Μετάβαση σε περιεχόμενο

φοβαμαι παλι οτι θα το χασω


Recommended Posts

απο την αρχη της εκυμοσυνης ειχα πονο στην μητρα εχω χασει στην 5 εβδομαδα το εμβριο,τορα παλι ειμαι εγκυος 20 ημερων εχω στιγμιαιους πονους,φοβαμε να μην το ξαναχασω προγενιτικο ελενχο εκανα και ειναι ολα καλα συμφωνα μετον γυναικολογο μου,τι να κανω φοβαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα γεια σου! :) Καλώς όρισες στο mammy! :)

Καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κι εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σε καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, είναι λογικό να φοβάσαι, έχοντας την πρώτη εμπειρία στο μυαλό σου... Προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται, να μην αφήνεις τίποτα να σε ταράζει και προσπάθησε να κρατήσεις τις αρνητικές σκέψεις μακριά.

Για τους στιγμιαίους πόνους, απ΄ότι ξέρω και θυμάμαι, στην αρχή της εγκυμοσύνης υπάρχουν τέτοια πονάκια, επειδή η μήτρα κάνει συσπάσεις για να μεγαλώσει, αλλά καλό θα'ταν να συμβουλευτείς το γιατρό σου για να'σαι σίγουρη.

Ό,τι θες να ρωτήσεις ή να μοιραστείς μαζί μας, να νοιώσεις άνετα να το κάνεις, οτιδήποτε κι αν είναι αυτό... είμαστε εδώ για να στηρίζουμε η μία την άλλη με όποιο τρόπο μπορούμε...

Φιλάκια πολλά κι όλα να πάνε καλά! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ!! ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!! ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!! ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΗΣΟΥΝ ΑΤΥΧΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΗΝ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...:-)!!! ΑΦΟΥ ΑΠ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΛΑ ΕΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ!!! ΣΚΕΨΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ Τ Ε Λ Ε Ι Α...:-)!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπελα μου!Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!

Μην ανησυχεις...ενταξει με αυτο που περασες ειναι λογικο να φοβασαι λιγο μα κοπελα μου συμβαινουν αυτα...τωρα ειναι μια καινουργια αρχη :) και εφοσον ο γιατρος λεει οτι ολα ειναι καλα μην ανησυχεις!!!Οσο για τα πονακια συμφωνα με οσα λενε οι κοπελες εδω μεσα τα πονακια ειναι φυσιολογικα....Να εισαι ηρεμη και να εχεις πιστη οτι ολα θα πανε καλα...μην δημιουργεις προβλημα χωρις να υπαρχει να εισαι θετικη και ολα θα πανε καλα!!!Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KATERINOULA MOU EINAI POLU LOGIKO PISTEUO,KAI APO PROSOPIKH PEIRA,STHN ARXH YPARXEI AUTOS O FOBOS.

PROSPATHHSE NA EPIKENTRONESAI SE PRAGMATA KAI ANTHROPOUS POU SE HREMOUN

SKEPSOU OTI EINAI OLES EXETASEIS KALES, O GYNAIKOLOGOS SOU LEEI OLA OK..

KAI XEREIS KATI OTAN KATI AISTHANESE PERIERGA, OPOS TA PONAKIA,POU YPARXOUN STHN ARXH,NA PAIRNEIS TON GIATRO SOU..NA TON ROTAS TA PANTA GIA NA HREMEIS, STO KATO KATO GIA AUTO TOUS PLHRONOUME KAI EINAI MEROS THS DOULEIAS TOUS..

OLA THA PANE KALA MONO AUTO THA SKEFTESAI!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματερινα καλως ηλθες και καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!!

Κατανοω το φοβο σου και συμφωνω με ολα οσα σου ειπαν τα κοριτσια..

Καλο ειναι να διασπας οσο μπορεις τη σκεψη σου με το να ασχολησαι με διαφορα διαβασμα, ταινιες,

Θα περασουν οι πρωτες εβδομαδες και τοτε θα ανεβει η ψυχολογια σου!!!

Εχεις ολη τη θετικη μας σκεψη!!

Πολλα φιλια!!!!!!:kiss:

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina mou kalimera agapi mou...

Kai kalos mas vrikes...

Kali egkumwsini sou euxwme kai MAKARI na pane ola kala...

Einai fusiologiko na fwvasai,,,afou to exeis ksana perasei...

Agapi mou prepei na se iremi,kai dinati panw apo ola...

Agapi mou oti se fwvizei na to les tou giatrou sou...

Gia na min eisai anisixei...

Liga ponakia exoume oles stin arxei mias egkumwsinis,,,wmos re mwro mou sumvouleutou ton giatro sou...

Sou euxwme ola na pane kala...

O theos mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina mou kalws mas irthes..kai sigxaritiria gia tin egkimosini sou ...egw tha elega na min fobasai...giati kalo den kaneis alla mono kako...ola einai thelima theou..kai pisteyw oti ayth thn fora sou esteile to dwro ayto gia na to kratiseis...:)opote aisiodoksi na eisai:)filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!!

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ, ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ, ΚΑΝΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΑΙΒΕΩΣΕΙΣ!!!!!!

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι καλημερα κι απο μενα. το οτι ειχες μια ατυχη εγκυμοσυνη δε σημαινει οτι κι αυτη τη φορα θα πανε στραβ ατα πραγματα. οποτε οπως σου ειπαν και τα κοριτσια ηρεμησε και απολαυσε το!!!!! αφου ο γιατρος σου σε βιαβεβαιωνει οτι ειναι ολα καλα τοτε μην ανησυχεις και μην αγχωνεσαι χωρις λογο. ευχομαι οτι καλυτερο:) φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι μου. Είσαι στην πιο γλυκιά φάση της ζωής σου κοριτσάκι μου. Κοίτα να το απολαύσεις όσο πιο πολύ μπορείς. Να σκέφτεσαι οτι η ψυχολογία σου επηρεάζει το μωράκι. Να σκεφτεσαι μόνο θετικά το ότι σου στράβωσε το θέμα την προηγούμενη φορά δεν σημαίνει ότι θα στραβώσει και πάλι. ολα θα πανε καλά. Να προσέχεις και να ακούς τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai apo emena kai kalos orises!!! Tha prepei na apobalhs to anxos giati einai to xeirotero sthn egymoshnh kai prospathise na ksekourazese oso pio poly mporeis an kai o giatros sou ta eide ola entaksh....alla isos auto na se bohthish ....alla ta ponakia genika einai fisiologika kai pano apo ola na exeis thetikh skepsh!!! Mhn anxonese ola tha pane teleia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...