Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε?

Και εγώ πονάω εκεί που λέτε συνέχεια.το έχω σχεδόν μήνα αυτό.

Πήγαμε γιατρό σήμερα και κάναμε και καρδιοτοκογραφημα. Δεν είχα καθόλου συσπάσεις.ο μπέμπης μας είναι 3 κιλά  και θα μπούμε να γεννησουμε μετάξυ 14 και 16.αυτα τα νέα μου.και θα με ξαναδεί σε μια εβδομάδα πάλι.

Για τις πανες εγώ έχω πάρει και pampers και babylino από μια μεγάλη συσκευασία να δω τι θα βολέψει αλλά συνήθως για τα pampers ακούω καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε?

Και εγώ πονάω εκεί που λέτε συνέχεια.το έχω σχεδόν μήνα αυτό.

Πήγαμε γιατρό σήμερα και κάναμε και καρδιοτοκογραφημα. Δεν είχα καθόλου συσπάσεις.ο μπέμπης μας είναι 3 κιλά  και θα μπούμε να γεννησουμε μετάξυ 14 και 16.αυτα τα νέα μου.και θα με ξαναδεί σε μια εβδομάδα πάλι.

Για τις πανες εγώ έχω πάρει και pampers και babylino από μια μεγάλη συσκευασία να δω τι θα βολέψει αλλά συνήθως για τα pampers ακούω καλύτερα. 

Άρα θα μπεις με καισαρική και εσύ ε;  Εντάξει όλα καλά. Και εγώ θα πάω 8 του μήνα στον γιατρό και μάλλον μέχρι 20 θα μπούμε. 

Ναι εγώ έχω ακούσει ότι τα babylino ερεθίζουν..βέβαια αν δεν δούμε μόνες μας στο δερματακι του μωρού , δεν ξέρουμε..

Και εγώ έτσι πήρα μια.μηνιαια από την κάθε μάρκα. Δύο πακέτα . Αλλά νομίζω νούμερο ένα δεν θα χρειαστεί άλλο. Δύο συσκευασίες + μια που θα δώσει το νοσοκομείο. μετά θα αλλάξουμε νούμερο μου έχουν πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Άρα θα μπεις με καισαρική και εσύ ε;  Εντάξει όλα καλά. Και εγώ θα πάω 8 του μήνα στον γιατρό και μάλλον μέχρι 20 θα μπούμε. 

Ναι εγώ έχω ακούσει ότι τα babylino ερεθίζουν..βέβαια αν δεν δούμε μόνες μας στο δερματακι του μωρού , δεν ξέρουμε..

Και εγώ έτσι πήρα μια.μηνιαια από την κάθε μάρκα. Δύο πακέτα . Αλλά νομίζω νούμερο ένα δεν θα χρειαστεί άλλο. Δύο συσκευασίες + μια που θα δώσει το νοσοκομείο. μετά θα αλλάξουμε νούμερο μου έχουν πει 

Αχ τι ωραία όλες μαζί μας βλέπω.ναι με καισαρικη θα μπω.

και εγώ στις 8 το έχω το επόμενο.έτσι πιστεύω και εγω ότι δεν θα χρειαστεί άλλο από το νούμερο 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Αχ τι ωραία όλες μαζί μας βλέπω.ναι με καισαρικη θα μπω.

και εγώ στις 8 το έχω το επόμενο.έτσι πιστεύω και εγω ότι δεν θα χρειαστεί άλλο από το νούμερο 1.

Άντε 8 του μήνα και οι δύο μας θα έχουμε νέα

 

Εσύ σε ποιο μαιευτήριο είσαι; Αθήνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Άντε 8 του μήνα και οι δύο μας θα έχουμε νέα

 

Εσύ σε ποιο μαιευτήριο είσαι; Αθήνα; 

Ναι στο Ρέα είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Ναι στο Ρέα είμαι.

Ααα εγω μητέρα 😔 λογικά τα μωράκια μας δεν θα απέχουν πολύ. Θα δούμε την άλλη Πέμπτη🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!

Αξίες όσες κάνατε ρουμιν ιν στο μαιευτήριο !!πραγματικά..εγώ δε θα την παλέυα !!

