Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε; Τώρα μπήκα αλλά δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα.... Δεν ξέρω αν πραγματικά πιστεύει η κάθε μία πώς δίκαια η όχι θύμωσα.... Αλλά εδώ μέσα δεν μπορώ να βλέπω κοπέλες να μιλούν μόνο συχνά με απαισιόδοξα μηνύματα. Δεν είναι μόνο μια εδώ μέσα που περνάει δύσκολα προφανώς είμαστε πολλές..... Το ίδιο και για μένα. Εγώ την χοριακη μου την έκανα γιατί είχα πόνους. Φρικτούς. Κ δεν κρατήθηκα νόμιζα πως θα αδιαθετήσω επειδή δεν έβαλα κώλο κάτω τη Κυριακή . Ήμουν 4-5 ώρες για ψώνια. Μίλησα εν τέλει με το γιατρό μου κ μου είπε για να μην σου πω 100% θα σου πω 99% είδος έγκυος κ η ένεση δεν δίνει τέτοια νούμερα.και για να μη σου πω 99% έχεις δυο θα σου πω κατά 70% αλλά αύριο θα κάνω τη χοριακή! Κ θα ξέρω σίγουρα! Αλλά με 1066 χοριακή κ 11 η μέρα είμαι 🤰 κ τώρα το αισθάνομαι κιόλας! 

Ααααααααααα δε φαντάζεσαι πόσο χάρηκααααααα 😍😍😍😍😍 Αν και ήμουν σίγουρη!!!!!!! Και διδυμάκια 🤰🤰🤰🤰🤰

Με το καλό κορίτσι μου, ένα τέλειο ταξίδι ξεκινάει!!! Περιμένουμε αύριο τη χοριακή σου με αγωνία❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κοριτσάκι μου πέρασες πολύ δύσκολα…το χρωστάς στον εαυτό σου και μόνο να είσαι χαρούμενη και να ξεχαστείς!!! Και εσύ κ ο άντρας σου!!! Γιορτές 🎄🎄 είναι κορίτσια μου ας σκεφτόμαστε δώρα, τραπέζια και φαγητό 🤪🤪 

Επειδή ξέρω πως είναι η αγχώδης διαταραχή θα σου πω βρες πρώτα τον εαυτό σου και μετά ξεκινά δυναμικά 😘😘😘

Σε ευχαριστω πολυ Ραφαελα μου, εχεις πολυ δικιο💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκανα εξεταση αιματοςκαι τσεκαρα φυλλικο οξυ και επαθα σοκ!!!! Με ορια 3.1 - 19.9, εχω 36!! Ενα διαστημα επαιρνα η αληθεια ειναι καθε μερα το filicine (μετα απο προταση γυναικολογου) ομως εγω ειχα δει οτι εχει πολυ μεγαλη ποσοτητα, και τωρα παιρνω μονο 2 φορες τη βδομαδα. Απορω γιατι το προτεινουν οι γυναικολογοι καθημερινα αφου η δοση ειναι τεραστια! Υπαρχει αλλο το follidex που εχει ακριβως τη σωστη δοση για καθε μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια εκανα εξεταση αιματοςκαι τσεκαρα φυλλικο οξυ και επαθα σοκ!!!! Με ορια 3.1 - 19.9, εχω 36!! Ενα διαστημα επαιρνα η αληθεια ειναι καθε μερα το filicine (μετα απο προταση γυναικολογου) ομως εγω ειχα δει οτι εχει πολυ μεγαλη ποσοτητα, και τωρα παιρνω μονο 2 φορες τη βδομαδα. Απορω γιατι το προτεινουν οι γυναικολογοι καθημερινα αφου η δοση ειναι τεραστια! Υπαρχει αλλο το follidex που εχει ακριβως τη σωστη δοση για καθε μερα!

Αυτό με το φυλλικο κι εγώ δεν το έχω καταλάβει με τους γυναικολόγους. Το 1/10 της δόσης του filicine αρκεί για την ημερήσια πρόσληψη σύμφωνα με τις συστάσεις. Κι εγώ παίρνω ένα που το λένε fanolit 0,5mg που είναι σωστή δόση για κάθε μέρα αν δεν έχεις διαγνωσμενη έλλειψη. Τα 5mg είναι σωστά και υπεραρκετα για 1-2 φορές την εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..από περιέργεια έκανα τεστ αφου τα εχω σπίτι.. αυτά που παίρνεις δωρεάν μαζί με τα τεστ ωορρηξιας.. ποιο αρνητικό πεθαίνεις.. όχι ότι δεν το ήξερα αλλά οκ το επιβεβαίωσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια..από περιέργεια έκανα τεστ αφου τα εχω σπίτι.. αυτά που παίρνεις δωρεάν μαζί με τα τεστ ωορρηξιας.. ποιο αρνητικό πεθαίνεις.. όχι ότι δεν το ήξερα αλλά οκ το επιβεβαίωσα 

Καλημέρα, σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;

Ξέρετε τι έπαθε η αδερφή μου ; Προσπαθεί κ εκείνη κάνα χρόνο τώρα... Περίπου....κ εν τέλει δεν κάνει ωορηξία. Ενώ έχει κανονικά περίοδο... Έκανε εξετάσεις κ έχει θέμα με την ινσουλίνη κ την lh κ δεν κάνει ωορηξία.καθολου ..

Μάλλον είναι κ αυτό κάτι από πολυκυστικες κ δεν της είχε φανεί. Είναι κληρονομικό μας εμάς...

Εγώ μετά θα πάω για χοριακή. Χθες κορίτσια έγινε πάλι κάτι άσχημο κ ειλικρινά ταράχτηκα. Φταίνε κ οι ορμόνες ;;;  Δεν είμαι καλά πάντως...έχω άπειρα νευρα. Γυρίσαμε στο σπίτι μας χθες . Κ βρήκαμε μετά από 15 μέρες τα καλοριφέρ αναμμένα .με το θερμοστάτη στο μηδέν .

