Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Αντωνία μου! 

Ξέρω ότι κανονικά πρέπει να ανεβαίνει η γλυκόζη την πρώτη ώρα για να δείχνει ότι αντιδράει ο οργανισμός φυσιολογικά στη γλυκόζη, κ να μη μένει ίδια ή να μειώνεται. Στην εγκυμοσύνη τουλάχιστον. Εγώ είχα κάνει καμπύλη ζαχάρου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη , κ τα νούμερα μου στην 1η ώρα ήταν ίδια με την ώρα 0 (γύρω στο 75 κι εμένα), κ στη 2η ώρα έπεφτε στο 50. Οπότε μου είπε η ενδοκρινολόγος είχα υπογλυκαιμίες, το αντίθετο του διαβήτη δηλαδή. Κάτω από το 50 πέφτεις σε κώμα απότι είχα διαβάσει, οπότε φαντάζεσαι πόσες ζαλάδες είχα. Όμως δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δε ξέρω αν είναι ίδιες οι μετρήσεις σε εγκυμοσύνη και μη. Μπορεί να είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Επίσης ινσουλίνη δεν έχω κάνει ποτέ οπότε δε ξέρω καθόλου να σε βοηθήσω. Η ενδοκρινολόγος θα σου πει σίγουρα!!

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!! ❤️❤️❤️ 

Πως παει η εγκυμοσυνη σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Δεν είναι στο γεσυ ο δικός σου;

Όχι 😔😔 και έχω του εμπιστοσύνη για αυτό φοβουμαι να πάω κάπου αλλου γιατί η αλήθεια έστειλα πολλες κοπελες να τον δοκιμάσουν και έμειναν έγκυες μαζί του εγώ απλά ως τώρα για τεστ παπ πάω και τον τελευταίο χρόνο είπαμε ότι προσπαθούμε για μωρό…αλλά πάντα στο τεστ παπ εκαμναμε έλεγχο ωοθήκες μήτρα στήθος αδένες και θυρεοειδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Αντωνία μου! 

Ξέρω ότι κανονικά πρέπει να ανεβαίνει η γλυκόζη την πρώτη ώρα για να δείχνει ότι αντιδράει ο οργανισμός φυσιολογικά στη γλυκόζη, κ να μη μένει ίδια ή να μειώνεται. Στην εγκυμοσύνη τουλάχιστον. Εγώ είχα κάνει καμπύλη ζαχάρου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη , κ τα νούμερα μου στην 1η ώρα ήταν ίδια με την ώρα 0 (γύρω στο 75 κι εμένα), κ στη 2η ώρα έπεφτε στο 50. Οπότε μου είπε η ενδοκρινολόγος είχα υπογλυκαιμίες, το αντίθετο του διαβήτη δηλαδή. Κάτω από το 50 πέφτεις σε κώμα απότι είχα διαβάσει, οπότε φαντάζεσαι πόσες ζαλάδες είχα. Όμως δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δε ξέρω αν είναι ίδιες οι μετρήσεις σε εγκυμοσύνη και μη. Μπορεί να είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Επίσης ινσουλίνη δεν έχω κάνει ποτέ οπότε δε ξέρω καθόλου να σε βοηθήσω. Η ενδοκρινολόγος θα σου πει σίγουρα!!

Καλημερααα πως πέρασες στο ταξίδι σου;;; Η Βιέννη υπέροχη ε ;;;; 😍😍😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 😍😍😍 

Χρόνια πολλά σε ολους όσους γιορτάζουν 


Βαριεμαι να πάω δουλεια 😕😏 1 εβδομάδα έμεινε και έρχονται οι αδειες και οι διακοπες☺️☺️
 

@babyblue94 πολύ καλά νέα κορίτσι μου με τον καινούργιο χρόνο σου εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη 

