Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ τον είχα ρωτήσει. Μου είπε ότι η αυχενική βλέπει λίγες μεταλλάξεις ενώ αυτή η εξέταση πολύ περισσότερες. Ωστόσο μου είπε ότι δεν χρειάζεται να την κάνω. Θα δει την αυχενική μου και αν είναι κάτι περίεργο θα μου πει εκείνος. 

ναι το λογικό αυτό είναι.. εμένα θέλει να τα ελέγχει όλα ρε γαμώτο...καλό βέβαια αλλά μας έχει ξεπαραδιά΄σει-όχι ο ίδιος τα διάφορα κέντρα-..το φουλ πακέτο με κυστική ίνωση που θέλουμε έχει 700!!!😡.όπως μου είπε ότι πλέον σε κάθε υπέρηχο -όπως χθες-θα γίνεται και κολπικά για να ελέγχει τράχηλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 15/2/2022 at 9:22 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ήθελα να δω αν έχετε και εσείς αυτό το συμπτωμα.

Νιώθω γενικά κάτω χαμηλά ένα βάρος μια ενόχληση. Ειδικά όταν είμαι όρθια ;το έχετε και εσείς; Ή να είναι από την αποκόλληση; 

 

Κορίτσι μου να ξεκουράζεσαι και να προσέχεις κι όλα καλά θα πάνε. Σε μένα είχε υποχωρήσει από την 8η ως την 11η εβδομάδα. Τώρα έχω την ενόχληση χαμηλά σχεδόν μόνιμα, ιδιαίτερα από τα δεξιά. Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό … αύριο επιτέλους θα πάω κι εγώ στον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2022 at 3:31 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

κορίτσια καλησπέρα, έχετε καμία εμπειρία απο nipt ; ή αν σας το πρότεινε ο γιατρός μαζί με αυχενική και papp-a  για μία ολοκληρωμένη εμβρυακή εικόνα;; εμάς μας παρέπεμψε και σε συγκεκριμένο κέντρο.

Εμένα μου είπε θα αξιολογήσουμε εάν θα κάνω τελικά nipt  ή αμνιοπαρακέντηση μετά την αυχενική διαφάνεια. Πάντως έχω δει οι τιμές της nipt να διαφέρουν αρκετά από κέντρο σε κέντρο … εσένα σε ποιο σε παρέπεμψε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Κορίτσι μου να ξεκουράζεσαι και να προσέχεις κι όλα καλά θα πάνε. Σε μένα είχε υποχωρήσει από την 8η ως την 11η εβδομάδα. Τώρα έχω την ενόχληση χαμηλά σχεδόν μόνιμα, ιδιαίτερα από τα δεξιά. Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό … αύριο επιτέλους θα πάω κι εγώ στον γιατρό. 

Μου είπε όσο δεν βλέπω αίμα ότι θα πάνε καλά.

Πάλι καλά δεν έχω δει αιμα. Ξαπλώνω πολλές ώρες μεσα στην μέρα. Την άλλη Τετάρτη θα πάω πάλι να με δει🥰 

Σε ποια βδομάδα είσαι; Πας για το τελευταίο ραντεβού πριν την αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Μου είπε όσο δεν βλέπω αίμα ότι θα πάνε καλά.

Πάλι καλά δεν έχω δει αιμα. Ξαπλώνω πολλές ώρες μεσα στην μέρα. Την άλλη Τετάρτη θα πάω πάλι να με δει🥰 

Σε ποια βδομάδα είσαι; Πας για το τελευταίο ραντεβού πριν την αυχενική;

Σήμερα 11+5. Ναι το τελευταίο ραντεβού πριν την αυχενική! Περιμένω πως και πως. Την έχουμε κανονίσει για την επόμενη Παρασκευή. Αλλά αυτές οι ενοχλήσεις χαμηλά με έχουν ανησυχήσει λίγο αυτές τις μέρες. Και σήμερα αισθάνθηκα μεγάλη εξάντληση μετά από μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Εμένα μου είπε θα αξιολογήσουμε εάν θα κάνω τελικά nipt  ή αμνιοπαρακέντηση μετά την αυχενική διαφάνεια. Πάντως έχω δει οι τιμές της nipt να διαφέρουν αρκετά από κέντρο σε κέντρο … εσένα σε ποιο σε παρέπεμψε ; 

