Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

xaxaxaxaxax!!!!! κλαιωωωωωωω!!!!!!!😆😆😆😆

Ανυπομονω να με παρει!!! μαλλον για αυριο το βλεπω αλλα θα τον παρω κι εγω ενα τηλ μπας και τα δει σημερα...😏

Να πάρεις κοριτσάκι μου, καμιά φορά πρέπει να γινόμαστε κ λίγο σπαστικιές.... Δεν μπορεί δυστυχώς κανένας να καταλάβει το άγχος μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα ο άντρας μου και αυτος στεναχωρέθηκε αλλά μου είπε να μην αγχώνομαι θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες μας τις εξετάσεις και αν δεν έρθει ως τον γάμο θα προχωρήσουμε στην λύση της εξωσωματικής!!! 
 

Ασε να δω σε ποιον γιατρο να πάω ξέρω και πολλούς απλά για δεύτερη γνώμη, αλλά τι να κάνω πάλι τεστ;;; Ή απλά να του πω αυτό και αυτό έγινε;;
 

Μεταξύ μας μια φορά είπα στον άντρα μου αν με δει να χάνω πολλά κιλά και γίνω πολύ αδύνατη (γιατί είχαμε μια γνωστή μας με ανορεξία, κ ο άντρας της δεν έκανε κάτι γι αυτό) του είπα να μου δώσει δυο σφαλιάρες να έρθει το μυαλό στην θέση του 🤪🤪🤪 μάλλον θα του το ξανά πω 😂😂😂

Να σου κάνει έναν κολπικό υπέροχο,  να Σου πει την γνώμη και να συγκρίνεις άποψης, το μόνο που έχεις να χάσεις είναι λίγα ευρώ κορίτσι μου.. Κατά τα άλλα μπορεί να κερδίσεις πολλά περισσότερα! Οχι τεστ, αν εννοείς το τεστ παπ, αυτό έχει να κάνει με το εργαστήριο οχι με τον γιατρό.. περιμένουμε και άλλη γνώμη ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Να σου κάνει έναν κολπικό υπέροχο,  να Σου πει την γνώμη και να συγκρίνεις άποψης, το μόνο που έχεις να χάσεις είναι λίγα ευρώ κορίτσι μου.. Κατά τα άλλα μπορεί να κερδίσεις πολλά περισσότερα! Οχι τεστ, αν εννοείς το τεστ παπ, αυτό έχει να κάνει με το εργαστήριο οχι με τον γιατρό.. περιμένουμε και άλλη γνώμη ❤

Ναι εννοώ η αφορμή να είναι το τεστ και απλά να του πω και τα υπόλοιπα ξέρω γώ🙄😉…θα πάρω αύριο τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού και σε έναν άλλον γιατί θέλω να μου γράψει τις ορμονικές για να μην τις πληρώσω παρά πολύ ακριβά…θα σας ενημερώσω ελπίζω βέβαια να βρω σύντομα ραντεβού μην μου πει τώρα Ιανουάριο γιατί ισως να είναι αυτό που λετε ενας κακός κύκλος κ ο επόμενος να είναι καλος… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εννοώ η αφορμή να είναι το τεστ και απλά να του πω και τα υπόλοιπα ξέρω γώ🙄😉…θα πάρω αύριο τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού και σε έναν άλλον γιατί θέλω να μου γράψει τις ορμονικές για να μην τις πληρώσω παρά πολύ ακριβά…θα σας ενημερώσω ελπίζω βέβαια να βρω σύντομα ραντεβού μην μου πει τώρα Ιανουάριο γιατί ισως να είναι αυτό που λετε ενας κακός κύκλος κ ο επόμενος να είναι καλος… 

Δεν είναι στο γεσυ ο δικός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχχαα!!!!! ειμαι ψηλη παναθεμα με!!!! και φοραω και τακουνια να φανταστειτε γτ μου αρεσουν πολυ!!!!!😅😅

κι εγω απο 68 που ημουν εφτασα 73!!!! αστα πικρα αυτη η καραντινα! κι ετσι οπως εχω βολευτει στον καναπε, βαριεμαι να ξαναξεκινησω γυμναστικη.. αλλα πρεπει...

