Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

 

Ευχαριστω κοριτσια μου για τη βοηθεια!!!!!!❤️❤️❤️

απο αποψη παχυσαρκιας ειμαι μια χαρα νομιζω!! 1,80 υψος και 73 κιλα... η αληθεια ειναι βεβαια πως την τελευταια 2ετια εβαλα ευκολα κιλακια... εφταιγε η καραντινα, το καθισιο και οτι τρωγαμε συνεχεια!!!!😇😅😅😅

περιμενω τη διαγνωση του ενδοκρινολογου και θα σας πω τα νεα μου!!

μακαρι να μην εμποδιζει στη συλληψη και να πανε ολα καλα!!!🙏

αυτος ο ενδοκρινολογος ειναι αστερι παντως!!!! τις πιο σωστες εξετασεις με βαζει να κανω.. να ναι καλα!

Και με καθισιό σχετίζεται η αυξημένη αντίσταση! Η γυμναστική είναι πολύ σημαντική για την ευαισθησία στην ινσουλίνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κάλε είσαι μοντέλο 😄😄 να πας σε ένα σωστό διατροφολόγο και θα το αντιμετωπίσεις μετά θα σου γίνει τρόπος ζωής!!
 

Εγώ που προσέχω και τα ξέρω όλα αυτά έβαλα 8κιλα από το πουθενά κ δυσκολεύομαι να τα χάσω ισως έχω κ εγώ αντίσταση θα δείξουν οι εξετάσεις που θα κάνω… 

ναι!!!!!!!! ετοιμη για GNTM ειμαι!!!!!😂😂😂 δεν μπαινω στα ρουχα μου κοριτσιαααα!!! τα παντελονια ουρλιαζουν καθε φορα!!!!!

σου εβαλε κι εσενα να κανεις καμπυλες;;; μηπως να το ζητησεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχχαα!!!!! ειμαι ψηλη παναθεμα με!!!! και φοραω και τακουνια να φανταστειτε γτ μου αρεσουν πολυ!!!!!😅😅

κι εγω απο 68 που ημουν εφτασα 73!!!! αστα πικρα αυτη η καραντινα! κι ετσι οπως εχω βολευτει στον καναπε, βαριεμαι να ξαναξεκινησω γυμναστικη.. αλλα πρεπει...

ασε αυτο με την εγκυμοσυνη.. κι εγω τα ιδια ελεγα.. λεω σιγα, θα βαλω μια και καλη κιλα και θα τα χασω ολα μετα... αλλα συνεχιω να βαζω απο το φαγητο και οχι απο μωρο!!!!😆😆😆

ευτυχως δεν βαζω άλλα.. ηθελα να ξεκινουσα ηδη αλλα λεω μεσα στα χριστουγεννα δεν λεει.. μετα θα ξεκινησω.. αν ερθει μωρο και ειμαι οπως στους αλλους δυο θα κανω θελω δεν θελω διαιτα λογω εμετων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μόλις πάω σπίτι θα δω και τις δικές μου τώρα που το λες. Οι έως τώρα γιατροί μου λέγανε ότι είναι καλές. Αλλά ένας κάποια στιγμή είχε πει ότι έχω προδιάθεση για διαβήτη. Οπότε κάτσε να τις δω. 

Ο τωρινός και ο προηγούμενος μου έλεγαν ότι είναι κανονική η εξέταση 

μονο ενδοκρινολογο ρωτα... γτ η γυναικολογος με ξεπεταξε.

δεν αντεξα κι εγω και της εστειλα μαιλ που την ευχαριστω και τη ρωτησα αν ειναι παραγοντας υπογονιμοτητας......

ακομα να απαντησει........😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι!!!!!!!! ετοιμη για GNTM ειμαι!!!!!😂😂😂 δεν μπαινω στα ρουχα μου κοριτσιαααα!!! τα παντελονια ουρλιαζουν καθε φορα!!!!!