εμένα δεν περίμενε καν αυχενική...δεν ξέρω γιατί..βασικά μου το ειπε ώστε να έχουμε μια ολική εικόνα υγείας του εμβρύου πριν την β χοριακή. με πα΄ρεπεμψε στο omnigen στο μαρούσι...κι γενικά μου είπε οτι αυτού του είδους οι εξετάσεις καλύτερα να γίνονται μ΄ονο ιδιωτικά..παρ'όλα αυτά μου ανέφερε δις πως βλέπει μια πολύ καλή εικόνα μωρού και μάλιστα με μεγάλη κινητικότητα ❤️(δλδ σχηματίζεται ήδη το νευρικό συστημα).με ανησύχησε όμως που μου είπε για νίπτ ..μου το είχε ανα΄φερει κ σε προηγούμενο ραντεβού. ήταν το τελευταίο ραντεβού πριν την αυχενική.

λογκά είναι φυσιολογικές οι ενοχλήσεις... σαν ρευματάκι είναι ;; εγώ κορίτσια πια κουράζομαι με το παραμικρό...ίσως έχω συνηθίσει να κάθομαι.

επίσης ξέρεις αν γράφεται το papp-a ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

εμένα δεν περίμενε καν αυχενική...δεν ξέρω γιατί..βασικά μου το ειπε ώστε να έχουμε μια ολική εικόνα υγείας του εμβρύου πριν την β χοριακή. με πα΄ρεπεμψε στο omnigen στο μαρούσι...κι γενικά μου είπε οτι αυτού του είδους οι εξετάσεις καλύτερα να γίνονται μ΄ονο ιδιωτικά..παρ'όλα αυτά μου ανέφερε δις πως βλέπει μια πολύ καλή εικόνα μωρού και μάλιστα με μεγάλη κινητικότητα ❤️(δλδ σχηματίζεται ήδη το νευρικό συστημα).με ανησύχησε όμως που μου είπε για νίπτ ..μου το είχε ανα΄φερει κ σε προηγούμενο ραντεβού. ήταν το τελευταίο ραντεβού πριν την αυχενική.

λογκά είναι φυσιολογικές οι ενοχλήσεις... σαν ρευματάκι είναι ;; εγώ κορίτσια πια κουράζομαι με το παραμικρό...ίσως έχω συνηθίσει να κάθομαι.

επίσης ξέρεις αν γράφεται το papp-a ; 

 

Απ όσο γνωρίζω δωρεάν γίνεται μόνο σε δημόσιες δομές που είναι συμβεβλημένες με εοππυ 

Προς το παρόν όλες τις εξετάσεις μου τις κάνω ιδιωτικά - εκτός από τον προγεννητικό που είχα κάνει στο χωρεμειο και τις εξετάσεις αίματος για τα λοιμώδη που τις είχα κάνει όλες στον Άγιο Σάββα 

για το nipt απ ότι κατάλαβα το σημαντικότερο θέμα είναι το εργαστήριο στο οποίο θα γίνει η ανάλυση κι όχι το κέντρο που θα γίνει η λήψη. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με ένα εργαστήριο στην Αμερική αλλά εγώ κοιτούσα το Geneplanet για το οποίο άκουσα καλές κριτικές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Απ όσο γνωρίζω δωρεάν γίνεται μόνο σε δημόσιες δομές που είναι συμβεβλημένες με εοππυ 

Προς το παρόν όλες τις εξετάσεις μου τις κάνω ιδιωτικά - εκτός από τον προγεννητικό που είχα κάνει στο χωρεμειο και τις εξετάσεις αίματος για τα λοιμώδη που τις είχα κάνει όλες στον Άγιο Σάββα 