ασε αυτο με την εγκυμοσυνη.. κι εγω τα ιδια ελεγα.. λεω σιγα, θα βαλω μια και καλη κιλα και θα τα χασω ολα μετα... αλλα συνεχιω να βαζω απο το φαγητο και οχι απο μωρο!!!!😆😆😆

1.80? !!! Next top model!!!!!!!!!!!!😉😁

Δεν εχω ιδεα κοριτσι μου τι ειναι η αντισταση στην ινσουλινη και εαν μπορει να επηρεαζει τη συλληψη η μονο  κυηση. Σε καθε περιπτωση πολυ καλο που το βρηκες γιανα το συζητησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαστε στο σπερματολογικο κέντρο. Δίνει ο Αντρας μου άλλη μια φορά να δούμε πως πήγαμε με το μικροβιο. Γενικά η εμβρυολογος εδώ μας έκανε μια κουβέντα, μας εξήγησε όλη την διαδικασία με πολύ ανάλυση της σπερματεγχυσης και τον Γενάρη ξεκινάμε την πρώτη μας διαδικασια. Και αυτή πιστεύει ότι πρέπει να δώσουμε μια ευκαιρία μήπως τα καταφέρουμε έτσι και όχι να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική. Είπαμε να δοκιμασουμε 3 φορές όπως το είχαμε αποφάσισε κιολας, και να κρατήσουμε λεει το τελευταίο χαρτί ως μπαλαντέρ την εξωσωματική. Επειδή είμαστε νέα παιδιά και πιστεύει θα τα καταφέρουμε και δεν έχουμε προβλήματα γενικότερα..

Ακόμα και να ξανά βγει μικρόβιο μας εξήγησε η κοπέλα να προχωρήσουμε , καθώς στην σπερματεγχυση το σπέρμα παιρναει από ένα ειδικό πλέγμα που τα καταστρέφει όλα , σύφιλη,και κάτι άλλα σκληρα, πόσο μάλλον λέει τον εντεροκκοκο που είναι ήπιο. Οπότε φύγαμε .πολύ χάρηκα. 😍 Βέβαια τώρα περιμενω περίοδο και έρχονται γιορτές. Άρα δεν θα μπορώ σε αυτόν τον κύκλο που θα μας έρθει αλλά στον επόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Να πάρεις κοριτσάκι μου, καμιά φορά πρέπει να γινόμαστε κ λίγο σπαστικιές.... Δεν μπορεί δυστυχώς κανένας να καταλάβει το άγχος μας

Κοριτσι μου πως πηγε η εξεταση?? 💗Συγνωμη αν το εχεις γραψει και δνε το ειδα αλλα εχει παρα πολλα μηνυματα και ισως μου διεφυγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

1.80? !!! Next top model!!!!!!!!!!!!😉😁

Δεν εχω ιδεα κοριτσι μου τι ειναι η αντισταση στην ινσουλινη και εαν μπορει να επηρεαζει τη συλληψη η μονο  κυηση. Σε καθε περιπτωση πολυ καλο που το βρηκες γιανα το συζητησεις!

την αντισταση τη βρηκαμε!!! ο ενδοκρινολογος αφαντος!!!!! δεν απανταει η γραμματεας του!!! θα ξαναπροσπαθησω αυριο το πρωι...

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια είμαστε στο σπερματολογικο κέντρο. Δίνει ο Αντρας μου άλλη μια φορά να δούμε πως πήγαμε με το μικροβιο. Γενικά η εμβρυολογος εδώ μας έκανε μια κουβέντα, μας εξήγησε όλη την διαδικασία με πολύ ανάλυση της σπερματεγχυσης και τον Γενάρη ξεκινάμε την πρώτη μας διαδικασια. Και αυτή πιστεύει ότι πρέπει να δώσουμε μια ευκαιρία μήπως τα καταφέρουμε έτσι και όχι να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική. Είπαμε να δοκιμασουμε 3 φορές όπως το είχαμε αποφάσισε κιολας, και να κρατήσουμε λεει το τελευταίο χαρτί ως μπαλαντέρ την εξωσωματική. Επειδή είμαστε νέα παιδιά και πιστεύει θα τα καταφέρουμε και δεν έχουμε προβλήματα γενικότερα..

Ακόμα και να ξανά βγει μικρόβιο μας εξήγησε η κοπέλα να προχωρήσουμε , καθώς στην σπερματεγχυση το σπέρμα παιρναει από ένα ειδικό πλέγμα που τα καταστρέφει όλα , σύφιλη,και κάτι άλλα σκληρα, πόσο μάλλον λέει τον εντεροκκοκο που είναι ήπιο. Οπότε φύγαμε .πολύ χάρηκα. 😍 Βέβαια τώρα περιμενω περίοδο και έρχονται γιορτές. Άρα δεν θα μπορώ σε αυτόν τον κύκλο που θα μας έρθει αλλά στον επόμενο.