@Elkμια χαρά !!σου έχει βάλει ράμματα που απορροφώνται μόνα τους ;;εγώ θα ξαναπάω σήμερα..τον πήρα γιατί απ' τη μια πλευρά κ χαμηλά στη μέση εχω πονάκια..να πάω να σιγουρευτώ ότι όλα είναι καλά !!

@Olia4δεν γνωρίζω να σου απαντήσω !!αλλά πάρτε κορίτσια πάνες να έχετε χαχαχχαχ !!

@babyblue94υπομονή !!!δε σου έμεινε κ πολύ...

Ναι θα απορροφηθούν από μόνα του με είπε εγω έχω λίγα πονακια περιόδου όταν πάω να σηκωθώ να κάτσω εκεί πιο πολύ με πονάει αλλά είναι υποφερτό 

ηταν δύσκολο το ρουμινγκ ιν αυτό είναι αλήθεια μονο τις πάνες μας αλλαζαν και όταν χρειαζόταν να το δει ο παιδίατρος που το επερναν το μωρακι βέβαια αν ήθελες να το δωσεις το έδινες δεν υπήρχε θέμα.. εγω εφαγα πολύ κούραση πάντως 

χααχαχα εντάξει από πάνες πολύ πράγμα δεν το περίμενα να θέλει τόσες πολλές 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Από χθες μου κόβεται η ανάσα. Είναι τόσο ψηλά το κεφάλι. Εκεί που σταματάνε τα πλευρά αρχίζει κάτι σκληρό..

Πολύ ενοχλητικό είναι ρε κορίτσια. Το είχε κάποια άλλη; 

Ναι το είχα και εγώ αυτό με την ανάσα είναι πολύ ζόρι και εγώ ανέβαζα και παλμούς υπομονή θα περάσει μετά την γεννά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλημέρα,

στην αναμονή για την μεγάλη 'εξοδο, εγώ πιέσεις εχω στη κοιλιά νομίζω πως πηγαίνει προς τα κάτω ..χαχχαχα

με το καλό...αναρρώνεις γρήγορα...

Τελικά με την επιστροφή όλα καλά;Η μπέμπα έκλαιγε κουράστηκες ;

Και μια άσχετη ερώτηση..χαχααχ σου έδωσαν στο ΙΑΣΩ δωράκια δειγματάκια και τέτοια ;Aξίζουν; 

Εντάξει η επιστροφή ήταν καλή τελικά τζάμπα είχα αγχωθεί την περισσότερη ώρα κοιμόταν και την τάισα στο αμαξι όταν ξύπνησε

δωράκια δίνουν στο Ιασώ απλά τα δείγματα που δίνουν οι συσκευασίες είναι μισές δεν θα είναι γεμάτες με προϊόν 

εμενα το χειρότερο μου ήταν που έμπαιναν στο δωμάτιο μέσα κοπέλες προσπαθώντας να προωθήσουν προϊόντα κρέμες και τέτοια με σκοπο να τα αγοράσεις αυτό ήταν το χειρότερο μου να προσπαθω να θηλάσω να κλαίει το μωρο και να έχω την άλλη πάνω από το κεφάλι μου για να με πει για τα προϊόντα τραγικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε?

Και εγώ πονάω εκεί που λέτε συνέχεια.το έχω σχεδόν μήνα αυτό.

Πήγαμε γιατρό σήμερα και κάναμε και καρδιοτοκογραφημα. Δεν είχα καθόλου συσπάσεις.ο μπέμπης μας είναι 3 κιλά  και θα μπούμε να γεννησουμε μετάξυ 14 και 16.αυτα τα νέα μου.και θα με ξαναδεί σε μια εβδομάδα πάλι.

Για τις πανες εγώ έχω πάρει και pampers και babylino από μια μεγάλη συσκευασία να δω τι θα βολέψει αλλά συνήθως για τα pampers ακούω καλύτερα. 

Άντε με το καλό να έρθει το μωρακι σας καλά  είναι τα κιλά του μέχρι να γεννηθεί θα πάρει και άλλο και θα είναι μια χαρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Αχ τι ωραία όλες μαζί μας βλέπω.ναι με καισαρικη θα μπω.

και εγώ στις 8 το έχω το επόμενο.έτσι πιστεύω και εγω ότι δεν θα χρειαστεί άλλο από το νούμερο 1.

