Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Θα το κάνω ειλικρινά!  Σήμερα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι! Την Τετάρτη θα χειρουργηθεί τελικά ! Αύριο μπαίνει για νοσηλεία η μικρούλα μας. Το κοριτσάκι μας . Εύχομαι κανένα παιδάκι ποτέ ξανά με ασθενεια!

Κορίτσι μου εύχομαι από την καρδιά μου περαστικά! Το ζήσαμε με το παιδί της ξαδέρφης μου πριν κάποια χρόνια (12 κ αυτός τότε) κ τώρα το παιδί είναι καλά (είχε μια πολύ επιθετική λευχαιμία). Να έχεις δύναμη κ πίστη στη δύναμη της μικρής! Μακάρι όλα αυτά να είναι σύντομα ένα κακό όνειρο. 

Για το τεστ ειλικρινά δεν ξέρω. Εγώ οβιτρελ είχα κάνει μισή μόνο πριν την ετ (την προηγούμενη μέρα) κ μετά δεν είχα ξανακάνει. Πάντως είναι πολύ έντονο! Εύχομαι να είναι θετικό κ να έχετε χαρμόσυνα νέα ❤️

Πολλές ευχές για όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι από την καρδιά μου περαστικά! Το ζήσαμε με το παιδί της ξαδέρφης μου πριν κάποια χρόνια (12 κ αυτός τότε) κ τώρα το παιδί είναι καλά (είχε μια πολύ επιθετική λευχαιμία). Να έχεις δύναμη κ πίστη στη δύναμη της μικρής! Μακάρι όλα αυτά να είναι σύντομα ένα κακό όνειρο. 

Για το τεστ ειλικρινά δεν ξέρω. Εγώ οβιτρελ είχα κάνει μισή μόνο πριν την ετ (την προηγούμενη μέρα) κ μετά δεν είχα ξανακάνει. Πάντως είναι πολύ έντονο! Εύχομαι να είναι θετικό κ να έχετε χαρμόσυνα νέα ❤️

Πολλές ευχές για όλα! 

Προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι ακόμη πριν μάθουμε από χοριακη επειδή ξέρω πως έχω κάνει την ένεση !

Είμαστε για ψωνια Αθήνα προς το παρόν κ το απολαμβάνω !!!!

Κορίτσια μου καλή Κυριακή σε όλες.  

Ήρθαμε να ξεφύγουμε λίγο. Αν κ ο σύντροφός μου κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα από το πρωί ! Κ όλο πιάνει τό στήθος μου να δει αν μεγαλωσε κ γιατί με πονάει χαχχαχαχααχααα ☺️🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι ακόμη πριν μάθουμε από χοριακη επειδή ξέρω πως έχω κάνει την ένεση !

Είμαστε για ψωνια Αθήνα προς το παρόν κ το απολαμβάνω !!!!

Κορίτσια μου καλή Κυριακή σε όλες.  

Ήρθαμε να ξεφύγουμε λίγο. Αν κ ο σύντροφός μου κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα από το πρωί ! Κ όλο πιάνει τό στήθος μου να δει αν μεγαλωσε κ γιατί με πονάει χαχχαχαχααχααα ☺️🤣🤣

Ευκαιρία βρήκε ο σύζυγος 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ευκαιρία βρήκε ο σύζυγος 🤣🤣🤣

Μέχρι την θεία μου πήρε που ναι νοσηλεύτρια η γυναίκα κ γελούσε 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Μέχρι την θεία μου πήρε που ναι νοσηλεύτρια η γυναίκα κ γελούσε 🤣🤣

Άντρες τι να πεις.. εμένα μου είπε θα είναι χειστουγενιατικο και έκατσε να περιμένει αν θα είμαι έγκυος.. πλάκα πλάκα παραμονή Χριστουγέννων περιμένω να αδιαθετησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Άντρες τι να πεις.. εμένα μου είπε θα είναι χειστουγενιατικο και έκατσε να περιμένει αν θα είμαι έγκυος.. πλάκα πλάκα παραμονή Χριστουγέννων περιμένω να αδιαθετησω 

Εγώ πάντως έχω πονακια κάτω στη μήτρα που πάνε κ έρχονται σαν τραβήγματα μοιάζουν....μακάρι βρε κορίτσια να μαι έγκυος !!! Να γίνει η αρχή κ στο γκρουπακι μας !