καλα αποτελεσματα κοριτσι μου στις εξετασεις του αντρα σου!!! ελπιζω να καταπολεμηθηκε το μικροβιο και να προχωρησετε στη σπερματεγχυση χωρις κανενα εμποδιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

την αντισταση τη βρηκαμε!!! ο ενδοκρινολογος αφαντος!!!!! δεν απανταει η γραμματεας του!!! θα ξαναπροσπαθησω αυριο το πρωι...

 

καλα αποτελεσματα κοριτσι μου στις εξετασεις του αντρα σου!!! ελπιζω να καταπολεμηθηκε το μικροβιο και να προχωρησετε στη σπερματεγχυση χωρις κανενα εμποδιο!!!!!

Δυσευρετοι αυτοι οι γιατροι ξερω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ANGEL38 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Κοριτσι μου εχω ακριβως το ιδιο θεμα συν οτι παιρνω χαπια Τ4 για να μειωσω την tsh κοντα στα 2.

Υπερινσουλινεμια εχω χρονια, ειδικα τα τελευταια 5 πρεπει να δουλευει γιατι εχω παρει καποια κιλα και δεν χανω καθολου ευκολα . Μην τρελαινεσαι και ακους πολλα πολλα, ειδικος σε αυτο το θεμα ειναι αποκλειστικα και μονο ο ενδοκρινολογος οποτε θα σου δωσει λογικα glukophage για μετα το φαγητο και αναλογα ποσο πρεπει να ριξεις την ινσουλίνη σου θα σου πει τι χαπι θα παρεις.

Εμενα απ οτι ειπε παιζει ρολο η συγκεντρωση της ινσουλινης γιατι στην ουσια ο οργανισμος παραγει παραπανω ινσουλινη απ οσο χρησιμοποιησει και το υπολοιπο ποσοστο "μενει" στα οργανα μας , οποτε εκει μπορει να εμποδιζει τη συλληψη. Στα λεω χοντρικα χοντρικα απλα αυτο που θα πρεπει να δει ο ενδοκρινολογος ειναι αν ολο αυτο επηρεαζει τον κυκλο σου και την ωορρηξια .

Σκεψου οτι σε αντιστοιχες περιπτωσεις που δεν προσπαθουν για παιδακι, δινουν ενεσεις ινσουλινης για πιο αμεσο αποτελεσμα.

κοριτσι μου ευχαριστω για τη βοηθεια και τις πληροφοριες!!!!!❤️❤️❤️

εσυ τι κυκλο εχεις; σταθερο η αστατο; εμενα γενικα ειναι πολυ σταθερος ο κυκλος στις 27-28 ημέρες και με τα τεστ ωορρηξιας φαινοταν να εχω κανονικα ωορρηξια κάθε μήνα.. αλλα δεν ξερω αν πρεπει να επιβεβαιωσω την ωορρηξια και με εξετασεις αιματος... θα δουμε.. οτι πει ο γιατρος!

εσυ κοριτσι μου επειδη δε θυμαμαι (ειμαστε αρκετα κοριτσια...) εισαι εγκυος ή προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου πως πηγε η εξεταση?? 💗Συγνωμη αν το εχεις γραψει και δνε το ειδα αλλα εχει παρα πολλα μηνυματα και ισως μου διεφυγε!

Γλυκιά μου μόλις ήρθα σπίτι κ έφαγα! Όλα πήγαν πάρα πολύ καλά!! 2 κιλά η μικρούλα μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Γλυκιά μου μόλις ήρθα σπίτι κ έφαγα! Όλα πήγαν πάρα πολύ καλά!! 2 κιλά η μικρούλα μου 🥰

Αχ τι ωραία @Froufro🎀🎀🎀🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια είμαστε στο σπερματολογικο κέντρο. Δίνει ο Αντρας μου άλλη μια φορά να δούμε πως πήγαμε με το μικροβιο. Γενικά η εμβρυολογος εδώ μας έκανε μια κουβέντα, μας εξήγησε όλη την διαδικασία με πολύ ανάλυση της σπερματεγχυσης και τον Γενάρη ξεκινάμε την πρώτη μας διαδικασια. Και αυτή πιστεύει ότι πρέπει να δώσουμε μια ευκαιρία μήπως τα καταφέρουμε έτσι και όχι να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική. Είπαμε να δοκιμασουμε 3 φορές όπως το είχαμε αποφάσισε κιολας, και να κρατήσουμε λεει το τελευταίο χαρτί ως μπαλαντέρ την εξωσωματική. Επειδή είμαστε νέα παιδιά και πιστεύει θα τα καταφέρουμε και δεν έχουμε προβλήματα γενικότερα..