@Antonia2 περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε ο γιατρος!!! Αλλά να ξερεις δεν είναι κάτι ανησυχητικό λίγη διατροφή και λίγο άσκηση έστω περπάτημα 😉😉

@Froufroμια χαρουλα το κοριτσάκι σου μεγαλώνει 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Όχι 😔😔 και έχω του εμπιστοσύνη για αυτό φοβουμαι να πάω κάπου αλλου γιατί η αλήθεια έστειλα πολλες κοπελες να τον δοκιμάσουν και έμειναν έγκυες μαζί του εγώ απλά ως τώρα για τεστ παπ πάω και τον τελευταίο χρόνο είπαμε ότι προσπαθούμε για μωρό…αλλά πάντα στο τεστ παπ εκαμναμε έλεγχο ωοθήκες μήτρα στήθος αδένες και θυρεοειδή 

καλημερα το πιο σημαντικο ειναι να εχεις εμπιστοσυνη του γιατρου.. και εγω παπ τεστ εκανα σε αυτη την γιατρο και λογικα τα ειδαμε ολα.. ωοθηκες και μητρα.. για στηθος με εστειλε για υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94πολυ καλα τα νεα σας.. με τον νεο χρονο θα ερθει και το σπορακι με καποιο τροπο

@Antonia2σου ευχομαι οτι και να ειναι να το ξεπερασεις.. περιμενουμε νεα σου

@Froufro πωωωω κοτσαμ κοπελα εγινε.. με το καλο να την κρατησεις στην αγκαλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😍😍😍 

Χρόνια πολλά σε ολους όσους γιορτάζουν 


Βαριεμαι να πάω δουλεια 😕😏 1 εβδομάδα έμεινε και έρχονται οι αδειες και οι διακοπες☺️☺️
 

@babyblue94 πολύ καλά νέα κορίτσι μου με τον καινούργιο χρόνο σου εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη 

@Antonia2 περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε ο γιατρος!!! Αλλά να ξερεις δεν είναι κάτι ανησυχητικό λίγη διατροφή και λίγο άσκηση έστω περπάτημα 😉😉

@Froufroμια χαρουλα το κοριτσάκι σου μεγαλώνει 🥰🥰

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

@babyblue94πολυ καλα τα νεα σας.. με τον νεο χρονο θα ερθει και το σπορακι με καποιο τροπο

@Antonia2σου ευχομαι οτι και να ειναι να το ξεπερασεις.. περιμενουμε νεα σου

@Froufro πωωωω κοτσαμ κοπελα εγινε.. με το καλο να την κρατησεις στην αγκαλια σου

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια της παρέας μας!!!❤️❤️

Μετά από τόσες μέρες ηρθα γραφειο!! μεγαλη χαρα νιώθω!! μπορει στο σπίτι να δουλεύω με την ρομπίτσα μου και να έχω "άνεση" αλλά την καρέκλα και την οθονάρα του γραφείου δεν τα αλλάζω!!!!😂😂😂

Κορίτσια μου θα περιμένω να πάει 10-11 και θα τον πάρω τηλ! οτι ειναι θα σας πω!!!

ποσο σας ευχαριστώ που με νοιάζεστε!!!!😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@evaioan Κοριτσι μου πηγες για πρωτο υπερηχο? Περιμενουμε νεα💗💗

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ☺️ έχω ένα σάκο 8 χιλιοστών και μας είπε 28.12 να πάμε να ακούσουμε καρδούλα. 

@Lacostaki μου δεν ξέρω αν χρειάζεται κάπου στα πινακακια αλλά μου έδωσε ΠΗΤ καλώς εχόντων των πραγμάτων 13.08.2022.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ☺️ έχω ένα σάκο 8 χιλιοστών και μας είπε 28.12 να πάμε να ακούσουμε καρδούλα. 

