Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ έκανα την αυχενική χθες. Όλα καλά! Περιμένω τα αποτελέσματα τις επόμενες μέρες από το αίμα. 6,5 εκατοστά είναι.

Τι όμορφα νέα.Αχ πες τα μας όλα, πως ήταν η εξέταση?σας είπε για φύλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια ..πολύ ευχάριστα νέα ...εγώ αυχενική 14΄-03 έχω καιρό...

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες εχω φαγούρα στη κοιλιά χαμηλά και λιγο πόδια κοντά στο γόνατο ...έχετε κανένα τέτοιο σύμπτωμα;

έχω λίγο ευαίσθητο δέρμα βέβαια αλλά αν συνεχιστεί θα πάρω γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Τι όμορφα νέα.Αχ πες τα μας όλα, πως ήταν η εξέταση?σας είπε για φύλο?

Είναι σαν ένας κανονικός κοιλιακός υπέρηχος απλά το κοιτάει πιο αναλυτικά από πολλές μεριές και κάνει κάποιες μετρήσεις. Ξεχωριζουν τα χαρακτηριστικά του προσώπου και το είδα να κουνιέται. Εκεί που μου έλεγαν ΠΗΤ 2-3 Σεπτεμβρίου χθες μου είπαν για 31 Αυγούστου. Φύλο δεν είδαμε. Μετά μου πήρε αίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πήγα σήμερα στο γιατρό ♥️🥰 

 

Το νινακι έχει φτάσει 2 εκατοστά. Με 170 παλμους θα τρελαθώ. Χαχαχα

Είναι 8w και 2d

Πριν μιάμιση βδομάδα ήταν 0.7 με 140 παλμους.

Μου είπε ότι μίκρυνε η αποκόλληση και πάει πάρα πολύ καλά. Σε λίγο θα φύγει. Και ότι το έμβρυο πήρε πολύ καλή ανάπτυξη και πάει πολύ καλά.

Αφού λέει είναι όλα καλά θα επικεντρωθούμε στο στομάχι σου γιατί είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι. Και μου έδωσε λίγο gaviscon να δούμε τι θα κάνουμε όταν δεν είμαι καλά. 

Θα ξανά πάω σε δύο βδομάδες και μετά θα πάω για αυχενική ❣️❣️

 

αχ τι τέλεια νέα !!!όλα καλά και  με την αποκόλληση!λίγο προσοχή θέλει!😃πάνε όλα καλά σχεδόν για όλες μας.χαίρομαι τόσο πολύ!!!τόσο χάλια το στομάχακι σου;;πάλι καλα που σου έγραψε κάτι να ηρεμείς που κι που...κι εγ΄ω έχω ενοχλήσεις αλλά πλέον όχι τόσο έντονο..σαν δυσφορία περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Είναι σαν ένας κανονικός κοιλιακός υπέρηχος απλά το κοιτάει πιο αναλυτικά από πολλές μεριές και κάνει κάποιες μετρήσεις. Ξεχωριζουν τα χαρακτηριστικά του προσώπου και το είδα να κουνιέται. Εκεί που μου έλεγαν ΠΗΤ 2-3 Σεπτεμβρίου χθες μου είπαν για 31 Αυγούστου. Φύλο δεν είδαμε. Μετά μου πήρε αίμα. 

τι τέλεια!! όλα καλά δηλαδή!!ξεμπέρδεψες με αυτό!!!α δλδ σου λέει κάπως πιο σίγουρα την ΠΗΤ;; μια χαρά...ήταν 3d ;εμένα μου είπαν από το νοσοκομείο πως δεν θα μπει ο άντρας μου γιατί σκεφτόμασταν αν θα πάρει άδεια!όλα καλά δηλαδή!!εγώ  σήμερα έκανα σπίτι την εξέταση νιπτ την πλας για να είμαστε πιο σίγουροι..άντε να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια. Εγώ πρέπει να την κάνω 22-23 Μαρτίου.  Έτσι μου είπε χθες ο γιατρός. Αλλά δεν ξέρω που να την κάνω. Είμαι σε σκέψεις. Να πάω σε δημόσιο Γιά να μην δίνουμε και λεφτα ή δεν είναι αξιόπιστα; Φοβάμαι λίγο.