σου εβαλε κι εσενα να κανεις καμπυλες;;; μηπως να το ζητησεις;;;;

εμενα ουρλιαζουν και τα κολαν.. για τα παντελονια δεν θα μιλησω δεν εχουμε καμια επικοινωνια πλεον χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχαχαχχαα!!!!! ειμαι ψηλη παναθεμα με!!!! και φοραω και τακουνια να φανταστειτε γτ μου αρεσουν πολυ!!!!!😅😅

κι εγω απο 68 που ημουν εφτασα 73!!!! αστα πικρα αυτη η καραντινα! κι ετσι οπως εχω βολευτει στον καναπε, βαριεμαι να ξαναξεκινησω γυμναστικη.. αλλα πρεπει...

ασε αυτο με την εγκυμοσυνη.. κι εγω τα ιδια ελεγα.. λεω σιγα, θα βαλω μια και καλη κιλα και θα τα χασω ολα μετα... αλλα συνεχιω να βαζω απο το φαγητο και οχι απο μωρο!!!!😆😆😆

κλαιωωωωωω 🤪🤪🤪🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Και με καθισιό σχετίζεται η αυξημένη αντίσταση! Η γυμναστική είναι πολύ σημαντική για την ευαισθησία στην ινσουλίνη!

πηγαινα για τρεξιμο αλλα απο τελος σεπτεμβρη που με ξαναπιασε η μεση το σταματησα... μονο κανα περπατημα....

ελεος πια!! μια ο ωμος που βγηκε, μετα η δισκοπαθεια, τωρα η αντισταση ινσουλινης!!! για το ενα πρεπει να γυμναζεσαι για να ρυθμιζεται και για το αλλο οχι.....

ποσα κομματια να γινω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εμενα ουρλιαζουν και τα κολαν.. για τα παντελονια δεν θα μιλησω δεν εχουμε καμια επικοινωνια πλεον χαχαχαχαχ

χαχαχαχαχαχχαχαχαχα!!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

πηγαινα για τρεξιμο αλλα απο τελος σεπτεμβρη που με ξαναπιασε η μεση το σταματησα... μονο κανα περπατημα....

ελεος πια!! μια ο ωμος που βγηκε, μετα η δισκοπαθεια, τωρα η αντισταση ινσουλινης!!! για το ενα πρεπει να γυμναζεσαι για να ρυθμιζεται και για το αλλο οχι.....

ποσα κομματια να γινω;;;;

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου! Με δισκοπάθεια και ώμο σίγουρα δε μπορείς να κάνεις εντατική γυμναστική. Ίσως κολύμβηση χαλαρά. Πάντως από βάρος είσαι μια χαρά. Άντε για τη δική σου ικανοποίηση να χάσεις λίγα κιλάκια (αλλά λίγα), όμως δε γίνεται να είναι εκεί το πρόβλημα. 

Επίσης, νομίζω ότι η υπερινσουλιναιμία σχετίζεται με υπογονιμότητα, αλλά δεν έχει αιτιώδη σχέση (δηλαδή δεν προκαλεί υπογονιμότητα η ίδια, πιθανά κάποιος άλλος παράγοντας τις συνδέει και συνυπάρχουν συχνά, πχ οι ορμονικές διαταραχές, η παχυσαρκία κλπ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τελειααααα!!!!!! μπραβο κοριτσακι μου!!! η μαλλον κοριτσαρες μου γτ ειστε 2 τωρα!!!!!

να πανε ολα καλα!!!!! ενας μηνας εμεινε!!!!🎉💖🎉💖🎉

❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πρέπει να εργάζεται στην Κύπρο για να δικαιούται 

Το φαντάζομαι.... πλάκα κάνω 😄 Αλλά φοβερό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου! Με δισκοπάθεια και ώμο σίγουρα δε μπορείς να κάνεις εντατική γυμναστική. Ίσως κολύμβηση χαλαρά. Πάντως από βάρος είσαι μια χαρά. Άντε για τη δική σου ικανοποίηση να χάσεις λίγα κιλάκια (αλλά λίγα), όμως δε γίνεται να είναι εκεί το πρόβλημα. 