Η πολυκατοικία είναι τύπου οικογενειακή ενός θείου του άντρα μου.(άντρας μου δεν είναι ακόμη αλλά τρλεοσπαντων 😂) ένα θα σας πω ! Άνοιγαν το καλοριφέρ μας από την Βάνα τη κεντρική για να καίει κ το δικό μας μαζί με αυτό. Κ είχαμε βάλει 200€ πετρέλαιο 10 μέρες πριν φύγουμε για εξωσωματική. Κ λείπαμε 2 βδομάδες. Μέναμε στα πεθερικά μου γιατί εδώ με Ω στον 4ο χωρίς ανσασέρ!!!!! Καταλαβαινετε ότι δεν έχω κλείσει μάτι περιμένω να ξημερώσει να κατέβω κάτω να γίνει χαμος. Έκλαιγα από τα νεύρα μου κ ήθελα να κατέβω χθες αλλά δεν με άφηνε ο φίλος μου , τον λυπήθηκα σκεφτείτε γιατί έκλαιγε φοβήθηκε μη πάθω τίποτα... Εκτός ότι νομίζω πως έχουν κλειδιά από το σπίτι μου κ μπαίνουν όταν λείπω. Του λέω κατέβα κάτω κ πες του να κλείσει τη βανα κ αύριο πρωί πρωί να τσακίστει να πάει σε γραφείο να βγάλει τις ώρες που μας είπε πως έχουμε κάψει 37 ωρες 😳 κ να βγάλει τα λεφτά γιατί είναι να μας δώσει πίσω λεφτά. Κ αυτός έλεγε στον άντρα μου έβαλα κ άλλο πετρέλαιο να μου δώσετε λεφτά. 

Καλά θα γίνει της πουτανας σας το λέω εγώ δεν καταλαβαίνω απο αυτά ... 

Κορίτσια έχω ξυπνήσει από τις 6 κ τρέμω ... Δεν σας κάνω πλάκα... Έχουμε γαμηθει στη δουλειά σόρρυ κιόλας. Χθες δούλευα 10-9 το βράδυ. Για να πληρώνω εγώ το κάθε γύφτο;

Στο μεταξύ αυτό το κάνει γιατί είμαστε ψηλά σε όροφο κ δεν τον συμφέρει να καίει μόνο αυτός. Δεν μας περίμεναν χθες. Να έρθουμε.

Κ είχε μείνει καγκελο λέει "δε σας περιμένανε" γιατί στο σβέρκο του καθόμαστε ;😡😡😡😡😡😡😡😡

Τραγικά μετά από αυτά νομίζω ότι μωρό δεν θα αντέξει μέσα μου τίποτα.... Δεν μπορώ να ηρεμήσω. ... Σας λέω..

Θα μας φάει το κρύο εδώ είμαστε δίπλα από το Παρνασσό έχει παγωνιά..... Πόσο γυφτοι θεέ μου ..... Πόσο γύφτοι! 

Θέλω να πάω κάτω κ να τους βρίσω!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα, σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;

Ξέρετε τι έπαθε η αδερφή μου ; Προσπαθεί κ εκείνη κάνα χρόνο τώρα... Περίπου....κ εν τέλει δεν κάνει ωορηξία. Ενώ έχει κανονικά περίοδο... Έκανε εξετάσεις κ έχει θέμα με την ινσουλίνη κ την lh κ δεν κάνει ωορηξία.καθολου ..

Μάλλον είναι κ αυτό κάτι από πολυκυστικες κ δεν της είχε φανεί. Είναι κληρονομικό μας εμάς...

Εγώ μετά θα πάω για χοριακή. Χθες κορίτσια έγινε πάλι κάτι άσχημο κ ειλικρινά ταράχτηκα. Φταίνε κ οι ορμόνες ;;;  Δεν είμαι καλά πάντως...έχω άπειρα νευρα. Γυρίσαμε στο σπίτι μας χθες . Κ βρήκαμε μετά από 15 μέρες τα καλοριφέρ αναμμένα .με το θερμοστάτη στο μηδέν .

Η πολυκατοικία είναι τύπου οικογενειακή ενός θείου του άντρα μου.(άντρας μου δεν είναι ακόμη αλλά τρλεοσπαντων 😂) ένα θα σας πω ! Άνοιγαν το καλοριφέρ μας από την Βάνα τη κεντρική για να καίει κ το δικό μας μαζί με αυτό. Κ είχαμε βάλει 200€ πετρέλαιο 10 μέρες πριν φύγουμε για εξωσωματική. Κ λείπαμε 2 βδομάδες. Μέναμε στα πεθερικά μου γιατί εδώ με Ω στον 4ο χωρίς ανσασέρ!!!!! Καταλαβαινετε ότι δεν έχω κλείσει μάτι περιμένω να ξημερώσει να κατέβω κάτω να γίνει χαμος. Έκλαιγα από τα νεύρα μου κ ήθελα να κατέβω χθες αλλά δεν με άφηνε ο φίλος μου , τον λυπήθηκα σκεφτείτε γιατί έκλαιγε φοβήθηκε μη πάθω τίποτα... Εκτός ότι νομίζω πως έχουν κλειδιά από το σπίτι μου κ μπαίνουν όταν λείπω. Του λέω κατέβα κάτω κ πες του να κλείσει τη βανα κ αύριο πρωί πρωί να τσακίστει να πάει σε γραφείο να βγάλει τις ώρες που μας είπε πως έχουμε κάψει 37 ωρες 😳 κ να βγάλει τα λεφτά γιατί είναι να μας δώσει πίσω λεφτά. Κ αυτός έλεγε στον άντρα μου έβαλα κ άλλο πετρέλαιο να μου δώσετε λεφτά. 

Καλά θα γίνει της πουτανας σας το λέω εγώ δεν καταλαβαίνω απο αυτά ... 