Τελεια νεα κοριτσι μουυυυ!!!!!!!!!!!! το πιο ομορφο ταξιδι μολις ξεκινησε!!!!!!! Απολαυσε το!!!!!!!!!!💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εννοώ η αφορμή να είναι το τεστ και απλά να του πω και τα υπόλοιπα ξέρω γώ🙄😉…θα πάρω αύριο τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού και σε έναν άλλον γιατί θέλω να μου γράψει τις ορμονικές για να μην τις πληρώσω παρά πολύ ακριβά…θα σας ενημερώσω ελπίζω βέβαια να βρω σύντομα ραντεβού μην μου πει τώρα Ιανουάριο γιατί ισως να είναι αυτό που λετε ενας κακός κύκλος κ ο επόμενος να είναι καλος… 

Οχι κορίτσι μου, την αλήθεια θα πεις.. αντιμετωπίζουμε θεμα υπογονιμότητας θα πεις! Έπειτα θα σε εξετάσει και θα σου πει την άποψη του, το οτι θα πάρεις και άλλη γνώμη δεν σημαίνει οτι θα αλλάξεις γιατρό, και αν σε ρωτήσει Ποιος είναι ο γιατρός σου να του πεις το όνομα και να πεις απλά θέλω και την δική σας γνώμη ! Πίστεψε απο την εμπειρία μου που πήγα σε αρκετούς θα σου φέρθει πολύ καλά για να σε κάνει και πελάτισσα του! Περιμένουμε νεα σου ❤ 

 

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα εύχομαι!!! 12 μέρες έμειναν για να πάω γιατρό! Αχχ αλλοι μετράνε για Χριστούγεννα και άλλοι για γιατρούς 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο!!! ❤️❤️❤️ 

Πως παει η εγκυμοσυνη σου;;

Καλάα…η μπέμπα κλωτσάει συνέχεια..εγώ έχω πολλές ζαλάδες…χαχα κ περνάει βασανιστικά ο καιρός..25 εβδ είμαι τώρα❤️❤️

Ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού 27/12 μέσα στις γιορτές 😊🙏🥰🎄

Επίσης σήμερα άρχισε να μετράει το πιστοποιητικό μου, και για να το γιορτάσω, αφού άφησα τον μικρό μου στον βρεφικό ήρθα για καφέ(μέσα έκατσα😆) κ βόλτα στα μαγαζιά..💞

Τι κάνεις εσύ;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλάα…η μπέμπα κλωτσάει συνέχεια..εγώ έχω πολλές ζαλάδες…χαχα κ περνάει βασανιστικά ο καιρός..25 εβδ είμαι τώρα❤️❤️

Ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού 27/12 μέσα στις γιορτές 😊🙏🥰🎄

Επίσης σήμερα άρχισε να μετράει το πιστοποιητικό μου, και για να το γιορτάσω, αφού άφησα τον μικρό μου στον βρεφικό ήρθα για καφέ(μέσα έκατσα😆) κ βόλτα στα μαγαζιά..💞

Τι κάνεις εσύ;;

 

με το καλο να πανε ολα κοριτσι μου!!!!

Γιορτασε το αλλα με προσοχη!!!!! απ τη μια η ζαλαδα, απ την αλλη ο κοβιντ που ειναι παντου, να εισαι οσο πιο προσεκτικη γινεται!!!!!

θα περιμενουμε τα νεα σου μετα την επομενη επισκεψη στο γιατρο!!!!

Εγω ειμαι καλα κοριτσι μου!! τον περασμενο μηνα εκανα σαλπιγγογραφια και ειδαμε οτι ολα καλα κι αυτο το μηνα θα κανουμε προσπαθειες ξανα!!