για το nipt απ ότι κατάλαβα το σημαντικότερο θέμα είναι το εργαστήριο στο οποίο θα γίνει η ανάλυση κι όχι το κέντρο που θα γίνει η λήψη. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με ένα εργαστήριο στην Αμερική αλλά εγώ κοιτούσα το Geneplanet για το οποίο άκουσα καλές κριτικές 

ναι και εγώ όλες μόνο ιδιωτικά.. απλώς πήρα το μητέρα να κλέισω ραντεβού για αυχενικη και παπέι και ρώτησακαι τιμές και με ρώτησε αν θα έχω συνταγογραφημένη παπέι...και μου έκανε εντύπωση αυτό..γι αυτό ρώτησα..και μένα νομίζω Αμερική μου είπε νομίζω ότι στέλνονται.δεν έχω ψάξει άλλα κέντρα αλλά σίγουρα θα πάω σε αυτό που μου πρότεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

ναι και εγώ όλες μόνο ιδιωτικά.. απλώς πήρα το μητέρα να κλέισω ραντεβού για αυχενικη και παπέι και ρώτησακαι τιμές και με ρώτησε αν θα έχω συνταγογραφημένη παπέι...και μου έκανε εντύπωση αυτό..γι αυτό ρώτησα..και μένα νομίζω Αμερική μου είπε νομίζω ότι στέλνονται.δεν έχω ψάξει άλλα κέντρα αλλά σίγουρα θα πάω σε αυτό που μου πρότεινε.

Θα τον ρωτήσω αύριο που θα πάω αν γράφεται η Papp-a και θα σας πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Θα τον ρωτήσω αύριο που θα πάω αν γράφεται η Papp-a και θα σας πω 

περιμένουμε νέα κι από το μωράκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πήγα σήμερα για αυχενική δόξα τον θεό όλα καλά 😁 ο γιατρός που είπε ότι έμεινε ευχαριστημένος με αυτά που είδε… από Τρίτη θα είναι έτοιμο και το αίμα που πήρε για Papp (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι ) αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι καλό και το αίμα… βγήκε και η εξέταση για κυστικη ίνωση είχα κάνει τον πλήρη έλεγχο και εκεί όλα καλά δεν βρέθηκε καμία μετάλλαξη… την Κυριακή κλείνω τον 3 μήνα με είπε ο γιατρός 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα σήμερα για αυχενική δόξα τον θεό όλα καλά 😁 ο γιατρός που είπε ότι έμεινε ευχαριστημένος με αυτά που είδε… από Τρίτη θα είναι έτοιμο και το αίμα που πήρε για Papp (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι ) αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι καλό και το αίμα… βγήκε και η εξέταση για κυστικη ίνωση είχα κάνει τον πλήρη έλεγχο και εκεί όλα καλά δεν βρέθηκε καμία μετάλλαξη… την Κυριακή κλείνω τον 3 μήνα με είπε ο γιατρός 💕

Αααχ μπράβο κορίτσι μου. Πώς ήταν η εξέταση; Διαρκεί πολύ; 

Φύλο δεν καταφέρατε να δεις ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αααχ μπράβο κορίτσι μου. Πώς ήταν η εξέταση; Διαρκεί πολύ; 

Φύλο δεν καταφέρατε να δεις ε;