Κορίτσια έχω ξυπνήσει από τις 6 κ τρέμω ... Δεν σας κάνω πλάκα... Έχουμε γαμηθει στη δουλειά σόρρυ κιόλας. Χθες δούλευα 10-9 το βράδυ. Για να πληρώνω εγώ το κάθε γύφτο;

Στο μεταξύ αυτό το κάνει γιατί είμαστε ψηλά σε όροφο κ δεν τον συμφέρει να καίει μόνο αυτός. Δεν μας περίμεναν χθες. Να έρθουμε.

Κ είχε μείνει καγκελο λέει "δε σας περιμένανε" γιατί στο σβέρκο του καθόμαστε ;😡😡😡😡😡😡😡😡

Τραγικά μετά από αυτά νομίζω ότι μωρό δεν θα αντέξει μέσα μου τίποτα.... Δεν μπορώ να ηρεμήσω. ... Σας λέω..

Θα μας φάει το κρύο εδώ είμαστε δίπλα από το Παρνασσό έχει παγωνιά..... Πόσο γυφτοι θεέ μου ..... Πόσο γύφτοι! 

Θέλω να πάω κάτω κ να τους βρίσω!

 

 

 

Καλημέρα.. ειμαι στην 27η.. κανονικά περιμένω περίοδο σήμερα η αύριο γιατί θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 8/12 και την ένοιωσα 9/12.. κάναμε 8..9...10 σιγουρα.. και πιο πριν αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.. λογικά σήμερα θα έρθει και το νοιώθω κιολας.. δεν περίμενα να είναι θετικό.. αν και οι εξετάσεις μου ήταν πολύ καλές δεν το βλέπω να μένω ξανά.. τώρα τον λόγο δεν τον ξερω απλα είμαι σίγουρη πια..δεν παραξενευτηκα με το αποτέλεσμα.. εν το μεταξύ είναι από αυτά που σου δίνουν με τα τεστ ωορρηξιας της hometest.. δεν έχω ξανακάνει αυτά τα τεστ 

 

Όσο αφορά αυτό που σας έκαναν κσλα κάνεις και θα τους τα πεις γιατί αν δρν μιλήσεις θα κάνουν χειρότερα.. προσπάθησε να είσαι ήρεμη όμως γιατι δεν αξίζει να συγχιζεσαι με τέτοιους ανθρώπους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και αυτό στο ειπαααα!!!! Τι ωραίαααααα!!! Δεν ξέρεις ποοοοσο χαίρομαι και πόσο δύναμη μου δίνεις κορίτσι μου! Μπράβο τέτοια να γίνονται!  Απολαυσε το! Χάιδεψε την κοιλίτσα σου όπως σου είχα ξανα πει και αύριο να χοροπηδάμε ολες μαζί ❤ γιατί είμαι σίγουρη πως όλες θα χαρούμε και ολες συμπασχουμε μαζι σου και μεταξύ μας...αν θεωρείς πως κτ σε πείραξε μη δίνεις σημασία,  ίσως και οι ορμόνες σου και η μεγάλη αγωνία σου να σε κανει να τα βλέπεις πιο σκουρα... αλλά καμία κοπέλα δεν θέλει το κακο της άλλης εδω μεσα... καμία φορά λεμε κάτι που πιστεύουμε βλεποντας πιο ξεκάθαρα τα πράγματα "εξω απο το χώρο" και βοηθάμε η μια την άλλη ακούγοντας και πράγματα που δεν μας αρέσουν, αργότερα όμως διαπιστώνουμε οτι μονο για καλό γράφονται, χωρίς κανένα συμφέρον! Αστα αυτά Τώρα και ουρλιαξε απο τη χαρα σου! Είπα στον άντρα μου για εσένα και κάναμε όνειρα για δυδιμακια ❤❤❤  

 

Κορίτσια μου εγώ αυτές τις μέρες είμαι χάλια ψυχολογικά και οφείλεται κυρίως απο τη δουλειά μου.. σήμερα άρχισα να παίρνω λίγο τα πάνω μου.. κορίτσια μου σκέφτομαι σύντομα να παραιτηθώ, βασανίζομαι ακόμα με τη σκέψη βέβαια.. μου ήρθε περίοδος την Κυριακή, συνηθισμένα τα βουνά απ τα χιόνια!!!  Περιμένω να περάσουν οι μερες να έρθει η Δευτέρα να πάω στο γιατρό να ξεκινήσω σιγά σιγά και εγώ.. ελπιζω @Mimi26 μου να μου παραδώσεις σκυτάλη! 

Καλημεραααα, γιατι έπεσες βρε κορίτσι μου τοσες ημερες ήσουν τοοοσοο ενθουσιασμένη με την διαδικασία μετρούσες τις ημερες και τώρα γιατί; Τι έγινε στη δουλεια; ( αν θες μας λες) 

Εγώ στην προηγούμενη δουλεια που ήμουν κάθε ημέρα ξυπνούσα και έκλαιγα δεν ήθελα να πηγαίνω, γενικά ήμουν πολύ χαλια ψυχολογικά και όλο αυτό έφερε πολλά άλλα…Ευτυχως βρήκα την δύναμη και παραιτήθηκα αλλά έψαχνα δουλεια και τελικά ήμουν τυχερή βρήκα έκανα 2 ιντερβιου από τον υπολογιστή λόγο καραντίνας και με πήραν!! Και από τότε νιώθω πολύ καλά!! Αν δεν σε γεμίζει και αν δεν νιωθεις καλά ψάξε για κάτι άλλο και με την πρώτη ευκαιρία να φύγεις!! Εγώ φαντάσου δεν είχα όρεξη για τίποτα όλο αυτό με τη δουλεια μου προκαλούσε τοοοοσο άγχος είχα πάθει κατάθλιψη δεν ήθελα να βγαίνω δεν ήθελα να κάνω σεξ απομακρύνθηκα από τις φιλες μου…καλό ή κακό στη δουλεια είμαστε τις πιο πολλες ώρες της ζωής μας, και πρέπει να νιώθουμε  κ να είμαστε καλά και με τη δουλεια και με τους συναδέλφους… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα, σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;

Ξέρετε τι έπαθε η αδερφή μου ; Προσπαθεί κ εκείνη κάνα χρόνο τώρα... Περίπου....κ εν τέλει δεν κάνει ωορηξία. Ενώ έχει κανονικά περίοδο... Έκανε εξετάσεις κ έχει θέμα με την ινσουλίνη κ την lh κ δεν κάνει ωορηξία.καθολου ..