Επίσης, νομίζω ότι η υπερινσουλιναιμία σχετίζεται με υπογονιμότητα, αλλά δεν έχει αιτιώδη σχέση (δηλαδή δεν προκαλεί υπογονιμότητα η ίδια, πιθανά κάποιος άλλος παράγοντας τις συνδέει και συνυπάρχουν συχνά, πχ οι ορμονικές διαταραχές, η παχυσαρκία κλπ).

ευχαριστω κοριτσι μου για ολη τη βοηθεια!!!!!💖💖💖

αχ ρε κοριτσια τωρα θα εχω να αντιμετωπισω νεο φαντασμα;;;;; (μεχρι τωρα ειχα το αγχος.....)

τι να πω; μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου για ολη τη βοηθεια!!!!!💖💖💖

αχ ρε κοριτσια τωρα θα εχω να αντιμετωπισω νεο φαντασμα;;;;; (μεχρι τωρα ειχα το αγχος.....)

τι να πω; μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!🙏🙏🙏🙏

Έλα βρε δεν είναι τίποτα αλήθεια το φάντασμα άγχος είναι χειρότερο αυτό πρέπει να καταπολεμήσουμε 😘😘🤞🏻🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου για ολη τη βοηθεια!!!!!💖💖💖

αχ ρε κοριτσια τωρα θα εχω να αντιμετωπισω νεο φαντασμα;;;;; (μεχρι τωρα ειχα το αγχος.....)

τι να πω; μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!🙏🙏🙏🙏

το θετικο ειναι οτι μπορουμε να τα αντιμετωπισουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έλα βρε δεν είναι τίποτα αλήθεια το φάντασμα άγχος είναι χειρότερο αυτό πρέπει να καταπολεμήσουμε 😘😘🤞🏻🙏🙏

Θα συμφωνήσω απόλυτα το χειρότερο φάντασμα είναι το άγχος παιδιά ηρεμήστε ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να βοηθήσουμε η μία την άλλη να ηρεμήσει 🤣🤣🤣🤣

Λοιπόν θα σας πω ότι ξέρω για την αντίσταση στην ινσουλίνη αυτές τις μαλακίες τις έψαχνα και εγώ παλιά και πήγαινα σε 100 ενδοκρινολόγους σε 100 όμως είχα πληρώσει άπειρα λεφτά δεν υπάρχει θεραπεία για αυτό το πράγμα εγώ να ξέρετε Το μόνο που έκανα ήταν να κόψω τελείως τα ζυμαρικά γενικά έκοψα τον υδατάνθρακα και αν φάω υδατάνθρακα τρώω μόνο ολικής αλέσεως Γιατί δεν έχει καμία σχέση το κανονικό με το ολικής σε απορρόφηση.

@Antonia2 συνήθως η αντίσταση στην ινσουλίνη δημιουργεί διαβήτη τύπου 2 αν θέλεις μπορώ να σου στείλω κάποιες τροφές που θα ήταν καλό να αποφεύγεις και κάποιες που θα μπορούσες να τρως επίσης δεν χρειάζεται να κάνεις απόλυτα γυμναστική μπορείς απλά να πηγαίνεις για γρήγορο περπάτημα μισή ώρα κάθε βράδυ το πρωί είναι καλό να το κάνεις στην αρχή της μέρας στο τέλος σε σχέση με το να το κάνεις κατά τη διάρκεια της ημέρας γιατί το πρωί ενεργοποιείται ο μεταβολισμός και το βράδυ επίσης μπορείς να αυξήσεις το μεταβολισμό σου πριν κοιμηθεί. Χωρίς όμως να καταβροχθίσει ςμετα όλη την κουζίνα 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα το χειρότερο φάντασμα είναι το άγχος παιδιά ηρεμήστε ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να βοηθήσουμε η μία την άλλη να ηρεμήσει 🤣🤣🤣🤣