βεβαια κοριτσια μου να σας πω οτι ο αντρας μου ειναι κοτοπουλο απ το εμβολιο.. καναμε την αναμνηστικη δοση την κυριακη το βραδακι και σημερα εχει κρυαδες και 37,5.. του τα εσκασε μετα το 48ωρο.. βλεπω κι αυτος ο μηνας να παει υπερ πιστεως!!!!!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα πως πέρασες στο ταξίδι σου;;; Η Βιέννη υπέροχη ε ;;;; 😍😍😘😘😘

Καλημέραα😍😀🤩

Βιέννη δεν πήγαμε δυστυχώς γιατί έκανε λοκνταουν ακριβώς πριν πάμε😒 κ Μπρατισλάβα έκανε λοκνταουν όσο ήμασταν στο ταξίδι οπότε πάλι δεν πήγαμε!

Αλλά πήγαμε Βουδαπέστη…που ήταν πολύ ωραία κ ο άντρας μου μου (ξανα)έκανε πρόταση γάμου σε μία γέφυρα που αφήσαμε κ λουκετάκι με τα αρχικά μας😆💗💗

Και νοικιάσαμε στη Βουδαπέστη αυτοκίνητο κ πήγαμε και στα Παραδουνάβια χωριά, και Κροατία και Σλοβενία…μείναμε κι εκεί..πολύ ωραία ήταν όλα💞💞

Κάναμε κ μια "παρασπονδία" κ περάσαμε κ απέναντι Σλοβακία στο Στούροβο, αλλά είχε λοκνταουν οπότε δεν ήταν κ πολλά ανοιχτά😆

Πολύ όμορφα ήταν όλα!!💞💞 Τώρα μάλλον τέλος τα ταξιδάκια μέχρι να γεννήσω😅 Μπαίνω στον 7ο την άλλη εβδομάδα…αν κ σκέφτομαι να πάω κ μία Λονδίνο που έχω κάτι δουλειές αν προλάβω..θα δούμε!😊

Εσύ τι κάνεις γλυκό κορίτσι;;💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ο ενδοκρινολογος αφαντος!!!! ανακαλυψα οτι ειχα το κινητο του (απο την περασμενη φορα που με πηρε τηλ να μου συζητησει τα αποτελεσματα) και λεω θα τον παρω στο κινητο αφου το σταθερο δεν καλει καν.... μιση ντροπη δικη μου και μιση δικη του!!!

δεν πιανει καν γραμμη! κλεινει πριν καλεσει....!!!!!

θα τον ψαξω την παρασκευη στη Νικολουλη!!!!!!!! αμπελαλε θα βγαλω!!!!!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

με το καλο να πανε ολα κοριτσι μου!!!!

Γιορτασε το αλλα με προσοχη!!!!! απ τη μια η ζαλαδα, απ την αλλη ο κοβιντ που ειναι παντου, να εισαι οσο πιο προσεκτικη γινεται!!!!!

θα περιμενουμε τα νεα σου μετα την επομενη επισκεψη στο γιατρο!!!!

Εγω ειμαι καλα κοριτσι μου!! τον περασμενο μηνα εκανα σαλπιγγογραφια και ειδαμε οτι ολα καλα κι αυτο το μηνα θα κανουμε προσπαθειες ξανα!!

βεβαια κοριτσια μου να σας πω οτι ο αντρας μου ειναι κοτοπουλο απ το εμβολιο.. καναμε την αναμνηστικη δοση την κυριακη το βραδακι και σημερα εχει κρυαδες και 37,5.. του τα εσκασε μετα το 48ωρο.. βλεπω κι αυτος ο μηνας να παει υπερ πιστεως!!!!!!!!😂😂😂😂

Καλέ μην απογοητεύεσαι!!! Εμείς με τον αντρούλη μου έχουμε περάσει φοβερές βραδιές σε φάση που είχε πυρετό κ του λέω τελικά είσαι πολύ καυτό αγόρι 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ☺️ έχω ένα σάκο 8 χιλιοστών και μας είπε 28.12 να πάμε να ακούσουμε καρδούλα. 

Πολύ ωραία νέα 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

με το καλο να πανε ολα κοριτσι μου!!!!