Μάλλον είναι κ αυτό κάτι από πολυκυστικες κ δεν της είχε φανεί. Είναι κληρονομικό μας εμάς...

Εγώ μετά θα πάω για χοριακή. Χθες κορίτσια έγινε πάλι κάτι άσχημο κ ειλικρινά ταράχτηκα. Φταίνε κ οι ορμόνες ;;;  Δεν είμαι καλά πάντως...έχω άπειρα νευρα. Γυρίσαμε στο σπίτι μας χθες . Κ βρήκαμε μετά από 15 μέρες τα καλοριφέρ αναμμένα .με το θερμοστάτη στο μηδέν .

Η πολυκατοικία είναι τύπου οικογενειακή ενός θείου του άντρα μου.(άντρας μου δεν είναι ακόμη αλλά τρλεοσπαντων 😂) ένα θα σας πω ! Άνοιγαν το καλοριφέρ μας από την Βάνα τη κεντρική για να καίει κ το δικό μας μαζί με αυτό. Κ είχαμε βάλει 200€ πετρέλαιο 10 μέρες πριν φύγουμε για εξωσωματική. Κ λείπαμε 2 βδομάδες. Μέναμε στα πεθερικά μου γιατί εδώ με Ω στον 4ο χωρίς ανσασέρ!!!!! Καταλαβαινετε ότι δεν έχω κλείσει μάτι περιμένω να ξημερώσει να κατέβω κάτω να γίνει χαμος. Έκλαιγα από τα νεύρα μου κ ήθελα να κατέβω χθες αλλά δεν με άφηνε ο φίλος μου , τον λυπήθηκα σκεφτείτε γιατί έκλαιγε φοβήθηκε μη πάθω τίποτα... Εκτός ότι νομίζω πως έχουν κλειδιά από το σπίτι μου κ μπαίνουν όταν λείπω. Του λέω κατέβα κάτω κ πες του να κλείσει τη βανα κ αύριο πρωί πρωί να τσακίστει να πάει σε γραφείο να βγάλει τις ώρες που μας είπε πως έχουμε κάψει 37 ωρες 😳 κ να βγάλει τα λεφτά γιατί είναι να μας δώσει πίσω λεφτά. Κ αυτός έλεγε στον άντρα μου έβαλα κ άλλο πετρέλαιο να μου δώσετε λεφτά. 

Καλά θα γίνει της πουτανας σας το λέω εγώ δεν καταλαβαίνω απο αυτά ... 

Κορίτσια έχω ξυπνήσει από τις 6 κ τρέμω ... Δεν σας κάνω πλάκα... Έχουμε γαμηθει στη δουλειά σόρρυ κιόλας. Χθες δούλευα 10-9 το βράδυ. Για να πληρώνω εγώ το κάθε γύφτο;

Στο μεταξύ αυτό το κάνει γιατί είμαστε ψηλά σε όροφο κ δεν τον συμφέρει να καίει μόνο αυτός. Δεν μας περίμεναν χθες. Να έρθουμε.

Κ είχε μείνει καγκελο λέει "δε σας περιμένανε" γιατί στο σβέρκο του καθόμαστε ;😡😡😡😡😡😡😡😡

Τραγικά μετά από αυτά νομίζω ότι μωρό δεν θα αντέξει μέσα μου τίποτα.... Δεν μπορώ να ηρεμήσω. ... Σας λέω..

Θα μας φάει το κρύο εδώ είμαστε δίπλα από το Παρνασσό έχει παγωνιά..... Πόσο γυφτοι θεέ μου ..... Πόσο γύφτοι! 

Θέλω να πάω κάτω κ να τους βρίσω!

 

 

 

Καλημερααα πωπω πρώτα πρέπει να ηρεμήσεις για τα ζουζούνια που εχεις μέσα σου!! Ξέρω οι ορμόνες κάνουν πάρτυ εδώ περίοδο έχουμε και δεν είμαστε καλά οχι έγκυοι!! Ηρεμησε και να πάει ο φιλος σου να εξηγηθεί μαζί του…και εσυ να πας να κανεις την χοριακη και να έρθεις να μας πεις τα ευχάριστα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια..από περιέργεια έκανα τεστ αφου τα εχω σπίτι.. αυτά που παίρνεις δωρεάν μαζί με τα τεστ ωορρηξιας.. ποιο αρνητικό πεθαίνεις.. όχι ότι δεν το ήξερα αλλά οκ το επιβεβαίωσα 

Καλημεραααα :( αλλά περίμενε λίγο γιατί αυτά τα τεστ δείχνουν θετικά μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης άρα εχεις πιθανότητες ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα ❤️❤️❤️ Κορίτσια σήμερα είναι η τελευταία ημέρα δουλειας για το 21 πωπω πάει και αυτή η χρόνια πέρασε πολύ γρήγορα!!! Αύριο φεύγουμε για ταξίδι και ανυπομονώ 💕💕💕💕💕✈️✈️✈️  Φεύγουμε πολύ νωρις το πρωί 4 πρέπει να φεύγουμε από το σπίτι και αγχώνομαι ότι δεν θα ξυπνήσουμε 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Καλημεραααα :( αλλά περίμενε λίγο γιατί αυτά τα τεστ δείχνουν θετικά μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης άρα εχεις πιθανότητες ☺️☺️☺️