Από κοιλιά κάναμε τον υπέρηχο κανένα μισάωρο κρατάει η εξέταση και μόλις τελείωσα με πήρε και το αίμα.. φύλλο δεν έμαθα αλλά ούτε και ρώτησα ούτε με είπε κάτι και αυτός.. αλλά μια γνωστή μου που πήγε στον ίδιο γιατρό με εμένα την είπε φύλλο ότι έχει αγόρι..σε εμένα μάλλον δεν μπόρεσε να το δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου χαιρομε που διαβάζω τα νέα σας και ολα πανε καλα..τα δικα μου Δυστιχως για 3η φορα δεν ειναι καλα....πηγα σημερα στο ραντεβου ειμαι 7+2 αλλα υπερυχογραφικα 6+2 ειναι λιγο μικρος ο σακος αντι για μωρο ειδαμε τον λεκιθικο ασκο μονο...η γυναικολογος μου μου εκλεισε ξανα ραντεβου για 2 μαρτιου δεν μπορουσε να με στειλει για αποξεση ακομη γιατι εμφανιστηκε ο ασκος και θελει να του δωσει χρονο γιατι η μητρα μου απο τις δυο καισαρικες που εχω κανει εχει αλλαξει σχημα και επειδη ειμαι υπερβαρη να μην μπορεσε να δει εμβρυο....εγω παλι δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη....μεσα σε ενα χρονο ειχα μια ανεμβρυηκη και μια που δεν ανεβαινε καθολου ικανοποιητικα η χοριακή τωρα 3η φορα παλι προβληματα....ειναι και η ηλικια μου τον ιουνιο γινομε 41...εχω κουραστεί πολυ...εχω δυο παιδακια απο προηγουμενο γαμο...ο αντρας ο τωρινος δεν εχει παιδακι και προσπαθουμε για ενα...δεν το βλέπω ομως να ερχετε φυσιολογικα και μονο στην σκεψη της εξωσωματικης κουραζομε....του εχω πει πολλες φορες φυγε βρες μια πιο μικρη συντροφο...αλλα δεν φευγει...εγω ομως πως να ζω με τύψεις οτι εξαιτιας μου θα μεινει ατεκνος???τα λατρεύει τα παιδια βλεπει μωρα και λιωνει....ππππφφφ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Happen miracles είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου χαιρομε που διαβάζω τα νέα σας και ολα πανε καλα..τα δικα μου Δυστιχως για 3η φορα δεν ειναι καλα....πηγα σημερα στο ραντεβου ειμαι 7+2 αλλα υπερυχογραφικα 6+2 ειναι λιγο μικρος ο σακος αντι για μωρο ειδαμε τον λεκιθικο ασκο μονο...η γυναικολογος μου μου εκλεισε ξανα ραντεβου για 2 μαρτιου δεν μπορουσε να με στειλει για αποξεση ακομη γιατι εμφανιστηκε ο ασκος και θελει να του δωσει χρονο γιατι η μητρα μου απο τις δυο καισαρικες που εχω κανει εχει αλλαξει σχημα και επειδη ειμαι υπερβαρη να μην μπορεσε να δει εμβρυο....εγω παλι δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη....μεσα σε ενα χρονο ειχα μια ανεμβρυηκη και μια που δεν ανεβαινε καθολου ικανοποιητικα η χοριακή τωρα 3η φορα παλι προβληματα....ειναι και η ηλικια μου τον ιουνιο γινομε 41...εχω κουραστεί πολυ...εχω δυο παιδακια απο προηγουμενο γαμο...ο αντρας ο τωρινος δεν εχει παιδακι και προσπαθουμε για ενα...δεν το βλέπω ομως να ερχετε φυσιολογικα και μονο στην σκεψη της εξωσωματικης κουραζομε....του εχω πει πολλες φορες φυγε βρες μια πιο μικρη συντροφο...αλλα δεν φευγει...εγω ομως πως να ζω με τύψεις οτι εξαιτιας μου θα μεινει ατεκνος???τα λατρεύει τα παιδια βλεπει μωρα και λιωνει....ππππφφφ...

 

Αν έγινε η σύλληψη λίγο πιο μετά ;γιατί δεν δίνετε και άλλο χρόνο;..μπορεί να έγινε λίγο πιο μετά και για αυτό. Αφού βλέπετε στοιχεία μέσα. Απλά μπορεί να μεγαλώνει πιο σιγά. 