Και εγώ στις 8 το επόμενο! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ

εμεις καλά είμαστε τρώμε… και τρώμε.. δεν σταματάμε😂

Και πολλές πάνες κορίτσια όλα τα λεφτά εκεί θα φεύγουν 🤣

εσεις τι κάνετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ

εμεις καλά είμαστε τρώμε… και τρώμε.. δεν σταματάμε😂

Και πολλές πάνες κορίτσια όλα τα λεφτά εκεί θα φεύγουν 🤣

εσεις τι κάνετε ;

Τι ωραία νέα είναι αυτά μπράβο που τα πάτε τόσο καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ

εμεις καλά είμαστε τρώμε… και τρώμε.. δεν σταματάμε😂

Και πολλές πάνες κορίτσια όλα τα λεφτά εκεί θα φεύγουν 🤣

εσεις τι κάνετε ;

Καλημερα σε ολες!!

Εχω μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!

Εγω ημουν απο το Μαϊο ξαπλα λογω έκτακτης περίδεσης να σας θυμίσω και επιτέλους τη Δευτέρα θα βγαλουμε το ράμμα.Δε το πιστεύω ότι εφτασα μέχρι εδω διότι για μενα όλο αυτό τον καιρο εκτός του οτι πέρασα ενα ολοκληρο καλοκαίρι κλεισμενη μεσα στο σπίτι χωρις ουτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο,υπηρχε ολο αυτο τον καιρο ο φοβος της προωρότητας.Περασα παρα πολυ δυσκολα,οι πονοι στο σωμα λογω της κατακλισης δε λενε να περασουν αλλα ευτυχώς δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα για το μωρακι μου.

Ευχομαι υγεια και δυναμη σε όλες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας ζήσουν τα μωράκια !

Εγώ στις 7 του μηνός έχω γιατρό,στο προηγούμενο ραντεβού είχαμε πει γύρω στις 15 θα γεννησουμε, καισαρική. Θα δούμε κ στο ραντεβού αυτό τι γίνεται!

Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει η επιστροφή ήταν καλή τελικά τζάμπα είχα αγχωθεί την περισσότερη ώρα κοιμόταν και την τάισα στο αμαξι όταν ξύπνησε

δωράκια δίνουν στο Ιασώ απλά τα δείγματα που δίνουν οι συσκευασίες είναι μισές δεν θα είναι γεμάτες με προϊόν 

εμενα το χειρότερο μου ήταν που έμπαιναν στο δωμάτιο μέσα κοπέλες προσπαθώντας να προωθήσουν προϊόντα κρέμες και τέτοια με σκοπο να τα αγοράσεις αυτό ήταν το χειρότερο μου να προσπαθω να θηλάσω να κλαίει το μωρο και να έχω την άλλη πάνω από το κεφάλι μου για να με πει για τα προϊόντα τραγικό 

Ωχ κατάλαβα...όντως σπαστικό να έρχονται για πωλήσεις σ αυτή τη κατάσταση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

εγώ κορίτσια δε μπορώ να κάνω τίποτα...με τραβάει κάτω η κοιλιά...εχω δυσκολευτεί πολύ τις τελευταίες μέρες και η κοιλιά μου στον υπνο μ ενοχλεί με πονάει σαν να ακουμπάω το μωρό...περιμένω τη Τρίτη να δω τι θα πει ο Γιατρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Καλημερα σε ολες!!

Εχω μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!

Εγω ημουν απο το Μαϊο ξαπλα λογω έκτακτης περίδεσης να σας θυμίσω και επιτέλους τη Δευτέρα θα βγαλουμε το ράμμα.Δε το πιστεύω ότι εφτασα μέχρι εδω διότι για μενα όλο αυτό τον καιρο εκτός του οτι πέρασα ενα ολοκληρο καλοκαίρι κλεισμενη μεσα στο σπίτι χωρις ουτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο,υπηρχε ολο αυτο τον καιρο ο φοβος της προωρότητας.Περασα παρα πολυ δυσκολα,οι πονοι στο σωμα λογω της κατακλισης δε λενε να περασουν αλλα ευτυχώς δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα για το μωρακι μου.

Ευχομαι υγεια και δυναμη σε όλες σας!!

Μπράβο σου....χρειάζεται πολύ δύναμη γι αυτό ..παρατρίχα θα ήμουν και εγώ σε ανάλογη θε΄ση με οριακό τράχηλο αλλά φθηνά τη γλύτωσα...και πάλι μπράβο σου,.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Καλημερα σε ολες!!

