος μου… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κάνει καλο στο μωρο από ότι κατάλαβα πρεπει να βοηθάει και στο να πάρει θέση και επίσης σε εμένα θα βοηθάει και στο ζαχαρο.. 

Ρε κορίτσια να σας πω την αμαρτία μου; πάλι μου λέει όλα καλά ο γιατρός  και εμένα πάλι κάτι με τρώει από μέσα μου τι στο καλό είναι αυτό; δεν ξέρω… δεν μπορώ  να το αποβάλω 😕 τι να πω νομίζω πλησιάζει ο καιρός σιγά σιγά και αρχίζω να φοβάμαι… ίσως το άγνωστο που έρχεται ; Πως θα αντεπεξέλθω; Ουφ δεν θέλω να μεταφέρω και σε εσας το άγχος μου… 

Νομίζω σε καμία δε μεταφέρεις άγχος.ειναι όμορφο που είμαστε στην ίδια περίοδο και συζητάμε άγχη κ;ι ανησυχίες μας ..γιατί  όλες έχουμε ανησυχίες φαντάζομαι ..

Ναι αυτό για τη θέση το ξέρω. για όσες πάνε φυσιολογικά δεν είναι αυτό ;;η επηρεάζει και τις κοπέλες με καισαρική ;;πρέπει να ρωτήσω και τον γιατρό μου .όλα καλά είναι...εσύ πως εννοείς το άγχος σου ;;επειδή σκεφτεσαι ότι μπορεί να πάει κάτι λάθος πριν την γέννα  ;;η επειδή θ αλλάξει η ζωή μας μετά  την γέννα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι αυτό για τη θέση το ξέρω. για όσες πάνε φυσιολογικά δεν είναι αυτό ;;η επηρεάζει και τις κοπέλες με καισαρική ;;πρέπει να ρωτήσω και τον γιατρό μου .όλα καλά είναι...εσύ πως εννοείς το άγχος σου ;;επειδή σκεφτεσαι ότι μπορεί να πάει κάτι λάθος πριν την γέννα  ;;η επειδή θ αλλάξει η ζωή μας μετά  την γέννα ;;

Καλημέρα κοπέλα μου λογικά για φυσιολογική γεννά παίζει ρόλο αυτό, εγώ ακόμα δεν είναι σίγουρο το πως θα γεννήσω εμένα αν είναι όλα οκ και μου δώσει και το οκ ορθοπεδικός μου ότι μπορω να παω με φυσιολογικό θα πάω φυσιολογικά τουλάχιστον θα το προσπαθήσω… 

νομίζω και τα δυο, όσο πλησιάζει το τέρμα κάπως με πιάνει ένας πανικός προχτές με ρώτησε μια ξαδέρφη μου πως νιωθω που θα γίνω μαμα… δεν το έχω συνειδητοποίηση ακόμα.. λένε ότι η γυναίκες στην εγκυμοσύνη της βοηθάει προετοιμάζονται ότι θα έρθει ένα μωρο και ότι οι άντρες είναι αυτοί που παθαίνουν ένα σοκ στην γεννά γιατί τότε το καταλαβαίνουν… εγώ νομίζω στην δίκη μου περίπτωση μάλλον θα γίνει ανάποδα αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου λογικά για φυσιολογική γεννά παίζει ρόλο αυτό, εγώ ακόμα δεν είναι σίγουρο το πως θα γεννήσω εμένα αν είναι όλα οκ και μου δώσει και το οκ ορθοπεδικός μου ότι μπορω να παω με φυσιολογικό θα πάω φυσιολογικά τουλάχιστον θα το προσπαθήσω… 

νομίζω και τα δυο, όσο πλησιάζει το τέρμα κάπως με πιάνει ένας πανικός προχτές με ρώτησε μια ξαδέρφη μου πως νιωθω που θα γίνω μαμα… δεν το έχω συνειδητοποίηση ακόμα.. λένε ότι η γυναίκες στην εγκυμοσύνη της βοηθάει προετοιμάζονται ότι θα έρθει ένα μωρο και ότι οι άντρες είναι αυτοί που παθαίνουν ένα σοκ στην γεννά γιατί τότε το καταλαβαίνουν… εγώ νομίζω στην δίκη μου περίπτωση μάλλον θα γίνει ανάποδα αυτό 

Καλημέρα !!! Κ εγώ εννοειται  υπέρ του φυσικού τοκετού είμαι αν μπορεί και το σώμα ..φυσικά να το επιλέξεις αν θες τη γνώμη μου .εγώ δε την γλιτώνω όπως και να έχει την καισαρική !αλλά κ πάλι θα τον ρωτήσω τον γιατρό για περπάτημα ..τώρα με τις ενοχλήσεις δεν περπατάω ούτε εγώ καθόλου .