Καλα ο σύντροφός μου , πάει χειρότερα με το σπέρμα πρέπει να ασχοληθώ σοβαρά με αυτό το θέμα . Με δυσκολεύει πολύ δεν είναι συνεργάσιμος θέλει πολύ τρόπο κ με έχει κουράσει. Του τα είπα λίγο χθες που με συγχισε κορίτσια.

Μπας κ καταλάβει κάποια πράγματα κ με ακούσει τουλάχιστον σε αυτά που πρέπει να κάνει. Με το ζόρι όλα τα κάνει. Τα κάνει δηλαδή αλλά αφού έχω φάει την όλη γκρίνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ πάντως έχω πονακια κάτω στη μήτρα που πάνε κ έρχονται σαν τραβήγματα μοιάζουν....μακάρι βρε κορίτσια να μαι έγκυος !!! Να γίνει η αρχή κ στο γκρουπακι μας !

Καλα ο σύντροφός μου , πάει χειρότερα με το σπέρμα πρέπει να ασχοληθώ σοβαρά με αυτό το θέμα . Με δυσκολεύει πολύ δεν είναι συνεργάσιμος θέλει πολύ τρόπο κ με έχει κουράσει. Του τα είπα λίγο χθες που με συγχισε κορίτσια.

Μπας κ καταλάβει κάποια πράγματα κ με ακούσει τουλάχιστον σε αυτά που πρέπει να κάνει. Με το ζόρι όλα τα κάνει. Τα κάνει δηλαδή αλλά αφού έχω φάει την όλη γκρίνια!

Βρε κορίτσια έχω καλες κράμπες χαμηλά λέτε να ναι συμπτώματα περιόδου;; 🥴🥴🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Βρε κορίτσια έχω καλες κράμπες χαμηλά λέτε να ναι συμπτώματα περιόδου;; 🥴🥴🥴

Και η κολλητή μου κι εγώ είχαμε κραμπούλες όπως όταν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε πριν τα θετικά τεστ. Μη σκέφτεσαι συμπτώματα (΄΄ετσι το λέω να το έχεις στο μυαλό σου, ξέρω ότι είναι αδύνατο). Όλα μπορεί να σημαίνουν και το ένα και το άλλο, οπότε κανένα συμπέρασμα δε μπορεί να βγει. Είναι βασανιστική αυτή η περίοδος, το ξέρω, αλλά υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Και η κολλητή μου κι εγώ είχαμε κραμπούλες όπως όταν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε πριν τα θετικά τεστ. Μη σκέφτεσαι συμπτώματα (΄΄ετσι το λέω να το έχεις στο μυαλό σου, ξέρω ότι είναι αδύνατο). Όλα μπορεί να σημαίνουν και το ένα και το άλλο, οπότε κανένα συμπέρασμα δε μπορεί να βγει. Είναι βασανιστική αυτή η περίοδος, το ξέρω, αλλά υπομονή!

Αυτές οι 3-4 μέρες τώρα δεν θα περνάνε με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Αυτές οι 3-4 μέρες τώρα δεν θα περνάνε με τίποτα!

Ναι το φαντάζομαι! Εδώ εγώ ένιωθα ότι δεν περνούσαν οι μέρες που απλά προσπαθούσαμε φυσικά και έκανα τεστ 3-4μέρες πριν. Τώρα για σένα είναι έξτρα περίεργο που αν κάνεις τεστ βγαίνει θετικό χωρίς να ξέρεις αν ισχύει, δεν είναι μόνο τα συμπτώματα. Κάνε διάφορα πράγματα που να σε ευχαριστούν και μετά οι καθημερινές που θα δουλεύεις θα περνάνε και πιο γρήγορα. 🥰 Τον έφαγες το γάιδαρο!