Καλημέραααα.. δεν τα ξέρω αυτά τα τεστ λωρίδες πως τα λένε..  εγω έκανα πάντα τα κανονικά και στον 2ο μου έκανα την μέρα που περίμενα περίοδο και ητσν πολύ αχνό.. τώρα αυτά δεν ξερω πόσο ευαίσθητα είναι αλλά έτσι και αλλιώς νοιώθω ότι έρχεται.. το περίμενα κιολας.. μπορεί επειδή κατάλαβα ότι δεν θα ξαναμεινω είμαι τόσο χαλαρή και δεν με ενόχλησε.. πως το λένε του άντρα που το περιμένει χριστουγενιατικο είναι το θέμα..  κάντε εσείς που είστε νεαρές και δεν έχετε παιδιά και εγώ έκλεισα τον κύκλο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα ❤️❤️❤️ Κορίτσια σήμερα είναι η τελευταία ημέρα δουλειας για το 21 πωπω πάει και αυτή η χρόνια πέρασε πολύ γρήγορα!!! Αύριο φεύγουμε για ταξίδι και ανυπομονώ 💕💕💕💕💕✈️✈️✈️  Φεύγουμε πολύ νωρις το πρωί 4 πρέπει να φεύγουμε από το σπίτι και αγχώνομαι ότι δεν θα ξυπνήσουμε 😂😂 

Α τέλεια..  καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε τέλεια.. σιγά μην δεν ξυπνήσετε..  από τον ενθουσιασμό δεν θα κοιμηθητε.. βάλε και 5-6 ξυπνητήρια να είσαι σίγουρη όμως 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέραααα.. δεν τα ξέρω αυτά τα τεστ λωρίδες πως τα λένε..  εγω έκανα πάντα τα κανονικά και στον 2ο μου έκανα την μέρα που περίμενα περίοδο και ητσν πολύ αχνό.. τώρα αυτά δεν ξερω πόσο ευαίσθητα είναι αλλά έτσι και αλλιώς νοιώθω ότι έρχεται.. το περίμενα κιολας.. μπορεί επειδή κατάλαβα ότι δεν θα ξαναμεινω είμαι τόσο χαλαρή και δεν με ενόχλησε.. πως το λένε του άντρα που το περιμένει χριστουγενιατικο είναι το θέμα..  κάντε εσείς που είστε νεαρές και δεν έχετε παιδιά και εγώ έκλεισα τον κύκλο μου

Έλα ρε μην τα λες αυτά δεν είναι σωστά μια χαρά είσαι στην ηλικία είσαι γόνιμη ακόμη!!! Να είσαι χαλαρή και όταν πας στο ραντεβού σου να το συζητήσεις με τη γιατρό!! Ισως να χρειαστεί να κάνει κ ο άντρας σου κάποιες εξετάσεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Έλα ρε μην τα λες αυτά δεν είναι σωστά μια χαρά είσαι στην ηλικία είσαι γόνιμη ακόμη!!! Να είσαι χαλαρή και όταν πας στο ραντεβού σου να το συζητήσεις με τη γιατρό!! Ισως να χρειαστεί να κάνει κ ο άντρας σου κάποιες εξετάσεις…

Αυτός θεωρεί ότι αφού έμεινα έγκυος είναι μια χαρά και θα μείνω σιγουρα.. τεσπα ποτε δεν αντεχα τέτοιο άγχος.. την μόνη φορά που καθυστέρησα 6 μήνες να μείνω ήταν στο 2ο που τελικά το έχασα..αν υπολογίσω τους μήνες χωρίς την διακοπή στο τελευταίο που έχασα έμεινα τον 6ο μήνα που προσπαθούσα.. όπως και να έχει θα πάω στην γιατρό αλλά δεν θεωρώ ότι θα γίνει κάτι..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Α τέλεια..  καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε τέλεια.. σιγά μην δεν ξυπνήσετε..  από τον ενθουσιασμό δεν θα κοιμηθητε.. βάλε και 5-6 ξυπνητήρια να είσαι σίγουρη όμως 🤣🤣🤣

Πωπω μια φορά ήμουν Αγγλία τότε και είχα ένα ιντερβιου σε άλλη πόλη και όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα πήρα έκλεισα κ ταξί για να με πάει στο train station από το βράδυ, όλη την ώρα ξυπνούσα, την ώρα που έπρεπε να ξυπνήσω δεν άκουσα ποτέ το ξυπνητήρι δεν άκουσα ποτέ το τηλέφωνο που με επερνε το ταξί γιατί ήταν έξω 🤪🤪 δεν άκουσα ποτέ το τηλέφωνο της μαμας μου!! Ξύπνησα μετά από 20 -30 λεπτά και αγχώθηκα γιατί είδα τις κλησεις κατάλαβα ότι έχασα το τρένο ήταν όλα πληρωμένα και έτρεχα να προλάβω για αυτό αγχώνομαι όταν έχω τέτοιες ώρες πτήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πωπω μια φορά ήμουν Αγγλία τότε και είχα ένα ιντερβιου σε άλλη πόλη και όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα πήρα έκλεισα κ ταξί για να με πάει στο train station από το βράδυ, όλη την ώρα ξυπνούσα, την ώρα που έπρεπε να ξυπνήσω δεν άκουσα ποτέ το ξυπνητήρι δεν άκουσα ποτέ το τηλέφωνο που με επερνε το ταξί γιατί ήταν έξω 🤪🤪 δεν άκουσα ποτέ το τηλέφωνο της μαμας μου!! Ξύπνησα μετά από 20 -30 λεπτά και αγχώθηκα γιατί είδα τις κλησεις κατάλαβα ότι έχασα το τρένο ήταν όλα πληρωμένα και έτρεχα να προλάβω για αυτό αγχώνομαι όταν έχω τέτοιες ώρες πτήσεις