Μπαινουμε στην τελική ευθεία είναι η αλήθεια..εγώ δεν το έχω σκεφτεί ακόμα αυτό είναι η αλήθεια..σίγουρα θ αλλάξουν οι ζωές μας ..καλά πιστεύω πως εμείς οι γυναίκες βιώνουμε όλο αυτό πολύ πολύ έντονα ..εμείς γεννάνε , εμείς πονάμε , εμείς θηλάζουμε .κ πιστεύω πως κανείς δεν είναι απολύτως έτοιμος για αυτό που έρχεται .

Σαν σκέψη ο θηλασμός με αγχωνει αν θα τα καταφέρω μιας που θα είναι κ κάπως πρόωρο..επίσης με προβληματίζει και κατά πόσο θ αλλάξει η σχέση μου με τον άντρα μου αλλά και τα σχετικά με τη δουλειά μου που αν κ κερδοφόρα ειναι ιδιαίτερα ασταθής κ την τρέχω εγω .δε θέλω να μη δουλεύω καθόλου μετά και να περιμένω απ' τον άντρα μου.δε το κακολογω σε καμία περίπτωση αλλά εχω συνηθίσει αλλιώς κ Μ ενοχλεί κ μόνο σαν σκέψη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαίνω ότι είναι μια περίοδος που αναμένεις το άγνωστο.και υπάρχει και φόβος και όλα..

Εγώ δεν το έχω νιώσει αυτό τον φόβο ακόμα..

Ανυπομονούμε πάρα πολύ να γεννηθεί..προτειμω να βγει παρά να είμαι έγγυος και τώρα που είναι και το δωμάτιο έτοιμο και το βλέπω , θέλω όλο και πιο γρήγορα να γνωρίσω το νινακι μου. Πιστεύω θα μας ενώσει ακόμα πιο πολύ με τον άντρα μου. Και αυτός το περιμένει απίστευτα πολύ. Ένας μικρός φόβος υπάρχει μόνο  στο μυαλό μου, την ημέρα της επιστροφής από το μαιευτήριο. Ότι τώρα μόνοι μας. Τι κάνουμε τώρα ; Χαχαχα αλλά πιστεύω αν ακολουθήσουμε το ένστικτο μας όλα καλά θα πάνε..έτσι μου λένε τουλάχιστον οι άλλες μαμάδες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καταλαβαίνω ότι είναι μια περίοδος που αναμένεις το άγνωστο.και υπάρχει και φόβος και όλα..

Εγώ δεν το έχω νιώσει αυτό τον φόβο ακόμα..

Ανυπομονούμε πάρα πολύ να γεννηθεί..προτειμω να βγει παρά να είμαι έγγυος και τώρα που είναι και το δωμάτιο έτοιμο και το βλέπω , θέλω όλο και πιο γρήγορα να γνωρίσω το νινακι μου. Πιστεύω θα μας ενώσει ακόμα πιο πολύ με τον άντρα μου. Και αυτός το περιμένει απίστευτα πολύ. Ένας μικρός φόβος υπάρχει μόνο  στο μυαλό μου, την ημέρα της επιστροφής από το μαιευτήριο. Ότι τώρα μόνοι μας. Τι κάνουμε τώρα ; Χαχαχα αλλά πιστεύω αν ακολουθήσουμε το ένστικτο μας όλα καλά θα πάνε..έτσι μου λένε τουλάχιστον οι άλλες μαμάδες. 

 

@irini5 ίσως με έπιασε πιο νωρίς αυτό το άγχος από ότι περίμενα.. και εγώ θέλω να θηλάσω και μακάρι να τα καταφέρω.. 

πιστεύω ότι είναι ορμονικό όλο αυτό τώρα που μου συμβαίνει τώρα με έπιασε έχω κανα 2 μερούλες αφού εχτές αγόρασα μερικά φορμάκια κάθομαι τα κοιτάω να το χωνέψω ότι σε 2,5 μηνες θα μπει το δικό μου μωρο μέσα… δεν είχα ποτε επαφή με μωρο, δεν ήξερα καν ποσο μικρά είναι τα φορμάκια για νεογέννητα, πήγα πρώτη φορά στα μαγαζιά να ψαξω πράγματα για το μωρο… τέλος πάντων πιστευω θα μου φύγει αύριο περιμένω πάλι την μαμα μου να έρθει όποτε θα έχω και παρέα γιατί όσο κάθομαι μόνη μου λόγο το ότι αντρας μου δουλεύει πολλές ώρες σκέφτομαι και μερικές βλακείες 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

@irini5 ίσως με έπιασε πιο νωρίς αυτό το άγχος από ότι περίμενα.. και εγώ θέλω να θηλάσω και μακάρι να τα καταφέρω.. 