Και να σου πω ότι δεν τελειώνει η αγωνία στο θετικό τεστ, είναι δύσκολο και το μετά διάστημα που περιμένεις να σταθεροποιηθεί η εγκυμοσύνη, να διπλασιαστεί η χοριακή, να δεις το σάκο, να ακούσεις καρδιά κλπ. Εγώ έχω αυχενική σε 10 μέρες και κοντεύω να τρελαθώ από την ανυπομονησία και την αγωνία. Νιώθω ότι μόλις αποφασίσεις να κάνεις παιδί, ξεκινάει μια ατελείωτη αγωνία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ναι το φαντάζομαι! Εδώ εγώ ένιωθα ότι δεν περνούσαν οι μέρες που απλά προσπαθούσαμε φυσικά και έκανα τεστ 3-4μέρες πριν. Τώρα για σένα είναι έξτρα περίεργο που αν κάνεις τεστ βγαίνει θετικό χωρίς να ξέρεις αν ισχύει, δεν είναι μόνο τα συμπτώματα. Κάνε διάφορα πράγματα που να σε ευχαριστούν και μετά οι καθημερινές που θα δουλεύεις θα περνάνε και πιο γρήγορα. 🥰 Τον έφαγες το γάιδαρο!

Και να σου πω ότι δεν τελειώνει η αγωνία στο θετικό τεστ, είναι δύσκολο και το μετά διάστημα που περιμένεις να σταθεροποιηθεί η εγκυμοσύνη, να διπλασιαστεί η χοριακή, να δεις το σάκο, να ακούσεις καρδιά κλπ. Εγώ έχω αυχενική σε 10 μέρες και κοντεύω να τρελαθώ από την ανυπομονησία και την αγωνία. Νιώθω ότι μόλις αποφασίσεις να κάνεις παιδί, ξεκινάει μια ατελείωτη αγωνία. 

Ε όχι μην το κάνεις αυτό !!!! Τώρα που είσαι έγκυος να τα βλέπεις όλα θετικά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

κορίτσια καλησπέρα... να έχουμε καλές γιορτές με υγεια κ να μας έρθει το πολυπόθητο την καινούργια χρονια... Είμαι 37 κ έχω ένα παιδάκι...προσπαθούμε για 2ο από τον Απρίλιο...εμεινα τον Αυγούστο κ Τον Οκτώβριο παλινδρόμησε δυστυχώς κ αυτόν τον μήνα ξεκινάμε πάλι μετά την αποξεση... πήρα τεστ ωορρηξίας clean blue  να ξεκινήσω δυναμικά κ στοχευμένα... Έτσι σκέφτηκα τουλάχιστον,δεν ξέρω αν θα έχουμε αποτέλεσμα... είχαμε επαφές Τρίτη Πέμπτη...Σάββατο χαμογέλασε το τεστ κ είχαμε κ χθες δηλαδή... λέω να έχουμε κ σήμερα... Τώρα για αύριο δεν πιστεύω να τα καταφέρω... καλές θα είναι σαν επαφες;;;  τι λετε;;; 

Αφου Σάββατο ήταν χαμόγελο τότε είναι καλές οι επαφές σας. Γενικά να προσπαθείς μια μέρα πριν το χαμόγελο, την ίδια μέρα και την αμέσως επόμενη... από εμπειρία στα λέω πλέον 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Ναι το φαντάζομαι! Εδώ εγώ ένιωθα ότι δεν περνούσαν οι μέρες που απλά προσπαθούσαμε φυσικά και έκανα τεστ 3-4μέρες πριν. Τώρα για σένα είναι έξτρα περίεργο που αν κάνεις τεστ βγαίνει θετικό χωρίς να ξέρεις αν ισχύει, δεν είναι μόνο τα συμπτώματα. Κάνε διάφορα πράγματα που να σε ευχαριστούν και μετά οι καθημερινές που θα δουλεύεις θα περνάνε και πιο γρήγορα. 🥰 Τον έφαγες το γάιδαρο!