Λοιπόν θα σας πω ότι ξέρω για την αντίσταση στην ινσουλίνη αυτές τις μαλακίες τις έψαχνα και εγώ παλιά και πήγαινα σε 100 ενδοκρινολόγους σε 100 όμως είχα πληρώσει άπειρα λεφτά δεν υπάρχει θεραπεία για αυτό το πράγμα εγώ να ξέρετε Το μόνο που έκανα ήταν να κόψω τελείως τα ζυμαρικά γενικά έκοψα τον υδατάνθρακα και αν φάω υδατάνθρακα τρώω μόνο ολικής αλέσεως Γιατί δεν έχει καμία σχέση το κανονικό με το ολικής σε απορρόφηση.

@Antonia2 συνήθως η αντίσταση στην ινσουλίνη δημιουργεί διαβήτη τύπου 2 αν θέλεις μπορώ να σου στείλω κάποιες τροφές που θα ήταν καλό να αποφεύγεις και κάποιες που θα μπορούσες να τρως επίσης δεν χρειάζεται να κάνεις απόλυτα γυμναστική μπορείς απλά να πηγαίνεις για γρήγορο περπάτημα μισή ώρα κάθε βράδυ το πρωί είναι καλό να το κάνεις στην αρχή της μέρας στο τέλος σε σχέση με το να το κάνεις κατά τη διάρκεια της ημέρας γιατί το πρωί ενεργοποιείται ο μεταβολισμός και το βράδυ επίσης μπορείς να αυξήσεις το μεταβολισμό σου πριν κοιμηθεί. Χωρίς όμως να καταβροχθίσει ςμετα όλη την κουζίνα 🤣🤣🤣🤣🤣

@Antonia2 δες εδώ ...

https://lamberts.gr/διαβήτης-και-διατροφή-οι-6-κανόνες/

Να δεις ποιες οι διαφορές..... Κόψε τελείως ότι ανεβάζει τη γλυκόζη . Ότι έχει υψηλο γλυκαιμικο δείκτη την ώρα που τρως σου ανεβάζει πολύ το δείκτη της γλυκόζης αλλά συνήθως αυτές οι τροφές δεν σταθεροποιούν τη γλυκόζη οπότε έχουν την ιδιότητα να την ανεβάζουν και να την κατεβάζουν απότομα με αποτέλεσμα να παθαίνεις υπογλυκαιμία και να απορυθμίζεται ινσουλίνη για αυτό και τα ζυμαρικά τα κανονικά τα μακαρόνια το ψωμί έχουν υψηλό γλυκαιμικό δείκτη οπότε απορυθμίζεται ινσουλίνη εννοώ τα μακαρόνια ολικής που δεν είναι τόσο γλυκά έχουνε πιο αργή απορρόφηση δηλαδή αυτό ακριβώς σημαίνει ότι δεν σου ανεβάζουν και κατεβάζουν γρήγορα τα επίπεδα αλλά στα ανεβάζουν με σταθερό ρυθμό έτσι ώστε να μη σου προκαλούν υπογλυκαιμία αν τηρείς τους κανόνες διατροφής και αλλάξεις λίγο τη διατροφή σου και μετατρέψεις κάποια προϊόντα σε κάποια άλλα αντίστοιχα θα δεις μεγάλη αλλαγή Δεν υπάρχει καμία αγωγή για αυτό το πράγμα εγώ τόσα χρόνια ποτέ δεν πήρα καμία αγωγή....