Από το άγχος σου πέφτεις σε λήθαργο 🤣🤣🤣🤣 τώρα θα έχεις και τον άντρα δίπλα σου που θελω να πιστεύω θα ξυπνήσει μόλις ακούσει το ξυπνητήρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Από το άγχος σου πέφτεις σε λήθαργο 🤣🤣🤣🤣 τώρα θα έχεις και τον άντρα δίπλα σου που θελω να πιστεύω θα ξυπνήσει μόλις ακούσει το ξυπνητήρι

Εγώ όταν πάω ταξίδι πάντα ξυπνάω από το χάραμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημεραααα, γιατι έπεσες βρε κορίτσι μου τοσες ημερες ήσουν τοοοσοο ενθουσιασμένη με την διαδικασία μετρούσες τις ημερες και τώρα γιατί; Τι έγινε στη δουλεια; ( αν θες μας λες) 

Εγώ στην προηγούμενη δουλεια που ήμουν κάθε ημέρα ξυπνούσα και έκλαιγα δεν ήθελα να πηγαίνω, γενικά ήμουν πολύ χαλια ψυχολογικά και όλο αυτό έφερε πολλά άλλα…Ευτυχως βρήκα την δύναμη και παραιτήθηκα αλλά έψαχνα δουλεια και τελικά ήμουν τυχερή βρήκα έκανα 2 ιντερβιου από τον υπολογιστή λόγο καραντίνας και με πήραν!! Και από τότε νιώθω πολύ καλά!! Αν δεν σε γεμίζει και αν δεν νιωθεις καλά ψάξε για κάτι άλλο και με την πρώτη ευκαιρία να φύγεις!! Εγώ φαντάσου δεν είχα όρεξη για τίποτα όλο αυτό με τη δουλεια μου προκαλούσε τοοοοσο άγχος είχα πάθει κατάθλιψη δεν ήθελα να βγαίνω δεν ήθελα να κάνω σεξ απομακρύνθηκα από τις φιλες μου…καλό ή κακό στη δουλεια είμαστε τις πιο πολλες ώρες της ζωής μας, και πρέπει να νιώθουμε  κ να είμαστε καλά και με τη δουλεια και με τους συναδέλφους… 

Καλημέρα κορίτσια μου, μια όμορφη μέρα εύχομαι να έχουμε όλες! 

Κορίτσι μου δουλεύω 10 ωρες την ημερα, 6 χρόνια τώρα εχω αυτό το ωράριο, απλά κουράστηκα δεν έχω καθόλου χρόνο για εμένα,  νιώθω οτι ξυπνάω έρχομαι δουλειά, σχολάω πάω σπίτι και κοιμάμαι(Ενώ κάνω και δουλειές του σπιτιού)  και ξανά το ίδιο.. κατά τα άλλα, εντάξει υπάρχουν και οι διαφωνίες τις δουλειές καποιοι μιλάνε και άσχημα,  αλλά το αντιμετωπίζω... κορίτσια μου δόξα το θεό και να σταματησω μπορούμε να ζήσουμε, συνέχεια μου λέει να σταματήσω, απο την άλλη εχω μάθει να δουλευω και οικονομικά να είμαι ανεξάρτητη, στην πόλη Μου δεν έχεις και πολλές επιλογές... Επίσης δεν θέλω να χάσω τα προνόμια της εγκυμοσύνης... και λεω να κανω υπομονή μέχρι τότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα, σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;

Ξέρετε τι έπαθε η αδερφή μου ; Προσπαθεί κ εκείνη κάνα χρόνο τώρα... Περίπου....κ εν τέλει δεν κάνει ωορηξία. Ενώ έχει κανονικά περίοδο... Έκανε εξετάσεις κ έχει θέμα με την ινσουλίνη κ την lh κ δεν κάνει ωορηξία.καθολου ..

Μάλλον είναι κ αυτό κάτι από πολυκυστικες κ δεν της είχε φανεί. Είναι κληρονομικό μας εμάς...

Εγώ μετά θα πάω για χοριακή. Χθες κορίτσια έγινε πάλι κάτι άσχημο κ ειλικρινά ταράχτηκα. Φταίνε κ οι ορμόνες ;;;  Δεν είμαι καλά πάντως...έχω άπειρα νευρα. Γυρίσαμε στο σπίτι μας χθες . Κ βρήκαμε μετά από 15 μέρες τα καλοριφέρ αναμμένα .με το θερμοστάτη στο μηδέν .

Η πολυκατοικία είναι τύπου οικογενειακή ενός θείου του άντρα μου.(άντρας μου δεν είναι ακόμη αλλά τρλεοσπαντων 😂) ένα θα σας πω ! Άνοιγαν το καλοριφέρ μας από την Βάνα τη κεντρική για να καίει κ το δικό μας μαζί με αυτό. Κ είχαμε βάλει 200€ πετρέλαιο 10 μέρες πριν φύγουμε για εξωσωματική. Κ λείπαμε 2 βδομάδες. Μέναμε στα πεθερικά μου γιατί εδώ με Ω στον 4ο χωρίς ανσασέρ!!!!! Καταλαβαινετε ότι δεν έχω κλείσει μάτι περιμένω να ξημερώσει να κατέβω κάτω να γίνει χαμος. Έκλαιγα από τα νεύρα μου κ ήθελα να κατέβω χθες αλλά δεν με άφηνε ο φίλος μου , τον λυπήθηκα σκεφτείτε γιατί έκλαιγε φοβήθηκε μη πάθω τίποτα... Εκτός ότι νομίζω πως έχουν κλειδιά από το σπίτι μου κ μπαίνουν όταν λείπω. Του λέω κατέβα κάτω κ πες του να κλείσει τη βανα κ αύριο πρωί πρωί να τσακίστει να πάει σε γραφείο να βγάλει τις ώρες που μας είπε πως έχουμε κάψει 37 ωρες 😳 κ να βγάλει τα λεφτά γιατί είναι να μας δώσει πίσω λεφτά. Κ αυτός έλεγε στον άντρα μου έβαλα κ άλλο πετρέλαιο να μου δώσετε λεφτά. 

Καλά θα γίνει της πουτανας σας το λέω εγώ δεν καταλαβαίνω απο αυτά ... 