Εγω πιστεύω ότι τίποτα δεν εχει τελειώσει. Μήπως να έψαχνες γιατί συμβαίνει αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η irini5 είπε:

περιμένουμε νέα κι από το μωράκι σου ❤️

Μόλις γύρισα! Έχει μεγαλώσει πολύ - από φασολάκι έγινε μανταρινακι 😬😬 μας είπε πως όλα φαίνονται καλά και ανανεώσαμε για την επόμενη Παρασκευή για την αυχενική.
 

Απ ότι κατάλαβα τελικά, ανάλογα το νοσοκομείο γράφεται, γι αυτό σε ρώτησαν στο μητέρα. Μου είπε πως αν έκλεινα στο Ρέα πας με παραπεμπτικό αλλά στο Ιασώ δυστυχώς όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα σήμερα για αυχενική δόξα τον θεό όλα καλά 😁 ο γιατρός που είπε ότι έμεινε ευχαριστημένος με αυτά που είδε… από Τρίτη θα είναι έτοιμο και το αίμα που πήρε για Papp (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι ) αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι καλό και το αίμα… βγήκε και η εξέταση για κυστικη ίνωση είχα κάνει τον πλήρη έλεγχο και εκεί όλα καλά δεν βρέθηκε καμία μετάλλαξη… την Κυριακή κλείνω τον 3 μήνα με είπε ο γιατρός 💕

Μπράβο κορίτσι! Πολύ ευχάριστα νέα :) με το καλό να το υποδεχτείτε το μπεμπακι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happen miracles είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου χαιρομε που διαβάζω τα νέα σας και ολα πανε καλα..τα δικα μου Δυστιχως για 3η φορα δεν ειναι καλα....πηγα σημερα στο ραντεβου ειμαι 7+2 αλλα υπερυχογραφικα 6+2 ειναι λιγο μικρος ο σακος αντι για μωρο ειδαμε τον λεκιθικο ασκο μονο...η γυναικολογος μου μου εκλεισε ξανα ραντεβου για 2 μαρτιου δεν μπορουσε να με στειλει για αποξεση ακομη γιατι εμφανιστηκε ο ασκος και θελει να του δωσει χρονο γιατι η μητρα μου απο τις δυο καισαρικες που εχω κανει εχει αλλαξει σχημα και επειδη ειμαι υπερβαρη να μην μπορεσε να δει εμβρυο....εγω παλι δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη....μεσα σε ενα χρονο ειχα μια ανεμβρυηκη και μια που δεν ανεβαινε καθολου ικανοποιητικα η χοριακή τωρα 3η φορα παλι προβληματα....ειναι και η ηλικια μου τον ιουνιο γινομε 41...εχω κουραστεί πολυ...εχω δυο παιδακια απο προηγουμενο γαμο...ο αντρας ο τωρινος δεν εχει παιδακι και προσπαθουμε για ενα...δεν το βλέπω ομως να ερχετε φυσιολογικα και μονο στην σκεψη της εξωσωματικης κουραζομε....του εχω πει πολλες φορες φυγε βρες μια πιο μικρη συντροφο...αλλα δεν φευγει...εγω ομως πως να ζω με τύψεις οτι εξαιτιας μου θα μεινει ατεκνος???τα λατρεύει τα παιδια βλεπει μωρα και λιωνει....ππππφφφ...

 

Θα συμφωνήσω πως πρέπει να του δώσετε λίγο χρόνο. Η χοριακη σου πόσο δείχνει να είναι; Μπορεί όντως να είναι καθυστερημένη σύλληψη, μην απελπίζεσαι. Και για την εξωσωματική μη σκέφτεσαι έτσι, γιατί όταν πετυχαίνει τα ξεχνάς όλα. Αυτό έλεγα και στον καλό μου που τον πιάνει η καρδιά του όταν βλέπει τα φάρμακα και τις ενέσεις μου. Αλλά εγώ κι άλλα τόσα θα έπαιρνα πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήγα σήμερα για αυχενική δόξα τον θεό όλα καλά 😁 ο γιατρός που είπε ότι έμεινε ευχαριστημένος με αυτά που είδε… από Τρίτη θα είναι έτοιμο και το αίμα που πήρε για Papp (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι ) αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι καλό και το αίμα… βγήκε και η εξέταση για κυστικη ίνωση είχα κάνει τον πλήρη έλεγχο και εκεί όλα καλά δεν βρέθηκε καμία μετάλλαξη… την Κυριακή κλείνω τον 3 μήνα με είπε ο γιατρός 💕