Εχω μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!

Εγω ημουν απο το Μαϊο ξαπλα λογω έκτακτης περίδεσης να σας θυμίσω και επιτέλους τη Δευτέρα θα βγαλουμε το ράμμα.Δε το πιστεύω ότι εφτασα μέχρι εδω διότι για μενα όλο αυτό τον καιρο εκτός του οτι πέρασα ενα ολοκληρο καλοκαίρι κλεισμενη μεσα στο σπίτι χωρις ουτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο,υπηρχε ολο αυτο τον καιρο ο φοβος της προωρότητας.Περασα παρα πολυ δυσκολα,οι πονοι στο σωμα λογω της κατακλισης δε λενε να περασουν αλλα ευτυχώς δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα για το μωρακι μου.

Ευχομαι υγεια και δυναμη σε όλες σας!!

Πωπω έχεις κάνει μεγάλο αγώνα θα ήταν πολύ δύσκολο να είσαι έτσι αλλά να ξέρεις όταν πιάσεις το μωρακι στα χέρια σου θα σε ανταμείψη και με το παρά πάνω 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια καλο ΣΚ..σημερα ειμαστε 37εβδ  ειναι ο πιο δύσκολος μηνας για μενα ο 9ος δόξα τον θεό δεν ειχαμε τπτ τους προηγούμενους και τωρα π μ επιασε η μεση μου νιωθω πολυ χαλια δεν μπορω να γυρησω στο κρεβατι  απο κιλα δεν εχω παρει παρει κ πολλα 7 μονο 

ειχα σκοπο να περαταω να βοηθησω το μωρο να κατεβει και τα σχετικά αλλα Ουτε μεχρι το σαλονι δεν μπορω να παω … επισης με εχει ρίξει τοσο πολυ ψυχολογικα που νευριάζω με τον εαυτο μ π δεν μπορω να κανω τπτ … 

ασχετο κανενα μωράκι Σεπτεμβρίου δεν εχουμε ακομα ετσι ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ

εμεις καλά είμαστε τρώμε… και τρώμε.. δεν σταματάμε😂

Και πολλές πάνες κορίτσια όλα τα λεφτά εκεί θα φεύγουν 🤣

εσεις τι κάνετε ;

Τι ωραία που συνέχεια τρώτε!!!!! Φτου φτου!!!!!! 

Τόσες πολλές πάνες τελικά ε???? Κ εμένα η μαία Μ είπε γύρω στις 10 την ημέρα 🤣🤣🤣😉😉 μιλάμε για χαμό όμως χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Καλημερα σε ολες!!

Εχω μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!

Εγω ημουν απο το Μαϊο ξαπλα λογω έκτακτης περίδεσης να σας θυμίσω και επιτέλους τη Δευτέρα θα βγαλουμε το ράμμα.Δε το πιστεύω ότι εφτασα μέχρι εδω διότι για μενα όλο αυτό τον καιρο εκτός του οτι πέρασα ενα ολοκληρο καλοκαίρι κλεισμενη μεσα στο σπίτι χωρις ουτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο,υπηρχε ολο αυτο τον καιρο ο φοβος της προωρότητας.Περασα παρα πολυ δυσκολα,οι πονοι στο σωμα λογω της κατακλισης δε λενε να περασουν αλλα ευτυχώς δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα για το μωρακι μου.

Ευχομαι υγεια και δυναμη σε όλες σας!!

Κορίτσι μου χαρά στο κουράγιο σου!!!!! Μπράβο σου!!!!! Λίγο ακόμα υπομονη! Αφού είναι καλά το μωράκι μόλις με το καλό θα έρθει κ θα το δεις θα τα ξεχάσεις όλα!!!!! Έχετε χρόνια μπροστά σας για πολλές βόλτες κ μπανάκια!!!!! Το πιο δύσκολο πρέπει να ήταν ο πόνος όμως.... Περιμένουμε νέα σου την Δευτέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria1722 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας ζήσουν τα μωράκια !

Εγώ στις 7 του μηνός έχω γιατρό,στο προηγούμενο ραντεβού είχαμε πει γύρω στις 15 θα γεννησουμε, καισαρική. Θα δούμε κ στο ραντεβού αυτό τι γίνεται!

Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας!

Με το καλοοοοοο!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...