Ακόμα και να ξανά βγει μικρόβιο μας εξήγησε η κοπέλα να προχωρήσουμε , καθώς στην σπερματεγχυση το σπέρμα παιρναει από ένα ειδικό πλέγμα που τα καταστρέφει όλα , σύφιλη,και κάτι άλλα σκληρα, πόσο μάλλον λέει τον εντεροκκοκο που είναι ήπιο. Οπότε φύγαμε .πολύ χάρηκα. 😍 Βέβαια τώρα περιμενω περίοδο και έρχονται γιορτές. Άρα δεν θα μπορώ σε αυτόν τον κύκλο που θα μας έρθει αλλά στον επόμενο.

Από ότι θυμάμαι την κάνατε την προσπάθεια.... οπότε μπορεί να μην περιμένεις καν επόμενο κύκλο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2και σε είχα στο μυαλό μου, λέω κάτσε να μπω να δω τι είπε ο γιατρός! Μην αγχώνεσαι και αύριο θα έχεις καλύτερη εικόνα των πραγμάτων! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2021 at 3:25 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:01/04/22 κοριτσακι

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶

Froufro:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:04/02/22

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2021 at 3:26 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2021 at 3:28 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita?                                                                                    

Lacostaki:09/01

Ntinaki83:?

Mimi26:23/12

 misofeggaro:17/12

Ευάγγελος τ:? 

 

Αννι:20/09                                   

Heart:17/12

Antonia2:01/01

Hopemumtobe:27/12

Αννια27:? 

 Litsadi:? 

Κατεριναπαπ:14/10

Raf123 :31/12

Tina21:13/10

babyblue94:16/12

Maimoudaki92 :15/11

Canlib:13/11

Nandia _:24/12

 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@Antonia2και σε είχα στο μυαλό μου, λέω κάτσε να μπω να δω τι είπε ο γιατρός! Μην αγχώνεσαι και αύριο θα έχεις καλύτερη εικόνα των πραγμάτων! ❤

Ο γιατρος αφαντος... Θα ξαναπαρω το πρωι κοριτσι μου κι ελπιζω να τον βρω..

Ευχαριστω που με εχεις εννοια!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Γλυκιά μου μόλις ήρθα σπίτι κ έφαγα! Όλα πήγαν πάρα πολύ καλά!! 2 κιλά η μικρούλα μου 🥰

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι!!! Πλησιάζει ο καιρός, πραγματική ευτυχία💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι!!! Πλησιάζει ο καιρός, πραγματική ευτυχία💗💗💗

❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 κορίτσι μου τελικά είδα τις καμπύλες μου 

Σάκχαρο 0'  = 93

                60'= 128

               120'= 91

Ινσουλίνη. 0'= 8.6

              60' = 100.8

              120'= 46.5

Αυτό που μου είχανε πει είναι ότι είναι κανονικές και δεν έχω αντίσταση στην ινσουλίνη.. δηλαδή πρέπει στην αρχή να είναι χαμηλά. Μόλις πιεις το υγρό να ανεβαίνει και μετά στο 120' να πέφτει πάλι. Να κάνει μια ανοδο και κάθοδο μετά η καμπύλη στο σχεδιάγραμμα..

Οπότε βλέπω ότι εσένα μένει κοντά στα ίδια στο 60' και στο 120'. Τουλάχιστον στο σακχαρο. Γιααυτό μάλλον σου λένε ότι έχεις αντίσταση.  Πιστεύω θα τα δει ο γιατρός σου και θα σου πει ακριβώς τι να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Antonia2 κορίτσι μου τελικά είδα τις καμπύλες μου 

Σάκχαρο 0'  = 93

                60'= 128

               120'= 91

Ινσουλίνη. 0'= 8.6

              60' = 100.8

              120'= 46.5

Αυτό που μου είχανε πει είναι ότι είναι κανονικές και δεν έχω αντίσταση στην ινσουλίνη.. δηλαδή πρέπει στην αρχή να είναι χαμηλά. Μόλις πιεις το υγρό να ανεβαίνει και μετά στο 120' να πέφτει πάλι. Να κάνει μια ανοδο και κάθοδο μετά η καμπύλη στο σχεδιάγραμμα..