Το καλοκαίρι ο ενδοκρινολόγος μου έδωσε το glycofren και κόντεψα να πεθάνω από τη διάρροια δεν σταμάταγε με τίποτα είχα γίνει μισός άνθρωπος δεν είχα όρεξη να φάω καθόλου και μετά το σταμάτησα και πάχυνα καμία διαφορά μία μ****** και μισή μην πάρεις τίποτα προσπάθησε το μόνη σου μία διατροφή και αν όχι με γυμναστική τουλάχιστον με ένα περπάτημα τα και τη μέρα πάρε το κινητό μαζί σου και στέλνε μηνύματα και πήγαινε για περπάτημα εγώ αυτό έκανα απλά τώρα επειδή έχω το θέμα με το πόδι μου δεν πηγαίνω....

Κορίτσια εγώ σήμερα σηκώθηκα πήγα για ένα καφεδάκι στο σπίτι της θείας μου και μετά πήγα στη δερματολόγο και έκανα ένα καθαρισμό γιατί όποτε ορμόνες έχω γεμίσει σπυριά το κάτω ευχαριστήθηκα ήμουνα 2 ώρες ξαπλωμένη σε μία καρέκλα και μου περιποιούνται το πρόσωπο ήταν υπέροχο ❤️

Πέρασε και από το σούπερ μάρκετ και πήρα μόνο έτοιμες σαλάτες και μπανάνες γιατί δεν ήθελα να σηκώσω βάρος 🤣🤣🤣🤣

Και τώρα σπίτι από αύριο θα ξεκινήσω δουλίτσα!!!!

5 η μέρα σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναι!!!!!!!! ετοιμη για GNTM ειμαι!!!!!😂😂😂 δεν μπαινω στα ρουχα μου κοριτσιαααα!!! τα παντελονια ουρλιαζουν καθε φορα!!!!!

σου εβαλε κι εσενα να κανεις καμπυλες;;; μηπως να το ζητησεις;;;;

Μου τα έβαλε η ενδοκρινολόγος και μετά μου το εγραψε και ο γυναικολόγος που τα είδα στο χαρτί…αλλά μου είπε ότι προτιμά να τα κάνω ολα μαζί μια φορά να μην πηγαίνω 2 φορες στο εργαστήριο όποτε θα περιμένω… 

Εγω να πω την αλήθεια αλλαγή στα ρούχα είδα σε μερικά παντελόνια στο κουμπί διαφορετικά ούτε που θα το καταλάβαινα γιατί δεν ζυγίζομαι συχνά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου για ολη τη βοηθεια!!!!!💖💖💖

αχ ρε κοριτσια τωρα θα εχω να αντιμετωπισω νεο φαντασμα;;;;; (μεχρι τωρα ειχα το αγχος.....)

τι να πω; μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!🙏🙏🙏🙏

Καλησπερα κοριτσια.

Κοριτσι μου εχω ακριβως το ιδιο θεμα συν οτι παιρνω χαπια Τ4 για να μειωσω την tsh κοντα στα 2.

Υπερινσουλινεμια εχω χρονια, ειδικα τα τελευταια 5 πρεπει να δουλευει γιατι εχω παρει καποια κιλα και δεν χανω καθολου ευκολα . Μην τρελαινεσαι και ακους πολλα πολλα, ειδικος σε αυτο το θεμα ειναι αποκλειστικα και μονο ο ενδοκρινολογος οποτε θα σου δωσει λογικα glukophage για μετα το φαγητο και αναλογα ποσο πρεπει να ριξεις την ινσουλίνη σου θα σου πει τι χαπι θα παρεις.

Εμενα απ οτι ειπε παιζει ρολο η συγκεντρωση της ινσουλινης γιατι στην ουσια ο οργανισμος παραγει παραπανω ινσουλινη απ οσο χρησιμοποιησει και το υπολοιπο ποσοστο "μενει" στα οργανα μας , οποτε εκει μπορει να εμποδιζει τη συλληψη. Στα λεω χοντρικα χοντρικα απλα αυτο που θα πρεπει να δει ο ενδοκρινολογος ειναι αν ολο αυτο επηρεαζει τον κυκλο σου και την ωορρηξια .