αχ τι όμορφα!όλα υπέροχα!! ❤️ θα χαλαρώσεις και εσύ τώρα μετά το τρίμηνο! έχουμε ακριβώς 1 βδομάδα διαφορά..εγω την άλλη κυριακή το κλείνω.. άντε να φεύγει!όλα καλά!!μακαρι να έχουμε όλες τα δικα σου αποτέλεσματα. ναι λογικά δεν θα ήταν σίγουρος για φύλο.

στις πριν 13 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Μόλις γύρισα! Έχει μεγαλώσει πολύ - από φασολάκι έγινε μανταρινακι 😬😬 μας είπε πως όλα φαίνονται καλά και ανανεώσαμε για την επόμενη Παρασκευή για την αυχενική.
 

Απ ότι κατάλαβα τελικά, ανάλογα το νοσοκομείο γράφεται, γι αυτό σε ρώτησαν στο μητέρα. Μου είπε πως αν έκλεινα στο Ρέα πας με παραπεμπτικό αλλά στο Ιασώ δυστυχώς όχι 

τέλεια!!μεγαλώνουν τα μπεμπάκια μας !αχ τέλεια όλα καλά θαπάνε !! εμένα μου είπε αυχενική ατις 4 Μαρτίου τελικά...αργω ακόμα..

στις πριν 15 ώρες, ο/η Happen miracles είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου χαιρομε που διαβάζω τα νέα σας και ολα πανε καλα..τα δικα μου Δυστιχως για 3η φορα δεν ειναι καλα....πηγα σημερα στο ραντεβου ειμαι 7+2 αλλα υπερυχογραφικα 6+2 ειναι λιγο μικρος ο σακος αντι για μωρο ειδαμε τον λεκιθικο ασκο μονο...η γυναικολογος μου μου εκλεισε ξανα ραντεβου για 2 μαρτιου δεν μπορουσε να με στειλει για αποξεση ακομη γιατι εμφανιστηκε ο ασκος και θελει να του δωσει χρονο γιατι η μητρα μου απο τις δυο καισαρικες που εχω κανει εχει αλλαξει σχημα και επειδη ειμαι υπερβαρη να μην μπορεσε να δει εμβρυο....εγω παλι δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη....μεσα σε ενα χρονο ειχα μια ανεμβρυηκη και μια που δεν ανεβαινε καθολου ικανοποιητικα η χοριακή τωρα 3η φορα παλι προβληματα....ειναι και η ηλικια μου τον ιουνιο γινομε 41...εχω κουραστεί πολυ...εχω δυο παιδακια απο προηγουμενο γαμο...ο αντρας ο τωρινος δεν εχει παιδακι και προσπαθουμε για ενα...δεν το βλέπω ομως να ερχετε φυσιολογικα και μονο στην σκεψη της εξωσωματικης κουραζομε....του εχω πει πολλες φορες φυγε βρες μια πιο μικρη συντροφο...αλλα δεν φευγει...εγω ομως πως να ζω με τύψεις οτι εξαιτιας μου θα μεινει ατεκνος???τα λατρεύει τα παιδια βλεπει μωρα και λιωνει....ππππφφφ...

 

αχ αρχικά είσαι τυχερή που ἐχεις ήδη παιδάκια και επίσης που έχεις προφανως κάποιον σύντροφο που προφανώς  σ αγαπάει πολύ.. έχε πίστη γενικά ..θα φανεί και στην επόμενη εξεταση..μην απογοήτευεσαι από τώρα.και όλα θα έρθουν αν θες είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα σήμερα στο γιατρό ♥️🥰 

 

Το νινακι έχει φτάσει 2 εκατοστά. Με 170 παλμους θα τρελαθώ. Χαχαχα

Είναι 8w και 2d

Πριν μιάμιση βδομάδα ήταν 0.7 με 140 παλμους.