Νομίζω σε ιδιωτικό πάει κάπου στα 120€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια. Εγώ πρέπει να την κάνω 22-23 Μαρτίου.  Έτσι μου είπε χθες ο γιατρός. Αλλά δεν ξέρω που να την κάνω. Είμαι σε σκέψεις. Να πάω σε δημόσιο Γιά να μην δίνουμε και λεφτα ή δεν είναι αξιόπιστα; Φοβάμαι λίγο.

Νομίζω σε ιδιωτικό πάει κάπου στα 120€

αχ δε ξέρω βρε κοριτσάκι μου.καλύτερα δεν είναι ιδιωτικά ;;προσωπική μου βέβαια άποψη.(εγώ σήμερα έδωσα 500για το νίπτ κι για τις 2κυστικές άλλα 600..ασε ξεπαραδιαστήκαμε...ας έχουμε καλά αποτελέσματα τουλ).ο γιατρός σου τι σου πρότεινε ;; εμάς μας είπε στο μητέρα και θα μου την κάνει ο ίδιος απ΄ ο, τι κατάλαβα..εκεί κοστίζει περίπου 150 μαζί μετην papp-a . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχ δε ξέρω βρε κοριτσάκι μου.καλύτερα δεν είναι ιδιωτικά ;;προσωπική μου βέβαια άποψη.(εγώ σήμερα έδωσα 500για το νίπτ κι για τις 2κυστικές άλλα 600..ασε ξεπαραδιαστήκαμε...ας έχουμε καλά αποτελέσματα τουλ).ο γιατρός σου τι σου πρότεινε ;; εμάς μας είπε στο μητέρα και θα μου την κάνει ο ίδιος απ΄ ο, τι κατάλαβα..εκεί κοστίζει περίπου 150 μαζί μετην papp-a . 

Ο γιατρός μου είπε είτε σε δημόσιο είτε δε ιδιωτικό. Του λέω που είναι καλύτερα ;γιατί και εγώ δεν ξέρω από αυτά. Και μου λέει παντού καλά είναι. Στην Ελλάδα έχουμε πολύ καλά τμήματα.  Πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Γεια σας κορίτσια ..πολύ ευχάριστα νέα ...εγώ αυχενική 14΄-03 έχω καιρό...

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες εχω φαγούρα στη κοιλιά χαμηλά και λιγο πόδια κοντά στο γόνατο ...έχετε κανένα τέτοιο σύμπτωμα;

έχω λίγο ευαίσθητο δέρμα βέβαια αλλά αν συνεχιστεί θα πάρω γιατρο...

αχ άντε με το καλό η αυχενική..εγώ λογικά αντι 28 θα την κάνω 4-3.την έχεις καθημερινά ;;έχω κ είχα φαγούρα στην κοιλιά πολύ χαμηλά στο εφήβαιο το προηγούμενο 3ημερο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ο γιατρός μου είπε είτε σε δημόσιο είτε δε ιδιωτικό. Του λέω που είναι καλύτερα ;γιατί και εγώ δεν ξέρω από αυτά. Και μου λέει παντού καλά είναι. Στην Ελλάδα έχουμε πολύ καλά τμήματα.  Πφφ

αχ δεν ξέρω..βέβαια για να στο είπε ο γιατρός κάτι θα ξέρει.δεν παίρνεις κ καμιά γνώμη από κορίτσια είτε απο εδω είτε από καμιά γνωστή σου που πήγαν δη΄μόσια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχ άντε με το καλό η αυχενική..εγώ λογικά αντι 28 θα την κάνω 4-3.την έχεις καθημερινά ;;έχω κ είχα φαγούρα στην κοιλιά πολύ χαμηλά στο εφήβαιο το προηγούμενο 3ημερο... 

 Σ ευχαριστώ πολύ επίσης !!🙂έχω κα΄ποιες μέρες περίπου 4 -5 χαμηλά είναι ,,μπορέι να είναι και οι ορμόνες..μια ενυδατική βαζω αγνή ελαφριά  από φαρμακείο ρώτησα φαρμακοποιο΄ θα δείξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ο γιατρός μου είπε είτε σε δημόσιο είτε δε ιδιωτικό. Του λέω που είναι καλύτερα ;γιατί και εγώ δεν ξέρω από αυτά. Και μου λέει παντού καλά είναι. Στην Ελλάδα έχουμε πολύ καλά τμήματα.  Πφφ

Εμένα κορίτσια μου είπε σε δημόσιο το κάνουν ειδικευόμενοι ...καλύτερα σε ιδιωτικό!!