Σκεψου οτι σε αντιστοιχες περιπτωσεις που δεν προσπαθουν για παιδακι, δινουν ενεσεις ινσουλινης για πιο αμεσο αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα το χειρότερο φάντασμα είναι το άγχος παιδιά ηρεμήστε ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να βοηθήσουμε η μία την άλλη να ηρεμήσει 🤣🤣🤣🤣

Λοιπόν θα σας πω ότι ξέρω για την αντίσταση στην ινσουλίνη αυτές τις μαλακίες τις έψαχνα και εγώ παλιά και πήγαινα σε 100 ενδοκρινολόγους σε 100 όμως είχα πληρώσει άπειρα λεφτά δεν υπάρχει θεραπεία για αυτό το πράγμα εγώ να ξέρετε Το μόνο που έκανα ήταν να κόψω τελείως τα ζυμαρικά γενικά έκοψα τον υδατάνθρακα και αν φάω υδατάνθρακα τρώω μόνο ολικής αλέσεως Γιατί δεν έχει καμία σχέση το κανονικό με το ολικής σε απορρόφηση.

@Antonia2 συνήθως η αντίσταση στην ινσουλίνη δημιουργεί διαβήτη τύπου 2 αν θέλεις μπορώ να σου στείλω κάποιες τροφές που θα ήταν καλό να αποφεύγεις και κάποιες που θα μπορούσες να τρως επίσης δεν χρειάζεται να κάνεις απόλυτα γυμναστική μπορείς απλά να πηγαίνεις για γρήγορο περπάτημα μισή ώρα κάθε βράδυ το πρωί είναι καλό να το κάνεις στην αρχή της μέρας στο τέλος σε σχέση με το να το κάνεις κατά τη διάρκεια της ημέρας γιατί το πρωί ενεργοποιείται ο μεταβολισμός και το βράδυ επίσης μπορείς να αυξήσεις το μεταβολισμό σου πριν κοιμηθεί. Χωρίς όμως να καταβροχθίσει ςμετα όλη την κουζίνα 🤣🤣🤣🤣🤣

χαχχαχαχα!!!! ευχαριστω μιμη μου για τη βοηθεια!!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Η αλήθεια μια σφαλιάρα θα την ήθελα να έρθει το μυαλό μου πίσω 🤣🤣🤣 εχεις δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι θα προσπαθήσω…να σου πω κάτι του έχω τυφλή εμπιστοσύνη έστειλα εκεί τοσες κοπελες που δεν μπορούσαν να τεκνοποιήσουν που πήγαιναν από τον έναν γυναικολόγο στον άλλον χωρις αποτέλεσμα…άσε να δω ισως πάω και σε άλλον με τον καινούργιο χρόνο να δω αν θα μου πει τα ίδια…αλλα η αλήθεια τον εμπιστεύομαι πολύ και νιώθω άνετα μαζί του

Αν συνεχίσεις έτσι θα την έχεις την σφαλιάρα με κουριελ!!!  Καλό είναι και μια 2η γνώμη πάντα κατά την άποψη μου, δεν λέω να αλλάξεις γιατρό, αλλά μια 2η γνώμη είναι καλό να πάρεις! Κατά τα άλλα απέβαλε το άγχος σου και κάνε πράγματα που σε βοηθάνε! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

παρουσα η παρα 2 χρονια 40αρα αχαχαχαχαχ.. αυτο ειπα και εγω οι πρωτες ορμονικες μου εδειξαν την lh στα ταρταρα γιατι ειχα φοβερο αγχος .. τον επομενο μηνα που ειμουν ζεν ηρθε και ισορροπισε με την fsh και ειχα και θετικο τεστ ωορρηξιας.. η αληθεια ειναι οτι και εγω αγχωνομαι αλλα προσπαθω να το μετριασω τουλαχιστον γιατι καταλαβα οτι δεν βοηθαει.. ο χρονος περναει και σφιγγει ο κλοιος αλλα οκ τι να κανω? ευτυχως εχω τον αντρα μου που ειναι ζεν και λεει χριστουγεννιατικο θα ειναι.. τουλαχιστον με ξεαγχωνει λιγο και ας μην ερθει χριστουγενιατικα