Και να σου πω ότι δεν τελειώνει η αγωνία στο θετικό τεστ, είναι δύσκολο και το μετά διάστημα που περιμένεις να σταθεροποιηθεί η εγκυμοσύνη, να διπλασιαστεί η χοριακή, να δεις το σάκο, να ακούσεις καρδιά κλπ. Εγώ έχω αυχενική σε 10 μέρες και κοντεύω να τρελαθώ από την ανυπομονησία και την αγωνία. Νιώθω ότι μόλις αποφασίσεις να κάνεις παιδί, ξεκινάει μια ατελείωτη αγωνία. 

Από την στιγμή που μένουμε έγκυος και για το υπόλοιπο της ζωής μας είμαστε μέσα στην αγωνία.. εμένα που τα αγόρια είναι 14 και 8 χρ είναι άλλες οι αγωνίες.. όσο μεγαλώνουν τα παιδιά μεγαλώνουν  και οι αγωνιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ πάντως έχω πονακια κάτω στη μήτρα που πάνε κ έρχονται σαν τραβήγματα μοιάζουν....μακάρι βρε κορίτσια να μαι έγκυος !!! Να γίνει η αρχή κ στο γκρουπακι μας !

Καλα ο σύντροφός μου , πάει χειρότερα με το σπέρμα πρέπει να ασχοληθώ σοβαρά με αυτό το θέμα . Με δυσκολεύει πολύ δεν είναι συνεργάσιμος θέλει πολύ τρόπο κ με έχει κουράσει. Του τα είπα λίγο χθες που με συγχισε κορίτσια.

Μπας κ καταλάβει κάποια πράγματα κ με ακούσει τουλάχιστον σε αυτά που πρέπει να κάνει. Με το ζόρι όλα τα κάνει. Τα κάνει δηλαδή αλλά αφού έχω φάει την όλη γκρίνια!

Αυτά που λες είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης.. βασικά είναι περίπου σαν της περιόδου

Ασε οι άντρες μετά τα 5 απλα ψηλωνουν .. 2 αγόρια μεγαλώνω.. μην ακούσουν εξετάσεις.. και ο νυν μου μην ακούσει γιατρό και εξετάσεις απλα εγω του είπα μόνη μου δεν μπορώ να κάνω παιδί.. αυτά που έχω έβαλε το χέρι του (καλά όχι ακριβώς χέρι.. καταλάβατε 🤣🤣🤣) αρα αν δεν μείνω έγκυος και χρειαστεί να κάνεις εξετάσεις θα κάνεις αλλιώς παιδί δεν έχει.. απλά τα πράγματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweety85 είπε:

κορίτσια καλησπέρα... να έχουμε καλές γιορτές με υγεια κ να μας έρθει το πολυπόθητο την καινούργια χρονια... Είμαι 37 κ έχω ένα παιδάκι...προσπαθούμε για 2ο από τον Απρίλιο...εμεινα τον Αυγούστο κ Τον Οκτώβριο παλινδρόμησε δυστυχώς κ αυτόν τον μήνα ξεκινάμε πάλι μετά την αποξεση... πήρα τεστ ωορρηξίας clean blue  να ξεκινήσω δυναμικά κ στοχευμένα... Έτσι σκέφτηκα τουλάχιστον,δεν ξέρω αν θα έχουμε αποτέλεσμα... είχαμε επαφές Τρίτη Πέμπτη...Σάββατο χαμογέλασε το τεστ κ είχαμε κ χθες δηλαδή... λέω να έχουμε κ σήμερα... Τώρα για αύριο δεν πιστεύω να τα καταφέρω... καλές θα είναι σαν επαφες;;;  τι λετε;;; 

Καλησπερα. 

Εμένα ο γιατρός μου έλεγε όταν βλέπω χαμογελαστό θέλει την ίδια και την επόμενη. Και κάνω και την παραεπομενη για σιγουριά ☺️ 

Οπότε πιστεύω αφού είδες ότι χαμογέλασε χθες. Και είχες χθες. Να κάνεις και σήμερα αλλά και αύριο. Γιατί μπορεί η χαμογελαστή να  ήταν στην αρχή της , και να γίνει η ωορρηξία σήμερα. Οπότε θέλουμε και την αυριανή μέρα. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, 

Καλά έχετε δίκιο σε αυτό. Έστειλα email στον ουρολόγο που μας παρακολουθεί το νέο σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια για να μας δώσει αντιβίωση.