πιστεύω ότι είναι ορμονικό όλο αυτό τώρα που μου συμβαίνει τώρα με έπιασε έχω κανα 2 μερούλες αφού εχτές αγόρασα μερικά φορμάκια κάθομαι τα κοιτάω να το χωνέψω ότι σε 2,5 μηνες θα μπει το δικό μου μωρο μέσα… δεν είχα ποτε επαφή με μωρο, δεν ήξερα καν ποσο μικρά είναι τα φορμάκια για νεογέννητα, πήγα πρώτη φορά στα μαγαζιά να ψαξω πράγματα για το μωρο… τέλος πάντων πιστευω θα μου φύγει αύριο περιμένω πάλι την μαμα μου να έρθει όποτε θα έχω και παρέα γιατί όσο κάθομαι μόνη μου λόγο το ότι αντρας μου δουλεύει πολλές ώρες σκέφτομαι και μερικές βλακείες 😋

Ε ναι άμα δεν είχες άλλη επαφή με μικρουλια ειναι λογικό.. μην ανησυχείς ..σίγουρα ορμονολογικο είναι. Όλα θα περάσουν..αυτά νομίζω είναι λογικά και θα τα περάσουμε ανα διαστήματα. Ίσως και μόλις γεννησουμε να έχουμε περίεργη ψυχολογία. Θα πάρουμε τον χρόνο μας και όλα θα πάνε καλά..το μωράκι θα σε πηγαίνει μόνο του. Θα το νιώθεις. Θα βλέπεις τι θέλεις. Δεν θα είναι τόσο δύσκολο ❤️❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ε ναι άμα δεν είχες άλλη επαφή με μικρουλια ειναι λογικό.. μην ανησυχείς ..σίγουρα ορμονολογικο είναι. Όλα θα περάσουν..αυτά νομίζω είναι λογικά και θα τα περάσουμε ανα διαστήματα. Ίσως και μόλις γεννησουμε να έχουμε περίεργη ψυχολογία. Θα πάρουμε τον χρόνο μας και όλα θα πάνε καλά..το μωράκι θα σε πηγαίνει μόνο του. Θα το νιώθεις. Θα βλέπεις τι θέλεις. Δεν θα είναι τόσο δύσκολο ❤️❤️

 

 

Ναι δεν είχα ποτε επαφή με μωρά είναι αλήθεια γιατί έχω φύγει από την πόλη μου είμαι σε ξενο μέρος αρκετά μακριά από το πατρικό μου εχω φίλες με μωρά αλλά δεν ήμουν εκεί για να τα ζήσω έχει γεννήσει η κολλητή μου και δεν το έχει δει το παιδί της ακόμα και είναι 14 μηνών μόνο βίντεο και φωτο εχω δει…

και εμένα ετσι μου λένε θα έρθουν μόνα τους όλα σιγα σιγα στην αρχή είναι λίγο ζόρι μέχρι να βρούμε τα πάτημα μας..

πιστεύω είναι φάσεις που θα βιώσουμε μέσα στην εγκυμοσύνη θα περάσει και αυτό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@irini5 ίσως με έπιασε πιο νωρίς αυτό το άγχος από ότι περίμενα.. και εγώ θέλω να θηλάσω και μακάρι να τα καταφέρω.. 

πιστεύω ότι είναι ορμονικό όλο αυτό τώρα που μου συμβαίνει τώρα με έπιασε έχω κανα 2 μερούλες αφού εχτές αγόρασα μερικά φορμάκια κάθομαι τα κοιτάω να το χωνέψω ότι σε 2,5 μηνες θα μπει το δικό μου μωρο μέσα… δεν είχα ποτε επαφή με μωρο, δεν ήξερα καν ποσο μικρά είναι τα φορμάκια για νεογέννητα, πήγα πρώτη φορά στα μαγαζιά να ψαξω πράγματα για το μωρο… τέλος πάντων πιστευω θα μου φύγει αύριο περιμένω πάλι την μαμα μου να έρθει όποτε θα έχω και παρέα γιατί όσο κάθομαι μόνη μου λόγο το ότι αντρας μου δουλεύει πολλές ώρες σκέφτομαι και μερικές βλακείες 😋