Αυτό το ρημάδι το άγχος οφείλεται για πολλές κακες συνέπειες της υγείας μας... κοριτσάκι μου και εσένα σε ευλόγησε ο Θεός και σου χάρισε 2 θαυματακια , όλα θα πάνε καλά και εύχομαι σύντομα και το 3ο αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό το ρημάδι το άγχος οφείλεται για πολλές κακες συνέπειες της υγείας μας... κοριτσάκι μου και εσένα σε ευλόγησε ο Θεός και σου χάρισε 2 θαυματακια , όλα θα πάνε καλά και εύχομαι σύντομα και το 3ο αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου! 

δοξα τω θεο δεν εχω παραπονο και αν ο νυν δεν ηθελε τοσο πολυ να γινει πατερας δεν θα το παλευα και ιδιαιτερα γιατι και με τα 2 καλα να ναι δεν εχω χρονο να παρω ανασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν συνεχίσεις έτσι θα την έχεις την σφαλιάρα με κουριελ!!!  Καλό είναι και μια 2η γνώμη πάντα κατά την άποψη μου, δεν λέω να αλλάξεις γιατρό, αλλά μια 2η γνώμη είναι καλό να πάρεις! Κατά τα άλλα απέβαλε το άγχος σου και κάνε πράγματα που σε βοηθάνε! ❤

Χαχαχαχα ο άντρας μου και αυτος στεναχωρέθηκε αλλά μου είπε να μην αγχώνομαι θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες μας τις εξετάσεις και αν δεν έρθει ως τον γάμο θα προχωρήσουμε στην λύση της εξωσωματικής!!! 
 

Ασε να δω σε ποιον γιατρο να πάω ξέρω και πολλούς απλά για δεύτερη γνώμη, αλλά τι να κάνω πάλι τεστ;;; Ή απλά να του πω αυτό και αυτό έγινε;;
 

Μεταξύ μας μια φορά είπα στον άντρα μου αν με δει να χάνω πολλά κιλά και γίνω πολύ αδύνατη (γιατί είχαμε μια γνωστή μας με ανορεξία, κ ο άντρας της δεν έκανε κάτι γι αυτό) του είπα να μου δώσει δυο σφαλιάρες να έρθει το μυαλό στην θέση του 🤪🤪🤪 μάλλον θα του το ξανά πω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μολις μου εστειλε η γυναικολογος:

"Έχεις αυξημένη αντίσταση στην ινσουλίνη συζήτησε το με τον ενδοκρινολόγο"

αναμενω νεοτερα απο ενδοκρινολογο!!!!

Κορίτσι μου διορθώνεται αυτό, αλλά όντως είναι σημαντικό να το διορθώσεις άμεσα, ο εξωσωματιστης μου είπε άμεσα να τον ενημερώσω αν εχω αντίσταση στην ινσουλίνη και να πάρω γκλουκοφασ κάπως έτσι μου το είπε (αν το λέω σωστά).. περιμένουμε νέα απι τον ενδοκρινολογο σου, μην ανησυχείς πάντως!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν συνεχίσεις έτσι θα την έχεις την σφαλιάρα με κουριελ!!!  Καλό είναι και μια 2η γνώμη πάντα κατά την άποψη μου, δεν λέω να αλλάξεις γιατρό, αλλά μια 2η γνώμη είναι καλό να πάρεις! Κατά τα άλλα απέβαλε το άγχος σου και κάνε πράγματα που σε βοηθάνε! ❤

xaxaxaxaxax!!!!! κλαιωωωωωωω!!!!!!!😆😆😆😆

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου διορθώνεται αυτό, αλλά όντως είναι σημαντικό να το διορθώσεις άμεσα, ο εξωσωματιστης μου είπε άμεσα να τον ενημερώσω αν εχω αντίσταση στην ινσουλίνη και να πάρω γκλουκοφασ κάπως έτσι μου το είπε (αν το λέω σωστά).. περιμένουμε νέα απι τον ενδοκρινολογο σου, μην ανησυχείς πάντως!!!❤