Κορίτσια έχω ξυπνήσει από τις 6 κ τρέμω ... Δεν σας κάνω πλάκα... Έχουμε γαμηθει στη δουλειά σόρρυ κιόλας. Χθες δούλευα 10-9 το βράδυ. Για να πληρώνω εγώ το κάθε γύφτο;

Στο μεταξύ αυτό το κάνει γιατί είμαστε ψηλά σε όροφο κ δεν τον συμφέρει να καίει μόνο αυτός. Δεν μας περίμεναν χθες. Να έρθουμε.

Κ είχε μείνει καγκελο λέει "δε σας περιμένανε" γιατί στο σβέρκο του καθόμαστε ;😡😡😡😡😡😡😡😡

Τραγικά μετά από αυτά νομίζω ότι μωρό δεν θα αντέξει μέσα μου τίποτα.... Δεν μπορώ να ηρεμήσω. ... Σας λέω..

Θα μας φάει το κρύο εδώ είμαστε δίπλα από το Παρνασσό έχει παγωνιά..... Πόσο γυφτοι θεέ μου ..... Πόσο γύφτοι! 

Θέλω να πάω κάτω κ να τους βρίσω!

 

 

 

Καλημέρα μανούλα θα πω εγώ γιατί έχω καλό προαίσθημα. ♥️ 

Εγώ Θα σε μαλώσω. Έχεις τραβήξει τόσα τέτοια κούραση προσπαθεια τοσο καιρό και ο μόνος στόχος είναι ένα μωρό. Και τώρα που ήρθε η ώρα και είσαι σε αυτή την κατάσταση ασχολείσαι με την κάθε βλακεία του καθένα. Πρέπει να ηρεμήσεις να τα γράψεις όλα..... Και να κοιτάξεις τον στόχο σου για τον οποίο μοχθησες. 

Δεν είναι λογικό κάθε δυο-τρεις μέρες να σε πιάνουν τα νεύρα σου και να τρέμεις. Με έχεις νευριάσει θα ρθω εκεί και θα τους πιάσω ολους από τα μαλλιά να σε αφήσουν ήσυχη Χαχαχα🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα μανούλα θα πω εγώ γιατί έχω καλό προαίσθημα. ♥️ 

Εγώ Θα σε μαλώσω. Έχεις τραβήξει τόσα τέτοια κούραση προσπαθεια τοσο καιρό και ο μόνος στόχος είναι ένα μωρό. Και τώρα που ήρθε η ώρα και είσαι σε αυτή την κατάσταση ασχολείσαι με την κάθε βλακεία του καθένα. Πρέπει να ηρεμήσεις να τα γράψεις όλα..... Και να κοιτάξεις τον στόχο σου για τον οποίο μοχθησες. 

Δεν είναι λογικό κάθε δυο-τρεις μέρες να σε πιάνουν τα νεύρα σου και να τρέμεις. Με έχεις νευριάσει θα ρθω εκεί και θα τους πιάσω ολους από τα μαλλιά να σε αφήσουν ήσυχη Χαχαχα🤗🤗

Ε μα πες κ εσύ 😂😂😂😂😂

Δε με αφήνουν να αγιασω. ..... Είμαι το νοσοκομείο πίνω καφέ με την κυλικειού κ περιμένω τη χοριακή ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ όταν πάω ταξίδι πάντα ξυπνάω από το χάραμα 😂

Και εγώ από την αγωνία σχεδόν δεν κοιμάμαι 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια εκανα εξεταση αιματοςκαι τσεκαρα φυλλικο οξυ και επαθα σοκ!!!! Με ορια 3.1 - 19.9, εχω 36!! Ενα διαστημα επαιρνα η αληθεια ειναι καθε μερα το filicine (μετα απο προταση γυναικολογου) ομως εγω ειχα δει οτι εχει πολυ μεγαλη ποσοτητα, και τωρα παιρνω μονο 2 φορες τη βδομαδα. Απορω γιατι το προτεινουν οι γυναικολογοι καθημερινα αφου η δοση ειναι τεραστια! Υπαρχει αλλο το follidex που εχει ακριβως τη σωστη δοση για καθε μερα!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Αυτό με το φυλλικο κι εγώ δεν το έχω καταλάβει με τους γυναικολόγους. Το 1/10 της δόσης του filicine αρκεί για την ημερήσια πρόσληψη σύμφωνα με τις συστάσεις. Κι εγώ παίρνω ένα που το λένε fanolit 0,5mg που είναι σωστή δόση για κάθε μέρα αν δεν έχεις διαγνωσμενη έλλειψη. Τα 5mg είναι σωστά και υπεραρκετα για 1-2 φορές την εβδομάδα. 

Κοριτσια μου καλημερα!!!! και για μενα ειναι μεγαλο μπερδεμα το φυλλικο... οταν εκανα τις πρωτες ορμονολογικες τον Φεβρουάριο του 2020 είχα φυλλικο 3,4ng/ml (3-5,4 Ενδιάμεσο και < 3 Έλλειψη) οποτε ημουν οριακα στην έλλειψη. μου είπε ο ενδοκρινολόγος να πάρω felicin 2 φορες την εβδομάδα μετά το πρωινό. 

Κάνω τον οκτωβρη του 2020 εξετάσεις και το φυλλικο φτάνει >20 (έτσι έγραφε). οποτε μου ειπε ο γιατρος (ο παθολογος το προτεινε και ο ενδοκρινολογος απλα συμφωνησε διστακτικά) να το ελαττωσω σε 1 την εβδομάδα. στις ορμονολογικες που έκανα οκτώβρη 2021 είχα φυλλικό 14,6 και μου ξαναειπε ο ενδοκρινολογος να παιρνω 2 την εβδομάδα.. απλα θεωρω παλι θα παει αρκετα ψηλα με αυτη τη δοσολογια.. 😕 εχω μπερδευτει! δεδομενου οτι ο ενδοκρινολογος γνωριζει οτι προσπαθουμε μηνες για παιδι και επεμενε να παιρνω 2 την εβδομαδα, αυτο θα κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ε μα πες κ εσύ 😂😂😂😂😂

Δε με αφήνουν να αγιασω. ..... Είμαι το νοσοκομείο πίνω καφέ με την κυλικειού κ περιμένω τη χοριακή ! ❤️

Αααααχ ένα θα σου πω ..τρελανεεεε μας. 