Ναι..όλα είναι πρωτόγνωρα για όλες μας είναι η αλήθεια !να περνάς τον χρόνο σου όσο μπορείς δημιουργικά..κ εγώ τώρα που δε θα δουλεύω καθόλου να δω τι θα κάνω όλη μέρα ..νομίζω πως αυτά όλα είναι φυσιολογικά...απλώς πλησιάζουν κάπως  οι ημέρες..θ αλλάξει η ζωή μας λογικό δεν είναι ;!!!όμως σίγουρα θα πάνε όλα καλά !!πάντως κ εμένα μου φαίνεται περίεργο κ μόνο στη σκέψη που θα υπάρχει ένα μικρακι στο σπίτι.. καλό μεν περίεργο δε !!!

Κορίτσια να ρωτήσω !πότε θα αρχίσετε να ταξινομειτε τα πραγματακια του ;;σήμερα έρχονται τα έπιπλα και σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς ν αρχίσω σιγά σιγά πλυσίματα ρούχων κ τέτοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irini5 είπε:

Ναι..όλα είναι πρωτόγνωρα για όλες μας είναι η αλήθεια !να περνάς τον χρόνο σου όσο μπορείς δημιουργικά..κ εγώ τώρα που δε θα δουλεύω καθόλου να δω τι θα κάνω όλη μέρα ..νομίζω πως αυτά όλα είναι φυσιολογικά...απλώς πλησιάζουν κάπως  οι ημέρες..θ αλλάξει η ζωή μας λογικό δεν είναι ;!!!όμως σίγουρα θα πάνε όλα καλά !!πάντως κ εμένα μου φαίνεται περίεργο κ μόνο στη σκέψη που θα υπάρχει ένα μικρακι στο σπίτι.. καλό μεν περίεργο δε !!!

Κορίτσια να ρωτήσω !πότε θα αρχίσετε να ταξινομειτε τα πραγματακια του ;;σήμερα έρχονται τα έπιπλα και σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς ν αρχίσω σιγά σιγά πλυσίματα ρούχων κ τέτοια..

Εγώ σήμερα περιμένω και το καρότσι και θα είναι όλα σπίτι. Τα έχω βάλει στο δωμάτιο και τα έχω σκεπάσει με ζελατίνη Γιά να μην σκονιζονται.

30 Αυγούστου μπαίνω στον μήνα μου. Οπότε αρχές Αυγούστου λέω να πλύνω όλα τα ρούχα και τα σεντόνια κτλ να τα βάλω στα συρτάρια και στην ντουλάπα. Νομίζω όχι νωρίτερα επειδή θα τα πλύνω θα τα σίδερωσω ή θα τα βάλω στεγνωτηριο. Για να απαοτειρωθουν και θα τα βάλω στα συρτάρια να μην σκονιζονται και λέω να τα σκεπάσω και με μια πετσέτα μέσα στο συρτάρι..μέχρι να γεννηθεί το νινι. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ σήμερα περιμένω και το καρότσι και θα είναι όλα σπίτι. Τα έχω βάλει στο δωμάτιο και τα έχω σκεπάσει με ζελατίνη Γιά να μην σκονιζονται.

30 Αυγούστου μπαίνω στον μήνα μου. Οπότε αρχές Αυγούστου λέω να πλύνω όλα τα ρούχα και τα σεντόνια κτλ να τα βάλω στα συρτάρια και στην ντουλάπα. Νομίζω όχι νωρίτερα επειδή θα τα πλύνω θα τα σίδερωσω ή θα τα βάλω στεγνωτηριο. Για να απαοτειρωθουν και θα τα βάλω στα συρτάρια να μην σκονιζονται και λέω να τα σκεπάσω και με μια πετσέτα μέσα στο συρτάρι..μέχρι να γεννηθεί το νινι. 

 

 

 

Γρήγορο το καρότσι ρε συ..εμας μάς είπαν θα κάνει καιρο..μα όλα έτοιμα τα έχεις ;φοβερή !!!μη μου πεις ότι έχεις πάρει και πράγματα φαρμακείου για την περιποίηση του μωρού ;;

Αχ το ξέρω κ εγώ πως είναι νωρίς..κ όχι τίποτα άλλο μετά θα ξαναθελουν πλύσιμο σιδέρωμα κ καθάρισμα τα συρταρακια ...αλλά σιγά σιγά θέλω να γίνεται έτοιμο το δωμάτιο ..