Ανυπομονω να με παρει!!! μαλλον για αυριο το βλεπω αλλα θα τον παρω κι εγω ενα τηλ μπας και τα δει σημερα...😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
    • Τέλεια τα νέα σου! ❤️ Στην αυχενική θα καθοριστεί η πητ σου κ γενικά ανα υπερήχους μπορεί να βλέπεις ότι αλλάζει κάθε φορά.  εσυ θα κρατήσεις την πητ της αυχενικής όπως κ ο γιατρός σου που θα στο εξηγήσει αυτό.  επισης ανάλογα τον κύκλο σου μπορεί να είσαι πίσω με την πητ της τελευταίας μέρας της περίοδου σου  για παράδειγμα εγώ έχω 33 κύκλο άρα είμαι πίσω μια εβδοαμδα  τουλάχιστον γι αυτό κ στην αυχενική καθορίζεται ακριβώς αυτό το ζήτημα κ κρατάμε την πητ αυτήν κ μόνο ❤️   πότε έχεις ξανά ραντεβού;;; 
    • Μπράβο βρε κορίτσια μου!!!!! Με το καλό να τα πάρετε στην αγκαλιά σας τελειόμηνα και υγιέστατα!!!!!! 😍😍😍😍😍😍😍 Καλά για κοριτσάκι σας έχω εγώ και τις δύο να ξέρετε...!! 🤣🤣🤣 Θα δείξει σε λίγες εβδομάδες!!! ❤️❤️❤️❤️ Σούπερ οι μετρήσεις σας εντωμεταξυ!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️  @Θέτις Κ.μου, είδες για πότε το περνάς το εγκεφαλικό;!!!! 🤣🤣🤣🤣 Νιπτ ούτε καν και δη με αυτές τις μετρήσεις!!! Μη πετάς τα λεφτά σου τσάμπα γλυκιά μου!! Το μωράκι σου είναι σούπερ!! Υπομονή τώρα για την Β επιπέδου!! 🙏🙏🙏🙏 Αυτές οι μετρήσεις είναι μαζί με την Papp-A εντωμεταξυ;; Πως το κάνουν εντέλει εκεί;!  @Kate1992 πολύ καλός φαίνεται ο εμβρυομητρικος που πήγες και λεπτομερεστατος!! Ποιος είναι;! Τι ποσοστά για σύνδρομα σας έδωσε; Άντε με το καλό και η Papp-A !!! 😍😍😍😍🙏🙏🙏🙏🙏
    • Άντε λίγες μέρες έμειναν!! Τι εξετάσεις σας έβαλε? Μένα ούρων γενική αίματος και κάτι άλλες κυστική ίνωση τεστ δρεπανωσης κτλ αλλά αυτά τα έχω κάνει ήδη λόγο υπογονιμότητας!!
    • Αχ τι όμορφα νέα είναι αυτά!!!! Μπράβο φίλη μας!!! 😍😍αχ αν γεννήσουμε όντως κ μαζί θα τρελαθώ!!!! 🥹 πάει κ αυτό το άγχος αγάπη μ! Έφυγε!!! Τώρα πρόσω ολοταχώς για β επιπέδου!!! Είναι όλα καλά και πρέπει κ μείς επιτέλους να το πιστέψουμε! Κ γώ όλες τις μέρες ήμουν νια χαρά χαλαρή! Τ πρωί που ξύπνησα μ έπιασε μια ταχυκαρδία και ένα σφίξιμο αλλά ευτυχώς το είχα πρωινό το ραντεβού όποτε δν έμεινα πολύ μ την αγωνία !!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...