Θα αμέ απαντήσει πιστεύω ο άνθρωπος σήμερα ...

Χθες τρόμαξα λίγο, γιατί αρχικά ήθελα κ τουαλέτα κ δεν ήθελα να πάω στο μολ κ το έντερο μου είχε πριστει αφάνταστα .. κ είχα πονακια... Κουράστηκα κιόλας....είχα δέκα μέρες χαλαρα στο σπίτι. Δεν έκανα τίποτα οπότε χθες μου φάνηκε υπερβολικο 3 - 4 ώρες όρθια. Αν κ σκέφτομαι άλλες κοπέλες που δουλεύουν με ορθοστασία κ κάνουν εξωσωματικη;; έγκυος θέλω να μείνω όχι να αρρωστήσω. Αλλά όπως κ να χει φοβηθήκα.... Γύρισα μετά έκανα ένα μπάνιο κ ξάπλωσα. Κορίτσια με πήρε ο ύπνος σε ". Οκ μάλλον τα είχα φτύσει 😋

Το στήθος μου με πονάει πολύ ειδικά τώρα που ξύπνησα.εχω κ τον άντρα μου να τα πιάνει κάθε 5 λεπτά 🤣🤣 πονάνε λέει ;

Ε άνθρωπε τα ζυμώσες από χθες Σόνι κ ντε να πονάνε από εγκυμοσύνη 🤣

Καλημέρα σε όλες μας κορίτσια καλή εβδομάδα με κρύο και χριστουγεννιάτικο πνεύμα 🎄🎄🎄🎄🎄🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, 

Καλά έχετε δίκιο σε αυτό. Έστειλα email στον ουρολόγο που μας παρακολουθεί το νέο σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια για να μας δώσει αντιβίωση.

Θα αμέ απαντήσει πιστεύω ο άνθρωπος σήμερα ...

Χθες τρόμαξα λίγο, γιατί αρχικά ήθελα κ τουαλέτα κ δεν ήθελα να πάω στο μολ κ το έντερο μου είχε πριστει αφάνταστα .. κ είχα πονακια... Κουράστηκα κιόλας....είχα δέκα μέρες χαλαρα στο σπίτι. Δεν έκανα τίποτα οπότε χθες μου φάνηκε υπερβολικο 3 - 4 ώρες όρθια. Αν κ σκέφτομαι άλλες κοπέλες που δουλεύουν με ορθοστασία κ κάνουν εξωσωματικη;; έγκυος θέλω να μείνω όχι να αρρωστήσω. Αλλά όπως κ να χει φοβηθήκα.... Γύρισα μετά έκανα ένα μπάνιο κ ξάπλωσα. Κορίτσια με πήρε ο ύπνος σε ". Οκ μάλλον τα είχα φτύσει 😋

Το στήθος μου με πονάει πολύ ειδικά τώρα που ξύπνησα.εχω κ τον άντρα μου να τα πιάνει κάθε 5 λεπτά 🤣🤣 πονάνε λέει ;

Ε άνθρωπε τα ζυμώσες από χθες Σόνι κ ντε να πονάνε από εγκυμοσύνη 🤣

Καλημέρα σε όλες μας κορίτσια καλή εβδομάδα με κρύο και χριστουγεννιάτικο πνεύμα 🎄🎄🎄🎄🎄🎄

Καλημέρα κορίτσι μου... είπαμε ευκαιρία έψαχνε να ζουλαει συνέχεια 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Τους τελευταίους δύο μήνες μου ερχόταν πολύ φυσιολογικά η περίοδος μία στις 28 ακριβώς και μία στις 25. Αυτό το μήνα είμαι 32η μέρα και δεν έχει έρθει ακόμα. Είχα κάνει το Σάββατο ένα τεστ 30η μέρα και βγήκε αρνητικό. Δεν πιστεύω ότι είναι εγκυμοσύνη μάλλον δεν θα ήταν καλός ο μήνας γιατί αυτό το μήνα δεν παρακολούθησα και με τον γιατρό την ωορρηξία. 