Να το βλέπω να χαίρομαι χιχι !!απλως αυτό που βαριέμαι είναι αναδιοργάνωση των ντουλάπων..έχουν μείνει κάτι τελευταία κ βαριέμαι άπειρα..γιατί το παιδικό έχει τεράστια ντουλάπα κ θέλοντας κ μη θα έχουμε κ δικά μας εκεί μέσα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ σήμερα περιμένω και το καρότσι και θα είναι όλα σπίτι. Τα έχω βάλει στο δωμάτιο και τα έχω σκεπάσει με ζελατίνη Γιά να μην σκονιζονται.

30 Αυγούστου μπαίνω στον μήνα μου. Οπότε αρχές Αυγούστου λέω να πλύνω όλα τα ρούχα και τα σεντόνια κτλ να τα βάλω στα συρτάρια και στην ντουλάπα. Νομίζω όχι νωρίτερα επειδή θα τα πλύνω θα τα σίδερωσω ή θα τα βάλω στεγνωτηριο. Για να απαοτειρωθουν και θα τα βάλω στα συρτάρια να μην σκονιζονται και λέω να τα σκεπάσω και με μια πετσέτα μέσα στο συρτάρι..μέχρι να γεννηθεί το νινι. 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσιαα!!!Πιστεύω αυτές οι ανησυχίες λόγω του οτι είναι τα πρωτόγνωρα όλα είναι φυσικό να υπάρχουν και υπάρχουν για ολους...δεν είσαι μόνη @Elk....Aνησυχίες-φοβίες -άγχη πάνε και έρχονται..αρκεί να μην μας καταβάλουν....και εγώ έτσι είμαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Καλημέρα κορίτσιαα!!!Πιστεύω αυτές οι ανησυχίες λόγω του οτι είναι τα πρωτόγνωρα όλα είναι φυσικό να υπάρχουν και υπάρχουν για ολους...δεν είσαι μόνη @Elk....Aνησυχίες-φοβίες -άγχη πάνε και έρχονται..αρκεί να μην μας καταβάλουν....και εγώ έτσι είμαι ..

Φυσιολογικά είναι όλα !!πιστεύω θα ξεπερνάμε τις δυσκολίες !εδώ θα φέρουμε νέες ζωουλες στον κόσμο εκεί θα κολλήσουμε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Γρήγορο το καρότσι ρε συ..εμας μάς είπαν θα κάνει καιρο..μα όλα έτοιμα τα έχεις ;φοβερή !!!μη μου πεις ότι έχεις πάρει και πράγματα φαρμακείου για την περιποίηση του μωρού ;;

Αχ το ξέρω κ εγώ πως είναι νωρίς..κ όχι τίποτα άλλο μετά θα ξαναθελουν πλύσιμο σιδέρωμα κ καθάρισμα τα συρταρακια ...αλλά σιγά σιγά θέλω να γίνεται έτοιμο το δωμάτιο ..

Να το βλέπω να χαίρομαι χιχι !!απλως αυτό που βαριέμαι είναι αναδιοργάνωση των ντουλάπων..έχουν μείνει κάτι τελευταία κ βαριέμαι άπειρα..γιατί το παιδικό έχει τεράστια ντουλάπα κ θέλοντας κ μη θα έχουμε κ δικά μας εκεί μέσα ..

Όχι τσάντα μαιευτηριου και είδη περιποίησης και φαρμακείο δεν εχω έτοιμα.χαχαχα θα τα κάνω και αυτά όταν θα πλύνω ρούχα. Τον Αύγουστο..

Ήρθε κορίτσια το συναρμολόγησα. Απλά δεν ξέρω να το κλείνω. Θα περιμένω τον άντρα μου 😝😝

. Πολύ ωραίο..κάπου δύο βδομάδες έκανε IMG_20220527_114100.thumb.jpg.ad6efa6bfc668c223067698f45636e32.jpgIMG_20220527_114112.thumb.jpg.750bdb4e57d5b61659c135fcd423337a.jpgIMG_20220527_114122.thumb.jpg.13f0affb7db17bd5d4c6ef6f38b5d4a0.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Καλημέρα κορίτσιαα!!!Πιστεύω αυτές οι ανησυχίες λόγω του οτι είναι τα πρωτόγνωρα όλα είναι φυσικό να υπάρχουν και υπάρχουν για ολους...δεν είσαι μόνη @Elk....Aνησυχίες-φοβίες -άγχη πάνε και έρχονται..αρκεί να μην μας καταβάλουν....και εγώ έτσι είμαι ..

Τουλάχιστον δεν είναι η μόνη μου που το νιώθει αυτό 😊 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...