Γιορτασε το αλλα με προσοχη!!!!! απ τη μια η ζαλαδα, απ την αλλη ο κοβιντ που ειναι παντου, να εισαι οσο πιο προσεκτικη γινεται!!!!!

θα περιμενουμε τα νεα σου μετα την επομενη επισκεψη στο γιατρο!!!!

Εγω ειμαι καλα κοριτσι μου!! τον περασμενο μηνα εκανα σαλπιγγογραφια και ειδαμε οτι ολα καλα κι αυτο το μηνα θα κανουμε προσπαθειες ξανα!!

βεβαια κοριτσια μου να σας πω οτι ο αντρας μου ειναι κοτοπουλο απ το εμβολιο.. καναμε την αναμνηστικη δοση την κυριακη το βραδακι και σημερα εχει κρυαδες και 37,5.. του τα εσκασε μετα το 48ωρο.. βλεπω κι αυτος ο μηνας να παει υπερ πιστεως!!!!!!!!😂😂😂😂

Έχεις δίκιο! Κόλλησε τώρα κ ο ανιψιός μου στο σχολείο, κόλλησε και τον πατέρα μου που έχει κ πίεση..μετά από μέρες κι όλας..Δευτέρα βγήκε ο ανιψιός μου θετικός, Κυριακή ο μπαμπάς μου..

Θα σας πω ναι❤️❤️ Θα’χει μεγαλώσει κι όλας🥰🎀💗

Χαχα…ο γλυκούλης..συνήθως τις πρώτες 1-2 μέρες σε πιάνει…πότε είναι οι γόνιμες;; Μπορεί να τις προλάβετε☺️ Και λένε ότι μετά τη σαλπιγγογραφία είσαι και πιο γόνιμη..😉😉🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Καλέ μην απογοητεύεσαι!!! Εμείς με τον αντρούλη μου έχουμε περάσει φοβερές βραδιές σε φάση που είχε πυρετό κ του λέω τελικά είσαι πολύ καυτό αγόρι 🤣🤣🤣🤣

χαχαχαχαχαχαχχα!!! θεος ο αντρουλης σου!!!💘

εμενα ο δικος μου ειναι ΖΑΧΟΣ ΔΟΓΚΑΝΟΣ!!!!!!! ηθελε να μην ερθω γραφειο για να τον περιθαλψω!! με 37,5!! ειναι σαν να εχει 40!!!!😆😆😆😆 οποτε δεν τον κοβω και πολυ ενεργο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Οχι κορίτσι μου, την αλήθεια θα πεις.. αντιμετωπίζουμε θεμα υπογονιμότητας θα πεις! Έπειτα θα σε εξετάσει και θα σου πει την άποψη του, το οτι θα πάρεις και άλλη γνώμη δεν σημαίνει οτι θα αλλάξεις γιατρό, και αν σε ρωτήσει Ποιος είναι ο γιατρός σου να του πεις το όνομα και να πεις απλά θέλω και την δική σας γνώμη ! Πίστεψε απο την εμπειρία μου που πήγα σε αρκετούς θα σου φέρθει πολύ καλά για να σε κάνει και πελάτισσα του! Περιμένουμε νεα σου ❤ 

 

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα εύχομαι!!! 12 μέρες έμειναν για να πάω γιατρό! Αχχ αλλοι μετράνε για Χριστούγεννα και άλλοι για γιατρούς 🤣

Εχεις δίκιο έτσι θα πω σιγά…όλοι πάνε και για 2η γνώμη και για 3η!!! ❣️❣️ 
 

Στην αρχή που το διάβασα νόμιζα έλεγες για τα ΧΡιστουγεννα 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια ο ενδοκρινολογος αφαντος!!!! ανακαλυψα οτι ειχα το κινητο του (απο την περασμενη φορα που με πηρε τηλ να μου συζητησει τα αποτελεσματα) και λεω θα τον παρω στο κινητο αφου το σταθερο δεν καλει καν.... μιση ντροπη δικη μου και μιση δικη του!!!