Τώρα εντάξει όλα σχετικά είναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Γεια σας κορίτσια ..πολύ ευχάριστα νέα ...εγώ αυχενική 14΄-03 έχω καιρό...

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες εχω φαγούρα στη κοιλιά χαμηλά και λιγο πόδια κοντά στο γόνατο ...έχετε κανένα τέτοιο σύμπτωμα;

έχω λίγο ευαίσθητο δέρμα βέβαια αλλά αν συνεχιστεί θα πάρω γιατρο...

Καλησπέρα εγώ έχω έντονη φαγούρα στο στήθος και πίσω στην πλάτη οταν είχα πάει στον γιατρό μου να με δει του το ειπα και μου είπε οτι δεν είναι κατι είναι επειδή αρχίζει να αλλάζει να μεγαλώνει το στήθος.. αλλά εννοείται να ρωτήσεις και τον δικό σου να δεις τι θα σου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα εγώ έχω έντονη φαγούρα στο στήθος και πίσω στην πλάτη οταν είχα πάει στον γιατρό μου να με δει του το ειπα και μου είπε οτι δεν είναι κατι είναι επειδή αρχίζει να αλλάζει να μεγαλώνει το στήθος.. αλλά εννοείται να ρωτήσεις και τον δικό σου να δεις τι θα σου πει 

ναι θα ρωτήσω, εχω μια ευαισθησία βέβαια με πειράζουν υφάσματα συνθετικά κλπ...και με πιάνει αυτή η φαγούρα ..αν συνεχιστεί θα ρωτήσω να δουμε τι γίνεται... 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα σήμερα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια. Όλα μας είπε πολύ καλά αλλά περιμένουμε τώρα Δευτέρα-Τρίτη τα αποτελέσματα Papp-a, χοριακης και τις υπόλοιπες αιματολογικές. Ήταν 6,1 εκ με 154 παλμούς. Φύλο δεν είδαμε γιατί έκανε συνέχεια κωλοτούμπες - μάλλον δεν του άρεσε το κρύο ζελεδακι 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

 Σ ευχαριστώ πολύ επίσης !!🙂έχω κα΄ποιες μέρες περίπου 4 -5 χαμηλά είναι ,,μπορέι να είναι και οι ορμόνες..μια ενυδατική βαζω αγνή ελαφριά  από φαρμακείο ρώτησα φαρμακοποιο΄ θα δείξει....

αχ καλά έκανες..βλέπεις βελτ΄ιωση ;;  ΄ίσως πάρω κ εγώ μια ενυδατική.μόνο αυτή για τις ραγάδες ξεκίνησα να βάζω...αλλά βλέπω γενικώς μια ξηροδερμία στο δέρμα(κοιλιά κ στήθος κυρίως)οπότε ΄ισως χρειάζομαι κ εγω μια΄.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα σήμερα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια. Όλα μας είπε πολύ καλά αλλά περιμένουμε τώρα Δευτέρα-Τρίτη τα αποτελέσματα Papp-a, χοριακης και τις υπόλοιπες αιματολογικές. Ήταν 6,1 εκ με 154 παλμούς. Φύλο δεν είδαμε γιατί έκανε συνέχεια κωλοτούμπες - μάλλον δεν του άρεσε το κρύο ζελεδακι 😂😂😂 

τέλεια!όλα υπέροχα !καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

αχ καλά έκανες..βλέπεις βελτ΄ιωση ;;  ΄ίσως πάρω κ εγώ μια ενυδατική.μόνο αυτή για τις ραγάδες ξεκίνησα να βάζω...αλλά βλέπω γενικώς μια ξηροδερμία στο δέρμα(κοιλιά κ στήθος κυρίως)οπότε ΄ισως χρειάζομαι κ εγω μια΄.