Σήμερα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα που να σας πω την αλήθεια επειδή μας έχουν ενημερώσει ότι το σπερμοδιάγραμμα  είναι καλό και απλά περιμέναμε την καλλιέργεια πλέον δεν έχω άγχος. Αφού μας είχε πει και η εμβρυολόγος ότι και με μικρόβιο προχωράς σε σπερματέγχυση μιας και η επεξεργασία που του κάνουνε το καταστρέφει. Όποτε και να βρεθεί πάλι δεν φοβάμαι βέβαια μακάρι να μη βρεθεί. 

Οπότε σήμερα τα αποτελέσματα και αύριο το απόγευμα έχουμε ουρολόγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα💗 Εγω μετα απο πααααααρα πολυ καιρο περασα επιτελους να πολυ ομορφο Σαββατοκυριακο, βλεποντας φιλους και χωρις να σκεφτομαι συνεχεια το θεμα με την εγκυμοσυνη κλπ., καταφερα να χαλαρωσω!  Ετσι θα συνεχισω κοριτσια μου και μεσα στις γιορτες💗 Νομιζω οτι μονο ετσι θα μπορεσω να χαλαρωσω και να εχω μια πιθανοτητα να μεινω εγκυος!!

@Mimi26 Κοριτσι μου διαβασα το μηνυμα σου και αληθεια σοκαριστηκα.... Πραγματικα δεν εχω λογια... Σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου καλη επιτυχια στο χειρουργειο της μικρης και καλη δυναμη σε ολη την οικογενεια. Ειναι απο τις περιπτωσεις  που υπαρχει ενα τεραστιο ''γιατι΄'' και κανεις δεν μπορει να το απαντησει😔 Περαστικα της κοριτσι μου, να εχει μια γρηγορη αναρρωση και ολα να πανε καλα!!!

Απ' την αλλη ειδα οτι ειχες ενα θετικο τεστακι (ειδα οτι μπορει να ειναι και απο ovitrelle), σου ευχομαι μεσααπ' την καρδια μου να εχεις μια πολυ μεγαλη χοριακη💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!! Εβδομαδα χριστουγεννων κ επειδη πεφτουν σκ δεν το πολυκαταλαβαινω... Εσεις;;

Λειπαμε κ το σκ κ δεν βγηκαμε να κανουμε βολτα και ψωνια...

Τελικα χθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας αλλα τσακωθηκαμε πολυ με υον αντρα μου κ οπως καταλαβαινετε δεν ειχα καμια ορεξη για γλυκες κ αγκαλιτσες...

Καλη δουλιτσα σε οσες εργαζονται!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!! Εβδομαδα χριστουγεννων κ επειδη πεφτουν σκ δεν το πολυκαταλαβαινω... Εσεις;;

Λειπαμε κ το σκ κ δεν βγηκαμε να κανουμε βολτα και ψωνια...

Τελικα χθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας αλλα τσακωθηκαμε πολυ με υον αντρα μου κ οπως καταλαβαινετε δεν ειχα καμια ορεξη για γλυκες κ αγκαλιτσες...