δεν πιανει καν γραμμη! κλεινει πριν καλεσει....!!!!!

θα τον ψαξω την παρασκευη στη Νικολουλη!!!!!!!! αμπελαλε θα βγαλω!!!!!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Στο google βρίσκεις κάποιο άλλο τηλέφωνο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχαχαχχα!!! θεος ο αντρουλης σου!!!💘

εμενα ο δικος μου ειναι ΖΑΧΟΣ ΔΟΓΚΑΝΟΣ!!!!!!! ηθελε να μην ερθω γραφειο για να τον περιθαλψω!! με 37,5!! ειναι σαν να εχει 40!!!!😆😆😆😆 οποτε δεν τον κοβω και πολυ ενεργο.....

Χαχαχαχαχχαχ …..κλασικός άντρας 😂😂😂😂 κ ο δικός μου έτσι είναι 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Έχεις δίκιο! Κόλλησε τώρα κ ο ανιψιός μου στο σχολείο, κόλλησε και τον πατέρα μου που έχει κ πίεση..μετά από μέρες κι όλας..Δευτέρα βγήκε ο ανιψιός μου θετικός, Κυριακή ο μπαμπάς μου..

Θα σας πω ναι❤️❤️ Θα’χει μεγαλώσει κι όλας🥰🎀💗

Χαχα…ο γλυκούλης..συνήθως τις πρώτες 1-2 μέρες σε πιάνει…πότε είναι οι γόνιμες;; Μπορεί να τις προλάβετε☺️ Και λένε ότι μετά τη σαλπιγγογραφία είσαι και πιο γόνιμη..😉😉🥰🥰

καπου παρασκευη.. +- 1 ημερα!! αλλα σκεψου εχουμε να ερθουμε σε επαφη απο κυριακη.. οποτε τα σπερματοζωαρια ηδη αυτοκτονουν!!!!!!!!!!!!!!🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

με το καλο να πανε ολα κοριτσι μου!!!!

Γιορτασε το αλλα με προσοχη!!!!! απ τη μια η ζαλαδα, απ την αλλη ο κοβιντ που ειναι παντου, να εισαι οσο πιο προσεκτικη γινεται!!!!!

θα περιμενουμε τα νεα σου μετα την επομενη επισκεψη στο γιατρο!!!!

Εγω ειμαι καλα κοριτσι μου!! τον περασμενο μηνα εκανα σαλπιγγογραφια και ειδαμε οτι ολα καλα κι αυτο το μηνα θα κανουμε προσπαθειες ξανα!!

βεβαια κοριτσια μου να σας πω οτι ο αντρας μου ειναι κοτοπουλο απ το εμβολιο.. καναμε την αναμνηστικη δοση την κυριακη το βραδακι και σημερα εχει κρυαδες και 37,5.. του τα εσκασε μετα το 48ωρο.. βλεπω κι αυτος ο μηνας να παει υπερ πιστεως!!!!!!!!😂😂😂😂

Ωχ περαστικά εγώ πάω σήμερα το μεσημέρι ελπίζω να είμαι καλά αύριο γιατί έχω πολλά ραντεβού στη δουλεια 🙄🙄🙄