Κορίτσια προσοχή με τις ενυδατικές - να τσεκάρετε ότι είναι κατάλληλες για εγκυμοσύνη. Εμένα τα μισά καλλυντικά που χρησιμοποιούσα μου τα έχει βγάλει ακατάλληλα για την εγκυμοσύνη 🤷‍♀️ 

προσωπικά με έχει βοηθήσει πολύ αυτή εδώ η λίστα https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-friendly-skincare-products.html

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Κορίτσια προσοχή με τις ενυδατικές - να τσεκάρετε ότι είναι κατάλληλες για εγκυμοσύνη. Εμένα τα μισά καλλυντικά που χρησιμοποιούσα μου τα έχει βγάλει ακατάλληλα για την εγκυμοσύνη 🤷‍♀️ 

προσωπικά με έχει βοηθήσει πολύ αυτή εδώ η λίστα https://www.15minutebeauty.com/pregnancy-friendly-skincare-products.html

 

καλά εννοείται..όλα θέλουν προσοχή σε αυτήν τη φάση. εμένα αυτη για τις ραγάδες μου την συνέστησε ο γιατρός! πολ΄ύ ωραία η λίστα!! ευχαριστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

καλά εννοείται..όλα θέλουν προσοχή σε αυτήν τη φάση. εμένα αυτη για τις ραγάδες μου την συνέστησε ο γιατρός! πολ΄ύ ωραία η λίστα!! ευχαριστούμε!

Για τις ραγάδες πήρα μια της frezyderm από το φαρμακείο αλλά η αλήθεια είναι πως ξεχνάω να τη χρησιμοποιώ 😇😇 είμαι πολύ κακή με αυτά δυστυχώς αλλά επειδή έχω αρχίσει ήδη να φουσκώνω θα προσπαθήσω να τη βάζω πιο συχνά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueheart είπε:

Για τις ραγάδες πήρα μια της frezyderm από το φαρμακείο αλλά η αλήθεια είναι πως ξεχνάω να τη χρησιμοποιώ 😇😇 είμαι πολύ κακή με αυτά δυστυχώς αλλά επειδή έχω αρχίσει ήδη να φουσκώνω θα προσπαθήσω να τη βάζω πιο συχνά 

 την ίδια έχουμε!!κι εγώ έχω αρχίσει κάπως ..αν και δεν φα΄ινεται πολύ γιατι ήδη είχα κοιλίτσα.😏πρέπει να παρουμε και ρουχαλάκια σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

 την ίδια έχουμε!!κι εγώ έχω αρχίσει κάπως ..αν και δεν φα΄ινεται πολύ γιατι ήδη είχα κοιλίτσα.😏πρέπει να παρουμε και ρουχαλάκια σιγά σιγά.

Να πάρουμε να πάρουμε! Ευκαιρία να πάρουμε κάτι για εμάς γιατί από το καλοκαίρι και μετά θα παίρνουμε μόνο για τα μπεμπακια μας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Να πάρουμε να πάρουμε! Ευκαιρία να πάρουμε κάτι για εμάς γιατί από το καλοκαίρι και μετά θα παίρνουμε μόνο για τα μπεμπακια μας 😂

Χαχχαχα έτσι ακριβώς ! ήδη ανυπομονώ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ παίρνω τα utrogestan κολπικά. Ξέρω ότι κάνουν λιγότερες παρενέργειες από ότι στο στόμα ωστόσο με έχουν πεθάνει. Πολυ υπνηλία. Με το που τα βάλω πέφτω λες και με υπνωτίζουν. 

Επίσης οι αναγουλες συνεχίζονται κανονικά. Σε τραγικό βαθμό. Δεν έχω πλέον δύναμη να κουνήσω τα χέρια μου. Σήμερα μπήκα στον 3 ο. Γιά να με καλωσορίσει χθες το βράδυ πριν κοιμηθώ έκανα τον Πρώτο εμετό.  Η αλήθεια είναι ότι μετά ένιωσα λίγο καλύτερα. Ωστόσο αυτό μου έλειπε τώρα .να έχω και Εμετους. Αααχ πολύ έχω. Ταλαιπωρηθεί έως τώρα. Εύχομαι να υποχωρήσουν όλα αυτά σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...