Καλη δουλιτσα σε οσες εργαζονται!!! ❤️❤️❤️

Αχ ναι τι κριμα που πεφτουν ΣΚ οι γιορτές!!! Στο π΄ρογραμμα είναι και οι τσακωμοί, ελπίζω να μην είναι σοβαρός ο λόγος και να τα βρείτε σύντομα!!💗 💖🌟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Συγγνώμη, τώρα είδα το μήνυμα, και φυσικά καλά κάνεις και παρεμβαίνεις στη συζήτηση. Και νιώθω πάρα πολύ άσχημα που με το ποστ μου στενοχώρησα την @misofeggaro Αυτό που ήθελα να πω είναι, και τελικά βγήκε προς τα έξω τελείως λάθος (πολύ λάθος φρασεολογία όντως από μέρους μου) είναι πως πρέπει να φροντίσει τον εαυτό της, και να μην πιέζεται από την ηλικία της, να το αφήσει στην άκρη, γιατί αυτό που πέρασε ήταν απίστευτα τραυματικό, τόσο ψυχικά, αλλά και σωματικά. Εδώ με μια κανονικότατη εγκυμοσύνη, και συστήνουν να περιμένεις έναν χρόνο για να επανέλθει το σώμα, πόσο μάλλον με μια τόσο τραυματικη εμπειρία, για να ξαναμείνεις έγκυος. Να αφήσει το σώμα της, και την ψυχή της να επουλωθούν με τον ρυθμό τους, κι όλα θα γίνουν, και να μην αγχώνεται γι' αυτό το 40+, είναι μόνο ένας αριθμός, εκεί ήθελα να δώσω έμφαση, και τα 'κανα...  🤬☹️ Ειλικρινά συγγνώμη και πάλι.

Κοριτσι μου να μην αισθανεσαι καθολου ασχημα γιατι φιανεται ξεκαθαρα οτι το ειπες με πολυ καλη προθεση καταλαβα πως το εννοουσες και καμια φορα ο γραπτος λογος παρεξηγειται! Και ζητησες και συγγνωμη. Μπραβο σου αυτα δειχνει πολλα για το χαρακτηρα σου!!  Με τη σειρα μου σου ζητω κι εγω συγγνωμη 💗αν σε στενοχωρησα αλλα θεωρω σωστο καμια φορα να τοποθετουμαστε- προσωπικα το κανω πολυ πολυ σπανια!! 

Σε ευχαριστω πολυ που αφιερωσες χρονο να μου απαντησεις, το εκτιμω πολυ! Σου εύχομαι μεσα απτην καρδια μου υγεια πανω απ' ολα και οτι επιθυμεις στην καρδια σου💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Τους τελευταίους δύο μήνες μου ερχόταν πολύ φυσιολογικά η περίοδος μία στις 28 ακριβώς και μία στις 25. Αυτό το μήνα είμαι 32η μέρα και δεν έχει έρθει ακόμα. Είχα κάνει το Σάββατο ένα τεστ 30η μέρα και βγήκε αρνητικό. Δεν πιστεύω ότι είναι εγκυμοσύνη μάλλον δεν θα ήταν καλός ο μήνας γιατί αυτό το μήνα δεν παρακολούθησα και με τον γιατρό την ωορρηξία. 

Σήμερα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα που να σας πω την αλήθεια επειδή μας έχουν ενημερώσει ότι το σπερμοδιάγραμμα  είναι καλό και απλά περιμέναμε την καλλιέργεια πλέον δεν έχω άγχος. Αφού μας είχε πει και η εμβρυολόγος ότι και με μικρόβιο προχωράς σε σπερματέγχυση μιας και η επεξεργασία που του κάνουνε το καταστρέφει. Όποτε και να βρεθεί πάλι δεν φοβάμαι βέβαια μακάρι να μη βρεθεί. 

Οπότε σήμερα τα αποτελέσματα και αύριο το απόγευμα έχουμε ουρολόγο

Καλα αποτελεσματα!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα αποτελεσματα!!!! ❤️

Κοριτσια  έχω πονάκια σαν πιασίματα κάτω χαμηλά στη μήτρα σαν να με τραβάει με αφήνει μετά με ξαναπιάνει Δεν έχω καταλάβει αν με χτυπάει το έντερο μου ή αν είναι γυναικολογικό αλλά δεν είμαι καλά έχω αρχίσει και πέφτω πάρα πολύ νομίζω ότι θα αδιαθετήσω. Είμαι 11 μέρες σήμερα κορίτσια δεν κρατήθηκα πήγα έκανα χοριακή τώρα πάω στο γραφείο δουλεύω 12:00 με 9:00 θα μάθω σε λίγο τα αποτελέσματα την έκανα στο νοσοκομείο που δουλεύει η θεία μου και θα μου τη βγάλει γρήγορα σε μισή ώρα το πολύ θα ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...