Ποτε εχεις γόνιμες; Κοντεύουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α ωραια Ευχαριστω κορίτσι μου! Θα δω κ εγω τι θα μου πει η γυναικολόγος μ την Δευτέρα! 
    • Κορίτσια μου μόλις βγήκα απ' το ραντεβού της αυχενικής!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ❤️ Το μωράκι βέβαια αυτή τη φορά κοιμόταν του καλού καιρού που λέμε 😂 😂 😂 😂 εννοειται @Kiddo εκεί εσένα σκέφτηκα, μου φύγε ο γελωτας, και λέω Παναγιά μου πες ότι απλά κοιμάται το μωρουλι μου 🙏🙏🙏 μου λέει ο εμβρυολογος γιατί δεν έφαγες κάνα γλυκό 30' πριν; Του λέω δε μου το ανεφερε κανείς όταν ρώτησα για προετοιμασία 🙄  Ε τελικά μου κουνούσε την κοιλιά με τον υπέρηχο, Μ έβαλε να κουνηθώ πάνω κάτω μπας και ξυπνήσει 😂😂 τελικά μας έκανε τη χάρη αλλά είχε σίγουρα τα νεύρα του και δεν γυρνούσε να δούνε όλες τις πλευρές. Ε κουτσά στραβά όμως ο γιατρός τα κατάφερε να δει αυτά που ήθελε, όλα μας είπε είναι φυσιολογικά, ακόμα και για τρισωμιες βγήκαν η 13 και 18, πιθανοτητες 1 στις 20000 και για σύνδρομο ντάουν 1 στις 10000.  Φύλο ούτε καν, το μωρό σου λεει εμ ξυπνήσατε εμ θέλετε και να σας κάνω νάζια;;; 🤣🤣🤣🤣 Δε μπορώ να πω, ο γιατρό προσπάθησε να το κάνει κουνηθεί μπας και έχουμε εικόνα ανάμεσα στα πόδια αλλά δεν ψήθηκε 😅 Τέλος πάντων, τα βρήκε όλα φυσιολογικά αυτό έχει σημασία εννοείται ❤️ μετά μας εξήγησε τις επιλογές μας για ΝΙΠΤ και αμνιοπαρακέντηση αν θέλουμε, αλλά ο ίδιος δε το κρίνει απαραίτητο. Αν το αποφασίσουμε πρότεινε το πιο βασικό πακέτο ΝΙΠΤ αλλά κορίτσια νομίζω είναι ανώφελο με τέτοια ποσοστά κι επιπλέον η ασφάλεια δε το καλύπτει εδώ. Είναι στα 370€ για τρισωμιες 13,18,21 + 30€ για φύλο προαιρετικά. Τώρα ρωτάω τις φίλες μου και τις κουνιάδες μου τι πιστεύουν κι αυτές και μέχρι στιγμής μου λένε ότι οι τιμές μας είναι σούπερ και δε θα έκαναν.  Αυτά από εμάς 😍  Αααα καλέ και ΠΗΤ έχω μαζί με @Kate1992 8/01/2025!!! Ε χέρι - χέρι απ' την αρχή πάμε βρε κορίτσι ❤️❤️❤️
    • Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας θα δω τι θα κάνω ίσως την παρω τηλ την Τετάρτη να τα στείλω να δει 
    • 2 φιλες μου π είχανε πάρει τις βόλεψε πολύ η φωλιά, εγώ τότε είχα πολλά έξοδα κ ζούσαμε σε ένα μικρό διαμέρισμα κ δεν είχαμε πολύ χώρο όποτε βολεύτηκα με το πορτ μπεμπέ κοιμόταν εκεί  για αυτό τώρα σκέφτομαι για την φωλιά αν κ μου είπανε να πάρω κάποια τύπου 40-50 ευρώ δε χρειάζεται κάτι ακριβό… καροτσι εννοώ κανονικό με 4 τροχούς γιατί ο δικός μου κοιμάται κιολας στο καρότσι αν πάμε κάπου όποτε ψάχνω κάποιο καλό… γιατί τώρα το άλλο μας καρότσι θα πάει στην μικρή… αυτό π λες έχουμε μας πήρανε δώρο οι νονοί του τον πάμε βόλτα κ σου αρέσει π είναι σαν ποδήλατο λες;    κρεβάτι θα του πάρω χαμηλό ναι από ικεα δε δινω πολλά λεφτά γιατί μετά από λίγα χρόνια θα ξανά αλλάξουμε κ τότε ναι να πάρω κάτι πιο ακριβό 
    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...