Και μόλις σου πουν ότι είσαι έγγυος..χόρεψε τους όλους στο ταψί για 9 μήνες. Μουχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Αυτό με το φυλλικο κι εγώ δεν το έχω καταλάβει με τους γυναικολόγους. Το 1/10 της δόσης του filicine αρκεί για την ημερήσια πρόσληψη σύμφωνα με τις συστάσεις. Κι εγώ παίρνω ένα που το λένε fanolit 0,5mg που είναι σωστή δόση για κάθε μέρα αν δεν έχεις διαγνωσμενη έλλειψη. Τα 5mg είναι σωστά και υπεραρκετα για 1-2 φορές την εβδομάδα. 

Καλημερα Μινα μου! Ναι εχεις δικιο, πολλοι γυναικολογοι λενε παρε filicine καθε μερα! Εγω ειμαι πολυ της λεπτομερειας και το κοιταξα μονη μου, εννοω δοση, αλλα λεω για να το λενε θα ειναι οκ και φυσικα κανονικα δεν ειναι δικη μου η δουλεια ειναι του γιατρου. Ανησυχησα λιγο με το 36 τωρα, θα τοκοψω και θα επαναλαβω εξεταση σε 1 μηνα μετα θα ξεκινησω μια πολυ μικροτερη δοση καθε μερα. Πιο πολυ το εγραψα μηπως το δουν αλλα κοριτσια και τσεκαρουν να δουν τις τιμες εχουν εκεινες και αν εχουν βγει εκτος οριων το συζητησουν με γιατρο μηπως μπορει να ειναι επικινδυνο! Μπορει και οχι αλλα δεν το γνωριζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα τα καταφέρετε γλυκιά μου, έχετε ήδη μια εγκυμοσύνη στο ιστορικό σας που αν θυμάμαι σωστά ήρθε σχετικά εύκολα. Θα ξαναγίνει το θαύμα όσο κι αν φαίνεται μακρινό τώρα. Στο λέω εγώ που η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήρθε με τη μία με μετρημένες 3 επαφές σε ό,τι να ναι μέρες γιατί δεν είχα ιδέα από γόνιμες κτλ όταν ξεκίνησα. Κι όταν λοιπόν ξανα ξεκινήσαμε τον Ιούλιο του 2023 πίστευα ότι θα έρθει εξίσου εύκολα. Δεν ήρθε όσο άμεσα όσο και την πρώτη φορά, αλλά πιστεύω πως όταν ήρθε τότε ήταν πραγματικά έτοιμο και το σώμα μου. Απ τον Ιούλιο μέχρι το Δεκέμβρη πέρυσι ο κύκλος μου είχε γίνει από 30-33 μέρες 26-27, η περίοδος μου άλλαξε τόσο πολύ, λες και ξαναγεννήθηκα ένα πράγμα. Από το Φλεβάρη και μετά νιώθω ότι επανήλθε το σώμα μου σε μια κανονικότητα, όχι όπως ήταν προ εκείνης της εγκυμοσύνης αλλά ήρθε σε μια αρμονία. Και τότε ήταν που ξαναέμεινα έγκυος. 1 χρόνο ακριβώς μετά την αποβολή. Καταλαβαίνω ότι ένας χρόνος σου ακούγεται τώρα ένας αιώνας, αλλά είναι η πραγματικότητα κάποιες φορές. Άλλες περιπτώσεις πετυχαίνουν άμεσα, όπως η @Elk, αλλες πιο μετά, ποτέ δε θα ξέρουμε το γιατί και το πώς. Το πιο σημαντικό είναι να μην αφήσετε αυτό το θέμα της σύλληψης να σας καταβάλει εσένα και το σύντροφό σου. Προσπαθείστε να εστιάσετε στους εαυτούς σας, κάντε βόλτες, εκδρομές ό,τι μπορείτε, να χαίρεστε αυτό που έχετε ήδη, ο ένας τον άλλο. Η αναμονή είναι ψυχοφθόρα αλλά ζήστε το παρόν - είστε μαζί, ε΄ιστε αγαπημένοι κι υγιείς. Αυτό ❤️
    • Κορίτσια δεν σας κρύβω,  εχθές το αγόρι μου την ώρα που με είχε αγκαλιά μου λέει λες να τα καταφέρουμε; και κείνος το σκέφτεται αρκετά,  τώρα θέλει να μιλήσουμε με κάποιο ανδρολογο μήπως υπάρχει σε εκείνον κάποιο θέμα,  έχει φοβηθεί κι εκείνος 
    • https://www.lifo.gr/various/blastokyttara-mythoi-kai-alitheies Βρήκα αυτό αλλά είναι του 2008 το άρθρο! Κι εγώ προς όχι τείνω!
    • @Barbiee Νομίζω είναι για λευχαιμία κορίτσια, για τέτοιες ασθένειες αλλά επισης νομίζω πάλι πως αυτά διατηρούνται για μερικα χρόνια (πχ 5 χρόνια ) μετά είναι άχρηστα δεν ξέρω κιολας αν τα λεφτά αυτά τα 1000-1500 καλύπτουν την φύλαξη πχ και για τα 5 χρόνια  ή θα πρέπει να ξανά πληρώσεις 🤷‍♀️
    • Ούτε εγώ το ξέρω πολύ καλά..κρατάνε τμήμα του ομφάλιου λώρου και αίμα και αυτό χρησιμεύει για τη θεραπεία κάποιων ασθενειών; Κάτι τέτοιο..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...