Οπότε βλέπω ότι εσένα μένει κοντά στα ίδια στο 60' και στο 120'. Τουλάχιστον στο σακχαρο. Γιααυτό μάλλον σου λένε ότι έχεις αντίσταση.  Πιστεύω θα τα δει ο γιατρός σου και θα σου πει ακριβώς τι να κάνεις. 

Κοριτσι μου ευχαριστω για ολη τη βοηθεια κ τα στοιχεια!!!❤️❤️❤️❤️

Εμενα κοριτσι μου το παραξενο ειναι οτι πσιρνω τη γλυκοζη κ το σακχαρο πεφτει απο 77 σε 65.... Τελειως αναποδο... Κ μενει σταθερα χαμηλο το σακχαρο..

απ την αλλη, η ινσουλινη φαινεται να εχει κανονικη καμπυλη γτ αυξανεται αρκετα κ στο 2ωρο μειωνεται στο ανωτατο οριο..

Ανυπομονω να δω τι θα μου πει ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2021 at 8:23 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μολις πηρα τα αποτελεσματα απο καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης!! Θα τις στειλω αυριο στον ενδοκρινολογο κ τη γυναικολογο μου. 

Για ριξτε μια ματια οσες γνωριζουν κ πειτε... Ευχαριστω!!!❤️❤️

 

16394197170611440181715707893584.jpg

16394197617433221199522739162727.jpg

Καλησπέρα Αντωνία μου! 

Ξέρω ότι κανονικά πρέπει να ανεβαίνει η γλυκόζη την πρώτη ώρα για να δείχνει ότι αντιδράει ο οργανισμός φυσιολογικά στη γλυκόζη, κ να μη μένει ίδια ή να μειώνεται. Στην εγκυμοσύνη τουλάχιστον. Εγώ είχα κάνει καμπύλη ζαχάρου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη , κ τα νούμερα μου στην 1η ώρα ήταν ίδια με την ώρα 0 (γύρω στο 75 κι εμένα), κ στη 2η ώρα έπεφτε στο 50. Οπότε μου είπε η ενδοκρινολόγος είχα υπογλυκαιμίες, το αντίθετο του διαβήτη δηλαδή. Κάτω από το 50 πέφτεις σε κώμα απότι είχα διαβάσει, οπότε φαντάζεσαι πόσες ζαλάδες είχα. Όμως δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δε ξέρω αν είναι ίδιες οι μετρήσεις σε εγκυμοσύνη και μη. Μπορεί να είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Επίσης ινσουλίνη δεν έχω κάνει ποτέ οπότε δε ξέρω καθόλου να σε βοηθήσω. Η ενδοκρινολόγος θα σου πει σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

οχι δεν εχουμε... απ οσο ξερω...

να μπω να διαβασω στο ιντερνετ;;;;😝😝😝

προφανως και σε πειραζω Ραφαελα μου για να σε χαλαρωσω λιγο...

ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο.. και δεν ξερω αν παιζει ρολο για τη συλληψη που δεν ηρθε μεχρι τωρα...

εν τω μεταξυ κι αυτη η γυναικολογος ελεος.... τιποτα δε λεει.... αχ πρεπει να τους κυνηγαμε συνεχεια...

Τώρα διάβασα τι σ είπε η γιατρός, αντίσταση στην ινσουλίνη έχει κ ο αδερφός του άντρα μου αλλά δε ξέρω τι ακριβώς είναι…δε νομίζω να έχει σχέση με σύλληψη πάντως..δε ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
    • Τέλεια τα νέα σου! ❤️ Στην αυχενική θα καθοριστεί η πητ σου κ γενικά ανα υπερήχους μπορεί να βλέπεις ότι αλλάζει κάθε φορά.  εσυ θα κρατήσεις την πητ της αυχενικής όπως κ ο γιατρός σου που θα στο εξηγήσει αυτό.  επισης ανάλογα τον κύκλο σου μπορεί να είσαι πίσω με την πητ της τελευταίας μέρας της περίοδου σου  για παράδειγμα εγώ έχω 33 κύκλο άρα είμαι πίσω μια εβδοαμδα  τουλάχιστον γι αυτό κ στην αυχενική καθορίζεται ακριβώς αυτό το ζήτημα κ κρατάμε την πητ αυτήν κ μόνο ❤️   πότε έχεις ξανά ραντεβού;;; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...