Μου είπε ότι μίκρυνε η αποκόλληση και πάει πάρα πολύ καλά. Σε λίγο θα φύγει. Και ότι το έμβρυο πήρε πολύ καλή ανάπτυξη και πάει πολύ καλά.

Αφού λέει είναι όλα καλά θα επικεντρωθούμε στο στομάχι σου γιατί είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι. Και μου έδωσε λίγο gaviscon να δούμε τι θα κάνουμε όταν δεν είμαι καλά. 

Θα ξανά πάω σε δύο βδομάδες και μετά θα πάω για αυχενική ❣️❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πήγα σήμερα στο γιατρό ♥️🥰 

 

Το νινακι έχει φτάσει 2 εκατοστά. Με 170 παλμους θα τρελαθώ. Χαχαχα

Είναι 8w και 2d

Πριν μιάμιση βδομάδα ήταν 0.7 με 140 παλμους.

Μου είπε ότι μίκρυνε η αποκόλληση και πάει πάρα πολύ καλά. Σε λίγο θα φύγει. Και ότι το έμβρυο πήρε πολύ καλή ανάπτυξη και πάει πολύ καλά.

Αφού λέει είναι όλα καλά θα επικεντρωθούμε στο στομάχι σου γιατί είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι. Και μου έδωσε λίγο gaviscon να δούμε τι θα κάνουμε όταν δεν είμαι καλά. 

Θα ξανά πάω σε δύο βδομάδες και μετά θα πάω για αυχενική ❣️❣️

 

Μπραβο τελεια νεαααα…  βλεπεις που δεν ηταν κατι η αποκόλληση ;  Εχεις καούρες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Μπραβο τελεια νεαααα…  βλεπεις που δεν ηταν κατι η αποκόλληση ;  Εχεις καούρες ;

Αν έχω λέει..είναι χάλια το στομάχι μου. Ξεκίνησε με το που μπήκα 6 η εβδομάδα. Και τώρα 8 και 2. Είμαι χάλια μιλάμε..

Ανακάτεμα. Καούρα. Δυσπεψια. Ναυτία. Δεν παλεύεται. Αλλά εμετό δεν κάνω. 

Αύριο ξεκινάω λίγο gaviscon δεν πάει άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πήγα σήμερα στο γιατρό ♥️🥰 

 

Το νινακι έχει φτάσει 2 εκατοστά. Με 170 παλμους θα τρελαθώ. Χαχαχα

Είναι 8w και 2d

Πριν μιάμιση βδομάδα ήταν 0.7 με 140 παλμους.

Μου είπε ότι μίκρυνε η αποκόλληση και πάει πάρα πολύ καλά. Σε λίγο θα φύγει. Και ότι το έμβρυο πήρε πολύ καλή ανάπτυξη και πάει πολύ καλά.

Αφού λέει είναι όλα καλά θα επικεντρωθούμε στο στομάχι σου γιατί είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι. Και μου έδωσε λίγο gaviscon να δούμε τι θα κάνουμε όταν δεν είμαι καλά. 

Θα ξανά πάω σε δύο βδομάδες και μετά θα πάω για αυχενική ❣️❣️

 

Αχ μπράβο πολύ ωραία νέα. Κ εγώ  πήγα κ μεγαλώνουμε πολύ γρήγορα.και έχουμε 185 παλμούς.εμενα με ταλαιπωρούν τρομερές ζαλάδες εδώ κ μια εβδομαδα και μάλλον απ ότι μου είπε μου πέφτει η πίεση. Οπότε ξεκούραση κ αλμύρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ έκανα την αυχενική χθες. Όλα καλά! Περιμένω τα αποτελέσματα τις επόμενες μέρες από το αίμα. 6,5 εκατοστά είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...